petters Tijdelijke sporthal op sportpark De Wieën De Meulebeek nieuwe naam basisschool Oostrum "Niet alle architecten verstaan hun vak KPN haalt zes telefooncellen weg uit Venray ion mdoetere Iets speciaals... Streetraces in Venray SV Venray grijt naast de beker En verder: OUWVAKKERS OPGELET! ff ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Uw eigen website? Honderddrieëntwintigste jaargang - week 23 - donderdag 6 juni 2002 L EN MAAS Politie gebruikt pepperspray 7 Kunst Cultuur 11 Sport 16, 19, 20 Gemeentelijke mededelingen 24 Kerkelijke diensten 26 rotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Rob Greevink wordt er wel haast moedeloos van. Zoals het er nu naar uitziet heeft taekwondoclub Tong II bin nenkort geen accommodatie meer. Want het huurcontract met de sportzaal van het DAC (Dag Activiteiten Centrum) aan de Bevrijdingsweg wordt door het Riagg per 1 augustus stopgezet. "Dan komen we met onze 125 leden op straat te staan", ziet Greevink de bui al hangen. Zover zal het wellicht niet komen. "Want we zijn hard bezig om een goede oplossing te vin den"."zegt woordvoerster Claudia Hendrickx van de gemeente Venray. "Zowel voor de vecht sportclubs als voor het Raayland College." Er komt vlakbij sporthal De Wetteling een tijdelijke oplos sing. De gemeente heeft een offerte in huis voor een grote sporthal, van aluminium en ten tendoek, die op sportpark De Wieën geplaatst gaat worden. De tijdelijke hal, van 44 bij 24 meter, krijgt tevens een aparte gymzaal die onder andere door Tong-Il gebruikt kan worden. In de grote hal komt een professionele sport- vloer. Met daarbij zes kleedloka len, een berging en ruimtes voor scheidsrechters en EHBO", aldus Hendrickx. Wanneer de sporthal geplaatst wordt, kan de gemeente nog niet zeggen. Daarvoor is het plan nog in een te pril stadium. Het totale complex krijgt een afmeting van 56 bij 31 meter en wordt 7 meter hoog. Een dergelij ke hal heeft ook in Valkenburg gestaan toen daar de sporthal afbrandde. Woordvoerster Hendrickx meldt dat de tijdelijke hal zeker drie jaar kan blijven staan. "Maar in het meerjarig investeringspro gramma wordt de bouw van een definitieve accommodatie meege nomen. Die willen we zo spoedig mogelijk bouwen, zodat de lijde lijke hal dan weer vervangen kan worden." De Venrayse vechtsportvereni gingen waren tot 1999 gehuisvest in het voormalige lyceum. Dat gebouw werd toen gesloopt voor de nieuwbouw in het Fransciscanerpark. Tong-Il vond onderdak in een gymzaal aan de Bevrijdingsweg. Die wordt over dag gebruikt door het DAC en 's avonds kon de taekwondoclub er gebruik van maken. Maar het Dag Activiteiten Centrum vertrekt er binnenkort want het krijgt onder dak in de Petrus Bandenschool. De beide judoverenigingen heb ben elders oefenruimte gevon den. Erised zit in een voormalige drukkerij aan de Heuvelstraat en Judovereniging Venray zit in een gebouw op het St. Annaterrein. Rob Greevink heeft destijds Toine Wintels, toenmalig voorzit ter van de Kamer van Koophandel, in de arm genomen om te bemiddelden tussen de drie clubs en de gemeente Venray. Om een gezamenlijke vechtspor- tacccommodatie te krijgen. Er was een concreet plan in de vorm van een privatiseringsproject. "Maar dat ligt er al ruim drie jaar. De gemeente heeft het allemaal op zijn beloop gelaten' zegt Greevink. Het liefste wil Tong-Il dat de gemeente een stuk grond aankoopt waarop de taekwondo club zelf een accommodatie kan bouwen. Zoals dat bijvoorbeeld eerder ook met tafeltennisclub Red Stars is gebeurd. "We kunnen dan de grond in erfpacht nemen en we zorgen zelf wel voor de bouw." Rob