SVOC'01 overweegt noodlokalen in gebruik te nemen I Fietser, laat je zien! Rabobank Nieuwsbrief Mevrouw Seifee wint dinerbon Start brandpreventieweek Gift voor kinderen College naar Landweert Fietsvierdaagse steunt Kruisen en Kapellen Als hoofdlijnen voor u niet genoeg zijn Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Heftruck gestolen Contactmiddag voor ouders van overleden kinderen Letsel peel en maas Donderdag 3 oktober 2002 - Pagina 7 Fusievereniging onaangenaam verrast door gemeente Sportvereniging SVOC'01 gaat mogelijk eerst de huidige kleedlokalen renoveren voor dat wordt begonnen met de nieuwbouw van twee lokalen en de verbouwing van de kan tine. Om de voetballers en korfballers met ingang van het seizoen 2003-2004 toch samen te kunnen laten spor ten op sportpark De Heesak- ker overweegt de club zelfs otn tijdelijk, op kosten van de gemeente Venray, gebruik te maken van noodlokalen. Voorzitter John Willems van de bouwcommissie van SVOC'01 maakte dit maandagavond bekend tijdens de algemene ledenverga dering. De vereniging SVOC'01 ontstond vorig jaar uit de fusie van de korfbalvereniging en de voetbalverenigingen van de Ven- nyse kerkdorpen Castenray en Oirlo. Een bouwcommissie van de fusievereniging is al anderhalf jaar bezig met plannen om sportpark De Heesakker een noodzakelijke facelift te geven. De totale kosten hiervan bedragen 360.000 euro. De vereniging werd echter twee weken geleden onaangenaam ver rast door de gemeente Venray die liet weten dat de uitbreiding van het sportpark mogelijk in de stankcirkel van een veehouderij ligt. Daarop werd het werk aan het sportpark voorlopig stilge legd. "We zijn zeer verrast door de negatieve consequenties van het gemeentelijk beleid", zo zei Willems tijdens de ledenvergade ring. "De mededeling dat de uit breiding vermoedelijk in een stankcirkel ligt, viel ons koud op het dak. Vooral omdat onze eerste vraag in het eerste overleg met de gemeente, anderhalf jaar geleden, was of er een stankcirkel op dit gebied zit. Het duidelijke ant woord van de gemeente was nee." De geplande startdatum van de nieuwbouw van de kantine en twee kleedlokalen, op 1 januari 2003, is door de mededeling van de gemeente Venray waarschijn lijk niet haalbaar. Willems zei te hopen dat het probleem binnen drie tot vier maanden is opgelost. "Maar we hebben het niet meer in eigen hand", zo liet hij de leden weten. De vereniging wil zo snel mogelijk duidelijkheid en heeft inmiddels CDA-raadslid en dorps raadvoorzitter van Oirlo, Patrick van den Broeck, ingeschakeld om de kwestie nog in oktober op de politieke agenda te krijgen. Als mogelijke optie heeft SVOC'01 om het bouwschema drastisch te veranderen. In dat geval zouden eerst de huidige kleedlokalen gerenoveerd gaan worden en in een later stadium de nieuwbouw van twee kleedlokalen en de ver bouwing van de kantine aan de orde komen. "We zullen dan mogelijk gebruik gaan maken van noodlokalen zodat de voetballers en korfbalsters met ingang van het nieuwe seizoen toch samen kunnen gaan sporten. De moge lijkheden voor noodlokalen wor den inmiddels bekeken. Er zijn daarvoor al offertes aangevraagd", aldus John Willems. "Het liefste willen we echter bij het oorspron kelijke bouwplan blijven. Ook al omdat korfbalveld De Kamp inmiddels is verkocht en de nieu we eigenaren zo snel mogelijk op het terrein aan de slag willen." Ook de aanleg van de parkeer plaatsen bij sportpark De Heesak ker heeft vertraging opgelopen. Om de veiligheid van de kinderen te waarborgen, besloot de club extra parkeerplaatsen te realise ren zodat auto's niet meer langs de weg hoeven te parkeren. Jan Houba. in de vorige raadsperiode verantwoordelijk wethouder, deed de toezegging dat de par keerplaatsen nog voor de bouw vakvakantie aangelegd zouden zijn. "Maar inmiddels hebben we weer te horen gekregen dat daar voor een wijziging van het bestemmingsplan noodzakelijk is", zo liet Willems zijn toehoor