1 5% korting Bianca van Dorrestein beste soliste Collecte Maag Lever Darm Stichting Veranderingen in patiëntenmaaltijden Prijsvraag Wonen Venray 95-jarig bestaan fanfare Overloon Woningwet Wet ruimtelijke ordening Inzicht in uw woonwensen Informatieavonden politie keurmerk Veilig Wonen Openstelling gemeentehuis Wet milieubeheer Inspraak voorontwerp bestemmingsplan Gouden Leeuw Afsluiting Steegse Peelweg De Springplank Niets! Bijenwacht Venray VADERDAG-AANBIEDING VRIJDAG EN ZATERDAG alleen voor capretto clubleden op alle herenschoenen Feestweekend Oostrum PEEL EN MAAS Donderdag 13 juni 2002 - Pagina L Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het tijdelijk plaatsen van een entree, garderobe en opslagruimte aan de Gas- straat 5 te Venray tnv De Witte Hoeve, Gasstraat 5; - het bouwen van een bedrijfs gebouw aan het Keizersveld te Venray tnv S.J.E. Claes- sens, Spurkt 5a te Venray; - het bouwen van een bedrijfs- febouw aan de Vennenweg te Oostrum tnv Telecom municatie Holding B.V., Nevadahof 2 te Venray; - het bouwen van een woning aan de Laagheidehof te Ven ray tnv J.F.M. D nessen, Beekweg 30 te Venray; - het bouwen van een vleesvar kensstal aan de Kempkens- berg 4 te Ysselsteyn tnv Maatschap Coopmans-Slan- gen, Kempkensberg 4; - het veranderen garagedeur en plaatsen pui met raam en deur aan de Joke Smitstraat 60 te Venray tnv H.A. van Meyel, Joke Smitstraat 60; - het bouwen van een bedrijfs gebouw aan de Ericaweg 4 te Oirlo tnv Steeghs CV, Ericaweg 4; - het bouwen van een woning aan de Geysterseweg te Oostrum tnv J.M. van Goch, Watermolenstraat 8 te Oostrum; - het uitbreiden van de woning aan de Joke Smitstraat 14 te Venray tnv Fam. Tol, Joke Smitstraat 14; - het bouwen van een loods aan de Teeuwenhofweg 10 te Leunen tnv M. Direks, Teeuwenhofweg 10; - het vergroten van de woning aan de Zilverschoon 39 te Venray tnv A.L.M. Tonen, Zilverschoon 39; - het vergroten van de woning aan de Prins Hendrikstraat 25 te Venray tnv V. Brink man, Prins Hendrikstraat 25; - het plaatsen van een dakkapel aan de Kruidenlaan 211 te Venray tnv F.P.M. Basten, Kruidenlaan 21 I Ingekomen sloopaanvraag Onderstaand treft u aan een in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen sloopaan vraag. - het slopen van de panden aan de Langeweg 8 en 10 en 30 te Venray tnv Gemeente Het ministerie van VROM houdt een landelijk onderzoek naar de manier waarop mensen wonen, hoe zij de woning en woonomgeving beleven en waarderen, en wat hun woon wensen zijn. Het ministerie, maar ook gemeenten en woningcorporaties hebben dit inzicht nodig om hun activitei ten gericht in te zetten voor een aantrekkelijk woningaan bod, voor een prettige leefom geving en goede voorzieningen. Het onderzoek bestaat uit interviews onder inwoners van alle gemeenten in Nederland. Ook in de gemeente Venray worden deze interviews afgeno men. Het interview bevat vra gen over de kenmerken van uw woning en woonomgeving, uw waardering voordeze kenmer ken, de wensen die u heeft ten aanzien van woning en woon omgeving, maar ook een aantal vragen over werk, vrije tijd besteding en de behoefte aan zorg en hulp bij het wonen. Het onderzoek staat of valt met de bereidheid van inwoners om mee te werken aan een interview. Via een willekeurige selectie uit het bevolkingsregis ter worden in totaal 100.000 mensen benaderd. Ook u kunt worden benaderd voor een interview. U krijgt allereerst een brief met uitgebreidere informatie over het onderzoek. Om te kunnen voorzien in de behoeften die onder de bevol king leven, is het belangrijk dat u uw mening geeft over uw wen sen en verwachtingen op woon- en leefgebied. Het onderzoek gaat dus over hoe u woont en hoe u eventueel zou willen wonen. Omdat het kennen van woonwensen belangrijk is voor het toekomstig woningbouw programma, staat de gemeente volledig achter het te houden onderzoek. De gemeente Ven ray verzoekt u dan ook om, wanneer u uitgenodigd wordt deel te nemen aan de inter views, dit ook te doen. Uw informatie is van wezenlijk belang. Zeker nu de vraag naar woningen met een hoogwaardi ge kwaliteit alleen maar toe neemt. De deelname heeft voor u geen gevolgen en ver plicht u tot niets. Van belang is uw waardering van uw huidige woning en woonomgeving en de wensen die u heeft met betrekking tot wonen en woon omgeving. Doe dus mee Venray, Postbus 500 te Ven ray. