iemeente zet vaart in lestemmingsplan kerkdorpen "Ga maar eens in deze puinzooi zitten" Leesbril zoek??? Joos Truijen tot 2006 burgemeester Heythuysen Meer Bewegen voor Ouderen >4 Jubileumkaarten Amnesty ontvangen in Egypte Peelgrass viert feest KU RSTJENS NTACTLEMZEN ,vne\eis 3|oost Linskens leuwe v oorzitter roepswonen Jan Ouderen Éogstdank- iering in Ysselsteyn Inloopmiddag senioren Controles Ti CL ;EL EN MAAS Donderdag 5 september 2002 - Pagina 5 gloort weer hoop voor de 'tuis! fkdorpen. Wethouder Frits vlak iyten en hoofd Ruimtelijke kk rdening Theo van Tilburg ■■l ndigden maandag in het lw] fpsradenoverleg een voort- rende aanpak van de temmingsplannen van de A kerkdorpen aan. ■and dit jaar is de stedenbouw- Mige onderbouwing per dorp In januari 2003 wordt 'Tsiart met het voorontwerp t*» in de zomer 2004 de 'crJ meenteraad het nieuwe siemmingsplan kan vaststellen. ,erc dra begin volgend jaar met het orontwerp begonnen is, kun nen de bouwprocedures van start gaan. Dat moet volgens de zoge heten artikel 19-procedure bij de provincie. Dit vergt vier tot zes maanden. Maar er kan pas daad werkelijk gebouwd worden als de Stankwet en de cumulatie van hindercirkels door de landelijke overheid zijn ingeperkt. Alleen de dorpen Veulen en Vredepeel en gedeelten van Leu nen en Oostrum ondervinden momenteel geen beperkingen. Anderhalf jaar geleden trok de gemeente 420.000 gulden uit om het varkensbedrijf van Spreeu- wenberg middenin de dorpskern van Veulen te saneren. "Waarom gebeurt er nog steeds niks. Gunt de gemeente de dorpen niets", vroeg dorpsraadvoorzitter Harrie van Rijswijck zich af. Wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) wilde niet naar het verleden kij ken. "In Veulen zijn er inderdaad mogelijkheden. Ik ga binnenkort met de dorpsraad praten over bouwlocaties", beloofde hij. Interim-manager Van Tilburg vertelde dat de afdeling Ruimelij- ke Ordening jarenlang onderbezet is geweest. "Momenteel worden de laatste vakmensen binnenge haald. En ik ben aangetrokken om enkele projecten los te trekken." De uitvoering van de bestem mingsplannen wordt uitbesteed. Na de kerkdorpen komt Venray aan de beurt. Eerst de wijken en de bedrijventerreinen en als laat ste het centrum. Het bestem mingsplan buitengebied heeft de inspraakprocedures doorlopen en ligt momenteel ter goedkeuring bij de provincie. Ook het Struc tuurplan, .dat zeven jaar oud is, wordt geactualiseerd. Dit gebeurt intern en nog dit jaar. "We maken harde afspraken. Er wordt niets meer opgeschoven zoals in het verleden vaak gebeurde. Indien er nieuwe ontwikkelingen zijn dan melden we dit direct in het dorps- radenoverleg", beloofde Van Til burg. De vertegenwoordigers van de dorpsraden reageerden opge lucht. "Hopelijk is er nu een wet houder die eens aan de dorpen denkt", zei Martien Derikx (Heide). Voorzitter Harrie Holtac- kers: "We zijn anderhalf jaar voor de gek gehouden. De plannen zouden in de la liggen en we hoef den alleen maar te wachten totdat de cumulatie eraf was. We voelen ons zeer bedrogen. Maar gelukkig is de gemeente nu wel bereid ons te vertellen hoe het zit. Alhoewel het alleen nog maar beloftes zijn." Patrick van der Broeck (Oirlo) en Theo Mulders (Veulen) wezen op het belang en de inpassing van het Reconstructieplan dat van een hogere waarde is dan alle andere plannen. BIJ ONS VINDT U BIFOCALE CONTACTLENZEN MET EEN VERAF LEESDEEL VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 Joos Truijen blijft wellicht waar nemend burgemeester van Heyt huysen tot de fusie van de enkele Eindstraat 12, tel. *001553 I (oost Linskens wordt de nieuwe 9 orzitter van de dorpsraad van Ktrum. Tijdens de vergadering n dinsdag 3 september nam hij voorzittershamer over van Har- Holtackers. De vertrekkende eses heeft twintig jaar deel