accinatie meningokokken C >ngeren 'kraken' kunstgalerie èrkoopprijs woningen ënray op landelijk niveau Nieuwe commissies gaan volgende week aan de slag Rabobank Nieuwsbrief Politie start met aangifte op afspraak Opbrengst Astmacollecte !N MAAS Donderdag 30 mei 2002 - Pagina 7 H ihu •ay start Op donder- li een inhaalcampag- ir vaccinatie tegen van de meningokok- irtAte. De vaccinatie is vr Ivoor alle kinderen tot 18 jaar. De kinderen deeld in twee groepen 01 landelijk te weinig vac- rhanden is om alle kin- 'jj egelijk in te enten. irste groep krijgt op 13 porthal De Wetteling een De tweede groep is na de ini ikantie aan de beurt. De Jet an 13 juni krijgt uiterlijk 1 persoonlijke uitnodiging Na de zomer krijgt Ie groep een uitnodiging Icinatie in september of 1 augustus 2002 wordt de vaccinatie tegen variant C van de meningokokkenziektc opgeno men in het reguliere vaccinatie programma. Dit betekent dat alk- kinderen in Nederland standaard een vaccinatie krijgen aangebo den als ze de leeftijd bereiken van 14 maanden. Om ook kinderen te beschermen die deze leeftijd op 1 augustus al zijn gepasseerd, wordt landelijk een inhaalcampagne uit gevoerd. Kinderen geboren tussen 1 juni 1996 en 1 juni 2001 (leeftijd 1 tot en met 5 jaar) en kinderen gebo ren tussen 1 juni 1983 en 1 juni 1987 (leeftijd 15 tot en met 18 jaar) ontvangen een uitnodiging voor vaccinatie op 13 juni. De groep geboren tussen 1 juni 1987 en 1 juni 1996 (leeftijd 6 tot 15 jaar) zal na de zomer uitgeno digd worden voor vaccinatie in september of oktober. Uitzonde ringen zijn niet mogelijk. Op 13 juni kunnen dus geen kinderen tussen 6 en 15 jaar ingeënt wor den. Omdat ieder kwartier 160 kin deren worden opgeroepen is het, vanwege de complexe organisa tie, niet mogelijk om te kiezen voor een andere tijd, dag of loca tie. Alleen scholieren die op het aangegeven tijdstip een herexa men, tentamen of proefwerk heb ben, krijgen die mogelijkheid wel. Zij kunnen op de aangegeven dag aan het eind van de middag komen. Wie niet verschijnt op de aangegeven datum en tijd krijgt mogelijk eind dit jaar een uitnodi ging voor een tweede ronde. De minister moet dan wel besluiten dat die tweede ronde er komt. De kinderen moeten een onder tekende toestemmings-verklaring bij zich hebben. Zonder een gete kende verklaring mag de GGD op basis van de wet immers niet inenten. Jongeren vanaf 16 jaar mogen die verklaring zelf onderte kenen. Voor kinderen onder de 16 jaar moet één van de ouders dit doen. Ouders hoeven overi gens niet persoonlijk mee te komen met hun kind. Ook ande ren fnogen dat (bijvoorbeeld opa, oma, buurvrouw, oppas). OVERLAST De gemeente neemt verkeers maatregelen om eventuele over last zoveel mogelijk te beperken. Toch zullen mensen die in het gebied rondom De Wetteling wonen, op de vaccinatiedag enige overlast ondervinden, met name van toestroom van verkeer. Er moeten die dag immers 4000 tot 5000 kinderen worden ingeënt. De gemeente verzoekt dan ook iedereen die opgeroepen wordt, zo veel mogelijk met de fiets te komen of te carpoolen met straat genoten. De inenting is in de bovenarm. De inenting zal sneller verlopen als de kinderen kleding met korte mouwen dragen. Vanaf eind mei heeft de GGD Noord- en Midden-Limburg het gratis informatienummer 0800- 0230518 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Hier kan iedereen terecht met vragen over de uitnodiging of de campagne. Algemene informatie staat ook op de internetsite van de GGD (www.ggdnml.nl) en is te verkrij gen via het landelijke informatie nummer van postbus 51: 0800- 3008051. us wil onderdak bieden tiental jongeren, van 14 jaar, zit zaterdagavond r in jongerencentrum