fonen Venray gooit het roer om ieuwe naam basisschool Oostrum enovatie De Meent ors duurder Wonen Venray wil presta t i eaf spra ken met gemeente Veel interesse voor luxe zorgflats MULTIFLEX LENZEN "Van der G. heeft ons zwaar gedupeerd Venraynaren aangehouden KEIJSERS MANDERS heBBBBS Kijk uw, ogen uit in onze Sanidrome showroom Keijsers - Manders zorgt voor water, licht en warmte in één handomdraai. Kermisbedrijf is geen subkampje CONTACTLENZEN I p SN MAAS Donderdag 30 mei 2002 - Pagina 3 lig systeem van woningtoewijzing wordt afgeschaft :rs krijgen nauwelijks i kans op een huurwo- le wachttijden kunnen plopen tot drie of vier at is voor Wonen Ven- •eden om het bestaande van woningtoewij- te schaffen. Vanaf sep- gaat de woningstich- over een andere boeg Nieuwe huurders zich voortaan weer jven bij Wonen Venray. chrijfduur wordt dan nd voor wie het eerst urwoning krijgt. uiidige systeem werd in 1996 ingevoerd. In de eer- n voldeed het góed. Maar pte op de woningmarkt iet onbruikbaar gemaakt. Venray plaatst momenteel het aanbod aan huurwoningen in de Huiskrant. Iedereen die wil kan op een advertentie reageren. Maar het aantal reacties is de laat ste tijd enorm gegroeid. Vooral flatjes en goedkopere apparte menten zijn immens populair. In de Huiskrant van afgelopen zater dag staat te lezen dat op twee appartementen aan de Tedder- straat respectievelijk 166 en 137 goede reacties zijn binnengeko men. Een flat aan de Zuidsingel was goed voor 125 belangstellen den en een appartement aan de Kruitweg leverde 152 reacties op. "Vooral starters moeten veel te lang wachten. Het lukt ons niet meer ze binnen een redelijke ter mijn, en dat is een jaar, aan een woning te helpen", zegt Ger Ver stegen van Wonen Venray. Tijdens een bijeenkomst voor ouderen in De Kemphaan geeft hij de oorzaken van de krappe woningmarkt in Venray aan. "Er is de laatste jaren veel te weinig nieuwbouw gepleegd. Daarbij zijn de prijzen van koopwoningen fors gestegen. Daardoor nam de belangstelling" voor het huren toe", aldus Verstegen. De door stroming op de woningmarkt is daardoor vrijwel tot stilstand gekomen. Waarvan vooral jonge ren de dupe zijn geworden. Het is voor starters vrijwel onmogelijk om een (goedkopere) huurwo ning te bemachtigen. Volgens Verstegen zal door het nieuwe systeem er een eerlijkere verdeling van de woningen plaats vinden. Ook worden alle voor waarden (geen kinderen of inko mensgrens) afgeschaft, Iedereen kan voortaan op iedere woning reageren. "We willen de mensen laten kiezen voor een woning die ze zelf graag willen. Dit geldt niet voor de seniorenwoningen. Die blijven alleen beschikbaar voor 55-plussers." Voorwaarde is wel dat iedere huurder zich eerst moeten laten inschrijven bij de woningstich ting. Deze inschrijving is gratis en de maximale duur is drie jaar. Er wordt in september niet met een schone lei begonnen want ieder een die in de laatste drie jaar gere ageerd heeft krijgt binnenkort automatisch bericht en komt bovenaan de lijst te staan. "Wie het langst gewacht heeft krijgt het eerst een woning", verklaart Ver stegen. "Urgentiegevallen voor medische of sociale gevallen, zoals echtscheiding, gaan voor. Maar een urgentie blijft voortaan slechts zes maanden geldig." De huurdersvereniging heeft positief gereageerd. Het is vanaf septem ber ook mogelijk om telefonisch op een woonbon te reageren. Dat kan nu alleen nog schriftelijk of via internet. Secretaris Van de Pas van de Ysselsteynse dorpsraad hoopt dat