Topschutters Klassement van start i|"Veel voetbalplezier s heel belangrijk" Voetbalspecial HVGAIustema heropent aanval op top vijf Teaminfo zaalvoetbal lompetitie- ideling taaivoetbal Ïerlies dames Venray ZVV Leunen Trepke Venray Boca-doelman acht duels geschorst SV Venray gaan voor de top vijf Ruud Brands hoopt vrijdag op winst in openingsduel HVGAIustema Boca Juniors/Andalucia HVGAIustema 2 rogramma zaalvoetbal Thuiswedstrijd Vrijdag 20.30 uur in De Wetteling Klassering vorig seizoen Negende plaats in le klasse A. Coach Frank Stevens (Leunen) 2e seizoen. Nieuwe spelers Freek Thoone (jeugd). Vertrokken Eddy Litjens (lager) én Koen Klaassen (gestopt). Selectie Hart Daken (keeper), Edwin Berden. Marco Berden. Bas Litjens. John Litjens, Mischa Nabben, André Peeters, Preek Thoone en Rob Willems. Verwachting Bestuurslid Eddy Litjens: "Handhaven." Thuiswedstrijd Maandag 20.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Tweede plaats in le klasse A. Coach Jos van Gerven (Venray) le seizoen. Nieuwe spelers Mohammed Aoussar (2e team) en Dennis Snijder (HVC/Alustema). Vertrokken Roel Mocking (HVC/Alustema). Selectie Mohammed Aoussar. Hafid Azarfane, Mohamed El-Ghoul, Danny Fasen, Jos van Gerven. Martijn Houwen (keeper). Edwin Sengers, Dennis Snijder. Luc Wientjens (reserve-keeper) en Gert-Jan Wismans. Verwachting Speler-coach Van Gerven: "Met aanvallend voetbal bovenin meedraaien". Nieuwsblad Peel en Maas start dit voetbalseizoen in samenwer king met Vegio Verzekerings groep in Oirlo en Helderman Sport in Venray met de topsco rersrubriek 'Vegio Topschutters Klassement' voor alle voetbalver enigingen uit de gemeenten Ven ray en de voetbalclubs Meerlo, Wanssum, Blitterswijck, Tienray, Swolgen, Vierlingsbeek, Overloon en Holthees. Reglement: -aantal doelpunten in de reguliere competitie (geen beker- en nacompe- titiewedstrijden) telt -bij een gelijke stand wordt het klassement bepaald door de klasse waarin de spelers uitkomen. De spe ler die in een hogere klasse speelt, staat boven de lager geklasseerde spe ler -als twee spelers in dezelfde klasse uitkomen en evenveel doelpunten hebben gemaakt, wordt de stand op de ranglijst bepalend. De speler van het hoger geklasseerde team wint dan. Deze nieuwe rubriek krijgt weke lijks een opvallende plaats op de sportpagina's van Peel en Maas, tus sen De Schijnwerper en de Voetbal wedstrijd van de Week. Vegio Qroep heeft in samenwer- Souliman Aoussar is door de KNVB zwaar gestraft. De doelman van zaalvoetbalclub Boca Junl- ors/Andalucia moet de eerste acht competitiewedstrijden met een schorsing aan de kant blijven. Hij kreeg op 10 mei een rode kaan in de allerlaatste wedstrijd van het afgelopen seizoen. Volgens arbiter Bosch zou de Venrayse doelman hem geslagen hebben. Dat vermeldde de leidsman ook op het wedstrijdformu lier. Aoussar kreeg in eerste instantie geel vanwege een overtreding. De Boca-doelman reageerde furieus en sloeg toen de kaart uit de hand van de scheidsrechter die daarop rood trok. "Een erg zware straf', vindt ook voor zitter Hamadi Mekran. "Want hij heeft de scheidsrechter niet eens geslagen. Drie of vier wedstrijden zou normaal geweest zijn." Ralph de Graaf, jeugdkeeper van Venray Al. is als vervanger aangetrok ken. Maar de nieuwe doelman raakte geblesseerd aan zijn knie waardoor Achmed Naomani, uit het tweede team. bij de eerste competitieduels het doel zal verdedigen. Nog meer zaalvoetballers missen de competitiestart. Jules