us. Twee dagen eerder 10 u er een einde aan hun ikavontuur'. Drie weken I hadden ze in de leeg- ide kunstgalerie Toro in genomen..Dol enthou- vertellen ze over hun tij- ke jeugdhonk, waar afge- n maandag begonnen 1 met de sloop. Het luw moet wijken voor het reidingsplan De Gouden mderdag hadden ze hun tijde- lOl honk aan de Langeweg vrij- verlaten. De gemeente, ir van het pand, liet er een hek omheen zetten. Javond sneuvelden alle rui ten van de kunstgalerie. Een rivali serende groep jongeren, voorna melijk allochtonen, was met dikke keien naar Toro gekomen. "Toen we hoorden dat de ramen werden ingegooid zijn we meteen gaan kijken. Ze begonnen toen ook stenen naar ons te gooien. Mijn broertje heeft nog geluk gehad want bij hem vloog een tegel vlak langs zijn hoofd. Als het raak was geweest dan was hij morsdood geweest", zegt Tom van den Hoek (17). De jongeren zijn op zoek naar een eigen plek. Zoals ook Frans Jacobs (16), Vincent van Tonge ren (16) en Maickel Wijnhoven (15). "Relaxen, muziek luisteren, praten met vrienden", zeggen ze. "We willen na school iets te doen hebben. In Toro leek het een beetje op Dingus. We haalden geld op én kochten daarvan drank. En we hadden ook eigen huisregels, die hingen aan de muur", vertellen ze. "We waren met tien tot vijftien man. Bij een feest zijn er wel eens zestig bin- nengeweest. Dan was er 's nachts wel wat rommel maar dat was 's morgens allemaal weer netjes opgeruimd." Ze komen ook vaak op de skatebaan aan de Zuidsin gel. Maar daar hebben ze geen dak boven hun hoofd. Ze hopen nu bij Dingus onder dak te vinden 'want dat zou ideaal zijn'. Maar het jongerencentrum is alleen op vrijdag en zaterdag open. De tieners hebben er vooral behoefte aan om op doordeweek se dagen een eigen stek te heb ben. Dingus heeft daarvoor momenteel niet de capaciteit. Want er moet toezicht zijn, bar diensten moeten gedraaid wor den enzovoorts. Daisy Wijnhoven, moeder van Maickel, heeft zich als vrijwilliger bij Dingus-voorzitter Pieter Gijs- bers gemeld. Zij gaat ook de cur sus sociale hygiëne volgen. "Het is belangrijk dat de jeugd een eigen onderkomen heeft", zegt zij. "Ik kwam er ook pas laat achter dat mijn zoon een van de krakers was. Na school was hij meteen vertrokken en hij kwam pas tegen middernacht weer thuis. Ik ben bang dat hij en zijn vrienden dade lijk een ander leegstand pand gaan kraken. Want er staan gebou wen genoeg leeg, zeggen ze." Pieter Gijsbers wil de jongeren dolgraag helpen. "Kraken moet niet nodig zijn. Jullie zouden hier iedere dag vanaf twaalf uur 's mid dags terecht moeten kunnen. En de gemeenten Horst, uw num, Venray en Bergen de gemiddelde ver- pprijzen van bestaande mhuizen in het eerste irtaal van 2002 gemiddeld hetzelfde niveau als het lelijk gemiddelde, geheel Nederland steeg de iddelde verkoopprijs met 'van 192.255 euro in het vier- Jkwartaal van 2001 naar 834 euro in het eerste kwar- van 2002. Traditiegetrouw het aantal verkochte ingen in Nederland in het 'e kwartaal 2002 met maar 22,6%.In de gemeente Horst he woningprijzen minimaal egen met 0,8% t.o.v. het vori- Wartaal. De gemiddelde ver- j Pprijs was in het eerste kwar- o4«n 2002 200.138 euro. Dit is 'oven het landelijk gemiddel- aantal transacties liep fors van 91 in het laatste kwar- in 2001 naar 57 in het eerste van 2002. In de geméente Sevenum ligt de gemiddelde woningprijs op 194.251 euro; dit is bijna gelijk aan het landelijk gemiddelde van 194.839 euro. De prijzen daalden wel met 7,3% t.o.v. het vorige kwartaal. Het aantal transacties daalde bijna met de helft van 26 in het laatste kwartaal van 2001 naar 14 in het eerste van 2002. VENRAY In de gemeente Venray ligt de