lijfde week van het platteland ersoonsgegevens oortaan beter beschermd Utaar herrezen Nieuwe commissies haperend van start Lokale partijen niet blij met vrij sluitingsuur horeca Contactlenzen? Bio Sfcn Jetting JvicinkcettL 'COt CONTACTLENZEN L KJM MAAS uonaeraag 15 juni zuuz - vagina uiNONTWE»ptN Bij Rjen van Mierlo Tuinen vindt u Amerikaans comfort voor ui n a an l (c tuin of serre. Nederlandse topontwerpers bogen zich over uiNONDEmouD de tafel om de klassiekers van de toekomst te ontwerpen. Man hattan, zeer exclusief design, comfortabel, absoluut weerbe- stendig en sfeervol. Zeer goed toe te passen zowel binnen als ..■««afMI buiten. Voor exclusieve tuinmeubelen met een vleugje Amerika «■mmMm 'find your way to' Riep van Mierlo. van mierlo f Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur elmondseweg 111 5 7 S T, ph Oeufne Tel. 04 9 3 3 1 4 5 9 3 Imm... streekproducten. Ike vindt u het lekkerst? Kom e lekkernijen proeven op de ellige agrarische markt op de )te Markt in Venray. Er kan een latje gemaakt worden met de iernemer die op deze markt eg geeft over zijn producten li de kans geeft om ze te ien. Er zijn verschillende rktkramen aanwezig, zoals de kenshouderij, melkveehoude- en een kippen kraam, maar ndcl dan ook nog even langs groenten en fruitkramen. aaronder venkel, appels en sen) Om het nog leuker te iken hebben ze er zelfs een tam met Meervallen bij. Terwijl 'tigs de 'straten' van 't Agra- h dorp dwaalt staat er voor de j Kleren tot en met 12 jaar nog leuk springkussen op de ate Markt. Kom op vrijdag 21 "naar deGrote Markt in Venray 13.00 tot 21.00 uur én maak ais met de boeren en tuinders uit uw eigen omgeving. Om u alvast in de stemming te brengen is er in de bibliotheek van Venray vanaf tot en met 30 juni een klein voorproefje te zien van de pro ducten die op de boerenmarkt komen te staan.Ongetwijfeld krijgt u na het zien van dit alles zin om eens een kijkje achter de schermen van de ondernemers van nature te nemen. Kom dan op zondag 23 juni naar Ysselsteyn Daar houdt de stichting On tour naar de boer van 11.00 tot 16.00 uur een open bedrijvendag. U krijgt dan de mogelijkheid om bij diverse bedrijven een bezoek te komen brengen. De ondernemer neemt u mee door zijn bedrijf en laat zien waar hij/zij dagelijks mee bezig is. De bedrijven zijn verbon den.door middel van een route van circa 11 kilometer. U hebt de mogelijkheid om deze route per fiets, auto of huifkar (kleine ver goeding) te volgen om zo op alle verschillende bedrijven te kunnen meemaken hoe hel is om .agrariër te zijn. Dit zijn de bedrijven die opengesteld zijn en waar tevens een routebeschrijving ligt: 9 Melkveehouderij van de fam. Rops, Timmermannsweg 86 te Ysselsteijn 4 Scharrelkippen vd fam. Pynenborg, Timmermannsweg 120 te Ysselsteijn (catering) Vlees/fokvarkens van de fam. Romme, Puttenweg 60 te Yssel steijn (catering) Kalkoenen vd fam- Jennis- M K 8 ft- A/ V- De veilige methode voor natuurlijke rimpelcorrectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie: Mariëtte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolcnweg 3, 5807 EM Oostrum lel. 0478-582494, internet: www.rimpelloos.nl Bio Skin Jetting Aromathempie Elect risch ontharen kens, Paardekopweg 11 te Yssel steijn 4 Rozen van de fam. Arts, Ont- ginningsweg te Ysselsteijn Voor de kinderen is er een quiz en zijn er spellen te doen. Tevens is er een kleurwedstrijd waaraan prijsjes zijn verbonden. De kinde ren krijgen de kleurplaten op vrij dag 21 juni aan de Grote Markt uitgedeeld eii kunnen deze dan op de zondag inleveren om mee te doen aan de wedstrijd. Ook via de scholen zal er geprobeerd wor den om de kleurplaten te ver spreiden. