Eigen Huis tikt Venray op vingers enraynaar wint loofdprijs met Kraslot TVE achter decoder ,gri Business Groep il vaart achter Reconstructie HALVE PRIJS "Dit gaat echt te ver" RESTANTEN ZOMER 2002 DE HELFT VAN DE Porkhof gaat varkens elders slachten Gehandicapten ibestaat een jaar Klacht tegen feestjes RIO en gemeente Venray Op de bon Venray wil huurders helpen r Keijsers-Manders s»^an idröme Keizersveld 40, Venray, Tel.: (0478) 55 06 70 De Gehandicapten Organisa tie Venray en omstreken (GOV) heeft bij het college van B en W van de gemeente Ven ray een klacht ingediend tegen de bonusregeling van de gemeente Venray en het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO). De GOV vindt het 'bela chelijk' dat, als WVG-aanvra- gen binnen een bepaalde ter mijn worden afgehandeld, er feestjes worden gegeven voor het personeel van de gemeen te en het RIO. "Dit gaat echt te ver. Die feestjes worden betaald uit de WVG-pot. De Wet Voorziening Gehandicap ten is echt niet voor zulke doeleinden bestemd", zegt voorzitter Piet Molmans ver ontwaardigd. Gehandicapten dienen bij de gemeente aanvragen voor hulp middelen of woningaanpassing in. De gemeente speelt die aanvragen door naar het RIO, die moet bepa len of een gehandicapte inder daad in aanmerking komt voor een vergoeding of hulpmiddel. Het RIO doet dit voor meer gemeenten in Noord-Limburg. Indien aanvragen voor de WVG binnen een bepaalde termijn wor den afgewikkeld, worden er feest jes gehouden voor het personeel van de gemeente en het RIO. De bonusregeling kan oplopen tot Om inzicht te krijgen in het meerjarig beleid van gemeen ten ten aanzien van de lokale woonlasten heeft Vereniging Eigen Huis de lastenstijging onderzocht over de jaren 2000, 2001 en 2002. Van de 482 onderzochte gemeenten onderscheiden 39 gemeenten, waaronder Venray, zich door jarenlange forse stijgingen van de woonlasten in combi natie met een ook in absolute zin hoog lastenniveau. De Vereniging Eigen Huis duidt deze gemeenten aan als 'Woonlas ten-toppers' en heeft hen drin gend opgeroepen om het beleid te wijzigen. Donderdagmiddag heeft direc teur Collectief Ledenbelang van de Vereniging Eigen Huis, mr. Frank van Loon, de loco-burge meester van Bunnik, de heer D. Kaas symbolisch een rode kaart overhandigd. Bunnik staat boven aan de lijst 'Woonlasten-toppers'. De woonlasten zijn daar in drie jaar tijd met ruim 80% gestegen tot 876 euro voor een meerper- soonshuishouden. Dit ligt nage noeg 50% boven het landelijke gemiddelde. Van Loon wees erop dat er in de op deze lijst voorko mende gemeenten veel woonlas- tenpijn wordt geleden: 'Wij ont vangen voortdurend reacties van leden die grote moeite hebben met deze extreme stijgingen. Lagere inkomens, waaronder veel oudere eigenwoningbezitters, komen daardoor in de proble men. De Vereniging Eigen Huis is voornemens om dit onderzoek naar 'Woonlasten-toppers' jaar lijks uit te voeren en een rode kaart uit te delen aan de koploper van de lijst. Het is een overduide lijk signaal dat dit zo niet kan doorgaan. Daarom hebben wij deze gemeenten opgeroepen een trendbreuk in de lastenontwikke ling te bewerkstelligen' De selectie van gemeentelijke 'Woonlasten-toppers' is gebaseerd op de gegevens van de afgelopen drie jaren. Hierdoor wordt inzich telijk hoe de woonlasten zich in deze gemeenten structureel ont wikkelen. De Vereniging Eigen Huis heeft de 39 gemeenten schriftelijk gewezen op het belang van een beheerste ontwik keling van de lokale woonlasten. Niet alleen is de hoogte van de woonlasten een punt van overwe ging bij de aankoop van een woning, het is vooral belangrijk dat alle eigen w-oningbezitters erop moeten kunnen vertrouwen dat hun woonlasten betaalbaar blijven. Een reeks bovenmatige stijgingen in combinatie met een hoog lastenniveau brengt de betaalbaarheid