Einde aan versterkte degradatie Voetbalspecial SVOC favoriet voor de titel" "Een feestje zit er niet in" "Er zit toekomstmuziek in de dub" SV Wanssum TOP'27 Toon Arts maakt de cirkel rond BVV'27 SVOC'01 bekert donderdag tegen Sparta t;:! Oirlose voetbaltrainer keert terug bij BVV'27 Ijek Wilmsen, spelbepaler van Wanssum: Keeper Marcel Hovens (TOP'27) Routinier Marcel Lucassen (BVV'27) jortpark ickberg (Wanssum). encht isering vorig seizoen itste plaats in vijfde klasse F. kei1Trainer kk Bonten (Tegelen) 2e seizoen. Nieuwe spelers Mike van Kessel en Frits Meelkop (jeugd). Vertrokken ,eiC Boman Rutten. Ruud Verhaegh en Bas Verstraelen (gestopt). Selectie Nrter Aarts, Jurién Beterams, Paul Betenims. Pascal Clabbers, Robert Clabbers. |eb van der Heijden, Freek Heurkens, Martijn van Kempen. Mike van Kessel Deeper), Henk Kersten. Freek Lenssen, Rolf van der Ligt, Suritz Lubbers ecperl, Frits Meelkop, Jochem Pingen, Brian Philips (keeper), Raif Ranibags, csn Rambags, André Rutten, Theo Theunissen. Frank Volleberg. Johan Vous- Hans Weijers, Sjek Wilmsen, Patrick Wijnhoven, Rob Wijnhoven en üd Wijnhoven. Bonten: "Het is weer een sterke competitie met veel Brabantse clubs Als we compleet blijven dan komen we bij de bovenste vijf. Maar bij veel khorsingen en blessures zitten we bij de onderste vijf." icdf 'M SVOC'Ol speelt op donderdag 5 tt[i september voor de beker uit tegen Sparta'18 uit Sevenum. De >ojfi wedstrijd begint vanavond om b-30 uur op sportpark 't Spansel. Dit duel behoort nog tot de tweede bekerronde. De wedstrijd kon afgelo pen zondag niet doorgaan omdat Sparta toen nog het laatste pouleduel "it de eerste ronde moest afwerken. teSevenumse vijfdeklasser verloor loos met 0-8 van derdeklasser sVEB Desondanks werd Sparta twee- dem de poule en ontmoet SVOC'Ol winnaar van de naastliggende N'a Venray (7-1 winst op SSS) verze kerde ook Ysselsteyn zich van de derde bekerronde. De ploeg van trai ner Mart Verlijsdonk won in Ospel knap met 0-1 van RKSVO dat een klas se hoger speelt. Tospcorer Ramon Kuunders scoorde vlak voor rust de enige en winnende treffer. Voor Oostrum is bekeravontuur ten einde na de 4-2 nederlaag bij RKDEV in Arcen. Bij rust keek Oos trum al tegen een 2-0 achterstand aan door twee treffers van Victor Wilm sen. Na de pauze bracht Ruud Welles de stand op 3-0. Alex Peerlings scoor de tegen (3-1) maat twintig minuten voor lijd besliste Bart Valckx de wed strijd: 4-1. In de slotminuten bepaalde Dick Janssen de eindstand op 4-2. Sportpark Hoogveld (Tienray). Opgericht 15 april 1927. Klassering vorig seizoen Tiende plaats in zesde klasse E. Trainer Fred Weber (Venlo) le seizoen. Nieuwe spelers Geen. Vertrokken Thijs Berings en Peter Kempen (veteranen) en Niek van Lin (gestopt). Selectie Peter Aerts, Raymond Caasenbrood. Rob Heidens. Marcel Hovens (keeper), Jan Janssen, Rob Janssen, Han Joosten. Maurice Pelzer. Rick van Rijswick. Mar cel Rongen, Nico Rongen. John Vergeldt, William Vergeldt en Frank Verstrae len. Verwachting: Elftalleider Mare Reijnders: "Niet al te hoog omdat we een krappe selectie heb ben. Het leuke is dat we weer veel derby 's spelen dat geeft exrra ambiance." Vijf jaar geleden zette Toon Arts een punt achter zijn trainersloop baan. Merselo was zijn laatste club. De Oirlonaar maakt dit sei zoen een verrassende comeback op de voetbalvelden. Hij gaat weer aan de slag bij de club waar het in 1981 allemaal begon: BW'27 uit Blitterswijck. Toon