Schouwburg Venray start nieuw theaterseizoen Kunst Cultuur Jan Wolkers gast bij Literair café Venray Bibliotheken in de ban van De Waan Recreatief fietsen met de VZO Werken in de Peel The Corrz -gSS» Eerste concert in Theehuis Peeldancers op festival Expositie Galerie en Beeldentuin Rooyart Arthur in het tussenland Expositie 3agiri pgEL EN MAAS Donderdag 5 september 2002 - Pagina 9 //5 de Vanaf zaterdag 7 september gaat het nieuwe theatersei zoen in Schouwburg Venray van start met een schitterend programma vol variatie, grote namen en fantastische nieuwe producties. Op die dag vindt om 19.00 uur de eerste voor stelling plaats, de familie theatervoorstelling De Tovenaar van Oz. Een dag later, zondag 8 september, wordt met het festival Uit de Kunst officieel het culturele seizoen 2002-2003 ingeluid. Deze dag mag u niet ongemerkt voorbij laten gaan. Schouwburg Venray houdt dit spectaculaire festival samen met "Kunstencentrum Jerusalem. De 'dag staat geheel in het teken van de amateurkunst. Ruim 35 ama- leurkunstverenigingen en -organi saties hebben zich opgegeven voor een presentatie in de Theaterzaal, de foyer, het Artiestencafé en het Kunstencentrum. U kunt volop genieten van schitterende muziek, toneel, theater, cabaret en dans op beide locaties. Langs de route tussen de schouwburg en het Kunstencentrum, in de Heuvelstraat, de Schoolstraat en op het Schouwburgplein is even eens volop activiteit. Beeldende kunstenaars tonen in stands hun kunstwerken, die eventueel ook te koop zijn, er is muziek, dans en straattheater. Venray bruist van creativiteit. Schouwburg Venray en Kunstencentrum Jerusalem houden van 12.00 en 16.00 uur tevens open dag en er is gelegen heid om een kijkje achter de schermen te nemen. Alle activitei ten zijn vrij toegankelijk. Intussen zijn reeds ruim 48.000 kaarten in de voorverkoop verkocht. Dat wil echter niet zeggen dat er geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. Tijdens de open dag kunt u in de Schouwburg nadere informatie over de programma's verkrijgen. PROGRAMMA Cabaret vormt een belangrijk onderdeel van de schouwburg met optredens van onder anderen Crème Fraiche.Patrick Stoof. Rob Urgert, Purper, Mylène d'Anjou.Sandifort en Klaassen. Sara Kroos, Ernst van der Pasch en Richard Groenendijk, Lenette van Dongen. Droog Brood. Bloeiende Maagden. Guido Weijers en Sjaak Bral, Ernesto en Marcellino, Klaas van der Eerden.Van Vleuten en van Muiswinkel, Cabarestafette. Verder is er dans met Brasil Tropical, Tropicana de Cuba, St. Petersburg Male Ballet, De Lunares, Fire of Dance, De Notenkraker, Spirit of Dance, Giselle, Opus One en klassieke voorstellingen met Tosca, Carmina Burana, Das Land des Lachelns, Callino String Quartet, Carnavalsconcert o.l.v. Nard Reijnders, Strauss Nieuwjaarsgala, Grafin Mariza, Aïda, Kiev Koor. Familietheater is er in De Tovenaar van Oz, Wintercircus, Route Manouche. Tierelijn, De Band Krijgt Kinderen, terwijl de rubrieken musical, show en revue onder andere The official Tribute to the Blues Brothers, Copacabana, Sinatra that's Life, Mama Mia Come together, Jeans, Bubling Brown Sugar en Jesus Christ Superstar presenteren. Muziektheater-komisch komt van Paul Morocco, Band zonder Banaan, De nieuwe Snaar en Flans Liberg(met een nieuwe show), terwijl wereldmuziek afkomstig is van Jorge Fernando, Kervan Saray en Sacred Tibet. Theaterconcerten (vocaal en ins trumentaal) zijn er van onder anderen Al Stewart, Gé Reijnders, Stef Bos. Michiel Borstlap, Paul van Vliet, Guus Meeuwis, Margriet Eshuijs. Twarres, Rob de Nijs, Raymond van het Groenewoud, Karin Bloemen, Robert Long. The Chris Barber Jazz-band. BZN en speciale aan dacht is er voor Ierse muziek met The Corrz, Celtic Women, Hazel O'Connor. Irish Unplugged. Toneelvoorstellingen zijn er met School for Fools (in het