de nieuwe regeling gunstig uit pakt voor jongeren. "Want er bereiken ons veel klachten van jongeren dat ze niet in aanmer king komen voor een woning", aldus Van de Pas. "Vooral in Yssel- steyn is het ontzettend moeilijk voor jonge mensen. Ze vertrek ken daarom naar elders waardoor de vergrijzing snel toeneemt. Dat probleem doet zich ook voor in andere dorpen." nieuwe naam van de Basisschool in Oostrum op dinsdag 4 juni tij open dag bekendge- it. De school viert tijdens icn dag het feit dat in het ige gebouw al 25 jaar nvijs gegeven wordt en iet 75 jaar geleden is dat het katholiek onderwijs in Oostrum gestalte heeft gekre gen. In en na overleg met de ouder vereniging, de medezeggen schapsraad en pastoor Hoedemae- kers, wil de school deze gelegenheid aangrijpen om eens na te denken over een meer eigentijdse naam voor de school. De voorkeur gaat uit naar een naam die een historische achter grond of betrokkenheid met Oos trum, of de plek waar de school nu staat, heeft. Het thema Circus staat tijdens de open dag centraal. In de week voor de open dag zijn de kinderen al intensief bezig met dit leuke thema. De school heeft docenten van Circus Debuut uit Nijmegen gevraagd de kinderen kennis te laten maken met diverse circus acts. Daarnaast gaan zij in de vorm van workshops met groe pen kinderen aan de slag om enkele typische circustechnieken onder de knie te krijgen. Ook wordt er een sponsorloop op touw gezet, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de verfraaiing van de speelplaatsen. De feestelijke dag begint met een ontbijt in de gangen van de school. college van B en W van enieente Venray wil een ruilend krediet van ?33 euro beschikbaar stei loor renovatie van basis- lol De Meent in Leunen. In liteit was al 473.043 euro trokken voor een fikse -J, uapbeurt van de school. otale kosten van de reno- p. worden geschat op "'f76 euro. de renovatie moet de school voldoen aan de huidige eisen voor het onderwijs. Nieuw bouw van de school zou volgens de berekeningen van de gemeen te Venray 1.415.822 euro gaan kosten. Renovatie is dus aanmerkelijk goedkoper. De gemeente heeft het schoolbestuur laten weten dat ze na het verlenen van dit extra krediet niet meer geld 'beschik baar wil stellen voor de renovatie en dat eventuele tegenvallers in de toekomst voor rekening van de school komen. Een gedeelte van het schoolgebouw is gebouwd in 1934, in de jaren zestig en zeven tig hebben diverse uitbreidingen plaatsgevonden. Het schoolge bouw krijgt een nieuwe hoofdin gang, het platte dak wordt deels vervangen en er zijn aanpassingen nodig om de brandveiligheid te vergroten. De nieuwe onderdelen van de renovatie kosten in totaal 200.000 euro. Voor een aantal kleinere ingrepen in de renovatie plannen wordt in totaal 150.000 euro uitgetrokken. Na de zomervakantie hoopt Wonen Venray eindelijk te kun nen starten met de bouw van een appartementencomplex aan de Vlierstraat. Problemen met grond verwerving hebben voor vertra ging gezorgd. In dit woonzorg complex komen 54 huurappartementen voor oude ren. De prijzen variëren van 794 tot 1250 euro per maand. "Dat is 1750 tot 2750 gulden per maand", reageert raadslid Joost, van de Vorle maandagmiddag bij een bij eenkomst in De Kemphaan. "Dit betekent bouwen voor leegstand, De sanitair - specialist Thuis in elke woning ELEKTRO Keijsers-Manders Sanidrome Keizersveld Venray Installatiebedrijf Keijsers-Manders Agrobaan 9 5813 EB Ysselsteyn Tel.: 0478 - 54 42 00 info@keijsersmanders.nl