Ja Meerlo-Wanssum Tienray, meer dan tien huizen en één Lieve Vrouw CBF-verklaring voor St. Martinusstichting Samen op weg, samen spelen' A Activerend huisbezoek voor ouderen De Peddepoel pakt vandalisme aan Visvijver Swolgen mag worden gegraven Swolgen wint MeWa-toernooi 'Muzikale rondreis' EN MAAS EN MAAS Service rubriek Bezorger gezocht Literatuur om te smullen bij Tante Jet Rectificatie EEL EN MAAS Donderdag 3 oktober 2002 - Pagina 9 311 polieren Meerlo-Wanssum in actie voor een goede toegankelijkheid Kindervoorzieningen zoals cholen, kinderdagverblijven speeltuinen moeten beter ijegankelijk worden voor kin- Icrea met een functiebeper- ing. Dat was dit jaar de inzet an de Week van de Toeganke- k ijkheid, die maandag van tart ging. Overal in het land tonden activiteiten op stapel an gehandicaptenplatforms n andere organisaties, om iet belang van een goede toe- ankelijkheid te onderstre- en. Zo ook in de gemeente leerlo-Wanssum. Voorzieningen voor mindervali- kinderen vormden maandag et thema voor de test 'Hoe toe- inkelijk is onze school' in de ■meente Meerlo-Wanssum. Scho rren van groep 8 oefenden zelf et rolstoelen hoe (on)toeganke- jk hun eigen school eigenlijk is oor mindervaliden. Samen met llc basisscholen uit de gemeente tilde het platform Gehandicap- 'ii Meerlo-Wanssum met deze ludieke actie de aandacht vestigen ip de aan- of afwezigheid van oorzieningen voor mindervalide kinderen. Werken aan toegankelijkheid ctekent in de praktijk vooral het regnemen van hindernissen: tcde looppaden en gidslijnen Maandag werd bet bord 'Samen van de toekomstige speeltuin voor op feestelijke wijze onthuld. aanleggen, drempels verwijderen. Vandaar dat de scholieren samen met het platform Gehandi capten Meerlo-Wanssum in beeld brachten wat de drempels op bij voorbeeld de school-thuisroutes zijn en met welke obstakels rol stoelers in het schoolgebouw zelf te maken krijgen. Maandagmiddag werden de obstakels die de leerlingen in alle dorpen tegenkwamen in een top vijf van knelpunten per school in de raadzaal van het gemeentehuis aan burgemeester Hahn overhan- digd. Lantaarnpalen en paaltjes die midden op de stoep staan, te stei le trottoirs, nooduitgangen en toi letten die voor rolstoelers moei lijk toegankelijk zijn, te smalle schooldeuren en klinken van deu ren die te hoog hangen: de leerlin gen gaven de burgemeester het nodige advies en vroegen hem om maatregelen-te nemen die de toe gankelijkheid van gebouwen, stoepen en straten in Meerlo- Wanssum nog beter maken voor mindervalide mensen. Als het aan de kinderen ligt zal het project zeker een vervolg krijgen. "Ik zal het bespreken met de mensen op op weg, samen spelenop de boek valide en mindervalide kinderen het gemeentehuis en beloof jullie snel antwoord te geven op jullie vragen", liet burgemeester Hahn de jeugdige bezoekers weten. STOEPTEGELS Ook schilderden scholieren van alle basisscholen stoeptegels, die straks bij de school worden gelegd om iedereen eraan te her inneren dat het gehandicapte kind welkom is. Kreten als 'ieder een hoort erbij' en 'welkom voor alle kinderen uil de hele wereld' fleuren de tegels op. 's Morgens hadden de kinderen onder andere al genoten van een optreden van een rolstoeldan spaar en een kijkje genomen in de spiksplinternieuwe sporthal 't Brugeind, die met behulp van het gehandicaptenplatform geheel is aangepast aan de eisen van de moderne tijd. Ook mindervalide mensen kunnen in 't Brugeind dus zonder problemeiüsporten, douchen en nagenieten na een sportieve activiteit. SPEELTUIN Op de hoek van de toekomstige speeltuin in Meerlo werd eerder een door de scholieren samen met gehandicapte kinderen van Kort Verblijf Tehuis 't Raaijke in Tienray gemaakt bord, met de tekst 'Samen op weg, samen spe len', onthuld. Dit om te onder schrijven dat op het nieuwe speel terrein 'Os Speulplekske' straks valide en mindervalide kinderen samen kunnen spelen. De aanleg van de speeltuin en de aanschaf van speeltoestellen is tot stand gekomen in nauwe samenspraak met het Gehandi captenplatform