estival 'Uit de Kunst' Kunst Cultuur Presentatie '33 dorpen en 1 stad' De Leunse Fuif 2002 ;ountry-Line dansen in Merselo Ibpmuzikanten in de Evenaar Kermis Overloon 25 jaar KynologenClub Latin Party Festa do Brasil De stad van de wilde goden i JpEEL en maas Zonnebloem loterij 2002 PEEL EN MAAS BEZORGEN? Audities theaterschool Vrijwilligers- centrale Jubileum Historische Kring Land van Cuijk Bijenwacht Venray Rommelmarkt Overloon. Niets! Vlooienmarkt te Maashees Boekrecensie in Peel en Maas ISABEL ALLENDE WILDE GODEN Donderdag 15 augustus 2002 - Pagina 9 Met het festival 'Uit de Kunst' senteren de Schouwburg Ven- ay en Kunstencentrum Jerusalem (p zondag 8 september hun imvangrijke programma-aanbod -oor het nieuwe jaar. In de foyer q in de grote zaal van de louwburg vinden verschillende .entaties plaats. In de ateliers in het kunstencentrum zullen tonstraties te zien zijn van les- schilderen en tekenen en les- :o in driedimensionale kunstvor men. De leerlingen van de ballet school zullen laten zien wat er zoal in de lessen gebeurt en korte demonstraties geven, terwijl de muziekschool een volledig pro gramma presenteert waarbij prak tisch alle instrumenten waarin les gegeven wordt op de muziek school aan bod komen. In de mooie aula zijn er optredens van ensembles en koren die worden verzorgd door zowel kinderen als ook volwassenen. Er is volop informatie te krijgen over de diverse cursussen en lessen, men kan, indien gewenst, overleg ple gen met een of meerdere docen ten of men kan gewoon een con sumptie komen nuttigen. De open dag is ook zeer geschikt om het prachtig gerenoveerde gebouw aan de Heuvelstraat 4 eens van binnen te bekijken. De schitterende ateliers, de perfecte dansstudio, de goed toegeruste leskamers en een zeer fraaie aula. Tussen de schouwburg en het kunstencentrum zullen langs de looproute vele beeldende kunste naars met een standje aanwezig zijn en een podium waarop band jes spelen. Daarnaast ontmoet u artiesten, circusacrobaten en joekskapellen. De open dag, een samenwer king tussen Schouwburg Venray en Kunstencentrum Jerusalem, duurt van 12.00 tot 16.00 uur Het Country-Line dansen is een :zellige en ontspannende bezig- :id die door steeds meer men- :n. van jong tot oud, wordt beoe- :nd en een grote populariteit reniet. Niet enkel het dansen op :ich maar ook de altijd gezellige feer en de countrymuziek draagt laar in hoge mate toe bij. Country lansen is ontzettend leuk om te jen. Sommigen noemen het zelfs :en verslaving en ondanks de vrij ■rote verscheidenheid aan pasjes :envoudig te leren. Na een jaar bij :en club gelest te hebben is het lormaal dat de beginnende count- lanser 30 tot 40 dansjes onder knie heeft. Maar allemaal zul je nooit kunnen leren, want in (otaal zijn er meer dan 10.000. linnenkort starten de Country ighway Country Dancers in zaal 't Anker, Grootdorp in Merselo. )p woensdag 21 augustus hou- len zij hier van 19 30 tot 21.30 lur een introducticavond. Er zul- :n deze avond onder andere ikele demonstraties gegeven rorden door een demogroep en wordt natuurlijk ook een dans- geleerd aan de bezoekers. Daar- is er nog gelegenheid om, ider een goed stukje country- luziek, wat na te kletsen of de net geleerde dansjes nog eens te dag 28 augustus en vervolgens kontakt opnemen met: Henri te oefenen. Tevens kan men zich op elke woensdag Kaat. telefoon (0"r"T)4660218, deze avonden aanmelden als lid. van 19-30 tot 21.30 uur. Voor mobiel 