Def Rhymz feest mee .rif RBO-PQLYP €5,- BEACHPART) CARIBBEAN Kermis in De Bonte Koe Und jetzt: kommen die Kanonen Kermisprogramma Café 't Podium Regiokalender CD-presentatie April Fools Oude foto Weekend diensten Dingus tijdens de kermisdagen Kermis in de Evenaar the bes t dimension' the best feelings - PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus 2002 - Pagina K. HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- ArtsenPosten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. ZÏEKENVERVOER TeL 077-35,75757 ONGEVALLEN Tel. 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon dag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877 Apotheek Veltum dagelijks van 08.00-12.30 uur en van 13-30- I "VOO uur. Huiten deze tijden, uitsluitend voor spoedgevallen kunt u bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar. 3-4 aug.: B. RUYTEN, tel. 581383 10-11 aug.: H.JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en M. Theu- nissen 3-* aug.: R. EELDERINK en W. de VOCHT 10-11 aug.: V. GEURTS en M. THEUNISSEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 DIERENAMBULANCE NOORD-LIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Ven ray. Vanaf vrijdag 19.30 tot maandag 07.30 uur 2-5 aug.: L. SPAN, tel. 06-22922151 9-12 aug.: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskun dige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: 5-9 aug.: R. v.d. REIS en L. SPAN, teL 06-22922151 12-16 aug.: L. SPAN en R. v.d. REIS, teL 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG 'l el. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 MELDPUNT ALGEMENE HULPDIENST VENRAY Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09 00 tot 12.00 uur. Buiten deze lijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Dinsdag van 10.00-12.00 en don derdag van 10.00-12.00 uur Ven ray tel. 0478-565155 BUREAU VOOR RECHTSHULP Venlo-Venray, gratis spreekuur op afspraak, tel. 077-3209191 Topartiesten bij De Koets Feestcafé De Koets is er ook dit jaar weer in geslaagd een perfect kermisprogramma in elkaar te timmeren, met tal van bekende artiesten uit Nederland. Onder andere Walter Vermeer, Big Benny, Harry Slinger en Def Rhymz maken hun opwachting in het Schoutenstraatje Al jaren vormt dit Venrayse straatje het toneel van feestende mensen die op de beat van de dj's en de landelijk bekende artiesten compleet uit hun dak gaan Eigenaar Twan van Bussel: "We proberen artiesten naar Venray te halen die het feestidee van De Koets alleen nog maar versterken. Dus heel veel Nederlandstalige meezing-artiesten. Want als de mensen de muziek herkennen en dus mee kunnen zingen, ver hoogd dat de gezelligheid en dat is wat we willen." De spits wordt vrijdags afgebe ten door Starkoo. Hij is bekend geworden met zijn hit Laat me nu toch niet alleen, waar hij hoog mee in de top 40 heeft gestaan. Nu heeft hij weer een nieuwe sin gel op de markt gebracht onder de naam Een nacht alleen. Zater dagavond staat Walter Vermeer op het podium. Ook hij heeft al een paar hits gehad zoals Waar is de wc, Houdou en bedank. Zondagavond is dit jaar gereser veerd voor de Limburgse gigant Big Benny. Elk jaar is hij van de partij en op veler verzoek is hij er ook dit jaar weer bij. ledereen die Big Benny kent weet dat deze avond een onvergetelijk feest wordt Maandagavond wordt een gek kenhuis met Def Rhymz. Deze meest gestoorde Nederlandstalige rapper zal z'n kunsten komen ver tonen in De Koets. Wie kent hem niet met de hits Schudden, Doe koe en Ze zitten me achterna. Feest, feest en nog eens feest dus. Dinsdagavond staat het feest team van Altijd Lazerus op het podium. Ze staan op dit moment hoog genoteerd in de top 40 met de hit Wij zijn het feestteam. Maar ze