'We hebben een wereldtopper in huis Jongeren zamelen geld in voor zwerfkinderen Bulgarije ervaren Aan den lijve Veltumse Dagen Samen sterk deskundige partner Veel scholen doen mee aan Kinderpostzegelactie A&A erstellen oe je zelf ieweldpleger angehouden Tegen paal Inbrekers aangehouden GROEP ACCOUNTANTS EN ADVISEURS ACCOUNTANCY - BEDRIJFSKUNDIGE ADVISERING - FISCAAL ADVIES - JURIDISCH ADVIES - LOONSERVICE PZ-CONSULTANCY AUTOMATISERING REGIOKANTOOR VENRAY LEUNSEWEGSI. POSTBUS 60. 5800 AB VENRAY TEL (IU78J Si 72 90. FAX (0478) SI 15 66 Limburgs grootste! len maas Donderdag 15 augustus 2002 - Pagina 7 |en José van Rooij's passie voor Afghaanse windhond Krachten worden gebundeld. bepaalt u de strategie, •w Jf\ P| Wij kennen het spél, V KJ KJ I O tlvvV/O de regels. Weten dat winnen of verliezen afhangt van een nauwe samenwerking. Het resultaat: uw bedrijf op voorsprong. j pas achttien maanden oud is ia Djari's Ice Storm. Maar Afghaanse windhond van J en José van Rooij-Assen ept de éne na de andere js in de wacht tijdens inter- j jonale hondententoonstel- jen in binnen- en buiten- Ij d. "Het is een reldtopper", zegt zijn baas- "We hebben goud in han- ji." Het Venrayse echtpaar eeg onlangs zelfs een eer- i ie uitnodiging om in okto- met hun tophond deel te jjnen aan de grootste ibfaaanse windhondenshow iet Amerikaanse Chicago. et rijtjeshuis van Wil en José de wijk Landweert wordt volle- gedomineerd door hun drie haanse windhonden. Want stAgha Djari's Ice Storm, een H laten ook Conquistador El lif ana Shalvm, een vijf jaar oude enKahil Kibra's Barisiah, een it jaar oude teef, nadrukkelijk ken aanwezig te zijn. 'Ze kij ft idwars door je heen', had Wil iet begin van ons gesprek nog ifj :n weten. Maar dat valt wel e. De koning onder de hon- - met zijn zwevend gangwerk lij zijn zijdeachtige vachten zijn een levend stuk Oosters antiek, J oor.il lief. En ook wel aanhan- 1 lijk. Een voor een komen ze |or een aai. Om kennis te ken. "Maar we kiezen dan ook j| jd honden met een lief karak- f r, aldus Wil. Het tekent de tstocht, de passie en de liefde r de twee Venraynaren voor dit 1 ndenras hebben. Zestien jaar leden, na hun trouwen, werd eerste Afghaan gekocht. Sinds- :n zijn ze verknocht aan de hon- nsport en de Afghaanse wind- nd in het bijzonder. "Ze weten I el goed dat ze mooi zijn. Bele- - «een Afghaan dan ook nooit. En I hem zeker niet, want dan is spel verloren. Je moet ze in n waarde laten, maar wel op n donder geven als ze iets ver- Wil van Rooij haalt met Agha Djat i's Ice Storm titel na titel binnen keerd doen." De hobby mondde leven van Wil en José'zijn hun den kost iedere dag uren. "Maar langzaam maar zeker uit in een honden het middelpunt. Verzor- het is ons leven", zegt José, "Alles passie, 'a way of life'. Want in het ging en training van de drie hon- staat in het teken van de honden. EUROPEES JEUGDKAMPIOEN Deelname aan hondenshows betekenen voor Wil en José een fantastische uitlaatklep. Om vrien den te maken en iets van de wereld te zien. Gelegenheden ook om de schoonheid van de Afghaanse windhond onder de aandacht van een groter publiek te brengen. Met Agha Djari's Ice Storm weet het Venrayse echt paar nu ook wat winnen is. De pas achttien maanden oude Afghaan rijgt de ene overwinning aan de andere. Drie keer beste pup in show in Gelsenkirchen. Venray en Haan Hochdahl. Euro pees jeugdkampioen 2002 in Dortmund, winnaar van het Sight- hound Worldcongres 2002 in Bel gië (de hele Europese top onder de 105 deelnemende Afghanen werd verslagen) en afgelopen weekend nog Landessieger Sach- sen 2002 tijdens een prestigieuze show in het Duitse Dresden. "We hebben nu goud in handen. Een succes dat ons niet door iedereen wordt gegund. Want het komt