kader van De Waan), Het Volk met de Thuiskomst, The dinner Party, De Kern met Willem I, Godfried Bomans, Momenten van geluk, Tel uit je Winst, William Shakespeare, Gouwe Handjes met Johnny Kraaijkamp en Dinner with Friends. Regionaal talent pre senteert zich in de finale van De Kans en de nieuwe voorronden van deze talentenjacht. BROCHURE In de theaterbrochure vindt u Paul Marocco Olé staat dit jaar weer op de schouwburgka lender in Venray (Foto: Mare Volk). het totaaloverzicht van alle voor stellingen die dit theaterseizoen te bekijken zijn. U vindt daarbij de data, de aanvangstijden, nadere informatie over de inhoud en de prijzen van elke voorstelling. De theaterbrochures liggen voor u klaar op alle VW-kantoren, bibli otheken, Rabobanken en gemeen schapshuizen in de regio. Ook kunt u een theaterbrochure aan vragen of persoonlijk ophalen bij de kassa van de schouwburg. De kassa is elke werkdag geopend van 10.00 - 15.00 uur. Het tele foonnummer is 530999. Is een voorstelling waar u graag naar toe wilt uitverkocht, dan kunt u zich bij de aangegeven locatie in de schouwburg hier voor laten inschrijven. Vaak komt het voor dat er toch om allerlei redenen kaarten terugkomen, die we dan weer kunnen doorverko pen. Ook komt het voor dat het lukt een extra .voorstelling bij te boeken. Het hangt dus onder andere af van uw belangstelling. Geniet van alle presentaties van de eigen amateurtalenten. Verzeker u voor het komend win terseizoen van uw 'even lekker uit' gevoel en reserveer uw plaat sen. Laat u vooral goed informe ren over de vele theaterkeuzes in schouwburg Venray. Dit kan zon dag tussen 12.00 en 16.00 uur tij dens de open dag. Op zondag 8 september houdt de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers (VZO) Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn weer, voor de vijftiende keer, haar jaar lijkse fietstocht. Er is een prachti ge tocht uitgezet, die leidt door de dorpen in onze omgeving, dwars door de Peel richting Milheeze. Er is gekozen voor een recreatieve route van ongeveer 33 km vanaf Ysselsteyn, die naar keuze kan worden uitgebreid tot een route van ongeveer 50 km. voor de liefhebber. De routebe schrijving wordt bij de start uitge geven, en tevens is de route op het wegdek aangegeven. Gestart kan worden tussen 11.00 en 13.30 uur bij cafe d'n Tommes in Merselo, of bij Herberg de Peel in Ysselsteyn. De startplaats is .tevens finishplaats. Onderweg is een rustplaats ingericht, waar men koffie aangeboden krijgt, tegen inlevering van een con sumptiebon. Het inschrijfgeld bedraagt 2,00 (voor kinderen tot 12 jaar 1,00) en de opbrengst is bestemd voor de plaatselijke toneelverenigingen De stadse stress straal vergeten. Niet hakketakken, maar lekker macho takken hakken. Een boom opzetten en gelijk tien bomen omhakken. Je weg zoeken door de verraderlijkste ruigte van Brabant. Koffie drinken in een zacht bedje van adelaarsvarens, 's Middags met voldoening kunnen zien wat je 's morgens gedaan hebt. Iets voor u misschien? Werkgroep Behoud de Peel werkt al sinds 1980 met vrijwilligers aan het landschapsbeheer in de Peel, zodat het peelwerk nu alweer zijn 23e seizoen ingaat. Dit werk bestaat vooral uit het afdammen van oude sloten en het afzagen van berkenboompjes om het land schap zoals vanouds nat, wijds en open te houden. Het is een heel concrete en succesvolle manier om de natuur te beschermen. Je komt op heel bijzondere plekken en als je dat wilt kun je tussen de bedrijven door erg veel Ieren over vogels en andere Peelnatuur. Maar de meeste mensen gaat het eigenlijk om de gezelligheid, die we dan ook vooral niet vergeten. We werken alleen met handge reedschap, zodat het werk -na korte instructie- geschikt is voor iedereen tussen de 8 en 108 jaar. In maart wordt gekapt met het kappen vanwege het