fenrayse prinsen ip Carjump Veulen Metamorfose voormalige Primafoon Venray Prijswinnaar actie Vice Versa Smulwereld Old Dutch opent deuren Ontspanning en meditatie Wereldwinkel Venray Sponsoractie Plus G. v. Dijck Eerste lustrum Flyers Lezingen in de bibliotheek je mee net het Literair afé Bloemschikken MsnéVeïs Aan den lijve ervaren Herstellen doe je zelf Vrijuit spreken en maas Donderdag 29 augustus 2002 - Pagina Op kermiszondag 1 september mdi café 't Veule samen met n aantal plaatselijke enthousias- ingen weer de roemruchte Car- mp in Veulen. Bij dit spektakel het de bedoeling dat de deelne- cnde auto's een zo groot moge- ie afstand, al vliegend door de ;ht. afleggen. Daartoe worden voertuigen vooraf door de Jms geprepareerd waarna ze op |en kracht en onbemand een ingschans oprijden. Aan het [nd van de schans lanceren de Wuigen zichzelf. Het voertuig liaan het eind van de middag de jotste afstand heeft gespron gen, bezorgt z'n team de felbe geerde hoofdprijs: een vat bier en het eeuwigdurende heldendom. Voor dit spektakel hebben zich inmiddels al diverse teams uit omringende dorpen ingeschre ven. Door de deelname van een groot aantal heersende Venrayse prinsen carnaval is er een speciale prinsenwagen-competitie opge zet. De prinsen strijden onderling om de eenmalig uit te reiken Car jump Cup. Natuurlijk op het einde van de middag weer een caravan-show. Net terug van zuid- Frankrijk vinden deze caravans in het Veulen hun laatste reisbestem- ming. Het geheel zal worden gepresenteerd door twee door de wol geverfde commentatoren. Tussen de sprongen door zullen plaatselijke cheerleaders voor afleiding zorgen. Het spektakel is gratis te bezoeken, er is een grote zandbak voor de allerkleinsten en kinderen kunnen zich ook laten schminken. Kortom, een feestdag- je uit voor het hele gezin. Als u met eigen ogen wilt zien waar maandag heel Noord-Limburg over praat, kom dan zondag 1 sep tember op 14.00 uur naar het ker misterrein in Veulen. Meer info op: www.carjump.veulen.nl - neur \,3n te augustusopgave van dit jaar is m liefdesverklaring: kir zeg het aan geen mens I zouden je niet geloven. jzouden niet willen geloven dat n maar een man alleen maar een vrouw 6 een mens een mens zo liefhad w ik jou welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 20 september :n naar het Secretariaat. Rochusstraat 1, 5801 RR Venrav. 0478-582948. laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of iichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels istigzijn. te maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. ";J maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelij- ïaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitrei- ran de Raadselige Roos gehuldigd. reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in ty-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon- dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige hten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wan- zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen, stand na de 7e ronde is als volgt: aan kop gaat Mevrouw R. van met 70 punten gevolgd door de dames R. van Dommelen, L. Col li en de heer J. Craghs met 60 punten, de heer A. Leijssen met 50 uiten en mevrouw H. van Beek met 40 punten. inzenders van het goede antwoord op de vraag van vorige naiid, gaven aan dat het opgegeven fragment uit het gedicht "Bloe- van Leo Vroman afkomstig was. n bet gedicht laat de dichter zijn fantasie de vrije loop. Wat zou er beuren als alle mensen bloemen waren? Zij zouden er fraai uitzien: nemen met snorren en met haren waarin insecten verward raken, natuur zou op een wonderlijke manier