Meerlo-Wanssum. "De eerste schop voor de aan leg van de speeltuin gaat op maan dag 14 oktober de grond in", ver telde penningmeester Peter van de Water van het speeltuincomité Meerlo. "Het speelterrein wordt goed toegankelijk voor rolstoelge bruikers. We hopen de speeltuin in het voorjaar van 2003 officieel te kunnen openen." De speeltuin is ingedeeld in drie zones: A, B en C. De punt (A), het meest beschermde deel, is bestemd voor de kleintjes. In dit deel komen onder andere een zandbak en een speelhuisje. In het middengebied (B) voor de tus sengroep komen onder andere een schommelnest en een groot speeltoestel en in het laatste gedeelte (C) voor de grootste kin deren een klimhuisje, basket, tafeltennistafel en een bankje. Sinds 2000 wordt het project "Contact' uitgevoerd in de fmeenten Meerlo-Wanssum, lorst aan de Maas en Seven- nm. Het project bestaat uit een tweetal activiteiten, te weten het activerend huisbezoek en de activiteitenbemiddeling. Het activerend huisbezoek is bedoeld voor ouderen die de regie over hun leven nog niet uit handen willen geven, maar die het even niet alleen redden door dat enkele problemen zich opsta- pelen. Dat kunnen gezondheids problemen zijn, een zieken huisopname. het overlijden van de partner en/of andere dierba ren, verlies van maatschappelijke tollen, afbrokkelen van het soci al netwerk of praktische proble men. Doorgaans is in deze situatie tijdelijke sociaal-emotionele steun voldoende om er weer bovenop I te komen en een nieuw perspec tief te ontwikkelen. Activerend huisbezoek is niet hetzelfde als vriendschappelijk huisbezoek van bijvoorbeeld de Zonnebloem. Vriendschappelijk huisbezoek is gericht op vriend schap, gezelschap. Activerend huisbezoek wil de senior stimule ren zelf zijn/ haar situatie naar eigen inzicht te verbeteren. Deel name is mogelijk voor alle inwo ners van de gemeenten Meerlo- Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum die 30 jaar of ouder zijn, zelfstandig wonen (dus niet in een verzorgings- of verpleeghuis, zelf aangeven dat men activerend huisbezoek op prijs stelt, zelf iets aan de situatie willen veranderen en daarbij een steuntje in de rug willen. Meer weten: bel dan naar Stich ting Synthese, telefoon: 077- 3978500. U kunt vragen naar Hans Chlon. Activerend huisbe zoek wordt gezamenlijk uitge voerd door de GGD Noord- en Midden-Limburg en de Stichting Synthese. Deelname is gratis. w fen jaarabonnement op Peel en Maas kost u slechts 17,30' Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam:I Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om I een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of Berekening af te halen. handtekening "abonnementstarief 2002 Basisschool De Peddepoel in Wanssum heeft het speelter rein van de school buiten schooluren tot verboden gebied verklaard om op die manier het hoofd te kunnen bieden aan vandalisme bij de school. Door deze maatregel kunnen onbevoegden voor taan van het terrein geweerd en door de politie aansprake lijk gesteld worden voor hun gedrag. De laatste maanden is er name lijk sprake van een duidelijk toe genomen overlast van jongeren op het terrein en een groot aantal vernielingen aan onder andere het schoolgebouw. Verschillende keren zijn de lampen die de entree verlichten kapotgegooid, ruiten gesneuveld en hekwerken vernield. 'Om nog maar niet te spreken van de troep die achter gelaten wordt en elke maandag ochtend door het team van de basisschool moet worden opge ruimd', schrijft directeur Pauwels in het dorpsblad Wanssums Nieuws. De onkostenpost voor de gemeente en de school is door dit vandalisme dit jaar al opgelopen tot circa 2000 euro. Om aan deze onnodige overlast en vernielzucht een einde te maken heeft het bestuur van SKO Meander in over leg met de directie van de school besloten om het speelterrein tot verboden gebied te verklaren. Als dit niet werkt, dan overweegt de directie het terrein definitief af te sluiten met een hekwerk. Binnen afzienbare tijd kun nen de graafwerkzaamheden voor de visvijver in Swolgen aanvangen. De