uit maakt van de Oostrumse dorps- ad waarvan de laatste twaalf jaar i voorzitter. Joost Linskens is erkzaam als personeelsmanager stichting Zorgcircuits in Venlo hij zit voor het CDA in de AR meentelijke commissie Midde- 'onen in een groep is een :nd die reeds meer dan 20 jaar staat. Het groepswonen van deren is in het begin van de n80 ontstaan uit een behoefte gelijkgestemden hadden om hun levensfase zinvol met aar in te vullen. Ook nu nog delen vitale 55 ussers veel zaken met elkaar el veel plezierige dingen maar k minder prettige zaken. Ieder nuit zijn eigen zelfstandige oning. De woning is onderdeel n een groter complex waaraan bk een aantal gemeenschappelij- voorzieningen zijn verbonden, tlke dat zijn is afhankelijk van groep zelf een tuin hobbvruim- maar in elk geval een gemeen- happelijke ruimte. De LVGO andelijke Vereniging Groepswo- n van Ouderen) regio Zuid ludt op 12 september voor de Eden en belangstellenden een bij enkomst in de ruimte van woon- (oep 50+ Kloosterhof 8 Venray tr kunnen alle aspecten van t wonen in een groep aan de de komen. Ook kunnen er iningen worden bezichtigd. Als belangstelling heeft kom dan. II ■pit nadere informatie krijgen bij _faula Marsman, telefoon 1M78)510402. De afdeling Venray e.o. van k, k Limburgse Land- en Tuin- touw Bond verzorgt in samen- rerking met Zij actief afdeling Ysselsteyn de jaarlijkse oogst- lankviering op zondag 8 sep tember in Ysselsteyn. Een vie- ing waarin ze hun ^nkbaarheid tonen voor het i eit dat ze naast de eigen dage- jkse inspanningen een edeelte van de oogst gewoon rijgen. De LLTB afdeling Venray e.o. en Zij actief afdeling Ysselsteyn nodi- >en alle leden van de LLTB afde- bigen in kring Noord en Zij actief tóen van kring Noord en alle ove- >ge genodigden en belangstellen- kn uit voor het bijwonen van dit 'ogstdank-feest van LLTB kring ioord. De eucharistieviering in de °pen lucht vindt plaats om 10.30 uur op het Lovinckplein te Yssel- iteyn. Bij slecht weer vindt de vie- utg plaats in de parochiekerk van Ysselsteyn. Het thema van de vie- 'n8 is Samen de toekomst in. toe zal worden voorgegaan door 'astoor Jenniskens en opgeluis terd worden door de fanfare De Peelklank, gemengd koor Vivace en jongerenkoor Enjoy Together ^en uit Ysselsteyn. Na afloop van de viering is er Belegenheid voor een gezellig ^foenzijn onder het genot van kopje koffie. VVD ging op bezoek bij Dingus De WD houdt voortaan haar fractiebijeenkomsten buitens huis. Dingus had vrijdagavond de priméur. Bij de openbare fractievergadering in het voor malige eetcafé Yellow Bean stond het jongerencentrum ook op de agenda. Er volgde een discussie met enkele bestuursleden van Dingus. Vooral over het al jaren voortsle pende conflict met de gemeente. De WD'ers kregen tevens een rondleiding door het gebouw. De politici keken hun ogen uit. "Ik ben hier al twintig jaar niet meer gewpest", zegt René Francken. "Maar ik schrik ervan. Kijk eens naar het plafond en de elektrici teit. Dat is levensgevaarlijk. Tot dat het een keer fout gaat. En wat roepen we dan in de raad? De gemeente is als verhuurder wel aansprakelijk." Het WD-raadslid snapt niet dat er nog zoveel jonge ren Dingus bezoeken. "Want ga hier maar eens zitten in deze puinzooi." Leonie Cals ('ik ben nog lid geweest van SR'65') knoopt enke le gesprekjes met de jongeren aan. "Ik word er heel verdrietig van als ik dit zie. Het is erg dat het zo ver heeft moeten komen." De WD houdt twee keer per maand fractieberaad. Voor zowel de commissievergaderingen als voor de raadsvergadering. De vol gende locatie is Oirlo waar de VVD-fractie op vrijdag 27 septem ber te gast is. De eerste openbare bijeenkomst in Dingus trekt een achttal belangstellenden. "Onze vergaderingen in de fractiekamers van het gemeentehuis waren ook al openbaar", zegt