Arts was voetbaltrainer in ruste en dat beviel hem best. Totdat het bestuur van BW hem half augus tus benaderde. "Ze zaten muurvast", zegt hij "Marcel Lucassen had te ken nen gegeven dat hij het trainen niet meer kon combineren met zijn werk. Ik had toen net een week vakantie en heb erover nagedacht." Daarna gaf hij aan BW zijn ja-woord. Vorige week leidde hij de eerste trainingen. "In de jaren tachtig heb ik BW al vier jaar getraind. En aan die periode bewaar ik heel goede herinneringen. Ik was echt niet meer van plan bm weer als trainer aan de slag te gaan. Maar alleen voor BW maak ik een uitzon dering". vertelt Toon Arts die Marcel Lucassen en Bas Wijnhoven nog terugziet uit zijn eerste periode. In 1985 verruilde de Oirlonaar BW voor Merselo waar hij twee keer drie sei zoenen trainde. Arts had ook DIS en Hegelsom onder zijn hoede. Sportpark 't Hoogveld (Blitterswijck). Opgericht 19 september 1927. Klassering vorig seizoen Twaalfde plaats in vijfde klasse F en degradatie. Trainer Toon Arts (Oirlo) le seizoen. Nieuwe spelers Roe! Kessels, Wilbert Knijpers en Luc Tijmensen (jeugd), Johan Speïjcken (WV) en Paul Wiltner (lager elftal). Vertrokken Jos Thiescn en Sjoerd Thiesen (gestopt) Selectie Roy Gooren, Pascal Hendrix, Ralf Hendrix, Roel Hendriks, Roel Kessels, Wil- bert Kuijpers, Marcel Lucassen, Marco Rutten (keeper), Johan Speijcken, Hans Tax. René Tissen, Luc Tijmensen. Maurice Wolters, Ramon Wolters, Roger Wolters, Paul Wiimer, Richard Wismans, Bas Wijnhoven (keeper) en Mathé Wijnhoven. Verwachting: Trainer Arts: "Een positie in de middenmoot". ®L EN MAAS Donderdag 5 september 2002 - In de afgelopen twee jaar gold «n versterkte degradatieregeling. Dit was nodig om een groot aan- j*l voetbalclubs uit oostelijk Bra- taflt in het Limburgse district in passen. Vanaf dit seizoen geldt - lot veler opluchting - wéér een normale regeling. Veel Noord-Limburgse voetbal clubs hebben de laatste twee seizoe- een stapje terug moeten doen. Maar de Venrayse verenigingen heb- *n de Brabantse invasie goed door ban. Tweedeklasser Venray, de vier deklassers Leunen en Ysselsteyn en «vijfdeklassers Oostrum en SVOC Neren overeind in de degradatiegolf. D* in tegenstelling tot Meerlo-Wans- sum waar afgelopen seizoen drie clubs (Meerlo, BW en Swolgense Boys) een stapje tenig moesten doen. Deze gemeente heeft zelfs geen enke le vertegenwoordiger in de vierde klasse meer. Meerlo en Wanssum zijn de hoogst spelende clubs in 5F. In de klasse van Venray (2H) degra deren dit seizoen de laatste twee clubs - dc nummers elf en twaalf - naar de derde klasse. De nummer tien moet nacompetitie spelen. De kam pioen promoveert naar de eerste klas se. De drie periodekampioenen van 2H strijden samen met drie ploegen uit 2G plus de nummer tien uit 1D om één plaats in de eerste klasse. Uit de vierde klasse F, waarin Leu nen en Ysselsteyn uitkomen, degrade ren twee clubs. De tiende plaats is hier al een veilige plek. De kampioen promoveert naar de derde klasse. De drie periodewinnaars van 4F spelen met dc drie periodekampioenen uit 4E plus de nummer tien uit 3C om één plaats in de derde klasse. Voor de vijfde klasse F, met Meerlo, Oostrum, SVOC'Ol en Wanssum, beperkt de degradatie zich eveneens tot slechts twee clubs. De drie perio dekampioenen van 5F spelen onder ling een halve competitie voor één plaats in de vierde klasse. Dus uit iedere poule van de vijfde klasse pro moveren én degraderen twee clubs. In de zesde en laagste klasse geldt uiteraard geen degradatieregeling. De kampioen van 6È, de klasse waarin Holthees en Merselo spelen, promo veert naar de vijfde klasse De drie periodekampioenen van 6E maken in een halve competitie uit wie even eens hogerop gaat. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS ik de uitslagen van de bekerwedstrij den zie, met winst op Leunen, dan 'lijkt SVOC prima in vorm." Maar ook de Brabantse ploegen dicht de routinier deze jaargang weer goede kansen toe, "Vorig jaar werd Boxmeer terecht kampioen in onze klasse. In Brabant ligt het niveau toch net wat hoger dan in Limburg, want in bijna alle klassen met Brabantse en Limburgse ploegen werd Brabant vorig jaar kampioen. Maar als wij compleet zijn kunnen we iedereen aan. We hebben een prima mix van oudere en talentvolle, jongere spe lers." Vorig jaar kende Wanssum een flits ende start, én voerde de ploeg maan denlang de ranglijst in de vijfde klasse F aan. Uiteindelijk eindigde de ploeg op een achtste plaats. Sjek Wilmsen hoopt dit jaar op eenzelfde begin van de competitie. "We beginnen tegen Hapse Boys, een ploeg die ik helemaal niet ken. Het is te hopen dat we die wedstrijd winnen, want een goede start van de competitie is goed voor het vertrou wen, zeker voor een jonge ploeg als Wanssum." Want met het vertrek van Herman Rutten. Ruud Verhaegh en Bas Verstraelen heeft de ploeg aardig wat routine ingeleverd. Mike van Kes sel en Frits Meelkop uit de eigen jeugd zorgen voor fris bloed in de selectie van Rick Bonten. ROUTINE Sjek Wilmsen heeft al een heel voetballeven achter de rug. Als jong talentje van Oostrum ging hij op zijn zestiende voetballen in de A-jeugd van Volharding, waarvan hij zes jaar lang met erg veel plezier de rood witte clubkleuren verdedigde. Letterlijk verdedigde, want Wilm sen was in die jaren de stoere, kop- sterke voorstopper van het vaandel team van de Vierlingsbeekse ploeg, die in het seizoen 1989-1990 onder leiding van trainer Lei Janssen kam pioen werd in de eerste klasse F en promoveerde naar de hoofdklasse C. Na zes prachtige voetbaljaren bij Volharding keerde Wilmsen terug op het oude nest, Oostrum. In zijn geboorteplaats speelde hij vier jaar als spelmaker, om daarna zijn voetbalge- luk te gaan beproeven bij Venray. "Bij de SV heb ik drie jaar in het eerste gespeeld. En nu begin ik alweer aan mijn vierde seizoen bij Wanssum. Ik ben met een Wanssumse getrouwd en woon er al jaren. Ja, in Wanssum heb ik het prima naar mijn zin." Marcel Hovens staat aan de vooravond van zijn zestiende sei zoen in het eerste team van TOP'27 in Tienray. In al die jaren maakte hij verschillende promo ties en degradaties mee. De zesde- klasser is daarmee de Noord-Lim burgse equivalent van Volendam, waar de heen en weer geregeld uitvaart tussen ere- en eerste divi sie. Als A-speler ging hij in het seizoen 86-87 telkens mee met de hoofd macht van de trots uit Tienray. Als broekie mocht hij aan het grote -werk ruiken en werd en passant meteen kampioen in de 2e klasse van de toen nog afdeling Limburg. Later mocht hij nog een kampioenschap begroeten en ook via promotiewedstrijden werd nog een keer een hogere klasse afge dwongen. "Degraderen is natuurlijk niet leuk, maar een kampioenschap of promotie levert altijd wel een feest je op. Dat is mooi meegenomen. Dat is beter dan dat je als club jaar in, jaar uit in dezelfde klasse kleurloos mee draait in de