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week' voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het veranderen van de woning aan de St. Annalaan I te Venray tnv St. Vincent van Goh Instituut Stationsweg 46 te Venray; - het verbouwen en vergroten van de woning aan de Gen tiaan 23 te Venray tnv E.W.G.M. Smits, Gentiaan 23; - het vernieuwen van de pui aan de Grotestraat 26 te Venray tnv G.W.M. Pelzer, Maashe se weg 27 te Venray; - het bouwen van een bedrijfs woning aan de Rouwkuilen- weg 9 te Ysselsteyn tnv Direct Gazon, Rouwkuilen- weg 11 - het plaatsen van een dakkapel aan de St. Jozeflaan 2 te Smakt tnv Gouwmans-Her mus V.O.F., St. Jozeflaan 2; - het vernieuwen van de fiet senstalling aan de Stations weg 213 te Venray tnv Rail- infrabeheer B.V., Postbus 2038 te Utrecht. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt inge diend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw- meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1I9.2 of I9.3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewer king te verlenen. - het vergroten van de woning met kantoor aan de Oost singel 6a te Venray tnv J. Herraets, Oostsingel 6a; - het vergroten van de woning aan de Castelostraat 9 te Castenray tnv R. Schreibers, Castelostraat 9; - het bouwen van 22 woningen aan het Marianumterrein (Nolensstraat/v. Rossum- straat) te Venray tnv Janssen de Jong Plancoördinatie, Ekkersrijt 4008 te Son en Breugel. De op de verzoeken betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 14 juni 2002 gedurende 4 weken voor eenie der ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden inge diend. Venray, 13 juni 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Tijdens een aantal informatie avonden zullen medewerkers van Politie Limburg Noord (pre- v.entieteam) een voorlichting geven over inbraakpreventie en het Politie keurmerk veilig wonen. Tijdens deze bijeenkom sten zal ook de Brandweer Ven ray een presentatie verzorgen Aanstaande vrijdag 14 juni is het gemeentehuis gesloten. Ook telefonisch kunnen wij u die dag niet van dienst zijn. Voor het doen van geboorte- en overlijdensaangifte kunt u wel terecht van 8.00 tot 9.00 omtrent brandveiligheid. De Gemeente Venray ondersteunt dit initiatief in het kader van de gezamelijke verantwoordelijk heid voor crimininaliteitspre- ventie. Naast algemene informa tie over "Veilig wonen" kunt u uw vragen betreffende beveili ging van uw eigen woning stellen en een afspraak maken voor een gratis en geheel vrijblijvend beveiligingsadvies voor uw woning. De bijeenkomsten vin den plaats op de volgende data en locaties: Dinsdag 18 juni aanvang 20.00 uur; Gemeenschapshuis, Putten- weg 2 Ysselsteyn. Woensdag 26 juni aanvang 20.00 uur; De Witte Hoeve, Gasstraat 5 Venray. Donderdag 27 juni aanvang 20.00 uur; 't Anker, Grootdorp 73 Merselo. De genoemde aanvraag, nadere eis en meldingen en alle op de aanvraag, nadere eis en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Maatschap Smits, Puttenweg 80 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een champignonkwekerij, gele gen aan de Puttenweg 80 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 13 juni 2002 tot en met I I juli 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethou ders. Hierbij kunt u verzoeken Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Inspraakverordening van de gemeente Venray, bekend dat vanaf vrijdag 14 juni tot en met donderdag I I juli 2002 het voorontwerpbestemmingsplan PEEL EN MAAS een abonnement waard In verband met werkzaam heden