06-10917164 en e-mail De eerste [gratis] les is op woens- meer info of aanmeldingen kunt u hkaat@planet.nl ien van de bands die afgelopen •n de meeste indruk maakte op het publiek van café de Evenaar in Venray was ongetwijfeld de for matie van Kees Meerman, Erwin van Ligten, Lex Bolderdijk en Sandra Sahupala. Daarom zijn ze xdag 17 augustus weer te gast. Kees Meerman is bekend als de Wild Romance drummer in de jlorietijd van Herman Brood. ";enwoordig kan hij als zanger zijn liefde voor muziek uiten met zijn hese stemgeluid vol rock soul. De afgelopen tien jaar heeft hij zich als singer/songwriter met zo n 120 optredens per jaar in binnen- en buitenland volledig rgemaakt. Afgelopen winter mrde hij met Tribute to U2 - The iparks that set the fire, met Leen den Haaksma, Ivo Severijns en Leon Klaasse. Erwin van Ligten heeft door de jaren heen zijn spo ren als gitarist ruimschoots ver diend. Hij werkte samen met onder anderen Barry Hay, Mathil- de Santing, Bertus Borgers en Han van Eijk. In recencies wordt hij gerekend tot de top van Neder landse gitaristen en vergeleken met bijvoorbeeld Ry Cooder. Erwin stond afgelopen winter in het theater met Sting - Message in a bottle met onder anderen Ange la Groothuizen, Mildred Douglas en Julya Lo'ko. Lex Bolderdijk is een topgitarist en zowel nationaal als internationaal een veel gevraagd studiomuzikant. Hij speelde bij Margriet Eshuys, is vaste gitarist bij het Metropool orkest en Anouk levert geen cd af als Lex de gitaarpartijen niet heeft ingespeeld. Sandra Sahupala is al jaren percussioniste bij Marco Borsato. Speelt en zingt ook bij Marlayne en zal laten horen dat zij behalve de conga's ook haar stem banden uitstekend weet te bespe len met nummers van haar grote idool Bonnie Raitt. Stonden vorig jaar optredens van dit viertal in het teken van de promotie van de cd Up To You, na de winterstop is er met nieuwe energie en frisse blik een nieuw repertoire uitgeko zen dat iedereen zal boeien. Een mengeling van covers en nieuw eigen werk dat ontaardt in een muzikaal vuurwerk dat alleen live kan knallen. Het optreden op zaterdag 17 augustus begint om 22.00 uur. De entree bedraagt drie euro. De Evenaar ligt aan de Merseloseweg 96 in Venray. Op zaterdag 17 augustus zal in Overloon weer de inmiddels tradi tionele opening plaatsvinden van de kermis met een ballonnenwed strijd voor de jeugd. Vanaf 19.00 II» uur kunnen de kinderen van 0 t/m 12 jaar gratis een kaartje invullen om aan de ballon te han gen Vanaf 19 30 uur kunnen de kinderen dan bij het desbetreffen de kraampje op de kermis in over leg met het ingevulde kaartje een illon afhalen. Om 20.00 uur zal dan het startschot gegeven wor den door een heuse clown voor de kermis 2002. Deze clown zal al laf 19.30 uur aanwezig zijn en zal de kinderen op een leuke lanier vermaken. Aan deze bal lonnenwedstrijd zijn natuurlijk weer leuke prijsjes verbonden. Diverse kermisattracties heb ben op zaterdag 17 augustus van 20.00 tot 21.00 uur een zoge naamd 'Happy Hour'. Er kan dan kermis gevierd worden met hele leuke kortingen. Bij de verschillende horecabe drijven en bij het kermisterrein zullen diverse terrassen zijn waar het bij mooi weer natuurlijk heer lijk vertoeven is. De kinderen op de kermis, de ouders met hun families rustig genieten van een natje en een droogje. In de week vóór de kermis ont vangt u bij de diverse onderne mers een gratis lot bij elke beste ding van vijf euro. Ook bij de diverse