grote finale summer sale boeken ift CAI aan Lokale Omroep Venray Groei opleidingen Ivoor bedrijven en particulieren Otto verhuist naar Venray Zevende editie Veltumse Dagen vrijdag 30 augustus t.m. zaterdag 14 september 5 boeken* voor (inderkledingbeurs en babyartikelen |Jeugdexcursies in Nationaal Park de Groot Peel Zwangerschapsyoga Collecte kankerbestrijding Cursus Lekker gezond en minder vet Vrijwilligerscentrale Synthese PEEL EN MAAS BEZORGEN? ^pr Niets! r x i Verkeersregelaars aangereden Nieuwe naam VVD op locatie Cursus Beter Slapen I Afgelopen zaterdag overhandig- voorzitter Victor Weijs van [lichting CAI (links) een cheque r waarde van 6".600 euro aan |erard de Beijer, voorzitter van |c Lokale Omroep Venray die op ie dag haar 12.5-jarig jubileum tierde. Dat gebeurde tijdens de uitzending van een feestelijk Praatcafé Extra. LOV investeert het bedrag in apparatuur en soft ware waarmee onder andere meer en sneller radiominuten kunnen worden gemaakt. Ook wordt het mogelijk de uitzendin gen automatisch aan te sturen waardoor er meer zendtijd en ook meer reclametijd beschikbaar komt. Dat leidt tot versterking van het financiële fundament van de omroep. Gerard de Beijer bena drukte ook het belang van deze investering voor de professionali teit van de omroep "We zijn al professioneel, maar de impuls die hier van uitgaat is van onschatba re waarde. Medewerkers krijgen meer tijd voor werk in de diepte. Daar zullen ook de luisteraars pro fijt van hebben." (foto: Gé Hir- des). Peuterspeelzaal Robbedoes te »irlo organiseert een tweede- inds beurs voor iderkleding/kinderartikelen en jel op zondag 15 september van 1.00-13 00 uur in gemeenschaps huis de Linde. Hoofdstraat 34 te Hrlo. Bent u op zoek naar tweede- aaiv ands box. buggy, kinderstoel, entt ampingbedje. fietsstoeltje, wan- elwagen of iets dergelijks, kom Jerust kijken, want er zit beslist ;n its voor u bij. Wij hebben een lime keuze Wilt u winterkleding (kinder- imavalskleding of babyartikelen (m.u.v. speelgoed) te koop aan bieden met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende telefoon nummers: 571216, 571984, 571857 of 571981 De verdeelsleutel is als van ouds, namelijk 70% voor de aan bieder en 30% voor de peuter speelzaal. Artikelen die niet retour geno men worden, gaan naar kinderte huizen in Polen. Opbrengst en/of spullen ophalen op zondag 15 september van 15 00 tot 15.15 uur bij gemeenschapshuis De Linde. De entree is gratis. «/laak contact met de natuur Op zaterdag 14 en woensdag september zijn in Nationaal ro, 'ark de Groote Peel natuurexcur- n! les voor de jeugd van 10 tot 16 lar. Deze excursies worden door laatsbosbehecr georganiseerd in et kader van de Nationale Jeugd- ïtuurweek, een initiatief van de '1™ ri|e Vogel Club. Het thema van deze leerzame tochten zal zijn "Contact". Aanvang op beide dagen is 14.00 uur. De tocht zal ongeveer 2 uur duren en deelna me is gratis. Voor deelname wel graag even van tevoren aanmel den bij Bezoekerscentrum Mijl Op Zeven te Ospel, tel.: 0495- 641497. In Nederland kiezen vrouwen Ijdens hun zwangerschap een prm van zwangerschapsbegelei- ung Maar waar kiest u voor? Wat jtöst het beste bij u? I Omdat elke vrouw verschillend Is en elke beleving van zwanger schap, pijn en bevalling ook, is de este vorm van zwangerschapsbe- kleiding een zeer persoonlijke uze. Waar u ook voor kiest, het is altijd leuk om een keer per week met andere zwangere vrou wen bewust met uw ongeboren kindje bezig te zijn. Zwanger schapsyoga kan u helpen om rust te brengen in uw drukke leven en een juiste balans te vinden. Interesse? Bel dan