gemiddelde woningprijs op 197.800 euro; dit is 3-000 euro hoger dan het landelijk gemiddel de van 194.839 euro. De prijzen stegen wel met 3,5% t.o.v. het vorige kwartaal. Het aantal trans acties daalde bijna met de helft, van 122 in het laatste kwartaal van 2001 naar 103 in het eerste van 2002. In de gemeente Bergen ligt de gemiddelde woningprijs op 195-619 euro; dit is iets hoger dan het landelijk gemiddelde. De prij zen stegen wel met 2,3% t.o.v. het vorige kwartaal. Er werd maar één woning min der verkocht in het eerste kwar taal van 2002 t.o.v. het vierde kwartaal van 2001Terwijl het tra ditie is dat in het eerste kwartaal veel minder woningen worden verkocht t.o.v. het vierde kwar taal van het voorgaande jaar. Men dient rekening te houden met plaatselijke 'situaties bij het interpreteren van de cijfers. Indien in een gemeente veel meer sociale woningbouw verkocht is dan in het vorige kwartaal, dan zullen de prijzen procentueel dalen. Zijn er meer dure luxe vil la's verkocht dan zullen gemiddel de prijzen stijgen. Indien u de gemiddelde histori sche woningprijzen van boven staande plaatsen wilt vergelijken met andere gemeenten of uw buurt t.o.v. de gehele gemeente dan kunt u dit gratis bekijken via www.digimmo.nl. De basis prij zen zijn afkomstig van het kadas ter maar zijn bewerkt tot regiona le cijfers door Digimmo. Op Dig- immo kunt u zien wat woningen op dit moment in uw regio kos ten. Onder het motto 'Voel met ze mee' collecteerden ruim 55.000 collectanten voor het Astma Fonds om de kwaliteit van leven van mensen met Astma of COPD (dit staat voor chronische bron chitis en longemfyseem) te verbe teren. De opbrengst voor de col lecte in Venray Noord-West bedroeg 724,02 euro. Het Astma Fonds collecteert om mensen met astma of COPD een zo optimaal mogelijke gezondheid en volwaar dig bestaan te bieden. Heeft u de collectant gemist, dan kunt u uw bijdrage overma ken op giro 55055. ook tijdens de schoolpauzes. Zo was het vroeger hier ook. Toen was Dingus ook iedere dag geo pend." Die tijden zijn veranderd. Het pand aan de Hoenderstraat is zwaar onderkomen en niet bepaald aantrekkelijk om in te vertoeven. Maar dat vindt dit groepje jongeren niet zo erg. Gijs bers belooft ze dat hij na de schoolvakanties de deuren van Dingus voor hen zal openen. "Daar komt wel wat bij kijken. Ik moet voldoende vrijwilligers, beheerders en toezichthouders zien te krijgen. En ook mensen die de vereiste papieren hebben. Vandaar dat het niet eerder kan dan na de zomervakantie." Hij hoopt dat er meer ouders als Daisy Wijnhoven zich zullen mel den. "Ik zit hier nu zeven jaar", ver zucht Gijsbers. "Het probleem van loslopende groepen jongeren wordt alsmaar groter. Ik word ook steeds vaker door verontruste ouders gebeld. Zij waarschuwen mij dat het uit de hand gaat lopen. Ik moet ze daarin gelijk geven. Ik heb nog nooit zoveel contact gehad met de politie als de laatste tijd. En het grote probleem is dat niemand dit ziet. Noch de gemeente noch welzijnsinstelling Synthese. Zij suggeren zelfs dat Dingus een leegstand gebouw is met een bestuur dat alleen maar dwarsligt. Dingus en de jongeren worden gewoonweg in hun bestaan genegeerd", aldus de Din gus-voorzitter, Ton Jans, de initiatiefnemer van de tienerdisco, snapt het jeugd- en jongerenbeleid in Venray ook niet meer. "Het is toch een schan de wat er in het gemeentekrantje wordt geschreven. Dat er iedere vrijdag 200 bezoekers bij de tie nerdisco in De Steeg zouden komen. Dat zijn leugens want het zijn er nog geen vijftig. En daar voor krijgt de eigenaar van De Steeg duizend gulden per avond van de gemeente. Terwijl de bezoekers 2,50 gulden entree moeten