Greevink zegt dat hij al twaalf alternatieven voor een mogelijke locatie bij de gemeente heeft aangeboden. "Maar we krij gen geen respons. Vanaf maart hebben we geen enkel contact meer gehad. Alhoewel we daarna nog drie brieven hebben geschre ven." Door het bedrijf ESG, dat de Venrayse binnensportaccommo daties exploiteert, is een haalbaar heidsonderzoek gedaan naar een' uitbreiding bij sporthal De Wetteling. Volgens Greevink was dat financieel niet haalbaar omdat de huur 800.000 gulden per jaar zou bedragen. In andere sportzalen zijn geen mogelijkheden omdat Tong-Il iedere avond over een zaal moet kunnen beschikken. Naast breed tesport beschikt de taekwond overeniging ook over een top sportsectie. "Als er binnenkort geen oplossing komt, hebben we een groot probleem. Ik zie de ver eniging dan uit elkaar vallen. Leden zullen gaan lopen en ik zal met de topsporters naar buiten Venray moeten verkassen. Want de trainingen zullen toch door moeten gaan." De gemeente zegt op de hoogte te zijn van de huis vestingsproblemen van Tong-Il en zal de taekwondovereniging op de hoogte brengen van de tijdelij ke oplossing. ;rt )ntm oediqen m sn tray gaat mee in de vaart et- olkeren. Letterlijk en figuur- ant de vaart zit er in Venray atste tijd goed in. Zeker r de jeugdige Venraynaren •en rijbewijs. Sinds een aan reken vinden er ook in jy regelmatig streetraces Smakterheide, De eling en De Hulst waren de es to be'. Waren want de eente en politie spannen in om dit fenomeen uit de van avse straten te weren. Zo is ctu ulst al met grote zandhopen 'an iloten en wanneer races "n® ind zijn, is ook de politic ter ré, ook al kost dat af en toe lèklte band. Wanneer de zich naar een andere loca- illen verplaatsen om daar ög van start te gaan, blijft de ré ze op de hielen zitten en Jen er regelmatig bekeurin- t; uitgedeeld. verstandige aanpak, traces zijn dan weliswaar taculair maar ook gevaarlijk, ftsgevaarlijk. Enkele doden in :re plaatsen hebben dat al getoond. Bovendien horen lelijke activiteiten niet op de nbare weg thuis. Indien deze en graag willen racen, dan in ze zich maar een circuit af föchien een optie voor De cq.khet Indycarcircuit), waar or eigen rekening en op risico hun gang kunnen èt zal nog wel enige tijd a voordat deze hausse over- Het is dan ook van belang gemeente en politie de inge- ;en weg aanhouden om zo het etracen te ontmoedigen. Christ De Meulebeek: dat is de nieuwe naam van de basisschool in Oostrum. De naam werd dinsdagavond bekendgemaakt als afsluiting van een feestelijke dag op de nu voormalige Maria Basisschool in Oostrum. Naar aanleiding van een prijsvraag had men een naam kun nen verzinnen die iets te maken moest hebben met de historie van Oostrum. Iris Oudenhoven en haar familie waren de winnaars. Zij mogen een dagje samen naar sp^el- park Klein Zwitserland. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.0.f. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgozon.nl (PIJKERBROEK MET DUIMSTOKZAK RAM'S PARIS 2 VOOR 45.- Gemeente vindt kwaliteit bouwtekeningen Laagheide II onder de iYiaat De gemeente Venray is onte vreden over de kwaliteit van de bouwtekeningen die door verschillende architecten zijn ingediend voor woningen in het plan Laagheide II. In dit deel van de Venrayse nieuw bouwwijk De Brabander zijn 39 kavels uitgegeven voor par ticuliere bouw. Tot nu toe zijn echter pas acht van de 25 inge diende bouwplannen voor vrije sectorwoningen door de Welstandscommissie goedge keurd. Sinds eind vorig jaar liggen de percelen bouwrijp klaar. De overige tekeningen voldoen bijvoorbeeld niet aan de (kwali teitseisen