middenmoot." Marcel Hovens, inmiddels 33 jaar, begon in de jeugd van de Tienrayse club als voetballer. Laatste man of voorstop per, het solide verdedigingswerk was wel aan hem besteed Door een bles sure aan zijn knie en keepersproble men bij TOP'27 belandde hij pas op latere leeftijd onder de lat. Hij werd opvolger van de legendarische Leo Caasenbrood die ruim vijftien jaar het doel verdedigde van de zesdeklasser Uit nood geboren is hij geen natuurta lent, maar dat deert hem nauwelijks "Ook in de jeugd was ik vaker keeper. In al die jaren leer je het vak vanzelf." Na enkele magere jaren hoopt Hovens met zijn ploeg de weg omhoog in te slaan. Met Fred Weber als nieuwe trainer waait er weer een frisse wind door voetballend Tienray. "De eerste indruk is heel positief. De komst van Weber is voor veel spelers een nieuwe drive om er wat van te maken. Het vergt ook wel een omschakeling. We spelen nu weer met drie spitsen en met name voor de jongere spelers is dat zeker aanpas sen. De oudere spelers, die ook deel uitmaakten van de goede lichting begin jaren 90. is wel gewend om met drie aanvallers te spelen." TOP'2"7 heeft het als voetbalclub niet makkelijk. Evenals de meeste ver enigingen in kleinere dorpjes loopt het spelerspotentieel terug. TOP heeft twee seniorenelftallen en de jeugd werkt samen met naaste buur Swolgense Boys. "We zitten op dit moment even in een lastig parket omdat we net niet genoeg spelers hebben voor drie elftallen. Maar de toekomst ziet er redelijk goed uit. Het huidige team is een mix van oude. ervaren spelers en jeugd. We missen alleen de middengroep, zeg maar de spelers in de leeftijd van 26, 27 jaar." TOP nam op verzoek van de nieuwe trainer niet deel aan de bekercompeti tie, maar gooit alles op de competitie. "We hebben echter nog niet genoeg kwaliteit om bovenin mee te draaien. Vorig seizoen hebben we tegen de sterke Brabantse teams prima presta ties neergezet. Maar tegen minder tegenstanders laten we veel te veel punten liggen. Zo lieten we tegen Griendtsveen, met alle respect toch niet de beste zesdeklasser, zes punten liggen. De motivatie om juist ook tegen dat soort clubs voluit te gaan. is er dan niet. Als wre de groep een beet je compleet houden, dan kunnen we dit seizoen makkelijk in de midden moot meedraaien. Zelfs aan de boven kant van de ranglijst. Nee, een kam pioenschap zit er niet in. Dus ook geen feestje", zegt Hovens lachend. De voorbereiding van Wans- ls stroef verlopen. Blessures spelbepalende spelers en ties doorkruisten de war- -up voor het nieuwe seizoen de vijfde klasse F volledig. Dat routinier Sjek Wilmsen, die ook te kampen had met een sure aan zijn kuit, maar net rijd fit is voor de aftrap van de e competitie. Belangrijk, t Wilmsen is de man achter Sjek Wilmsen: "Wanssum heeft een prima mix van oude en jonge spelers" spitsen, zet de lijnen uit en was vorig seizoen topscorer met twaalf doelpunten. Het is dan ook geen wonder dat de ploeg van trainer Rick Bonten uit Tegelen in de beker geen potten wist te breken. Twee verliespartijen en slechts een schamel puntje tegen America wist SV Wanssum tijdens de bekerwedstrijden binnen te slepen "Die wedstrijden moeten we snel vergeten. Zoals het er nu naar uitziet, kunnen we met een complete en fitte selectie tegen Hapse Boys beginnen. Ik denk dat Wanssum een goede mid denmotor in de vijfde klasse F moet kunnen worden. SVOC'Ol is voor mij de grote favoriet. Die ploeg