on Linders nieuwe kampioen chutterij Sport- Verenigingsinfo Red Stars maken valse start "De supervorm is er nog niet" [ampioenschap schuttersbond «Menwedstrijd in 'Ysselsteyn Start beginnersgroep AV Venray-Regio St. Antonius-Abt Gilde Blitterswijck Triathlon Vereniging 52 m Katholiek Vrouwengilde Venray VVB Zij-Actief Ars Musica Aostrumse Zangkompeneej Reuma- patiënten vereniging De Peelspeurders Computerclub Venray Lourdescomité afd. Venray De Hakkespits Schutterij 't Zandakker Chrisko Het Zonnelied Jan Engels naar Europees kampioenschap Jong Nederland Venray Auto tegen hek KW Venray OVB I EN MAAS Donderdag 29 augustus 2002 - Pagina 19 Afgelopen weekeinde stond in het en van het persoonlijk kampioen- tiap van Schutterij t Zandakker |de Sint Jan uit Venray en de strijd piet Lensscn Memorialbeker. De nilie Lcnssen heeft in 1985 een tro- beschikbaar gesteld ter negedach- is aan Piet Lenssen, één van de ofdpersonen in de doorstart van de tj-se schutterij. De winnaar is de schutter, gedurende een geheel ijsseizoen Na de eerste wed- inde moesten maar liefst der- l'van de 28 deelnemende schutters :en misser de strijd staken. De igoden hadden helaas ook een :d op de wedstrijd, droge perio- ?erden afgewisseld met zware tuien, en bij het invallen van de lis waren er nog elf schutters strijd. Ook de beslissing in de rnssen Memorialbeker was op micnt nog niet gevallen, want ree kanshebbers Giel Krijnen en !e van Rhee- van den. Broek nog in de strijd. De wedstrijd zondagmorgen vervolgd. Hef :hot bleek een heel fataal schot 'zijn voor een drietal schutters, de Klein, Joep Krijnen en Lisct- Rhee-van den Broek misten en lat Giel Krijnen deze ronde feil- af zou schieten won hij voor de lekecr de Piet Lenssen Memorial- ter. De strijd om het kampiocn- ip ging door met vier schutters: Krijnen, Hans van Rhee, Ron Lin ders en Toos Linders-Verhaeg. Uitein delijk werd Toos vierde en daarmee beste dame. Ron Linders had als voor- opschutter zijn drie blokjes naar onderen geschoten, de tweede schut ter Hans van Rhee mistte zijn 88e schot en daarna was het de beurt aan Giel Krijnen om de drie blokjes naar onderen te schieten. Zijn tweede schot in deze ronde was fataal en daarmee werd Ron Linders de nieuwe persoonlijk kampioen van Schutterij 't Zandakker Gilde Sintjan Venray na 90 schoten. Na het bekend worden van de nieuwe kampioen reikten voorzitter Harrv van Dorrestcin en vice-voorzitter Bernie van Lierop de prijzen van de nieuwe kampioenen uit. waarna Jo Lenssen, als telg van de familie Lensscn. de Piet Lenssen Memorialbeker uitreikte aan Giel Krij nen. De top tien van het persoonlijk kampioenschap: 1Ron Linders 90 schoten 2. Giel Krijnen 88 schoten 3 Hans van Rhee 87 schoten 4Toos Linders-Verhaeg 82 schoten 5. Joep Krijnen 76 schoten 6- Henk de Klein 76 schoten 7- Lisette van Rhee-van den Broek 76 schoten 8. Anita Beyer-Lenssen 66 schoten 9. Ria de Klein-Peters 60 schoten 10. Adri van Dorrestein-Hut 42 schoten. Nu de zomervakantie weer voorbij is, kan het zijn dat u denkt dat het eens tijd wordt om iets aan sport te doen. Misschien een reden om na te denken of de triathlonsport iets voor u is. Laat je niet afschrikken door de gedachte dat in zo'n triathlonvereni- ging alleen plaats is voor mensen die topsport bedrijven. Hoofdzaak is het op .een gezellige manier met triatleten onder elkaar onder deskundige bege leiding goed en verantwoord met de sport bezig zijn. Ook voor oudere duursporters