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten <rwr> IC U R S T JENS l VENRAY - NOORDERHOF 20 - tel. 0478 - 550630 J iliotheek krijgt geen toegang meer tot gemeentelijke administratie ag'jjj ;t verstrekken van per- nin9; ïsgegevens, zowel binnen ^gemeentehuis als aan der- wordt aan banden gelegd, is het gevolg van de wet n terming persoonsgege- op 1 september 2001 ame; e plaats is gekomen van de Persoonsregistraties ill R). De gemeente moet dui- eib k vastleggen aan wie en (ivoor gegevens worden trekt. Commerciële doel en zijn uit den boze. :re burger is volgens de wet licht om aan de gemeente lersoonlijke gegevens te vers ten. Andersom heeft de bur- ;r recht op te weten wat de tente met die gegevens doet. [gemeentelijke basisadminis- (GBA) kent drie soorten ners. Extern zijn dit de belas- fgMenst, politie, rijksdienst het wegverkeer en andere gemeenten. Intern de andere afdelingen binnen het gemeente huis. Het GBA wordt dagelijks bij gehouden door de afdeling Publieksdiensten. In een verorde ning wordt nu exact vastgelegd welke afdelingen recht hebben op welke informatie, Via het com putersysteem kunnen gegevens worden afgeschermd. Daarnaast zijn er nog derden als Wonen Venray, RIO, GGD en de biblio theek die de persoonsgegevens gebruiken. De commissie Middelen boog zich vorige week woensdag over de nieuwe verordening. Paul Vriesekoop (PvdA) vroeg zich af waarom Wonen Venray en de Venrayse bibliotheek toegang tot het GBA hebben. "Waarom dan niet de voetbalclub of een andere vereniging. Ik zie het ver schil niet. Waarom heeft de bibli otheek een aparte status", wilde Vriesekoop weten. Dorien van der Giessen, hoofd afdeling Publieksdiensten, legde uit dat de bibliotheek valeer boeken en andere materialen niet terugkrijgt van de leners. "Dit betekent een schadepost. En aangezien de gemeente subsidie geeft, verstrek ken wij hun adresgegevens." Vrie sekoop was niet overtuigd en wilde dat de bibliotheek uit het rijtje afnemers geschrapt werd. "Want dit is niet terecht. Want ook bij andere gesubsidieerde organisaties zal wel eens iets mee genomen worden." Joost Linskens (CDA) was het daarmee eens. - "Het is niet relevant of de gemeente subsidie verstrekt. Het is gelijke monniken, gelijke kap pen. We moeten de informatie verstrekking tot een minimum beperken." Twan Jansen, directeur Algeme ne zaken, zei dat het historisch zo gegroeid is. "Want als subsidiege ver hebben we er ook belang bij dat het geld goed besteed wordt. Maar het is inderdaad aanvecht baar. Het is geen bezwaar om de bibliotheek te schrappen." Theo Mulders (Samenwerking) was het daar niet mee eens. "Want de bibliotheek heeft geen mogelijkheid om op een andere wijze aan die gegevens te komen." René Francken (WD) en Gerrit Lemmens (Van de Vorle) infor meerden naar het beveiligings plan dat er nog niet is. Van der Giessen zegde toe dat dit er voor 2 juli zal zijn want dat vindt de heraüdit van de GBA plaats. De afdeling Bestuurszaken krijgt de 40, 50, 60 en 65-jarige huwelijks jubilea door evenals de inwoners die honderd jaar zijn geworden. Mulders (Samenwer king) vond dat het geregistreerd partnerschap ook in dit rijtje moest worden opgenomen. Dit werd toegezegd. Evenals Vriese koop