op vakantie Duijkers ontmoet Duijkers Ingezonden Niets! Ontmoetingsdag op soldatenkerkhof 550 euro voor eerste obligatie SVOC'01 Karin naar Euro Disney Onthulling fotoreportage De Hersenpan Opening JOP in Castenray xroep Geleide jvapens sar Spanje Vitte Hoeve igi neer open Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeen@flyers.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Het Dagactiviteitencentrum (DAC) is een van de deelne mers aan de kunstmanifestatie De Waan. Op het St. Annater- rein staat het kunstwerk "De Hersenpan" dat gemaakt is door bezoekers en medewer kers van het DAC. Op donderdag 6 juni wordt het kunstwerk helemaal voltooid. Om 13.30 uur vindt de officiële ont hulling plaats van de fotoreporta ge "van Hersenspinsel naar Her senpan". Deze reportage heeft een afme ting van 200 bij 100 cm. Het ver beeldt het creatieve proces waar in het kunstwerk "De Hersenpan", waaraan maanden lang met veel inzet en plezier gewerkt is, is ontstaan. De onthul ling is bij het kunstwerk dat te vinden is op het St. Annaterrein, Noordsingel 39 in Venray. Voorbij het infocentrum van projectbu reau De Waan bij het eerste kruis punt rechtsaf. Op zaterdag 1 juni wordt de jongeren ontmoetingsplaats (JOP) in Castenray officieel geopend. Om 19.45 uur zal dorpsraadvoor zitter Louis Vroemen de openings handeling verrichten. Daarbij wordt tevens de naam voor het JOP onthuld. Er zijn vijftien reac ties van dorpsbewoners binnen gekomen op de oproep om een originele naam te bedenken voor de ontmoetingsplek. Een jaar geleden werd aan de Horsterweg, aan de noordzijde van het dorp, een pleintje beklinkerd en van een hekwerk voorzien. Er werden banken, een picknicktafel en een basketbalpaal geplaatst. Ook staat er momenteel de mobiele skate- baan die er twee keer per jaar terugkeert. "We willen er nog graag een schuilhutje neerzetten", zegt Brigitte Strijbos van de Cas- tenrayse dorpsraad. "Maar dat kan nog wel even duren omdat het JOP net buiten de dorpskern ligt. Daardoor duurt het langer voor dat de vergunning er is." De ont moetingsplek is vooral bedoeld voor jongeren van twaalf tot zeventien jaar. "Maar ook de klei nere jeugd maakt er na school gebruik van. Dat is geen enkel probleem", aldus Strijbos. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Blunder begrafenis ondernemer Dela; asociaal gedrag parkeerbeheer Venray bij uitvaart Afgelopen week bereikte ondergetekende het droeve bericht dat Wim Willemsen was overleden. Wim was voor mij geen onbekende. Vele uren heb ben we samen doorgebracht als het om de historie van Venray ging. Ik mocht altijd gebruik maken van zijn enorme kennis. Tevens was hij lid van de toenma lige Werkgroep Bevrijding Over- loon - Venray. De groep die de oorlogsdocumentaire De Verge ten Slag heeft gemaakt. Ook wij kregen een uitnodiging om Wim naar zijn laatste rustplaats te bege leiden en afscheid te nemen. Bij de rouwbrief die wij kregen, zat keurig ingesloten een kaartje, met de mededeling dat er geparkeerd kon worden op de parkeerplaats bij het gemeentehuis. Na de kerk dienst zou de begrafenisonderne ming Dela bij de uitgang de slag boom openen en de betaalkaarten innen. Zodat iedereen zich snel kon aansluiten bij de begrafenis stoet, zoals dat vaak gebruikelijk is. Tot grote ontsteltenis van iedereen kwam er echter nie mand van Dela opdagen. Iedereen stond in een lange rij te wachten. De lijkwagen en twee taxi's kwa men al voorbij rijden. Maar nie mand kon volgen. Tot overmaat van ramp heb ik als inwoner van Venray het initiatief genomen om de familie en vrienden van buiten "Venray van de