'arkeerders betalen mee aan parkeerkelder Gouden Leeuw Houdoe en bedankt 'Wijkplatform eist aanpak verloederde plekken in centrum Komst ijsbaan nog altijd niet zeker KEIJSERS MANDERS Collectief vervoerssysteem stap dichterbij d A I Or>-' ^niï fe rij hnKSjgUEBPIjj lil Ti 'iSl! lllliill Auto in beslag genomen voor BOXMEER - Provincialeweg 5 BEUNINGEN - Claudiuslaan 60 Koopavond op donderdag en vrijdag voormalige discotheek Aide Hoed aan de mgstraat, de open plek genover de Winkel van Sin- l het onverharde Mgr. Gou- uisplein, de achterzijde van c panden aan de Markstraat, 80 C[ half afgebroken pand Til- ms, de open plek in de lei» poolstraat waar nu bouwke- rgi. J staan. Zomaar een greep jt de vele verloederde plek- in en nabij Venrays win- jcentrum. Dinsdagavond bij het bezoek raa4nhet college in De Witte Hoeve geerden ze allemaal weer de Evenals tweeënhalf jaar lieden toen B en W voor het list te gast was bij het wijkplat- centrum. "Voor mensen die ndij [de kerk komen is het een aan- ku ping wat ze te zien krijgen", zei jneke Lamers, secretaris van het ftplatform. "Links de verpau perde gebouwen van de Mark straat en rechts een groot gras veld met zwerfvuil en honden drollen. En als ze een stukje doorlopen zien ze het Mgr. Gou- mansplein. Dat ziet er grandioos slecht uit. Het wordt de hoogste tijd dat daar iets aan gebeurd." Burgemeester Waals erkende dat de hoek Goumansplein/Eindstraat het college al jaren een doorn in het oog is'. "Maar wre kunnen dit niet alleen oplossen. We hebben te maken met belangen van parti culieren die er onroerend goed hebben. Dit is een heel moeilijk proces. Duidelijk is wel dat het centrum vooral op deze plek behoefte heeft aan een kwaliteits impuls." Tineke Lamers herinnerde er ook aan dat het voltallige college ruim twee jaar geleden bij een appartement aan de Gouden Leeuw op het balkon heeft gestaan. En toen met eigen ogen heeft gezien dat het aanzicht van de afgebrande De Alden Hoed zo storend was. "En nu is er nog steeds niets aan gebeurd", zei Lamers. Burgemeester Waals reageerde onmiddellijk. "Deze hangplek is inderdaad onaccepta bel. We hebben hier met de eige naar over gesproken. Want we wilden het parkeerburcau van Q- park daar vestigen. Maar die man uit Eindhoven wilde er twaalf bouwvergunningen voor terug hebben. Op zo n manier doen we geen zaken." Het wijkplatform wees opnieuw op de vele reclame-uitin gen voor de winkels midden op straat. Vooral in de Passage en de Schoolstraat waar het voor men sen met rolstoelen, rollators of kinderwagens lastig manoeuvre ren is. "En dan hebben we ook nog het terrasgeweld waardoor voetgangers gedwongen worden op straat te lopen", aldus Tineke Lamers die het begin van de Hoenderstraat als voorbeeld noemde Eerst de uitbouw bij snackbar De Hoender, die midden op straat staat, en vervolgens de terrassen van café Dolle Jan en eettent Maxima. Het gebied rondom het gemeentehuis raakt op sommige plaatsen ook verloerderd, aldus het wijkplatform. Zoals het vele onkruid tussen de tegels van het Kerkepèdje. En het prieel tussen de parkeerplaats en het gemeen tehuis in dat door jongeren als hangplek wordt gebruikt. "Het ziet er niet meer uit door de graffi- ty en de vernielingen", zei Lamers. "En je vindt er condooms en spuiten. Ik vind het eng." Wethouder Driessen (CDA) erkende de klachten. "Er moet beter onderhoud gepleegd wor den. Bijvoorbeeld op het Mgr. Goumansplein. En bij paden zoals het Kerkepèdje kom je er niet met mechanisch borstelen. Om het (on)kruid effectief te bestrij den moet selectspray gebruikt worden. Deze methode gaan we in Venrav meer toepassen. Het wijkplatform vroeg vooral om een snelle oplossing van de kleine ergernissen. "Die mogen niet ondersneeuwen bij een groot kwaliteitsplan voor het centrum." Het was niet alleen kommer en kwel wat het wijkplatform, dat drie jaar geleden werd opgericht, dinsdag te melden had. Secretaris Lamers noemde een aantal zaken die wel bereikt zijn. Zoals het speeltuintje en de