Meerlo-Wanssum SOS Meerlo-Wanssum genomineerd 'Muzikale rondreis om de wereld' [ogér Vlot droomt van luropese titel Pluimveebedrijf mag geen kippenmest vermalen X Seminar Rabobank in Meerlo Manifestatie 2002 Meerlo EN MAAS Gezocht! Vogelmarkt in Wanssum Service rubriek bezorger voor inatEN MAAS Donderdag 10 oktober 2002 - Pagina 11 jaarabonnement op Peel en De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum is een van de drie genomineerden voor de Rabobank Innovatieprijs 2002. De leden van de Rabobank Venray. Meerlo-Wanssum beslis sen tijdens de jaarlijkse ledenver gadering op donderdag 10 okto ber (vanavond) in Ysselsteyn wie van de drie genomineerden met de hoofdprijs van "000 euro naar huis gaat. De andere twee geno mineerden zijn Marcel Janssen die een bijzonder hennenlaadsysteem heeft ontwikkeld en Geert Kop- pes die een mobiel hemodialvse- apparaat in een camper bouwde zodat nierpatienten zich op de camping kunnen spoelen De Stichting Ontwikkelingssamen werking (kortweg SOS) Meerlo- Wanssum is een vreemde eend in de bijt maar werd genomineerd voor de innoverende wijze waar op deze groep vrijwilligers ont wikkelingssamenwerking propa- gandeert en uitvoert in de zes kerkdorpen. "Geen zielig doenerij maar juist de sterke kanten van de mensen in de derde wereld pro pageren", legt voorzitter René Poels uit. Onlangs is in Meerlo- Wanssum het startsein gegeven voor drie jaar actie voeren voor een kindertehuis in Chili. Er wordt niet alleen geld ingeza meld. De sterke kant van de Meer- lo-Wanssumse club is dat ze al tien jaar lang alle lagen in de bevolking weet te bereiken. "We gaan informatie avonden houden bij vrouwenbewegingen, kbo- afdelingen, jeugdsozen en bij andere organisaties. En niet te ver geten bij de zes basisscholen. We informeren en confronteren de inwoners met het land Chili, de bevolking, de natuur, de muziek en cultuur, de mensenrechten en de muziek en natuurlijk hebben we over ons kindertehuis en de situatie van de kinderen in dit land." De jury van de Rabobank sprak over "gedreven en betrok ken mensen met een praktische kijk op ontwikkelingssamenwer king" De Meerlo-Wanssumse SOS- beweging wordt in beweging gehouden door achttien vrijwilli gers uit de zes kerkdorpen in de leeftijd van 24 tot en met 70 jaar. De nominatie komt op een mooi tijdstip, aan de vooravond van het 10 jarig jubileum van SOS Meerlo-Wanssum. Dat wordt op grootse wijze gevierd op zondag 18 mei 2003 in manege Megel- sprong in Meerlo. SOS Meerlo- Wanssum heeft het plan opgevat om een mondiaal muziekproject samen te stellen. Daan oor zijn inmiddels alle vijf de fanfare-gezel schappen uit Meerlo-Wanssum benaderd en de gemengde zang koren uit de gemeente. Samen met de Wanssumse popgroep Ondiep wordt gewerkt aan een muzikaal mondiaal programma. Om er ook een echt mondiaal spektakel van te maken nodigt SOS ook Afrikaanse en Braziliaan se dans-, show- en muziekgroepen Pluimveebedrijf Pluvenzo B.V. in Meerlo kan voorlopig geen kippenmest vermalen. Dat blijkt uit de voorlopige uit spraak van de Raad van State in Den Haag. Pluvenzo mocht van de gemeente Meerlo- Wanssum op proef haar kip penmest pulveriseren. In feite is de vermaling van kip penmest illegaal, maar de gemeente heeft Pluvenzo toch een tijdelijke toestemming gege ven totdat het bedrijf daarvoor een vergunning heeft. Omwonen den Wilbers uit Meerlo hebben bezwaar tegen de toestemming van de gemeente gemaakt en de Raad van State gevraagd om het besluit van de gemeente tegen te houden. Het rechtscollege oordeelt dat de gemeente niet heeft kunnen aantonen dat een vergunningspro cedure vooraf tijdrovend en zin loos zou zijn geweest. De gemeente had volgens de Raad van State best een vergunning bin nen zes maanden kunnen verle nen. Over enkele maanden wordt de zaak definitief behandeld. Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op op zondag 13 oktober weer haar maandelijkse yogelmarkt. Op deze vogelmarkt worden door vogelliefhebbers allerlei vogels te koop worden aangebo den. Ook zullen er verschillende vogelhandelaren aanwezig zijn die naast vogels ook allerlei vogel- benodigdheden te koop aanbie den en tevens vogels opkopen. Bij de vcrenigingsbibliotheek zijn weer allerlei vogelboeken en video's te leen Ook niet-leden krij gen de gelegenheid vogelboeken of video's te lenen. De vogelmarkt in party- en recreatiecentrum De Zandhoek. St.Leonardsweg 1 in Wanssum duurt van 9.30 tot 12.00 uur. In zaal 't Brugeind in Meerlo vindt op maandag 28 oktober vanaf 20.00 uur een seminar plaats voor alle bestuursleden van