Voetbalspeda "We gaan voor promotie" Merselo heeft dieptepunt bereikt "We zullen Jelle zeker missen" SV Merselo W Holthees Swolgense Boys verder zonder Peter Hendrix Swolgense Boys Aanvoerder Eric Baten hoopt op betere tijden Programma 6e klasse E Niets! Holthees zonder topscorer de competitie in Spits Bas Heijnen (Swolgense Boys) PEEL EN MAAS De prestatiecurve van Merselo vertoont de laatste jaren een negatieve tendens. Afgelopen sei zoen bereikte de club zelfs het absolute dieptepunt door als twaalfde en laatste te eindigen in de zesde klasse. Slechter kan het Merselo dus niet meer gaan. Met de terugkeer naar de Limburgse klasse hoopt aanvoerder Eric Baten een gooi te doen naar een positie in de middenmoot De indeling met louter Brabantse clubs is Merselo, evenals Holthees. slecht bekomen. Beide Venrayse clubs bungelden troosteloos onder aan in de zesde klasse G. Maar na een jaar is Merselo alweer bevrijd van alle Brabantse opponenten. In 6E keert de ploeg van trainer Geert Koenen weer terug in de vertrouwde omgeving. "Ja. ik ben zeker blij met de nieuwe inde ling". glundert Eric Baten (33). "Alhoe wel het ook niet verkeerd geweest is om een jaar met zware tegenstand te voetballen. Ik denk dat we er toch veel van geleerd hebben. Daarom moet we komend seizoen in de mid denmoot kunnen eindigen." Eric Baten en Frank Egelmeers zijn de enige twee overgebleven routi niers bij Merselo. Beiden zijn trou wens ook de enigen die afkomstig zijn uit het dorp Vredepeel. "Frank is een jaar jonger dan ik en hij woont nu in Venray", zegt Eric, die ooit met twee broers sameq in de hoofdmacht speelde. Willy (36) is een aantal jaren geleden verhuisd naar Vught en Lam bert (35) heeft een stapje terug ge daan en speelt nu in het tweede elftal. Toen aanvoerder Jeroen Denissen vorig seizoen noodgedwongen moest stoppen vanwege een blessure, nam Eric als reserve-aanvoerder de band over. De verdediger uit Vredepeel is na het afhaken van Martin Arts ook op de liberopositie terecht gekomen. Hij speelt al vijftien seizoenen in de hoofdmacht van Merselo en heeft in de afgelopen jaren veel leeftijdgeno ten zien afhaken. Omdat er onvol doende doorstroming was gingen de prestaties van de geel-zwarten bergaf waarts. Maar toch gloort er weer hoop voor Merselo. Vorig jaar braken de tieners Rov Broeren en Wim van Tilburg al door in de hoofdmacht. En dit seizoen komen daar de jonkies Mark Maassen en Rov Swinkels, bei den zijn afkomstig uit de Venrav- jeugd. bij. "We hebben nu weer wat meer mogelijkheden. Vorig seizoen kwam het nog wel eens voor dat we niet eens reserves hadden." BLESSURELEED Twee jaar geleden was Eric Baten, hij is bouwconstructietekenaar' bij een adviesbureau in Maasbree. bijna een heel seizoen uit de roulatie In het begin van de competitie raakte hij tegen Swolgense Boys ernstig gebles seerd. "En er was geen speler in de buurt Ik wilde afzetten toen mijn voet bleef staan. Ik hoorde 'knak' en wist dat het mis was met mijn linker knie." Aanvankelijk leek de blessure mee te vallen. Na een paar maanden rust probeerde de verdediger tijdens de winterstop weer de trainingen op te pakken "Toen ben ik twee keer door die knie gegaan. In maart werd ik eindelijk geopereerd en toen is een groot gedeelte van de meniscus ver wijderd." Het seizoen was verloren en vorig jaar maakte Eric Baten zijn rentree Sinsdien voetbalt hij met een blauwe brace. "Ik weet niet of dat echt nodig is, maar ik doe het meer voor m'n gevoel." Opvallend in het afgelopen seizoen was het grote aantal gele en rode kaarten dat Merselo incasseerde. Kop loper was Ralf Denissen die twee keer uit het veld werd gestuurd en in totaal voor tien wedstrijden werd geschorst. Ook Eric Baten kreeg, thuis tegen SVS, een veldverwijzing en moest drie wedstrijden toekijken. Moest Merselo grove