parkeerplaats te krijgen. Via de info intercom van de parkeerplaats kreeg ik contact met het kantoor van parkeerbe heer. Netjes uitgelegd wat het probleem was. De meneer aan de andere kant vertelde mij dat hij nergens vanaf wist en dat we maar contact moesten opnemen met de Dela, maar die waren er niet. Nogmaals geprobeerd de situ atie uit te leggen, dat de begrafe niswagen al voorbij was en dat de hele familie en iedereen die de laatste eer aan de overledenen wilde brengen vast zat op de par keerplaats. Opnieuw vroeg ik net jes naar een oplossing, omdat het om een begrafenis gaat. Als ant woord krijg ik tot twee keer toe 'meneer dat is uw probleem niet het mijne, u moet gewoon beta len. En als u klachten heeft, moet u bij de gemeente zijn'. Mijn geduld raakte op en ik vroeg deze meneer naar zijn naam, die wilde hij niet noemen. Ik antwoordde hem dat ik een fatsoenlijke vraag stelde en dat ik een fatsoenlijk antwoord terug verwachtte. Uit eindelijk antwoordde hij met 'mijn naam is nr. 203'. Einde gesprek. Er bleef mij niets anders over dan iedereen uit te leggen dat er eerst betaald moest wor den. Op dat moment werd het een grote chaos met alle gevolgen van dien. Inmiddels was ik met nog enkele gasten aangekomen bij de begraafplaats. U zult het niet geloven. Diep triest. Alleen mevrouw Willemsen met de kin deren, de geestelijke en de voltal lige begrafenisonderneming ston den te wachten en verder kwam er praktisch niemand opdagen. Na lang wachten werd Wim uit eindelijk naar zijn laatste rust plaats gebracht, enkel met die gene die plaatselijk bekend waren, helaas zonder de naaste familie en vele vrienden van bui ten Venray die te laat waren. Deze mensen waren verdwaald in Ven ray en konden niet op tijd de begraafplaats vinden. Toen de plechtigheid was afgelopen kwa men ze geheel ontdaan op de begraafplaats aan. Op dat moment schaamde ik me dat ik inwoner van Venray was. Natuurlijk is begrafenisonderneming Dela ver antwoordelijk voor de blunder. Maar de manier waarop nr. 203 van parkeerbeheer Venray de zaak moedwillig liet escaleren vind ik ronduit asociaal. Al was hij maar behulpzaam geweest! Hij zag toch via de bewakingscamera wat er gaande was. Ik vraag mij af. wat voor een soort figuur schuilt er achter nr. 203. Is het zijn uni form wat hem zo maakt of is het gewoon een machtwellusteling! Dit soort mensen begrijpt zeker niet wat het betekent om iemand Donderdag 30 mei 2002 - Pagina 9 ok dit jaar kunt u aan de itie doorgeven wanneer u (vakantie gaat. Het voor- 1 hiervan is dat uw adres nc rdt opgenomen in de pro- •je. matige surveillances en in jer] al van nood weet de politie u te bereiken bent. at service van de politie is jaar ook te regelen via inter- Op de internetsite van de Limburg-Noord iw. politielimburgnoordnl) men inwoners van de regio jden- en Noord Limburg via de ion 'vakantiemelding' de 'n!l antiemelding direct aan de itie doorgeven. Dit kan ook fonisch via het algemene poli- tienummer 0900-8844 (lokaal tarieD. Op de internetsite van de politie Limburg-Noord (www.politielimburgnoord.nl) kunt u een vakantiemelding door geven door een formulier in te vullen. Dit formulier vindt u onder de button 'Vakantiemel ding'. Op dit formulier vult u uw adresgegevens in en geeft u onder andere aan wanneer u afwezig bent en wie er in het bezit is van uw huissleutel. Als u belt met het algemene nummer van de politie 0900 - 8844 (lokaal tarief), dan kunt u met een telefoontje uw melding doorgeven. Tijdens het telefoongesprek worden uw adresgegevens genoteerd en de periode die u afwezig bent. Daar naast wordt de naam, het adres