verenigingen en stichtin gen met een maatschappelijk en cultureel doel. Het seminar heeft als titel 'Juri dische, fiscale en bancaire aspec ten Verenigingen en Stichtingen' en wordt georganiseerd door Rabobank Venray Meerlo-Wans sum. De deelnemers aan het seminar krijgen informatie over de aansprakelijkheid van bestuursleden van een vereniging of stichting. Verder komen juridi sche, fiscale en bancaire aspecten aan de orde. Namens Rabobank Venray Meerlo-Wanssum zal mevrouw Lansbergen uitleg geven over het Rabo Verenigings- Pakket, afstorten, telebankieren, incasseren en overige actuele ont wikkelingen. Vervolgens zal de heer Craenmehr van de Rabobank iets vertellen over verzekeringen voor verenigingen en stichtingen. De heer Mathijsen van Mathij- sen en Weijs Notarissen in Venray zal de aanwezigen informeren over aansprakelijkheid van bestuursleden en de juridische aspecten die daarmee samenhan gen. Tenslotte zal de heer Weren van Koenen en Co Accountants in Venray ingaan op de fiscale aspec ten voor verenigingen en stichtin gen. Heeft u geen persoonlijke uitnodiging ontvangen en bent u toch geïnteresseerd in dit semi nar, bel dan op telefoonnummer (0478) 330 470. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo. tel: 69136" Spoedgevallen: tel: 692300: tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: BeatrLxstraat la. 5864 AG Meer lo. tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zo van 12.00-13 00 uur. spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 A£ Blitterswijck. tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691"26, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem® worldonlinenl Spreekuur; volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Ilanna van de Voortplein 7, 5865 BH Tienrav. tel: 692039. sporthal 't Brugeirid aan :uwerik 33 in Meerlo op zondag 13 oktober itatie 2002 plaats, een iteit die op touw is gezet de emancipatiewerk- in samenwerking met wouwenorganisaties van len, Geijsteren en Wans- t manifestatie staat in het a van de opening van de nieu- sporthal en het programma ft vele activiteiten, zoals t en dansshows en metamor- Ook is er aandacht voor >ndheid en maatschappelijke en is er een kinderhoek inge- waar kinderen kunnen Iselen en kleuren, t aandacht is vooral gericht op het zelfstandig functioneren van de vrouw. Er is aandacht voor mode en make-up, lichaamsverzorging, geestelijke gezondheidszorg en spiritualiteit. Ook op maatschap pelijke aspecten zoals mantelzorg, aandacht voor bijstandgerechtig den. VIDO-groep. ontwikkelings samenwerking, creativiteit, func tioneren van de vrouwelijke politie, computeropleidingen en het runnen van een eigen zaak wordt ingegaan. De organisatoren hopen met deze manifestatie meer bekendheid te geven aan de taak van de emancipatiewerk groep en de vrouwenorganisaties en een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid en het welzijn in de gemeente Meerlo-Wanssum. De toegang is gratis. PEEL EN MAAS in Swolgen op donder dagmiddag per,direct. 0,12 per krant Inlichtingen: 0478-582727 Christ van den Munckhof Laynaar kreeg de liefde voor de zijspan met de paplepel ingegeven Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 0~7-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 0"^-38"5829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 07*^-3548200. kost u slechts 17.30 de nu in Tienrav woonachtige Vlot bleek over voldoende talent en het juiste karakter te beschik ken om regelmatig in de prijzen te rijden. Zo werd hij enkele jaren geleden zelfs nationaal MON-kam- pioen in de zijspanklasse en rook hij eerder een drietal jaren aan het profbestaan. "Bij die mannen ben ik eens achttiende in het eindklassement geworden. Maar wil je echt als prof kunnen leven, dan moet je over ontzettend veel geld beschik ken en dagelijks kunnen trainen Daar heb ik het gewoon het geld en de tijd niet voor." Zijn vader heeft hem van jongs af aan altijd met raad en daad bij gestaan. Met het repareren van de zijspan, het monteren van nieuwe onderdelen en natuurlijk ook met het geven van tactische tips. "Nog steeds gaan mijn vader en moeder trouw met onze camper mee als ik ergens moet rijden. Binnen- of buitenland, dat maakt ze niet uit. Ook mijn vrouw Sonja is altijd van de partij, zij is mijn fanatiekste supporter, en ook onze negen weken oude zoon Jasey is al mee geweest naar een cross in Zwit serland." Lachend: "Ja, eigenlijk staat het hele leven van de familie in het leken van de sport, of eigenlijk is het voor ons meer een levenswijze." BAKKENNISTEN Rogér Vlot