kermisexploitanten ont vangt u tijdens de kermisdagen gratig loten. De helft van het lot stopt u op de kermis in de specia le ton bij de touwtjestrekkraam. Op zondag- en dinsdagavond om 22.00 uur is dan de trekking van deze grandioze loterij. Om een prijs te kunnen bemachtigen moet u wel bij de trekking aan wezig zijn. De hoofdprijs is 45 euro handje contant. De eerste prijs is een levensmiddelenpak ket t.w.v. 35 euro. Verder zijn er diverse prachtige prijzen waaron der grote knuffels, keukenmachi nes, etc. Dit jaar bestaat KynologenClub Venray e.o. 25 jaar. Het hele jaar door zullen hun activiteiten daar- Iom een extra feestelijk tintje krij gen. Op zondag 25 augustus orga niseren ze een Open Doe Dag. U kunt op deze dag, samen met uw hond deelnemen aan diverse spel len waar u samen met uw hond een team vormt en op eigen niveau kunt laten zien wat u als J team voor prestaties neer kunt zetten. Er is een Drive In Show. i Hier kunnen alle honden zich bij een keurmeester melden voor een 102 allround keuring, waarvan men j een geschreven rapport mee naar huis krijgt. Ook is er een Rassen- parade. Ieder op dat moment aan wezige rashond kan hieraan deel- nemen Deze rassen zulien door een speaker aan het publiek wor den voorgesteld. Kind-Hond pro ject. Dit project is gericht op kin deren die hieraan actief kunnen deelnemen. Het gaat over het omgaan met en het benaderen van honden. Ook voor volwasse nen boordevol waardevolle tips Er zijn demonstraties schapen en ganzen drijven, reddingswerk, apporteerwerk. flyball, behendig heid en vachtverzorgen. Vraag baak: hier kunt u uw 'hondsge- richte' vragen stellen aan een forum bestaande uit dierenarts, homeopaat, trimmer, KK docent, gedragsbegeleider en instructeur. U ziet het, een dag boordevol activiteiten, die u en uw hond beslist niet mogen missen. U bent 25 augustus vanaf 10.30 uur van harte welkom, samen met uw viervoeter op het terrein De Ver- sen, Sinnestraat 9 te Oirlo. Toe gang tot het terrein is gratis. Nu de kermis achter de rus is en de vakanties (bijna) voorbij zijn vraagt de Zonnebloem weer uw aandacht voor haar jaarlijkse loterij. In de periode van zaterdag 1" tot en met zaterdag 31 augus tus komen de vrijwilligers met loten langs de deur, of treft u ze aan bij enkele sympathiserende supermarkten. Voor 1,20 euro per lot heeft u twee kansen op een leuke geld prijs (hoofdprijs 12.500 euro, in totaal 139.000 euro prijzengeld). De trekking vindt plaats op maan dag 25 november a.s. De uitslag wordt bekend gemaakt via de plaatselijke pers, op teletekst en via www.Zonnebloem.nl Maar natuurlijk is de Nationale Zonnebloemloterij veel meer dan alleen maar een kansspel. Wie aan de loterij meedoet, steunt daar mee zowel het landelijke als het plaatselijke Zonnebloemwerk t.b.v. langdurig zieken, lichame lijk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen. Steeds meer gehandicapten kloppen aan bij de Zonnebloem voor regelmatig bezoek of deelname aan dagtoch ten en aangepaste vakanties. De regionale afdeling Venray van de Zonnebloem vervult al 25 jaar veel van die wensen dankzij de inzet van de vrijwilligers en de financiële hulp van zeer velen uit onze regio. En de Zonnebloem wil dóórgaan, ook na dit jubileum jaar. Wil jij of andere bladen Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op zondag 18 augustus houdt Theaterschool Lynn Steverink in de schouwburg van Venray audi ties voor nieuwe leerlingen. Belangstellende