lomerfeesten jn jubileum in )e Bonte Koe Leunen gaat i/veer op de kop Kunst Cultuur Zilveren jubileum Het Zonnelied Omroep Venray Doe mee met het Literair café J.K. Rowling, een biografie Monument Naamloze Kinderen Venray Spooktochten Kindermarkt Veulen Weekend Dans in De Evenaar Harrie Koopmans concert Zomeravond wandeling in De Peel Boekbespreking in Peel en Maas Het Gemengd Kerkkoor Het Zonnelied bestaat dit jaar vijfen twintig jaar. Gestart wordt komende zondag met een feeste lijke Mis in de Paterskerk. Het gemengd koor Het Zonne lied hort tot de parochie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten te Venray, beter bekend als de parochie van de Paters kerk, aan de Leunseweg 5 in Ven ray. Om de andere week wordt in dezè kerk de hoogmis van 10.30 uur opgeluisterd door het koor. Ook treden zij wel eens naar bui ten op, zoals in de Grote Kerk, Beukenrode, Het Schuttersveld en Huize Loon in Overloon. Het koor telt momenteel 32 leden en staat onder leiding van diri gent/organist Ernest Cruijberg en voorzitter Toos van den Heuvel van Els. Het was in september 1973 dat in de nieuwe wijk t Brükske de katholieke basisschool de Foeke- pot werd geopend. Paters Fran ciscanen zouden in deze nieuwe wijk hun parochiewerk doen. Een échte pater Franciscaan, die eenentwintig jaar in India werk zaam was, zou de geestelijke lei der worden, Huub van de Sande was zijn naam. Een kerk hadden ze nog niet, daarom werd iedere zondag de H. Mis gevierd in de aula van de basisschool. Om de mis luister bij te zetten werd het hoof van de school, dhr. Tol boom, om» medewerking gevraagd door Pater van de Sande. Samen benaderden ze de Zingende Zusters, zuster laetitiae en zuster Anne-José van het psy chiatrisch instituut St. Anna. Onder leiding van deze zusters en met medewerking van de school leiding van de Foekepot, begon het kerkkoor gestalte te krijgen. Ze'noemden het*t koor van het Brükske. Ook in de H. Mis vroeg pater van de Sande (ondertussen tot pastor benoemd) of men zich wilde aansluiten bij het koor. Parochianen begonnen zich aan te sluiten bij het koor en zelfs mensen van buiten de parochie. Intussen vorderde de bouw van de kerk in 't Brükske gestadig. Toen op 25 juni 1977 deze nieu we kerk werd ingezegend door Mgr. J. Gijsen kreeg het de naam Het Zonnelied van H. Franciscus van Assisië, door toedoen vaiï pastor Huub van de Sande, die deze benaming passend bond voor de kerk van 't Brükske. Naar aanleiding hiervan nam het koor die naam over en heet het vanaf die tijd Het Zonnelied. Triest genoeg liep de kerkgang in 't Brükske sterk achteruit in de loop der jaren en kerksluiting bleek onvermijdelijk. Op 2 oktober 1994 werd in deze kerk de laatste Eucharistieviering gehouden met als hoofdcelebrant deken J. Coe- nen en concelebranten pastoor Wout Barnhoorn en pater Jeu Lemmen waarna de kerk defini tief gesloten werd en de parochie T Brükske overgenomen door het team van de Petrus Banden kerk. Het gemengd kerkkoor Het Zon nelied ging over naar de Paters kerk. Sinds enkele jaren verzor gen een aantal leden de Avondwake voor de overledenen en hebben vele leden zich aange sloten bij het koor van de Avond wake. Het programma voor het jubileumfeest op zondag 30 juni is als volgt: om 10.00 uur een Plechtige Hoogmis in de Paters kerk. om 11.30 een gezellig samenzijn van de leden met hun partner, oud-leden en genodig den en om 14.30 uur is de afslui ting. De rest van de dag wordt gevuld met feestelijkheden voor fhyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel,; 