ichools for Fools en [abouter Plop Kinderboekenweek in het teken van boten ••-* Zes Dorpen .Festival IBibliotheek dag en (nacht bereikbaar Opwarmen voor Zomaarpop OJC Gryphus Zeemeerminnen, zeeschuimers en schuimkoppen toomzagen in Veulen Breath Takin'Angels in 't Podium F Werkgroep Filmkring Venray Dingus Jum Merselo Aostrumse Zangkompeneej Gregoriaans Koor Zangers van St. Frans Confetti Het Zonnelied Crescendo Venrode Collegium Vocale EL EN MAAS Donderdag 3 oktober 2002 - Pagina 13 i Jina igramma Schouwburg Venray Kabouter Plop is twee keer te zien in de schouwburg tomend weekend staan voorstellingen op de cul- ragenda van de Schouw- [g Venray. Het Formalny tater speelt het theaterstuk bools voor Fools en Kabou- Plop komt zelfs tweemaal in de schouwburg. malny Theater werd in 1989 door Andrej Moguchiy. gezelschap, dat zijn wortels in het absurdisme en Mid- reuwse mysteriespelen, kreeg 2000 de meest prestigieuze js van Rusland, de Golden ik, voor 'Schools for Fools'. Dit aterstuk, een bewerking van Sokolov's gelijknamige uit 1977, gaat over een jon- lic naar een zwakzinnigenin- ntiie stituut wordt gestuurd, omdat men zegt dat hij achterlijk is. 'School for Fools' is een beelden de voorstelling over het keiharde systeem in een inrichting en daar mee tegelijkertijd een haarscher pe metafoor voor het wrede sov jetregime. Ontroering, poëzie en humor zijn de belangrijkste ele menten in deze voorstelling, waarin de schizofrene jongen gespeeld wordt door twee acteurs, Alexandr Mashanov en Dmitri Voroblev. Regie. Andrej Mochuchiy. Deze productie wordt gepresenteerd in samen werking met de Stichting Raam werk. De voorstelling op vrijdag 4 oktober begint om 20.00 uur. Wie kent inmiddels Kabouter Plop niet? in korte tijd wist de sympathieke Plop de harten van honderdduizenden Vlaamse en Nederlandse kinderen te verover en. De spannende en komische avonturen op de Nederlandse televisie houden dagelijks vele kleine én grote mensen aan de buis gekluisterd. Om toch vooral niets van de avonturen van de meest beroemde kabouter aller tij den te hoeven missen. Voor al die kinderen is er goed nieuws. Kabouter Plop en zijn vriendjes Lui, Klus en Kwebbel trekken komend seizoen opnieuw langs de Nederlandse theaters met een spiksplinternieuwe show, het Kabouterfeest! Kabou ter Plop woont in de Melkher- berg, een paddestoel midden in het bos. Regelmatig komen zijn kaboutervrienden over de vloer om lekkere Plopmelk te drinken. Allereerst is er kabouter Lui, de postbode van het dorp, die tel kens spontaan in slaap valt. Het kaboutervrouwtje heet Kwebbel en houdt nooit op met praten. De bengel van het dorp is kabouter Klus. Dit is voor kinderen dé kans om Plop en zijn vrienden 'live' te zien. in een vrolijke voorstelling vol leuke liedjes, mooie kostuums en schitterende decors waarin natuurlijk weer van alles en nog veel meer gaat gebeuren. Kabou ter Plop is twee keer te zien in de Schouwburg Venray, op zaterdag 5 oktober om 13 30 en 16.30 uur. Volle kracht vooruit enahoy l jOp zondag 6 oktober vindt ir de eerste keer het Zes Dör- Festival plaats. Dit festival irdt georganiseerd door zes askapellcn uit Oost-Brabant en ord-Limburg: De Kelderband Oirlo, Die Fröhlichen Rubcn- r mmler uit Leunen, De Smelebla- Ifrs.uit Ysselsteyn, Eikenhofka- fluit Oostrum, Freunde Echo uit irloon en Stevcnslander uit rcnsheck. Dit muziekfeest is jezet in samenwerking met iekkapellen uit zes dorpen Oirlo, Oostrum, Leunen. :rloon. Stevensbeek en Yssel- 'n. Dit muziekspektakel vindt lts in de feesttent nabij de ;ere jeugdsoos 't Kelderke aan het Boddenbroek in Oirlo. Aan iedere kapel is gevraagd een speciaal programma in te stude ren met een spectaculair hoogte punt. Tussen de optredens door is er een rode draad waarin het publiek zich van zijn beste kant kan laten zien. Verder zullen er de hele middag ruimschoots activitei ten georganiseerd worden voor de kinderen. Zo is er een clown aanwezig, er zal geschminckt