Kreutz van ZVCO is voor vier wedstrijden geschorst. Ook Rogier Peters van HVC/Alustema 2 kreeg een schorsing van vier duels. king met Helderman Sport Venray het volgende prijzenpakket samenge steld: Eerste prijs: voetbalschoenen (t.w.v. 159 euro) en kadobon (t.w.v. 100 euro) Tweede prijs: trainingspak (t.w.v. 80 euro) en kadobon (t.w.v. 75 euro) Derde prijs: teamshirt (t.w.v. 65 euro) en kadobon (t.w.v. 75 euro) Teamprijs: Trainingsballen (10 ter waarde van circa 25 euro) VEGIO "Vegio Verzekeringsgroep, geves tigd in Oirlo, heeft het initiatief geno men om een Vegio Topschutters klas sement op te zetten voor de voetbalteams in deze regio. Waarom? Omdat Vegio altijd bij u scoort en wij hopen dat de voetballers dit ons vaak nadoen. Vegio Verzekeringsgroep is een jong en dynamisch bedrijf dat de afgelopen jaren stevig aan de weg heeft getimmerd om voor haar klan ten het beste te bieden. Zo hebben we onze eigen Vegio Polis voor Parti culieren ontwikkeld, een uniek pro duct voor al uw verzekeringen. Over zichtelijk, scherp geprijsd en een uitstekende dekking voor al uw- risi co's. Daarnaast hebben we een breed scala aan financiële diensten waarbij onze hypotheken en bankproducten altijd als beste scoren. Ons team biedt service op maat, en onze adviseurs uit uw regio, zijn altijd bereid u van het juiste advies te voorzien. Wij wensen alle deelnemende teams veel succes bij de start van dit nieuwe seizoen en hopen met dit initiatief dat zij het netje extra vaak zullen laten bollen Mocht u zelf willen weten of Vegio bij u scoort, neem dan vrijblijvend contact met ons op voor een afspraak met onze adviseurs, die u gaarne bezoeken." Leon Vievermans is namens de Vegio Verzekeringsgroep Oirlo con tactpersoon voor het Vegio Topschut ters Klassement. Donderdag 5 september 2002 EN MAAS HVC/Alustema heeft een wissel vallig seizoen achter de rug. Na een sterke serie streed het Ven rayse zaalvoetbalteam in een kop groep van vijf zelfs mee om de titel. Maar rond carnaval ging het mis en een slechte serie volgde. Uiteindelijk finishte HVC/Aluste ma weer in de middenmoot van de eerste divisie B. Aanvoerder Ruud Brands (25) wijt de terugval vooral aan het wegvallen van topscorer Stephan Sijbers. "Voor dat hij geblesseerd raakte was hij super in vorm. Stef maakte vooral het verschil. Een wedstrijd die op slot zat kon hij openbreken. Dat hebben we daarna gemist. En bovendien hadden we een te smalle selectie. Niets ten nadele van de spelers uit het tweede, maar het verschil tussen eerste divisie en eerste klasse is toch groot." HVC/Alustema lijkt zich dit seizoen goed versterkt te hebben. Naast de jonge talenten Roel Mocking (Trepke Venray) en Ronnie Bovee (Herberg de Peel) kwamen twee meer ervaren Eindhovense zaalvoetballers naar Ven ray. Maar eentje is inmiddels alweer afgehaakt. Machiel Debets kreeg een baan in Rotterdam en kon het zaal voetbal niet meer combineren. De andere aanwinst Jürgen Omloo (KW/Peter Langhout) is op het veld geblesseerd geraakt en onderging vorige week een kijkoperatie. De nieuwe aanwinst is de komende weken nog niet inzetbaar. Coach Paul Janssen, voor het derde seizoen in Venrayse dienst, zal het vooral met de groep van afgelopen seizoen moeten doen. Ruud Brands was jarenlang club- topscorer. Maar hij moest vorig sei zoen het spitsenduo Frank van Kem pen (21 treffers) en Stephan Sijbers die één keer minder scoorde voor laten gaan. Brands trof vijftien keer doel en leek