ders weten. "In anderhalf jaar tijd hebben we dan ook een ding geleerd als bouwcommissie. We kunnen nergens zeker van zijn." De financiering van de renova tie heeft de bouwcommissie zo goed als rond. De bijdragen van de gemeente (125 000 euro), de sportstichting (50.000 euro), uit eigen middelen (25.000 euro), verkoop obligaties (25.000 euro) en fondsenwerving (20.000 euro) leveren in totaal een bedrag op van 245.000 euro. Voor het reste rende bedrag van 115-000 moet een financiering worden aange gaan. Dit laatste bedrag wil de ver eniging omlaag brengen door zelf werkzaamheid van een deel van de 542 leden, een contributiever hoging (die door de vergadering werd goedgekeurd) en meer acties om geld te genereren. Ook hoopt SVOC'01 met een ver nieuwde kantine een hogere omzet te realiseren. CWI Venray hield vorige week een drukbezochte banenbeurs in Venray. Er waren een aantal grote tenten op de parkeerplaats van het CWI gezet. In totaal was er 500m2 extra beursvloer met 35 kraampjes. In deze kraampjes waren instellingen, bedrijven, landmacht, luchtmacht, marine cn uitzendbureaus aanwezig om over hun eigen vacatures met bezuekers te spreken. Vrijwel alle standhouders hebben mensen kunnen werven voor hun open staande vacatures. Ook had men grote belangstelling voor de elek tronische vacaturezuilen. De medewerkers van het CWI waren overal te vinden om te helpen waar dat nodig was en gaven zij een demonstratie met de nieuwe site van het CWI: www.werk.nl Bij de ingang kreeg iedereen een enquêteformulier Daardoor wist men op het CWI op ieder moment hoeveel mensen er bin nen waren. De bezoekers konden dit klanttevredenheids onderzoek bij de uitgang ingevuld afgeven. Men deed dan mee met de verlo ting van een diner voor twee per sonen. Er waren tenminste 750 bezoekers geweest. Uit de enquê te bleek, dat de mensen niet alleen uit Venray kwamen maar uit de hele omgeving zoals Gen nep, Bergen. Horst aan de Maas, Wanssum etc. Zelfs uit Nijmegen, Roermond Amsterdam en Gel drop waren er bezoekers. Nog een aantal resultaten van de enquête: 65% van de bezoekers had een gesprek gehad met een of meer standhouders. 81% wil dat er vaker zoiets wordt georganiseerd door het CWI. 87% vond zaterdag een prima dag. 70% was zeer tevreden. Gemiddeld gaf men de beurs een cijfer 7 De standhouders gaven een cijfer 8. Ook bleek dat de bezoekers een volgende keer graag wat meer bedrijven willen zien in verhou ding tot het aantal uitzendbu reaus. Men miste vooral de bouw bedrijven. Hoeveel mensen als direct gevolg van deze beurs een nieuwe baan hebben gekregen is nog niet bekend omdat de sollici tatiegesprekken deze week nog volop worden gevoerd. De orga nisatie schat het op ongeveer 50 mensen. Het diner voor twee personen is gewonnen door mevrouw F.Sei- fee-Alladeh uit Venray. De diner bon nam zij afgelopen maandag in ontvangst uit de handen van de manager van het CWI, de heer Ed Alberda Op vrijdag 4 oktober wordt landelijk het startsein gegeven voor de Nationale brandpre ventieweek. Deze duurt van 4 tot en met 1 2 oktober. Het thema dit jaar is de SchoolOnt- ruimingsOefening. Basisscholen kunnen dan onder begeleiding van de plaatselijke brandweer meedoen aan een rookoefening. In Venray zal op deze dag wethouder Driessen bij basisschool Focus tijdens de ont ruimingsoefening aanwezig zijn. In de gemeente Meerlo-Wanssum zal burgemeester Hahn op diezelf de dag het startsein voor de Natio nale Brandpreventieweek geven op basisschool Megelsheim in Meerlo. In geval van een calami- Accountants en Belastingadviseurs Vestigingen in Boxmeer. Venray en Venlo Patcmtraat 1 Ja, 5X01 AT Venray. Tel. (04781 58 87 99. Fax (01781 51 01 70, K-mail infoipconliiurmail.nl. Internet nww.eontounteb.nl contour teit is de directie van een basis school verantwoordelijk voor een snelle ontruiming. Vanuit deze verantwoordelijkheid dient men hierop voorbereid te zijn middels het opstellen van een ontrui