'Kermis gaat als nachtkaars uit' Roel van Hooft wint reis Jongen beledigt agenten Bedreiging met vuurwapen Vermiste bel na een jaar weer terecht Autodiefstal $abs\tóe hlchst ZOMER- VOORDEEL Inbraak Honderddrieëntwintigste jaargang - week 33 - donderdag 15 augustus 2002 EEL EN MAAS Vuurwerk node gemist i Geen vuurwerk, maar soapster Daan Schuurmans die dinsdag avond met de kermis op de foto ging met fans en handtekeningen zette. De populaire Schuurmans, bekend van tv-programma's als Westenwind, Wodka Lime en de bioscoopfilm Costa had het ontzettend druk in het centrum van Venray en kreeg een hele sliert fans achter zich aan. Maar het was dan ook een unieke kans voor de ware fan om deze Bekende Nederlander (BN'er) een keer in levende lijve te ontmoe ten. De dertienjarige Roel van Hooft mocht tijdens de uitreiking van de kermisloterij de hoofdprijs, een Ireischeque voor twee personen van reisbureau Vice Versa, in ont vangst nemen. Roel liet weten de cheque te willen gebruiken voor een reis naar Spanje. Andere prij zen die gewonnen werden waren onder andere een draadloze huis telefoon, een stereo-installatie, een kleurentelevisie en een fiets. Op de foto krijgt Roel zijn prijs overhandigd van Renate Peters van de gemeente Venray. Vorig jaar werd tijdens de kermis de koperen bel van het kikkerspel ontvreemd. De exploitant van de attractie op de Grote Markt heeft een jaar later zijn bel weer terugge vonden... in feestcafé De Koets. Hij werd tijdens de kermisda gen ingeseind door een bezoeker van zijn attractie. "Goh, wat aar dig van jou dat jij die bel aan de Koets geschonken hebt", kreeg de kermisexploitant te horen. Die reageerde verontwaardigd waarop de bezoeker zei dat dit in de Koets was omgeroepen. De eigenaar van het kikkerspel ging direct kijken en trof inder daad zijn klok aan in het café aan het Schoutenstraatje. Het schijnt d"at de bel vorig jaar door een bezoeker in het café is achterge laten. Hij eiste zijn eigendom terug maar dit ging niet vanzelf want de bel had inmiddels dienst gedaan als personeelscadeau voor de kastelein. In de klok was niet alleen het logo van De Koets gegraveerd maar ook de tekst: "Twan en Birgit. van harte gefeli citeerd met het 10 jarig bestaan. Van het personeel..." Ondanks dat Venray weer terug kan kijken op een geslaagde kermis, is het evene ment toch toe aan een upgra de. Wil de Venrayse kermis de familiekermis blijven, die het al jaren is, dan zullen nieuwe initiatieven ontplooid moeten worden om dit zo te houden. Die mening zijn gemeente, horeca en kermisexploitanten toegedaan. Dat bleek vorige week woensdag tijdens de tra ditionele ontvangst van de kermisexploitanten op het gemeentehuis. "De Venrayse kermis kan niet groter. Het concept is goed maar Kabouter Plop was bij de jeugd in trek maar een activiteit zoals het vuurwerk werd node gemist. toch mogen we niet stil blijven zitten." Dat is de boodschap van wethouder Driessen aan kermis exploitanten en horecaonderne mers. "We moeten de goede balans tussen attracties en horeca blijven zoeken. Er zijn nieuwe impulsen nodig om ervoor te zor gen dat de Venrayse kermis een familiekermis blijft", aldus Driessen die moest erkennen dat met name het vuurwerk op de kermis gemist werd. Ook zal de kermis in de promotionele sfeer beter in de regio weggezet moe ten worden. Driessen gaf zelf de eerste voor zet. Hij stelde voor om ter afslui ting van de kermis, op woensdag avond tegen sluitingstijd van de kermis, een vuurwerk te organise ren aan de rand van het centrum, niet te ver weg van de attracties. Nu gaat de kermis volgens de wet houder als een nachtkaars uit. "Een vuurwerk op woensdag op een veilige locatie zou een waar dig einde betekenen van dit feest".aldus Driessen. Ook de afvaardiging van de twee kennisbonden, is het met de wethouder eens. De formule van de Venrayse kermis is goed. De kermis kan niet groter maar is vol gens hen op punten voor verbete ring vatbaar. "Zo te horen zijn we het alle maal met elkaar eens. We zouden dan ook eens vaker bij elkaar moeten zitten." Dat was de reac tie van Betty Bradley van Horeca Nederland afdeling Venray. "Door een betere communicatie is een betere promotie mogelijk", aldus Bradley. Dit najaar zouden vol gens haar alle betrokkenen al bij elkaar moeten zitten om de ker mis van 2003 samen gestalte te geven. "Maak gebruik van de synergie, dan is 1+1=3." Een 15-jarige jongen is tijdens de kermisdagen aangehouden y/egens belediging, openbare dronkenschap en