en veteranen is er alle ruimte en begeleiding om op eigen niveau mee te doen en te trainen. Ook al bent u veertig plus, kom van de bank af en wordt actief en gezond, het is nooit te laat om in beweging te komen. U zult zien waartoe een veter aan in de duursport nog in staat is en hoeveel plezier je daarmee kunt heb ben, Daarbij is het helemaal niet belangrijk of u net begint of al gevor derd bent. De individuele begeleiding is dusdanig dat zowel recreanten, jeugd, veteranen als wedstrijdatleten volledig aan lnin trekken komen. Mocht u belangstelling hebben dan kunt u, geheel vrijblijvend, een maand gratis meetrainen om te kijken of de vereniging aan uw wensen vol doet. Kom gerust eens kijken op dins dagavond om 19.00 in zwembad De Sprank of woensdag 19-00 op de atle tiekbaan in Venray en maak een praat je met de trainer U kun natuurlijk ook contact opnemen met onze voor zitter Paul Hagenvan (0-i~8-512989). Programma Zaterdag 15.00-16.00 uur mountainbiken; 16.00-17,30 uur lopen in Schadijkcr bossen. Zondag: 09-00-10.00 uur fietsen vanaf de Sprank. Dinsdag: 19.15-20.15 uur zwemmen in de Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur baantraining in Ven ray. Donderdag: 19.00-20.00 uur zwemmen Kasteel.se bossen. Info: www.geocitics.com/twenray hol 'e"i Nog 188 schutters van de schut- 'e 'i' rsbond Juliana mogen op zaterdag I augustus gaan strijden op het per- lonlijk kampioenschap op de schut- enrsweide in Horst, ledereen die -nP durende de eerste inschietronde >8 N n de drie bondsschuttersfeesten de Schutiersbond Juliana niet "en< just heeft, is schictgcrechtigd. De Bietcommissie onder leiding van dei mie van erop houdt hiervoor een nstJ) luwkeurige administratie bij en aan n t einde van het schuttersseizoen 8' in dan de balans opgemaakt wor- ïn tn 188 personen verdeeld over een- :ticf itwintig schutterijen zijn onderver- - SP xkl in e n viertal klassen, de A-. de -'n8 de C- en de D-klasse. In de A-klasse inec Rende beste schutters van de diver- kom f*erenigingen, deze personen heb- 'n "fengestreden op het Oud Limburgs Hfflersfeest en worden in staat om in hun wedstrijden de ctere te zijn, de B-klasse is het, zeg laar, tweede zestal van de vereni- de C-klasse het derde zestal en de D-klasse zitten over het algc- teen de jeugdige en minder bekwa- r, pi je schutters, al is de kwalificatie leta oor het kampioenschap al een adifl tachtige prestatie op zich. In de A- zitten nog 69 personen in de Bos trijd voor de titel. De grote favorie- rn voor dit bondskampioenschap Dré Timmermans van Sint Anna Maasbree (regerend kampioen), Lou Roberts van Sint Martinus Tegelen (hondskampioen 2000) en natuurlijk- de schutters van de OLS-winnaar, Sint Antonius en Sint Petnis Baarlo met de schutters Charles Beurskens, Wim Rosenberg, Frits Beurskens en Peter Rosenberg. In de B-klasse zitten nog 61 personen in de strijd. Als grote kanshebbers kunnen hier genoemd worden Jan Willems (Sint Urbanus Grashoek en regerend kampioen). Ger Heidens van Sint Anna Maasbree (derde in 2001) en Frank Hermans van Sint Antonius en Sint Petrus uit Baarlo. In de C-klasse zitten nog 36 personen en als grote favorieten kun nen genoemd worden: Jac van den Beucken (regerend kampioen). Nettie Romanesco en Tonny Kunzler van Sint Hubertus Bcringe. terwijl Lisette van Rhee van t Zandakker Gilde Sint Jan Venray gefcien kan worden als een gevaarlijke outsider. In de D-klasse zit ten nog 22 personen in de strijd en als