vogelbroed- seizoen. Plaats en tijd worden aan gekondigd in de plaatselijke pers. Er wordt gewerkt elke herfst en winter eens per veertien dagen zaterdags van 9 tot pakweg 14 uur. Wie maar een enkele keer wil komen is net zo welkom. Men kan zich opgeven bij Chris Vieveen 0492-515683 of Wim van Opbergen 0493-319610. Laarzen zijn onmisbaar. Verder raden ze aan lunchpakketten, koffie en en eventueel verrekijkers mee te nemen. Liefhebbers kunnen de datums vast noteren: 7-9, 21-9, 5- 10, 19.10, 2-11, 16-11, 30-11, 14- 12, 28-12, 11-1-02, 25-1, 8-2, 22-2, 8-3. Op 2 november nemen ze deel aan de nationale natuurwerk dag. Ze beginnen het seizoen in wellicht het meest fotogenieke peelgebied dat er is: de boeren- kuilen bij Liessel. Dit gebied is in natte tijden relatief goed begaan baar, al is dat maar heel betrekke lijk in gebid met zijn peelbanen, moerassige turfgaten en meer dan manshoge adelaarsvarens. Niet het omzagen van de boompjes is hier de uitdaging, maar ze zonder al te veel omwegen te bereiken in dit geweldige doolhof. Verzamelen: zaterdag 7 sep tember 2002 om 9.00 uur bij de kerk van Liessel: gebied: het boe- renkuilengebied aan het Leegveld; bezigheden: berken zagen. De Ierse Corrs is één van de revelaties in de pop en folkmu ziek uit de 90-er jaren. Inmiddels is deze band met 30 miljoen wereldwijd verkocht cd's één van de populairste jonge groepen. Echter: zij treden maar zelden op. Om aan de wens van de vele fans - die dolgraag een live optre den mee willen maken - tegemoet te komen is nu The Corrz in het leven geroepen, een uitmuntende Met de komst van Jan Wolkers naar Venray gaat een lang gekoesterde wens van het bestuur van het Literair Café Venray-regio in vervul ling. Schrijver, schilder en beeldhouwer Wolkers houdt op maandag 16 september een voordracht in de schouw burg van Sint Anna aan de Noordsingel in Venray. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Muzikaal wordt de avond opge luisterd door de Venrayse pianist jHans van de Pol. Wolkers is een [van de best verkochte Nederlandse schrijvers. Toch (voelt hij zich in de eerste plaats weldhouwer. Daarna is hij schil- I der en pas op de derde plaats komt zijn schrijversvak. TURKS FRUIT Hij is bij het grote publiek I vooral bekend van zijn boeken I als 'Turks fruit 'Een roos van I vlees' en 'Terug naar Oestgeest'. Hei Letterkundig Museum wijdde I zes jaar geleden een tentoonstel- iling aan zijn literair werk en het schrijversprentenboek 'Tijd bestaat niet - leven en werk van Jan Wolkers'. Dit jaar was tot eind juli in het Cobramuseum in j, Amstelveen een grote overzicht- Ij stentoonstelling van zijn werk ingericht en verscheen het over- zichtsboek 'Jan Wolkers, schil der, beeldhouwer' Gedurende zijn hele loopbaan is Jan Wolkers trouw gebleven aan zijn eigen principes. "Ik heb nooit achter iemand aangelopen. Ik bewonder natuurlijk wel ande re kunstenaars, maar ik ben geen volger, hè. Dat geldt ook voor mijn boe ken. Ik heb nog nooit tot een beweging behoord. Ik ben altijd uitgegaan van mijn eigen visie, mijn eigen concept", citeerde het Algemeen Dagblad begin dit jaar onze gast. Het werk van de veelzijdige kunstenaar is diverse keren onderscheiden, maar Wolkers heeft deze prijzen steeds gewei gerd. Ook de prestigieuze Constantijn Huvgens Prijs voor zijn gehele oeuvre weigerde hij in 1982, omdat de critici zijn boeken naar zijn mening steeds slordiger en rancuneuzer bespra ken. Zijn werk is vertaald in onder meer het Japans, Engels, Duits en Zweeds. De 77-jarige schrijver woont sinds een jaar of twintig met zijn vrouw Karina op het Waddeneiland Texel. Over zijn fraaie tuin maakte VPRO's Villa Achterwerk een tv- serie, 'De achtertuin van Jan Wolkers'. Hij vertelt in deze serie boei end over al wat groeit en bloeit in zijn tuin. ONVERBLOEMD Wolkers is geboren in