aan de gasleiding door NV Gasunie, zal gedurende de periode 17 juni t/m 3 juli de Steegse Peelweg ter hoogte van het gasverdeelstation tus sen Rouwkuilenweg en Jaeger hofweg zijn afgesloten voor doorgaand verkeer. In deze periode zal het doorgaande verkeer worden omgeleid. De percelen welke gelegen zijn aan dit deel van de Steegse Peelweg zijn nor maal bereikbaar. Gouden Leeuw ter inzage ligt. Dit plan vormt het juridisch planologisch kader voor de her ontwikkeling van de locatie Gouden Leeuw, globaal omslo ten door de Langeweg, Langstraat, Leeuwstraat en Kempweg te Venray. Het plan ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Deze afdeling is geo pend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden kun nen de stukken worden inge zien na een afspraak met de afdeling publieksdiensten, tele foonnummer (0478) 52 33 33. Gedurende de bovenge noemde termijn kan een ieder een schriftelijke reactie op het voorontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij het College van burgemeester en wethou ders, Postbus 500, 5800 AM Venray. Op dinsdagavond 18 juni 2002, aanvang 19:00, wordt in het Raadhuis van Venray, Raad huisstraat I te Venray, een openbare informatie-/inspraak- bijeenkomst gehouden. Venray, 6 juni 2002 drs J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mon deling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn tot het ambtshalve nemen van een nadere eis voor: - Open Jongeren Centrum Din gus, Hoenderstraat 10 te Venray krachtens het Besluit Horeca-, Sport- en Recreatie-inrichtingen milieubeheer voor een open jongeren centrum, gelegen aan de Hoenderstraat 10 te Venray. - Discotheek Time, De Gouden Leeuw 14 te Venray krach tens het Besluit Horeca-, Sport- en Recreatie-inrich tingen milieubeheer voor een discotheek, gelegen aan De Gouden Leeuw 14 te Venray. Het ontwerp van het besluit liggen ter inzage van 13 juni 2002 tot en met I I juli 2002 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethou ders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat de volgende melding krach tens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer is geaccepteerd: - W.J.B.T. Luijten, Peelken 2 te Ysselsteyn voor het wijzi van de inrichting, gele aan de Peelken 2 te Ys steyn. De verklaring en alle ovei op de melding betrekking bende stukken liggen ter in; (6 weken) van 13 juni 200! en met 25 juli 2002 in gemeentehuis. Gedun bovengenoemde periode nen belanghebbende schril gemotiveerde bedenkin] indienen bij burgemeester wethouders. Hierbij kunt u zoeken uw persoonlijke g( vens niet bekend te maken, verzoek kunt u ook mondei bedenkingen inbrengen, waai|Uii :nheid krijgt tot i )Ch dachtewisseling over de m ig° ding artikel 8.19 Wet milieul k l heer. jun A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethoudi «j.: van Venray maken bekend er krachtens artikel 8.40 van Wet milieubeheer A.M.v.B.-it iun dingen zijn binnengekomen vj v!5 - Van Rattingen Grondver BV, Henri Dunantstraat te Oostrum oprichten van een inricht ingevolge het Besluit ops1-^ en transportbedrijven, ge oer gen aan de Stationsweg te Oostrum. - S.J.E. Claessens, Spurkt 5a Venray voor het opricht- van een inrichting ingevo het Besluit opslag en tra pe portbedrijven milieubehe gelegen aan het Keizersvu ongenummerd te Venray. - Tennisvereniging Ysselste P/a Ringweg I te Ysselste voor het veranderen van inrichting ingevolge Besluit Horeca-, Sport- Recreatie-inrichting milieubeheer, gelegen aan Ysselsteynseweg 94 te Yssi steyn. - H. Schreinemachers, Hagelwi 34 te Venray voor h oprichten van een inrichti /,t>, ingevolge het Besluit deu l/(v handel en ambachtsbedrijvi m, milieubeheer, gelegen aam iijn Stationsweg I20H te Otpw; trum. De meldingen kunnen woi up den ingezien van 13 juni 20i tot en met 27 juni 2002, weken) in het gemeentehuis, Venray, 13 juni 2002 Burgemeester en wethoude f! van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen Milieu, C.Th. van