de favorieten mogen genoemd wor den: S. Gielen. W. Versleijen en Moni que Gielen (kampioen C-klasse 2000) van Sint Jan Grubbenvorst. De schut ters kunnen van 13-00 uur tot 14.30 uur hun inschiet rondes afwerken en daarna zullen de kavelwedstrijden aanvangen, waarbij waarschijnlijk pas op zondag 1 september de beslissing zal volgen. Ie: J taal' De nieuwe schietinstallatie van iet St. /Antonius Abt Gilde Blitters- fljck is nagenoeg gereed. De 0 Jmposante installatie, bestaande fit zes kogelvangers, voorzien 1ran een unieke automatische hef- 'j inrichting tot een hoogte van ca. j 15 meter, is grotendeels door de eigen leden ontworpen en ver- dij "^voering van de diverse rerloaamhedcn heet het gilde spon- taan medewerking gekregen van liveiic bedrijven en particulieren waarvoor het gilde hen natuurlijk bij zonder erkentelijk is. Dé officiële ingebruikname zal 'laatsvindeii op zaterdag 31 augustus Dm 16.00 uur. D& gildenpriester Hans te Boek- f.n horst zal de installatie inzegenen en aansluitend zal burgemeester Joep Hahn met een druk op de knop de installatie in werking zetten. Iedereen is welkom om dit feestelijk gebeuren bij te wonen en natuurlijk zal u de gelegenheid geboden worden om de schieten op de nieuwe installatie. De schutsweide De Mars is gelegen aan de Maasweg te Blitterswijck. Voorafgaande om 15.00 uur zal het gilde zich in optocht naar de St. Anna- kapel begeven waar het St Antonius- beeld geplaatst en ingezegend zal worden. Het beeld is afgelopen janu ari tijdens de jaarvergadering aange boden door het voormalige koning spaar Hay en Clièr Goorne. Daarna zal het gilde zich met slaande trom, kla roengeschal en vliegende vaandels naar de schutsweide begeven d vfj n(*ll8 1 september is de dertien- menwedstrijd voor enkel, dubbel vierspannen paarden en pony's, laai een 45 startende deelnemers, 'Wel recreanten als wedstrijdrijders, 'doen een vijf-tal vierspannen mee. •elnemers uit geheel Limburg en "hant alsmede plaatselijke favorie- Eerste start is om 10.30 uur. Weg- traject van 15 kilometer door de bos sen aan de Puttenweg-Paardekopweg. Op de hoek Pottevenwcg-Rouwkui- lenweg liggen zes hindemissen, waar onder ook de spectaculaire waterbak. Dressuurringen en de vaardigheden. De wegwijzerborden op de Midden- peelweg verwijzen u naar het hoofd terrein. De vakantietijd is weer afgelopen, de tijd van lekker uitrusten en bijtan ken voor de komende periode. Hoe lekker is het om er even tussenuit te zijn. Even geen werk, even geen druk te, maar lekker in de buitenlucht, Naar het strand, op de fiets of een ste vige wandeling de bossen in. Dat kan ook geen kwaad in de tijd dat u stevig aan het werk bent en er zoveel op u afkomt, dat u er eigenlijk geen tijd voor heeft. Dat het er vaak niet van komt. heeft voor een deel te maken met conditie. Het is al langer bekend dat een goede conditie u in staat stelt om beter te presteren en actiever en energieker met de dagelijkse dingen om te gaan. Conditie op peil brengen en houden is ontzettend belangrijk Hardlopen is daarvoor een hele geschikte sport omdat iedereen op zijn eigen tempo aan de slag kan. Met hardlopen kom je daarnaast ook nog regelmatig in de buitenlucht wat weer een prima afwisseling is met de dagelijkse bezigheden, gewoon er even lekker tussenuit en je lekker uit leven. Bovendien is het ook nog gezellig om in een groepje aan je con ditie te werken. Lopergroep Venray start ieder jaar met een nieuwe groep die