wilde hij zeker weten dat er geen gegevens aan derden wor den verstrekt. Volgens Van der Giessen wor den gegevens met Wonen Venray uitgewisseld. "Dat is inderdaad ook in ons eigen belang", ant woordde ze op een vraag van Huub Muijsers (CDA). "We komen er nu eerder achter als panden dubbel bewoond zijn. Daar hebben we beiden voordeel van. En alles gebeurt volgens de privacywet." "Er is een protocolplicht voor het registreren van verstrekkin gen aan derden. Dan kunnen we aan de burgers over het laatste jaar overleggen aan wie gegevens verstrekt zijn", zei Van der Gies sen die meldde dat de afdelingen alleen gegevens krijgen die strikt noodzakelijk zijn voor hun uitvoe rende taken. IU Duale stelsel vertoont nog kinderziektes Het is nog wennen aan het duale stelsel. De eerste com missievergaderingen gingen niet helemaal vlekkeloos van start. De gemeenteraad had pas op 28 mei ingestemd met de nieuwe opzet van de vier commissies. De leden kregen daardoor de agenda en andere stukken pas enkele dagen voor hun vergadering toege zonden. Ook had niet ieder een het nieuwe reglement ont vangen. De commissie Middelen beet op woensdag 5 juni de spits af met een lange agenda. Dat was voor de commissie de reden om drie onderwerpen te schrappen. De tijd was immers te kort geweest voor een gedegen voor bereiding. Het overzicht uitbe steed personeel, aanbestedingen 2002 en de rapportage archiefin spectie verschijnen op de eerst volgende vergadering op 3 juli opnieuw op de agenda. De commissies worden voor taan voorgezeten door een raads lid. De wethouder is op uitnodi ging aanwezig en beantwoordt - indien nodig - vragen. Op enkele vragen over verkoop van grond aan de firma Maessen moest wet houder Heidens (CDA) het ant woord schuldig blijven: "Ik weet het niet. Ik moet passen." Ook bleek er geen ambtenaar aanwe zig te zijn die het wel wist. Lei Heidens stelde voor dat detailvra gen door de leden ook rechtst reeks aan de ambtenaren gesteld kunnen worden. Een dag later bij de commissie Maatschappelijke Diensten wer den alle twaalf ingekomen stuk ken van de agenda afgevoerd. Dit maal kwam het verzoek niet vanuit de commissie. Volgens voorzitter Ton Teeuwen-Peeters was de voorbereidingstijd te kort geweest. Dit tot grote ergernis van enkele commissieleden. "Dan hebben we voor niets in zo'n korte tijd er zoveel energie inge stoken", zei Jeanne Hendrix (CDA). "Deze vergadering moest per se doorgaan en dan krijgen we nu te horen dat twaalf nota's worden geschrapt." Frits Vossen, hoofd afdeling welzijn, gaf aan dat deze ingeko men stukken nog besluiten zijn van het vorige college. En dat er nu een nieuwe wethouder zit. Ook Tiny Grebenjak (fractie Van de Vorle) was niet te spreken over de gang van zaken. "Ik baal er echt van dat het zo gaat." Maar het duale stelsel liet al zijn positieve kanten zien. Zo sprak Bert Achten van kindercentrum De Nissehoff in over de problema tiek bij de kinderopvang. Met name over de gemeentelijke sub sidie. Dat was voor Leonie Cals (WD) het sein om te verzoeken dit ontwerp bij de eerstvolgende vergadering op de agenda te zet ten. Afgelopen maandag vergaderde de commissie Stedelijk Beheer. Voorzitter Richard de la Roy wilde twee agendapunten naar de volgende vergadering verplaat sen. "Omdat de stukken niet paraat zijn en de ambtelijke ondersteuning ontbreekt." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) wees erop dat de nota over de ammo- niakregeling fouten bevatte. Hij vreesde dat mensen die een milieuvergunning aanvragen daar door in de problemen komen. Verkoeijen werd gevraagd om contact op te nemen met de betreffende ambtenaren. Ook kwamen de sterke afwij kende agenda's van de diverse commissies ter sprake. Stedelijk Beheer had als enige gekozen voor dezelfde opzet als bij de raadsvergadering. Met discussie punten (B-agenda) en hamerstuk ken (C-agenda). Dat viel niet goed bij enkele commissieleden. Ze vonden dat over alle punten moest kunnen worden gespro ken. "Ons is niets gevraagd", zei Verkoeijen. "We hebben niet gekozen voor dit systeem." De la Roy 'vergat' soms dat hij alleen maar de vergadering hoef de voor te zitten. Het geven van antwoorden diende hij over te laten aan ambtenaren en/of wet houder. Roland Zwiebel (PvdA) onderbrak De la Rov in zijn beant woording: "In het duale stelsel is de voorzitter alleen maar een technisch voorzitter die zelf geen antwoorden geeft." Richard de la Roy erkende zijn 'fout' en gaf direct het woord pver aan wet houderjan Driesseri. let altaar, dat zondag op het Annaterrein is opgegraven, Joor de leden van Kruisen Kapellen weer in elkaar et. Hoewel gehavend, zijn h alle delen uit de grond oorschijn gekomen. Wat er thet altaar gaat gebeuren it nog niet vast. iet altaar werd zondag onder ►te belangstelling opgegraven, lens de voorbereidingen ten al enkele zuiltjes aangetrof- die, schoongemaakt, langs het stonden opgesteld. Vervol- is liet Koos Swinkels van Krui en Kapellen zien waar het lar ongeveer moest liggen. Met btokken werd de weerstand neten terwijl ook aan het zand ien was of daar ooit gegraven geweest. Nadat Leo Janssen, ■medewerker van St. Anna en de vijftiger jaren betrokken bij begraven van het altaar, de ste schep had gedaan togen vrijwilligers van Schutterij St. Anna en Kruisen en Kapellen aan de slag en kwam het altaar al vrij snel tevoorschijn. Al snel bleek dat het altaar flinke schade had opgelopen en in vele grote en kleine delen uit de kuil werden opgegraven. Ondertussen pro beerde Koos Swinkels aan de hand van een tekening de eerste contouren van het altaar te her stellen. Binnen een uur was uit eindelijk het hele altaar uit de grond. Maandag en dinsdag zijn de leden van Kruisen en Kapellen bezig geweest om het altaar weer in elkaar te zetten wat hen uitein delijk vrij goed is gelukt. Volgens Koos Swinkels is het altaar zeer zeker restaurabel. Die restauratie zou dan in het onderkomen van Kruisen en Kapellen moeten plaatsvinden. Het altaar is te zien in het fotopaviljoen van St. Anna als onderdeel van De Waan. De opgravingen (foto boven) en Koos Swinkels bij het altaar dat vrijwel compleet weer in elkaar is gezet. Joost van de Vorle haalde opnieuw het Leids model aan. Dé lokale partij zag dit ook graag in Venray ingevoerd. Daarbij wor den de cafés op een vast tijdstip gesloten maar de bezoekers die op dat moment binnen zijn mogen er blijven zolang de kroeg baas dat wil. "De bewegingen op straat van het ene naar het andere café is dan afgelopen", aldus Van de Vorle die veel klachten van centrumbewonërs hoort. "Het is steeds onrustig in het dorpDaar klagen de mensen over. En lang niet alle klachten komen bij de politie terecht." Gerda van Stelten (CDA): "Overlast zal er altijd blijven. Daar ontkom je niet aan. De politie en ondenemers moeten wel alert zijn op overlast die niet nodig is zoals bij taxi's." Het /CDA wil ieder jaar een evaluatie van het vrije