hebben al verschillende mee- zinghits gehad; teveel om op te noemen. Ze waren al een keer in feestcafé De Koets in Deurne en dat was zo'n groot feest dat Twan van Bussel ze voor de kermis ook naar Venray heeft gehaald. De kermis wordt woensdag avond afgesloten met Harry Slin ger. Omdat de hele band Druk werk niet op het podium past komt alleen de zanger. Maar de hits die hij zingt zijn bekend. Zo zal hij Schijn een lichtje op mij, Je loog tegen mij, enz. enz. komen zingen. Verder zullen er tijdens de ker mis verschillende promoteams in en rond De Koets aanwezig zijn. Zo lopen er dames van Roter Ursus waarbij je kunt kennisma ken met de nieuwe smaak van Roodkapje. Ook het promoteam van The Bar zal in het Schouten straatje aanwezig zijn. Stephanie uit het tv-programma The Bar zal je zaterdagavond zelf kennis laten maken met het nieuwe longdrink- drankje, want ze komt een avond in Venray achter de bar staan. Parachutespringen met De Koets Tijdens de kermisweek kun je in feestcafé De Koets een drie daagse parachutespringcursus voor twee personen winnen op Texel met een echte sprong vanaf 1500 meter. Een mooie kans om eens kennis te maken met deze adrenalinesport. In samenwerking met Holland International reisbu reau verloot feestcafé De Koets op woensdagavond tijdens de ker mis om 23.00 uur deze reis voor iedereen die een lotnummer heeft. Hoe kom je aan zo'n lot? Heel simpel. Voor elk leeg long drinkflesje (Breezer, Wkd, Coro na) dat je inlevert achter de bar bij De Koets, krijg je een lotnum mer. Bewaar deze loten en je maakt kans op de sprong van je leven. Volgens Van Bussel, die tij dens dé kennis met plastic glazen gaat werken in verband met de veiligheid, is dat de enige manier om die flesjes daar te krijgen waar ze thuis horen, namelijk in de glasbak. Zo hoopt De Koets te voorkomen dat ze kapot gegooid worden in de Venrayse straten Vrijdag 2 augustus barst de ker mis 2002 los in Venray en natuur lijk zorgt ook café De Bonte Koe voor afwisselend muzikaal ver maak voor jong en oud. Vrijdag is het de beurt aan de eigen feest regioband Trademark die de kermis zal openen. Vijf uit bundige doldwaze knapen met een dampende rock roll show die iedereen lang zal heugen. Met Acdc, Chuck Berry, Jovink en Annie Schilder als inspiratiebron spelen ze ook nog covers van Sta tus Quo, Abba en John Travolta. Zaterdag speelt de top 40 for matie OSAC (voorheen Sancta Rosa). Deze rasmuzikanten, komende uit het heleJand, spelen al jaren met groot succes in Nederlandse discotheken en op festivals. Samen met de nieuwe zangeres spelen ze covers van rock tot swing op een wijze dat alle bezoekers eens lekker uit hun dak kunnen gaan (stampend en dampend). Zondag is het tijd voor de knotsgekke band Taddy the Coles. Met een parodie op alle popgenres weten de heren altijd weer hun aanhang te verrassen op zeer originele wijze. Of het nou rock roll, soul, vette rock, smartlap of disco is, je mag alles verwachten van deze vier knots gekke heren. Voorafgaan aan dit optreden, om 18.00 uur, speelt Los Tondos. Deze Venrayse band kent haar ontstaan vanuit De Bonte Koe en speelt voornamelijk rock covers van nu en toen. Maandag is het de dag voor de band van soul strot Floor Kraaij- vanger. Deze rockmamabluessoul- babe speelt heerlijke covers van o.a. Ray Vaughan, Led Zeppelin, Ike Tina Turner en ZZ Top. Haar begeleidingsband bestaat uit leden van Bittermoon en Bluescli- nic. De vierkoppige band speelt typische bierdrinkmuziek. Weder om volgt er op maandag vooraf gaand aan Superfloor een optre den van Los Tondos om 18 00 uur. Dinsdag komt het vuurwerk wederom van de Venrayse band April Fools. Met hun nummers uit de jaren 80 90 hebben de vijf mannen al een behoorlijke reputa tie opgebouwd