van het wonen in het gedrang. Op de internetsite van de Ver eniging Eigen Huis: w^ww.eigen huis, nl staat het overzicht met nadere gegevens over de 39 gemeentelijke 'Woonlasten-top pers' en de brief die naar de betreffende gemeenten is gestuurd. De politie heeft donderdag bij verkeerscontroles in Venray, Maasbree, Venlo en Weert 749 bekeuringen uitgeschreven. Op de Stationsweg zijn donderdag morgen negen automobilisten bekeurd. De bekeuringen zijn opgemaakt voor het niet dragen van de autogordel (7), niet heb ben van een geldige APK en het niet hebben van een verzekerings bewijs en bromfietscertificaat. vier feestjes per jaar. De regeling is het bestuur van de GOV echter helemaal in het verkeerde keelgat geschoten. 'Het WVG-budget is bestemd om voor zieningen te verstrekken aan gehandicapte burgers en niet om het doel voorbij te gaan en rege lingen vast te leggen in een con venant om bonussen uit te delen', stelt het bestuur in een gepeper de brief aan het college en de raadsleden, in de WVG-verorde- ning van de gemeente Venray staat dat men goedkoop en ade quaat te werk moet gaan. Het is vplgens de verordening dus niet juist wat er nu is geregeld met het RIO'. Voorzitter Piet Molmans vindt de regeling te gek voor woorden. "Die mensen moeten hun werk gewoon fatsoenlijk doen. Wat denk je wat al die gehandicapten, die elke stuiver moeten omdraai en, denken als ze zo'n verhaal lezen. En een ludieke regeling om goed werk te stimuleren vind ik zoiets al helemaal niet." Volgens de GOV heeft het RIO ook een stichting benaderd, WVG Support uit 's Hertogenbosch, omdat de eigen medewerkers de aanvragen bij het RIO niet meer- op tijd kunnen verwerken. De gehandicaptenorganisatie wil graag van het college weten wat het kost om deze stichting in te huren en vraagt zich af of dit ook uit het WVG-budget wordt betaald. In Venray zijn volgens de GOV ouderenconsulenten opge leid die de aanvragen net zo goed thuis bij de mensen kunnen beoordelen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5300 AA. Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: redactie@vandenmunckhof.nl Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Donderdag 1 augustus 2002 - Pagina 3 Porkhof (onderdeel van Hou- bensteyn Groep) stopt binnen kort met slachten op locatie Yssel- steyn en zal de varkens van Houbensteyn en overige vaste leveranciers laten slachten bij Hilckmann in Nijmegen. Alle ove rige vleesverwerkingactiviteiten blijven in het Limburgse Yssel- steyn. Volgens algemeen direc teur Eric Houben zijn de voorde len overduidelijk: "Enerzijds kan Porkhof met de vrijkomende bedrijfsruimte zich nog beter rich ten op retail en anderzijds is Hilckmann in Nijmegen door haar schaalgrootte beter in staat om goed en efficiënt te slachten". Eric Houben benadrukt dat het slach ten op zich een klein onderdeel is in de totale vleesverwerking en dat Porkhof na deze aanpassing de reeds ingezette lijn om vlees volledig traceerbaar aan de retail aan te bieden met kracht voort zet. Door deze aanpassing zullen circa vijftien van de 80 arbeids plaatsen binnen Porkhof verloren gaan. Deze medewerkers zullen waar mogelijk herplaatst worden, echter gedwongen ontslagen zijn niet uitgesloten. De onderne mingsraad heeft reeds positief advies uitgebracht. Houbensteyn Groep realiseerde in 2001 met ca. 120 medewerkers een jaaromzet van ca. 33 miljoen euro en is actief in de volledige varkensvlees kolom: van zaadje tot karbonaadje. Om tientallen huurders te behoeden voor financiële proble men wil de gemeente Venray ze de helpende hand bieden. Omdat het ministerie van VROM deze maand problemen heeft met het overmaken van huursubsidies aan pariculieren en woningcorpora ties, zijn veel huurders in de pro blemen gekomen. De huur is bij hen afgeschreven zonder dat de huursubsidie