fractieleider John Oosterbeek. "Alleen kwam er nooit iemand. We hebben het er al langer over gehad om meer naar de mensen toe te gaan. En dit is een mooi begin." Maar waarom heeft Dingus de primeur? "Omdat we veel kiezers hebben onder de Dingus-bezoe- kers. Dat komt vooral door de bemoeienis die Gerard Thijssen met het jongerencentrum heeft gehad. En daar willen we nu ook een gevolg aan geven." Oosterbeek meldt dat in het WD-programma staat dat er dit jaar een oplossing moet komen voor de impasse rond het jonge rencentrum. Zoals bekend lopen er allerlei rechtszaken tussen Din gus en de gemeente. De acht WD'ers begeven zich rond 19.00 uur naar Yellow Bean, het aangrenzende eetcafé dat vijf jaar geleden de deuren sloot. Oude, beschilderde tafels en ver sleten stoelen vormen het meubi lair. Leo Verhaegh stoft met zijn hand de stoel af voordat hij gaat zitten. "De stoelen zijn niet vuil. Het zit erin en niet erop. Want ze zijn al dertig jaar oud", haast Din- gus-voorzitter Pieter Gijsbers te zeggen. Er wordt gezorgd voor bekertjes koffie en flessen bier. De WD-fractie bespreekt de aan komende commissievergaderin gen. Dat gebeurt in alle openheid want de bezoekers mogen gewoon meepraten. Als laatste punt staat Dingus op de agenda. Pieter Gijsbers rakelt de voorge schiedenis ('de lijdensweg') van het jongerencentrum op. John Oosterbeek zegt er waardering voor te hebben dat er nog steeds zoveel vrijwilligers actief zijn. De WD'ers willen vooral naar de toe komst kijken. "Maar de vrijwilli gers kunnen het verleden niet ver geten", aldus Gijsbers die aangeeft dat het water tot aan de lippen gestegen is. "We staan voor een ton in de min bij Heineken en anders sponsors. Want we moe ten het al vijf jaar zonder de zaal doen. Met zaal kunnen we een miljoen gulden omzet per jaar halen. En nu is dat niet meer dan een ton. Tel maar uit." Op last van de kantonrechter moeten Dingus en de gemeente binnenkort toch weer gaan pra ten om de vastgelopen onderhan delingen over de noodzakelijke verbouwing vlot te trekken. Gijs bers vindt de gemeente geen betrouwbare gesprekspartner meer. Vooral sinds de mislukte 'vredesonderhandelingen' van twee jaar terug. "Waals heeft toen zelf toegegeven dat de gemeente van alles heeft geprobeerd om de huidige groep eruit te krijgen. Want ze wilden er een jeugdcen trum van beneden zestien jaar van maken. Met die leugenaars ga ik niet meer aan tafel zitten. Daarom wil ik er nu een notaris bij heb ben." Het is inmiddels rond half tien en tijd voor de rondleiding. In het café bevinden zich enkele tiental len jongeren die nauwelijks op of om kijken van de WD-delegatie. In de zaal is een driemans-bandje aan het repeteren. Ook wordt de bovenverdieping bezocht. Sinds dat mevouw Maessen vanwege haar gezondheid de wekelijkse poetsbeurt moest opgeven, is het er zienderogen op achteruit gegaan. Opgeruimd of gepoetst wordt er nauwelijks. In het 'kan toor' van Gijsbers is het ook een troep. "Maar die snippers papier kun je toch wel van de grond oprapen", probeert Leonie Cals nog. Hoeveel beweging hebben 55- plussers nodig? Een half uur per dag is een aardig houvast. Een flin ke wandeltocht bijvoorbeeld, of de (klein)kinderen op de fiets naar school brengen en weer halen, de hond uit laten mis schien. Het gaat er om dat hart en bloedvaten dagelijks goed aan het werk worden gezet. Iets wat al bij matige inspanning automatisch gebeurd. Senioren Sport Synthese heeft een aanbod van allerlei acti viteiten waarbij men gericht bezig is met bewegen in de vorm van sport en spel. Jongere senioren soms iets fanatieker dan diege nen, die al een hoge leeftijd heb ben bereikt. Interesse? Belt u even naar Senioren Sport Synthese voor een informatieboekje, opga ve of inlichtingen over activitei ten in de nabije omgeving. Senio