de Klanten service enservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoon (077)3209595. In de week van 2-7 september gaan de collectanten van de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wil- helmina Fonds (KWF) ook hier weer met hun bus de deuren langs. Iedereen krijgt tevoren de folder 'Mijn manier van kankerbe strijding' in de bus. Hierin staat een overzicht van de activiteiten in de KWF-themamaand septem ber: 'Kanker in de familie!?' Ook vertellen onderzoekers en voor lichters over hun manier van kan kerbestrijding. U manier is geven. Het KWF besteedt de ontvangen gelden aan onderzoek, opleiding, voorlichting en begeleiding van patiënten en hun naasten. Uw steun is onmisbaar Het KWF krijgt geen overheidssubsidie. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Iedere collectant kan zich legiti meren Het KWF is te herkennen aan de Rode Krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding of 'kanker in de familie', kan bellen met de Hulp- en Informatielijn van het KWF (gratis): 0800-0226622 (maandag t/m vrijdag van 10.00- 12.30 uur en van 13-30 tot 16.00 uur), of surfen naar www.kanker- bestrijding.nl. Telefoonnr. contactpersoon Venrav 0478-586659- De GGD en de Zorggroep Noord-Limburg organiseren in het najaar van 2002 opnieuw een aan tal cursussen over gezonde voe ding. De cursus 'Lekker gezond en minder vet' bestaat uit vijf bij eenkomsten waarin diverse aspec ten van gezonde voeding aan de orde komen, waaronder het lezen van etiketten bij het inkopen doen. ook worden er, in groepjes, enkele eenvoudige recepten bereid. De cursus wordt gegeven in groepen van 12 tot 15 personen. Bij voldoende aanmeldingen gaat de eerste cursus donderdag 11 september van start. De bijeen komsten beginnen telkens om 19.30 uur. Voor meer informatie over de inhoud van de cursus, de locatie, de kosten en ook voor aanmelding kan contact opgeno men worden met Bureau Klanten service van de Zorggroep Noord- Limburg, tel. 077-3209595. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt vrijwilligers voor het Halt- Bureau Venray voor het opzetten en bijhouden ven de bibliotheek: het registreren en documenten en deze gegevens invoering in de computer. Men moet zelfstandig kunnen werken en ervaring hebben met computers. De werktijden zijn te bepalen in nader overleg. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8. 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl Gilde-BT Contracting Limburgs grootste cursusinstituut I "Onze organisatie is de afge lopen jaren binnen al haar productgroepen sterk Begroeid. We zijn in de Zuid- pederlandse markt de groot ste aanbieder van trainingen opleidingsproducten. Afge lopen jaar heeft dit er toe geleid dat we ook uit ons gebouw zijn gegroeid. Een tweede locatie op de Venrayse- weg in Venlo is daardoor het jnieuwe onderkomen gewor- Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877" Noorderhof 6 Venray den voor de afdelingen bedrijfstrainingen en cursus sen. Vanuit deze locatie zijn we volop in staat om de groei beheerst te laten plaatsvin den." Aan het woord is Frank van den Essen, manager individuele cur sussen bij Gilde-BT Contracting en in die hoedanigheid verant woordelijk met zijn team voor inschrijving, verwerking en kwali tatief hoogwaardige uitvoering van de cursussen Per jaar schrij ven duizenden cursisten zich in voor onze individuele cursussen op de gebieden Administratie. Automatisering. Management. Techniek, Arbo Veiligheid en Kwaliteit. De uitvoering geschiedt in het gebied Zuid Oost Neder land, tussen Nijmegen, Eindhoven en Maastricht. Vaak worden