en telefoonnummer van de zoge naamde sleutel houder van uw woning gevraagd en kunt u even tuele bijzonderheden doorgeven. De adressen van vakantiegangers worden opgenomen in de zoge naamde projectmatige surveillan ces, Met name de vrijwillige poli tie bezoekt en controleert op ongeregelde tijdstippen de aange melde woningen. Het komt voor dat de sleutelhouder wordt gewaarschuwd met het verzoek een bepaalde onveilige situatie te verhelpen. Denk bijvoorbeeld aan een raam dat nog openstaat of een stapel post die zichtbaar achter de voordeur ligt. Het komt voor dat vakantiegangers eerder dan gepland thuis arriveren. In dat geval is het belangrijk om dit ook even door te geven bij de politie via het algemene politienummer 0900 - 8844 (lokaal tarief). Hier door kunnen onnodige vervelen de situaties worden voorkomen. De politie werkt er natuurlijk ook in de vakantieperiode aan om zoveel mogelijk misdrijven te' voorkomen. U kunt er zelf echter ook veel aan doen. Met behulp van een aantal kleine acties in en rondom uw woning kunt u de kans op een misdrijf tijdens uw afwezigheid verkleinen. Denk bij voorbeeld aan het goed afsluiten van alle ramen en deuren. Het komt regelmatig voor dat w.c.- raampjes en schuurdeuren wor den vergeten! Laat geen sleutels aan de binnenkant op de deuren staan. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoelang u weg bent. Sluit de overgordijnen niet en haal de planten niet van de vensterbank. Vraag uw buren om uw brievenbus dagelijks te legen en laat de post neerleggen op een,plek die van buitenaf niet zichtbaar is. Laat geen geld, waar devolle papieren of sieraden thuis achter. In een kluis bij de bank is het safe. ie Groep Geleide Wapens Vi.de Koninklijke Lucht- cht neemt van dinsdag 28 ti tot en met donderdag 6 ii deel aan de oefening namic Mix 2002 in Spanje iclusief de Canarische Eilan- E q). Dynamic Mix toetst de mis en gezamenlijke proce- res van vele NAVO-partners een gezamenlijke oefening. 'ijdens de oefening komen ca 17.000 land-, lucht- en zee- ijdkrachten van NAVO-lidsta- i in actie. Van Nederlandse le doen naast de Koninklijke chtmacht ook de Koninklijke fine en de Koninklijke Land- icht aan de oefening mee. In aal worden ongeveer 360 derlandse strijdkrachten inge- I, Naast Nederland nemen wkrijk, Duitsland, Griekenland, Noorwegen, Portugal, Span- Turkije, Groot-Brittannië en de er( renigde Staten deel aan de oefe- ig. Vanuit Nederland is de 9,1 Kitste delegatie (320 militairen) omstig van de Groep Geleide l9P apens in Vredepeel. Zij opere- a i vanaf de vliegbasis Zaragoza. belangrijkste oefendoelstelling 1 de Groep Geleide Wapens is Ileveren van luchtverdediging. lamaast worden onder meer ls implexe verplaatsingen (zowel 9' eg-, boot-, trein- als luchttrans- .e' irt) geoefend. Vanuit de Konink- Ul! ke Landmacht worden veertig litairen van het Korps Com- w i'nÜb Troepen ingezet. Tenslot- Ver kt de Koninklijke Marine twintig militairen mee. led Het is alweer ruim een laand geleden dat congres partycentrum De Witte oeve getroffen werd door enorme brand waarbij het ude gedeelte van de voorma- ge kloosterboerderij volledig de as werd gelegd. Door adequaat ingrijpen van de Jirfenrayse brandweer bleef het ieuwe gedeelte van het bedrijf rotendeels bespaard. In de afge- n weken is er door het team i' in De Witte Hoeve onder hoog- tanning gewerkt aan het weer ïestgereed maken van deze zaal. ieuwe dansvloeren werden flegd en alles kreeg een meer in grondige opknap- en schoon- aakbeurt. De entree werd geplaatst van achterzijde, bij de welbekende mort van het bedrijf (ingang ugustinnessenhof). Vrijdagavond kon het team van I/De Witte Hoeve dan eindelijk veer zijn eerste bruidspaar in stijl mtvangen. Annemieke en Alex kersten beten de spits af en geno ten samen met familie, vrienden bekenden van de prachtige liloft in een sfeervolle omge- De verwachting is dat het öude, verwoeste gedeelte binnen kort zal worden gesloopt. 