versleet in al die jaren al heel wat bakkennisten Zijn zwager Eric Horyon was de eerste die bij hem in de bak durf de te stappen. Maar niet voor lang. want na een val met de zij span en het breken van zijn sleu telbeen, gaf hij er al na een jaartje de brui aan. Daarna volgde een heel rijtje bakkennisten: zijn vriend Peter Wijnhoven uit Horst, Alco van de Ketterij uit Zeeland, Jac Bax, Joop van Heuy en nu dus de Belg Josy Liebens (27). "Het is heel belangrijk om een goede bakkennist te hebben", weet Rogér Vlot. "Je moet elkaar goed aanvoelen, het moet klik ken, zowel tijdens als voor en na een wedstrijd. Want je trekt toch een heel weekend met elkaar op ép ook de families gaan altijd mee. Veel mensen doen nogal luchtig over het werk van een bakkennist, maar het is echt een kunst op met die hoge snelheden op de hobbelige en bochtige cir cuits goed en vast in de bak te blij ven staan. Zonder goede bakke nist ben je als bestuurder van een zijspan nergens." DURE HOBBY De Tienraynaar rijdt circa veer tig wedstrijden per jaar. In Neder land, maar ook in landen als Bel gië, Duitsland, Zwitserland en Engeland. Een dure hobby, want een beetje zijspanmotor kost al een dikke 12.000 euro en ook de reparatie- en onderhoudskosten zijn niet gering. Om het nog maar niet over het aantal reiskilometers te hebben. "Ja, het kost ontzet tend veel geld. Een groot gedeelte van mijn loon, ik werk in de wegenbouw, gaat op aan het crossen. Maar ik heb het er graag voor over. want het geeft me nog steeds een kick als ik op de motor stap." Dit jaar bezet Rogér Vlot samen met zijn bakkennist Josy Liebens de derde plaats in het algemeen klassement van de strijd om het Europees kampioenschap IMBA, möt nog een wedstrijd voor de boeg in Heeswijk. "Ik hoop die derde plaats vast te houden. Dat zou voor een Nederlander een erg goede prestatie zijn. Twee weken terug wonnen Josy en ik zelfs een manche in het Duitse Kleinhau en behaalden we in de tweede man-, che een tweede en in de derde manche een vierde plaats. In het totaalklassement werden we fraai tweede. Dat was een hoogtepunt, want het deelnemersveld bestaat toch uit rijders uit heel Europa, die vaak meer geld te besteden hebben." Door dit resultaat weet Rogér Vlot dat hij, als hij een top- seizoen zonder al te veel mechani sche pech en blessures draait, hoge ogen kan gooien in de strijd om het Europees kampioenschap IMBA. En daarmee zou een jon gensdroom uitkomen voor de Tienraynaar. "Ik wil graag een keer de Europees titel winnen en nog een keer Nederlands kam pioen worden. Ja, dat zit er wel in, dat hebben we in Duitsland wel bewezen!" Ziekenvervoer: 077-3575757 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. De Belg Josy Liebens (links) en Roger Vlot uil Tienray bezetten in (le strijd om het Europees kampioenschap IMBA de derde plaats. Woonplaats: machtig ik de administratie van Peel en Maas om j jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of j af te halen. Rogér Vlot en Josy Liebens idag bij een MON- in Zeeland de derde gepakt. De beide man leverden een vierde en op. In het alge van de strijd Europees kampioen- LMBA bezet het duo de plaats. De Belgische Somers voeren het klassement aan. In IMBA-wedstrijd, op in Heeswijk, hoopt Tienraynaar bak te vlam- interview. Vlot kreeg de liefde voor met de paplepel af aan toog naar de dr om de verrichtingen van jack op de voet te kunnen n. "Ik was acht dagen oud ik voor het eerst naar de baan ging. De liefde voor de heb ik van geen vreemde, mijn vader heeft liefst 32 jpeen zijspan gecrost." lis dan ook geen wonder dat i Horst geboren en getogen wal op 13-jarige leeftijd vlot ij zijn vader in de bak stapte in wedstrijden ging deelne- f eerste jaren als bakkennist ujn vader op de zijspan, toen me niet snel genoeg meer ben ik zelf maar achter het [gaan zitten", zegt Rogér Vlot zend. iniet zonder resultaat, want Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo stond zondag in het teken van een 'muzikale rondreis om de wereld', een bijzondere muzikale happening met zang, dans, beeld en geluid, die op touw was gezet door het Meerlo's Gemengd Koor. Medewerking werd verleend door vocalgroup Sjaloom uit Venlo en close-harmony group That's Close Mixe uit Venlo, die net als het Meerlo's Gemengd Koor onder leiding staan van dirigent Marco Marien uit Venlo. Ook Just for Fun en dansgroep The Stardancers uit Meerlo verleenden hun medewer king. Voor de muzikale begeleiding zorgde Combo BC Band en op de piano speelde Theo Hes uit Maashees.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11