ren Sport Synthese staat ook open voor nieuwe ideeën, telefoon 0478-517317. Senioren Sport Syn these, biedt senioren in de leeftijd van 55 tot 65 jaar in het kader van haar bewegingsaanbod voor seni oren een programma aan met lichte oefeningen voor de condi tie, ontspanning- en ademhalings oefeningen, met als afsluiting van iedere bijeenkomst een korte meditatie. Beweging is een uit drukking van energie. We zijn in beweging, we lopen, bewegen ons voort, lopend, via vervoer middelen, bewegen ons tussen groepen, mensen, we bewegen ons denken en onze gevoelens, we bewegen voortdurend, op vele verschillende manieren, overdag en ook 's nachts in de slaap, dan reizen we verder naar dromenland. We zijn altijd in beweging. Via gerichte oefenin gen zal men gaan ervaren hoe de verschillen zijn tussen spanning - ontspanning, actie - rust, bewe ging - stilte, rechts - links, boven - beneden.Op dit moment - septem ber 2002 - bestaat er een wacht lijst. Bij voldoende animo wordt er in Venray een tweede groep gestart.Deze dansvorm blijkt de laatste tijd ook bij senioren (55+) in onze regio erg populair te zijn. Bij countryline dansen ben je niet afhankelijk van een danspartner. De meeste dansen zijn individueel en worden in groepsverband gedanst, in rijen naast, voor en achter elkaar. Er worden een aan tal passen en bewegingen aange leerd die door de groep op muziek tegelijkertijd worden uit gevoerd. De muziek die gebruikt wordt is uiteraard country muziek. Door de keuze van een dansprogramma met eenvoudige en moeilijke dansen is er voor elk wat wils. Zowel de beginnende als de meer geoefende danser zal veel plezier beleven aan deze manier van bewegen. Senioren sport Synthese kent inmiddels twee countrylinedansgroepen in Venray. Voor verdere inlichtingen en aanmeldingen; Senioren Sport Synthese. Vanaf woensdag 4 september is er voortaan iedere woensdag van 14.15 tot 16.45 uur 'sjoelen - kaar ten - gezelschapspellen - bijpra ten' in wijkgebouw Den Hoender aan de St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat. Iedereen vanaf 50 jaar is welkom op deze middag. De ouderenvereniging hoopt dat er vele bewoners van 'Noord- West en omgeving' gebruik gaan maken van deze gelegenheid. Het is ook niet nodig om lid van een ouderenvereniging te zijn. Er is vaak gevraagd om een ruimte, waar 50 plussers, bij minder gun stige weeromstandigheden ook elkaar kunnen ontmoeten om de sociale contacten te blijven onderhouden. PEEL EN MAAS een abonnement waard De politie heeft vrijdag op de Noordsingel 54 snelheidsovertre ders bekeurd. In totaal passeer den 545 voertuigen het meet punt. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 72 km/uur waar 50 km/uur is toegestaan. De politie heeft bij verkeers controles in Oostrum en Venray bekeuringen uitgeschreven. Op de Stationsweg in Oostrum werden vijf automobilisten bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Op de Langstraat in Venray wer den twaalf automobilisten bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Op de Noordsingel zijn donder dagmiddag veertien bekeuringen uitgeschreven. De hoogstgemeten snelheid van de 234 gecontroleerde voertuigen bedroeg 66 km/uur waar maxi maal 50 km/uur is toegestaan. Dit levert een boete op van 63 euro. Midden-Limburgse gemeenten in 2006. Aanvankelijk zou de oud wethouder van Venray tot het einde van dit jaar de opgestapte Irene Maks vervangen. Maar op verzoek van gouverneur Van Voorst tot Voorst en de fractie voorzitters van de Heythuysense gemeenteraad blijft Truijen lan ger. Hij combineert de burge meesterspost van Heythuysen met die van Hunsel waarvan hij sinds 1994 de eerste burger is. Ook de gemeente Hunsel zal str aks opgaan in een fusie. Heythuysen heeft weinig trek in een nieuwe burgemeesterspro cedure na het incident rond Maks. Zij moest opstappen omdat zij een lipstick zou hebben gestolen. Truijen is een fervent voorstander van het samenvoegen van enkele Midden-Limburgse gemeenten. 