Raad van State heeft de bezwaren van de omwonenden voorlopig afge wezen. De provincie heeft terecht een machtiging afgege ven om versneld met de aan leg van de nieuwe visvijver te beginnen, aldus de Raad van State. De omwonenden strijden al geruime tijd tegen de verplaatsing van de visvijver. Zij vinden dat de vijver niet in het landschap past. Bovendien vrezen zij overlast van auto's van vissers. De provincie heeft een machtiging verleend om de graafwerkzaamheden snel aan te kunnen vangen. De machtiging is volgens de provincie nodig om een subsidie die de visclub is toe gezegd nog te kunnen innen. Indien de subsidie vervalt kan de vijver niet meer gegraven wor den, zegt de provincie. Daarnaast is een snel begin van de werk zaamheden nodig in verband met de naderende winter. De Raad van State vindt dat deze redene ring door de beugel kan en heeft het verzoek van de omwonenden, om de machtiging te schorsen, afgewezen. Dat de bezwaarma kers vrezen voor aantasting van het landschap en verkeersoverlast doet niet ter zake, zegt de voorzit ter van de Raad van State, want dergelijke bezwaren kunnen niet meegewogen worden bij de beoordeling van een ontgron dingsvergunning en dus ook niet bij het verlenen van een machti ging- Op zaterdag 12 oktober om 19-30 uur vindt in het parochiehuis, Bernadettelaan 10 in Tienray, de presentatie plaats van het boek Tienray, meer dan tien huizen en één Lieve Vrouw geschreven door H. Raaijmakers. Dit boek is een uitgave van de parochie Maria Troosteres der Bedruk ten in Tienray ter gelegenheid van het jubileumjaar van de parochie. J. Maessen, pastoor van Swol gen en Tienray, was een vereer der van Onze Lieve Vrouw van Lourdes. Om de enigszins verlo pen bedevaart naar het Tienrayse heiligdom nieuw leven in te bla zen bouwde hij in de Tienrayse kapel een grot en zorgde hij er op die manier voor dat mensen, die niet naar Lourdes konden gaan, een alternatief geboden werd. En niet zonder succes. Pelgrims stroomden n^t duizenden toe. Het is dit jaam25 jaar geleden, dat aan de kapel van het eeuwen oude bedevaartoord Tienray de eretitel Klein Lourdes verleend werd door paus Pius IX. Ook wordt in 2002 herdacht, dat het 75 jaar geleden is dat Tienray, voorheen behorende bij de parochie St. Lambertus van Swol gen een rectoraat werd en vijf jaar later een zelfstandige parochie met een eigen pastoor. De auteur H. Raaijmakers, afkom stig uit Geertruidenberg, was directeur van de Mariaschool in Tienray van 1 augustus 1963 tot 1 december 1995. Op verzoek van het kerkbestuur heeft hij zich sinds 1996 verdiept in de historie van Tienray en de kerk. Dit resul teerde in een boek van ruim twee honderd pagina 's met ruim tach tig afbeeldingen. Tijdens de avond zal de schrijver nader ingaan op zijn onderzoek en zal het eerste boek overhandigd wor den aan pastoor Ruud Verheggen, voorzitter van het kerkbestuur. Na de pauze zal een film vertoond worden over Tienray bestaande uit fragmenten van diverse films, die samengesteld is door Sjaak Hendriks. Ook is er een tentoon stelling ingericht over Tienrays verleden, waar niet alleen voor werpen en ex-voto's van de oude bedevaartplaats te zien zullen zijn, maar ook archeologische vond sten, oude foto's enz. Het geheel zal omlijst worden met muziek van eigen bodem door Peter Aerts. Die avond kun nen ook de bestelde boeken afge haald worden en kunnen nog boe ken voor 15,00 gekocht worden. Daarna wordt de prijs 16,50. Vanaf 14 oktober kunnen bestelde boeken tussen 17.00 en 20.00 uur afgehaald worden bij: J. Clabbers, Swolgenseweg 11, 5865 AV Tienray. Tel. 0478- 691797 H. Raaijmakers, Hanna van de Voortplein 8, 5865 BH Tienrav, tel. 0478-691446. Na 12 oktober zijn de boeken ook verkrijgbaar op bovenstaande adressen en bij Modehuis Cruys- berg, Spoorstraat 1, Tienray; Schil dersbedrijf Cruysberg, Spoorstraat 37, Tienray; Boek- en Kantoor boekhandel Willems, Kerkstraat 3a. Horst. Het Centraal Bureau Fond senwerving (CBF) heeft onlangs een Verklaring van geen bezwaar toegekend aan de Stichting Sint Martinus, voor