jeu-de-boules- baan aan de Hoenderstraat, het opknappen van de Kempweg en de geplaatste hekjes voor de ingangen van het appartementen complex De Gouden Leeuw. Kijk uw ogen uit in onze Sanidrome showroom Keijsers - Manders zorgt voor water, licht en warmte in één handomdraai. Keijsers-Manders Sanidrome Keizersveld Venray Installatiebedrijf Keijsers-Manders Agrobaan 9 5813 EB Ysselsteyn Tel.: 0478 - 54 42 00 info@keijsersmanders.nl ia* EN MAAS i Donderdag 3 oktober 2002 - Pagina 3 De sanitair - specialist Thuis in elke woning 35 jaar lang preekte de uit Beek en Donk afkomstige levenslustige Toon Jaspers vanuit zijn markt- kraampje voluit naar het Venrayse marktpubliek. Afgelopen maan dag tijdens de Venravsc markt was het stil in en rondom zijn wekelijkse werkplek op het Schouwburgplein Hit respect voor Toon werd zijn standplek verbouwd tot een gedenkkraam- pje met bloemen, een kruis en een foto van de vrolijke Braban der. In het aanwezige condolean ceregister kon heel Venray afgelo pen maandag zijn of haar steun betuigen ajin de nabestaanden van Toon. De marktverkoper Alle tarieven zijn met ingang van 2003 afgerond op 0,10 euro. Dit is ook de kleinst mogelijke geldinworp. Het maximale dagta rief strijgt van 3,50 naar 6 euro. Naast het jaarlijkse inflatieper centage en de bijdrage aan de par keerkelder wordt het parkeergeld ook nog met 0,05 euro verhoogd om het financiële tekort van de gemeente te dekken. Dit levert 62.000 euro extra inkomsten op voor de gemeentekas. Het vaste tarief voor de vuilnis ophaaldienst gaat van 114,36 naar 117,24 euro. Het aan de straat zet ten van een 140-literbak stijgt van 5,60 naar 5,90 euro. Een kleine container van veertig liter wordt 0,09 eurocent duurder en kost 1.69 euro. Dit tarief geldt ook per inworp in een ondergrondse con tainer. De gemeente stelt vanaf 1999 stapsgewijs alle tarieven en leges vast volgens kostendekkende tarieven. Dit kan schoksgewijze verhogingen tot gevolg hebben. Zo ook voor enkele vergunningen die vanaf 1 januari 2003 kosten dekkend, worden. Bijvoorbeeld de aanvraag voor een kapvergunning die van 15.60 naar liefst 2~6 euro gaat. Een vergunning voor de drank-en horecawet wordt in prijs verdubbeld: van 259 naar 522 euro En een exploitatievergun ning wordt drie keer zo duur: van 129 naar 390 euro. Met de aanschaf van een nieuw kopieerapparaat kunnen bij de informatiebalie voortaan kleurko pieën gemaakt worden. Het tarief is vastgesteld op 1,04 euro per kleurkopie. Eind oktober neemt de gemeen teraad een besluit over de gemeentelijke heffingen in 2003- Kan de schaatsliefhebber an 17 december tot en met 3 inuari 2002 nu de ijzers nderbinden of zakt Venray guurlijk door het ijs? Dat is steeds de grote vraag, ant de werkgroep Eventjes is og altijd naarstig op zoek sponsoren uit het edrijfsleven die een steentje 'illen bijdragen aan de reali- atie van de ijsbaan op het .houwburgplein. Voor dins- \'(j lag 15 oktober, de dag waarop e optie op de ijsbaan van 30 ij 15 meter verloopt, moeten e initiatiefnemers de begro- ng sluitend hebben. En dat wordt nog een hele klus, (ant de werkgroep kampt nog leeds met een financieel gat van 30.000 euro. "Iedereen indt hel een hartstikke mooi ini- atief om rond de kerstdagen een sbaan in hartje Venray aan te leg en, maar zonder hulp van het edrijfsleven gaat het feest dus ewoon niet door", zegt Elly Kinkels van koffiehuijs Zowyzo, ie voor het tweede opeenvolgen- e jaar samen met de exploitan- _Jtn van de horecagelegenheden teren van Aemstel. Hulsman, rieties. De Koets en De Bonte Koe, de ijsbaan naar Venray wil halen. De totale kosten voor de realisa tie VaiF de ijsbaan bedragen 72.625 euro en dat bedrag is voor Eventjes alleen niet op te hoesten. Inmiddels heeft de gemeente Ven ray een bedrag van 17.000 euro toegezegd en tijdens een informa tiebijeenkomst in café De Artiest liet een aantal ondernemers de organisatie weten het initiatief financieel te ondersteunen. "Helaas waren lang niet alle ondernemers