De familie Jansen-Geven reageert op een artikel in Peel en Maas van donderdag 2 mei. In het verslag van de dorpsraadvergade ring in Oirlo staat vermeld dat de ke^nisexploitant een subkampje zou hebben aan de Depute Peters- straat. "Maar het is helemaal geen subkampje", laat Jan Jansen weten. "Dan zou het van de gemeente moeten zijn. Maar ik ben zelf eigenaar van dat stuk grond. Het is mijn eigen terrein waarop ik nog steeds een kermis bedrijf voer." Tijdens de dorps raadvergadering was er sprake van dat het kermisbedrijf ver plaatst wordt naar de achterzijde van Saweco. Dat zou het aanzicht van Oirlo langs die invalsweg ver fraaien. PEEL EN MAAS een abonnement waard Want ouderen hebben veel meer behoefte aan betaalbare wonin gen." Ger Verstegen van Wonen Venray vertelde dat er zich inmid dels al honderd belangstellenden hebben gemeld. "Dus we denken dat we de appartementen goed kunnen verhuren." Bewoners van het wooncomplex kunnen 24 uur per dag gebruik maken van de zorg van het nabijgelegen verzor gingshuis Beukenrode. Maar dit zit niet bij de huurprijs inbegre pen, zo antwoordde Verstegen op een vraag. Het worden luxe appartementen met twee grote slaapkamers. De woningen zijn ook afgestemd op zorgverlening en het complex krijgt een mooie ligging in een parkachtige omge ving. CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJENS VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. - 0478 - 55063Q Om woningtekort voor alle doelgroepen terug te dringen Wonen Venray wil voortaan prestatieafspraken maken met de gemeente. Het woningte kort in Venray is vooral ont staan doordat er de laatste jaren te weinig gebouwd is. Daarin moet in de toekomst verandering komen voor alle doelgroepen, vindt de woningstichting. Ger Verstegen van Wonen Ven ray lichtte maandagmiddag tijdens een bijeenkomst voor ouderen in De Kemphaan de meest recente bouwplannen toe. In het najaar van 2002 wordt gestart met het woonzorgcomplex bij Beukenro de voor 54 duurdere huurapparte menten. Op het terrein van de Laterije aan de Heuvelstraat komen naast appartementen voor De Wendel (gehandicaptenzorg) ook koop- en duurdere huurwo ningen. De bouw start in het voorjaar van 2003- Dan wordt ook begonnen op de locatie Contrast, een voormalig schoolgebouw van Jerusalem. Hier komen eveneens appartementen voor De Wendel en tevens koopappartementen voor ouderen. Begin 2003 wordt na sloop van de locatie Noord van het Raayland College, de voormalige lts, begon nen iyet de bouw van circa zeven tig appartementen en grondge bonden woningen. Deels koop en deels sociale en duurdere huur woningen. Ook hier komen zorg- woningen voor De Wendel. De plannen voor een woon complex voor ouderen in Yssel steyn zijn kant en klaar. De stank wetgeving zorgde ervoor dat nog steeds niet met de bouw is begon nen. Er komen 23 appartementen waarvan tien huur en dertien koop. Zodra de regelgeving rond stankcirkels is versoepeld wordt met de bouw begonnen op de plek waar voorheen het bedrijf Keijsers-Manders gehuisvest was. Dit jaar zijn twee grote renova tie- of opplusprojecten afgesloten. In de kerkdorpen zijn 42 bejaar denwoningen gerenoveerd. En in Venray zijn honderden senioren woningen vernieuwd en aan de tijd aangepast. Ger Verstegen zei dat niet alleen nieuwbouw maar ook aanpassing van de bestaande huizenvoorraad prioriteit heeft. De renovatie van de, flat Huben- hof gaat evenwel niet door omdat dit te kostbaar wordt. In het najaar wordt een