misschien een keer in de 25 jaar voor. Zo n prachtige Afghaan met een goed gangwerk en een bouw die al in jaren niet meer gezien is op shows." Vooral voor fokkers is het een hard gelag dat juist parti culieren zo'n prachtige hond heb ben. Wil en José hebben Agha Djari's Ice Storm gekocht van de Duitse topfokker Stefan Boieck uit Oberursul. vlakbij Frankfurt. Ook een man met liefde voor de Afghaan. Voor wie het belangrij ker is dat de puppies uit zijn nest onderdak vinden bij liefhebbers, dan bij fokkers die meteen dollar tekens in de ogen hebben (wat overigens niet wil zeggen dat fok kers geen hondenliefhebbers zijn). "We hebben ontzettend veel geluk gehad. We kenden Stefan van shows en zijn een week bij hem geweest om kennis te maken met Agha Djari's. Hij was de enige reu in het nest. Met was meteen liefde op het eerste gezicht. Van beide kanten, want het is natuur lijk minstens zo belangrijk dat ook de hond zijn nieuwe baasjes ziet zitten."' Stefan Boieck kreeg zo ook zijn zin, mensen die goed zijn voor Agha Djari's en het liefst afkomstig zijn uit het buitenland. De Duitse fokker was ook meteen overtuigd van het unieke karakter van de rashond. Wil: "Hij spoorde ons ook aan om met internationa le shows mee te doen. Overtuigd als hij was van de unieke eigen schappen die deze hond bezit." De kenner had het goed gezien. Want door de behaalde resultaten in de afgelopen maanden zijn ook Wil en José er van overtuigd, dat ze een absolute wereldtopper in huis hebben. "Als zeg maar een puppie tijdens grote shows de hele top achter zich laat, dan kun je wel zeggen dat het om een hele bijzondere hond gaat. Het streven is om de komende vijf jaar in ons omringende landen als Duitsland. Belgie, Luxemburg en Frankrijk nationale titels binnen te halen. In ieder land is het zo dat je door vier shows te winnen, en even zovele kaarten te bemachtigen, die titel binnen kunt halen. Alleen in Amerika heb je genoeg aan drie kaarten." Ameri ka, het hoge woord is er uit. Wil en José kregen de eervolle uitno diging om in oktober deel te nemen aan het 'Afghanen-evene- ment van het jaar' in Chicago. Daar komen zo n 500 tot 600 ras honden in de ring. Het Venrayse echtpaar twijfelt nog of de uitno diging wordt aanvaard. De facto ren tijd en geld spelen daarin een rol. "Eigenlijk willen we het lief ste gaan. want Agha Djari's maakt ook daar nu al kans op een ere plaats. Ondanks dat hij zo jong is. Maar als we nu niet gaan. dan in ieder geval volgend jaar. Ik denk dat we de komende dagen nog wel wat telefoontjes plegen. Mis schien komt het er alsnog van. Al is de voorbereiding heel erg kort." )e GGZ start in september een fhulpgroep Herstellen doe je f, een curusus van, voor en or cliënten. Veel mensen na behandeling wegens psychi- i problemen zitten met vra- n. Het herstelverhaal van cliën- in deze tien bijeenkomsten is nook erg belangrijk. Door her- overhalen met elkaar te delen eft men elkaar hoop en kracht, irstel is op zoek gaan naar een :gdie bij jou past. De uitdaging i jezelf weer te waarderen en ee te doen in de maatschappij, irstellen doe je zelf is een pro- s, geen eindpunt. Er wordt aan sloten op ervaringen en verha- n van de mensen zelf. Er valt el te leren van de ervaringsken- s van cliënten. Hulpverleners noen het herstelwerk niet )en. Dit is iets dat cliënten zelf oeten doen. Er zijn geen kosten in verbonden, wel de motivatie! iel jij je hierdoor aangesproken? aak dan een afspraak met de intactpersoon van Noord- en idden-Limburg. telefoon 478)569069. De politie heeft vorige week in nacht van woensdag op don- erdag in de Schoolstraat een 18- rige jongen uit Well aangehou- en wegens mishandeling. De erdachtc had zonder aanleiding ai even oude inwoner