veranderen: tandenstokers uden uitgroeien tot tafelpoten, pluche harten zouden ontstaan uit foenen knoppen en vlinders zouden uit elkaar vallen tot losse vler- W - o Vroman - Bloemen alle mensen eensklaps bloemen waren "alen zij grote bloemen zijn met lange snorren, rangerende vliegendode torren Hiden blijven haken in hun haren, ndenstokers. steelsgewijs ontsproten Nen zwellen tot gedraaide tafelpoten, oenen knoppen zouden openscheuren pluchen harten die naar franje geuren. op de bergen zouden gipsen zuilen staan gipsen druiven huilen. het water dreven bordkartonnen blaren, vlinders vielen uit elkaar tot losse vlerken nn geur verdorden alle perken alle mensen eensklaps bloemen waren. i ït programma voor het komend jaar is uit! Het ziet er in grote lijnen volgt uit: 'ndag 1 september: Annette Heffels om 11.30 uur in het Theehuis het kader van "de Waan") een uniek optreden. Bandag 16 september: Jan Wolkers in de Schouwburg van St Anna. «vang 20.00 uur. 'dag 17 november: Samen met Amnesty International, afdeling Ven- organiseert het Literair Café een ochtend met de schrijver van de bbessijnse kronieken" Moses Isegawa. Aanvang 11.30 uur in het ïeehuis van het St Odapark. terdag 7 december: In de Schouwburg van Venray en in samenwer- ig daarmee - de voorstelling: "Godfried Bomans, een opgewekt ïns". Aanvang 20.00 uur. 13 maart 2003 bezoekt Marion Bloem het Literair Café en op mei: Leon de Winter! u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minima- bijdrage van 16,00 Euro per jaar - dan krijgt u het programma toege zien. 'donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Lite- fCalé en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bij- nkomsten, Informatie over het bovengenoemde of over het werk het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochus- aat 1, 5801 RR VENRAY,'Telefoon: 0478-582948 maar ook op onze •hsite: www.literair-cafe-venray.nl In de maand september zal gestart worden met de cursus bloemschikken, die uit 9 maandelijkse lessen zal bestaan. Tijdens deze lessen worden bloemstukken, kransen en andere plantaardige decoraties gemaakt voor in het huis of de tuin. Ook zal rekening worden gehouden met de enorme verscheidenheid aan plantaardige materialen van de verschillende seizoenen. De docente wil haar enthousias me vóór en creativiteit in het bloemschikken graag overbren gen op de cursisten. Van de cursist wordt verwacht dat er zelf wordt gezorgd voor de materialen en de ondergronden. Ook dient u zelf een scherp mesje, snoeischaar, ijzertangetje e.d. mee te brengen. Van de docent krijgt u elke les te horen welk materiaal u mee dient te brengen voor uw volgen de te maken bloemstuk. De lessen worden maandelijks uitgevoerd op een donderdagavond. Lesdata worden de le les in overleg met de docente besproken. Voor informatie kunt u bellen met de Volksuniversiteit Venray, tel. 0478-580185. A Eindstraat 12, tel. V81553 Woensdag 4 september gaat Smulwereld Old Dutch aan de Leunseweg 8 open. Smulwereld Old Dutch is zowel van binnen als "van buiten in een nieuw jasje gestoken en de opening wordt binnen deze vestiging gevierd met spectaculaire aanbiedingen die huis aan huis bekend worden gemaakt in een folder. Smulwereld is een kwaliteitser kenning die alleen verleend wordt aan streng geselecteerde horeca-bedrijven. Smulwereld stelt de hoogste eisen aan een caf etaria. Het gaat hier om zaken als de hygiëne, de bediening en natuurlijk ook de producten. Voortdurend worden Smulwereld zaken hierop getoetst. Zo vindt er twee keer per jaar eeri onafhanke lijke hygiënekeuring plaats, bezoekt één keer per jaar een mysteryshopper de winkel en worden er drie keer