OICA viert 20-jarig ubileum Sportnieuws -info "Uniek in Nederland" Ei Jeugdbowler Sander Broers derde Winst en verlies Red Caps Midgetgolfers Geldrop oppermachtig Bowlen Winst De Peelkorf eachvolleybal n Meerlo op Ouderland ccescoach romend weekend driedaags jubileumtoernooi Biljarten ISBV Oranje Wit ACL Landweert PEEL EN MAAS BEZORGEN? Vader en zoon Ariëns leiden honkbalduel in hoofdklasse 3a( EL EN MAAS Donderdag 30 mei 2002 - Pagina 23 Eenentwintig leden speelden mee in het handicap-toernooi van Veghel, dat voor de derde keer werd georga niseerd, dit jaar met een record aantal deelnemers. Helaas wist slechts twee van onze spelers zich te plaatsen voor de finale. Dat waren Sander Broers en Antoon Camps, beiden uitkomend in de aspirantenklasse. Sander (161 scratchgemiddelde) eindigde als derde op het podium met een pinfall- totaal van 1422, achter winnaar Chris tian Kweens uit Veghel (1350 pins) en Timothy da Silva uit Nicuwegcin (1429 pins). Antoon finishte op de vijfde plaats met 1387 pinfall. Zij scratchgemiddelde bedroeg 147 Vio lette Vallen (769) en Henri Vallen (765) eindigden met de elfde en twaalfde plaats nog het dichtst bij de finalisten. Helaas kon de winnaar van vorig jaar Bart van Rens zijn titel niet verdedigen, aangezien hij met het DOS Uitslagen bandstootcompetitie: DOS A2 - Tegelen 5-2 De winstpartijen waren van Gerrit Vermeulen (22 beurten, gem. 2,50) en Theo Kronenberg, DOS B1 - Tegelen 3-4 Joyce Voesten was de enige die haar partij winnend wist af te sluiten. Tegelen - DOS B3 7-0 DOS - inaborg 0-7 Programma bandstootcompetitie Dinsdag 4 juni D n Hofnar- DOS A2 SSV 1 - DOS BI Donderdag 06-06 Klotske - DOS B3 DOS - De Jordaan VBB In het afgelopen weekend zijn de finalewedstrijden gespeeld van de 2e- klassers libre. Door een tweetal afmel dingen kwam slechts vier deelnemers in actie Kampioen met 10 matchpun- ten en een algemeen moyenne van 6,561 en hoogste serie van 42 werd J. Bonants van LBC Overloon (hoogste partijgcmiddelde 12.50). A. Linde- mann van DWH en W. Godschalk van VOP behaalden beiden 6 matchpun- ten maar op basis van het procentueel moyenne werd Lindemann tweede (tevens hoogste serie van het toer nooi: 43, met een algemeen moyenne van 5.694). Godschalk noteerde een algemeen moyenne van 3 770 en een hoogste serie van 25. H. Bloemen van LBC werd met twee matchpunten 4e met een algemeen moyenne van 3-931 en hoogste serie van 24. De Witte Hoeve Tijdens de finale 2e klasse libre van het VBB werd A. Lindemann 2e met 6 p 5.69 alg. Moy HS43- Programma: op 6-7 en 8 juni vindt bij De Witte Hoeve de finale 4e klasse libre plaats van de VBB. Deze finale stond eerder gepland op 2-3 en 4 mei. Venrayse trio-team diende aan te tre den bij de landelijke finale in Schie dam, waar hij en zijn teamgenoten de nationale titel veroverden. In de juni orenklasse eindigde Raymond Klaas- sens met 736 pins op de zevende plek en viel daarbij net buiten de finale. Jeroen Broers (693) moest zich met plaats negen tevreden stellen. Het grootste aantal deelnemers trof men aan in de pupillenklasse (tot 13 jaar). Lisa Jansen (148,5 scratchgemiddel de) speelde een sterk toernooi, maar ook zij viel eveneens met een zeven de plaats (798 pinfall) net buiten de finale. Kjeld van Wieren (negende met 774), Luke Verhoeven (elfde met 769), Paula Jansen (twaalfde met 768) en Dennis Voesten (dertiende met 761) bleven aardig in de buurt. Voor de overigen was het een leerrijke ervaring op weg naar de top, Zater dag wordt de slotdag gehouden met de uitreiking van de diverse prijzen in de beide leagues. De aanvang is om 10.30 uur. Afgelopen zondag zijn de tennissers van de Invaliden Sport- en Belangen vereniging Venray e.o. naar een tafel- tennistoernooi in Veghel geweest. Enkele spelers wisten een beker in de wacht te slepen. Peter Verhaegen bleek