ordeverstoring, jegen hem is proces verbaal 9Pgemaakt. De politie trof tijdens de kermissurveillance in het J Schoutenstraatje een groep van Ongeveer vijftien personen aan, die volgens de horecainedewer- Kers al meerdere dagen voor over last zorgde. De groep provoceer de voortdurend en probeerde f i Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl ruzie uit te lokken. Kermisdinsdag werd hen meer dere keren gesommeerd de straat te verlaten en daar niet meer terug te komen. De 15-jarige jon gen werd aangehouden op De Bleek nadat hij in het Schoutenstraatje opnieuw agen ten had uitgescholden. Terwijl de jongen werd voorgeleid voor een hulpofficier bleef hij vervelend doen. Het tegen hem opgemaakte proces verbaal is naar justitie gestuurd waarna de officier van justitie de strafmaat zal bepalen. Maandagmiddag is vanaf de Stevenbeekseweg in Overloon een witte bestelauto van het merk Volkswagen voorzien van het ken teken VG-LF-29 gestolen. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl De politie heeft kermis- maandag een in Venray wonende man aangehouden in verband met het in bezit hebben van en bedreiging met een vuurwapen. Een tweede man (die in zijn gezelschap was) werd eveneens aange houden, maar na te zijn gehoord is deze man in vrij heid gesteld. Omstreeks 22.40 uur kreeg de politie een melding van een getui ge dat in de Patersstraat twee mannen met een vuurwapen lie pen. Een politiepatrouille trof de beide mannen aan en kon hen aanhouden. llit onderzoek bleek dat na een DUBBELPRINT 2 FOTO'S 10/15 CM VOOR 0,45 bij ontwikkelen en afdrukken en over twee dagen klaar SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY oplopend meningsverschil tussen een 30-jarige een 35-jarige inwo ner van Venray, de laatste plotse ling een vuurwapen had getrok ken en met het wapen had gedreigd. Een 39-jarige man bemoeide zich in eerste instantie met de ruzie, maar wist even later de man met het vuurwapen te kal meren. Dat gaf de 30-jarige de gelegenheid zich uit de voeten te maken. Zowel de man met het vuurwapen als de man die zich met de ruzie bemoeide werd aan gehouden. Het vuurwapen is in beslag genomen en de verdachte is ingesloten. De 39-jarige werd na als getuige te zijn gehoord, in vrijheid gesteld. Het slachtoffer van de bedreiging heeft aangifte gedaan. Onbekenden hebben vorige week in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in het clubgebouw van een sportclub aan Het Spekt in Geijsteren. De inbrekers richtten veel vernielin gen in het pand aan en maakten geld. drank en snoepgoed buit Het alarm was vernield waarna een ruit was ingegooid. Tele foons, deuren en bureaus waren opengebroken. Wethouder Driessen stelde vorige week woensdag tijdens de ontvangst van kermisex ploitanten in het gemeente huis dat de kermisbezoeker dit jaar veel geld kwijt was. Volgens hem kwam dat niet door de vaste attractieprijzen van anderhalve euro, maar kostte de kermisganger de combinatie van attracties en horeca veel geld. De wethou der had ergens voor een Icetea twee consumptiemunten moe ten neertellen. Dc horeca-ondememers vinden De horeca duur? Deze kermisgangers hebben daar helemaal geen problemen mee. de kritiek van wethouder Driessen op de prijzen van de horeca niet terecht. Driessen vond de prijzen van de horeca, mede door invoering van de euro, veel te hoog. Voorzitter Bradley van Horeca Nederland afdeling Venray. was het daar niet mee eens. "Met 1,40 euro per reguliere consumptie is de horeca in Venray niet duur. Daar kunt u een lekker pilsje voor drinken", was de reactie van Bradley, die aangaf geen horecazaak te kennen waar een Icetea twee muntjes zou kos ten. De horecaondernemers waren overigens op meerdere items mik punt van kritiek. Daarbij ging het om geluidsoverlast, terrasuitbrei ding en urineerplaatsen. Met name dat laatste leidde volgens wethouder Driessen tot een nieuwr fenomeen: plastoerisme De wethouder had zich verbaasd dat het urineren bij de toiletwa gen op het Schouwburgplein 25 eurocent kostte, terwijl het in de wagen in de Grotestraat 50 euro cent kostte. Bovendien vond de wethouder het aantal piasvoorzie ningen te weinig. Horecaondemeemster Elly Swinkels kon maar weinig met die kritiek. "Wij (Zowyzo en De Koets) hebben voor een extra uri- newagen gezorgd bij onze zaak. Maar eigenlijk is dit ook een zaak van de kermisexploitanten. Het zijn niet alleen de horecabezoe- kers die hun behoefte moeten doen", aldus Swinkels.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11