Veldkapel verplaatst nderzoek menvoeging Indycars iet circuit De Peel Gemeenteraad positief over ontwikkelingen ziekenhuis 'Klokkenluiders niet ontslaan' Tom van de Ven finalist beroepenwedstrijd Ml lid- daagse in ay Uio Sfen Jetting Nog geen sloop vergunning gebouw M op St. Servatius Bio Skin Jetting Aromatherapie Etectrisch ontharen niNomwiiPiN Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u zich verbazen over een n NI. c van mees' exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Nederlandse topontwerpers bogen zich over de tafel om iviNONPEBMOuD (je klassiekers van de toekomst te ontwerpen. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig en superkwaliteit. Een combinatie van teakhout met gietaluminium in een strakke vormgeving voor alle weersomstandigheden geschikt. Tijdloze vormgeving in combinatie met een fraaie tuin of serre? U bent welkom bij Rien van Mierlo. 1van mierlo I Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 5751 PH Deurn e Tel. 0493 314593 maanden geleden fraktie Van de Vorle itiefvoorstel in. De irtlj wenste een naar de besteding keji door het inmiddels bedrijfsbureau ctejeerde arbeid. Dit allend onder sociale sis agde er niet om voor iten arbeidsplaatsen stond het initiatief- i p de raadsagenda. Ger- 22 ens (fraktie Van de nd het onderzoek ach- 'ii niet meer nodig. De in ruim een half miljoen gulden was weer teruggestort naar het ministerie en het kostte de gemeente verder geen geld. "Alle grond onder het onderzoek is nu weggevallen", vond Lem- mens. De WD Was de enige partij die nog wel een efficiency-onderzoek wilde. Leonie Cals: "We willen het voorstel ondersteunen. Ook gezien de toekomst. Want ner gens vinden we terug hoeveel mensen er daadwerkelijk gehol pen zijn en voor hoeveel geld." CDA en Samenwerking vonden een onderzoek overbodig. "In de haast om de eerste partij te zijn die een initiatiefvoorstel indient is de fraktie Van de Vorle over haar eigen voeten gestruikeld", conclu deerde Ike Busser (Samenwer king). "Dit is met een kanon schieten op een mug. En dan loop je het risico dat je er heel ver naast schiet. En nu trekt Van de Vorle de keutel alweer in." Burgemeester Waals kreeg de oppositie (WD en Samenwer king) en PvdA op zijn hals toen hij het initiatiefvoorstel van de agen da wilde afvoeren. "Dat kan niet", stelde Busser. "Want de agenda is al vastgesteld. Dan had Van de Vorle het van tevoren moeten intrekken." Busser hield voet bij stuk en eiste dat het initiatiefvoorstel in stemming werd gebracht. Waals op zijn beurt was overtuigd van zijn gelijk en wilde hier niet aan. "Want het voorstel is er niet meer." Busser en Oosterbeek (WD) protesteerden fel. 'Ieder willekeurig raadslid kan toch niet zomaar een stuk van de agenda halen. Dat wordt een chaos", vond Busser. Waals was niet te vermurwen. "We moeten er geen circus van maken. Volgens artikel 48 beslist bij twijfel de voorzitter van de •raad. En dat ben ik toevallig." Waarop Busser opperde een amendement in te dienen. Met tegenzin schorste Waals de verga dering. Samenwerking en WD kwamen met het amendement dat het fraktie Van de Vorle niet is toegstaan het voorstel in te trek ken en uit de agenda te nemen. Tijdens de schorsing mopperde Waals: "Hier zit de Venrayse bur ger toch niet op te wachten." Zoals te verwachten stemde alleen de oppositie voor het amendement dat met 18 tegen 7 werd verworpen. Ton Teeuwen- Peeters (CDA) reageerde geirri- teerd. ."Het gaat ons om de inhoud en niet om dit procedu reel geneuzel." Alhoewel Bert Linskens (PvdA) 1 rvvfte\.eis ndag gesloten iat 12, tel. 581553 rlijkse avondvierdaag- op donderdag 6 juni De afstanden zijn 3, 15 kilometer per dag. brijfgeld bedraagt vier persoon, één dag wandelen, dan twee euro per persoon. Jll nemers ontvangen elke rustplaats een traktatie, n krijgen de lopers een ngsmedaille. ledereen e avondvierdaagse deel- jong en oud, groot en een of met z'n tweeën, dein groepje of met een ^tp rt en finish zijn op het lurgplein. De starttijden donderdag tot en met 115 km vanaf 17.00 uur, pnaf 17.35 uur, 5 km .45 uur en 3 km vanaf r. Op zondag 9 juni zijn laiiijden als volgt: 15 km 1.00 uur, 10 km vanaf Mi ir, 5 km vanaf 15.00 uur 15.15 uur. 