is ontvangen. Het ministerie heeft toegezegdx het ontbrekende geld zo spoedig mogelijk over te maken. De gemeente Venray wil, zolang het geld nog niet overgemaakt is, huurders met een bijstanduitke ring financieel uit de brand hel pen door ze alvast een voorschot te geven. Ook de Venrayse woningcorporatie Wonen Venray heeft beloofd huurders die in de problemen komen te helpen. PEEL EN MAAS een abonnement waard dat ze weten waar ze aan toe zijn. Uiteraard dienen de plannen afge stemd te worden op de beschik bare middelen en mogen de socia le aspecten niet uit het oog worden verloren", aldus voorzit terjan Loonen. De Agri Business Groep Venray e.o. is een onderne mersvereniging die de belangen behartigt van de toeleverende- en verwerkende agrarische bedrijven in de regio Venray en omstreken. De groep heeft een 50-tal bedrij ven als lid. In totaal werken er ca. 1.500 medewerkers bij deze bedrijven en gezamenlijk verte genwoordigen zij een jaarlijkse omzet van ca 500 miljoen euro. Een regionale werkgroep heeft de reconstructieplannen voorbereid en uitgewerkt in een Bouwsteen voor dit district. Loonen: "De agri business groep ziet dat er draag vlak is voor de aanpak vanuit de regio. Niemand anders kent de streek immers beter dan de eigen mensen die er werken en wonen. Deze mensen hebben plannen voorgesteld die passen bij dit gebied. Ze hebben onder andere een zonering voorgesteld waarbij per gebied prioriteit wordt gege ven aan landbouw, leefbaarheid en natuur. De plannenmakers constateren een zeer bijzondere positie van de landbouw. Er zijn hier veel grote gezinsbedrijven met jonge ondernemers die voor uit willen. Voor deze onderne mers dient ruimte te blijven en de reconstructie kan dit faciliteren. Dit brengt rust en helderheid bij deze boeren van de toekomst." De agri business groep is bezorgd over de financiële midde len en instrumenten. Ze constate ren dat de politiek een terugtrek kende beweging maakt en dat de beloofde potjes waarschijnlijk leeg zijn. "Dit betekent dat de plannen afgestemd moeten wor den op de beschikbare middelen. Er mogen geen individuele onder nemers de dupe worden van een tekort aan geld. Sociaal is dit onac ceptabel", zegt de voorzitter. De Gehandicapten Organisa tie Venray en omstreken, beter bekend als GOV e.o., bestaat een jaar en kent een ledenaantal van 75. "De GOV komt op voor het individu en uit de praktijk blijkt dat onze vereniging in Venray en omgeving aan een behoefte vol doet", vertelt voorzitter Piet Mol mans. "Niet alleen komen we op voor de belangen van de gehandi capten, maar ook voor mensen die vastgelopen zijn in procedu res rondom bijvoorbeeld de WAO en de AOW. Ook die mensen kun nen bij ons aankloppen voor ■hulp." In maart van dit jaar is er een (protocol uitgekomen dat instan ties er nog beter van moet over tuigen dat gehandicapte'n de hulp en voorzieningen dienen te krij gen die ze verdienen en waarvoor de WVG (Wet Voorziening Gehandicapten, red.bedoeld is, zegt Molmans. "De gehandicapten 1 hebben een probleem en moeten snel en vakkundig geholpen wor- den. Wachttijden van een jaar zijn voor die mensen niet acceptabel. Gemeenten proberen wel wat aan die situatie te doen, maar opti maal is de situatie nog lang niet." Ook AWBZ en zorgkantoor ken nen volgens de GOV veel te lange wachttijden. "Aan dat probleem zou de overheid veel meer aan dacht moeten besteden", vindt Molmans. "In maart hebben de politieke partijen afgesproken de burgers meer bij het beleid te betrekken. Een goede zaak, maar tot nu toe meïken de burgers er zo weinig van. Bij een goed beleid hoort ook de juiste aandacht voor de gehandicapte burgers." Voor meer informatie, Piet Mol mans, tel: 511873 of J. Custers, tel: 584658. volgende week geen PEEL EN MAAS Vervolg voorpagina Essent was kennelijk bang dat ze zich