Velzen. R P! 049 ma i ng. Jhlc ktv «tl be, tgei Q02 601 laar Afgelopen zondag Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray nam deel aan het tweede bonds- schuttersfeest bij het Akkermans- gilde in Venlo. De Venrayse schut terij behaalde de volgende resultaten: Mooiste geheel in mili tair uniform, tweede prijs: beste bordjesdrager in militair uniform, Wendy Beyer, tweede prijs; mooi ste koningin, Adri van Dorrestein- Hut, derde prijs: modelste sap peur Piet van Lierop, tweede prijs; beste tamboermaïtre, Toon van Opbergen, eerste prijs, beste muziekkorps in de optocht, twee de prijs: beste muziekkorps op het terrein, tweede prijs; Bianca van Dorrestein behaalde als solist in de derde divisie een eerste prijs en een algemene eerste prijs. De A behaalde 35 (17-18 punten), de B behaalde 36 punten, evenals de C en de Dl. De D2 behaalde 30 punten (12-18 punten). In de kaveling bezorgde de B ons een vierde prijs, terwijl de C zelfs een tweede prijs behaalde in het ster ke deelnemersveld. Hedenavond wordt er geoefend met het schie ten op de schutters weide, de aan vang is om 19.30 uur. Zaterdag 15 juni gaat een bestuursdelegatie naar de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Sint Leonardus Panningen. Maandag 17 juni wordt de algemene leden vergadering gehouden in het gil- dehuis, aanvang 20.00 uur. Zon dag 23 juni is het Sint Jansfeest. Donderdag 13 juni (vanavond) gaan de kinderen van de groepen 45 en 6 naar de bossen. Zorg alle maal om 18.30 aanwezig te zijn met de fiets. Het spel 'water, vuur en spons' wordt dan gespeeld. Om 20.00 zijn ze weer terug bij het clubgebouw. Eveneens op donderdag om 20.15 uur, instruc tieavond voor alle medewerkers aan Rollebol '02. Zaterdag 15 juni: Rollebol '02. Bij eenkomst om 9.00 uur in het clubgebouw. De dinsdag- en don derdagavond met de fiets. Vertrek naar het Vlakwater is om 9.15 uur, waar bij de blokhut van Jong Nederland om 10.00 uur Rollebol van start gaat. De terugkomst staat gepland voor 17.00 uur. Maandag 17 juni van 18.30 tot 20.00 uur zandkastelen bouwen voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Zelf een schepje en een emmertje meenemen. Dinsdag 18 juni clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverlaters. Ook deze groep gaat naar de bossen voor 'water, vuur en spons'. Dus alle maal op tijd met de fiets aanwezig zijn. De terugkomst staat gepland voor 20.00 uur. Donderdag 20 juni, binnengolf- tournooi voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Wat gebeurt er als U niet adverteert i|||-f PEEL EN MAAS Zoals ieder jaar zal ook in 2002 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus niet in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wen den tot een erkend bestrijdingsbe- drijf. Dit is het gevolg van de nieu we wet op toepassing van bestrijdingsmiddelen; hierdoor mag de imkervereniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Venray: Ad van Meurs, tel. 512537, Leu nen: Jan Weys, tel. 585806 (tus sen 12,00 en 13.00 uur en na 18.00 uur); Ysselsteyn: Piet Michels, tel. 0493-529511 en Oos trum: Wim Jacobs, tel. 585652 (na 18.00 uur). Nederland telt twee miljoen buik patiënten. Daarom collecteert de Maag Lever Darm Stichting (MLDS) van 16 tot en met 22 juni huis aan huis om geld in te zamelen waarmee mensen die kampen met spijsverte ringsproblemen geholpen kunnen worden. Op de lange weg die het voedsel in ons lichaam moet gaan, kan er een heleboel fout gaan. Zo'n twee miljoen Nederlanders hebben regelmatig buikklachten. Slechte voeding kan een oorzaak zijn, maar niet zelden is er werkelijk iets mis van binnen. Soms duurt het jaren eer artsen uitvinden wat er precies aan de hand is. 