per jaar bezoeken afgelegd, waarbij door goed opgeleide Smulwereld ondernemers advies en training wordt gegeven. Wat dat laatste betreft, er zijn ondernemingstrai ningen. medewerkerstrainingen en workshops bij leveranciers. Binnen deze formule is de stem van de ondernemers zelf van groot belang. Regelmatig zijn er promotiecommissievergaderin gen waarbij ondernemers zelf kunnen meebepalen hoe een actie wordt samengesteld. Smulwereld is aanwezig in ver schillende media: er worden regelmatig advertenties geplaatst, er is een overzichtelijke internet site en binnenkort gaat Smulwe reld zelfs landelijk op radio. De klant kan er dus ook bij Smulwereld Old Dutch in Venray op rekenen dat de producten niet alleen lekker, maar ook goed zijn. De Smulwereld zaken maken hun naam waar door altijd voor de klant klaar te staan met een ruim assortiment kwaliteitsproducten, leuke aanbiedingen en verrassin gen voor de kinderen. Door de vele activiteiten vallen de erkende Smulwereldzaken bij steeds meer mensen uitstekend in de smaak, (zie advertentie). Op woensdag 11 september om 19.45 uur begint de cursus Ont spanning en Meditatie met een open les. In deze cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen. ademoefeningen, meditatieve bewegingsoefeningen en mantra zingen afkomstig uit Westerse (biorelease) en Tibetaanse (yoga en meditatie) scholen. De oefe ningen helen lichaam en geest en brengen hun energieën samen zodat ze kalm en soepel kunnen functioneren. Het accent van de cursus ligt op stilte en meditatie. Het doel van de oefeningen is het ontwikkelen van gewaarzijn door middel van ontspanning. Je leert gevoelens tijd, ruimte en aan dacht te geven. De oefeningen brengen een innerlijke massage op gang. Lichaam, adem en geest ontspannen zich en de energie kan weer vrij stromen. Je voelt je ontspannen en energiek tegelijk. Wanneer er meer ontspanning is. ontstaan meer ruimte en helder heid om je geest tot rust te bren gen. Nu kun je observeren hoe gedachtenpatronen, emoties en houdingen je ervaring kleuren. De mogelijkheid ontstaat om ze los te laten, gevoeliger te worden voor de eerste tekenen van opwinding. Nieuwe keuzemogelijkheden ont staan en geleidelijk komt er meer plaats voor vreugde en lichtheid in het dagelijks leven. De cursus wordt gegeven in Venray op de Gouden Leeuw 6 (Sportcentrum Double Active), Op de open les, woensdag 11 sep tember, kun je proeven of het wat voor je is. Vanaf 18 september volgen dertien woensdagavonden van 19.45 tot 21.45 uur (niet in de herfstvakantie). Benodigdheden: gemakkelijk zittende kleding en een deken. Inlichtingen-aanmel dingen: Jan Houwen, tel. 04~8- 58~364 of 06-154" 1495: website: http://home-l.tiscali.nl/~ac4~26l Dat het doel van de Wereldwin kels is om de levensstandaard van de producenten in ontwikkelings landen te verbeteren is intussen wel genoeg bekend. De Wereld winkels proberen door deze bena dering de wereldleiders zo ver te krijgen dat zij dit tot wereldbeleid maken. Een niet te verwaarlozen aspect bij deze eerlijke handel is de rol van de vrouw. 'Het blijft een uidaging de positie van de vrouw te versterken en te onder steunen. Er gaapt een aanzienlijke kloof tussen de beloning die vrou wen krijgen en de rol die ze in de samenleving vervullen. 