scoort gemakkelijk, heeft met Ivan Maes en Arjan Tijssen erg goede aanvallers. Als ziDe vijfde klasse was vorig sei zoen een maatje te groot voor BW27. De ploeg uit Blitterswijck sloot de competitie in 5F af als allerlaatste en moet komend sei zoen dan ook een toontje lager zingen. "En toch zit er toekomst muziek in BW", zegt Marcel Lucassen, vorig seizoen speler/trainer maar nu door de komst van de nieuwe coach Toon Arts, weer gewoon een van de elf op het veld. Een interview met Lucassen is een lange zit. De inmiddels 39-jarige routi nier is nog steeds bezeten van het spelletje. Twee controlerende mid denvelders, vier man achterin op lijn, twee spitsen achter elkaar in plaats van naast elkaar, de taktische varian ten vliegen over tafel. Doordeweeks is hij een druk baasje. Op sportcen trum Papendal verzorgt hij looptrai ningen, als medewerker van Top Care is hij bezig met onder andere herstel trainingen van geblesseerde (top)sporters en in zijn 'vrije tijd' gaat hij enkele tennistalenten in de regio begeleiden bij kracht- en snelheids training en voedingsprogramma's. Tussen de bedrijven door traint hij twee keer per week bij BW en blaast hij op zondag zijn partijtje mee Een druk bestaan dat vorig seizoen zijn tol eiste- "Je loopt jezelf over de kop en krijgt geen tijd meer om te herstellen. Gevolg is dat je op zondag niet kunt brengen, wat je eigenlijk wilt. Je bent dan gewoon, lichamelijk maar vooral geestelijk, niet fit genoeg om te pres teren." Desondanks heeft hij er geen moment aan gedacht om te stoppen. Hij is teveel een liefhebber van het spelletje. "Zo lang ik fit blijf en er zin in heb, blijf ik lekker meevoetballen. Dat is toch het leukste wat er is. Ik heb nog steeds de drive, de 'Ehrgeiz' om in het eerste te voetballen. Als het op een gegeven moment niet meer gaat, dan wil ik in het tweede gaan ballen." BW'27 is na de degradatie van vorig seizoen weer terug bij af. In de zesde klasse moet de Blitterswijckse vereniging weer de weg omhoog af gaan leggen. "We hebben mogelijkhe den genoeg om hier weer iets moois op te bouwen", aldus een positieve routinier van het team dat voorname lijk bestaat uit youngsters. "Johan Spe ijcken is teruggekeerd van WV en Roger Wolters. een belangrijke man in de spits, is weer nagenoeg hele maal fit na een zware blessure Boven dien heeft BW een aantal goede A- spelers achter de hand die binnen nu en enkele jaren kunnen uitgroeien tot vaste waarden in het team. Er zit Routinier Lucassen (r.) en trainer Arts zien de toekomst van BW'27 wel zitten. beslist weer toekomstmuziek in de club." Marcel Lucassen blijft wel realis tisch. De hernieuwde kennismaking met dc zesde klasse wordt beslist geen walk-over. Integendeel, de her nieuwde indeling die de laatste twee jaar is doorgevoerd, heeft het niveau ook in de zesde klasse opgekrikt. "In tegenstelling tot twee jaar geleden toen we kampioen werden. Toen bestond de zesde klasse uit acht teams die drie keer tegen eikaar speel den. Nu is het een volwaardigde com petitie met sterke clubs. Maar in grote lijnen ziet het er goed uit. De selectie is een stuk breder en dat komt een gezonde concurrentie ten goede. Iedereen moet knokken voor zijn plaats. Als we compleet zijn en niet tegen te veel schorsingen en bles sures aanlopen, kunnen we komend seizoen een aardig woordje meespre ken Mogelijk zit er zelfs een periode- titel in."

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19