middelen hante ren om een gebrek aan kwaliteit te compenseren? Eric Baten wijt het meer aan een gebrek aan slimheid. "Want de Brabantse ploegen zijn niet alleen fysiek sterker maar ook veel geniepiger. Door de zware tegen stand werden wij continu in de verde diging gedrongen. En we moesten inderdaad vaak alle middelen gebrui ken om de tegenstander af te stop pen." In het begin van het seizoen wor den de trainingen goed bezocht. Een opkomst van zo'n twintig man. Maar straks als de winter invalt, daalt het aantal spelers gestaag. Eric Baten ergert zich eraan hoe gemakkelijk sommigen de trainingen laten schie ten. "Ik baal er ook wel eens van om bij slecht weer te gaan. Maar dan ga ik toch. want anders hang ik thuis toch maar voor de televisie En als ik een maal op het trainingsveld sta. vind ik het ook leuk. Ik probeer steeds twee keer per week te trainen. Want we hebben met Geert Koenen een prima trainer die goede oefeningen geeft." Voetbal is zijn enige hobby. Hij is ook trainer en leider van het jeugd- team E2. "Soms denk ik dat dit mijn laatste jaar wordt als voetballer. Maar toen ik een seizoen stil lag. ben ik wel een paar kilo aangekomen. Ik ging toen wel steeds kijken en weet nog dat Merselo met 10-0 verloor bij Kro nenberg Daar heb ik toen echt slecht van geslapen. Terwijl enkele spelers er geen oog minder om dichtdeden De instelling van de jeugd is toch min der geworden. Toen ik net kwam kij ken namen wij als jeugdspelers nog wat aan van de ouderen Sportpark De Vloer (Merselo). Opgericht 18 juli 1959- Klassering vorig seizoen Twaalfde plaats in 6e klasse G. Trainer Geert Koenen (Venray) 2e seizoen. Nieuwe spelers Ronald Bonants (terug) en Mark Maassen en Roy Swinkels (Venrav-jeugd) Vertrokken Jeroen Denissen en Luc Gellings (gestopt). Selectie Eric Baten, Ronald Bonants, Roy Broeren, Ralf Denissen, Mare van DijckFrank Egelmeers, John Lenders, Bas Litjens, Mark Maassen. Koen Pubben, Pieter-Paul Rieter. Rov Swinkels, Wim van Tilburg en Stefan Wilms (keeper). Verwachting: Trainer Koenen: "Het wordt weer een zware competitie met veel ex-vijfde klassers. Met een plaats in de middenmoot ben ik tevreden." Donderdag 5 september Holthees-TOP America-Merselo Swolgense Boys-Melders- 'lo BW-GFC Kronenberg-Resia AC VW-VCH Lottum vrij Zondag 8 september GFC-Holthees Merselo-Melderslo BW-VCH AC VW-America Resia-Swolgense Boys Lottum-TOP Kronenberg vrij Zondag 15 september Holthees-Resia VCH-Merselo America-Kronenberg Swolgense Boys-AC VW TOP-GFC Melderslo-Lottum BW vrij Zondag 22 september AC VW-Holthees Lottum-Merselo BW-America Kronenberg-Swolg. Boys Resia-TOP GFC-Melderslo VCH vrij Zondag 29 september Holthees-Kronenberg Merselo-GFC Swolgense Boys-BW TOP-AC VW Melderslo-Resia VCH-Lottum America vrij Zondag 6 oktober BW-Holthees Resia-Merselo America-VCH Kronenberg-TOP AC VW-Melderslo GFC-Lottum Swolgense Boys vrij Zondag 13 oktober Merselo-AC. VW Swolg. Boys-America TOP-BW' Melderslo-Kronenberg Lottum-Resia VCH-GFC Holthees vrij Zondag 20 oktober inhaal en beker Zondag 27 oktober America-Holthees Kronenberg-Merselo Swolgense Bovs-VCH BW-Meldersló AC VW-Lottum Resia-GFC TOP vrij Zondag 3 november Holthees-Swolg. Boys Merselo-BW TOP-America Lottum-Kronenberg GFC-AC VW VCH-Resia Melderslo vrij Zondag 10 november Holthees-VCH Swolgense Boys-TOP America-Melderslo BW-Lottum Kronenberg-GFC AC VW-Resia Merselo vrij Zondag 17 november TOP-Holthees Merselo-America Melderslo-Swolg. Boys GFC-BW Resia-Kronenberg VCH-AC VW Lottum vrij Zondag 24 november: Holthees-Meldêrslo Swolg. Bovs-Merselo top-vch' America-Lottum BW-Resia Kronenberg-AC VW Zondag 1 december inhaal en beker Zondag 8 december Merselo-Holthees Melderslo-TOP Lottum-Swolgense Boys GFC-America AC VW-BW Rronenberg-VCH Resia vrij Zondag 15 december Holthees-Lottum TOP-Merselo