'De vertrouwde, herkenbare contouren van het gebouw blij- ren staan en de bedoeling is om De Witte Hoeve zo snel mogelijk ip haar oude grondvesten te her bouwen, uiteraard aangepast aan eisen van deze tijd', vertelt fen Vosse. Bezoekers krijgen het dringen- advies hun auto's te plaatsen de parkeerplaats bij het Jozef klooster aan de Bindstraat en, in verband met mogelijke overlast voor de bewoners, het wijkje ach- G 'er de hoeve te mijden. Marja Marx (14) uit Buchten heeft de prijsvraag van de Groep Geleide Wapens in Vre depeel gewonnen. Zij mocht dinsdagmiddag uit handen van kolonel Rikken, comman dant van de Groep Geleide Wapens, een gloednieuwe scooter in ontvangst nemen. Karin van Neerven (13) uit Ysselsteyn won een reis naar Euro Disney in Parijs. De prijsvraag maakte onderdeel uit van de open dag die op zaterdag 27 april op luchtmachtbasis De Peel werd gehouden. Bezoekers konden tij dens dit evenement deelnemen aan een prijsvraag. De 'Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge' houdt op zaterdag 22 juni een Duits- Nederlandse ontmoetingsdag in Ysselsteyn. @all-mag- inspr:Naast een herdenkings bijeenkomst en een kransleg- ging bij het Nederlandse herinneringsmonument op het soldatenkerkhof staan er nog tal van andere activiteiten op het programma, zoals een bezoek aan het Oorlogsmuse um in Overloon. Ook burgemeester Waals van de gemeènte Venray is, evenals vele andere genodigden uit Nederland, van de partij. De Zangers van Sint Frans, zan- groep Melody en een jeugdblaas- orkest uit Bocholt zorgen (ónder andere) voor de muzikale noot. Al meer dan twintig jaar bezoe ken naast familieleden, ook vele toeristen en scholieren het Duitse militaire kerkhof in Ysselsteyn, om zich Ln het kader van een pro ject de Duits-Nederlandse geschiedenis te herinneren. De bond wil deze (schoolactiviteiten verder gaan uitbouwen in Yssel steyn, maar ook in België, Frank rijk en Italië. die je dierbaar is te begeleiden naar zijn laatste rustplaats. Een ding is me duidelijk geworden. Nu begrijp ik pas, en velen met mij, waarom meneer nr. 203 in de j Eindstraat achter de tralies zit. Jac van Sinten, Venray De Waan In mijn ogen is hier iets oneer lijk verdeeld. De monumenten op de rotondes in Venray. Zoals u schreef, om ons te herinneren aan de vele mensen die naamloos zou den zijn begraven. Na door hun leven hier, welstand te hebben gebracht. Daar tegenover staat I iets anders. De vele religieuzen hebben hier al eeuwen lang hun j hele kennis en kimde gegeven. In j het onderwijs, verzorging van zie ken, weeskinderen en psychisch zieken. Na het sluiten van de. kloosters moest er een monument komen als herinnering aan al het goede dat Venray aan hen te dan ken heeft. Dat is geworden: een klein standbeeld naast de Grote Kerk. De Basiliek. Waar nog maai een deel van de trouwe kerkgan gers langs loopt. En misschien een enkele toerist die er op attent gemaakt wordt. Maar nu zullen wij dan wel op de rotondes herin nerd worden aan de mensen die niet uit vrije wil, hier liefdevol verzorgd werden door de zustere met hun verpleegsters en andei personeel. Ik weet waar ik ovei praat, want ik heb er vier jaai gewerkt. En nog dit: de overieder patiënten zijn gelijk met de over leden zusters, herbegraven op hei kerkhof