70% van de mensen die in absolute armoe de leven zijn vrouwen. Vrouwen zijn van levensbelang voor de eer lijke handel: ze vormen 80% van de vrijwilligers in de Wereldwin kels en nemen een belangrijk deel van de productie in producenten- groepen voor hun rekening. Prak tisch alle eerlijke-handelsorganisa- ties hebben respect voor de rol van vrouwen in hun criteria opge nomen, zowel in het Noorden als in het Zuiden, en gezorgd voor voorlichting en educatie op dit punt. Zij willen de werkgelegen heid voor vrouwen veilig stellen, hun inkomensniveau verbeteren en hen toegang bieden tot tech nologie, kredieten en het besluit vormingsproces. Door het impor teren van producten van groepen die geheel of gedeeltelijk uit vrou wen bestaan, worden vrouwen ondersteund in hun strijd om eco nomische, maatschappelijke en politieke emancipatie Ook de Wereldwinkel Venray, waar meer dan 90% van de vrijwilligers vrou wen zijn, onderschrijft dit alles. Reden dus om als Wereldwinke liers ijverig verder te gaan, U kunt ons daarbij helpen: Kom eens Wereldwinkelen. De oplettende bezoeker zal het ongetwijfeld al zijn opge vallen: bij de voormalige Pri mafoon winkel in De Bleek te Venray is het nodige veran derd. De naam Primafoon is verdwenen en maakt plaats voor een compleet nieuwe winkelformule die per 1 sep tember aanstaande van start zal gaan. In de tussentijd gaat de verkoop natuurlijk gewoon door en kunnen klanten voor service en garantie vanzelf sprekend in de winkel terecht. Tot 1 september is er zelfs een extra reden om even binnen te lopen, want er zijn een groot aantal aanbiedingen. Michel Janssen van de telecom- municatiewinkel over deze wijzi ging. "Een groot aantal Primafoon winkels, waaronder de onze, stapt in september over op een nieuw ontwikkelde formule. Het werd hoog tijd voor een hele nieuwe aanpak in de telecommunicatie. Een telefoon of een computer kun je tegenwoordig eenvoudig via internet bestellen, dus als winkel moeten wij het hebben van onze unieke service. Daar gaan we ons dus op richten. Zo gaan we bij de mensen thuis de nieuwe PC aan sluiten, de software installeren en de oude bestanden overzetten. En natuurlijk zorgen we ervoor dat bijvoorbeeld de digitale camera probleemloos met de PC commu niceert. En dat is nog maar het begin." NIEUWE STUL "Connectivity, het koppelen van apparatuur en het creëren van nieuwe mogelijkheden, wordt het toverwoord in onze winkel. De mogelijkheden voor het combineren van bijvoorbeeld computers, electronische agen da's, digitale camera's en mobiele telefoons zijn vandaag de dag ein deloos, maar de consument ziet door de bomen het bos niet meer. Wij gaan complete oplossingen aanbieden en laten dat ook alle maal werkend in onze nieuwe winkel zien. dat wordt echt iets waarin we ons gaan onderschei den van andere winkels. Wij wor den de eerste communicatiewin kel nieuwe stijl in deze regio. En we zullen vanaf 1 september ook een veel breder assortiment aan bieden, vooral op het gebied van multimedia: digitale camera's, DVD's, electronische agenda's, draadloze centrales, computers en randapparatuur. Maar we gaan bijvoorbeeld ook energie en beveiligingssystemen verkopen. En uiteraard blijven we de specia list bij uitstek in telecommunica tie; de klant kan bij ons voortaan zelfs kiezen uit drie servïceprovi- ders", aldus de enthousiaste ondernemer. Tot het zover is kunnen de klanten van de winkel in De Bleek profiteren van een groot aantal aantrekkelijke aanbie dingen, Vanaf september starten er verwerkingsgroepen voor vrouwen met een verleden van geweldservaringen onder andere lichamelijke, seksuele en geestelijke mishandeling. Het doel hiervan is om samen met andere vrouwen in een kleine groep het stilzwijgen en de bela denheid rondom deze geweldser varingen te bespreken en eventu eel te verwerken. Vaak hebben vrouwen om te overleven deze ervaring wegge stopt en dan kan het hen zomaar overvallen. Seksueel misbruikte en/of mis handelde vrouwen lopen vaak jaren rond met hun geheim. Soms naar aanleiding van een gebeurte nis of een