besluit genomen of de Hoge Beek wel in aanmer king komt als opplusproject. Wim Claessens uit Ysselsteyn vond dat het 'opplussen' een Suc ces was geweest. Hij vroeg om hier op de dorpen mee door te gaan. Tevens vroeg Claessens aan dacht voor de woningtoewijzing. Het komt volgens hem op de dor pen steeds vaker voor dat senio- renwoningen worden ingenomen door 'buitenlanders' of mensen van buiten Venray. "Kunnen we niet regelen dat die woningen voor het dorp behouden blijven", luidde de vraag van Claessens. Verstegen antwoordde dat er vol gens de Europese regelgeving het recht op vrije vestiging is. "We kunnen geen verschil maken tus sen iemand uit Roermond, Amsterdam of Venray. Maar straks als de inschrijving weer ingevoerd is dan krijgen de Venraynaren weer een voorsprong. Want men sen van buitenaf zullen niet weten dat ze zich eerst moeten inschrijven om een woning te kunnen krijgen." Vervolg voorpagina ff Er was sprake van een investe ring van 2,5 tot drie miljoen gul den per bedrijf. Ook dat van Lam bert Janssen. "Ik heb toen Van der G. opgebeld. En heb hem gevraagd of hij zijn bezwaar wilde intrekken. Maar hij luisterde nau welijks. Hij vond het niets dat er zes of zeven kippen in een kooi zaten. De pluimveehoudes zagen de dieren niet goed na, vond hij. Het moest maar naar het buiten land verdwijnen. Dan zouden er hier bossen voor in de plaats kun nen komen", kreeg de Oirlonaar te horen. "Van der G. heeft ons zwaar gedupeerd. En wij, de pluimveehouders, zouden de smeerlappen zijn. Maar nu blijkt wel dat het andersom is." Het bedrijf van Toon van Rens was, evenals enkele pluimveehou ders uit Weert, het VMO te snel af met de vergunning. Omdat de gemeente Venray trager werkte, werden vooral de Venray.se bedrij ven de dupe. Toen het project het Zuivere Ei net liep heeft Van Rens als voorzitter van het NOP allerlei dieren- en milieugroeperingen op zijn bedrijf uitgenodigd. Om te laten dat het een verbetering bete kende voor het milieu en het die renwelzijn. Daarbij waren onder meer de Limburgse Milieufederatie, die positief reageerde, de Dierenbescherming en ook de VMO. Van Rens kan zich Van der G. nog goed herinne ren. "We zijn ook nog naar de Praktijkschool in Horst geweest en hebben daarna samen gegeten. Het was een man die je niet kwaad kreeg. Maar hij gaf ook De politie heeft In verband met het onderzoek rondom de vechtpartij die in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Wil genstraat in Maasbree plaatsvond twee aanhoudingen verlicht. Dinsdagmorgen zijn twee jongens uit Venray in de leeftijd van 16 en 17 jaar gearresteerd. Het tweetal is ingesloten voor nader verhoor en inmiddels in verzekering gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Bij de vechtpartij raakten twee personen gewond. Een 17-jarige inwoner van Maasbree werd met een scherp voorwerp in de borsts- treek gestoken en liep tevens een klaplong op. Een 18-jarige plaatsge noot hield aan de vechtpartij een snijwond aan het gezicht over. Ze werden aan de verwondingen geholpen in het ziekenhuis. Beide jon gens en nog een andere 16-jarige jongen uit Maasbree kregen het op de pastoor beursstraat aan de stok met de twee Venraynaren. De ruzie zette zich op enig moment voort in de brandgang op de Wilgenstraat waarbij de twee personen gewond raakten. Naar de ver dachten en de exacte toedracht van de ruzie wordt een onderzoek ingesteld. geen centimeter toe. Van der G. kende ontzettend goed de wetge ving. Als hij een fout op een