Oestgeest en groeide op in een gereformeerd gezin met tien kin deren. Hij bezocht even de mulo in Leiden en moest vervolgens meehelpen in de levensmidde lenzaak van zijn ouders. Tijdens de oorlog werd de winkel geslo ten en dook Wolkers onder in Leiden en tekende en schilderde hij op de Leidse Academie. Na de oorlog volgt hij opleidingen aan de Haagse en Amsterdamse Academie van Beeldende Kunsten. In 1957 werkt hij een jaar bij Zadkine in Parijs. In datzelfde jaar debuteert hij als schrijver met een kort verhaal in Podium. Vanaf die tijd volgt een groot aan tal romans, verhalenbundels en toneelstukken. Het taalgebruik in zijn romans en novelles is even helder, fris en onverbloemd als de ontwerpen en de penseelvoering van zijn beeldend werk. De echte Wolkers-fans wach ten al jaren op een nieuwe roman. Daarovér zei hij onlangs in een interview: "Ik schrijf nog wel hoor, maar alleen essays. En die roman komt ooit echt wel. Als ik dood ga zullen uitgevers iets horen tikken in mijn kist. En dan zullen er bladeren uit te voorschijn komen." De entree bedraagt 8 euro. Donateurs en leden van de Rabobank Venray, Meerlo- Wanssum krijgen reductie van 2 euro. Deze bijzondere bijeenkomst is mogelijk geworden dankzij bij dragen van communicatie& actu ariële Jansen&Houbiers Venray en Rabobank Venray, Meerlo- Wanssum. Van 1 september tot 15 oktober exposeert Nelly Schriever-Haas uit Wijchen in de poliklinieken van het Maasziekenhuis Pantein. Nelly Schriever-Haas groeide op tussen de olieverf en de schets boeken. Haar vader was namelijk een gedreven en enthousiast amateur schilder. Hij spoorde Nelly aan om haar creativiteit te ontplooien. Bij verschillende kunstenaars leerde Nelly Schriever diverse technieken. Zo ontdekte ze dat aquarel haar het beste lag, hoewel ze ook met pastel, potlood, pen en inkt werkt. Nelly Schriever heeft een voorkeur voor het portretteren van dieren, katten in het bijzon der. Maar ze tekent en schildert ook vele andere onderwerpen, zoals bloemen, stillevens en portretten. Tekenen en schilderen is voor Nelly Schriever ontspanning en spanning tegelijk. 'Het is een wis selwerking die mijn leven meer diepgang geeft. Elk leeg vel papier is een uitda ging om het te maken tot iets waar een ander graag naar wil kij ken', aldus Nelly Schriever. tribute band. Zij brengen het gehele Corrs-repertoire - uitge breid met traditionele Ierse folk en dans - op een niet van de echte Corrs te onderscheiden wijze. The Corrz zijn Ieren, woonach tig in Leeds. Zij werden reeds uit gebreid geprezen in de Engels media. Prominent zijn de zusje Lisa en Tracy Alpine als respectie velijk Sharon Corr (viool en vocals) en Andrea Corr (vocals en tin whistle), bijgestaan door bas en lead-gitaar, keyboards en last but not least Caroline Boaden op drums. Versterkt met een string- quartet en een Ierse dansgroep staat de Corrz borg voor een onvergetelijke avond Ierse pop en folk. Het concert van de Corrz op zaterdag 14 september was reeds in de voorverkoop uitverkocht. Daarom vindt er op vrijdag 13 september om 20.00 uur in de schouwburg van Venray een extra optreden plaats. Dit optreden wordt de premiè re in Nederland. Vrijdag 13 september, aanvang 20.00 uur, prijs 20 euro. Openingstijden kassa: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur. Expositie 'Te gek voor woorden' Literatuur en hebben veel raakvlakken met elkaar. Veel schrijvers en dich ters zijn ooit in aanraking geweest met de psychiatrie en dat is vaak in hun werk terug te vinden. Voor enkele Noord- Limburgse bibliotheken aan leiding de expositie 'Te gek voor woorden' te organiseren die aansluit bij De Waan, een manifestatie over kunst en psychiatrie. De tentoonstelling omvat een keuze van citaten uit het werk van bekende auteurs en ex-patiën- ten of hun familieleden die direct