0478-546293- Algemeen@flyers.nl |EL EN MAAS Donderdag 27 juni 2002 - Pagina 11 De Bonte Koe viert baar vijftienjarig bestaansfeest, wat gelijk valt met cle jaarlijkse zomerfeesten, 29'en 30 juni. Op vrijdag worden op diverse pleinen in Venray bet Muzikaal Totaal festival podium bij De Bonte Koe zullen die avond drie bands optreden, de Eikenbojkapel, en de rest en tot slot April Fools uit Venray. Zij sluiten deze avond af met bekende hits uit de jaren en negentig. zaterdag is er vanaf 21.30 uur een optreden van Going La Paz met hits uit de jaren zeventig. De worden op zondagavond om 20.00 uur afgesloten door Live Wire met muziek van de Ierse band Het is weer bijna tijd voor ikantie, lekker alles van je schudden, strand, flink feesten n ontspannen. Wat ga je dan oen als je niet al te ver van huis lat of het vakantiegevoel alvast en beetje te pakken wilt krijgen wel, je komt naar de Leunse ommerfiëste. Op 29 en 30 juni akken ze weer eens lekker uit oor de achtste Zommerfiëste. Ze eginnen op zaterdag om 20.30 nr met een ludiek spel in de rote zandbak als voorloper op de eachvolleybalcompetitie van ondag. Dit is een parodie op de efaamde knakworstracc. Daarna er een stevig feest met de band aol Hoaje. Deze zevenmans for- latie gaat aan de slag met voorna- ïelijk Nederlandstalige muziek, lummers van onder andere iowen Heze, Schintaler, Queen, Ie Sjonnies aangevuld met Duitse lagers en andere feestnummers órgen voor een gegarandeerd petterende feestavond. Hierbij naken ze ook nog eens gebruik an een komische noot en zo ben f verzekerd van een onderhou- lend avondje met een hoog mee zing en meespring gehalte. Daar naast is er geen entree dus ieder een kan komen genieten van pret, sfeer, de muziek en het enthou- siastme van deze band die hel publiek veelvuldig bij het optre den betrekt. Zondag begint om 12.00 uur de sportieve strijd tussen 24 beach- volleybalteams. De grote zandbak wordt omgetoverd tot volleybal- velden en je waant je op de stran den van een of ander tropisch paradijs. Genieten kan je volop vanuit de overzichtelijke terrassen of de feesttent. Voor de mensen die ook nog wat anders willen, zijn er enkele gratis activiteiten waar je je kunsten kan laten zien. Jeu de noules spelen, darten waar bij er nog prijzen te winnen zijn en je kan de hobbymarkt bezoe ken waar de ouderen van Leunen laten zien wat ze allemaal in hun mars hebben. Hier kan je ook nog een levensmiddelenpakket win nen door het juiste aankoopbe drag te raden. En als je dan denk wat moeten de kleintjes gaan doen, ook die hebben mogelijkhe den te over. Een zwembad, een springkussen, een ballenbak, rit jes op de ponykar, pannenkoeken bakken met de scouting, een kleurwedstrijd en als klap op de vuurpijl twee optredens van Kabouter Plop. Kwebbel, Plop, Lui en Klus houden de kinderen aan hun lippen gekluisterd en sluiten natuurlijk af met de beken de Plopdans. Een feest waar het hele dorp aan meewerkt en waar van de opbrengst ook nog eens voor een goed doel is. Naar aanleiding van de vele telefoontjes die bij de Stichting binnenkwamen, nogmaals de- vermelding van het banknum mer: 15.93.08.720 t.n.v. Stichting Naamloze Kinderen Venray. Vorige week is. abusievelijk een verkeerd rekeningnummer vemeld. Gebleken is dat de succesfor mule achter de spooktochten te Veulen aangeslagen is bij een groot publiek: een geheel ver zorgde avond, opgebouwd rond een thema, bestaande uit een all- in arrangement voor een scherpe prijs. Reden genoeg om naast de spooktochten met een nieuw thema te komen: de Kwatsavond. Van 