in het Nederland se popcircuit. Met nummers van o.a. Prince, ZZ Top, Robbie Wil liams, Bush en Live kent dus dit optreden een mix van klassiekers en actuele hits. Woensdag wordt de kermis in De Bonte Koe afgesloten met Clo ver. Ooit begonnen als punkband je, maar uiteindelijk uitgegroeid tot een volwaardige top 40 band met zangers Karin. Met covers van Blink 182, Cranberries, K's Choice en No Doubt zal Clover de kermis 2002 waardig afsluiten en zal iedereen uitgeblust huiswaarts kunnen keren. Na alle optredens gaat het elke avond vet door in De Bont Koe met 's werelds beste danccmusic! Jongerencentrum Dingus in Venray pakt zoals ieder jaar weer uit met de kermisdagen. Vanaf vrijdag 2 tot en met woensdag 7 augustus is Dingus open en wordt het publiek getrakteerd op (live)muziek. Vrijdag 2 augustus is er hardrock- café in het café. De entree is gratis. Zaterdag 3 augustus wordt het pro gramma vervolgd met de achtste edi tie van Hardcore Impact met de dj's Dic-Moon, Bassweiler, Yessheads en Ruff Ryder. De entree is vijf euro. De zaal is om 21.00 uur open. Zondag 4 augustus een deathmetal concert met de bands Birthmark en Dark Muta tion, aanvang 20.30 uur. Entree 2,50 euro. Birthmark is een jeugdige band uit Horst en omgeving, bestaat uit vijf leden (Floor Hendrix, Nick Neele- man, Gijs Hoeijmakers, Tommy Dries- sen en Rens Coenen) met een gemid delde leeftijd van ongeveer vijftien jaar per spelend bandlid. De band speelt erg intens, zeer gemotiveerd, geroutineerd en technisch op een hoog niveau, covers van onder ande re Soulflv (Tribe, eye for an eye, no hope is no fear), Sepultura (roots bloody roots, spit), Kom (Blind, faling awai fom me), POD (Southtown), Wat begon als een vastelaoves- geintje staat nu op nummer 76 van de Nederlandse Mega Top 100. De laatste jaren met vastelao- vcnd hebben de SRV-Mannen (www.static.nl/srv) met onder andere Thijs Aldenzee een plaatje uitgebracht dat iedere keer weer erg goed werd ontvangen in het Veprayse uitgangsleven. Zo is vorig jaar de 'A theme' en het jaar daar voor 'Naar Voren' gemaakt en in beperkte oplage zelf uitge bracht. Dit jaar is hun single 'Und jetzt: kommen die Kanonen' zo goed ontvangen dat het plaatje is uitgebracht voor de Nederlandse markt. En wat voor een entree. Vriend en vijand worden verbaasd door deze week op nummer 76 van de Nederlandse Mega Top 100 (derde hoogste binnenko mer) binnen te komen. De single is naast de normale verkooppun ten onder andere in feestcafé De Koets te krijgen voor drie horeca- munten. Er staan nog meerdere nummers aan te komen, want de SRV-mannen hebben de smaak te pakken gekregen. Ook is er ter gelegenheid van de kermis een nieuwe versie van 'ien de Koets' opgenomen (het origineel is uit 1966 van Miton Cavis) samen met DubbelDee (Willy Voesten/Leon Aarts die enkele jaren geleden met ZegJaZegNee een leuk hitje in Venray en aan de Costa Del Sol hadden). De single is uitteraard vanaf vrij dag met de kermis te horen. Meer info is te krijgen bij info@static.nl of feestcafé De Koets. Coal Chamber (Loco). System of a down (Sugar) en Mudvayne (Dig), maar zeker ook de nodige eigen num mers. Birthmark is een band die, vanwege het zeker, - voor hel toch wel extra robuuste lijkende new metal circuit binnen de toch al wat 'hard look hardrockwereld' - nog zeer jong ogend talent dat speelt in de band, al een attractie op zich om naar te komen kijken. Birthmark belooft nu al heel wat voor de toekomst en heeft in een korte tijd de nodige indruk gemaakt bij vele kenners van dit repertoire, waaronder zeker ook nog al wat collega muzikanten kun nen worden gerekend. Indrukwek kend en tegelijkertijd eigenlijk ook wel een beetje vértederend om te zien. Een must om naar te komen lui