worden, er is video, poppenkast en een knutselhoek waar bijvoor beeld papieren muziekinstru ment jes gemaakt kunnen worden. De entree is vanaf 13.00 uur en is gratis. pe catalogus van de bibliotheek tot op internet. Van huis uit, (uit school of kantoor is het 24 'per dag mogelijk om alles op i zoeken over de collectie. |ke boeken de bibliotheek fft pver een bepaald onder- jfp, of de boeken zijn uitge lid en of bepaalde titels in de fcctie zijn opgenomen. Binnen- tt is het ook mogelijk om via pnet uitgeleende boeken te pveren. via de persoonlijke ppas te bekijken welke mate- fen men thuis heeft en indien twensi deze te verlengen Tij- is de kinderboekenweek van 2 en met 12 oktober voeren de Wiotheken de regio een geza- enlijke actie De actie houdt in it ouders die hun kind aanmel- als lid van de bibliotheek een ids abonnement krijgen aange- n bij inlevering van een kor tingsbon van Zeeman Textielsu- pers. Ook ouders van een kind dat al lid is, komen in aanmerking. Het aangeboden abonnement is geldig tot en met 31 december 2002. De Zeemanactie start op 2 oktober en loopt door tot en met 31 oktober. Surf naar www.obvenray.nl. voor het overzicht van de activi teiten die de bibliotheek in de Kinderboekenweek organiseert. Op de site staat ook de actuele Spinterlijst, een overzicht van de lopende exposities, informatie over lezingen, het aanbod voor het onderwijs, de catalogus en alle andere relevante informatie over de Bibliotheek Venray. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Onder het motto Van dik hout ü8t men planken houdt het Boe- bruiloft Comité van Veulen op 'terdag 5 oktober de Vculense Mnstamzaagwedstrijden. Maxi- N 30 teams, bestaande uit twee U fRonen, bestrijden elkaar waar 1 gaat om de snelheid van het 'tormidden zagen van boom- Ptoien. De doorsnee an een i,Jni is ongeveer 25 cm. De tij dens de vorige kampioenschap pen snelst genoteerde tijd bedroeg 5,2 seconden. De acht snelste teams gaan door naar de finaleronde. Tijdens de eerste finaleronde vallen er nog eens vier teams af. Voor hen wordt een aparte competitie gehouden. Voor meer informatie of om u in te schrijven kunt u bellen met 0478-51 24 87. In 1994 zag de band Brath Takin' Angels toen nog Cracker man het licht. Vier gelouterde muzikanten kwamen bij elkaar om eens lekker te jammen. Inmid dels acht jaar later werd er nog met evenveel enthousiasme gewerkt aan nieuwe songs. Vanaf het begin staan de eigen nummers centraal en zijn bands zoals de Cult en de Black Crowes inspira tiebronnen geweest. Breath Takin' Angels heeft ech ter een geheel eigen sound weten op te bouwen, puur en eerlijk, recht uit het hart brengen ze hun melodieuze gitaarrock ten geho re. Begin '98 werden er plannen gemaakt voor het opnemen van een eerste cd. Wouter Plantevdt (Sjako) was na het beluisteren van de ruwe opnames onder de indruk en besloot de CD te gaan produceren. De band heeft zich een aantal weken teruggetrokken in de DDL studio in Amsterdam en de eerste cd 'So close yet so far out' was een feit. Na een optre den met Hans Dulfer was de aan dacht van Boris Vanderlek getrok ken. Na een aantal malen met de band in de oefenruimte doorge bracht te hebben speelde deze dan ook mee, met een ondertus sen door gitarist Arjan Gressie aangevuld Breath Takin' Angels tijdens de cd presentatie. Flimkring Venray vertoont de komende week de film Goldmem- ber met o.a. Mike Myers, Beyon- cee Knowles. Michael York etc. De film is te zien op vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober om 18.45 uur en zondag 6 oktober om 13.45 uur en 16.15 uur. In de derde 'Austin Powers' film moet onze geheim agent het opnemen tegen Goldmember, een vreemde maar geniale Nederlander die streeft naar wereldheerschappij. Samen met de uit de gevangenis ontsnapte Dr. Evil en Mini-Me smeedt hij een snood plan. waarbij de ontvoering van Austins vader, Nigel Powers, centraal staat. Via de tijd-reisma- chine komt het gezelschap terecht