verband houden met psychiatrie, omlijst door achtergrondinforma tie over de auteurs en de boeken waaruit de citaten komen. Daarnaast worden foto's geëxpo seerd, die door de Amateur Fotografen Verenigingen uit Venray en Blerick zijn gemaakt, geïnspireerd door gedichten die een relatie hebben met psychia trie. Bovendien heeft het museum van het Vincent van Gogh Instituut een gedeelte van haar collectie ter beschikking gesteld. De tentoonstelling 'Te gek voor woorden' reist van Venray naar Gennep en is tenslotte te zien in Venlo. De expositie in Venray wordt donderdag 5 september om 20.00 uur geopend. Aan de opening is een lezing van Anton Kroft gekoppeld met als thema "Literatuur en psychiatrie". De lezing wordt poëtisch onder steund door Margreet Spoelstra. Om 21.00 uur vindt de officiële opening door wethouder Lei Heidens plaats, waarna iedereen de gelegenheid krijgt de tentoon stelling te bekijken. De muzikale omlijsting van de avond is in han den van Ad Haans. Ook zijn de zeefdrukken te zien die zijn gemaakt door bewoners van instelling de Vizier in Gennep in samenwerking met het Bergense IFMA-kunstcollectief. Te gek voor woorden' is van 6 tot en met 28 september gratis toegankelijk tijdens de opening stijden in de Openbare Bibliotheek Venray, Merseloseweg 59. Dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur en zaterdag tot 14.00 uur. De gecombineerde tentoonstelling is daarna te zien van 3 tot 24 okto ber in Gennep en van 1 tot 21 november in Venlo. De tentoon stelling is samengesteld door de Openbare bibliotheek Venray en het Literair Café Venray-regio. Zie voor meer informatie www.lite- rair-cafe-venray.nl. 'Te gek voor woorden' is een expositie in het kader van de Waan. Deze grootse manifestatie over kunst en psy chiatrie en is tot 1 oktober 2002 te bezoeken in Venray en Noord- Limburg. Kern is een internationa le beeldende-kunsttentoonstelling met een rijke randprogrammering van concerten, theater- en dans voorstellingen, film en fotografie, art brute en literaire happenings. Alle activiteiten zijn geïnspireerd op de relatie tussen de menselijke geest en de kunst. De Waan wordt financieel mogelijk gemaakt door: gemeente Venray, provincie Limburg. Vincent van Gogh Instituut, Mondriaan Stichting en Euroga 2002+ Op zondag 8 september om 15.30 uur vindt in het Theehuis van het Odapark het eerste con cert plaats in de serie van het nieuwe seizoen. Het programma omvat werken voor piano solo, liederen zowel voor een als twee zangeressen van onder meer Robert Schumann, Brahms, Dvorak en Rossini. Clara de Vries heeft al enige malen haar bijdrage geleverd aan concerten in Venray, onder andere met Stanley Hoogland in liederen van Haydn en Mozart. Ze is een veelgevraagd soliste bij koren in cantates en oratoria, treedt veelvuldig op in radioprogramma's. José Scholte volgde na haar opleiding aan het Groningse conservatorium mas- terclasses bij Evelyn Lear en Hartmuth Haenchen. Jarenlang is Aafje Heijnis haar coach geweest nu wordt ze bijgestaan door Jarc van Nes. Ook voor pianist Paolc Giacometti is Venray geen onbe kende plek meer: samen met cel list Pieter Wispelwey heeft hi enige jaren geleden een voortref felijk recital gespeeld. Naar aanlei ding van zijn opname van enigt werken van Schubert had dt Volkskrantrecensent het ovei 'flamboyant spel van een verlei dingskunstenaar'; ook zijr Rossini-interpretaties oogstter veel lof. In mei 2001 ontviny Giacometti een Edison als onder scheiding voor zijn werk al? Nederlands uitvoerend kunste naar. Voor dit concert zijn not kaarten verkrijgbaar. Reservering via 0478 - 582472 of het Theehui? 