'w mdag 9 juni doen alle jjj^ers mee aan het défilé centrum van Venray. Dit ordt opgeluisterd door ital muziekkorpsen uit omgeving. Voor meer ie kunt u terecht bij de Avondvierdaagse Ven- 06-10202006 of bij G. Van Ham-Frederix, in Venray, tel: 583765. Afgelopen maandag is op de Henri Dunantstraat in Venray de Annakapel verplaatst. Het enkele meters grote bedehuisje werd na het noodzakelijke voorbereiden de werk met een kraan opgetild en een dertigtal meters richting Venray-centrum op een nieuwe plek neergezet. De Annakapel wordt voor het eerst vermeld in De Annakapel op de nieuwe plaats aan de Henri Dunantstraat 1628, als de gildemeesters van het Annagilde 33 stuivers uit het offerblok ontvangen. Het heili- genhuisje ligt langs de ter plekke opgeheven Oude Oostrumse weg, die ooit vanaf het patersklooster via het Bruukske naar Oostrum leidde. De weg voerde toendertijd langs het erf van de boerderij, waarin nu de familie Claessens haar groentenwinkel heeft. De kapel werd gebouwd ter verering van de Heilige Anna, moeder van Maria en grootmoeder van Jesus, die aangeroepen wordt als patro nes van het huwelijk en als vragen over toekomst racecircuit in Venray ileuwe wethouder Frits i (fraktie Van de Vorle) dinsdag bij zijn eerste en in de gemeenteraad en onder de vragen. De van circuit De Peel en huizing naar een nieu- fcatie tussen Oirlo en in, gecombineerd met dycarcircuit, bleek veel en ogen te hebben. is wel dat ETIL samen rcadis een onafhankelijk loek gaat instellen. [februari zijn er geen com- 'crgaderingen meer i En dat was goed te mer- de laatste raadsvergaderin- worden daardoor over- met allerlei detailvragen enlijk vooraf in een com- behandeld moesten zijn. •en nieuwe wethouder is n dubbel zo moeilijk. Want commissie kan ie nog :n op de aanwezige amb- Ruytcn kon het spervuur 'n dan ook niet tot tevre- beantwoorden. Burge- Waals deed daarom het om het onderwerp bij de Igende vergadering van de issie Stedelijke Ontwikke- mieuw op de agenda te zet- uit De Peel in Ysselsteyn is ^1975 illegaal in gebruik. 1 liet in een natuurgebied 'de vereiste vergunningen fcn moet het daar verdwij- "e provincie Limburg' wil ^werken aan de wens van neente Venray om het race- 1 er toch legaal te krijgen. Nemer Maessen, eigenaar tl circuit, heeft tevens hel initiatief gelanceerd om een Indy- carbaan naar Venray te halen. Nadat De Peelbergen in Sevenum als eerste optie afviel kwam het toekomstige industriegebied ten zuidoosten van Venray in beeld. Het beoogde terrein ligt tussen de A73, Deurneseweg en Oirloseweg in. Omdat De Peel over maximaal drie jaar gesloten moet zijn laat de gemeente nu een onderzoek doen naar een combinatie van beiden. Patrick van der Broeck (CDA) wees erop dat in het gebied een regionaal bedrijventerrein gepland is. Hij wilde weten wat het economisch rendement van het circuit is ten opzichte van dit industrieterrein. Ook vroeg hij aandacht voor de milieu-effecten. "Zo'n Indycarbaan brengt gigan tisch veel overlast met zich mee. Denk maar aan landschappelijke inpassing, geluidsoverlast en (ver keersveiligheid. Want er komen meer dan honderduizend bezoe kers op een wedstrijd af", aldus Van der Broeck. Henk Bisschops (PvdA) vond de koppeling De Peel-Indycarcircuit in combinatie met de beoogde locatie 'niet vanzelfsprekend' en vroeg om verdere behandeling in de commissie. Gerrit Lemmens (Van de Vorle) vergeleek circuit De Peel met het nabijgelegen militaire vliegterrein van GGW De Peel dat er ook bestaansrecht heeft opgebouwd. "Een studie naar lawaaisport is noodzakelijk. Want