in 19T5, waar Austin de hulp inroept van een oude valm. Foxxy Cleopatra. Ook al dreigt er gevaar, er moet wel wat te shag- gen blijven. De rol van Nigel Powers wordt gespeeld door Michael Caine: 'Ik speel de beste geheimagent ter wereld, de man van wie Austin alles heeft geleerd. De pruik, de bril, de tanden en de houding, hij heeft het allemaal van mij'. De bekende punkgroep Die Nakse Bananen uit Rotterdam (voorheen uil Venray) verzorgt op zaterdag 12 oktober een spet terend jubileumoptreden bij OJC Dingus aan de Hoenderstraat 10 in Venray. Daarnaast kunnen de bezoekers genieten van optredens van No Hoodlums, punk uit Oosterhout en Last To Go, een ska-punkband uit Nijmegen. De entreeprijs bedraagt vijf euro. Aanvang: 20.00 uur. De organisatie van de avond is in handen van de Dingus Hardrock Division. Op zaterdag 19 oktober is er een optreden van Trad Mark. Jum is open vanaf 20.30 uur; Trade Mark begint omstreeks 22.00 uur. De Aostnimsc Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepeteerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23.00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de telefoon en bel 0478-511251. Zondag 20 oktober: 11.00 uur repetitie Annakapel. Zaterdag 2 november: Allerzielen, Paterskerk, 18.00 uur, uitvoering in uniform, 15.30 uur aanwezig zijn.Zondag 10 november: 11.00 uur repetitie Annakapel.Afmelden bij: J. v. Loon, secretaris, tel. 0478-585422. Nederland ligt aan zee. Er zijn brede rivieren en heel veel meren. Nederland is rijk aan water en dus ook aan boten. Over boten en varen is veel geschreven. Vooral voor jongens en meisjes van 9 tot 13 jaar. Boeken over roei tochtjes en zeilvakanties. Over zeeslagen en zeerovers. Over ontdekkingsreizen naar verre landen en avonturen op koop vaardijschepen. Stapels boe ken. Het zal je dan ook niet verbazen dat de Kinderboe kenweek dit jaar over boten gaat. 'Ay ay kapitein', zegt de matroos tegen de baas van het schip. Dat betekent: 'Tot uw orders, ik heb het begrepen'. Er zijn heel veel grappige en span nende waterrijke boeken. Als je eindeloos wilt kunnen kiezen, ga je natuurlijk naar de boekwinkel of bibliotheek. Tip: breng eerst een bezoekje aan www.kinder boekenweek.nl. dan kom je al helemaal in de sfeer. De Kinder boekenweek, zoals je weet de enige week die tien dagen duurt, begint op woensdag 2 en eindigt op zaterdag 12 oktober. Volle kracht vooruit.... en ahoy! KINDERBOEKENWEEKGESCH ENK Rindert Kromhout, je kent hem 8, vast van 'Rare vogels' en 'Peppi- no'. schreef speciaal voor de Kin derboekenweek 2002 over het thema boten. Het boek heet 'Boris en het woeste water'. Over tantje Jo, dunne Dirk, het truffelvarken Neus en natuurlijk Boris, op zoek naar avontuur. Nou, dat krijgen ze. Wat dacht je hier van: 'Het krachtige water had het volt te pakken. In een razende vaart schoten ze op de waterval af. Ze schreeuwden, ze gilden, ze wil den eraf!' Het boekje is voor jou. hele maal gratis en voor niets, als je van 2 tot en met 12 oktober een kinderboek koopt van ten minste euro. En dat mag ook een boek zijn dat niets met boten te maken heeft. Misschien heb je een broertje of zusje dat nog te klein is om zelf te kunnen lezen. Dan kan je hem of haar verhaaltjes vertellen bij 'Dag Hoed!' Dat is een grappig prentenboekje zonder tekst van Rotraut Susanne Berner. een beroemde tekenares. Zij won niet alleen in Duitsland (daar komt ze vandaan), maar ook in Nederland prijzen, zoals in 2001 een Zilve ren Penseel. 