RESTANTEN ZOMER 2002 DE HELFT VAN DE r "Schande dat Venray geen fatsoenlijk buitenbad heeft" De Lochting verrijkt met nieuwe beelden "Kankerpatiëntjes hart nder de riem steken" life BÖI Jubileum Die Nakse Bananen Opening kermis Gerrit in het zonnetje Bijenwacht - ZOMER- VOORDEEL Winkelen tijdens kermis Venray ALCnST 4><S Vechtpartij Zoals ieder jaar zal ook in 2002 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus niet in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde- eniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Ventav: Jan Weys, gebied Leunen, tel. 585806 (tussen 12.00 en 13 00 uur en na 18.00 uur); Ad Meurs, gebied Venray, tel. 512537; Piet Michels, gebied Ysselsteyn, tel. 0493-529511Wim Jacobs, gebied Oostrum, tel. 585652 (na 18.00 uur). Gerrit Direks uit Leunen nam vrijdagmiddag na 32 jaar trouwe dienst afscheid als chauffeur van Havens Voeders in Maashees. Gerrit gaat namelijk van de VUT genieten en werd daarom op zijn laatste werkdag door zijn collega's in het zonnetje gezet. Tijdens zijn laatste rit van Havens naar zijn huis in Leunen werd Gerrit bege leid door een lang konvooi aan vrachtwagens van Havens. henseniusplein 4a venray DUBBELPRINT 2 FOTO'S 10/15 CM VOOR 0,45 bij ontwikkelen en afdrukken en over twee dagen klaar SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Kermis Venray. Een begrip in Venray en omstreken. Ook dit jaar. van vrijdag 2 tot en met woensdag 7 augustus, staan de pleinen in het centrum van Venray weer vol adembenemen de attracties voor jong en oud. Uiteraard is ook de horeca goed vertegenwoordigd met sfeervolle terrassen temidden van het feest gedruis. Bovendien houden de meeste winkeliers van Venray Centraal (voorheen Winkelcentrum Venray) tijdens de kermisdagen de normale ope ningstijden aan. Opvrijdag 2 augustus gaat de koopavond dus gewoon door tot 21.00 uur. Ook maandag tot en met woensdag zijn de winkels normaal geo pend. Dus combineer een bezoekje aan de grootste kermis van de regio met gezellig shop pen in het winkelhart van Venray. In oktober bestaat de punkband Die Nakse Bananen twaalf jaar. Deze punkband - een begrip in de punkwereld - is destijds in Dingus in Venray begonnen. Tegenwoordig is de band vooral aktief in en rond Spijkenisse en Rotterdam en omstreken en heeft daar nu haar thuishaven. De vanaf het eerste uur van de Bananen overgebleven man - en nog steeds de stuwende kracht in de band, Deef Alexander, werd indertijd min of meer vanuit Venray naar Spijkenisse toe verbannen in de strijd om Dingus. Die Nakse Bananen zijn inmiddels nationaal en ook internationaal behoorlijk bekend geworden in het punkcir cuit. Liefst 53 attracties, waaronder enkele spectaculaire, zorgen tij dens de kermisdagen in Venray .voor voldoende vertier voor jong en oud. De grootste kermis van Noord-Limburg wordt op vrijdag 2 augustus om 15.00 uur op de Grote Markt officieel geopend door Trinus Dijkstra, voormalig gebiedsmentor centrum van de politie Venray. De kermis is vrij dag geopend van 15.00 uur tot 01.00 uur en de overige dagen van 13-00 tot 01.00 uur. Na de openingshandeling maken diverse genodigden een rondgang over het kermisterrein, dat zich uits- Aan Dingus is de grote eer ten beurt gevallen om het feestelijke jubileum in oktober 2002 te mogen organiseren (Dingus Hardrock Division). Echt grote en bekende punkbands zullen in dat weekend acte de presente geven in het Venrayse jongerencenm- trum. Vanuit de nationaal opere rende media - waaronder de vak pers - die zich met dit soort van muziek bezig houd, is nu al de nodige interesse getoond. Dingus heeft besloten er dan ook maar een heel feestweekend van te gaan maken, met ook de nodige grind en andere hardrock muziek daaromheen. Aan de programme ring wordt op dit moment al hard gewerkt. trekt over het Raadhuisplein, een gedeelte van de Raadhuisstraat, de Grote Markt, het Hensenius plein en het Schouwburgplein. Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Honderddrieëntwintigste jaargang - week 31 - donderdag 1 augustus 2002 EL EN MAAS Zwem- en zonliefhebbers zoeken het water op In de voorbije week is het aantal beelden in de Venrayse beeldentuin uitgebreid de Lochting in Venray met twee beeldhouwers uit Belgie. Zij tonen beeldhouwwerk, dat in de rustieke omgeving van de beeldentuin bijzonder tot zijn recht komt. Patricia Hiele gaat in haar werk de confrontatie aan met natuur steen, met de bedoeling die tot leven te brengen; de ruwe steen geeft zijn gepolijste binnenkant bloot, en zelfs glad gepolijst, is er nog steeds ergens een breukvlak dat het beeld herinnert aan zijn oorsprong als steen. De vormge ving is zeer afgemeten, haast wis kundig correct, met een verwer king van geome-trische vormen, steeds zoekend naar een even wicht, door een dialoog tot stand te brengen tussen twee materia len zoals witte marmer en arduin, tussen hard en zachter, verwijst naar ons leven dat bestaat uit" een wisselwerking met onze omge ving, het streven naar harmonie. De invloed van het natuurelement water op arduin wekt de steen tot leven, in een constant spel met weer en wind. Het water baant zich een weg naar beneden, als een onuitputtelijke bron. Het ele ment vuur werkt in op metaal, dat, eens getemperd, een extra dimensie verwerft, en in symbio se gaat leven met de steen. Het creatief proces staat niet los van zijn omgeving, maar is er de syn these van. Lode Tibos zoekt met een Keltische hevigheid zijn materia len: arduinen stenen, machine onderdelen, restanten van hijskra nen, boormachines en nooit eer der ontmantelde entiteiten. Tibos betrekt zijn geest in een proces dat niets verbergt; elk onderdeel van zijn beelden blijft een geheel, maar wordt slechts functioneel doordat het zonder het andere geen zin in zich draagt. Tibos accentueert, knot af, hakt stukken weg, polijst en schaaft, beitelt en zaagt; het is een levensverwek- kend proces en het staat regel recht tegenover het bijna mecha nische van andere beeld houwwerken. Tibos slaagt er •inderdaad in om een nieuw bestaan te geven aan elke materi- aalvorm; hij ordent, schept een nieuwe wereld; breidt zijn eigen cerebraliteit uit tot de ziel van elke steen, tot de wereld van kracht in elk metaal. Deze aanvul ling in de beeldentuin maken een nieuw bezoek meer dan de moei te waard. U bent van harte wel kom in de beeldentuin van galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 Venray. Open: zaterdag en zon dag en op afspraak, telefoon 0478-585173. 'Hoi', 'hallo', 'wat een wereldbaan hebben jullie', 'trek je zwembroek aan'. Het lijkt wel of heel Venray dins dagmiddag geniet van een vrije dag aan het water van Pare De Witte Vennen in Oostrum. Wat het verschil is tussen het strand in Zandvoort, Scheveningen en Oostrum? Niet de tempera tuur, want overal in Nederland is het meer dan dertig graden, maar wel de taal die hier, op deze snikhete dag, wordt gesproken. Venray, Oostrum, Castenray, Leunen: het dialect overheerst. De politie kreeg zondagavond rond 22.00 uur een melding van een vechtpartij in de Cellostraat. Ter plaatse trof de politie een klei ne menigte aan, die getuige waren geweest van een korte vechtpartij tussen twee personen. De aanleiding van de ruzie was het eigendom van een bal, waar een groep kinderen mee aan het spelen was. Bij vechtpartij was een onbe kende man uit Venray gewond geraakt, die inmiddels was afge voerd naar de EHBO. De politie hield een 33-jarige man aan, die ook bij de vechtpartij betrokken was geweest. Op het bureau is een verklaring opgenomen en heeft de man aan gifte gedaan. In de loop van de week zal de politie de andere betrokkene en getuigen horen om de exacte toe dracht van de vechtpartij te ach terhalen. De Ketting van Ballonnen is een sponsorfietstocht. De jongeren leveren deze sportieve prestatie om geld op te halen voor de Vereniging 'Oifders. Kinderen en Kanker', die de helft van de opbrengst aanwendt voor betere zorg voor kankerpatiëntjes in J Oost-Europa en het andere deel 4 voor de ontwikkeling van infor matiemateriaal over kinderkanker '4 in eigen land. "Een politie-escorte loodst ons telkens door de stad waar de bur- -;! gemeester ons ontvangt op het I gemeentehuis, En we geven teke- ningen en brieven van kinderen in het ene ziekenhuis door aan J kinderen in het volgende zieken- ■huis", vertelt Marleen Vervoordeldonk. "In 1997 heb ik ial eens aan deze sponsortocht deelgenomen. Dat was een fantas tische ervaring. Met loeiende sire nes en onder begeleiding van een yjolitie-escorte fietsten we van plaats naar plaats. Dat was echt [L; Marleen vindt het belangrijk dat 'de kankerpatiëntjes van nu de "Op een topdag komen hier circa 1000 bezoekers, vooral uit Venray", vertelt eigenaar Henk Verberk. "Dit zijn eigenlijk de eer ste drukke dagen van dit jaar. Met vijftien van deze dagen heb je een goed zomerseizoen. Wat mij betreft mag het dus nog wel even zo'n lekker temperatuurtje blij ven." Ondertussen schuifelen de bad gasten aan de kassa voorbij. En inderdaad: de regio is goed verte genwoordigd. Eén van de trouwe zonaanbidders is Hetty Deverveld uit Venray, die samen met Marga Martens, hun mannen en kinde ren genieten van een vrije dag. "Vrijdag