in de derde klasse te sterk voor alle anderen en behaalde een fraaie eerste prijs. Ook Maria Wilmsen kan terugzien op een geslaagd toernooi met een derde plaats in de vierde klas se En nu op naar de laatste en belang rijkste wedstrijd van dit seizoen: Het Nederlands Kampioenschap Tafelten nis voor Gehandicapten op 15 juni a.s. in Sporthal de Wetteling te Venray. Het was 'Nuenen-dag' voor Red Caps Venray. De honkbalsenioren 1 moes ten in hun dubbele ontmoeting in en tegen Nuenen de punten delen met de gastgevers. De softbalsenioren verlo ren van het combinatie team Nuenen Studs en de honkbalsenioren 2 deden niet veel beter tegen een ander senio renteam uit Nuenen. De softbalsenioren zagen na de eerste inningen de gasten uitlopen naar een kleine voorsprong. Red Caps Venray was niet in staat, door denk- en uitvoe- ringsfouten in het veld, om de uitbrei ding van de voorsprong een halt toe te roepen Pas na een pitcherwissel en een verdere reorganisatie van het veld kon Réd Caps de tegenaanval inzetten. Dat lukte redelijk goed, zodat het einde van de 6e inning een 12-12 stand liet zien. met nog één inning te gaan was er dus nog van alles mogelijk. De 7e inning liet echter weer veldfouten aan de kant van Red Caps zien, waar door de gasten vijf runs konden sco ren. in de gelijkmakende slagbeurt kon Red Caps geen vuist meer maken. De eindstand werd derhalve 12-17. De honkbalsenioren 2 speelden eveneens thuis tegen Nuenen. In een spannende en gelijkopgaande strijd, die verlaat begon wegens het ontbreken van een scheidsrechter, trok Nuenen uiteinde lijk aan het langste eind, met slechts vier runs voorsprong: 8-12. De honk balsenioren 1 hadden twee wedstrij den in en tegen Nuenen op het pro gramma staan. De eerste wedstrijd Korfbalclub Uitslagen: Olympia Pl-midw 2 5-4 Treffers Cl-asp. Cl 7-1 Klimop BI-asp. B2 1-6 Asp. C2-Treffes C2 84) Kchb 1-sen. 1 5-6 Roka 1-sen. 2 4-2 Door de FNMB werd op de midget- golfbanen in Venray de Nederlandse kampioenschappen 3-tallen (dames) en 6-tallen (heren) gespeeld, waarvan dé winnaars Nederland mogeh verte genwoordigen bij de Europa Cup in oktober in het Duitse Eibenstock. Zowel bij de dames als de heren had den de winnaars (beiden Geldrop) weinig concurrentie te duchten en werden dan ook, zoals de laatste jaren al geval was, opnieuw met overmacht kampioen. De strijd om de tweede en derde plaats was wel interessant. Na de eerste dag lag Heerhugowaard tweede voor Bilthoven, maar na de tweede dag waren de rollen omge draaid. Ook de strijd om de vierde en vijfde plaats was spannend en werd door Duno (Doorwerth) nipt gewon nen van De Putters uit Bennekom. De eindstand bij de lieren; 1) en kam pioen Geldrop 1384, 2) Bilthoven 1509, 3) Heerhugowaard 1538, 4) Duno 1684 en 5) De Putters 1707. Bij de dames werd Geldrop winnaar met 744 tegen Eindhoven 968. Individueel winnaar bij de heren werd Leo Cats (Geldrop) met 221 holeslagen (22,1 gemiddeld over 10 ronden) Bij dames ging Natasja Klarenbeek (Geldrop) met de eer strijken met een score van 236 holeslagen. De laagste ronde werd gescoord door Ruud Slappendel (Geldrop) en de jeugdige Dennis van Zantvoort (Bilthoven), beiden misten slechts één baan en scoorde daarmee een rondje 19- In de Onderlinge com petitie heeft Henk van Leeuwen de kop overgenomen en leidt nu met 7,5 punten voor Huub Straatman (12 pun ten) en Leo Wilms (12,5 punten). werd uitstekend begonnen door de werper van Red Caps Venray, Ruud Sij- bers. Lange tijd wist hij de gasten op de 0 te houden. Red Caps Venray nam met één run een voorsprong op Nuenen, maar deze wisten in de zelfde inning nog de stand gelijk te trekken. Pas in de laatste inning wist Red Caps Venray wederom eenmaal te scoren: Nuenen wist echter de stand direct weer gelijk te trekken. Een verre klap in het buitenveld zorgde er vervolgens