VCH-Melderslo Swolgense Boys-GFC America-Resia BW-Kronenberg AC VW vrij Zondag 22 december Melderslo-Holthees Merselo-Swolgense Boys VCH-TOP Lottum-America Resia-BW AC VW-Kronenberg GFC vrij Competitie wordt her vat op zondag 19 janu ari 2003. Sportpark De Halt (Holthees) Opgericht 26 juli 1936. Klassering vorig seizoen Elfde plaats in 6e klasse G. Trainer Ben van Lier (Boxmeer) 2e seizoen. Nieuwe spelers Patrick Francken, Gé Keizers, Roel tan de Laar en Mami Wijnhor en (lager elf- tal). Vertrokken Tim van Houdt (Venray) enjelie van Tilburg (gestopt). Selectie Patrick Francken (keeper), Geert Geurts, Ferry Heijl, Tonnie Jeuken, (ié Kei zers, Roel van de Laar, Edwin Logtens, Ivo Peelers. Eric Pingen, Jos Pingen (keeper;, Paul Postma, Rob Poels, Ruud Poels. Steve Spil. Bram van Wees, Rob Wilms, Jos van de Winkel, Coen Wijenberg, Mami Wijnhoven en Loek Zegers Verwachting: Bestuurslid Ed Poels: "Niet meer onderaan bungelen. We hopen mee te draai en in de middenmoot." Peter Hendrix (37) was ruim twee decennia het boegbeeld van de Swolgense hoofdmacht. Als zestienjarige maakte hij in het sei zoen 1980/81 zijn debuut. Dit sei zoen gaat hij met de andere gestopte routiniers Marcel Gijs- berts en Patrick Kleuskens afbou wen in het tweede elftal. "Als ik echt gewild dan had ik nog wel een jaar kunnen doorgaan", zegt rasvoetballer Hendrix die de degrada tie uit de vijfde klasse een mooi moment vindt om afscheid te nemen. Want hij heeft ook nog een ander hobby. En dat is tennis. "Dat ga ik nu weer oppakken. Een paar jaar gele den wilde ik het combineren met voetballen maar dat ging niet. Dit sei zoen ga ik op dinsdag tennissen en op donderdag train ik nog bij Swolgense Boys. En als ze een keer een speler tekort komen, wil ik best nog eens meedoen bij het eerste elftal. Maar in principe speel ik in het tweede Peter Hendrix heeft een grote staat van dienst voor Swolgense Boys. Als aanvoerder was hij een voorbeeld voor de ploeg en vrijwel jaarlijks werd hij clubtopscorer. Hij is de laat ste uit een gouden lichting Swolgense voetballers. Het hoogtepunt was het seizoen 1990/91 toen de rood-zwarte formatie kampioen werd in de eerste klasse van de afdeling Limburg. Het verblijf in de vierde klasse bleef daar na tot slechts twee seizoenen beperkt. "Veel spelers van mijn leef tijd zijn in die periode afgehaakt van wege blessures. Voor zo'n klein dorp als Swolgen konden we daardoor dat niveau niet handhaven." Ook haalde Swolgense Boys in het kampioensjaar de finale van de afdelingsbeker die met 0-1 werd verloren van een Zuid- Limburgse opponent. Peter Hendrix maakte nog een kampioenschap mee. Dat was in het seizoen 1981/82 toen hij nog jeugd speler was. De Swolgense ploeg pro moveerde toen met trainer Toon Knoops van de tw eede naar de eerste afdelingsklasse. En in het jaar 2001 werd de nacompetitie gewonnen en volgde promotie naar de vijfde klasse waaruit de Swolgenaren een jaar later weer degradeerden. De nieuwe trainer Jan Loock, de Bergenaar had de club ook al van 1993 tot 1995 onder zijn hoede, moet met een sterk verjongde ploeg in de zesde klasse opnieuw beginnen. "Swolgense Boys komt heus wel weer uit die klasse. Want in de A-jeugd zit veel talent. Er komt weer een nieuwe lichting van zes of zeven spelers aan die het eerste elftal kunnen halen." Na dik tw intig jaar kan Peter Hendrix zijn vrije tijd. die altijd in het teken stond van voetbal, anders gaan indelen "De verplichting om twee keer per week te trainen heb ik nu niet meer. En op zondag kan ik nu ook eens een keer wat anders gaan doen." Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Donderdag 5 september 2002 - 1 Swolgense Boys nam vorig sei zoen roemloos afscheid van de vijfde klasse. De degradatie naar de zesde klasse kwam hard aan bij het jonge team dat voetballend niet onder deed voor de andere ploegen in 5F. Het gebrek aan schotkracht brak op de beslissen de momenten echter op. Spits Bas Heijnen vindt dat daar dit jaar verandering in moet komen. Negentien jaar is hij pas. Toch is hij al vanaf zijn zestiende een vaste waar de in het team van Swolgense Boys. In de jeugd schoot de snelle spits er dan ook lustig op los. "Ik had er sei zoenen bijzitten dat ik er meer dan vijftig doelpunten scoorde Dat ging toen wel heel erg makkelijk." Jeugd voetbal is echter anders dan het echte werk op zondagmiddag. Dat heeft Heijnen vorig seizoen nadrukkelijk ervaren Hij kreeg met zijn team wekelijks complimenten van de tegenstander voor het vertoonde spel. in de meeste gevallen bleef Swolgense Boys echter met lege han den achter. "De slechte competitie start heeft ons het hele seizoen ach tervolgd. In het begin leden we enkele dikke nederlagen achter elkaar Die klap zijn we in feite niet meer te boven gekomen," Degradatie- was dan ook onafwendbaar. "Je voelt het op een gegeven moment aanko men. De kloof met de plaatsen die- behoud van het vijfdeklasserschap betekenden, was aan het einde met negen punten te groot. Dan red je het niet meer." Heijnen is door de degradatie- niet uit het lood geslagen. De technisch behendige en speersnelle spits wil eigenlijk maar een ding: het verloren gegane terrein zo snel mogelijk goed maken. Met Jan Loock als nieuwe trai ner aan het roer. wil Heijnen gaan voor promotic. Ondanks dat er drie oudere, ervaren spelers zijn gestopt. "Ik durf rustig te zeggen dat we bij de top drie moeten kunnen eindigen De kans op promotie is best groot We hebben veel kwaliteit en ik zie nu al vooruitgang in vergelijking met vorig seizoen." Ook voor zichzelf ziet hij alle mogelijkheden om zich verder te ontplooien. "Ik ben nog niet balvast genoeg. Maar dat is te leren. Ik ben nog jong. Maar met Bart Rutten, die wel balvast is, hebben we toch een spitsenduo dat elkaar goed aanvult." Bas Heijnen is een makkelijke jongen voor een trainer. Hij is op diverse posities in te zetten. In de punt van de aanval, op links of rechts voorin. Het seizoen 2000/01 was echter een flinke uitschieter. Want de Brabants- Limburgse club eindigde op de derde plaats en bereikte voor het eerst in haar bestaan de nacompetitie. In de allerlaatste wedstrijd (1-2 verlies) ver sperde Swolgense Bovs promotie naar de vijfde klasse Rob Wilms denkt nog met plezier terug aan dat seizoen. "Het ging toen inderdaad uitstekend. Het beste jaar dat we ooit gehad heb ben. Alleen jammer dan we het net niet kunnen hebben kunnen bekro nen met promotie Het contrast de afgelopen voet baljaargang was groot. Holthees werd ingedeeld bij Brabant se clubs en die bleken veelal een maatje te groot. De club eindigde als voorlaatste en wist slechts twee duels, tegen Sambeek en Merselo, te winnen. "Het was een zware competi tie. De Brabantse ploegen strijden veel feller dan de Limburgse Boven dien hebben ze ook meer kwaliteit. Het zijn vaak grotere verenigingen die daarom ook meer keuze hebben voor hun eerste elftal." TOPSCORER Typerend was dat topscorer Jelle van Tilburg slechts zeven keer doel en hoef ook niet meer hogerop." Na jarenlang als vleugelaanvalltj hebben gespeeld, hoopt hij dit zoen de vakante positie van centra spits te mogen invullen. "Ja, ik hJ dat de trainer (Ben van Lier, red.)" daar neerzet. Dan kan ik de aclul hoede met mijn loopwerk beter bn houden en voor meer gevaar zoii dan vanaf de zijkant Maar het bdil rijkste is dat we dit seizoen bi presteren." Het is nog maar de vraag of Ij Wilms tot het einde van de coropl tie zal blijven. Hij wil namelijk geluk gaan beproeven in België. 'I schoonouders wonen daar al een J tal jaren. In Bocholt. Dat ligt zo'n tl kilometer over de grens bij T" We gaan er vaak op bezoek Hl* omgeving en de mensen staanj.