die we uitgenodigd hadden daarbij aanwezig", zegt Paul Hulsman van het gelijknami ge café aan het Schouwburgplein. "Meneer Hoeks, exploitant van de ijsbaan, vertelde die avond een enthousiast verhaal over de ijs baan en de positieve effecten daarvan, denk aan meer mensen die het centrum van Venray bezoeken. Na afloop van die bij eenkomst waren alle aanwezigen ervan overtuigd dat een ijsbaan een positieve bijdrage levert aan het imago van Venray en een goede activiteit voor sponsoren is om hun bedrijf of winkel te pro moten. En het is natuurlijk een prima promotie voor Venray als geheel." Vandaar dat het de werkgroep tegenvalt dat het bedrijfsleven het tot nu toe enigszins laat afweten. "Veel mensen denken dat wij als horeca een slaatje willen slaan uit deze activiteit", zegt Paul Huls man. "Maar dat is absoluut niet waar. Wij steken er enorm veel tijd, geld en moeite in om de ijs baan naar Venray te halen, maar de exploitatie van de baan en onze eigen horeca zijn strikt van elkaar gescheiden." De exploitatie van de baan bestaat namelijk uit twee onder delen: de baan en de horeca. "Wij willen verenigingen in Venray de gelegenheid geven om de exploi tatie van de baan voor hun reke ning te nemen. Zij dragen dan bij voorbeeld zorg voor de verhuur van de baan en de schaatsen", legt Elly Swinkëls uit. "Hun bijdrage wordt beloond door middel van een vergoeding per aanwezig per soon per uur. De exploitatie van de horeca wordt ook verhuurd. Mocht er geld overblijven, dan wordt dit bedrag gereserveerd voor de aanleg van een ijsbaan over twee jaar Want eigenlijk zijn we van plan om de ijsbaan om de twee jaar naar Venray te halen. Maar het is nu eerst maar eens afwachten of we het plaatje voor dit jaar financieel wel rond kun nen krijgen. Mocht het dit jaar weer niet lukken, dan trekken wij ons terug en is het maar afwach ten of er ooit een ijsbaan in hartje Venray komt." SPONSORING Sponsoruitingen kunnen op verschillende manieren worden ingevuld. Het is bijvoorbeeld mogelijk om aan de rand van de ijsbaan reclameborden te plaat sen, de ijsvloer leent zich uitste kend voor het invriezen van logo's en andere uitingen en rond om de baan is het mogelijk om vlaggen en spandoeken aan te brengen. Sponsoren kunnen meeprofite ren van de publicitaire waarde van een ijsbaan. "We hebben diverse sponsorpakketten samen gesteld en het is voor sponsoren ook mogelijk om hun naam aan de ijsbaan te verbinden. Mogelijk heden genoeg. Televisie en kran ten zijn dol op dit soort evene menten en vooral als Venray zelf de kar trekt zijn wc verzekerd van een enorme publiciteit rondom de baan", denkt Elly Swinkels. In de dagen voor kerst en oud op nieuw gaan heel wat mensen op pad om hun inkopen te doen in het centrum van Venray. Naast een mooi cadeau voor partner of kind is de consument natuurlijk ook op zoek naar een stukje gezel ligheid. Venray concurreert hier bij om de gunst van de consu ment met onder andere plaatsen als Eindhoven, Nijmegen en Venlo. "Een ijsbaan draagt posi tief bij aan de gezellige sfeer en zorgt er volgens ons voor dat de consument langer in het centrum van Venray blijft hangen zegt Elly Swinkels. "Het is dan ook belangrijk voor alle ondernemers in het centrum van Venray, dat die baan er komt. Het is een prima ondersteuning voor de diverse kerstactiviteiten in het centrum en zorgt voor extra publiciteit. Het zou toch zonde zijn als Venray er ook dit jaar weer niet in zou slagen om de overdekte ijsbaan aan te leggen. Informatie via Elly Swinkels, tel: 06-51001908. Aanmelden via Paul Hulsman, tel: 581639. Het is nog maar de vraag of de ijsbaan dit jaar rond de kerstda gen in hartje Venray te bewon deren is overleed vorige week na een lang durige ziekte op 71-jarige leeftijd en werd zaterdag in Beek en Donk begraven. Op het bidprent je dat in zijn voormalige markt kraam lag, stonden zijn laatste, veelzeggende woorden: 'Wat ben ik toch blij dat ik heb geleefd, Houdoe en bedankt!' .Vanaf 1 januari betalen alle