een meer verdedigende rol te hebben. "We spelen in een ruit Ik stond vaak aan de zijkant en Frank in de punt van de aanval. Op diem plek heeft hij als nieuwkomer een heel lekker seizoen gedraaid. Frank kon er rommelen en maakte de meest onmogelijke doelpunten. Voor mij maakt de positie niet zoveel uit. Ik de zaal moet je ook niet aan een plek gebonden zijn. Iedereen moet eigen lijk overal kunnen spelen." VELD Twee jaar geleden beëindigde de student HBO-logistiek zijn carrière op het veld. SV Venray was zojuist uit de eerste klasse gedegradeerd. Ruud Brands koos voor het zaalvoetbal. Spijt van die keuze heeft hij nooit gehad. Hij trapt nu 's zondags een bal letje in het zesde elftal ('het Koets- team). Alhoewel S W-voorzitter Sjef Keijzers hem onlangs polste voor een terugkeer in de selectie. "Dat is niet te combineren met mijn studie. In januari hoop ik af te stude ren. Maar bovendien wil SV Venray de combinatie met zaalvoetbal niet. Daar heb ik alle begrip voor maar in Zuid-Limburg kan het wel. Wij treffen in de zaal vaak spelers die 's zondags zelfs in de hoofdklasse voetballen. Een bewijs dat die combinatie dus goed te doen is." Brands heeft het veldvoetbal op niveau voorlopig uit zijn hoofd gezet ('maar ik zeg nooit nooit') en concen treert zich volledig op de zaal. "En eigenlijk vind ik de zaal ook leuker Daar gebeurt meer. Zelfs een slechte wedstrijd kan in de zaal boeiend zijn." Terug naar het afgelopen seizoen. De HVC-aanvoerder vindt de kritiek dat zijn team vooral countervoetbal zou spelen niet terecht. "We hebben een lange periode goed gespeeld. We leefden zeker niet boven onze stand. Dat was geen geluk, dat dwongen we af. We speelden naar onze mogelijk heden. En inderdaad zijn we nog niet zover dat we een tegenstander het spel kunnen opleggen. Bij mindere clubs als De Kilo of Old Dutch lukte dat wel In de zaal kun je niet zoals op het veld spreken van countervoetbal. Wat we wel deden was heel snel omschakelen- En ook dat is een kwali teit." Door het trainen op automatismen moet het spel van HVC/Alustema steeds beter worden. Ruud Brands gokt op een plaats bij de bovenste vijf, "De selectie is nog niet veel rui mer, maar als we het geluk mee heb ben en gevrijwaard blijven van veel blessures, dan zit een hogere positie erin." Morgen (vrijdag) speelt FlVC/Alus- tema de competitie-ouverture thuis tegen Lions/Chip memory, een geduchte tegenstander. "We zijn het seizoen nog nooit met een overwin ning begonnen. Hopelijk wordt het nu wel een goede start dan zijn we meteen van de 'nul' af', hoopt Brands. Thuiswedstrijd Vrijdag 20.45 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Zevende plaats in eerste divisie C Coach Paul Janssen (Malden) 3e seizoen. Nieuwe spelers Jürgen Omloo (KW/Peter Langhout) en Roel Mocking (Trepke Venray). Vertrokken Niemand. Selectie Frank Beerkcns. Frank Brands. Ruud Brands, Raymond Janssen (Reeper). Fred Jeuken, Frank van Kempen, Roel Mocking en Stephan Sijbers. De selectie wordt nog aangevuld met één speler: Edward Linskens of Jürgen Omloo of Ralph Sanders. Verwachting Coach Janssen: "Het doel is opnieuw om bij de eerste vijf te eindigen. Wc zijn zowel kwalitatief als in de breedte sterker geworden." Thuiswedstrijd Vrijdag 21.