0478-513690. Op zondag 8 september organiseren schouivburg Venray ei\ Kunstencentrum Jerusalem bet festival Uit de Kunst] Dansvereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn treden op in de foyer van de schouwburg van 13-00 tot 13-30 uur. ledereen is van hard welkom. Ook staat er een stand van de Peeldancers op he Schouwburgplein, welke u kunt komen bezichtigen. Van 8 september tot en met 20 oktober is er een expositie in Galerie en Beeldentuin Rooyart. De deelnemende kunstenaars zijn Wladek Garnik (PL) en Marion Askjaer Veld ([NL) en de deelne mende kunstenaars aan de exposi tie in de beeldentuin zijn Anke Sondhof (D). Andrea Stötzer (NL), Christine Hach (D), Wladek Garnik (PL) en Jennifer Slinkers (NL). De officiële opening van de beeldentuin zal worden gedaan door Petra Verbeme op zondag 8 september om 14.00 uur. Ter gelegenheid van de opening ver zorgt het muziek duo Tango para Dos een concert van een half uur. Op bandonéon en gitaar wordt tango muziek, met o.a. werken van Astor Piazolla, ten gehore gebracht. Wladek Garnik, is een allround kunstenaar, die tekent, schildert en drie dimensioneel werk maakt. In een eerste expositie van zijn werk, twee jaar geleden, hebben we met zijn tekeningen en abs tracte porseleinen sculpturen kennis kunnen maken. In de expositie zien we naast abstract werk, ook [monumentale] figura tieve beelden. In zijn figuratieve beelden toont Wladek Garnik zich meer een beeldhouwer dan kera mist. Hij kiest voor een massieve ruimtelijke vormgeving, waarbi, de gekozen klei soort (klinkerkle uit de steenfabriek) de vorn ondersteunt. De verbeelde the ma's zijn die uit het leven van d< mens. In tegenstelling tot dez<' massieve vormgeving, zijn de abs tracte porseleinen sculpturei' kleurrijk en transparant. Wladel Garnik, een leven lam schilder/beeldhouwer/keramist toont in zijn hele oeuvre een ere' atieve omgang met de werkelijk, heid en de verbeelding die upiel is. Hét thema van het werk var Marion Askjaer Veld is het mense lijk hoofd. Ze maakt ze als kopper of 'maskers', waarbij eigenlijl alleen de voorkant wordt weerge geven. De hoofden van Marior, Askjaer Veld stralen contemplatie sereniteit en toch grote kracht uit Er is de onvermijdelijke vergelij king met klassieke koppen ui oude en andere culturen, al: boeddhisme of oude Mexicaans< culturen. De verstilde in zichzel gekeerde uitdrukkingen die dezt kunstenaar haar hoofden mee geeft, doen denken aan uit pirami den opgegraven historische beel den. De bewerking van d( koppen met een ingekrast lijnen spel, vouwen- of een puntdecora; tie, geven ze extra mysterieuze er; decoratieve waarde. Boekrecensie in Peel en Maas Arthur- in het tussenland is het tweede deel in een trilogie geënt op het leven van koning Arthur- de zienersteen. De boeken van de schrijver Kevin Crosley-Holland kun nen los van elkaar worden gelezen. Het is het jaar 1200 en de veer tienjarige Arthur de Caldicot treedt in dienst als schildknaap: hij zal Lord Stephan de Holt verge zellen op de vierde kruistocht naar het Heilige Land. Maar eerst moeten er nog vele voorbereidin gen getroffen worden. Arthur oefent zich in gevechtstechnie ken en leert hoe hij zijn heer moet dienen. Ondertussen maakt hij zich zorgen over de dag dat hij zijn biologische vader zal ontmoe ten en piekert hij over de manier waarop hij zijn echte moeder, die hij nooit heeft gekend, zal kunnen vinden. De gebeurtenissen uit Arthurs leven worden geflecteerd in zijn magische zienersteen. Daarin ziet hij verhalen uit het leven van zijn beroemde naamgenoot koning Arthur, de queestes van de ridders van de Ronde Tafel en de glorie dagen van Camelot. Arthur in het tussenland i: bedoeld voor kinderen vanaf 11 jaar. In 2001 verscheen Arthur-dt zienersteen, waarvan binnen ze: weken 10.000 exemplaren wer den verkocht. Dit boek, dat wordt uitgegevei door uitgeverij Lemniscaat. is ooi te koop bij boekhandel Van dei Munckhof in Venray. Prijs: 14.9£ euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9