speciaal gericht is op mensen die bij het beginpunt moeten beginnen. De mensen die al een zekere conditie hebben kunnen zich op ieder gewenst moment aansluiten bij een van de groepen. De beginnersgroep start met hele kleine stukjes hardlo pen en krijgen daarnaast de nodige informatie over kleding, schoenen, warming-up en cooling-down. zodat de start die je maakt ook verantwoord is. Dit alles onder leiding van ervaren begeleiders die goed op de hoogte zijn van alles wat met lopen te maken heeft. De start van de beginnersgroep is op dinsdag 1 oktober om 19.00 uur in clubgebouw t Wisselpunt van Atle tiekvereniging Venray - Regio, gele gen bij de atletiekbaan op sportpark De Wieën. U wordt op die eerste dag al verwacht in sportkleding en de eer ste vier weken kunt u proberen of het wat is zonder dat het een cent kost. Voor meer informatie: Roland Waaij- enberg, tel. 514511 of Wim Crooij- mans, tel. 582842. www.av-venray.nl en e-mail: info@av-venrav.nl Het nieuwe verenigingsjaar van het Katholiek Vrouwengilde Venray staat voor de deur. Het jaarthema luidt: Welvaart versus welzijn, Enkele onderwerpen die in de loop van dit jaar aan bod komen; een lezing over mythen en wat die met ons dagelijks leven te maken hebben; een lezing over het Pieterpad; een avond waar op het mandala tekenen wordt toege licht. Van geheel andere aard is de lezing. DNA in de diagnostiek en in de Criminologie. Cursussen die dit jaar op het programma staan zijn qigong, weerbaarheid, meditatie, cre atief werken en communicatie in rela tie. Ook begint een gespreksgroep Daarnaast blijven de bestaande clubs doorgaan. De kennismakingsochtend is bij uitstek geschikt voor nieuwe leden en belangstellenden die over wegen lid te worden. Zij kunnen ken nis maken met de bestuursleden 'en aanwezige leden. Er wordt een toe lichting gegeven op de clubs erf de cursussen waarvoor men zich tevens kan opgeven. Tijdens deze ochtend kunnen de aanwezigen op een infor mele wijze met elkaar in gesprek gaan, onder het genot van een kop koffie. De morgen op woensdag 4 september in het kleine zaaltje van cafe In den Engel duurt van 10.30 tot 12.00 uur 3 september is de opening van het nieuwe seizoen. Om 19.00 uur is er een H. Mis voor onze leden en alle overleden leden, in de Grote Kerk Daarna gaan we naar ons vertrouwde adres nl. De Witte Hoeve. Ondanks de fikse brand worden wij weer met open armen ontvangen in het gedeel te dat gespaard is gebleven. Ingang achterzijde. U wordt verzocht de auto op de parkeerplaats bij de Muziek school nabij het Si. Josefklooster te parkeren. Na de opening door de voorzitster zal mevr. Janssen de avond verzorgen. Zij maakt allerlei gerechten met gehakt, dus dames, er kan weer geproefd worden. Op deze avond gelegenheid om de contributie van 20,50 euro te betalen. In septem ber begint weer de actie van de Plus markt waarmee wij onze verenigings kas proberen te spekken. Dus doe allen mee en verzamel de zegels voor onze volgende bijeenkomst. Alle beet jes baten. De open dag van de Volks universiteit is op 1 september van 11.00 tot 15.00 uur. Voor de dames van Zij-Actief is er een demonstratieavond make-up op donderdag 5 september in gemeen schapshuis Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Mariëtte Lensen, schoonheids specialiste uit Oostrum. zal deze avond verzorgen. Zij geeft algemene uitleg over make-up. Na de pauze mag iedereen zichzelf opmaken, met haar eigen make-up spullen. De leden worden verzocht make-up spiegel en eigen make-up mee te brengen. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 repeteren zij in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Duriantstraat. Hebt u zin en interesse om samen te zingen? U bent van harte welkom Zij hebben hun reportoire een bredere wending gegeven. Voor informatie kunt u zich wenden tot Marjo Kuy- pers (voorzitter) tel 0478-513191. Agenda: 14 en 21 september extra repetitie. 22 september inzingen Opmaat van 13-00-14.00 uur met daarna concert in het Vincent van Gogh Inst. locatie St. Anna 14.40 tot 15.10 uur. Afmelding repetitie: Marjo Kuypers, tel 0478-513191; dinsdag tussen 18.00-19-00 uur. Papiercontai ner is van maandag t/m zaterdag geo pend van 9.00-18.00 uur. Parkeer plaats Vincent van Gogh Inst. locatie St. Anna. De Aostrumse Zangkompeneej is een zangkompeneej van circa 20 leden. Wekelijks wordt er gerepe teerd in 't Allemanscafé in Oostrum en wel van 21.00 tot 23.00 uur. Zijn er mannen die belangstelling hebben om ook eens zo'n repetitieavond mee te maken. U bent van harte welkom. Meer informatie nodig? Neem de tele foon en bel 0478-511251. Reumapatiëntenvereniging Venray heeft woensdag 4 september het jaar lijkse uitstapje De bus vertrekt om 9.00 uur vanaf zaal Martens in Leunen naar het Industrion in Kerkrade. 's Middags gaat het gezelschap met de stoomtram (het miljoenenlijntje) naar Kerkrade. Bij de reis is inbegrepen koffie en gebak, lunch en als afslui ting een diner bij zaal Martens in Leu nen. Scouting De Peelspeurders opent op zaterdag 31 augustus haar nieuwe scoutingseizoen traditionele wijze. De locatie is het clubgebouw aan de Oostsingel 41 in Venray. Op het pro gramma staan een gezamenlijk spel met alle groepen, officiële opening nieuw seizoen (met hijsen van de vlaggen en onsteken van een kamp vuur) en het overvliegen (leden gaan op ludieke wijze over naar hun nieu we groep). Iedereen is welkom om de opening bij te wonen. De middag begint om 14.00 uur. Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 30 augustus weer een bij eenkomst voor ai haar leden. De avond vindt plaats in wijkcentrum Veltum aan de Veltumse Kleffcn 62b te Veltum. De aanvang van de cluba vond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of pro blemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel. 0478-541666 of per e-mail: crv@isonzeclub.nl De CRV-homepage (met o.a de clubdata) is te bereiken via het adres; crv.isonzeclub.nl Op woensdag 4 september vertrek ken de pelgrims weer naar Lourdes voor hun bedevaart naar het bekende Mariaoord in Zuid-Frankrijk. De Lour- destrein staat klaar in Roermond op spoor 2 en vertrekt om 1~.28 uur. Voor de pelgrims uit Venray en omge ving is de beste manier om op tijd te komen het volgende, neem de trein vanuit Venray van 15.45 uur, deze komt in Roermond aan om 16.25 uur. Als u met de trein vanuit Venray ver trekt, hoeft u ook geen ander trein kaartje te kopen, het reisbiljet van de Lourdestrein is ook geldig voor deze trein. Maandag 2 september oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30. Maandag 16 september oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur, nieu we leden beginnen om 19.45 uur Optredens en evenementen: zondag 9 september schouwburg/kunsten centrum Venray, 12.00-16.00 uur. Contactadres: dhr. O Pijpker. tel. 0478-586260. Vanavond w ordt er geoefend op de schuttersweide. Aanvang 19.00 uur Zaterdag 31 augustus wordt er