de 22 locaties van onze uitvoeringspart ner Gilde Opleidingen benut voor de avondtrainingen maar ook de locaties van de Technische Oplei- dings Centra (TOC's) in Venlo, Venray en Weert waarin Gilde-BT Contracting participeert, worden hiervoor ingezet. "Door het leveren van een kwa liteitsproduct waarbij de klant centraal staat zijn onze cursussen de laatste jaren zowel qua diversi teit gegroeid als in aantal cursis ten. Onze filosofie kenmerkt zich door aan te sluiten bij de wensen van de klant. Dit doen we zowel voor de individuele particuliere cursist als voor de bedrijven die cursisten inschrijven. We zorgen er voor dat de lesstof toegankelijk is en praktisch van aard, dat de docenten cq trainers het vakge bied waarin zij trainen volledig beheersen en dat zij hedendaagse voorbeelden in hun programma opnemen en behandelen. Daar naast vinden wij het belangrijk dat cursisten de trainingen ook als prettig ervaren en het niet als een ballast zien. Dit betekent dat docenten de cursist ook vaak extra individueel begeleiden waardoor de aansluiting met de groep gewaarborgd blijft. Het stemt mij zeer tevreden, zo vervolgt Van den Essen, dat bij de laatste landelijke evaluaties is gebleken dat de slagingspercenta ges van onze cursisten ver boven de landelijke normen uitkomen. Dit betekent dat de cursist direct de kwaliteit beleeft "Binnen mijn verantwoordelijk- heidsgebied is het groeitarget voor mijn afdeling voor dit jaar benoemd op een groei van het aantal cursisten van 15%. Dit gaan we bereiken door onze bestaande markt nog beter bekend te maken met ons instituut, maar tevens gaan wij het gebied waar onze cursussen uitgevoerd worden ver groten. Kwaliteit blijft daarbij uit gangspunt nummer 1. Hierop zul len we nooit concessies doen. Door het leveren van kwaliteit zijn we namelijk ook geworden wat we nu zijn en dat willen we zeker zo behouden en waar mogelijk en gewenst alleen maar uitbreiden Gilde-BT Contracting verzorgt: Cursussen voor bedrijven en particulieren; Bedrijfstrainingen techniek en organisatiegericht: Beroeps Begeleidende Leerweg trajecten (BBL) voor bedrijven; Reïntegratietrajecten Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Gilde-BT Contracting. telefoon 077- 3202000; fax 077-3202001 of bezoek de website www.Gilde- BT .nl Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS van den munckhof bv drukkerij uitgeverij peel en maas boek- en kantoorboekhandel kabelkrant venray grotestraat 68 - tel. 0478-582727 Door de sterke groei heeft Otto Uitzend Kracht BV besloten om een pand aan te kopen op een zichtlocatie aan de A73 in Venray. Het huidige pand in Venlo wordt begin 2003 verruild voor een pand met een kantooroppervlakte van 1000 m2, dat in de toekomst intern nog verdubbeld kan wor den. Otto packaging krijgt een werkruimte van 2000 m2. Afgelo pen week vond de eerste bouw- vergadering plaats. Otto is een uit zendbureau gespecialiseerd un het plaatsen van Polen voor met name inpakwerk bij onder andere Ahold, Blokker en Intertoys. Hoe wel dit bedrijf nog geen twee jaar bestaat behaalt Otto nu al een omezet van ruim 37 miljoen euro. Per dag heeft Otto 1250 tot 1500 Polen door heel Nederland wer ken. Behalve Polen detacheert Oiio ook hoger opgeleide medewer kers. Het gaat hier met name om Zuid-Afrikanen. In de ICT. logis tiek, telecom en accountancy worden deze medewerkers geplaatst. De politie heeft afgelopen vrijdag een 53-jarige man uit Venray aan gehouden, omdat hij er van wordt verdacht opzettelijk te zijn ingere den op twee verkeersregelaars, die bij het evenemententerrein van David Croucket op de