van Oos- um enkele malen in het gezicht Klagen. Hij gaf aan al langer een ckel aan de ander te hebben, 'egen de jongen is proces-verbaal pgemaakt, waarna hij in vrijheid gesteld. j Een 46-jarige automobilist uit Penny heeft tijdens een van de lermisnachien in de dichte mist ie scherpe bocht in de Albion- Hraat in Leunen gemist en kwam fervolgens op het trottoir terecht, taar hij tegen een windscherm fan een café botste, over een lage plantenbak reed en tegen een puur botste. Tenslotte kwam de into van de man aan de andere •tant van de oprit naast het café legen een muur tot stilstand. Vanaf september starten er weer verwerkingsgroepen voor vrouwen met een verleden van geweldservaringen o.a. lichamelij- ke, seksuele en geestelijke mis handeling. Het doel hiervan is om samen met andere vrouwen in een kleine groep het stilzwijgen en de beladenheid rondom deze geweldservaringen te bespreken en eventueel te verwerken. In onze maatschappij zijn we er van bewust geworden hoe groot de dreiging van geweld is die tegen vrouwen wordt gebruikt. Veel vrouwen hebben persoonlijk ervaring met mishandeling, ver krachting, incest en andere vor men van geweld. Deze vormen van geweld hebben te maken met machtsmisbruik. Vaak hebben vrouwen om te overleven deze ^ervaring weggestopt en dan kan het haar zomaar overvallen. Sek sueel misbruikte en/of mishandel de vrouwen lopen vaak jaren rond met haar geheim. Soms naar aanleiding van een gebeurtenis of een tv-programma kan het weer gaan leven. Vrou wen voelen zich vaak schuldig over het gebeurde, of vinden zichzelf niets meer waard en vies. Wegstoppen helpt niet, erover praten en delen met andere vrou wen is een mogelijkheid om het opnieuw te verwerken. De groepen gaan uit van de eigen kracht van vrouwen en wer ken vanuit de visie van de vrou wenhulpverlening. De kenmer ken van deze werkwijze zijn onder andere herkenning en erkenning, ontdekken van je eigen kracht en levenservaring, de kracht van het positieve den ken, informatie en preventieve voorlichting. Voel jij je hierdoor aangesproken of wil je hierover een brochure, neem dan contact op met Informatiecentrum Gees telijke Gezondheidszorg, telefoon (0478)527066 van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.30 uur of telefoon (0478)569069 Aan den lijve erva ren. De Kinderpostzegelactie van de Stichting Kinderpostzegels Nederland kan dit jaar reke nen op de deelname van 366 basisscholen uit Limburg. In totaal gaan 16.012 leerlingen van groep 7 en 8 uit deze pro vincie vanaf woensdag 25 sep tember langs de deuren om bestellingen voor Kinderpost zegels en kaarten op te nemen. De opbrengst van de actie komt ten goede aan kwetsbare kinde ren in het binnen- en buitenland. De opbrengst in Limburg was vorig jaar ruim 559 000 euro. In totaal hebben de kinderen vorig jaar een recordbedrag van 8,6 mil joen euro aan bestellingen voor Kinderpostzegels en wenskaarten verzameld voor het goede doel. De opbrengst van de Kinderpost zegelactie wordt verdeeld onder verschillende grote en kleine pro jecten in Nederland en het buiten land. Zo worden bijvoorbeeld projecten opgezet voor opvang en opleiding van minder valide kinderen, straatkinderen, werken de kinderen en kinderen die slachtoffer zijn van geweld. In Maastricht kreeg de Stichting De wijkvereniging in Veltum houdt van vrijdag 30 augustus tot en met zondag 1 september het wijkfeest Veltumse Dagen. Het festijn start op vrijdagavond met een sportief voetvolley-/vol- leybal-toumooi voor de jeugd van 12-15 jaar. met aansluitend disco in de feesttent aan de Pettenma kerstraat. Er kunnen zich nog enkele teams inschrijven (mini maal vier en maximaal zes jonge ren per team, waarvan tenminste de helft uit de wijk Veltum: vraag een inschrijfformulier bij Hans Beterams Adelbertwcg 16 of bij Peter Vullings Nicolaashof 5). Op zaterdagmiddag is er van 13-30 tot 17.00 uur voor de wat jongere jeugd (van 6-12 jaar) een jeugdzeskamp, met aansluitend daarop een grote playbackshow in de feesttent (voor de jeugdzes kamp kunnen nog een paar teams ingeschreven worden, aanmel ding via Mart Wijnhoven, C.lovis- hof 7. tel: 511193. Aanmelding voor de playbackshow kan nog bij Gerda van Lierop, Florishof 21, tel: 510869). De zaterdag wordt afgesloten met een gezellige Veltumse Avond in de feesttent: de muziek Vrienden- van de Maasgouw bij voorbeeld een financiële bijdrage van de Kinderpostzegels voor de inrichting van een 'slecht weer - speelvoorziening gericht op leer lingen met een handicap. Het aan tal leerlingen dat (ten opzichte van voorgaande jaren) deelneemt aan de Kinderpostzegelactie is in bijna alle provincies toegenomen. In totaal hebben zich de afgelo pen maanden bijna 6.000 scholen aangemeld voor de Kinderpostze gelactie. Jaarlijks doen zo'n 250.000 basisschoolleerlingen van groep 7 en 8 mee. De Kinder postzegels 2002 zijn ontworpen door kunstenaar Jan Bons in het thema 'Kind en Kleur'. De Kinder postzegelactie start op woensdag 25 september als de basisschool leerlingen huis aan huis bestellin gen opnemen voor Kinderpostze gels en wenskaarten. Tot eind september is het ontwerp van de nieuwe Kinderpostzegels een geheim maar kunnen de Kinder postzegels van 2001 nog wel gewoon besteld worden via www.kinderpostzegels.nl. Dank zij de extra toeslag van 19 euro cent per zegel, krijgen kinderen in Nederland en daarbuiten de kans om kind te zijn. wordt dit jaar verzorgd door de Fidelen Rosenthaler uit Merselo. Op zondagochtend 1 septem ber kan de jeugd overbodige, spul letjes aanbieden op de rommel markt en daarnaast kan iedereen deelnemen aan een grote waterat tractie. Vanaf 13-00 uur komen de grote zeskampteams in actie (aan melden teams, minimaal acht deelnemers, waarvan twee dames, minimale leeftijd 16 jaar en minimaal de helft uit Veltum). Bel voor info/aanmelding met Martin Wijnhoven, tel: 511193 of Ron Clevers, tel: 510426. Tenslot te kan de organisatie nog assisten tie gebruiken bij diverse werk zaamheden, zoals tentopbouw/inrichting, horeca, spelopbouw/begeleiding e.d. Interesse, Jos Bouten, tel: 586423. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Rode Kruis strekt zich uit in het gebied oostelijk van de Maas boven Venlo tot Nijmegen en westelijk van de Maas met de gemeenten Meerlo-Wanssum en Venray. Het district omvattende 100.000 inwoners, is het kleinste district van het Nederlandse Rode Kruis, maar wel zeer uitgestrekt. Het bestuur van het district heeft teneinde de samenwerking te bevorderen in overleg met het hoofdbestuur van het NRK in Den Haag voor een ontwikkelingspro ject gekozen. Uitgangspunt voor dit project was: er moet een uit wisseling mogelijk zijn met de jeugd in het land waar het project wordt opgezet: het moet een pro ject zijn wat de jeugd aanspreekt; de jeugd moet daar zelf in samen werking met anderen financiële acties voor kunnen opzetten: er moeten meer districten van het NRK in Nederland bij betrokken zijn, zodat ons district niet het enige district in Nederland is dat in een dergelijk project partici peert en ook deze jeugd met elkaar de ervaringen kunnen uit wisselen. In dit kader heeft het district Noordelijk Noord-Limburg zich garant gesteld om in drie jaar tijd in het totaal 68.06" euro bij elkaar te brengen. De andere deel nemende districten zijn Dor drecht IJsselmonde en het District Hoeksche Waard. De politie heeft dinsdagmorgen rond 4.30 uur naar aanleiding van een melding twee 17-jarige jongens uit Blerick en Veulen