mingsplan. Het ontruimingsplan dient regelmatig, maar minimaal een keer per jaar beoefend te worden. Vanwege het speciale thema van de Nationale brandpre ventieweek dit jaar zal de brand weer in de deelnemende scholen zorgen voor een realistische situ atie die ook zou kunnen ontstaan bij een daadwerkelijke brand. Daarnaast zal zij de ontruiming observeren en evalueren met de schoolleiding/bedrijfshulpverle ners. Op vrijdagavond 11 oktober, van 19-00 tot 21.00 uur, zal brand weer Venray in samenwerking met de Nederlandse Brandwon denstichting een voorlichting/demonstratie hou den op het Schouwburgplein. De Nederlandse Brandwondenstich ting zal deze avond aanwezig zijn met een informatiestand. Belang stellenden kunnen in een tent, die van binnen voorzien is van obsta kels en met rook is gevuld, erva ren hoe moeilijk het is om in een met rook gevulde ruimte een uit gang te vinden, daarnaast kan de jeugd proberen een daadwerkelij ke brand te blussen. Men kan tegen een geringe vergoeding, die ten goede komt aan de Nederland se Brandwondenstichting, deelne men aan deze activiteiten. De Venrayse jeugdbrandweer zal een tweetal demonstraties geven van hun kunnen. Op zaterdag 5 oktober vindt de algemene ledenvergadering van het Limburgs Geschied- en Oud heidkundig Genootschap (LGOG) in de Kring Venray en omgeving plaats. Het LGOG is de grootste historische vereniging van Lim burg. Op allerlei terreinen houdt de vereniging zich bezig met de geschiedenis van Limburg van Mook tot Eijsden. De ruim 3000 leden zijn aangesloten bij regiona le kringen die veel aandacht besteden aan de historie van het eigen gebied, onder meer door lezingen en excursies. Dit najaar vindt de algemene ledenvergade ring van het LGOG in de Kring Venray e.o. plaats. Voor het eerst in haar geschiedenis gaat de ver eniging buiten Limburg vergade ren en wel in het Brabantse Over- loon. De algemene leden vergadering vindt plaats in het Partycentrum Hof van Loon te Overloon. Aanvang 13-30 uur. Na afloop wordt een bezoek gebracht aan het Nationaal Oor- logs- en Verzetsmuseum. Hier vindt een bijzondere expositie plaats over het beroemde oorlogs lied Lili Marleen, dat over de fron ten heen populair was. De alge mene ledenvergadering met aansluitend museumbezoek is vrij toegankelijk voor leden en belangstellenden. Afscheid Wim Visschers Op woensdag 18 september namen wij afscheid van Wim Visschers. Wim Visschers was directeur Vestigingen van de voormalige Rabobank Zevenrode toen hij wegens ziekte zijn werkzaamheden moest neerleggen. Nu het weer beter met hem gaat is gesproken over de toekomst binnen de nieuwe Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. Wim Visschers heeft zelf zijn wensen en mogelijkheden aangegeven. De bank heeft zijn lange staat van dienst, namelijk ruim 33 jaar, waarvan ruim 25 jaar als directeur, en de rechten die hij in het verleden heeft opgebouwd, daarbij betrokken. Dit heeft erin geresulteerd dat de Rabobank samen met Wim Visschers een regeling heeft getroffen die het mogelijk maakt dat hij zijn actieve loopbaan bij de bank beëindigt. Wim Visschers is een zeer betrokken man van de Rabobank geweest. Hij was een gewaardeerd en deskundig adviseur voor zijn klanten, mede werkers en beheerscolleges van de banken waarvan hij directeur was. Namens al die mensen, die samen onze Rabobank vormen, is op 18 september jongsleden op gepaste wijze afscheid van Wim Visschers genomen. Politie Limburg-Noord start extra verlichtingscontroles Hoe vaak gebeurt het niet dat u als automobilist plotse ling een fietser voor u langs de weg op ziet schieten. Meestal gaat het goed en is een trap op de rem of een slinger aan het stuur voldoende om een onge luk te voorkomen. Maar in nog te veel gevallen loopt het niet goed al. Soms zelfs met voor de fietser fatale afloop. Nu de dagen weer korter gaan worden en het weer slechter, is het van levensbelang om als weg gebruiker goed te worden