hulp aan straatkinderen in o.a. Rio de Janeiro. Door deze CBF-verklaring voor goede doelen hebben dona teurs en sympathisanten de zekerheid dat hun bijdragen terecht komen bij een betrouwbare partner. Voor taan mag de Stichting Sint Martinus dus het CBF-logo Verklaring van geen bezwaar gebruiken in hun Nieuwsbrief en op de website zodat ieder een kan zien dat deze vrijwilli gersorganisatie de zaken goed voor elkaar hebben. De Stichting Sint Martinus is tien jaar geleden opgericht door vrienden van de Limburgse mis sionaris Martin Cox die in Rio de Janeiro de hulpverleningsorgani satie Sao Martinho oprichtte. Deze organisatie haalt straatkinde ren van de straat, geeft hun een onderdak en medische verzorging en biedt ze onderwijs en begelei ding naar een baan aan. Voorzitter van de stichting is de uit Oostrum afkomstige neuroloog Paul Raedts die werkzaam is in het ziekenhuis in Helmond. Secretaris is de Meer- lose journalist René Poels en vice- voorzitter is de uit Oirlo afkomsti ge Ten Duijf. De penningmeester, Piet van den Heuvel, woont in Nuenen. In de afgelopen tien jaren zijn in veel Limburgse gemeenten en parochies acties geweest voor de straatkinderen van Rio de Janeiro. Het CBF-logo van Verklaring van geen bezwaar, voor goede doelen, geeft aan dat de stichting voldoet aan de stren ge criteria voor onder andere bestuurs- en beleidszaken, publi citeit en voorlichting en kostenbe- leid. Eén van de belangrijkste eisen is dat de kosten van de orga nisatie niet meer dan 25 procent van de geworven fondsen bedra gen. "Wij zitten ver onder deze norm en komen uit op ongeveer tien procent. Dat betekent dat van elke euro die wij van onze donateurs en sympathisanten ont vangen gemiddeld negentig euro cent naar onze projecten gaat. De onkosten zitten vooral in het uit gaven van de Nieuwsbrief en andere promotiemateriaal", legt penningmeester Van den Heuvel uit. "Onze penningmeester en secretaris hebben het afgelopen jaar overleg gepleegd met de directie van CBF in Amsterdam en alle relevante stukken overlegd. Zoals de jaarverslagen, de finan ciële stukken en ons propagan damateriaal. Naar aanleiding daar van heeft de directeur van het CBF verklaard dat de werving van fondsen en de voorlichting die in dat kader door de stichting wordt gegeven, op verantwoorde wijze plaatsvinden en dat voldoende waarborgen worden geboden voor een verdere verantwoorde wijze van fondsenwerving en - besteden. Op grond hiervan ver klaart het Centraal Bureau Fond senwerving dat de Stichting Sint Martinus als steunwaardig kan worden aangemerkt. De verkla ring is geldig tot maart 2004." Ex-straatjongen Valdo Bonfim (foto) is een van de jongeren die dankzij de acties van de Stichting Sint Martinus van de straat is gehaald. Hij is het beste voor beeld dat de opvang van straatkin deren uitstekend werkt. Valdo leefde als een rat op straat en kwam vaak in aanmerking met de politie. Via straathoekwerkers kwam hij bij de hulporganisatie Sao Martihno terecht. Daar kreeg hij medische verzorging, mocht hij onderwijs volgen en deed hij actief mee aan allerlei creativi- teitsactiviteiten. Een paar jaar geleden deed hij mee aan een stu dentenuitwisseling met Italië. Sindsdien woont hij bij zijn Itali aanse pleegouders en volgt hij les aan een universiteit. Valdo Bonf im is inmiddels benoemd tot jeug- dambassadeur van de Verenigde Naties waar hij al regelmatig een inleiding heeft verzorgd. Enkele maanden geleden was hij nog te gast bij de Stichting Sint Martinus en hield hij onder meer een voor dracht in jongerencentrum Merlin te Meerlo. Valdo is een voorbeeld. Via Sao Martinho zijn de afgelo pen tien jaren zo'n 750 kinderen via het onderwijs aan een baan gekomen. Als u de organisatie Sao Martinho ook een handje wilt hel pen om nog meer jongeren van de straat te halen dan kunt u een bijdrage over maken op bankreke ning: 17.74.12.089 t.n.v. Stichting Sint Martinus, t.b.v. straatkinder project. -f-v. Nieuwsblad Peel en Maas is voor Swolgen met spoed op zoek naar enkele actieve bezorgers die tegen betaling