de woede van deze gemeen schap op de hals zou halen." Wei- tes is van mening dat Essent de Spanjaarden in Venray, Deventer en Den Bosch al aardig tegemoet komt. "Veel mensen, niet alleen Spanjaarden, bekijken graag de zender. De handtekeningen bewijzen dat. We gaan nu de mogelijke oplossingen bekijken om daarna weer snel met de Span jaarden om de tafel te gaan zitten. Als het aan ons ligt, is de oplos sing snel in zicht." De Agri Business Groep Ven- iy e.o. ondersteunt de plan- ien van dit Reconstructiedis- Hct. De agrarische indernemersvereniging geeft an dat er snel duidelijkheid poet komen over de mogelijk heden. Deze duidelijkheid is wn groot belang voor de ont wikkeling van de regio Venray jii Meerlo-Wanssum. "Het wordt weer eens tijd dat er lust komt bij de ondernemers en a_2>EEL EN MAAS vele miljoenen af aan talloze goede doelen, waaronder het NOCNSF. Naast de topsport pro fiteert zo ook de amateursport of breedtesport van een bijdrage. In totaal droeg De Lotto in 2001 bijna 53 miljoen euro af aan deze goede doelen. Sinds haar oprich ting in 1974 heeft De Lotto meer dan 1 miljard euro afgedragen aan goede doelen op het gebied van sport, cultuur, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid. Als Venraynaren TVE of een andere Spaanse zender willen zien, moeten ze dus gaan betalen. Dat zou ongeveer zes euro per maand gaan kosten. Op jaarbasis 72 euro. "Terwijl TVE altijd gratis is geweest. Dan is 72 euro wel opeens veel geld", aldus Alvarez. Antonio Hernandez Melia, secre taris van de Spaanse vereniging in Deventer, vindt zelfs dat Essent Kabelcom de Spanjaarden unfair behandelt. "Er is ooit sprake geweest dat ook de Turkse zender van de kabel zou worden gehaald. Dat is toen echter teruggedraaid. minimalistische badkamer met maximale invulling Compleet met bad-, douche-, wastafel-, en closetcombmatie en voorzien van accessoires en aansluitmaterialen, in wit voor 4-482.-. Nu met gratis tegels t.w.v. €300,-* ('of de helft in contanten). De actie loopt tot 1 september 200J. Een 42-jarige inwoner van ji'enray heeft 500.000 euro wonnen met het Kraslot '10 lang 50.000 euro'. De Nukkige winnaar, die ano- iem wil blijven, kan zijn niet op. "Toen ik het lot 1 gekocht, stopte ik het in lijn zak en er ging een koude ng door mijn lijf. Dat was voorteken", vertelt de overgelukkige man. Eenmaal thuis bij zijn gezin kraste hij het lot open en zijn voorge voel werd werkelijkheid. Ver spreid over een periode van tien jaar ontvangt hij ieder jaar 50.000 euro belastingvrij. Het winnende Kraslot is gekocht bij Sigarenhuis Jansen aan de Grote markt in Venray. Mevrouw Jansen, eigenaresse van het Sigarenhuis, zegt: "Het geld komt heel goed terecht, ik heb de winnaars direct een fles champag ne meegegeven. Die ligt hier ten- De Spaanse afvaardiging met tweede van links Venraynaar Hermonio Alvarez overhandigt de handtekeningen aan Jan Mensinga van Essent Kabelcom (Foto: Ronny te Wechel) Arnold Vanderlijde zette Mia Jansen vrijdag in het zonnetje slotte altijd koud voor dit soort bijzondere momenten". Het Siga renhuis werd vrijdag door voor malig bokser en Lotto-ambassa deur Arnold Vanderlijde flink in het zonnetje gezet. '10 jaar lang 50.000 euro' is een Kraslotenserie van De Nederland se KrasLoterij. Er zijn verschillen de soorten Krasloten verkrijgbaar, ieder met andere spelletjes en andere hoofdprijzen. Dit jaar zijn er al acht miljoen prijzen uitge keerd door De Nederlandse Kra sLoterij met een totale waarde van twintig miljoen euro. De Neder landse KrasLoterij is een merk van De Lotto. Arnold Vanderlijde is ambassa deur van De Lotto. Als topsporter werd hij jarenlang financieel ondersteund door de kansspelor ganisatie. De Lotto draagt jaarlijks henseniusplein 4a venray

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3