j irkeerders in Venray mee an de komst van een grote arkeerkelder in De Gouden eeuw. De gemeente gaat de irieven flink verhogen. Vijf vAocent van het duurdere par- 'y« tertarief is bestemd voor de nndergrondse parkeergarage 'ïft Ie plaats gaat bieden aan 625 Per 1 september vorig jaar zijn t parkeertarieven al met 50% irhoogd. Dit wekte toen weinig 7 m eerstand omdat Venray sinds de ee Roering van het betaald parke- Werkgroep Eventjes ren in 1993 de tarieven altijd ongemoeid had gelaten. Verkeers wethouder Driessen (CDA) bena drukte dat de gemeente het par keren niet als melkkoe zou gebruiken. Maar volgend jaar stijgen de tarieven weer behoorlijk. Het par keren op de pleinen aan de Raad huisstraat, Blekersveld en De Gou den Leeuwr gaat van 0,70 naar 0,80 euro per uur. Het straatpar- keren wordt 0,10 eurocent duur der en gaat 1,10 kosten. De hoog- tarief locaties gaan van 1,35 naar 1,40 euro. luidt noodklok Al geruime tijd probeert een aantal gemeenten in de regio de vervoersproblematiek het hoofd te bieden. De inspan ningen om tot een Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) te komen, hebben nu tot het principebesluit van de deelnemende gemeenten geleid om het vervoerssys teem in de regio Noord-Lim burg in te voeren. Het college van B&W van Ven ray heeft besloten de nodige acti viteiten hiertoe ter hand te nemen. De geplande ingangsda tum is 1 januari 2003- Het ver dwijnen van bestaande openbaar ven oerlijnen in met name de plat telandsgebieden is een onont koombare ontwikkeling. Het CW biedt een goed alternatief om de bereikbaarheid in de kleine ker nen op een aanvaardbaar niveau te houden. Ook binnen een cen trumkern als Venray voorziet het CW, met name voor de minder valide reiziger, in de mogelijkheid om te reizen tussen de verschil lende wijken en buurten. Het CW Noord-Limburg is een voor iedereen die zich in de deelne mende gemeente bevindt toegan kelijk openbaar vervoersysteem. Het vervoer is vraagafhankelijk en dient telefonisch door de reiziger te worden aangevraagd. Met een marge van een kwartier voor en na het aangevraagde tijdstip wordt taxivervoer van deur tot deur aangeboden. Over de moge lijkheden. voorwaarden en kosten De politie heeft zondagavond t53j comroles op de Spurkter- weg en omgeving een auto in beslag genomen en het rijbewijs van de bestuurder hiervan ingevorderd. Bij de controles, die uitgevoerd werden met een politieauto en twee motorrijders, werden verder nog vijf bekeuringen uitgedeeld voor te hard rijden (2), het rijden zonder de juiste verlichting, het onnodig geluid veroorzaken en het niet dragen van de autogordel. De verkeers deelnemers gedroegen zich over het algemeen rustig en er is niet geraced. Op de Smakterveldweg zag een motoragent een personen auto naderen die plotseling 180 graden draaide, om vervolgens een slag terug te draaien en met de voorkant in de struiken naast de rijbaan te belanden. Dit gebeurde precies ter hoogte van een groepje dat daar stond. Vanwege dit gevaarlijk rijgedrag werd de bestuurder, een 26- jarige inwoner van Venray, aangehouden. Zijn auto is in beslag geno men en het rijbewijs ingevorderd. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18 00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 17,30 (postcode 58..) 27,50 (overige binnenland) worden de inwoners van de deel nemende gemeenten binnenkort uitvoerig geïnformeerd. Met de invoering van het CW komen de bestaande aanvullende en eollee- tieve vervoersystemen in de regio j te vervallen. Voor Venray bete- j kent dit het einde van de buurt bussen en de Streektaxi voor gehandicapten en ouderen. Het j CW biedt een goed alternatief j voor de deelnemers aan deze sys- j temen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: r edactie@vandenmunckhof. nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Chris! van den Munckhof Henk Wülemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Per stuk 1,99

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3