vertrekken we met een vriendengroep naar Luxemburg voor een vakantie. Maar met dit weer is het hier ook goed uit te houden. Dit is alweer de vierde dag dat we hier zijn." De Venrayse is erg te spreken over de waterplas en is in het bezit van een seizoenskaart. "Het water is schoon en de. kinderen vermaken zich prima in het zand of in de speeltuin. De Witte Vennen is bijvoorbeeld veel mooi er en vooral schoner dan 't Schaartven." Peet Cuppen uit Venray wil op het gras verder slapen na een nachtdienst in de verpleging. "Ik ben hier met mijn man en drie kinderen. Tja, in Venray is geen leuk buitenbad en dan is De Witte Vennen een prima alternatief. Wij komen hier ook al jaren. Het enige nadeel met zo'n warm weer is dat er bijna geen schaduwplek ken zijn." Annet Kemps uit Venlo maakt met een zonnige dag de oversteek naar ray, "In Venlo heb je geen npoi JjyJtpnbad met zand. Dit is een prachtig natuurbad met veel ruimte voor de bezoekers. Je ligt hier tenminste niet zo dicht op elkaar. We komen al zeven jaar naar Oostrum en dat bevalt ons nog steeds uitstekend." Caroline Hazen en Anja Theunissen uit Venray willen ook nog wel even wat zeggen. "Het is een schande dat een plaats als Venray geen fatsoenlijk buitenbad heeft", vindt Caroline. "Vroeger konden we met zo'n weer gewoon in Venray terecht. Ja, nu kun je naar De Sprank, maar daar is het bomvol en het grasveld is te klein. Nee, dat noem ik geen bui tenbad:" Het zonnende duo vindt De Witte Vennen een prima locatie, zo blijkt. "Schoon en mooi water, veel voorzieningen. De kinderen kunnen terecht in de speeltuin, je kunt hier midgetgoifen en een hapje eten", zegt Anja. Lachend: "Ja, we hebben mazzel dat wij met dit weer vakantie kunnen vie ren." Van eigenaar Henk Verberk hoeft Venray natuurlijk geen bui tenbad te krijgen. "Nee, want het merendeel van de bezoekers komt uit Venray. Dat is ook niet zo vreemd want de verbinding tussen De Witte Vennen en Venray is prima. De wijk Brukske ligt bijna op loopafstand van de waterplas. We hebben dit jaar driehonderd seizoenkaarten ver kocht. Die mensen zie je dus elke warme dag terugkomen." Maar niet alleen aan het water is het een drukte van be,lang de laatste dagen. Ook de camping, met tachtig standplaatsen, de veertig bungalows en vijftig koop woningen zijn momenteel vol. "We hebben op de camping bij voorbeeld een jaarbezetting van Venrayse neemt deel aan sponsorfietstocht Ketting van Ballonnen ruim 90%, dat is uniek", vertelt Verberk trots. "Onze doelgroep is gezinnen met kinderen. We heb ben geen jaarplaatsen, want dat willen veel campinggasten niet. Nu hebben we een 100 procent bezetting op de camping. Alles is volgeboekt." De populariteit van een vakan tie op De Witte Vennen is volgens de eigenaar eenvoudig te verkla ren. "Het is een schitterende loca tie in de natuur, Venray is om de hoek en je hebt hier eigenlijk alles. Genoeg ruimte, veel voor zieningen. Zowel voor de ouders als de kinderen. Alles wat je nodig hebt voor een prima vakantie is hier voorhanden." Marleen Vervoordeldonk uit Venray fietst voor de kankerpatiën- tjess van nu moed niet opgeven. "Ze moeten niet denken: ik ga dood, maar doorvechten. Door middel van deze sponsortocht willen we ze een hart onder de riem steken." Marleen Vervoordeldonk is sinds vijf jaar min of meer gene zen van de ziekte. Ze verblijft door de week in verpleeghuis De Witte Steen in Venlo, een onder deel van de professor Duboisstichting, en is in het Marleen Vervoordeldonk (27) uit Venray neemt van 17 tot en met 25 augustus deel aan de sponsorfietstocht Ketting van Ballonnen, een zeshonderd kilometer lange fietstocht langs ziekenhuizen waarin kinderen met kanker worden behandeld. I. Met de Ketting van Ballonnen leken zij, als kankerpatiënten die Biin of meer hersteld zijn van de Slepende ziekte, de patiëntjes van hu een hart onder de riem en laten zij zien dat er ook leven is na kanker. De start is in Zwolle en via Groningen, Amsterdam, Leiden, Den Haag, Rotterdam en Utrecht finishen de jongeren uit eindelijk in Nijmegen. weekend thuis bij haar ouders in Venray. "Het is belangrijk om bezig te zijn en niet te gaan piekeren", zegt ze, "vroeger heb ik al eens op het secretariaat van De Wendel gewerkt en binnenkort ga ik kan toorwerk doen bij het Groene Kruis in Blerick. Ja, er is leven na kanker, absoluut." U kunt uw bijdrage storten op 852784287 ten name van VOKK, Ketting van Ballonnen, 's Gravenhage. Meer informatie: www.vokk.nl. De VOKK heeft het CBF-keur voor verantwoorde fondsenwerving.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11