slui tingsuur. "Zodat er eventueel teruggedraaid kan worden indien iets niet goed gaat", aldus Van Stelten. Wethouder Driessen (CDA) zei dat het college er een voorstander van is om het experiment in een definitieve vorm te gieten. "Want uit onderzoek blijkt dat agressie en incidenten inderdaad minder worden bij vrije openingstijden. We moeten in overleg blijven met politie, horeca en ook het wijk- platform. Want daar komen de klachten binnen." Cees Vermeulen, hoofd open bare orde en veiligheid, wees erop dat er in Venray het conve nant Veilig Uitgaan ligt. "Op vrij willige basis is deze gedragscode afgesproken. We blijven de vinger aan de pols houden en zullen bij Overtredingen beginnen om ze goedschiks op te lossen. Daarna kan het altijd nog met regelge ving." Driessen vulde aan: "Bij notoirë geluidsovertreders is slui ten de meest vergaande oplos sing. De burgemeester aarzelt echter niet om dit toe te passen. Het college steunt hein hierin om dit dóór te zetten. En ook Horeca VenrayJs er blij mee." e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Het experiment van een vrij sluitingsuur voor de horeca is over het algemeen goed beval len. Het college van B en W neemt het positieve advies van politie en Horeca Venray over. Het wijkplatform Venray cen trum is veel minder enthou siast. Evenals Samenwerking en fractie Van de Vorle die zich maandag in de commissie Stedelijk Beheer het meest kri tisch toonden. Voor aanvang van de vergade ring wees Betty Bradley, voorzit ter van Horeca Venray, op een onderzoek van het ministerie van VWS. "Daaruit blijkt dat hoe flexi beler de openingstijden zijn hoe veiliger het uitgaansgebied is. Er is minder agressie, er zijn meer taxi's en een verantwoorde inzet van de politie is beter mogelijk." Uit een onderzoek van de poli tie blijkt dat er in het jaar voor het vrijlaten van de horecatijden 569 meldingen of incidenten zijn bin nengekomen. Tijdens het proef jaar, dat liep van februari 2001 tot februari 2002, was dit aantal afge nomen tot 452. Martin Wijnhoven (Samenwerking) zei desondanks 'niet vreugdevol' te zijn. "Want vooral de geluidsoverlast is toege nomen. Na twee uur 's nachts zelfs met meer dan honderd pro cent. Terwijl er bij de meldingen van geweld en mishandeling geen winst is geboekt." Het blijkt dat de toename van de geluidsover last wordt veroorzaakt door één horecabedrijf aan de Hoender- straat. De meldingen van vandalis me en baldadigheid, overlast dronkenschap en vernieling of poging tot diefstal van auto's zijn allemaal verminderd. "De gelui den van. het wijkplatform cen trum baren zorgen", vond Wijn hoven. "Welke maatregelen worden genomen om geluids overlast tegen de gaan?", wilde hij weten. Het commissielid van Samenwerking snapte daarom ook niet dat er in De Gouden Leeuw nu zo dicht tegen twee dis cotheken aan huizen worden gebouwd. Wijnhoven vroeg ook om vaste standplaatsen waar taxi's zonder draaiende motor moeten gaan staan. John Niessen (VVD) sprak van 'een voorzichtig positief beeld'. "Maar handhaving is daarbij wel een absolute voorwaarde. De gemeente moet een scherpere regie voeren op de politie." Volgens Roland Zwiebel (PvdA) geeft spreiding van het publiek 'een veiliger gevoel op straat'. Hij wees erop dat geluidsoverlast van uit kroegen kan worden terugge drongen door een geluidsbegren zer en een akoestisch onderzoek. eKlnjoid hart vxn NavyorL

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5