20.00 tot 01.00 uur kunt u genieten van nationale topbuutte- reedners, theater, bandparodist en een drie gangendiner in stijl. Dit wordt u aangeboden voor een zeer aantrekkelijke prijs, inclusief vrij drinken. De Kwats avond voor 2002 staat gepland op 19 oktober. Voor overige data en meer informatie kunt u contact opnemen met Antonie Thielen, tel. 0478-58 19 28. De jaarlijkse kindermarkt in Veulen is op zondag 30 juni om 14.30 uur in de omgeving van café 't Veulen. De Veulense jeugd krijgt de gelegenheid om hun speelgoed, wat al geruime tijd een doorn in het oog is van hun ouders, te ver kopen tijdens deze markt. Komende zaterdag vanaf 21.30 uur staat De Evenaar bol van elec tric boogie, hiphop, swingbeat en oldskool. DJ OTB draait dan in De Eve naar en er is ook een live optre den van Refelxy uit Venray, De entree bedraagt zeven euro per persoon. Op zondag 7 juli om 11.00 uur verzorgt de fanfare OL Vrouwe Gilde Holthees - Smakt gezamenlijk met de leerlingen in opleiding tradi tiegetrouw het Harrie Koopmans concert in het Pelgrimshuis in Smakt. De leidmg is in handen van dirigent Jerome van Acht. De blok fluitleerlingen spelen onder leiding van mevr. Marjo van der Locht. ansluitend reikt burgemeester drs. O. Bouwmans van Boxmeer de diploma's uit. Donderdag van 21.00 tot 22.00 uur in Waar zijn de Troubadours gebleven? John (Jan) Vloet met zijn vrouw Duangjai (in Venray e.o. beter bekend als Muuske) uit Thailand en Ger Coppens uit Boerdonk. Zij zullen allen live optreden. John zal liedjes uit de Sixties brengen, Muuske speelt op een Khiem en Ger Coppens zal haar Brabants repertoire ten geho re brengen. Khiem is een 42 sna- rig instrument wat met fluwelen hamertjes bespeeld wordt. John en Muuske zijn in Venray ook bekend van hun Thaise eetavon- den die regelmatig gehouden worden bij de Evenaar. Ze is geboren als Desiree Claudette Manders op 28 oktober 1969 in 's Gravenhage. Als zesjarige verhuis de ze met haar ouders naar Horst- Meterik. Ze won diverse talenten jachten, deed mee aan de Soundmixshow van Henny Huis man en maakte acht jaar deel uit van de band The Two Brothers on the 4th Floor. In deze band scoor de ze tien top 10 hits en haalde ze veel nationale en intenationale awards. Nu in 2002 werkt ze nog steeds hard in de muziekwereld. Zo is ze bezig met een show met muziek van Aretha Franklin, zingt ze de jingles in van radio 2 en werkt ze hard aan de opkomst van de Diva's off Dance. In Prime- Time is Desray zaterdag te tussen 15.00 en 17.00 uur te gast. De uit zendingen van Moments to Remember elke zondagmorgen van 08.00-09.00 uur, staan in de maand augustus in het teken van de oorlogsjaren '40-'45. Originele opnames van muziek uit de bezet- tings- en bevrijdingsperiode zul len dan aangevuld met nieuwsfei ten, de revue passeren. Moment to Remember zondagmorgen tus sen 08.00 - 09-00 uur en zondag avond van 21.00 - 22.00 uur Zaterdag 6 juli zal tussen 17.00 - 18.00 uur de website van het info- taimentprogramma Klojo Radio worden gepresenteerd. De makers van het programma heb ben hun uiterste best gedaan om het zo leesbaar en overzichtelijk mogelijk te maken. Vanaf die datum kun je 'niet alleen luisteren maar ook kijken naar Klojo radio! Hier vast het adres: www.omroepvenray.nl/ klojoradio Staatsbosbeheer organiseert op woensdag 3 juli de eerste van een reeks zomeravondwandelingen door Nationaal Park de Groote Peel. De wandeling start om 19.00 uur bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel en is voor volwas senen en kinderen. De zomer avondwandeling duurt ongeveer 2 uur en de deelname is gratis. Vooraf aanmelden in niet nodig, In de maanden juli en augustus organiseert Staatsbosbeheer een aantal zomeravondwandelingen in Nationaal Park de Groote Peel. 