betalen plus consumptie prijzen voor volwassenen. Dat is tegen alle gemaakte afspraken in. En er zou regelmatig een groep of een bandje optreden. En dat is ook nóg nooit gebeurd." Doe mee en maak kans op 7.000! De inschrijving voor deelname aan.de abobank Venray Meerlo-Wanssum Innovatieprijs 2002 is volop aan de gang. Met deze prijs wil de bank haar leden -ondernemers en andere ondernemende mensen- stimuleren om vernieuwend bezig te blijven. Inschrijven kan nog tot en met vrijdag 31 mei. Doe mee en maak kans op 7.000! Kijk op www.innovatieprijs.nl Rabobank best bezochte internetbank van Europa De internetsite van de Rabobank (www.rabobank.nl) is met 1.22.915 unieke bezoekers in april 2002 inmiddels de best bezochte banksite van Europa. Dat blijkt uit de meest recente cijfers van het Amerikaanse onderzoeksbureau Nielsen Netra tings. Tweede in de top-3 van Eurpese Internetbanken was de Britse bank Lloyds TSB, op de hielen gevolgd door het eveneens Britse Egg. Chipknip-gebruik Het Chipknip-gebruik is explosief gestegen. Op dit moment chipt 28 procent van de Nederlanders. Eind vorig jaar was dat nog 12 procent. In de eerste vier maanden van dit jaar zijn er in totaal 22 miljoen betalingen gedaan. Dat is net zoveel als in heel 2001. Klanten van de Rabobank namen zo'n 45% van de Chipknip transacties voor hun rekening. Minder cash-geld op zak Nederlanders dragen sinds de introductie van de euro aanzienlijk minder papiergeld bij zich. De totale waarde van het chartale geld dat momenteel in omloop is, ligt 34% onder het niveau van 2000. De Nederlandsche Bank (DNB) schrijft deze daling toe aan de gestegen populariteit van electronische betaalmiddelen. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Raads- en commissievergaderingen beginnen voortaan om 19.30 uur Vanaf volgende maand begint de raadsvergadering voortaan om 19.30 uur. Dat is een half uur later dan gebrui kelijk. De laatste dinsdag van de maand blijft de vaste verga derdag. Ook de commissievergaderin gen gaan voortaan een half uur later van start en beginnen alle maal om 19 30 uur. Het aantal commissies wordt gehalveerd van acht naar vier. De commissie Mid delen (financiën en economische zaken) vergadert op de eerste woensdag van de maand en Maat schappelijke diensten op de eer ste donderdag. Stedelijk Beheer (maandag) en Stedelijke Ontwik keling (woensdag) vergaderen tel kens in de tweede week van de maand. Op woensdag 5 juni vindt de eerste commissievergadering (Middelen) plaats in de nieuwe raadsperiode. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen dinsdag werd het reglement van de commissiever gaderingen nog op één punt gewijzigd. Op verzoek van PvdA en VVD wordt het spreekrecht voor publiek niet ingeperkt tot alleen de onderwerpen die op de agenda staan. Burgers kunnen, evenals voorheen, inspreken over alle onderwerpen die de betreffende commissie aangaan. Ook werden dinsdag de voorzit ters en de leden van de raadscom- De politie in Noord- en Midden- Limburg biedt burgers vanaf 1 juni de mogelijkheid aangifte te doen op afspraak. Daarmee hoopt het korps de wachttijden op het politiebureau zoveel mogelijk te beperken en de burgers beter van dienst te zijn. Voor de opsporing is het niet altijd nodig dat onmid dellijk aangifte wordt gedaan. Dat kan soms ook nog de volgende dag. Dit geldt met name voor veel voorkomende delicten als: fietsen diefstal, autoinbraak, doorrijdin gen en vernielingen. Wel kan onmiddellijk aangifte gedaan wor den van ernstige delicten als mis handeling, aanranding, straatroof of andere ernstige zaken. Niet alleen het slachtoffer maar ook de opsporing is daarbij gebaat. Aan gifte op afspraak