talentvolle jonge en oudere mensen kunnen zich daarvoor inschrijven. De Theaterschool is sinds 1998 gevestigd in Schouwburg Venray. De lessen bij de theaterschool bestaan uit drie disciplines, te weten zang, dans en theaterex pressie. Het is niet mogelijk één of meerdere disciplines uit te slui ten. De individuele zanglessen worden gegeven door Lynn Ste verink; de danslessen in klein groepsverband door Myrna v.d. Bosch. Voor de lessen in expres sie worden gastdocenten uitgeno digd. De zondagmorgen is gereser veerd voor jongens en mannen vanaf 14 jaar. Op zondagmiddag komen dan de meisjes en vrou wen aan de beurt. De minimum leeftijd voor meisjes is 12 jaar. De auditie bestaat uit een zanggedeel te en een bewegings/expressiege- deelte. Voor de zangauditie dient men een lied in te studeren naar eigen keuze. Het kan met begelei ding van een instrument uitge voerd worden of met een casset tebandje of een minidisc. Ook een cd is mogelijk, als er tenminste geen stem op staat. Daarnaast kan men een lied a capella ten gehore brengen. De auditie is individueel, dus niet in groepsverband. Het bewegings/expressiegedeelte staat onder leiding van Myrna v.d. Bosch en wordt wel in groepsver band afgenomen. Theaterschool Lynn Steverink verzorgt per theaterseizoen vijf Lynn's Dinner Shows' terug te vinden in de theaterbrochure van Schouwburg Venray. Daarnaast is er een mogelijkheid om mee te doen met losse projecten om op deze manier de nodige podiumer varing op te doen. Inschrijven kan telefonisch: 0478-589905. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt vrijwilligers die het leuk vinden om een 10-jarige jongen (de jongen heeft het syndroom van Down) elke schooldag te begeleiden van en naar zijn school in Helmond. Deze begelei ding is dringend gewenst. Het ver voer vindt plaats per taxibusje elke schooldag naar Helmond van 08.15 tot 09.15 uur en weer terug van 15.00 tot 16.00 uur. Men krijgt hiervoor een onkostenver goeding. Vooral voor studenten die in Helmond studeren en iede re dag op en neer reizen is dit interessant vrijwilligerswerk, daar het vervoer naar Helmond v.v.. voor hen dan gratis is. Men moet affiniteit hebben met kinderen met een Down-syndroom en zoveel mogelijk elke dag mee kun nen reizen. De werktijden: iedere schooldag van de jongen van 08.15 tot 09.15 uur en van 15.00 tot 16.00 uur Meer informatie: tel. 0478-516995, e-mail: vweven- ray@synthese.nl. De Historische Kring 'Land van Cuijk' viert in september 2002 haar 25-jarig bestaan. Bij die gelegenheid wordt het boekwerk '33 dorpen en 1 stad' uitgegeven, dat het ont staan en de wordingsgeschie denis van het Land van Cuijk en de daarin gelegen dorpen en de stad Grave beschrijft. De schrijvers zijn Harm Douma, oud-archivaris van het Land van Cuijk en Rien van den Brand, erkend streekhistoricus. Deze twee auteurs zijn er in geslaagd om het boek -op basis van gede gen historisch onderzoek, taalbe heersing en onderwerpen- een dusdanig karakter te geven dat het een harmonisch, geheel geworden is van specifieke wetenschappelijke feiten en even zeer algemeen interessante the ma's. Hierdoor is '33 dorpen en 1 stad' zowel vaktechnisch (histo risch) relevant als interessant voor iedereen, die iets wil weten over het gebied dat door Peel en Maas is gevormd: Het Land van Cuijk. De opzet is, mede door overleg met provinciaal historicus en directeur van BRG, Jan van Oud- heusden, niet de optelsom gewor den van de