'Dag Hoed!' kost maar 2,25 euro. Natuurlijk is het ook Kinder boekenweek bij boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray. Over twee weken is het weer zover. Dan staat de zeventiende editie van het Zomaarpopfestival voor de deur. Het belooft weer een fantastisch weekend te wor den met een aantal zeer getalen teerde bands. Zo heeft de organi satie onder andere The Sheer, Face Tomorrow en Dimension Seven weten te strikken. Stuk voor stuk bands die dit jaar al op grote festivals als Lowlands en Ozzfest hebben mogen schitte ren. Verder onder andere optre dens van de regionale bands Scum, Los Tontos, Birthmark en de Landidandidododildodixo- soundparade. Maar voor het zover is warmt OJC Watjang?!? alvast op met twee bands die al eens op Zomaarpop hebben gestaan. Dit gebeurt onder de naam Zomaar- Warm-Up! Om te beginnen met de Arcense punkband No Wisdom die vorig jaar nog op Zomaarpop stonden. Een band die al een aan tal jaren aardig aan de weg tim mert. Zo werd de demo Just Tes ting goed ontvangen door onder meer het blad Aardschok en volg den er optredens met geestver wanten De Heideroosjes, Undecli nable en I Against I. Een andere band die eerst eveneens in dit straatje pastte, en kwalitatief wei nig voor dit rijtje onderdoet, staat als hoofdact op het programma. We hebben het dan over de Cuij- ckse band Of No Avail. Ooit behaalde deze band een derde plaats bij de Grote Prijs van Nederland en kwamen zij als tweede beste live-act uit de bus. Hierna brachten zij achtereenvol gens de mini-cd Deadline en het volledige album Socialies uit die goede kritieken ontvingen In 1999 speelden zij ook op Zom aarpop als afsluiter van de zondag na de band Krezip. Ook deden zij enkele tours door Europa en vorig jaar nog brachten zij tweemaal een bezoek aan Canada. In december 2001 zijn ze van drum mer geswitcht, waarna ze ook over zijn gegaan in een ietwat andere stijl met een emo-hook. Nu zijn ze hard op zoek naar een label die hun binnenkort te ver schijnen nieuwe album uit wil gaan brengen. No Wisdom en Of No Avail zijn op zaterdag 5 okto ber te bewonderen in OJC Wat jang?!? dat haar zaal om 20.00 uur opent. Vergeet overigens niet op zaterdag 12 oktober om 18.00 uur naar het programma Alternative Pop op Lokale Omroep Venray te luisteren met onder andere meer info over Zomaarpop en muziek van de op het festival spelende bands. Vrijdag 4 oktober: 19.00 uur repe titie jongens: 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag: 5 oktober: Tussen 10.00-12. 00 uur oud papier inle veren bij de papiercontainer aan de Nieuwhuisweg. Dinsdag 8 oktober: 19 00 uur repetitie sopranen/alten. Zondag 6 oktober: Limburgs Korenfestival Weert Woensdag 9 oktober: Koorrepeti tie 20.15 uur Confetti is een koor dat bestaat uit vijf sopranen, vijf alten, vijf teno ren en vijf bassen. Zij streven ernaar om voor elke stempartij een extra stem te hebben, dus zes stemmen per partij. Het repertoi re is afwisselend, van close har mony tot pop. Ze repeteren op woensdagavond. Bekijk voor informatie ook website www.confetti.zingt.nl of neem contact of met secretaris: Henk Mijnster tel. 512082. Voor afmel ding: Gerti, tel. 631306. Op zondag 6 oktober aan staande vindt er in jongeren centrum Gryphus te Vierlings beek een concert plaats van Stuurbaard Bakkebaard. In het voorprogramma speelt de band Red Z-Tors. Stuurbaard Bakkebaard is een bijzonder trio. Het gezelschap vaart een bizarre muzikale koers vol herrie, poëzie, humor en gekte. Op blues geënte popmu ziek die bij vlagen doet denken aan Captain Beefheart, G. Love Special Sauce, dEUS en Tom Waits. Afgelopen voorjaar ver scheen het debuutalbum Chuck. 'Een plaat die tot het mooiste behoort dat er de afgelopen maan den aan popplaten is uitgebracht', aldus de Volkskrant. Stuurbaard Bakkebaard won onlangs een Essent Award en was met haar uiterst vermakelijke optredens reeds te zien in Brussel. Parijs en Berlijn en op festivals als Noorder slag, Oerol en Lowlands. Over een maand is Stuurbaard Bakkebaard van de partij op het Crossing Bor der-festival in Amsterdam. De naam van het van oorsprong uit Boxmeer en Sambeek afkom stige Red Z-Tors is ontstaan door een grote passie voor een land bouwkundig gereedschap van dezelfde naam. De muziek die het trio ten gehore brengt is een mix van surf, noise, rock roll en zelfs reggae en funk. Lekker in het gehoor liggende rammelpop die vooral niet te ingewikkeld is. Een melange