teke ning ontdekte dan startte hij al een procedure. Daar was geen beweging in te krijgen." Toon van Rens heeft ook tegen over hem gestaan bij de Raad van State. "Toen ik op de radio hoor de dat hij de vermoedelijke dader was van de moord viel ik van de ene in dé andere verbazing. Daar ben ik wel van geschrokken. Alhoewel we gloeiend kwaad op hem waren omdat hij alles frus treerde, had ik dit nooit verwacht. Omdat het onze vijand is doet het wat minder pijn. Want nu komt naar buiten met wie de pluimvee sector al die tijd te maken heeft gehad. Hij heeft ons heel veel ellende bezorgd. Er zijn ook diver se pluimveehouders persoonlijk bedreigd. Dat gebeurde wel ano niem." De VMO was voorheen vooral actief op de Veluwe. Van Rens: "Ik kende die club wel als zeer actief maar wij hadden er eerst niks mee van doen. Het is toch de doorgeslagen democratie met die beroepsbezwaarmakers. Dat iemand die honderd kilometer verderop woont bezwaar maakt tegen een milieuvergunning. Ter wijl de directe buren er geen enkel bezwaar tegen hebben." Wim Gossens uit Venray is milieuambtenaar bij de gemeente Meerlo-Wanssum. Ook hij heeft van der G. verschillende keren ontmoet. Van der G. is ook op het gemeentehuis in Meerlo op bezoek geweest. "Een heel rustige man maar er is nauwelijks een dia loog mee te beginnen", zegt Gos sens. Van der G. had bezwaar gemaakt tegen twee uitbreidingen van pluimveehouders in het kader van het Zuivere Ei en tegen een varkenshouder in Meerlo-Wans- surn. "Ik heb hem daarna nog eens uitgenodigd maar dat hoefde voor hem niet. We zien elkaar wel bij de Raad van State, zei hij dan op een arrogante manier. Ik plaatste hem meer in de pacifisi- sche hoek. Hij wilde van alle bat- terijkippen af. Hij was altijd rustig en werd nooit kwaad. Maar hij was heel lastig want hij proce deerde op allerlei nieuwe aspec ten en trók alle registers open. Een milieuvergunning is best inge wikkeld en er is altijd wel iets te vinden om tegenaan te schoppen. Daar was hij heel gedreven in", ervaarde Wim Gossens. Een inwoonster uit het Venray- se buitengebied heeft op een andere manier met Van der G. te maken gehad. Ze wilde bewaar maken tegen de komst van een pelsdierenbedrijf vlakbij haar huis. Via-via kwam ze toen bij de VMO en Van der G. terecht die haar steunde. De vrouw wil ano niem blijven. "Ik heb hem ver schillende keren gebeld. En in maart op de zitting bij de Raad van State heb ik hem voor het eerst ontmoet. Hij stelde zich voor en we maakten een praatje. Ik kan geen slecht woord over Volkert van der Graaf zeggen. Hij heeft ons goed geholpen bij de procedure. Volkert is een heel aardige en zachtmoedige man", oordeelt zij. Toen ze op 6 mei ver nam dat hij de vermoedelijke dader was van de moord schrok ze behoorlijk. "Ik heb er de hele nacht niet van kunnen slapen. Omdat ik hem persoonlijk kende kwam het dubbel zo hard aan. Ik Icon het niet geloven dat hij het had gedaan. En ik geloof het nu nog niet. Want als je sinds een paar maanden vader bent, dan doe je zoiets niet." Maar als hij toch de dader blijkt te zijn? "Dat zou ik heel erg vinden. Dan denk ik: wat ben jij een rund. Dat je zoveel kapot hebt gemaakt. Ook voor de milieubeweging." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 .e-fna.il: redactie@\'andenmuhckhof.iiI Redactie Ron Koenen Henk Lammen Chnst van. den Munckhof Henk Willemssen Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00' uur

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3