tv-programma kan het weer gaan leven. Vrouwen voelen zich vaak schuldig over het gebeurde, of vinden zichzelf niets meer waard en vies. Wegstoppen helpt niet. erover praten en delen met andere vrouwen is een moge lijkheid om het opnieuw te ver werken. Voel jij je hierdoor aangespro ken of wil je hierover een brochu re, bel dan: telefoon 0478 569069 Stg. Aan den Lijve Erva ren. Maandag 2 september start Plus G. van Dijck in Venray een gewel dige actie om lokale clubs en ver enigingen te sponsoren. Er zal hierbij sponsorgeld worden uitge keerd aan de lokale clubs en ver enigingen van de Plus super markt! Het initiatief voor de sponsoractie komt voor uit het feit dat Plus het lokale vereni gingsleven een warm hart toe draagt. Van 2 september tot en met 23 november 2002 geven de caissiè res in de Plus supermarkt bij elke 5,- euro besteding aan boodschap pen een sponsorpunt weg t.w.v. 0,05 euro. Deze sponsorpunten moeten door de klant worden ingeleverd bij de deelnemende clubs en verenigingen. De pen ningmeester van de vereniging levert de sponsorpunten vervol gens wekelijks in bij Plus super- PEEL EN MAAS een abonnement waard markt, waarna de tussenstand wordt bijgewerkt op een score bord. Aan het einde van de actie wordt de totale balans opge maakt. waarna het sponsorgeld per vereniging wordt uitgekeerd. Aangezien de Plus sponsoractie totaal 12 weken duurt, kan het sponsorbedrag dat per vereniging wordt uitgekeerd oplopen tot een zeer aanzienlijk bedrag. De afgelopen periode heeft elke club of vereniging in de directe omgeving van de Plus supermarkt de gelegenheid gehad om zich in te schrijven voor de actie. Nadat een club of vereni ging zich heeft ingeschreven ont vangt men een promotiepakket en een compleet draaiboek van de Plus supermarkt. Op dit moment hebben al meer dan 70 clubs of verenigingen zich opge geven. Door een vriendelijke ser vice te combineren met een uit stekende kwaliteit, probeert Plus zoals altijd in te spelen op de hedendaagse wensen van de con sument. Met de sponsoractie is het opnieuw meer dan de moeite waard een bezoek te brengen aan Plus. Flyers Internet Communicatie, gestart op 1 augustus 1997. viert haar eerste lustrum. Flyers heeft zich in de loop der jaren ontwik keld tot een professioneel bedrijf waar u met al uw internetwensen terecht kunt. In 1997 bestonden de activiteiten vooral uit het onderhouden van bestaande web sites. Uitgeverij Bruna BV leverde veel werk aan. Vanaf 1998 kwam er een toenemende vraag naar websites, dit waren vooral infor matieve sites met een reactiemo gelijkheid. Vanaf 1999 werden de eerste medewerkers aangetrok ken: een technische man met gevoel voor interactie, die de wensen van de klant kan vertalen naar technische oplossing; een ontwerper die de gewenste uitstr aling van de klant kan vertalen in een ontwerp waar de sitebezoe ker snel vindt wat hij zoekt: een internetmedewerker die bestaan de sites tot in de puntjes actueel houdt, zodat uw bezoeker nooit teleurgesteld hoeft te zijn. Inmid dels bestaat het Flyersteam uit zeven mensen. Ondertussen ont werpen ze diverse producten: de EasyPublish familie krijgt vorm. in deze familie vindt u diverse Con tent Management Systemen waar mee u zelf uw nieuwspagina kunt bijhouden of uw referenties kunt actualiseren, uw evenementen kunt toevoegen en zelfs uw eigen winkel kunt inrichten. Bij ver schillende klanten in hun portfo lio komt u deze producten tegen. In de regio Noord- en Midden- Limburg en Oost-Brabant wordt de naam Flyers Internet Commu nicatie steeds vaker genoemd en aangeraden. Zowel profit als non profit bedrijven behoren tot de klantenkring. De snelle ontwikkelingen op