fernieuwde Plus weer open Een bezoek aan de brandweerkazerne Een stoere henna-tattoo )rie prijswinnaars vedstrijd lelderman Sport Reünie Opanka PEEL EN MAAS BEZORGEN? agin EL EN MAAS Donderdag 10 oktober 2002 - Pagina 13 vaste klanten hebben er twee weken op moeten hten, maar het wachten zeker de moeite waard, jnochtend opende Plus pijck aan de Kruidenlaan (andweert haar deuren, ingrijpende verbouwing geleid tot de modernste markt in de regio, ird en Ans van Dijck start- 1986 in Land weert met een mrkt in noodgebouwen, puurde tot 1996 voordat van nood een deugd werd ikt. Na eerst nog een perio- een grote tent verkocht te mocht het Venrayse lemersechtpaar in februari dat jaar de nieuwe super- tt openen. Nog geen vijf jaar bleek die supermarkt, toch iu2, te klein en was een uit breiding noodzakelijk. Een rigou reuze uitbreiding, geheel in de nieuwe stijl van de Plus super markten, waarvan er inmiddels bijna tweehonderd in Nederland zijn. En... maar liefst 1450 m2 ver koopvloeroppervlak. Wie vorige week in de winkel een kijkje nam. zal zich wellicht achter de oren gekrabd hebben. Meer dan zestig mensen van diverse bedrijven waren er in de weer. Amper een week later is van die chaos niets meer terug te zien en komt de klant, via een draaideursysteem, waardoor de cassières geen last van de tocht hebben, de ultramoderne winkel binnen. Wat opvalt is de opstel ling v an de schappen, niet recht toe recht aan maar diagonaal, met als middelpunt een versovaal. "Er is veel veranderd", aldus Gerard van Dijck. "Daarbij heb ben we niet alleen aan onze klan ten, maar zeker ook aan onze medewerkers gedacht. Want naast de draaideur voor personeel is er op de bovenverdieping een ruime kantine waar de medewer kers hun lunch en/of koffiepauze kunnen verbrengenVerder is een geavanceerd videosysteem aange bracht, dat waakt over de veilig heid van klanten en medewer kers. Ook is aan de buurt gedacht met een aparte laad- en losruimte, waardoor overlast door vrachtau to's of pallets die buiten staan, tot het minimum worden beperkt." Voor de klanten is er veel nieuws. Zo wordt al het vlees voortaan voorverpakt verkocht. "Dat voorverpakken gebeurt door onze slagerijmedewerkers, waar door de versheid is gegaran deerd", aldus Van Dijck. Wanneer de klant dus toch nog speciale wensen heeft, kan daar altijd op ingespeeld worden. In het verso vaal zijn alle versgoederen bijeen- gebacht. Brood, kaas vlees- en vis- waren liggen daar gecentreerd bij elkaar Nieuw binnen Plus van Dijck is de wijnhoek, waar ook gedestilleerd verkrijgbaar is. Die wijnhoek heeft een bijzondere uitstraling. Daar zijn ongeveer 250 soorten alcoholische dranken verkrijgbaar, mits u natuurlijk zes tien jaar of ouder bent. Plus van Dijck heeft voortaan een ruime servicebalie (tien meter) waar naast de klantenservice, tabak, drogsterijartikelen. strippenkaar ten en telefoonkaarten verkrijg baar zijn. Ook kunt u daar uw stoomgoed afleveren of uw foto's laten ontwikkelen. Plus van Dijck heeft voortaan twaalf kassa's, waarvan een speciaal is voor de boodschappen die via fax of inter net besteld zijn. Want die service verleent Plus nog steeds, evenals het bezorgen van de boodschap pen en het halen en brengen van klanten, die niet over eigen ver voer beschikken. Deze laatste ser vice wordt door Plus van Dijck al enige jaren gegeven. Nieuw is ook het klantentoilet en een ver- schoonruimte voor baby's. Plus van Dijck is op alle werkdagen geopend van 8.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur Plus van Dijck telt in totaal 150 (parttime) medewerkers, die zich inzetten voor een klantvrien delijke benadering. "Want dat is en blijft nog altijd een van onze sterke punten", aldus Gerard van Dijck. eest vorige week bij Helder- iii Sport in Venray. De sport- Jk aan de Grotestraat mocht ür liefst drie fraaie 'Mongoose' untainbikes uitreiken aan de inaars van een door de landelij- sport keten uitgeschreven wed- ijd. De opzet van de wedstrijd s heel eenvoudig; deelnemers tfden zich alleen maar in te irijven voor de Helderman ort E-zine. waardoor ze voor- n via e-mail op de hoogte wor- fi gehouden van het laatste tuws en aanbiedingen van Hel- mian Sport. Daarnaast moesten de zin 'Helderman Sport is mijn ortzaak, omdat'zo origineel igelijk aanvullen. Van de