steren, want het gaat natuurlijk - zoals het hoort - vooral om hun muziek. Dark Mutation is een uit vijf leden bestaande band uit de omgeving van Venray en Well. Alle creativiteit wordt gelegd in een soort van thrash metal met duidelijke blackmetal invloeden. De band is in deze regio ondertussen in dit circuit wel een begrip geworden. Dark Mutation bracht in 2001 al een live cd-tje uit. De band werkt op dit moment aan de opnames van de eerste demo cd. die Witchery's Embrace zal gaan heten. Het ligt in de bedoeling dat deze cd in oktober 2002 gereleasd zal gaan wor den. Dark Mutation zal tijdens het concert in Dingus al de nodige num mers van deze cd ten gehore gaan brengen. Maandag 5 augustus Drum Bass in het café, entree gratis en de aan vang is 19.00 uur. Dinsdag 6 augustus hardcore impact met de dj's Rama- niac, Die-Moon, Bassweiler, Yes sheads en Ruff Ryder. Dit keer een speciale editie, niet alleen hardcore maar ook hardhouse en old school De entree bedraagt vijf euro, de zaal is opnieuw om 21.00 uur open. Woens dag 7 augustus wordt de kermis in Dingus afgesloten met een punk grind concert met de bands Van Belang, Collision and Surprise Act, aanvang 20 30 uur. De entree is 2,50 euro. Van Belang bestaat als band sedert 1996. De line up vandaag aan de dag is: Rob 'G' Nolken, en Jan 'alias Jos' van Eersel (vocals), Ruger Kessels (geen familie van(drums), Mike Hoogewerf (gitaar), Joep Gommans (gitaar) en Dofus van Ooy (bass). De meeste bandleden hebben in andere bands gespeeld of spelen daar nog in Bijvoorbeeld: A$0, Slam Squad, Yoni, Radio Bikini, Facegrind, Sceptic Tank. Operation Irie en last but not least Disorganized. Van Belang maakt (aldus eigen zeggen) geen rock of metal. Van Belang maakt stevige muziek met punk en rock invloeden. Swingende van-de-hak-op-de-tak- muziek met pakkende riffs. Samenge vat: stress-plastic In de regio, maar ondertussen ook al ver daarbuiten heeft Van Belang zich al van het nodi ge belang getoond, en daarmee eigen lijk al een begrip op zichzelf gewor den. Collision speelt stevige grind met een forse punk inslag De band is, zeker hier in de regio, als zodanig bekend. Collision speelde op diverse- festivals met bands als Inhume, Sani- tys Dawn en Suppository. Ook werd er al door de band in het buitenland gespeeld met als hoogtepunt hel optreden van op het Obscene Extre me Fest in Tsjechië. Collision bracht in mei een demo-cd uit en in oktober staan er opnames gepland voor een tweede cd. De productie hiervan is in handen van niemand minder dan Erwin Hermsen (gitarist van Mang led). Het café in Dingus is tijdens de ker misdagen op alle dagen vanaf 19.00 uur open. Collision Ook dit jaar is café 't Podium er weer in geslaagd een gevarieerd ker misprogramma samen te stellen. Op zondag 4 augustus is er een open podium voor allerlei muziekta- lent, echter geen bands. Iedereen die kan zingen of een instrument bespeelt of beiden, kan zich opgeven in café 't Podium, tel. 0478-581143 of 06-51596427. De avond begint rond 21.00 uur. Maandag 5 augustus staat de Landi- dandidjldodixiesoundparade op het programma. Deze knotsgekke disco show is nu alom bekend in de regio en heelt in 't Podium ook al vaker voor dolle taferelen gezorgd. Drie Venrayse jongeren verkleed in hippie- stijl en een prachtig decor draaien muziek uit de jaren 60, "0 en.80. Dinsdag staat traditioneel de Amsterdamse Avond op het program ma Geert Pelzer zingt liedjes van allerlei pluimage, zowel Nederlandsta lig. als Engels- en Duitstalige num mers. Ook zullen er weer enkele gas ten optreden. Voor deze avond hoeft u geen kaarten te hebben, de entree is vrij. Woensdag 7 augustus is er een optreden van de in Noord-Limburg legendarische band Scarface. Deze- band werd