internetgebied, de diversiteit aan opdrachten, de interessante klan tenkring en de prettige samen werking binnen het team maar hun werk afwisselend en enorm boeiend. Ook in de toekomst kun nen ze zeggen: Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld. Voor meer infor matie kijk op: http://www.fly- ers.nl of bel even 0478-546293- In de bibliotheek Venray wor den in samenwerking met de Volksuniversiteit Venray vier lezingen verzorgd die betrekking hebben op de gezondheid. De thema's zijn burn out, voeding en energie, Bowen-therapie en iris- scopie. Op de thematafel zijn boeken over de diverse thema's uitge stald. Belangstellenden voor de lezingen kunnen zich aanmelden bij de bibliotheek of bij de Volks universiteit middels het formulier dat is opgenomen in de folder. Het uitgebreide programmaboek je van de Volksuniversiteit is ook bij de bibliotheek verkrijgbaar. Daarnaast staat in het folderrek allerlei informatie over landelijke en regionale opleidingen, cursus sen en beroepen. Deze informatie wordt gratis aan de bezoekers van de bibliotheek beschikbaar gesteld. Dus ook voor niet-leden. Tenslotte willen ze graag de aan dacht vestigen op de expositie Te gek voor woorden. De tentoon stelling over literatuur en psychia trie is van 6 tot 28 september te bezichtigen in de bibliotheek Venray. De bibliotheek is geo pend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur De GGZ start in september een zelfhulpgroep Herstellen doe je zelf, een curusus van, voor en door cliënten. Veel mensen na een behande ling wegens psychische proble men zitten met vragen. Het her stelverhaal van cliënten in deze tien bijeenkomsten is dan ook erg belangrijk. Door herstelverhalen met elkaar te delen geeft men elkaar hoop en kracht. Herstel is op zoek gaan naar een weg die bij jou past. De uitdaging om jezelf weer te waarderen en mee te doen in de maatschappij. Herstel len doe je zelf is een proces, geen eindpunt. Er wordt aangesloten op ervaringen en verhalen van de mensen zelf. Er valt veel te leren van de ervaringskennis van cliën ten. Hulpverleners kunnen het herstelwerk niet doen. Dit is iets dat cliënten zelf moeten doen. Er zijn geen kosten aan verbon den, wel de motivatie. Voel jij je hierdoor aangesproken? Maak dan een afspraak met de contact persoon van Noord- en Midden- Limburg, telefoon (0478)569069. Iedereeen kan zijn mondelinge uitdrukkingsvaardigheid en per soonlijke presentatie verbeteren. Tijdens de cursus van Moderne Praktijkopleidingen Communica tie (MPC) wordt aandacht besteed aan het versterken van het zelfver trouwen, helder formuleren, voor jezelf opkomen. Kritiek geven zonder ander te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. De cursus telt vijf lesavonden van elk tweeënhalf uur en is praktijkge richt. Aan het eind van de cursus zijn de deelnemers in staat om hun gedachten vrij en onbevan gen te verwoorden. De cursus start in Venray op maandagavond 30 september 2002 om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Voor een brochure kunt u contact opne men met de MPC, telefoon (078)6127119. Twcm Peeters uit Venray is winnaar geworden van de actie doorlopende reisverzekering van reisbu reau Vice Versa. De actie van bet Venrayse reisbureau hield in dat klanten in de periode mei tot augus tus voor vijf seizoenen een doorlopende reisverzekering konden afsluitenmaar slechts vier seizoenen hoeven te betalen. Winnaar Peeters kreeg op bet kantoor van Vice Versa een Kronan fiets overhandigd door Ma ja Kateman (zie foto). Deze speciale fiets wordt in Zweden door soldaten gebruikt en beeft een eigen kenteken.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11