Vlinderweken in de natuurlijkste zoo van Nederland een onverwachte ontmoeting met een antilope of een zwarte ooievaar! OVfR 00N gierig om welke vlindersoorten het gaat? Met behulp van de vlin- derzoekkaart kan iedereen de vlinders bij de goede naam, noe men. Nieuw dit jaar is de Magie Zoo Shów. In deze theatervoorstelling speelt het eigen edutainmentteam de hoofdrol en passeren verschil lende liedjes en verrassende illu sies de revue. Het enthousiasme van de theaterdieren maakt de Magic Zoo Show tot een groot spektakel voor de jeugdige bezoe kers van Zoo Pare Overioon. Deze spetterende theatershow begint ieder dag in juli en augus tus om 12.30 en 14.30 uur. Elke dag in juli en augustus zijn er bovendien poppenkastvoorstel lingen om 11.30 en 13.30 uur; een Magie Zoo Show om 12.30 en 14.30 uur, schminken van 11.00 tot en met 16.00 uur en ballon- knopen van 12.00 tot en met 17-OOuur. Op 4 augustus treedt Theater Apekop op in Zoo Pare Overioon. zij zullen optreden om 12.30 en 14.30 uur. Op deze dagen vervalt de poppenkastvoorstelling en de Magie Zoo Show. Op 6, 8, 11, 13, 15, 18, 20, 22, 25, 27 en 29 augustus komt er een valkenier met een roofvogelshow om 13.00, 14.30 en 16.00 uur. Iedere zondag in augustus ver zorgt Imkervereniging Venray demonstraties in de bijenstal van 13-30 tot 16.00 uur. De poppenkastvoorstelling. Magie Zoo Show, Theater Ape kop, roofvogeldemonstraties en de demonstraties in de bijenstal zijn gratis. Schminken kost 1,50 euro per persoon en het ballon- knopen 1 euro per geknoopte ballon. www.overloonzoo.nl Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd:, telefoon: PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus 2002 - Pagina Peel en Maas en Zoo Pare Overioon geven vrijkaartjes weg Op zoek naar een leuk dagje uit in de vakantieperiode? Dan biedt Nieuwsblad Peel en Maas, in nauwe samenwer king met Zoo Pare Overioon, haar jonge lezers door middel van een leuke kleurplatenactie een unieke gelegenheid om vrijkaartjes te winnen voor de natuurlijkste zoo van Neder land. In Overioon ligt, zoals u wellicht wel weet, namelijk een verrassend natuurlijk die renpark met een botanische tuin. De bezoeker beleeft een spannende zwerftocht langs vele bijzondere dier- en plan tensoorten. De Maidan staat voor Azië. Het is een heuvelachtige en grazige vallei met waterpartijen. De vele dieren die in de vallei verblijven, voelen zich helemaal thuis en bewegen zich vrij tussen de bezoekers. Zo kan het gebeuren dat u een onverwachte ontmoe ting heeft met een antilope of een zwarte ooievaar! Kleine panda's klimmen lenig van tak naar tak of liggen lekker te slapen in het zonnetje. Pelika nen zwemmen in hun meer op de Aziatische vlakte. Gibbons slinge ren behendig door de bomen, terwijl ze de bezoekers toeroepen. In de vele, natuurlijk aangelegde gebieden leven ooievaars, otters, baardapen en axisher- ten in grote families bij elkaar. In Zoo Pare Over ioon ziet u naast bekende dieren, zoals wasberen, papegaaien en lama's ook veel onbekende en zeld zame soorten. Heeft u wel eens een palmgier gezien? En wat dacht u van binturongs, zwart witte vari's, sikaherten en dwergnijlpaaardjes? De dieren in Zoo Pare Overioon hebben de ruimte eii dat laten ze u weten ook. Regelmatig worden er jongen geboren in het dierenpark, zoals wallabies, vosmangoes- ten, Indische antilopen, tahrs, mara's en allerlei soorten dwergaapjes. Zoo Pare Overioon werkt samen met andere dierentui nen aan fokprogramma's om bedreigde diersoorte voor uitsterven te behoeden. In Zoo Pare Overioon leven heel wat bedreigde diersoorten die in zo'n speciaal fokprogram- ma geplaatst zijn. De kleine pan da's, beermaners, Vietnamese sikaherten, gibbons, ringstaartma- ki's, witgezichtoeistities en wand- oeroes zijn hier enkele beelden van. BOTANISCHE TUIN De Botanische Tuin D'n Hof is dendronvallei, kruidentuin, pine- tum, lelietuin en kassen met een grote acacia- en cactuscollectie. In de bijenstal kunt u bijen van haal dichtbij bekijken en alles te weten komen over deze bijzonde re insecten. De Vlindervallei is beplant met vlinderstruiken. Deze mooie, bloemrijke planten trekken met hun geur en nectar vlinders aan. Daardoor fladderen hier in de het kindertheater worden in het hoogseizoen poppenkast en ande re voorstellingen gegeven. De kin deren kunnen zich laten schmin ken als hun lievelingsdier en er worden leuke ballonfiguren geknoopt. Theater Apekop treedt met hun wervelende illusieshow weer verschillende keren voor u op, evenals de valkenier, met zijn spannende roofvogeldemonstra tie. Regelmatig zijn er leuk thema activiteiten, zoals Kids Power: een middagje als dierverzorger. VLINDERWEKEN Zoo Pare Overioon staat van 15 De redactie van Peel en Maas heeft enkele kaartjes weten te bemachtigen en heeft samen met Zoo Pare Overioon een kleurplatenactie op touw gezet. Lever deze kleurplaat voor vrijdag 9 augustus in bij boek handel Van den Munckhof en maak kans op een vrijkaartje voor de natuurlijkste zoo van Nederland! juli tot en met 15 augustus in het teken van vlinders. Er worden allerlei leuke activiteiten met betrekking tot vlinders georgani seerd. Tijdens de vlindermaand kunnen de kinderen deelnemen aan een speciale vlinderspeur tocht waarin ze alles te weten komen over het leven van vlin ders, wat het verschil is tussen dag- en nachtvlinders en nog veel meer. De schminkmeiden van Zoo Pare Overioon kunnen ieder kind omtoveren tot vlinder. Daar naast kan iedereen op de foto als Icarusblauwtje, een vlindersoort. In de vlindervallei fladderen heel veel vlinders rond. Nieuws- in 1986 aangelegd en is nu onder deel van Zoo Pare Overioon. In een parkachtige omgeving bevin den zich onder andere een rodo- zomer vele kleurrijke, inheemse vlinders, die in Nederland in hun bestaan bedreigd worden. KIDS KINGDOM In Kids Kingdom verblijven de bij de kinderen populaire dieren, zoals aapjes, stokpaardjes, was- beren, neusberen, prairiehond- jes en gieren. Op avontuur door het koninkrijk ontmoe ten de kinderen van heel dichtbij wallabies, nandoes en Siberische wezels. Tijdens de voederronde door dit gebied worden bij de ver schillende dieren, zoals de ringstaartmaki's, heel veel wetenswaardigheden ver teld. De kinderen kunnen ravotten in de speeltuin, geitjes knuffelen in de kinderboerderij of een spannende speur tocht maken, zoals: de potentocht, staarten- tocht, natuur- tocht en de avontu rentocht. In Zoo Pare Over ioon valt nog meer te bele ven. In

Peel en Maas | 2002 | | pagina 8