voor dat de derde run en daarmee de wedstrijd voor Nuenen binnen kwam; eindstand 3-2. De tweede wedstrijd van deze dubbel werd gedomineerd door de scheidsrechter, die er een flexibele zone op na hield. Toch wist Red Caps aan slag beter te presteren dan in de vorige wedstrijd, hoewel dezelfde werper wierp. Aanvallend werd er scherper gespeeld en dat resulteerde in enkele runs voor Red Caps. Nuenen bleef niet stilzitten, maar zo goed als ze de eerste wedstrijd domineerden waren ze in de tweede niet. Uiteindelijk werd de wedstrijd met 64 gewonnen door Red Caps, nel voordat een groot onweer losbarstte. Programma 1 juni: Pupillen Red Caps-Maastricht a 11:00 Pupillen Maastricht-Red Caps al2:30 Asp. Cheetahs3-Red Caps a 13:30 Junioren Red Caps-Blue Sox al 1:00 Programma 2 juni: Softbal Red Caps-Knuppelaars 2 al 1 Honkbal 1 Red Caps-Hazekamp 2 al4:00 2 Red Caps-Uden Red Sox al0:30 Op zondag 2 juni houdt ACL Land weert een natuurwandeling met tweede gidsen op de Boschhuizen voor het hele gezin. De wandeling start om 13.00 uur bij camping De Barrier aan de Maasheseweg. Bij deze wande ling zullen de deelnemers "het bos met andere ogen leren zien'. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur en aan het eind is er een kleine versnapering. De deelnemers dienen om 12.45 uur aanwezig te zijn. Alleen bij slecht weer gaat de wandeling niet door. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray len. Daarnaast worden er allerlei acti viteiten georganiseerd voor de junio ren en senioren. Op de slotdag krijgt het toernooi een officieel tintje als het gerenoveerde tenniscomplex wordt heropend met de onthulling van het Johan Gommans padje, het grindpad vanaf de weg naar het club- De vernieuwde tennisbanen zijn al enige tijd in gebruik. gebouw. Dit in verband met zijn betrokkenheid bij de aanleg van de tennisbanen, twintig jaar geleden. Aansluitend worden vijf leden in het zonnetje gezet die twintig jaar lid zijn. uitslagen huisleague: 1 e Klasse: Red Arrows - Karklingel/Magic Line 15 -13 Pinliunters - B.T. Hoeijmakers 10-18 Taxi-Touring Geerets - Trefil Bouw- staal 12-16 Sigma's/Rest.Bowl.Venray - Plus van Dijck 5 - 23 Het was een uitstekende dag voor koploper Trefil Bouwstaal met Chris Koreman opnieuw als de man met de hoogste serie (602); zelf wonnen ze. al was het met veel moeite, van T.T.G. en de naaste concurrenten werden op een nederlaag getrakteerd. Nummer twee, Pinhunters. werd geconfron teerd met de bekende kat in hel nauw, die rare sprongen kan maken en dat was in dit géval het Hoeijma- kersteam, dat met Henk Hoeijmakers als beste (hij scoorde de hoogste game met 247) nog verwoede pogingen doet de degradatie te ontlopen. Num mer drie. Sigma's/R.B V., liep tegen een nog grotere nederlaag aan tegen Plus van Dijck. Ook de in degradatie- zorgen verkerende Red Arrows beten tegen Karklingel stevig van zich af, ook al omdat Marlies Thijssen en Ria Latimer de hoogste damesgame scoor den met 202. Bij de Sigma's deed Inge Lcnssen datzelfde en zij scoorde ook de hoogste serie bij de dames met 594. 2e Klasse: Strikcrs/Groeipunt - Scores 9-19 Club Up - The Nitwits 17-11 B.L.S./Close Ene. - Hit Miss 24 - -t V.v.G.I./Van Rensch - Altijd Raak/Old Dutch 10-18 Na maandenlang alleen de ranglijst te hebben aangevoerd, zag het niet spe lende La Mousse de Scores, die met Regina Eijzinga de beste dame in de gelederen hadden (game 199, serie 532) langszij komen via de winst op de Strikers. Ook mochten de Scores blij zijn met hun vaste reserve Eef van Merkestein, die met zijn game en serie 204 en 556) belangrijk bijdroeg aan het gun stige resultaat V.v.G.I./Van Rensch liet de kans, om alleen aan kop te komen, schieten door te verliezen van Altijd Raak, maar met 2.5 punten ach terstand op het leidende duo is nog alles mogelijk. In de onderste regio nen