op donderdagmiddag of - avond Peel en Maas in de brievenbus van de abonnees in deze drie dor pen van de gemeente Meerlo-Wanssum willen doen. Voor meer informatie, Christ van den Munckhof, tel: 0478-582727. In de sfeervolle ambiance van restaurant Tante Jet aan de Maas bij Blitterswijck vond vorig jaar de première plaats van twee avon den Literatuur om te smullen. Heerlijk tafelen en genieten van voordrachten van columns en gedichten én muziek. De aanlei ding was het tienjarig jubileum van het Literair Café Venray-regio. In mum van tijd waren de avon den uitverkocht. De twee literaire en culinaire avonden werden een groot succes. Dat smaakt naar meer. Voor Jan en Kittie Bartels van restaurant Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck reden genoeg om Literatuur om te smul len dit jaar te prolongeren en wel op donderdag 17 en vrijdag 18 oktober. De koks van Tante Jet hebben voor deze avond weer een culinair hoogstandje in gedachten. Het literaire deel van de avond wordt, net als vorig jaar, verzorgd door leden van het Lite rair Café Venray-regio. Tussen de viergangen worden columns voorgedragen door de bekende Limburgse columnist Jo Wijnen uit Heythuysen, dorpsverhalen door de Meerlose journalist René Poels en gedichten voorgedragen door neerlandicus Paul van Doe- sum en publiciste Toos van Ooi uit Venray. De muziek wordt ook deze keer virtuoos geserveerd door allround musicus Ad Haans uit Venray. Wie interesse heeft voor een van deze avonden kan bellen met Tante Jet: 0478- 532942. Voor het derde jaar op rij heeft fanfare Vriendenkring uit Swol gen de MeWa-trofee gewonnen. D.e onderlinge strijd van muziek gezelschappen uit de gemeente Meerlo-Wanssum werd vrijdag avond gejureerd door de heer Koster uit Deume. Hij gaf de Swolgense muzikan ten het predikaat 'zeer goed'. Fan fare Concordia Wanssum ontving het predikaat 'goed', Tienrayse Fanfare Tienray 'ruim voldoende' en fanfare Moed en IJver Blitters wijck 'goed tot zeer goed'. Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo staat op zondag 6 oktober in het teken van een 'muzikale rondreis om de wereld', een bijzondere muzikale happening met zang, dans, beeld en geluid, die op touw is gezet door het Meerlo's Gemengd Koor. Aan vang: 12.00 uur. Medewerking wordt verleend door vocalgroup Sjaloom uit Venlo en close-harmony group That's Close Mixe uit Venlo, die net als Meerlo's Gemengd Koor onder leiding staan van dirigent Marco Mariën uit Venlo. Ook uit Meerlo komen Just for Fun en dansgroep The Stardan- cers. Voor de muzikale begelei ding zorgt Combo BC Band en op de piano speelt Theo Hes uit Maashees. Deze muzikale wereld reis kost u slechts 2 euro en begint om 12.00 uur. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. 1 Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg i 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze 1 stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. «v Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna. van de Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX J Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: v; volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 In de uitgave van Nieuwsblad Peel en Maas van 19 september 2002 is een pijnlijke fout geslo pen. In het redactionele stuk over het overlijden van de 14-jari- ge Hans Jenneskens uit Meeflo is door de journalist geheel ten onrechte de conclusie getrok ken dat de jongen aan nekkramp is overleden. Dit is echter niet waar, omdat de jongen is overle den aan de meningokokkenziek- te (type B of C). Het is niet bekend met welk type meningokokken de jongen was besmet en dat valt, doordat hij antibiotica heeft gekregen, ook niet meer te achterhalen. Ook wordt in het stuk de sug gestie gewekt dat de dood van Hans Jenneskens te voorkomen zou zijn geweest als hij eerder tegen meningokokken C, tegen type B bestaat nog geen entstof, zou zijn ingeënt. Ook dit is onjuist. Onze welgemeende excuses aan de familie Redactie Peel en Maas

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9