aangehouden op verdenking van inbraak bij een bedrijf aan de Zuivelweg in Leunen. De jongens werden op de snorfiets aangehouden op de Ven- loseweg in Sevenum. Zij werden voor verder onderzoek overge bracht naar het politiebureau waar zij werden ingesloten. De ouders van het tweetal werden in kennis gesteld. De zaak zal vermoedelijk worden afgehandeld door middel van snelrecht. Zij werden in de loop van dinsdagmiddag in vrij heid gesteld. Tot 19 augustus brengen twaalf vrijwilligers van het Bulgaarse Rode Kruis een bezoek aan Nederland. Jonge ren van het Bulgaarse en het Nederlandse Rode Kruis zetten zich gezamenlijk in voor een huis voor zwerfkinderen in Russe, een havenstad in Bulga rije. In het begin van deze week was het Bulgaarse gezel schap te gast in Venray. Vrijdag (morgen) gaat in het gemeentehuis van Oud-Beijer- land, in aanwezigheid van de bur gemeester en de Bulgaarse con sul, een fondswervingsactie van start, om het voortbestaan van het huis te verzekeren. Om hét op te knappen en te onderhouden is 118.000 euro nodig Hiertoe zul len jonge vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis onder andere de komende twee maan den 40.000 bloembollen verko pen. De Bulgaarse jongeren zullen alvast schoolmaterialen, kleding, gereedschappen en dergelijke meenemen in de bus waarmee ze vanuit Nederland terugkeren naar huis. In het huis te Russe kunnen 25 zwerfkinderen tussen de 4 en 18 jaar tijdelijk verblijven. Naast deze 24-uursopvang is er een dag centrum waar nog eens 30 zwerf kinderen worden opgevangen. De kinderen krijgen eten, onderwijs en medische verzorging. Het huis, het enige in zijn soon in Bulgarije, werd in 1995 opgericht door het Bulgaarse Rode Kruis met finan ciële steun van het Nederlandse Rode Kruis. Sinds anderhalf jaar wordt het financieel gesteund door de Rode-Kniisdistricten Dor- drecht/IJssclmonde. Hoeksche Waard en Noordelijk Noord Lim burg. Bulgarije is op Albanië na het armste land van Europa. De inflatie is torenhoog en in Russe is de werkloosheid naar schatting 30 procent. De sociale problemen zijn groot: veel kinderen overle ven op straat, komen in de prosti tutie terecht, worden mishandeld of worden uit bedelen gestuurd. Er leven in heel Bulgarije onge veer 180.000 zwerfkinderen. In Russe zijn er ongeveer 100 kinde ren dakloos, soms permanent, soms tijdelijk doordat ze tijdens schoolvakanties door internaten op straat worden gezet. Veel van hen behoren tot de Roma-minder- heid. Het huis van het Rode Kruis is bedoeld als tijdelijke opvang. Kinderen mogen er maximaal drie maanden blijven. In samenwer king met het maatschappelijk werk wordt gezocht naar een per manente oplossing, waarbij con tact met eventuele familieleden de voorkeur heeft. Lukt dit niet, dan zal plaatsing in een kinder huis de oplossing moeten bieden. In het huis werken zowel beroepskrachten als vrijwilligers van het Bulgaarse Rode Kruis. De Bulgaarse jongeren (in de leeftijd lussen 18 en 23 jaar) brengen op dit moment een tegenbezoek aan Nederland, want in juli waren jon geren van het Nederlandse Rode Kruis in Russe. Zij hebben daar vakantieactiviteiten voor zwerf kinderen begeleid. Het program ma in Nederland omvat bezoeken aan het Rode Kruis in Nederland maar ook recreatieve en sportieve activiteiten, zoals een bezoek aan Madurodam, watersporten in Noordelijk Noord Limburg, de beklimming van de Grote Kerk in Dordrecht en donderdag (van avond) een feestavond met 50 jonge lichamelijk gehandicapten die meevaren op de Henry Dunant, het vakantieschip van het Nederlandse Rode Kruis. De jon geren slapen bij gastgezinnen. Het District Noordelijk Noord- Limburg van het Nederlandse ■amn!

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7