gestre den om het persoonlijk bondskam pioenschap van de schuttersbond Juliana. Deze wedstrijd wordt georga niseerd door de Schutterij Sint Anna Maasbree en vindt plaats op het ter rein van Sint Lucia in Horst. De wed strijd begint om 13 00 uur. Vertrek om 12.30 uur vanaf het Trumke. Van uit onze vereniging mogen de navol gende personen deelnemen: A-Klasse Henk de Klein, Sjaak van Rhee, Ron Linders, Giel Krijnen; B-Klasse Stefan van Lierop. Pascal de Klein, Harry Puijn, Jo Lenssen, Piet van Lierop. Pierre Lenssen; C-Klasse Lisette van Rhee- van den Broek, Marian van Lierop-Rooyackers en D- Klasse Bianca van Dorrestein. Tanja Bos en Mary Stiphout-Graat. De even tuele kavelwedstrijden zullen gehou den worden op zondag 1 september Zondag 8 september neemt de drumband deel aan een muziekcon cours in Almere. De exacte aanvangs tijden zullen nog kenbaar gemaakt worden. Diegene die eventueel mee wil naar Almere. kunnen zich melden bij Giel Krijnen (0478-516336) of bij Pascal de Klein (0478-586708). Onze eerste repetitie is maandag 2 september om 19.30 uur. De eerste H. Mis is op zaterdag 28 september om 18.00 uur in de Paters kerk. Gelieve een kwartier voor aanvang van de uitvoering aanwezig te zijn. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Staat bij iedereen zaterdagavond 12 oktober genoteerd? Verdere informa tie volgt. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen tel. 0478-588176 of Norma Ansinger tel: 0478-585234. Repetities: 's maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leun- seweg 5, Venray. Zondag 1, 22 en 29 september: 10.30 uur Paterskerk. Zondag 8 september. 09.30 uur Grote Kerk Zaterdag 21 september: 19.15 uurdia- lectmis Grote Kerk. Bij verhindering afmelden Iny Kuy pers, tel. 585226. Bij ieder optreden gelieve een kwar tier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent altijd welkom op onze repeti tieavonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: Trees Dou- wes, tel. 0478-584494 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Afgelopen zondag stond voor het damesteam van TTV Red Stars de eerste wedstrijd in de eredivi sie op het programma. Tegenstan der was Henk ten Hoor/DTK (Kla- zienaveen), de veelvoudig en huidig landskampioen, en een verlies was derhalve ingecalcu leerd. De 7-0 was echter geflat teerd en onnodig. In Klazienaveen bleek de Chinese inbreng ook deze keer te sterk. Yan Su en Cai Chansan kwamen dit keer uit de bus rollen bij de landskam pioen. Desondanks weerden Daniëlle Poels. Sabina Larmené en Kelly Wil lems niet weggetikt. Coach Huub Thijssen: "De Chinese speelsters zijn met name op de beslissende momen ten scherper en koelbloediger. In de rally's kunnen onze dames echter prima mee." Was er voor Kelly weinig eer te behalen (zij trof beide Chinese tegen standsters), Daniëlle en Sabina had den beiden grote kansen om de nederlaag draaglijker te maken. Ze dolven tegen het talent Sigrid van Ulsen nipt in vijf games het onderspit. "Geheel onnodig", vond Thijssen. "Als onze dames nu eens gewoon blij ven spelen zoals het moet, dan komt dat meisje er niet aan te pas. Als je dan ook nog in de vijfde game met 10- 8 voor staat, dan mag je gewoon niet verliezen. Vergeet nu eens een keer dat daar Van Ulsen staat, of een Chinese, en speel wat je kunt spelen." Hoewel de competitie nog jong is. kunnen dit weieens twee kostbare punten zijn. Zaterdag ontvangt Red Stars in eigen zaal Arboned/Westa, dat met ~-0 klop kreeg van NAK/Den Helder. Wellicht dat hier de eerste punten gepakt gaan worden. Dit seizoen is de eredivisie reeds drie weken eerder begonnen dan de reguliere competities, die pas op 14 september zullen starten. Deson danks organiseert TTV Red Stars een feestelijke aftrap van het seizoen, voor de gelegenheid dus gepland op zaterdag 31 augustus. Om 14.00 uur ontvangt Red Stars de directeur van Végio Verzekeringsgroep, Jan Jans sen. Végio is de hoofdsponsor van Red Stars. Janssen zal uiteraard op de foto gezet worden met zowel het damesteam als het herenteam, maar tevens met de jeugdspelers van Red Stars. De jeugd vormt tenslotte een belangrijke pijler van het tafeltennis- beleid. Uiteraard krijgt Janssen een heel aardige attentie ter herinnering aan het afgelopen seizoen. Na afloop zal om 17.30 uur de eer ste thuiswedstrijd van de dames beginnen tegen Arboned/Westa. Een mooie gelegenheid om toptafeltennis te zien in Venray. Jan Engels uit Merselo is afgelo pen woensdag met het Neder lands seniorenteam naar Göte- borg (Zweden) vertrokken om daar deel te nemen aan de Euro pese kampioenschappen midget- golfen. Hij wordt vergezeld door Harrie Lenssen uit Venray die optreedt als begeleider van het nationaal seniorenteam. Dinsdagmiddag op de banen van MGC Buitenkist slaat Tan Engels de laatste balletjes voordat hij een dag later afreist naar Zweden. De 54-jarige Merselonaar is bezeten van het spelle tje. Hij haalt een voor een de balletjes uit een tas die veel weg heeft van een fototas. Hij heeft zo n 500 verschillen de balletjes. De materiaalkeuze is dan ook een wezenlijk facet in de midget- golfsport. "De materialen, en met name de balletjes, pas je aan aan de omstandigheden. Afhankelijk van de baan. kies ik voor een bepaalde bal. Tijdens de verschillende wedstrijden door het jaar heen gebruik ik wel honderd balletjes." De banen en de balletjes die hij gebruikt, heeft hij opgeslagen in zijn computer. Engels zal dan ook niet snel voor verrassingen komen te staan. Toch is hij niet helemaal gerust op de Europese titelstrijd die volgen de week in Zweden begint. "We spe len daar een combi-toernooi op twee verschillende ondergronden, vilt en eterniet. Dat betekent telkens opnieuw aanpassen aan de omstan digheden. Vooral het vilt zal wennen zijn omdat ik veelal op eterniet speel. Bovendien zijn de banen in Zweden veel langer dan hier. Dat vergt ook een andere balsnelheid. Na aankomst trainen we dan ook een week inten sief om ons aan te passen aan de omstandigheden ter plaatse." Het is niet het eerste EK voor Engels. Twee jaar geleden in Eupen behaalde hij met het Nederlands team een finaleplaats en individueel eindig de hij op een knappe 22e plaats. Zaterdag 31 augustus wordt het startschot gegeven voor de opening van het seizoen 2002/2003 Al jaren lang is het traditie bij Jong Nederland Venray het nieuwe seizoen te ope nen met een gevarieerde spellenmid- dag voor de jeugd. Leden en niet- leden in de leeftijd van 5 t/m 17 jaar zijn van harte welkom op deze dag. Dit alles zal plaats vinden in en rond clubgebouw De Vier Uterste aan de Kempweg 162. Ze starten met de inschrijving om 13.00 uur en eindi gen de middag om 16.30 uur. De entree is gratis en voor drank en snoep wordt gezorgd. Het is verstan dig om een handdoek, zwemkleding en reserve kleding mee te nemen. Ook dit jaar wordt er een nieuwe groep gestart, een meidengroep. Meisjes uit groep 2 en 3 van de basis school zij van harte welkom om naar deze groepsavond op dinsdag te komen. Opgave kan bij de opening gedaan worden of bij de leiding van de nieuwe groep. Contactpersoon: Eric Geuyen, tel. 0"7-3662588. Ook voor andere groepen zijn nieu we aanmeldingen van harte welkom. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de voorzitter, telefoon 077-3662588. Zondagavond laat heeft een 21- jarige jongen uit Leunen op de Lion- straat in Boxmeer zijn auto tegen een hek gereden. De jongen wilde aan een tiental vrienden laten zien hoe snel zijn auto over het industrieter rein kon rijden. Met een vaart van 100 a 120 km/uur kwam hij aangere den, maar bij het remmen blokkeer den de wielen, waardoor de auto tegen een hek reed en over een betonnen rand bleef bungelen. De politie nam zijn rijbewijs in. de auto werd algesleept. Jan Engels trainde deze week nog intensief voordat bij woensdag afreisde tiaar Zweden. Vorig jaar tijdens de titelstrijd in Luxemburg verknalde hij alles op twee makkelijke banen en reikte hij niet verder dan een teleurstellende 59e positie. Over de kansen in Zwe den houdt hij zich wijselijk op de vlakte. "In de landenstrijd zijn Duits land en het gastland de uitgesproken favorieten. In die landen zit de meeste potentie. Duitsland wordt bijna altijd kampioen. De sport is daar ook veel verder dan hier. Zeker wat betreft het aantal spelers, maar ook de facilitei ten en sponsoring. Wij moeten geld meebrengen, in Duitsland krijgen de topspelers alles Vergoed. Maar met een bond van nog geen 1000 leden is dat in Nederland ook geen haalbare kaart." Het deert Jan Engels ook niet. De medewerker van een bank in Den Bosch neemt graag vrije dagen op om zich te meten met de Europese top. Voor de Nederlandse combikampioen van 2001, en vierde tijdens de Neder landse titelstrijd van dit jaar, is en blijft midgetgolfen een hobby. Na het NK belandde hij zelfs even in een dip. Een dalletje waar hij de laatste weken langzaam maar zeker uitklautert. "Maar de echte supervorm is er nog niet. Het EK is misschien wel de ideale plaats om te pieken." Hij zegt het bescheiden, stopt de balletjes weer in zijn tasje. Zijn glimlach is ech ter veelzeggend. Engels zal zich zeker niet zonder slag of stoot naar de slachtbank laten leiden. Daarvoor is de liefhebber toch te prestatiegericht. "Hoe het ook afloopt, een EK is en blijft een gigantische belevenis. In Zweden zal het niet anders zijn. Ik verheug me dan ook enorm op de kampioenschappen Dinsdag 3 september is de opening van het seizoen 2002-2003 We begin nen met een H. Mis om 18.30 uur in de Paterskerk. De avond wordt verder gevuld met groepsvoorlichting BVW. Een natuur lijk programma met praktische en groene tips voor in en om het huis, geschikt voor elk seizoen en met veel informatie. Het zal een boeiende en leuke avond worden. Men kan zich dan ook opge ven voor de wandeling met Twan van Els op 17 september. Op de openingsavond op dinsdag 17 september gaan de dames van de OVB naar pizzeria/grillroom AMON in Oostrum in het voormalig Pro-vers pand Mgr. Hanssenstraat 43). U kunt hier verschillende hapjes proeven en krijgt daarbij uitleg over de gerechten. Een leuke kennisma king met deze eetgelegenheid in Oos trum. De avond begint om 20.00 uur. Eigen bijdrage hiervoor is drie euro. U kunt zich hiervoor opgeven tot en met dinsdag 3 september bij Riekv Emons tel. 589953 of Annv Vocsten tel. 588851

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19