kan in Noord- en Midden-Lintburg door te bellen met het nummer 0900-8844 (lokaal tarief). Een medewerker van het servicecentrum bepaalt in overleg met de aangever op welke dag, hoe laat en op welk bureau hij terecht kan. Eventueel wordt de afspraak op een ander politiebureau gemaakt, als dat de aangever beter uitkomt. De poli tie houdt zoveel mogelijk reke ning met ieders wensen binnen de openingstijden van de bureau's. Eventueel kan de aan gever ook op het bureau zelf een afspraak maken. Tijdens de ope ningstijden van de bureau's kan PEEL EN MAAS een abonnement waard iedereen gewoon binnenlopen. Het servicecentrum en het bureau werken met één en dezelfde elek tronische agenda, zodat er nooit dubbele afspraken worden gemaakt. Alleen voor aangifte van ernstige delicten wordt natuurlijk zo snel mogelijk capaciteit vrijge maakt. Behalve voordelen voor de burger, heeft dit ook voordelen voor de politie. De politie is min der afhankelijk van de toevallige toeloop van de dag en kan de capaciteit efficiënter inzetten. Sinds 1 februari is dit systeem van aangifte op afspraak al toegepast in het district Roermond. De afge lopen vier maanden is deze vorm van dienstverlening daar uitge breid getest. Vanaf 1 juni geldt het voor heel Noord- en Midden-Lim burg. De politie hoopt dat het met dit systeem voor burgers, instellingen en bedrijven aantrekkelijker wordt om aangifte te doen. Op dit moment geldt dat slechts 33% van de burgers, die slachtoffer zijn van een vergrijp, ook daadwerke lijk aangifte doen (politiemonitor 2001). missies gekozen en benoemd. Iedere partij moet minimaal één en mag maximaal vier leden zit ting laten nemen in een commis sie. In de vorige raadsperiode was dat aantal nog afhankelijk van de grootte van raadsfractie. Iedere commissie kan dus maximaal twintig leden tellen. Dit kunnen zowel raadsleden als niet-raadsle- den zijn. Wat ook verandert is het voorzitterschap van de commis sie. Voorheen was dit de betreffende wethouder. Vanaf nu leidt een raadslid de vergadering. De vier commissies zijn als volgt samengesteld: Middelen Wethouder: L. Heidens (CDA). Voorzitter: B. Linskens (PvdA). CDA: R. Dupont, T. Loonen, J. Linskens en H. Muijsers. Samenwerking: T. Lamers, Th. Mulders, B. van Lierop en P. van Duijnhoven. Van de Vorle: R. de la Roy, T. Gre benjak en M. Manders. PvdA: P. Vriesekoop, H. Bis- schops en P. Kroft. WD: R. Francken, R. Krebbekx, R. van den Heuvel en J. de Wit. Maatschappelijke Diensten Wethouder: M. Emonts (PvdA). Voorzitter: T. Teeuwen (CDA). CDA: M. Leenders, J. Hendrix, A. Ederveen en J. Janssen. Samenwerking: T. Lamers, M; Wijnhoven, P. van der Velden en C. Vervoort. Van de Vorle: T. Grebenjak, L. Tromp en T. Mulders. PvdA: E. van Dijck, A. Kociygit, H. van Egmond en M. Emons. WD: L. Cals, N. Borst, W. Buys en E. Peters. Stedelijk Beheer Wethouder: J. Driessen (CDA). Voorzitter: R. de la Roy (Van de Vorle). CDA: G. van Stelten, J. Classens; A. Emonts en H. Holtackers. Samenwerking: G. Verkoeijen, Mi Wijnhoven, J. Lamers en J. Zegers. Van de Vorle: J. van de Vorle, M. Kessels en T. Olde Daalhuis. PvdA: H. Bisschops, C. Bijl, R. Zwiebel en E. van Dijck. WD: J. Niessen, L. Verhaegh, L. Janssen en P. Nijsen. Stedelijke Ontwikkeling Wethouder: F. Ruyten (Van de Vorle). Voorzitter: J. Oosterbeek (WD). CDA: P. van der Broeck, H. van de Ven, F. Claessens en R. Keijzer. Samenwerking: G. Verkoeijen, Th. Mulders, J. Lamers en P. van Duijnhoven. Van de Vorle: V. Derks, H. Olde Daalhuis en T. van den Hoek. PvdA: B. Linskens, R. Zwiebel, A. Kociygit en C. Meijer. WD: R. Francken, L. Cals, I. Loozen en F. Janssen.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7