^ wel aan. Maar eerst moeten wcrat huis in Venray zien te verkopen!» kijken op het moment rustig uitlij een woning. De vrijstaande huuip, zijn daar een stuk goedkoper enlB^ lijkt me er wel mooi wonen, f zolang ik nog in Venray Woon, bl voetballen bij Holthees." Holthees moet roeien met de riemen die het heeft. Voor de voetbalclub van twee kleine dorp jes aan weerszijden van de pro vinciegrens - Smakt en Holthees - zijn de mogelijkheden beperkt. Het is daarom erg jammer dat clubtopscorer Jelle van Tilburg (22) is afgehaakt. Want een ver vanger staat niet een-twee-drie klaar. Desondanks is aanvaller Rob Wilms (3D niet pessimistisch aan de voor avond van het nieuwe voetbalsei zoen. Want Holthees heeft de zware Brabantse poule verruild voor de oude vertrouwde Limburgse indeling die toch kwalitatief een stuk minder is. Als rechterspits vormde hij samen met Jelle van Tilburg een gevaarlijk aanvalsduo. In de afgelopen vier sei zoenen scoorde Van Tilburg 48 treffers voor de blauw-witten. Maar ook Rob Wilms trof regelmatig doel. "Ik pikte ook geregeld een doelpuntje mee. We zullen Jelle komend seizoen zeker missen. Het is heel jammer dat hij gestopt is. Hij wilde het vanwege blessures een jaartje rustig aan doen." Holthees vertolkte de laatste jaren een bescheiden rol in de zesde klasse. trof Dat waren een jaar eerder nog negentien treffers. "Dat komt omdat we minder in de aanval waren We kwamen vorig seizoen veel minder aan voetballen toe dan dat we gewend waren. Maar desondanks is de sfeer altjd uitstekend gebleven vindt Rob Wilms, die blij is met de terugkeer naar de Limburgse klasse "Toen wij promotie net misliepen zijn BW en Swolgense Boys wel gepro moveerd. En die twee clubs zijn nu na een jaar weer terug. Dat betekent toch dat deze klasse niet zo sterk is. En de meeste tegenstanders kennen we goed. We moeten daarom in de middenmoot kunnen meedoen." Rob Wilms is afkomstig uit Venray, maar hij heeft nooit bij de plaatselijke voetbalclub gespeeld. In de jeugd kwam hij uit voor Leunen en Meerlo. Na een paar jaar niets doen ging hij in de senioren bij Holthees spelen. "Dat kwam door mijn vader die was hier coach van een damesteam. Daar voet balde ook mijn zus in. Ik ben blijven hangen, want ik heb het bij Holthees altijd goed naar de zin gehad. Ook na een minder seizoen wil ik me niet laten kennen. Ik voetbal veel te graag PEEL EN MAAS een abonnement waard Sportpark Kcrkebos (Swolgen). Opgericht 1 mei 1920. Klassering vorig seizoen Elfde plaats in vijfde klasse F en degradatie. Trainer Jan Loock (Bergen) le seizoen Nieuwe spelers Geen. - Vertrokken Marcel Gijsberts, Péter Hendrix en Patrick Kleuskens (2e elftal). Selectie Bart Aerts, Harold'Beurskens, Frank Camps, Marcel Custers (keeper), 1 Ier, Bas Heijnen. Niels Heijnen. Roel Hendrix. Sjoerd Kerstjens, Niek L Peter van Mierlo (keeper), Thijs van Mierlo, Marcel Puijn, Ron Puijn. I ten en Kevin Tissen. Verwachting: Trainer Loock: "Meedoen om de bovenste vijf plaatsen." zelfs een rol achter de spitsen ligt hem wel. De jonge honden van Swol gense Boys hebben voor komend sei zoen ook een beetje hun hoop geves tigd op de geldingsdrang van de negentienjarige spits. "Ja, het wordt tijd dat ik weer met scherp schiet Vorig seizoen heb ik er maar zes inge schoten. Maar het is ook niet makke lijk met een team, dat onderin mee draait en moeizaam tot scoren komt. er twintig in te schoppen." Hij belooft in ieder geval beterschap. "Er gaan er zeker meer dan zes in het netje", zegt hij veelbetekenend. Een aantal dat aan het einde van de rit beslist niet voldoende is om met Swolgense Boys de kampioensvlag uit te hangen. Of promotie af te dwingen. "Dan kun je er dus van int gaan dat ik van plan ben om er heel wat meer dan die zes in te knallen."

Peel en Maas | 2002 | | pagina 20