'Voor goede raad kunnen alle buikpatiënten bij de MLDS terecht' stelt Crohn-patiënte Nata- scha Pool (26), boegbeeld van de nieuwe zomercampagne van de MLDS. De MLDS verspreidt heel veel verschillende voorlichtignsfolders, heeft een eigen website (www.mlds.nl) en eigen diëtistes die gratis voedingsadviezen verstrekken. In juni verschijnt het gloednieuwe kwartaalmagazine MLDS Report, boordevol tips, informatie en nieuws voor mensen met een spijs verteringsziekte. Nieuwe brochures zijn er over coeliakie, de ziekte van Crohn en colitis ulcerosa, gezonde spijsvertering en diarree bij kinde ren. U kunt deze brochures telefo nisch bestellen via 0306055881 of via info@mlds.nl. Geld is hard nodig, onder meer voor levensreddend onderzoek de MLDS beheert ook speciale tussenhuizen. Hier kunnen patiënten die dagelijks naar een zie kenhuis, ver van huis moeten, tijde lijk wonen. Daarnaast financiert de[ MLDS belangrijk, soms levensred dend onderzoek, dat niet kan wor den betaald uit de overheidspot van Volksgezondheid. Het geld dat voor dit alles nodig is krijgt MLDS van spontane donateurs en van bedrij ven. Tijdens de Maag Lever Darm Week gaan ruim 31.000 collectanten langs de deur om geld op te halen. Ook kunt u geld storten op giro 2737 van de Maag Lever Darm Stich ting. De MLDS beschikt over het CBF-keurmerk voor goede doelen, Heeft u interesse om mee te helpen bij deze collecte, dan kunt u contact opnemen met J. Verhoeven, tel. 0478-580056. Met name in de kerk dorpen is er een tekort aan collec tanten. CAP /{parte 3c^0ften- fa&efp De gezelligste schoenwinkels van Venlo Venray Klaasstraat 28 Grotestraat 11 www.capretto.nl Het Maasziekenhuis in Boxmeer bereidt zelf vanaf 4 juni geen warme maaltijden meer voor patiënten. Carte-Deuz Nijmegen, een samenwerkingsverband van cateraar Sodexho en de St. Maartenskliniek, bereidt voortaan de warme maaltij den in de keuken van de St. Maartenskliniek en levert deze aan het Maasziekenhuis. Het tijdstip, waarop de warme maaltijd wordt geserveerd ver schuift van 11.45 naar 17.00 uur. Dankzij verandering van het dinertijdstip kunnen er dage lijks tot 9.30 uur nog wijzigin gen aan Carte-Deux worden doorgegeven. Hierdoor kunnen patiënten die 's ochtends wor den opgenomen, zelf nog een warme maaltijd voor die dag samenstellen, want het a la carte-principe blijft gehand haafd. Dagelijks krijgt iedere patiënt een lijst met gerechten waaruit hij/zij kan kiezen. Het is altijd mogelijk vegetarische of aangepaste maaltijden, bijvoor beeld op grond van een dieet of religieuze overwegingen, te bestellen. Aan de hand van de bestellingen van patiënten gaan de koks van Carte-Deux aan de slag. Na bereiding worden de maaltijden binnen twee uur naar vijf graden gekoeld en vervol gend geportioneerd. Per koelwa- gon worden de maaltijden in het Maasziekenhuis afgeleverd, waarna zij in speciale wagens worden geregenereerd. Dit is een speciale vorm van opwar men, waarbij smaak en kwaliteit behouden blijft. BROODMAALTIJDEN Ook voor de broodmaaltijden zijn er veranderingen op komst. Op dit moment kunnen patiën ten hun broodmaaltijden a la carte samenstellen, door een bestellijst in te vullen. De brood maaltijden worden aan de hand van deze bestellingen in de keu ken samengesteld. Dit is erg arbeidsintensief. Er wordt nu op enkele afdelingen proefgedraaid met een broodbuffetwagen. De voedingsassistent komt 's mor gens en 's middags bij iedere patiënt langs met een brood buffetwagen. In deze wagen zit ten alle ingrediënten voor een broodmaaltijd, ter plekke kan de patiënt een keuze maken. Aan de hand van ervaringen tijdens de'proef wordt besloten of de broodbuffetwagen definitief wordt ingevoerd of dat er een ander verdeelsysteem voor voe ding moet komen. In opdracht van Wonen Venray start dit najaar de bouw van een complex met 54 appartementen aan de Vlierstraat in Venray. De appartementen zijn gelegen aan de rand van het terrein van Beu kenrode. Het betreffen 54 luxe afgewerkte appartementen in de hogere huurklasse. Wonen Ven ray wil aan dit complex een naam geven en nodigt iedereen uit om deel te nemen aan een prijsvraag om een naam te bedenken voor het appartementencomplex. Voorwaarde is dat de naam een relatie heelt met