Bergsteeg het verkeer regelde. Eén van de mee is daarbij lichtgew ond geraakt. De man is voorgeleid en wordt gehoord op het bureau in Horst. De Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg krijgt een nieuwe naam. Op beide locaties in Venlo en Venray wordt op maandag 16 septem ber de naam van de ziekenhuizen onthuld. De medewerkers van de ziekenhuizen is gevraagd om een nieuwe naam te bedenken. Tegelij kertijd wordt die dag de nieuwe huisstijl van de Stichting Ziekenhui zen Noord-Limburg gepresenteerd. De VVD fractie zal haar fractie vergaderingen in de toekomst niet alleen in de fractieruimte van het gemeentehuis houden, maar ook op bezoek gaan bij diverse organisaties, instellingen, dorpen en wijken. De spits wordt afgebe ten op vrijdag 30 augustus. De fractievergadering vindt dan plaats in OJC Dingus aan de Hoe derstraat 10 in Venray. Aanvang 19 00 uur. De vergadering is openbaar; dat wil zeggen voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat de voorbereiding van de raadscommissievergaderingen van september. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om met de leden van de fractie in discussie te gaan. Op 3 oktober 2002 start in Horst aan de Maas de cursus Beter Slapen. De cursus is bedoeld voor men sen vanaf 50 jaar uit de gemeen ten Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum die willen stoppen of minderen met slaapmiddelen, maar toch goed willen slapen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor de cursus bij Bureau Klantenservice Groene Kruis (Zorggroep Noord-Lim burg), tel; 077-320 95 95. Aanmel den kan tot 6 september 2002 Komend weekend houdt wijk- vereniging Veltum alweer voor de zevende keer in successie het wijkfeest Veltumse Dagen. Het programma is dit jaar verder uit gebreid en start al op vrijdag avond (19 00 uur) met een spor tief voetvolley-tournooi voor de jeugd van 12-16 jaar. met daar naast spijkerbroek hangen. Na afloop daarvan volgt om 20.30 uur een Drive-in-Disco in de feest tent op het terrein aan de Petten makerstraat. Op zaterdagmiddag is de jonge re jeugd aan zet. Zo kunnen zij het vanaf 13-00 uur tegen elkaar opnemen tijdens een groots opge zette jeugdzeskamp met 125 deel nemers. Aansluitend daarop staat de jeugd playbackshow gepro grammeerd van 17.15 tot 19 30 uur met vijftien uitvoerende acts (gratis entree). De presentatie is daarbij weer in vertrouwde han den van Benny Buisman, die zich daarbij geassisteerd weet door een professionele vakjury. Na de playbackshow wordt de feesttent vrijgemaakt voor een gezellige feestavond voor alle wijkbewoners en andere feestlief- hebbers vanaf 16 jaar. De feest muziek (met een hoog Apres Ski gehalte) wordt daarbij verzorgd door de Fidelen Rosentaler uit Merselo. De entree voor deze feestavond bedraagt 2,5 euro. Zondag start om 10.30 uur de rommelmarkt (door kinderen). Tussen 11.00 en 12.00 uur kan de jeugd alvast een poging wagen op de topattractie van de dag, het slingerbad. Rond de middag gaat dan de grote zeskamp van start tussen de teams van vrienden, col legae of buurtgenoten. Rondom dit sportieve gebeuren is weer van alles te doen voor de jeugd, zoals een schminkclown, beauty shops (haarstukjes, nagelstudio), en een individuele spelcircuit (onder leiding van Jong Neder land). Verder wordt er natuurlijk goed gezorgd voor de inwendige mens. Na afloop van de zeskamp volgt van 17.00 tot 19.30 uur een gezellig 'nazit' in de feesttent, waarbij rond 18.30 diverse prijs^ uitreikingen zullen plaats vinden. L EN MAAS Donderdag 29 augustus 2002 - Pagina 9

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9