tien luntainbikes die in heel Neder- idde deur uitgingen, werden er ir liefst drie uitgereikt in het franchisenemer John Verkuij- i van Helderman Sport in Ven- reikte de mountainbikes uit de drie winnaars filiaal in het hartje van Venray. De gelukkige winnaars zijn Roy Cop- pus uit Holthees. Ron Stevens uit Well en Renee Bouweriks uit Ven- In het kader van haar 25- jarig jubileum houdt volks dansvereniging Opanka een reünie voor alle leden en oud leden op zaterdag 9 novem ber. Voorzover ze de adressen nog konden achterhalen, hebben ze aan de leden en oud-leden per soonlijk een uitnodiging gestuurd. Bent u lid geweest, maar heeft u geen uitnodiging ontvangen, neemt u dan contact op met Opanka. Tel.: 04895-371633 (Nelly), 0478-587951 (Henriëtte) of 0478-510995 (lolanda). E-mail- cn kan ook: info@opanka.nl. Deze week wordt overal in het land aandacht besteed aan brandpreventie. In het kader van de 'Veilige School' wordt er op openbare basisschool De Landweert in alle groepen uitgebreid gewerkt over brand en veiligheid. Daarom bezochten de kinderen van de groepen 1 en 2 afgelopen dinsdag de brandweerkazerne in Venray. Een echte brandweer vrouw, Marion de Bresser. ver zorgde voor de kleintjes een rond leiding. Hoe groot is een brandweerau to, hoe werkt hij en wat moet een brandweerman allemaal kunnen? Op dit en vele andere vragen kre gen de kinderen dinsdag een ant woord. De Landweert schenkt veel aandacht aan brand en veilig heid. Het ontruimingsplan van de school wordt kritisch besproken met de kinderen. Het wordt zelfs echt op de proef gesteld met een ontruimingsoefening. Een echte 'test' om te kijken of alles volgens 'plan verloopt'. De oudere leerlin gen krijgen veel voorlichting. Ze Marion de Bresser van de Ven rayse brandweer geeft een demonstratie voor de kinderen. doen onderzoek naar brand/rook melders en maken een brandvei ligheidsrapport van hun huis. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Tot en met 12 oktober wordt voor de 48e keer de Kinder boekenweek georganiseerd. In 2002 is het motto Ay Ay kapi tein: boeken over boten. Gedurende tien dagen is de aan dacht gevestigd op schepen, ont dekkingsreizen en andere aanver wante onderwerpen. De Bibliotheek Venray heeft leesboeken over avonturen op een boot. over belevenissen van kapiteins en matrozen en over plunderende zeerovers. Er zijn informatieve materialen over roeien en zeilen, over de Ark van Noach, over de ondergang van de Titanic, over ontdekkings reizen. over zeeslagen, over de VOC, over vrachtschepen en havens. Er zijn niet alleen boeken over deze onderwerpen, maar cd- roms. Kinderen kunnen hun ken nis over boten in kinderboeken testen. In de Jeugdbibliotheek kunnen zij meedoen aan de Kin derboekenquiz 2002. In een spe ciaal boekje staan 11 vragen over bekende boeken over boten. De antwoorden staan vanaf zaterdag 12 oktober op www.kinderboe- kenweek.nl. Er worden geen prij zen verloot. In de Kinderboeken week 2002 heeft de Jeugdbibliotheek een aantal activi teiten georganiseerd. Afgelopen woensdag maakte Malika Hajla henna-tattoos. Kinde ren konden een anker of een vis laten aanbrengen op hun hand of arm. Gedurende de Kinderboe kenweek is er een presentatie van materialen voor basisscholen, peuterspeelzalen en kinderdag verblijven. Deze presentatie is in de ont vangstruimte van de Bibliotheek. De jeugdbibliothecarissen geven van 14.00 tot 18.00 uur toelich ting op het lenen van de diverse projecten. Tijdens de Kinderboekenweek zullen een aantal groepen 5 uit Venray aan de workshop gedich ten maken over zeerovers deelne men. Algemene informatie over de Kinderboekenweek kan online opgezocht worden bij ww^w.kin derboekenweek.nl. Wie naar de website van de Bibliotheek Ven ray surft, www.obvenray.nl vindt meer informatie over de plaatselij ke activiteiten. Bij Aanbod Onderwijs is infor matie te vinden over de projecten voor Basisscholen en Peuterspeel zalen. Of vraag meer informatie bij de jeugdbibliotheek. De openingstijden van de Bibli otheek Venray zijn als volgt: maandag gesloten, dinsdag 11.00- 18.00 uur. woensdag 11.00-18.00 uur. donderdag 11.00-18.00 uur, vrijdag 11.00-21.00 uur, zaterdag 11.00-14.00 uur De kinderen stonden in de rij voor een mooie tattoo

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13