Venray of met de historie van Venray. Uit de inzen dingen wordt door Wonen Ven ray een naam gekozen, Voor de winnaar ligt een cadeaubon van 75 euro te wachten. Suggesties voor een naam kunnen tot uiter lijk 5 juli 2002 worden gestuurd naar: Wónen Venray, Postbus 210, 5800 AE Venray. Ook is het mogelijk via de website www.wonennoordlimburg.nl te reageren. Vergeet niet uw naam, adres, telefoonnummer en een eventuele toelichting op de door u bedachte naam te vermelden. .De winnaar krijgt automatisch bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. In het weekend van 22 en 23 juni wordt er een groot fees tweekend in Oostrum opgezet door het OVF samen met café de Karklingel en café het AMC in Oostrum. Na twaalf jaar een vol leybaltoernooi te hebben georga niseerd, wordt het dit jaar een strandvolleybal en -voetbaltoer nooi. Het is een recreantentoer- nooi en wordt over twee dagen gespeeld op het dorpsplein in Oostrum. 's Avonds speelt in de feesttent Venray's grootste pret- band Shit Wiend len uit het Veu len. Teams uit de gemeente Ven ray kunnen zich tot 10 juni opgeven bij Willem Creemers, telefoon 0478-511928. ïmd snelle service i* professionele V&tttverking wm voordeligst!'1 ill Joch que ken risto \}_C rl va iann irdel H b Fr ki F Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 2.0I In het weekend van 28, 29 en 30 juni viert fanfare Vriendenkring uit Overloon haar 95-jarig bestaan. Ter ere van dit feit is er op zondag 30 juni in en rondom de feesttent van alles te zien, te bewonderen en te koop wat met Overloon te maken heeft. Heel veel Overloon- se verenigingen en hobbyisten presenteren zich met activiteiten en stands. Op een groot podium worden door diverse verenigingen demonstraties gegeven. Verschil lende Overloonse middenstanders proberen in hun stand interessan te koopwaar aan de man te bren gen Natuurlijk is er ook een horeca- eiland aanwezig met een gezellig terras. Bovendien vindt op die dag ook het fanfare- en kapellenfesti val plaats in de feesttent op het 14- oktoberplein. De braderie begint om 11.00 uur en is rond 17.00 uur afgelopen. Aanmelden kan nog bij: Coen Hofmans, 0478-641613- Vrijdag 28 juni wordt het feest gestart met een benefietconcert in de kerk, t.b.v. de renovatie van de kerktoren. Dit concert begint om 20.00 uur en is groots van opzet. Ook Logeko, Oker en enkele solis ten verlenen hieraan hun mede werking. Kaarten voor dit concert zijn vanaf 5 juni te verkrijgen voor 12,50 euro bij kapsalon 'Toine' in Overloon. Na het concert is er een gezellig samenzijn in de feesttent op het 14-oktoberplein. Op zater dagmiddag is er van 13 30 to 17.00 uur een speelgoedmarkt 5 q waar kinderen zelf hun speelgod [acjc kunnen verkopen. De tent is vooi verkopers open om 12.00 uur.D jP^ entree bedraagt voor volwas klanten twee euro. Zaterdagavot om ongeveer 19.45 uur begint Stro riet goederen ep dienstenveiling me S, z< veel ludieke kavels. De goederet zijn vanaf 19.00 uur te bezichtigen in de feesttent. De veiling duur lom jan I tot exact middernacht. Daarna MbtJ volgt een gezellige voortzetting Jj"1 van de avond met medewerkir® 1 van het orkest 'Los Zand' uit Ov loon. Zondag is de dag van 'Pw r- motie Overloon'. Rondom de EZO feesttent is van alles te zien, te bewonderen en te koop wat met Overloon te maken heeft. Dez< gezellige braderie duurt van 1101 tot 17.00 uur. Er zijn stands var Overloonse ondernemers, vereni- jOE gingen en hobbyisten. Er is eet buitenpodium met diverse denioiH y straties, een gezellig horeca-eilantt en nog veel meer. Bovendienj vindt op zondag in de feesttent j-—— een fanfare- en kapellenfestival J^T plaats. Aan dil non-stop muziekles- tival nemen fanfares en kapellen; deel uit de directe regio. Het feslij val begint om 11.00. 1 TT De laatste noot zal rond 19-00 klinken. Het festival is gratis te bezoeken! Meer informatie ovei ja deze feesten: Clemens Weymanl 0478641425. ,581 iehoi

Peel en Maas | 2002 | | pagina 20