1 su mnkoctp wnor minimal t ?5o mm b06renwrs nfvm. s/gsn k£uz£. De vier Egyptische gevange nen waar Amnesty Venray zich al jaren voor inzet, heb ben kaarten ontvangen van de Venrayse jeugd. De vier Egyp tische advocaten zitten al ongeveer tien jaar zonder aan klacht vast. Om de gevangenen een hart onder de riem te steken, teken den en kleurden 26 kinderen kaar ten. Dit in het kader van het vijf entwintigjarig bestaan van Amnesty Venray. De kaarten zijn verzonden met bewijs van ont vangst. Via de TPG (voorheen PTT) heeft Amnesty Venray het ontvangstbewijs ontvangen. Tijdens de jubileumviering in juni op het schouwburgplein zamelde de Venrayse afdeling van In zijn jubileumjaar, Rein Wor- telboer maakt sinds juli 1982 radioprogramma's, wordt de 1500-ste uitzending van het countryprogramma PeelGrass uit gezonden. Dit heuglijke feit wil de programmamaker op vrijdag 6 september tussen 18.00 en 19.00 uur niet ongemerkt voorbij laten gaan. Alle muziek die hij tijdens de jubileumuitzending draait geeft hij direct kado aan die luiste raar die het eerst tijdens betreffend nummer naar de studio van Omroep Venray belt (0478- 512362). Rein begon bij de Ven rayse Zieken Omroep met nieuws en verzoekplaten. Daarna werd de sport erbij gevoegd en in janu ari 1987 kwam daar het toen nog naamloze countryprogramma bij. In april 1990 werd de naam Peel Grass geintroduceerd. Rein vond de tune op een lp die door de gemeente Venray was uitgegeven. 2>c concfvrtuhete [ick.Qewicl.teK Bij Rien van Mierlo Tuinen zit u uitstekend in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Topontwerpers bogen zich over de tafel om de klassiekers van de toekomst te ontwerpen. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel voor elke zithouding, een open structuur en absoluut weerbestendig. Lichtgewicht tuin meubelen van hoogwaardig aluminium staan zomer en winter buiten. In fraai donkergroen of aluminium, passend bij een fraai tuinontwerp, daar tekenen wij voor! Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur |_He eg 1 1 1 5 751 PH De Tel 0 4 9 3 31 >593 Amnesty bovendien 205 handte keningen in. In de petitie wordt de Egyptische regering om vrijla ting van de vier advocaten gevraagd. Van deze verzending heeft Amnesty Venray nog geen ontvangstbevestiging ontvangen. Amnesty Venray is een onderaf deling van Amnesty International. De Venrayse afdeling werkt nauw samenmet andere regionale Amnestygroepen en met het lan delijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amne sty Venray mensenrechtenschen dingen en vooral de strijd daarte gen onder de aandacht van de inwoners van de gemeente Ven ray. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewetensgevange nen en het behoud van mensen rechten overal ter wereld. Deze bluegrass tune werd i gespeeld door twee Venrayse artiesten. Buiten het feit dat de tune zeer geschikt is, is de naam ook prima gekozen: het eerste gedeelte Peel geeft uitstekend weer dat Venray in het natuurre- servaat de Peel ligt en Grass herin,- nert aan het speciale gras dat daar groeit en is natuurlijk ook terug té vinden in 'Bluegrass'. In novem- ber 1991 werd Rein gevraagd om voor de Lokale Omroep Venray een keer per week een country programma te maken, de keuze was niet moeilijk. Op 1 mei 1992 startte Rein met twee uur per week en momenteel is dat zelfs drie uur per week. Op 29 augus tus 1999 werd de 1000ste Peel Grass uitgezonden met een vijf uur durend festival vanuit de Witte Hoeve te Venray. Komende vrijdag geeft hij de 1500-ste uit zending een extra feestelijk tintje.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5