won Club Up van de Nitwits. Trioleague: Nutrivisie - B.T. A.W.l. Iosolatie 1 - 20 Crash - Plus van Dijck 13-8 Bokual/Mijling - Hit Miss 16-5 B.T. Kuijten Ass, - Sigma's/R.B.V 1 - 20 B.T. Mallnitz - Strikezone 13-8 De strijd om de leidersplaats gaat onverminderd door, maar koploper Bokual, dat met Peter Cleven als beste bij de heren (game 247, serie 644), won van Hit Miss, liep toch nog 3 punten uit op B.T. Mallnitz, ook wel Twannies Team genoemd, dat 13 pun ten vergaarde tegen Strikezonc en nu een achterstarfd heeft van 15.5 punt. De Sigma's bleven met hun grote over winning op Kuijten achter T.T.G. op de vierde plaats en het van Plus van Dijck winnende Crash( met Fien Jen- niskens als beste bij de dames met 213 en 536) neemt de vijfde plaats in. Nummer laatst, B.T A.W.l. Isol. verras te door met grote cijfers te winnen van Nutrivisie. Dubbelleague: B.T Hoeijmakers - Pinhunters 9 - 5 Strikezone - Aquastep - Sigma's-1 -Sigma's-2 9 5-4.5 Start BV - Karklingel 8 - 6 D n Terp - The Demons 13 -1 De strijd om de titel is in de laatste fase. Met nog een ronde te gaan maakt Sigma's 1, dat op de voorlaatste speel dag Sigma's2 aan de zegekar bond, het meeste aanspraak op de titel, maar met 7 punten achterstand is Hoeijmakers, dal de Pinhunters aan de verkeerde kant van de score hield, nog niet hele maal uitgeschakeld. Pinhunter Nicole Peters scoorde het best van de twee aanwezige dames met een 162-game en 397-serie. Mark Mijling van Sig ma's 1 scoorde met 241 de hoogste game en voor Start BV nam Patrick Smits met een 666-serie (games 219- 221-226) de hoogste herenserie voor zijn rekening. Bedrijfsbowling. Als afsluiting van het seizoen 2001- 2002 werd tussen de kampioenen van de acht klassen gespeeld om de titel "Kampioen der Kampioenen". De titel ging dit jaar naar de kampioen van de vierde klasse, Houterman/Klessens met de winnaar en kampioen van de le klasse, Jan lan ders Supermarkten, op de tweede plaats. De karitpioen van de 8e klasse, Rabobank 2, werd zeer verrassend derde en Beerkens Systeemplafonds (kampioen van de vijfde klasse) eindig de als vierde. De Peelkorf heeft afgelopen zondag het seizoen afgesloten door Corridor met 12-10 terug te wijzen. De Peel korf werd daardoor tweede in de veldcompetitie. De wedstrijd vertaalde zich in de eer ste helft in een echte strijd tussen beide ploegen, maar Peelkorf bleef steeds aan de goede kant van de score en ging met een 7-6 voorsprong de rust in Na de rust gingen beide ploegen tegen elkaar op en de wedstrijd bleef spannend tot tien minuten voor tijd. De Peelkorf nam het initiatief en speelde twee sublieme kansen uit en kon tevreden de wedstrijd uitspelen. Voor de Peelkorf scoorden Evelien Arts en Femke v. Rosmeulen elk 3 maal, Cindy Mansvelders en Esther v,d. pas elk tweemaal en Loes Eibers en Christel Derkx elk een maal. Uitslagen: Eendracht Al-jun. 1 12-5 Noviont. Bl-asp. 1 1-8 Asp. 2-SwiftCl 1-10 Peelkorf 1-Corridor 12-10 Peelkorf 2-SVSH 10-4 Midw. 1-DOS 10-2 Merselo-midw. 2 5-4 Eindstanden veldcompetitie: Sen. 1 2e plaats hoofdklasse Sen. 2 le plaats tweede klasse Midw. 1 5e plaats Midw. 2 2e plaats. Willen dc leden die zich afgemeld hebben, de tassen, trainingspakken, rokjes en shirts na de laatste wed strijd inleveren bij Annet Wismans, Timmermansweg 64. Ysselsteyn. Voor alle jeugdteants: deze week zijn de laatste trainingen van dit sei zoen, Volgende week zijn er dus geen trainingen meer. Afgelopen zaterdag heeft de afslui ting van dc welpencompetitie plaatsgevonden in dc vorm van een toernooitje met allerlei korfbalvor- men en de uitreiking van de bekers aan de kampioenen. Welpen 1 is de kampioen in de nevenactivitctien. Zij hebben de spelletjes die na de wedstrijd gedaan werden over het hele sei zoen bekeken het beste gedaan en dus de meeste punten avn de 26 deelnemende teams. De