geschiedenis van de diverse plaatsen, maar een consis tent geweven geheel van de totale historie van dit deel van Noord- Brabant, met -tot nu toe altijd onderbelicht - vele dwarsverban den en relaties van de inwoners met hun buren in Brabant, Gelder land, Limburg en Nederrijn. Regelmatig contact met prof. Dr. Arnoud-Jan Bijsterveld, hoog leraar Cultuur in Brabant aan de KUB (Katholieke Universiteit Bra bant), heeft gezorgd voor een cul- tuurhistorsch en wetenschappe lijk verantwoorde uitgave. INHOUD Douma en Van den Brand gid sen de lezer -na een korte inlei ding- vanaf de verre préhistorie naar het heden. Dit met als onder delen onder andere Romeinse en Frankische tijd, Kerstening, Mid deleeuwen, betekenis van Peel en Maas, Leenhoven, Tollen, Vis- en Veerrechten, Jacht, Veiligheid, Maasheggen, Land- en Waterwe gen. Daarna volgt een beschrij ving van de afzonderlijke dorpen in alfabetische volgorde, met daarbij de onderlinge verbanden. Het boek is een uitgave van de Historische Kring Land van Cuijk, tot stand gekomen ook in overleg met de Stichting Peel, Maas, Niers. Het werk is gebonden, met harde kaft, ongeveer 400 pagi na's. Het boek verschijnt ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de Historische Kring op zater dag 14 september 2002. De pre sentatie van het boek vindt plaats tijdens een symposium, over de versterking van de publieke bele ving van de cultuurhistorie in het Land van Cuijk. Tevens is hieraan verbonden een tentoonstelling in het gemeentehuis van Sint Anthonis, waarin de cultuurhistorische ont wikkeling van het Land van Cuijk en de daarin gelegen 33 dorpen en de stad Grave visueel gemaakt wordt. Na de presentatie op 14 sep tember zal het boek ook te koop zijn bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Op vrijdag 16 augustus houdt de Stichting Jong Leunen Leeft voor de twaalfde keer De Leunse Fuif onder het inmiddels welbe kende motto Fiëste wie de Biëste De opzet zal ook dit jaar weer gro tendeels hetzelfde zijn, de locatie is echter anders, een wei aan De Hoef in Leunen. De wei zal wor den omgetoverd tot feestterrein, bestaande uit een tent en een openlucht gedeelte dat plaats biedt aan 2500 feestgangers. Hier bij is, na betaling van tien euro entree, de drank gratis en is er live muziek. Uiteraard zijn ook de broodno dige eetgelegenheden aanwezig. Voor de mensen die afhankelijk zijn van fiets of auto zijn er vol doende bewaakte parkeergele- genheden nabij het feestterrein. Ook is de aan- en afvoer van taxi's goed geregeld, waardoor het komen en gaan van feestgangers geen enkel probleem oplevert. Het van tevoren reserveren van een taxi voor de terugreis is ech ter wel raadzaam. Ook dit jaar hebben ze weer gezorgd voor een spetterende live-band: The Red Cars. Zij zullen in de voetsporen treden van bekende namen als Volumia, De Zingende Fresia's, OEF en Trade Mark, die al eerder te zien waren op de Leunse Fuif. De band, afkomstig uit Rosmalen, timmert al sinds 1997 aan de weg en niet zonder resultaat. Zo stonden zij geprogrammeerd met bekende namen als Rowwen Hèze en Pater Moeskroen. The Red Cars spelen de betere top 100 (rock)num- mers, van top 100 classics tot top 40 actueel. Met hun enthousias- me zullen zij de komende fuif een zeer gevarieerde show neerzet ten. Ook dit jaar wordt gecontro leerd op de minimumleeftijd van 16 jaar en legitimatie is hierbij verplicht. De avond begint om 20.30 uur. Kijk voor deze en meer informatie