in 1963 opgericht in Ble- rick en hield in 1975 op te bestaan. Deze band, razend populair in de- jaren 60, treedt nu op in de originele bezetting en zal menig ouder hart weer in vuur en vlam zetten met o.a. nummers van The Stones, The Ani mals, Small Faces, The Bluesbreakers etc. Het programma begint rond de klok van 21.30 uur en de entree is vrij. Tot slot is er donderdag na de ker mis hel gebruikelijke kasteleinsbal w aar de werkers in de horeca zelf de- bloemetjes buiten zetten Bij deze zijn alle werkers dan ook uitgenodigd om vanaf 20.00 uur te komen feesten en bij te kletsen over de ongetwijfeld weer gezellige kermis. Net als andere jaren is er tegenover het café een terras waar het goed toe ven is. Café De Evenaar in Venray heeft tij dens de Venrayse kermisdagen een muzikaal programma op de kalender staan. Zaterdag 3 augustus speelt Cle mens van de Ven met band Centraal deze avond staat de nieuwe cd Off The Road die net van de persen is gerold. Een produkt waarover hij zelf zeer enthousiast vertelt. Clemens is geen onbekende in de Evenaar. Hij was ooit de drijvende kracht in het café dat toen nog de Volle Maan heet te. Daarna speelde hij regelmatig in Venray met verschillende bands. De tijd met Narrow Escape en met Sjoerd v. Bommel staan in vele geheugens gegrild Nu dus met een nieuwe cd en nieuwe mensen. Een eigenzinnige kijk op de rythm and blues. Clemens van de Ven is de centrale figuur van de band; zanger, pianist en wereldrei ziger. Een fenomeen in de Nederland se scene. Met zijn rauwe stem (zoals Tom Waits en Dr. John) en zijn ener gieke pianospel bespeelt hij het publiek Hij integreert ideeën en invloeden uit zijn ontelbare reizen Harry Harthold is een van de beste R&B gitaristen van Nederland Hij was de sleutelfiguur in verschillende Nederlandse top bands en toerde rond de wereld als bandleider van Jango Edwards The Friends Road Show. Arend Bouwmeester is niet alleen een uitstekende saxofonist en percussionist maar ook een succesvol producer en arrangeur van ontelbare producties. Hij speelde o.a. in Louisia na Radio, The Bob Color Band en met Arthur Ebeling. Sin Banovic, geboren in Kroatië, zorgt sinds hij bij Clemens van de Ven speelt voor het funda ment, de groove, essentieel voor deze band. Hij laat de muziek voor zich spreken. Het optreden van Clemens van de Ven begint rond de klok van tienen. De entree is gratis. Voor meer info: www.clemensvandeven.nl. Ook dit jaar zijn de Venrayse trou badours op zondag 4 augustus met de kermis te gast bij de Evenaar. Cor van de Cruysen, John v. Els, Wilco Lucas- sen en hun muzikale vrienden zetten de zaak weer op de kop met muziek van toen en nu. Aanvang is 16.00 uur De entree is natuurlijk gratis. Op maandagmiddag 5 augustus speelt de Vëgéband in de Evenaar in Venray Geen onbekende op de kermis. De band is alweer zestien jaar geleden voor de grap ontstaan. Ze spelen eige- lijk voornamelijk op de kermis Vroe ger bij de Bonte Koe en de laatste jaren bij de Evenaar. In het verleden speelden ze op verschillende muziek feesten samen met o.a. Sandy Coast, Fortunes, Mud, Scachers c.a. De muziek die ze maken komt uil de jaren zestig, vooral de instrumentale periode van de Shadows, Spotnicks, ZZ and the Maskers etc. Twee leden, Frans en Henk, zijn oud leden van de Rocking StarfiglUers. alom bekend in en buiten de regio. Gradje en Bas zijn ook al zo'n 30 jaren actief in verschil lende bands Dus wilt U lekker ouder wets genieten en swingen, dan mag U dit met missen met vrienden en vrien dinnen van toen en nu De band bestaat uit: Frans van Gerven. Bas van de Meygaarden. Henk van de Bos en Grad Dijkmans. Aanvang van de mid dag is 16.00 uur. De entree is gratis. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Zaterdag 3 en zondag 4 augustus: Het Venlose poppodium Perron 55 houdt samen met de Duitse sta; Monchen-Gladbach en de studentenraad van die stad het eerste Duit Nederlandse popfestival ooit. Op de Platz der Republiek in het hartj van Monchen-Gladbach zijn er op beide dagen vanaf 14.00 uur optn dens van onder andere Sevenwards, Torch, Neuk, Unyx, Triple 7 <jj Johan. Zondag 4 augustus Op het Zoemhükske, de modeibijenstand van de Imkersvérenigui Horst e.o., wordt elke zondag van de maand een bijeenkomst gehoi den. De openstelling in augustus is op zondag 4 augustus van 11.00 to> 13-00 uur en zal in hét teken staan van het honingslingeren. April Fools, een coverband uit Ven- ra). bestaat uit vijf muzikanten die ieder de afgelopen jaren met diverse andcre bands op de Nederlands podia hebben gestaan. In december 2000 kwam café De Bonte Koe op het idee om het tiende Bente Koe Top 100 festival wat extra inhoud te geven door muzikanten, die regelmatig in dit café kwamen, te vragen om dit festival muzikaal bij te staan. Tijdelijke bandjes werden gevormd en zo ook April Fools. Toen de 'jon gens' in maart 2001 eindelijk eens bij elkaar kwamen op te repeteren voor dit festival sloeg meteen de vonk over De 'geplande' vijf nummers wer den als snel elf nummers, waarna een volwaardig gevarieerd repertoire volgde. Dat ze op het idee kwamen om na twee repetities al mee te doen aan een talentenjacht in Leunen, was misschien iets te voorbarig, maar hel zette wel de toon voor deze band. Haastig werd er gezocht naar ety naam, aangezien de talentenjacht A, 1 april 2001 viel. kwam de naam Apj, Fools op de proppen (april fools is£ Engelse benaming voor 1 april of 1 april grap). Het Top 100 festival werd een ces en de 'jongens' besloten al si om door te gaan in deze bezetting een volwaardige band. Natuui werd er gezocht naar een muzil formule, maar ook die was gevonden. Pak lekker muziek uit jaren 70 en voornamelijk de jaren combineer dit met muziek en nu enj hebt de 'April Fools mix'. Nu, twee jaar later, volgt de presty tatie van hun eerste cd. Met eovc van o.a. Bon Jovi, Kane en het Goci doel geeft deze cd een overzicht v h hun muzikale kunnen. Kermisdinsd k speelt April Fools in De Bonte Koet overhandigen zij hun eerste cd a De Bonte Koe, als dank voor de sp<i soring, I BIJ INLEVERING VAN DEZE BON RITTEN VOOR Standplaats: Henseniusplein Nog enkele dagen en ook Venray bruist weer van de kermisactivitciten Deze kermisfoto (geen al te beste) die we deze week plaatsen is van 1934 Venray telde toen een zestal dansgelegenheden, zalen en tenten. In voorgaan de jaren werd nog vergunning afgegeven voor een tiental dansgelegenheden. In lunchroom Verheugen, hotel De Zwaan en café Cremcrs aan het Eind speel den de bekende strijkjes, die telkenjaren veel bezoekers trokken. In zaal Wil- helmina viel zondagavond te genieten van een variétévoorstelling. Op het Htr seniusplein de bekende Janviers stoomcarrousel annex lunapark Verderf' beide pleinen diverse kermisvermakelijkheden Dansen kon men van 's n» dags vier tot 's avonds negen uur, maar let wel, alleen voor personen bovo achttien jaar Die goede oude tijd toch. Op de foto. die gemaakt is op kermismaandag. is Piet Swinkels van bierbroj ivcrij De Gouden Leeuw druk bezig de diverse cafés te voorzien van het nod ge gerstenat Hij levert hier enkel vaten bier af bij café Piet Hoedemakers, gd gen aan het Henseniusplein hoek Leeuwstraat. Men kon hier toen ookf tijdens de gezelliger kermisdrukte een terrasje pikken. Op de achtergrol^ goed zichtbaar de stoomcarrousel van Janvier en op de voorgrond laat Venit' er Hendrik Aarts u weten dal 't toch echt weer kermis is. Anno 1934. Jan van der Putttf

Peel en Maas | 2002 | | pagina 14