's Avonds komt de natuur lang zaam tot rust. Mensen die een begeleide excursie willen maken om iets van die specifieke sfeer te proeven kunnen met de gidsen van Staatsbosbeheer meelopen. Het bijzondere van de woens dagavondwandelingen vanuit Mijl op Zeven is dat er speciale gidsen klaar staan om met de kinderen op pad te gaan. Op een speelse manier vertellen deze gidsen over de dingen die ze in de natuur tegenkomen en beantwoorden ze de vragen van de kinderen. Het bezoekerscentrum is 's avonds na 17.00 uur gesloten. De horeca is zeker tot 18.00 uur geopend. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is geopend van dinsdag t/m zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. Het centrum ligt aan de Moostdijk 15 te Ospel, telefoonnummer: 0495- 641497. De toegang is gratis. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Voor de maand juni 2002 is de opgave als volgt: "Ik was al vroeg artiest: ik won een wedstrijd kleuren: héél jong verzon 'k een rake limerick. Bewierookt werd mijn vers in aangename geuren En meen'ge fraaie beker inde ik. Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 19 juli a.s. sturen naar het Secretariaat; Röchusstraat 15801 RR Venray Telefoon: 0478- 582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat vaneen of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkom stig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon der dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wan neer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. Nog steeds met "alles goed" gaan na ronde 5 aan de leiding: de dames R. van Daal en R. van Dommelen en de heer J. Craghs met 50 punten. Daarna volgen mevrouw L. Colsen en de heer A. Leijssen met 40 pun ten en mevrouw H. van Beek met 30 punten. Het fragment dat in mei gepubliceerd werd, was afkomstig uit het gedicht "Holland" van Hendrik Marsman. Voor kenners is uit de twee gepubliceerde regels direct het vitalisme van Marsman af te leiden: Hij wil klinken in dc ruimte en verdampen als een wolk. Zijn levensdrift en de herkenbare beeldspraak zet de lezer meteen op het spoor. Dit korte "Holland" gedicht is na "Herinnering aan Holland" (Denkend aan Holland zie ik brede rivieren zijn mooiste evocatie van het ons allen vertrouwde polderland. H, Marsman - Holland De hemel groots en grauw, daaronder het geweldig laagland met de plassen; bomen en molens; kerktorens en kassen, verkaveld door sloten, Zilvergrauw. dit mijn land, mijn volk: dit is de ruimte waarin ik wil klinken, laat mij één avond in de plassen blinken, daarna mag ik verdampen als een wolk. Denkt u aan "De hoer en de moordenaar" a.s. zaterdag 29 juni 20.00 uur in de Schouwburg van St Anna. De nieuwe data, die u vast kunt leggen voor het nieuwe seizoen zijn bekend. En weer komen er toppers naar Venray! Zondag 1 september: Annette Heffels om 11.30 uur in het Theehuis (In het kader van "de Waan") een uniek optreden Maandag 16 september: Jan Wolkers in de Schouwburg van St Anna Aanvang 20.00 uur. Zondag 17 november: Samen met Amnesty International, afdeling Ven ray organiseert het Literair Café een ochtend met de schrijver van de "Abberrijnse kronieken" Moses Isegawa. Aanvang 11,30 uur in het Theehuis van het St Odapark. Zaterdag 7 december: In de Schouwburg van Venray en in samenwer king daarmee - de voorstelling: "Godfried Bomans, een opgewekt Mens". Aanvang 20.00 uur. Op 13 maart 2003 bezoekt Marion Bloem het Literair Café en op 25 mei: Leon de Winter! Het programma met ook alle andere activiteiten daarin, wordt in augustus aan donateurs en belangstellenden toegezonden. In tennisbal de Schaapskooi reft Frank Janssen op zaterdag 'juni een Swing Party georgani- ert, Daarbij staat soul, funk en inceclassics uit de jaren zeven- ;en tachtig centraal. Dit mega insspektakel vindt plaats in dc it muziektempel omgebouwde nnishal met een oogverblinden- i lichtshow en vele special fects. Ook de geluidskwaliteit i -kwantiteit zijn van een hoog iveau en een lust voor het :hoor. Als dresscode heeft de rganisatie besloten een White lition in te voeren. Als iedereen ier gehoor aan geeft, zal door e vele black lights de witte kle- ing sfeerverhogend werken en tl het de gezamenlijke dansbele- ing ten goede komen. Tijdens i' pauzes van de band zal een gast-DJ, uit de stal van De Penta gon, u trakteren op de muzikale toppers van het discotijdperk uit de jaren zeventig en tachtig. De muziektempel opent haar deuren om 21.00 uur en zal u meenemen naar de tijd die u nooit meer wilt vergeten. De dresscode tijdens deze Swingparty is white edition en de toegang is alleen voor perso nen boven de 18 jaar (legitimatie verplicht). Bij verkoop aan de kassa betaalt u dertien euro, tij dens de voorverkoop tien euro. De voorverkoopadressen zijn: De Hccren van Aemster, tel. 580600; Koffiehuijs Zowyzo, tel. 589821; Sportcafé-cafetaria Landweert, tel. 580480 en cafetaria Thielen aan het Kennedyplein, tel. 582170. Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regió - minima le bijdrage van 15,90 Euro per jaar - dan krijgt u het programma toege zonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Ven- ravse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over hel werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Röchusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948. Het boek van deze week is J. K. Rowling, een biografie van de hand van Sean Smith. J. K. Rowling is de persoon achter de successtory7 van Harry Pot ter, De vier reeds verschenen delen in de Harry Potter cyclus zijn inmiddels uitgegroeid tot ene ware hype en een doorslaand ver koopsucces. Veel lezers zijn dan ook erg nieuwsgierig naar de bron van deze boeken: Joanna Rowling. Inmiddels doet menig spannend verhaal over haar leven de ronde. Zo zou ze de Harry Pot ter boeken in een café hebben geschreven omd.at ze de verwar ming niet kon betalen. Ook lijkt het schrijven een middel om uit haar deprimerende bestaan als bij standsmoeder te ontsnappen. Wat is er nu eigenlijk waar van deze geruchten? En wat nog mteressan- ter is: waar haalde zij haar inspira tie vandaan? Zij er in haar leven mensen aan te wijzen die model stonden voor Harry, zijn vrienden en vijanden? Sean Smith duikt in deze ongeautoriseerde biografie in het leven van J.K. Rowling en weet verrassende feiten boven tafel te halen die een extra dimen sie geven aan het lezen van Harry Potter. Sean Smith werkte bij de Daily Mirror en de Sunday People en is tegenwoordig freelance schrijver. Hij heeft reeds vier succesvolle titels op zijn naam staan, waaron der Stone Me!, een gids over dc Rolling Stones. 'Na afloop van de lunch schudde de uitgever haar de hand en zei: "Je zult nooit geld verdienen aan kinderboeken JO" Plet boek is verkrijgbaar bij Kan toorbockhandel Van den Munck- hof in de Grotestraat in Venrav.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11