Boschhuizen en ruster nu bij het St. Anna monument op het Torentje. De 100 gebrokei kruizen staan naar mij idee pre cies waar ze horen: vóór he hoofdgebouw van waaruit de hek 1 verzorging geregeld werd. Als i in de gelegenheid bent, kijk dar de video 'Aid Venroy ien beeld eens, daarin is ook veel aandach aan St. Anna besteed. Overigens i: de manifestatie De Waan de moei te van het beleven waard. H. Kengen-v. Dierendoncl Stamboom Venrayse familie in beeld gebracht Peter Duijkers en Hendrina Duijkers-Poels, bekend van onder andere de schaapscompagniemet kinderen. De genealogische onder zoeksgegevens en familieher inneringen uitbouwen en vei ligstellen voor het nageslacht. Dat is het doel van de door enkele leden van de familie Duijkers in 1998 opgerichte familiestichting. De stichting heeft inmiddels een archief opgebouwd dat bestaat uit vele persoonsgege vens, foto's, boeken en gegevens over de verschillende takken waaruit de familie Duijkers bestaat. In de computer zijn meer dari 5500 namen opgeslagen van personen die Duijkers heten of op de één of andere wijze verbonden zijn met de faiiiilie Duijkers. In Meerssen werd in 2000 een familiedag gehouden, met ruim 110 deelnemers. Tevens was er toen een tentoonstelling over de familie Duijkers in een museum. De meeste aandacht ging tij dens die bijeenkomst uit naar de Zuid-Limburgse takken van de familie. Inmiddels is ook de Noord-Limburgse tak Duijkers verder in kaart gebracht, die tij dens een bijeenkomst op zaterdag 8 juni in 't Gasthoês in Horst, vanaf 14.00 uur, centraal staat. Op het programma staan lezin gen over de verschillende fami lietakken, over de Noord-Lim burgse tak in het bijzonder, de familiewapens, bezoeken aan de kunstschatten van de dekenale kerk in Horst en de Oudheidka mer in Horst. Verder zijn er stands met informatie over de stichting, het archief en het verkrijgen van genealogische inlichtingen over de 'eigen familie'. Informatie over deze dag is te verkrijgen bij Paul Duijkers, tel: 077-3982582 en bij Jules de Groot, tel: 045-5714876. Kosten: 6 euro per persoon voor het mid dagprogramma of 14,50 euro per persoon voor het middagpro gramma met na afloop een koud/warm buffet. 'Daarnaast hopen de organisatoren hun archief aan te kunnen vullen met nog onbekende familiefoto's of ander materiaal. Inschrijvingsformulieren kun nen opgestuurd worden naar de Stichting Duijkers, Euterpelaan 94, 6411 BK in Heerlen. Het ver schuldigde bedrag overmaken op bankrekeningnummer 938636332 t.n.v. Stichting Duijkers Heerlen ow Horst 2002. De inschrijving en het bedrag dienen tijdig bin nen te zijn. Tijdens de SVOC'01-dag ging afgelopen zondag de eerste obli gatie bij opbod voor een bedrag van 550 euro de deur uit. Theo Peeters van uitzendorganisatie SEP in Oirlo was de hoogste bie der en mocht uit handen van Jan Nelissen van SVOC'01 de fraai ingelijste obligatie in ontvangst nemen. Sportvereniging SVOC'01 gaat 700 renteloze obligaties van 50 euro verkopen om de verbou wing van sportpark De Heesakker te realiseren. De fusievereniging, voortkomend uit SV Castenray en DIS, hoopt met de actie 35.000 euro bij elkaar te' krijgen. In de komende twee weken worden de obligaties huis-aan-huis in Oirlo en Castenray te koop aangebo den. SVOC'01 heeft grote plan nen met het sportpark, waarop naast de voetbal- in de naaste toe komst ook de korfbalafdeling wordt gehuisvest. Zo worden onder andere de kleedlokalen en kantine vernieuwd. Theo Peeters (links) krijgt de fraai ingelijste obligatie over handigt door Jan Nelissen van SVOC'01

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9