gezien. Dit geldt niet alleen voor auto's, motoren en bromfietsers, maar zeer zeker ook voor fietsers. De grootste groep fietsers is de schoolgaande jeugd, die voor dag en dauw op de fiets stappen en vaak door weer en wind moeten. Juist fietsers en bromfietser zijn de meest kwetsbare groep in het verkeer. Om die reden is het voor hen van groot belang om goed gezien te worden. Schoolgaande kinderen fietsen vaak in het don ker en zij zullen dus de verlichting van hun fiets goed in orde moeten hebben. Ouders hebben daarbij de verantwoordelijkheid om hun kinderen met een veilig vervoer middel de weg op te laten gaan. Zij moeten die dan ook regelmatig controleren. Juist fietsers onderschatten vaak het belang van goede ver lichting. Vooral de schoolgaande jeugd wil nogal eens 'vergeten' het licht van hun fiets of scooter aan te zetten. Een veel gehoorde Ze keken wel even op van al die drukte. De kinderen van het nieu we gezinsvervangende huis van de Wendel aan de Klompenma kerstraat in Horst werden onlangs verrast door een bezoek van enke- Op dinsdag 8 oktober brengt het nieuwe college van burge meester en wethouders een werk bezoek aan Landweert. Het colle ge zal dan worden ontvangen in wijkcentrum 't Stekske. Tijdens dit werkbezoek kunnen de bewo ners van Landweert zaken die zij belangrijk vinden, onder de aan dacht van b en w brengen. Hierbij kan gedacht worden aan verkeers veiligheid, openbaar groen, ver lichting enz. in Landweert. Natuurlijk zijn alle bewoners van Landweert en andere belangstel lenden van harte uitgenodigd voor dit werkbezoek van het col lege zodat u rechtstreeks met hen in discussie kunt gaan over de diverse onderwerpen. Het bestuur van wijkvereniging Land weert hoopt dat er velen gehoor zullen geven aan deze uitnodiging en zodoende blijk geven van betrokkenheid met hun wijk. De avond begint om 20.00 uur in wijkcentrum t Steks ke. Vanaf een bouwterrein aan de Energieweg in Venray is vorige week in de nacht van woensdag op donderdag een heftruck gesto len. De toegangspoort was niet afgesloten. De heftruck heeft een waarde van ongeveer 35.000 euro en is eigendom van een bouwbe drijf uit Rheden. Ie bestuursleden van de Ronde Tafel Venray-Horst. De verrassing werd nog groter toen bekend werd dat zij met een gift van 2250 euro waren gekomen. Een mooi bedrag dat volgens de bewoners en begeleiding goed van pas komt, want met name de tuin is nog niet helemaal klaar. De avond kon dus niet meer stuk, en de heren van de Ronde Tafel werden getrakteerd op koffie en vlaai. De Ronde Tafel Horst-Venray is een onderdeel van een landelijke ver eniging met meer dan 200 afdelin gen. Frappant is dat alle Ronde Tafels alleen bestaan uit mannen, die overigens niet ouder mogen zijn dan 40 jaar. Ze organiseren allerlei activiteiten, waarbij geld inzameling hoog op de agenda staat. Dit geld gaat naar goede doelen. Zo organiseert de Ronde Tafel Horst-Venray ieder jaar een seminar rond een bepaald onder werp, waarv oor dan een bekende spreker wordt uitgenodigd. "Afge lopen juni werd het seminar voor dit jaar met zeer veel succes orga niseert", aldus inmiddels oud voorzitter Geert Verdellen. Maar liefst 500 personen en bedrijven namen deel aan dit seminar, het geen dus wederom een aardig bedrag heeft opgeleverd. De doe len worden steeds weer zorgvul dig uitgekozen. Vaak speelt het toeval hierbij ook een rol, zo moet bestuurslid Gerbert Vissers bekennen. "Het nichtje van Geert Verdellen woont toevallig ook in dit huis. Tja, dan zijn de contacten natuurlijk snel gelegd. Wij vinden dit een uitstekende bestemming." opmerking is dan ook: "Maar ik zie toch nog genoeg." Ze staan er niet bij stil dat andere weggebrui kers hen niet of slecht zien. Hier in schuilt dan ook het grote risico. En met slecht weer is dat gevaar nog veel groter. Het niet voeren van verlichting is een belangrijke oorzaak van veel ongevallen of bijna-ongevallen. Goede verlichting (door