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Zesde plaats üi le klasse A Coach Ben Bakens (Venray) le seizoen. Nieuwe spelers Stanley Filon (HVC/Alustema), Ralph de Graaf (nieuw lid) en Kadir Savas (BDZ Venray). Vertrokken Niemand. Selectie Souliman Aoussar (keeper). Bayram Durgun, Stanley Filon, Ralph de Graaf (keeper), Pascal Kusters, Haftd Mekran, Benito Oosterwolde. Eddy Sait. Illian Savas. Kadir Savas en Vincent Smith. Verwachting Voorzitter Hamadi Mekran: "Meedoen om de bovenste plaatsen." Thuiswedstrijd Maandag 20.30 uur in De Wetteling. Klassering vorig seizoen Vierde plaats in le klasse A. Coach Freek Smals (Venray) 2e seizoen. Nieuwe spelers Ronnie Bovee (Herberg de Peel), Wouter van Hoek en Edward Linskens (terug). Vertrokken Frank van Daal en Paul Rutten (Lake Valley), Stanley Filon (Boca Juniors), Rogier Peters (gestopt) en Rens van Veghel (BDZ Venray). Selectie Ronnie Bovee, Rob van Eist. Wouter van Hoek, Edward Linskens, Mare Lins kens, Eric van den Munckhof, Ralph Sanders en Wilbert Sijbers (keeper). Verwachting Coach Smals: "We hopen in de middenmoot mee te draaien." De Venrayse dames moesten op ilerdagmiddag voor de tweede j! mde van de landelijke beker '"''intreden tegen WFC. De dames :Wormerveer hadden een bijna ie uur durende busreis achter rag en behoren tot de Neder- indse top in het vrouwenvoetbal. In hun gelederen hadden ze enkele «nationals. Al snel werd duidelijk kWPC tot de top behoort. Goede chniek. goed positiespel, mooie sses en heel makkelijk in staat om mje man te vinden, iray moest zich noodgedwon- iral bepalen tot verdedigen, de 10e minuut wist WFC te sco- :t een schot net onder de lat iele minuten later kwam Venray, :lijke hoogte: een steekbal van ia bracht Jessie Pelzer alleen de keepster en zij scoorde rst. 1-1. !C bleef het beste van het spel maar met enig kunst- en vliegwerk werden verdere tegen treffers tegengehouden. Net voor rust werd een schitterende aanval van WFC bekroond met een treffer: rust stand 2-1 voor de hoofdklasser. Na de pauze werd keepster Patricia Linders wegens een blessure vervan gen door de zeer jeugdige Sanne de Boer. Een debuut voor Sanne in de Venrayse hoofdmacht. Een zeer makkelijk gegeven straf schop besliste de wedstrijd al in de 50e minuut' 3-1 voor WFC. Hierna ging WFC nog sneller de bal rondspe len en creëerde het al snel kansen. Binnen 10 minuten werd de 7-1 bereikt. In de laatste 20 minuten wist Ven ray verdere tegentreffers te voorko men. Al met al een nuttige wedstrijd tegen een zeer goede tegenstander. De top van Nederland is nog ver weg, maar het vertoonde Venrayse spel geeft vertrouwen voor de com petitie in de 2e klasse. rste divisie C fBunga Melati 2 (Tilburg) "VTotelos (Eindhoven) is Bouw (Brunssum) fc Mol Sports (Dordrecht) •heide (Heerlen) |fAlustema (Venray) jotje (Swalmen) Blo (Berg en Terblijt) Teler Langhoyt (Veldhoven) I/Chip memory (Geldrop) frs Geleen Cibatax (Den Bosch) lonica (Goirle) fmonny Freriks (Eindhoven) Eerste klasse A AJ Deumc Altweerterheide Beringe ZW Boca Juniors/Andalucia Domu ZW Fermonia Boys 3 Gastronoom Haelen 2 HVC/Alustema 2 't Kesjotje 2 Leunen ZW MVC19 Postert ZW Trepke Venray fijdag 6 september orthal De Wetteling 45 HVC/Aiustema-Lions/Chip memory 45 HVC/Alustema 4-Inter'80 2 145 Trepke Venray 3-ZV/Serum 2 orthal De Weert 00 BDZ Vcnray-GFC 100 ZW Leunen 3-Lake Valley 4 lOO BDZ Venray 4-Boca Juniors 2 «erdag 7 september orthal De Wetteling 00 Trepke 2-Kesjotjè 2 (dames) •Orthal De Weert 00 Trepke Venray 2-ZV/Senuti 00 Trepke Venray 4-BDZ Venray 2 00 ZW Leunen-Sp. Maluku (dames) 00 Trepke Venray-ZV/Serum (dames) bndag 9 september orthal De Wetteling 30 HVC/Alustema 2-AJ Deume 30 Boca Juniors 2-AC WV 22.30 Lake Valley 4-ZVCO 2 Sporthal De Weert 20.00 Lake Valley 3-Trepke 3 21.00 Lake Valley 5-AC WV 3 22.00 HVC/Alustema 5- Herb. de Peel 2 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO-Lake Valley Dinsdag 10 september Sporthal De Wetteling 22.00 ZW Leunen 4-Bcringe 3 Woensdag 11 september Sporthal De Weert 19.00 HVC/Alustema 3- Trepke Venray 2 ■(door Yvonne Verhoeven) lesvoetbal. In veel vereni- een onderschoven kindje. Venray krijgt het de laatste ren echter steeds meer aan- ichL En terecht. Tenslotte dra- illef n de dames van SW een belang- jjj ijk steentje bij aan de nIn iendheid van de club. In de gio. in Limburg, ja zelfs hele- j tal tot in Wormen eer. Brachten de dames van SV Venray vliet seizoen 2000-2001 nog het tioenschap in de 3e klasse naar ty, vorig jaar stonden ze in de van de Limburgse beker. En dat nl beloond met deelname aan de «lelijke beker, de Amstel Cup voor Duwen. In de eerste ronde gaven ze m Heklasser Prinses Irene van katoen jk j 7-3- In de tweede ronde was WFC uit Wormerveer te gast in Ven ray. Maar ook deze hoofdklasser kreeg het niet cadeau, al ging de wed strijd uiteindelijk verloren met 7-1. Toch overheerst een gevoel van trots bij de dames en de begeleiding. SV Venray dames 1 is in het veld een hechte club. Met zijn allen hebben ze één doel: alles eruit halen wat erin zit. Iedere wedstrijd weer. Trainers Peter de Rook en Gert-Jan Wismans: "Het team is heel divers. De leeftijden variëren van 14 tot 37. Een aantal mei den met routine dus maar ook flink wat jonge aanwas. Meiden met een hoop voetbalinzicht en harde wer kers. Aan ons de taak daar sturing aan te geven. Dat betekent in de praktijk discipline en duidelijkheid. En vooral veel voetbalplezier." De jonge mei den, Sana Boumasmoud. Semma Cen- giz en Janine Rongen, moeten zich zelf dit seizoen in de kijker spelen. Talent hebben ze in ieder geval genoeg in huis. Keepster Patricia Lin ders is de vaste sluitpost. Achterin dit jaar een nieuw duo. Patty Dings als laatste man samen met Brechtje Sij- mons als voorstopper. Een combina tie van voetballend vermogen en een echte kuitenbijter. Langs hen spelen nieuwkomer Sandra Wismans en Femke Sijmons een belangrijke rol in het afstoppen van de meestal snelle vleugelspitsen Op het middenveld staan twee geroutineerde voetbalsters met veel voetbalinzicht. Aanvoerster Yvonne Verhoeven neemt daarbij de spelverdeling en een stuk verdediging op zich. Petra Peeters daarentegen heeft een enorm loopvermogen en sterke aanvallende capaciteiten. Aan de rechterkant heeft eerdergenoemde Janine Rongen zich al een basisplaats verovert. Op links zijn het Sana Bou masmoud, Saskia Benthem en Marie ke Sijmons die strijden om een plek. Ook voorin is er meer capaciteit dan plek. Nieuwkomer Semma Cengiz en routinees Jessie Pelzer en Lonneke van Eist hopen dit seizoen hun goal-, tjes mee te pikken. Daarnaast staat een uitgebreide staf de selectie ter zijde: Jolanda Jager (verzorgster). Henk Goorts (keepertrainer), Miranda Janssen (vlagger) en Agnes Sijmons (leidster). Ambitie is er dus genoeg bij dames 1. Gert-Jan Wismans rekent op een plek bij de eerste vijf. "We zijn er dit jaar sterker op geworden, al is de selectie dunner." Peter de Rook rekent op meer: "Vorig jaar vijfde, dit jaar bij de top drie. Het is mijn laatste jaar en ik hoop eigenlijk dat we het met een feestje kunnen afsluiten." it nfttn i'

Peel en Maas | 2002 | | pagina 21