van gezelligheid, lol en gitaargeluid onder het motto 'Een feest is geen feest als The Red Z- Tors niet zijn langs geweest'. Gryphus is geopend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt 5,00 euro. Meer informatie over dit concert is te vinden op inter net www.gryphus.nl Repetities: 's maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paters kerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 6 oktober feest van de H Franciscus: 10.30 uur Paterskerk. Bij verhindering afmelden Inv Kuypers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repetitieavonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmel ding, afmelding kunt u bellen: Trees Douwes, tel. 0478-584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478- 583884. Zaterdag 5 oktober gaan we naar Maasbracht voor deelname aan de Limburgse Zangersdag, georgani seerd onder auspiciën van Rebo Limburg. Vertrek per bus om 12.00 uur vanaf De Kemphaan, Kennedyplein. Samen met een aantal seniorenkoren verwacht men er een mooi zangfestijn van te maken. Crescendo staat onder leiding van Peter v.d. Velden, ter zijde gestaan door Gerrit Beer- kens aan de piano. Er worden drie werken uitgevoerd. Na gedane inspanningen kan men 's avonds genieten van een gezellig samen zijn. Afmeldingen uitsluitend bij nnv. Van Dijck, tel. 581955. Woensdag 9 oktober om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedy plein. Afmeldingen bij Marjo Weijers, telefoon 58 47 68. Agenda: l@lktekstm:2 okto ber: Sjaloom Venlo 26 okto ber: Concert Irma Goldenbeldt Wil je meer weten over de ver eniging, neem dan gerust con tact op met Dora Garson tel. 585371 of bezoek website www.venrode.nl Vanaf oktober 2002 repetities in het gebouw van de Zangers van St. Frans aan de Langeweg. Elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Repetities: 7, 14, 21 en 28 oktober. Kamerkoormuziek van alle tijden. Zingen is goed voor je lijf en leden. Dat doen wé in een gezellige sfeer en voldoen de aandacht voor stemvorming zodat je stem groeit. Kom eens luisteren op maandagavond en je hoort het. Ben je een tenor en spreekt je deze formule aan? Neem gerust contact op: inlichtin gen: bel dan: 569412 of 584986. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers InternetCommunicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel0478-546293 - Algemeen@flyers.nl Boekrecensie in Peel en Maas Zeemeerminnen, zeeschui mers en schuimkoppen van Maria van Donkelaar Maria van Rooijen met illustraties van Sandra Klaassen, staat deze week centraal in Nieuws blad Peel en Maas. Waarom is de zee zout? Hoe is de krab aan zijn schild gekomen? En wat is het verhaal van de mos selmeisjes? In deze verzameling voorleesverhalen voor kinderen in de laagste vier groepen van de basisschool, staat steeds de zee centraal. Maria van Donkelaar en Martine van Rooijen, de samen stellers van de eerdere succesvol le bundels Het hele jaar rond en Vuurvliegjes, tovervisjes en schat gravers, putten voor dit boek uit bekende en minder bekende sprookjes en volksverhalen. Zo staan Het vrouwtje van Stavoren en De vliegende Hollander naast Dona Labismina en De Zeemeer min van Westenschouwen. Een mooi verhalenboek dat aansluit bij hei thema van de Kinderboe kenweek 2002. De zeemeermin nen, piraten en andere zeebewo ners zijn prachtige verbeeld door Sandra Klaassen. De pers over Vuurvliegjes, tovervisje en schatgravers: 'Een heerlijk boek, met zowel leuke voorleesverhalen (uitstekende selectie) als versjes en verhaaltjes om kinderen van 8, 9 zelf te laten lezen Alles aanstekelijk geïl lustreerd dooor Sandra Klaasen' (Kiddo). 'Vuurvliegjes, tovervisjes en schatgravers is wat de redactie van Peuterpost betreft een boek dat gelijk de voorganger 'Het hele jaar rond' het hele gezin zoveel te bieden heeft dat aanschaf van deze bundel welhaast een must is' (Peuterpost). Zeemeerminnen, zeeschuimers en schuimkoppen

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13