ook eens op de websi te van Jong Leunen Leeft: www.leunen.nl/jll Zoals ieder jaar zal ook in 2002 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus NIET in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde len; hierdoor mag de imkerver eniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Venray: Jan Weys, gebied Leunen, tel. 585806 (tussen 12.00 en 13-00 uur en na 18.00 uur); Ad Meurs, gebied Venray, tel. 512537; Piet Michels. gebied Ysselsteyn, tel. 0493-529511; Wim Jacobs, gebied Oostrum, tel. 585652 (na 18.00 uur). Buurtvereniging "Rond de Heide" uit Overloon organiseert op vrijdag 23 augustus a.s. alweer voor de 10e keer haar jaarlijkse rommelmarkt. Deze vindt plaats in de grote tent bij café hotel Bos en Berg aan de Irenestraat in Overloon. Klokslag 18.00 uur zul len de deuren openzwaaien van deze grootse rommelmarkt. Vanaf 20.00 uur zullen de topstukken bij opbod worden verkocht waar bij de hamer gehanteerd zal wor den door de bekende veiling meester Toon Hendriks. De opbrengst van de rommelmarkt zal ook dit jaar weer deels ten goede komen aan de plaatselijke afdeling van "nationale vereniging de Zonnebloem' Als u nog goede bruikbare spul len hebt, waarvan u het jammer vindt om ze zomaar weg te gooi en dan kunt u ze altijd na telefoni sche afspraak brengen tel.: 0478- 641608. Ook kun u de spullen op donderdag 22 augustus van 14.00 uur tot 20.00 uur inleveren aan de achterzijde van de grote tent (Vlassertstraat). Helaas kunnen wij voor deze markt geen groot meubilair (kasten, bankstellen, enz), koelkasten en diepvriezers innemen. Wat gebeurt er als U niet adverteert Op zaterdag 24 augustus ver zorgt Frank Janssen van Tennishal de Schaapskooi in Venray een Zuid Amerikaans feest doorspekt met summerhits uit de jaren '70 - '80 en '90. Dit megaspektakel (1000 vierkante meter) vindt plaats in de tot sambatempel omgebouwde tennishal met een oogverblindende lichtshow en vele special effects. De geluids kwaliteit en kwantiteit zijn van zeer hoog niveau en een lust voor het gehoor. De organisatie heeft de hand weten te leggen op de enthousiaste dans- en muziek groep Os Malandros. De veertien muzikanten en acht dansers/ dan seressen presenteren in hun optreden een vrolijk stukje onver valste Braziliaanse cultuur. De toe schouwer waant zich al snel in de wervelende sfeer van het Brazili aanse straatcamaval van Rio de Janeiro. De opzwepende samba ritmes en sensuele dansen in schitterende kostuums zijn de ingrediënten voor een kleurrijk PEEL EN MAAS een abonnement waard spektakel. Sinds 1976 is deze sam baschool een knaller bij thema feesten, evenementen, festivals en concerten. Os Malandros een band die overal en altijd weer volle zalen trekt als deze samba escola het podium betreedt is één ding zeker; hierbij stil blijven zit ten of staan is volstrekt onmoge lijk. Naast het live optreden zijn er die avond drie dj's. Bij dj QBA zal samba, salsa en merengue de boventoon voeren, de andere twee gast dj's van Maasland Radio zullen u trakteren op de summer hits van de afgelopen vier decen nia. Dus een perfecte compositie tussen Zuid-Amerikaanse en wes terse dansbare muziek. Ben je net terug van vakantie of mag je nog gaan. een betere afsluiting of voorbereiding is er niet. Blote schouders en benen bermuda's en korte rokjes, bruingetinte lichamen, billen en borsten dé kans om je van je beste kant te laten zien. Tot slot heeft het pro motieteam van Passoa Diablo - een mix van passoa, cactus, en ginger - een groot aantal leuke prijsjes ter beschikking gesteld die tijdens het feest allemaal wor den uitgedeeld. De Sambatempel opent zijn deuren om 21:00 uur. Gepaste kleding is gewenst, de leeftijd is 18 jaar en ouder (legiti matie verplicht). De entree bedraagt tien euro in de voorver koop en dertien euro aan de kassa. De voorverkoopadressen zijn Heeren van Aemstel, telefoon 580600, Koffiehuijs Zowyzo, tele foon 589821. cafetaria Landweert, telefoon 580480 en cafetaria Thie- len, Kennedvplein, telefoon' 582170. PEEL EN MAAS Volleybalvereniging MVC '64, wat staat voor de Maashees Vier- lingsbeekse Combinatie, met leden uit Maashees, Vierlings beek, Groeningen, Holthees, Smakt en Geysteren, wil op zon dag 1 september weer de traditio nele vlooienmarkt houden. Dit jaarlijks weerkerend evenement biedt gezelligheid voor het hele gezin en geeft u de kans om tus sen de aangeboden koopwaar de koop van uw leven te doen. Op het fraaie dorpsplein aan de door gaande weg van Boxmeer naar Venray wordt dan in Maashees in gezellig ingerichte kraampjes vanaf 13-30 uur een geweldig assortiment gebruikte meubels, kleding, boeken, speelgoed, wit goed. curiosa etc. te koop aange boden. Vanaf ongeveer 15.30 uur kunt u, gezeten op het gezellig ingerichte terras van Plein 27, bie den op de goederen die veiling meester Piet Verstegen dan aan de man probeert te brengen. Kortom... een bezoek aan deze markt is ook gezien de muzikale omlijsting door een live band en het immer mooie maar bijzonder aan te raden. Volleybalvereniging MVC'64 heet u dan ook van harte welkom op zondag 1 september vanaf 13.30 uur op het dorpsplein te Maashees. Uitgeverij Wereldbiblio theek Amsterdam presenteert de roman 'De stad van de wilde goden' van schrijfster Isabel Allende. Isabel Allende werd in 1942 uit Chileense ouders geboren in de Peruaan se hoofdstad Lima en maakte naam met haar debuutroman 'Het huis van de geesten'. Na 'Liefde en schaduw', 'Eva Luna', 'Het goud van Tomas Var gas', 'Het oneindige plan', 'Paula', 'Afrodite', 'Fortuna's dochter' en 'Portret in sepia' is onlangs van haar hand 'De stad van de wilde goden' verschenen. Kate Gold is reisboekenschrijf ster, excen triek en voor de duivel niet bang. Op een dag komt haar vijftienjarige kleinzoon Alex loge ren, juist als ze de opdracht heeft aange nomen om in het Ama zonegebied de 'beesten' op te spo ren, onbe kende wezens die ongelooflijk sterk zijn en een dodelij ke stank ver- ,S1 ROMAN spreiden. Kate en Alex sluiten zich aan bij een expeditie, die bestaat uit een bonte verzameling mensen. Onder hen een aantrek kelijke vrouwelijke arts, een arrogante antropoloog, een foto graaf, een puissant rijke onderne mer, enkele soldaten en een Brazi liaanse gids met zijn twaalfjarige dochter Nadia. Ieder van de deelnemers heeft zo zijn eigen redenen om de jung le in te trekken- eerzame en min der eerzame. Na een gevaarlijke reis raakt de expeditie in de dode lijke greep van de 'beesten'. Alex en Nadia worden door een india nenstam die nog nooit met de westerse beschaving in contact is geweest, ont voerd naar de stad van de wilde goden, een mythische wereld die in niets lijkt op wat zij kennen. Zo begint een adembene mend en fan tastisch avon tuur zoals alleen Isabel Allende dat vertellen kan. Dit boek is ook te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 17,90 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9