die door de gemeente Venray zijn vastgelegd in het beeldkwaliteitsplan of hebben anderszins de toets der criteria van de Welstandscommissie en de afdeling Bouwen en Milieu niet doorstaan. Dit tot grote frustratie van de bouwers en architecten, die abso luut niet te spreken zijn over de gang van zaken en dit maandag avond tijdens een drukbezochte bijeenkomst in het gemeentehuis in niet mis te verstane bewoordin gen aan de vertegenwoordigers van de gemeente en de Welstandscommissie lieten blij ken. Maar de gemeente legt de schuld voor de problemen vooral bij de architecten en (in mindere mate) kopers, die "kansen hebben laten liggen", aldus kwaliteitsma nager Gijs Frencken van de gemeente Venray. "De architect is de zwaarst ver antwoordelijke", stelde Frencken. "De architect moet een brug slaan tussen de wensen van de koper en de kwaliteitseisen die door de gemeente zijn vastgelegd in het beeldkwaliteitsplan. Laagheide II moet juist een uitdaging zijn voor architecten om er iets moois, een kwalitatief hoogwaardige wijk met verschillende bouwstijlen van woningen, van te maken. Architecten en bouwers dienen samen na te denken en elkaar te prikkelen met ideeën om te komen tot de woning die voldoet aan hun wensen, maar ook aan het beeldkwaliteitsplan van de gemeente Venray. De tekening van de koper zal aan duidelijke voorwaarden moeten voldoen om een bouwvergunning te krijgen." Lees verder op p. 3 Hotel Asteria Venray. Venrav 'lel. 0478-511466 Dorpen raken opnieuw voorziening kwijt KPN Telecom gaat zes tele fooncellen verwijderen uit de gemeente Venray. Castenray, Merselo, Oirlo en Oostrum raken hun telefoonvoorzie ning kwijt. In Venray verdwij nen de cellen aan de Maasheseweg en Langstraat. KPN heeft dit besloten omdat ze niet meer rendabel zijn. De gemeente houdt straks nog veertien telefooncellen over. Twaalf in Venray en een in Leunen en Ysselsteyn, de twee grootste kerkdorpen. Maar het is de vraag hoe lang deze voorzie ningen kunnen blijven bestaan. Door het sterk toenemende aantal mobieltjes is het gebruik gestaag afgenomen. Een telefooncel is pas rendabel als er 24 keer per dag gebruik van wordt gemaakt. KPN heeft deze norm al verlaagd naar tien telefoontjes per dag. Vanuit de zes openbare toestellen die nu verdwijnen werd gemiddeld slechts twee keer per dag getele foneerd. De dorpsraden van Castenray en Oostrum hebben er begrip voor dat de cellen uit hun dorp verdwijnen. Merselo protes teert het hevigste. De dorpsraad van Merselo wil, en in mindere mate ook Oirlo, dat ze gehand haafd blijft. De gemeente heeft navraag gedaan wat instandhouding zou kosten. Volgens KPN Telecom komt dat neer op een bedrag van 1350 euro per telefooncel per jaar. Noch de gemeente noch dë dorpsraden willen of kunnen dit bedrag ophoesten. Zodat het col lege van B en W binnenkort zal instemmen met de verwijdering van de zes telefoontoestellen. Overigens is KPN verplicht om per 5.000 inwoners één telefoon cel te plaatsen. De tien kerkdor pen halen dit inwoneraantal bij lange na niet. Venray-centrum telt ruim 26.000 inwoners en zou dus minimaal recht hebben op vijf telefooncellen. Dit aantal is na onderhandelingen opgeschroefd naar zes. Het voortbestaan hier van is voor de komende zes jaar gegarandeerd. Of de overige acht cellen nog lang bestaansrecht hebben zal afhangen van het gebruik. .\tACE7a> TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. M'i Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 wvw. rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Mannenmode voor elke dag Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1