alle verkeersdeelnemers) is in het donker en bij slechte weersom standigheden van levensbelang. Er zijn veel mogelijkheden om als fietser goed zichtbaar te zijn. Niet alleen met verlichting, maar ook met reflecterende kleding of reflecterende accessoires en strips op kleding, tassen en/of op de fiets. Ook zijn er volautomati sche achterlichten en standver lichting voor de fiets te koop. Maar al dit goede materiaal wordt alleen maar gezien als het ook gebruikt wordt. Daar zal de jeugd de noodzaak van moeten inzien. Om die reden heeft de politie met diverse scholen in de omgeving afspraken gemaakt dat "verlich ting" ook een onderdeel van het lesprogramma zal zijn. WAT ZEGT DE WET Achterlichten en achterreflecto ren zijn verplicht, evenals zijre flectie, in de vorm van reflqyte rend materiaal op de zijkaotei van de fietsbanden. Ook pedaal reflectoren zijn verplicht. Het aan brengen van andere vormen var reflectie of verlichting, bijvoor beeld een remlicht op de fiets I maar ook de knipperende LED lampen zijn verboden. Een wit o i geel reflecterend achterspatborc is niet meer verplicht, maar ver groot wel de verkeersveiligheid. Vanaf begin oktober zal in dt landelijke pers een campagnV worden gestart waarin op he j belang van goede verlichtim wordt gewezen. De politie zal ir diezelfde periode ook starten me extra controles op straat op he 1 voeren van verlichting. Hiermetj wil de politie bereiken dat ver keersdeelnemers, dus niet alïcer fietsers en bromfietsers, ziel meer bewust worden van he "zien en gezien worden". Er wor den geen waarschuwingen uitge1 deeld, maar bij een geconstateer1 de overtreding wordt direc bekeurd. Voorzitter Jan Kreutz van de Fietsvierdaagse Venray over handigde vrijdagavond een cheque van 3-113,45 euro aan Koos Swinkels, voorzitter van de Stichting Kruisen en Kapel len. Een recordbedrag, waardoor de Stichting Kruisen en Kapellen ook dit jaar weer vele kruisen en kapellen een goede onderhouds- of renovatiebeurt kan geven. Koos Swinkels was zichtbaai aangedaan met het door henzelf door het houden van allerle acties tijdens de fietsvierdaagse behaalde resultaat en bedankte dc Fietsvierdaagse Venray hartelijl voor haar steun. Ook komend jaai zal de organisatie van het populai re fietsevenement weer een goec doel de mogelijkheid bieden on geld in te zamelen voor de eiger clubkas'. I De Vereniging Ouders van een Overleden Kind, een landelijke zelfhulporganisatie, houdt op zaterdag 5 oktober een contact middag voor de regio Limburg. Deze middag zal gehouden wor den in het schoolgebouw van de Stichting Aanzet, Charles Ruys- straat 84 in Roermond. De bijeen komst begint om 13 30 uur en zal eindigen om ongeveer 16.30 uur. De zaal is open vanaf 13.00 uur. Ouders, grootouders, broers en zussen van een overleden kind (ongeboren, baby, kleuter, schoolkind, volwassen kind) maar ook vrienden of andere nauw betrokkenen zijn van harte wel kom om vrijblijvend naar deze middag toe te komen. Toegang is voor zowel leden als niet-leden van de vereniging gratis. De con tactmiddag biedt de gelegenheid het intense verdriet na het overlij den van een kind te delen met lot genoten. Verdriet dat door ande ren niet altijd begrepen of gehoord wordt. Dit kan door te praten in kleine groepjes, door individuele hulp van een contact- ouder aan te vragen, door aanmel ding bij een gespreksgroep o: door gewoon stil te luisteren er1 het kind te herdenken temidder van lotgenoten. Voor meer infor matie over de contactmiddag oj over de Vereniging Ouders var een Overleden Kind kunt u con tact opnemen met: Monique Bre keimans, regiovertegenwoordigei Noord-Limburg, telefoon 077-38" 30 55 of email: feetje@home.nl. Bij een aanrijding op de Venraij seweg in Overloon is een 35 jari ge automobiliste uit Boxmeer licht gewond geraakt. Het slacht1 offer raakte de macht over hei' stuur kwijt en botste tegen eer boom. PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7