met een Indy- carcircuit op Venrays grondge bied voorzie ik grote problemen met een milieu-effect rapporta ge" John Öosterbeek (WD) en Ger rit Verkoeijen (Samenwerking) vroegen zich af waarom de gemeente in het verleden steeds medewerking heeft verleend aan uitbreiding van het circuit, Ter wijl toch bekend was dat het in een EHS (Ecologische Hoofdstruc tuur) lag, Ook wilde Oosterbeek weten wat de risico's zijn bij scha declaims van verenigingen die momenteel gebruik maken van De Peel. Verkoeijen zei dat de gemeente ze zelfs heeft gedwon gen ernaar te verkassen. "Het belang van deze verenigingen staat nu op het spel. Want over drie jaar staan ze allemaal op straat omdat er geen andere loca tie voorhanden is. We zijn niet accoord met de intentie om De Peel over drie jaar te sluiten. Want het heeft toch altijd goed gegaan", vond het raadslid van Samenwer king. Wethouder Ruyten verklaarde dat het onderzoek van ETIL/Arca- dis zich richt op het milieu en de bedrijfseconomische kansen van de locatie tussen Venray en Oirlo. "Het is behoorlijk complex. We kunnen pas verdere stappen nemen als het onderzoek klaar is. Het bedrijventerrein blijft ook deel uitmaken van de locatie in combinatie met onspanning", aldus Frits Ruyten die eraan toe voegde dat, indien het niet haal baar blijkt, er een 'inspannings verplichting' -is om het circuit alsnog op De Peel te realiseren. beschermster van de boeren stand. Voordat dit stuk van de Oude Oostrumse weg werd afge sloten, trokken de Helmondse bedevaartgangers op weg naar Kevelaer te voet hierlangs en hiel den er een flinke rustpauze. In de kapel stond een prachtig beeld van de hand van de laatmiddel eeuwse kunstenaar Kerstken van Ringenberg uit Kalkar. Het stelt moeder Anna voor, die met haar dochter Maria op een bankje zit. Maria heeft het Jezuskind op haar schoot, terwijl bij Anna een open geslagen boek op haar knieën ligt. Dat beeld is in de jaren 70 vervan gen door een eikenhouten kopie van Piet Clephas en heeft een pro minente plek gekregen in het Venrayse museum het Freulekes- huus. Toen het museum in 1995 graag een beeld van Clephas in haar collectie wilde opnemen, maakte Koos Swinkels een vol gende kopië van de annatrits, dit maal van beschilderde steengoed- klei. In de loop van de tijd is de kapel min of meer verzonken in zijn omgeving. De zandweg werd op zijn tijd opgehoogd om begaanbaar te blijven, en de ver anderingen vanaf de jaren 70, toen de oude buurtschap Bruuks ke moest wijken voor de nieuw bouwwijk, en de Henri Dunant straat werd aangelegd, zorgden voor veel grondophoging en zodoende kwam de kapel uitein delijk een meter lager dan oor spronkelijk, verloren in de tuin van Claessens te liggen. De histo rische situatie bestaat niet meer en het rijzige heiligenhuisje komt niet meer tot haar recht. Boven dien is het kleine rijksmonument aangetast door het voortdurend optrekkende vocht. In 1986 werd de kapel nog voorzien van een nieuw dak, een hekwerk en glas voor het vanaf dan openstaande oude tralievenster, maar een beter lot voor het gebouwtje bleef een wens van de Venrayse Stichting Kruisen en Kapellen, die op zoek ging naar mogelijkheden om er De kop is eraf. De Regionale Beroepenwedstrijden in de Metaal en Elektro zitten erop. De jury heeft gesproken: van de bijna 1000 Vak kanjers, jongeren tot 23 jaar die uitblinken in hun beroep, gaan er zo'n vijftig door naar de Nationale Beroepenwedstrijden die van 1 tot en met 4 oktober gehouden worden tijdens de beurs Aandrijftechniek in de Utrechtse Jaarbeurs. Een van de deelnemers is Tom v.d. Ven uit Overloon (TOC Noord en Midden Limburg Venray). Degene die tijdens de Nationale Beroepenwedstrijd beslag legt op een gouden plak neemt in juni 2003 deel aan de wereldkapioenschap- pen (World Skills Competition) in het Zwitsterse Sankt Gallen. fagf De veilige methode voor natuurlijke rimpelcorrectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie: Mariëtte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolenweg 3, 5807 EM Oostrum tel. 0478-582494, internet: www.rimpelloos.nl 'berisp. Hit de tmitencatexprie. MAAS Donderdag 30 mei 2002 - Pagina 5 Zorgen blijven over Eerste Hulp, moeder-en-kindzorg en vervoer De gemeenteraad toonde zich dinsdag positief over de ontwikkelingen rond het St. Elisabethziekenhuis. In het verslag 'Beter in Venray' blijkt dat de impasse is doorbroken. Alle partijen zoals de stichting Behoud Basiszorg Venray, gemeente en provincie, VGZ, cliëntenraad, PCL, huisartsen en kraamzorg zitten weer bij elkaar aan tafel. Onder leiding van de Maastrichtse professor Spreeuwenberg wordt er in allerlei werkgroepen naar oplossingen gezocht. Alle fracties spraken hun waar dering erover uit dat de betrokke nen weer in gesprek zijn. Martin Leenders (CDA) had het over 'een ideaal plaatje' met een volledig uitgeruste Eerste Hulp en moeder en-kindzorg. "Laagcomplexe EHBO van zeven keer 24 uur is een must. Maar het gebrek aan ziekenhuisdokters kan een pro bleem vormen. Positief is dat de moeder-en-kindzorg nog niet definitiefis afgeschreven", aldus Leenders die zorgen had over het gebrekkige vervoer naar het Ven- lose ziekenhuis en het ambulance vervoer 'dat in Venray zijn gren zen bereikt heeft'. Elly van Dijck (PvdA) vond het belangrijk dat de moeder-en-kind- zorg zo snel mogelijk terugkomt. "Want hoe langer het duurt des te moeilijker het wordt." In het rap port wordt gesproken over de komst van een kraamhotel voor verplaatste thuisbevallingen en poliklinische bevallingen. "De komst hiervan zou een goede zaak zijn", vond ook Victorine Derks (fraktie Van de Vorle). "En voor het ambulancevervoer is een betere paraatheid vereist." Leonie Cals (WD) sprak van 'een broos begin met veel onze kerheden'. Naast de moeder-en- kindzorg en de ambulance vindt zij een goede samenwerking tus sen de Eerste Hulp en de Huisart senpost, die buiten het ziekenhuis .gevestigd is, belangrijk. Cals vroeg om een tijdpad in stellen zodat de ontwikkelingen blijven doorlopen. Ook moeten de Ven rayse burgers goed op de hoogte worden gehouden. Tineke Lamers (Samenwerking) herinnerde nog aan het massale verzet tegen de 'sterfhuiscon structie' uit het rapport Over steek. "Indien mensen als Theo Michiels er niet waren geweest dan was de uitholling van het Venrayse ziekenhuis veel verder gegaan, Gelukkig is de onwil nu overwonnen en zit iedereen weer open aan tafel." Zij vond dat de moeder-en-kindzorg nooit uit Ven ray had mogen verdwijnen. "Er is alleen naar euro's gekeken en niet naar gevoelens." Lamers vindt het noodzakelijk dat de Huisartsen post op korte termijn in het St. Eli sabethziekenhuis gehuisvest wordt. Zij uitte haar zorgen ero ver dat eind dit jaar de werkgroe pen weer worden ontbonden. "Het mag niet zo zijn dat iedereen zich dan terugtrekt en niemand nog de samenhang bewaakt." Wethouder Mathieu Emonts (PvdA) was daar niet bang voor. "Want er zijn stevige resultaten geboekt die geen terugkeer meer kennen." Emonts was eveneens blij dat de patstelling doorbroken was. Hij noemde de terugkeer van een volwaardige moeder-en-kind- zorg echter 'geen haalbare k.Tart'. "Over het ambulancevervoer zijn er landelijk positieve ontwikkelin gen. Daar moeten we een lobby op gang brengen. En de 24-uurs- zorg en de Huisartsenpost moeten we dicht bij elkaar brengen", vond de portefeuillehouder van volksgezondheid die ook vooruit gang constateerde bij de keten- zorg. tenaar tijdens en na het volgen van die procedure'. In de volks mond wordt dit een regeling voor klokkenluiders genoemd. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft dinsdag ingestemd met de aanmelding bij de landelijke commissie Klokken luiders Gemeentelijke Overheid. De gemeente heeft nog geen sloopvergunning afgegeven aan het Vincent van Gogh Instituut (VvGI). Op het Serva- tiusterrein moeten gebouw M en het kunstatelier gesloopt worden voor de eerste fase van de nieuwbouw. Daarvoor had het VvGI een sloopver gunning aangevraagd. De reden voor de vertraging is dat de kapel en de bijgebouwen, inclusief de ondergrondse gang naar gebouw M, een monument zijn. De gemeente wilde er zeker van zijn dat bij de sloop van gebouw M de ondergrondse gang geen schade zou oplopen. "Daar voor moesten we extra tekenin gen laten zien", zegt Rikv Boom van de Raad van Bestuur van het VvGI. "Deze week wordt deze informatie aan de gemeente ver strekt. We zorgen ervoor dat zowel de gang als de vloer intact blijft." Zodra de vergunning is ver leend wordt begonnen met de sloop. De nieuwbouw start in de zomer van 2003. "Dat loopt geen vertraging op want we hebben nog genoeg speling", aldus Boom. In 2004 wordt de eerste fase van de nieuwbouw opgeleverd die op meerdere plekken op het Servaas- terrein plaatsvindt. Ambtenaren van de gemeen te Venray die vermoedens van misstanden binnen de organi satie naar buiten brengen mogen sinds 1 januari 2002 om die reden niet ontslagen of anderszins in hun positie benadeeld worden. Deze rege ling, die ook in andere gemeenten in Nederland van kracht is of wordt, voor zoge naamde 'klokkenluiders' vloeit voort uit het arbeids voorwaardenakkoord voor de sector gemeenten 2000-2002. Het voorstel tot 'Wijziging van de Ambtenarenwet in verband met integriteit', dat op februari 2001 bij de Tweede Kamer is ingediend, bevat onder meer de verplichting voor overheidswerk gevers tot 'het vaststellen van een procedure voor het omgaan met bij een ambtenaar levende ver moedens van misstanden binnen de organisatie waar hij werkzaam is en de bescherming van de amb- •het deels met de oppositie eens was stemde hij toch tegen. "Omdat het motief losstaat van de inhoudelijke beoordeling van het voorstel." John Oosterbeek snap te fraktie Van de Vorle niet. "Waarom houden ze de knieën nu niet recht zoals ze dat in de afge lopen vier jaar steeds gedaan heb ben." WD en Samenwerking benadrukten dat er regels en pro cedures zijn afgesproken en dat die ook moeten worden nageko men. Waals beloofde bij de Ver eniging Nederlandse Gemeenten (VNG) navraag te doen hoe in deze situatie met een initiatief voorstel moet worden omgegaan. wat aan te doen. Die kans deed zich voor, toen de gemeente Ven ray in 1998 de Henri Dunantstraat ging reconstrueren en er vlakbij het gebouwtje een verkeerspla teau met een oversteekplaats voor voetgangers en fietsers werd gepland. De contacten tussen de stichting, de gemeente en de Rijksdienst voor de Monumenten zorg leidden tenslotte tot een plan, dat nu uitgevoerd wordt. Het bijzondere karwei werd uit gevoerd door de firma Maessen uit Ysselsteyn, die al meer erva ring heeft met dit soort klussen. De gemeente Venray is als toe komstige nieuwe eigenaar van het kapelletje de belangrijkste begun stiger van het werk. De bouw- en ontwikkelingsmaatschappij BBOM uit Sittard, die een gedeelte van de aangrenzende woonwijk Antoniusveld heeft gerealiseerd, ondersteunt dit project van de stichting ruimhartig. De familie Claessens heeft steeds actief mee gewerkt aan de uitvoering van het plan. Na de verplaatsing wordt het heiligenhuisje verder in orde gebracht en weer in gebruik gesteld. Het ligt in de bedoeling, dat op de feestdag van Sint Anna 26 juli alles in orde is. De Stich ting Kruisen en Kapellen zal zich daar ook voor inzetten. En verder ligt er een soortgelijk draaiboek klaar voor de Antonius van Paduakapel aan de Stations weg. Die kapel ligt ook verzonken langs de weg en heeft in de afge lopen jaren al twee keer te lijden gehad van een aanrijding. Het wachten is op de gemeenteraad van Venray. die de plannen voor de reconstructie van de straat moet goedkeuren.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5