Fair Play Cup werd uitgereikt aan Welpen 6 van Peelkorf. Finale doelkampioenschap Deze is aanstaande zondag tijdens het stratentoernooi. Via de voorrondes hebben zich geplaatst, van asp. 2 Rian Litjens en Nicole Romme; pup. 1 Janncke Lit jens; pup. 2 Renee Wilmsen; wel pen I Loes Theunissen; welpen 2 Rozan Romme: welpen 3 Marly van Asten; welpen 4 Sanne Versteegen; welpen 5 Anke Houbcn en welpen 6 Lizan Jespers. De speelsters worden om 15.45 op het sportpark verwacht in korfbal- tenue Zorg zelf voor een wit shirt als je normaal een shirt van de ver eniging hebt. De finale start rond de klok van vier uur. Willen de welpen 1 en 2 een pasfo to in leveren voor de pasjes van vol gend seizoen bij Elly Claessens, Peelwe^ 25 Ysselsteyn. Een bijzondere gebeurtenis in honkballand vindt donderdag avond plaats in Eindhoven. Een vader en een zoon die samen een duel in goede banen leiden in de hoofdklasse van het vaderlandse honkbal. En laten die twee nu net uit Venray komen. Hennie Ariëns en zijn zoon Tom hebben name lijk samen met een hoofdscheids- rechter de touwtjes in handen bij de wedstrijd tussen PSV Eindho ven en Sparta/Feyenoord Rotter dam. "Uniek in Nederland", zegt Hennie Ariëns. Een interview. ennisvereniging Oirlo-Casten- (OICA) viert het komend ekend het 20-jarig bestaans- stmet een driedaags 'Sport and vel Meulendijks' jubileumtoer- De wedstrijden beginnen ig 31 mei om 18.30 uur, ig 1 juni om 15.00 uur en ïdag 2 juni om 12.00 uur. )p. 2 juni 1982 werd door een amen lijk initiatief van Oirlose en lenrayse mensen de tennisclub lo-Castenray opgericht, lestijds vond de opening plaats ir een tenniswedstrijd tussen de toren van beide dorpen en de enaar van de terirtisbanen, Johan mmans. In de jaren na de oprich- ging het ledenaantal gestaag ihoog en werden er vele activitei- ;georganiseerd. een aantal mindere jaren ziet er naar uit dat de toekomst roos- urig ingezien kan worden. Door tname veel aandacht aan activitei- voor de junioren te organiseren opt de tennisvereniging de konten- jaren te groeien. Derhalve is ook besloten om de het niscomplex aan de eisen van deze te laten voldoen. Precies 20 jaar oprichting zal dan ook een ver- uwd gerenoveerd tenniscomplex gebruik genomen worden. In 2002 eft het tenniscomplex een grondi- renovatie ondergaan. Naast de aanleg van nieuwe kunst- isbanen is ook de kantine, kleed- irnte en entree grondig gereno- crd. Op dit moment ligt er dan ook tennispark waar recreatief en in ipetitieverband plezierig getennist worden. Om de ingebruikname van het gerenoveerde tenniscomplex niet onopgemerkt voorbij te laten gaan zal komend weekend het jubileumtoer nooi, gesponsord door sportzaak Meulendijks in Florst, worden gehou den. Op alle dagen zullen ongeveer 50 leden een recreatief toernooi spe- mei Het jaarlijkse beachvolleybaltoer- K)i in Meerlo trekt jaarlijks veel Ik, zowel het aantal deelnemers als publieke belangstelling neemt Ier jaar toe. Dat heeft te maken met de gezelli- en sportieve ambiance die het icnlucht spektakel uitstraalt. Dit ir vindt het beachvolleybaltoernooi uts op zondag 30 juni op het grote naast de oude sportzaal van ecrlo aan de Mgr. Jenneskensstraat. organisatie van dit sportevene- ent is traditioneel weer in handen in volleybalvereniging Set Up en de (nenwerkende Ondernemers Meer- Dc Meerlose ondernemers dragen de volleyballers in de gemeente Meer- lo-Wanssum een warm hart toe. Voor het publiek is een terras ingericht waar een hapje en een natje verkrijg baar zijn. De wedstrijden van dit een daags toernooi staan open voor geoe fende damesteams (Nevobo- competetie en dames recreantencom petitie vanaf de 2e klasse), geoefende heren- en mixteams (Nevobo-eompe- titie en heren c.q. dames recreanten competitie vanaf poule D of 2e klas se). ongeoefende teams en jongerenteams (tot ongeveer 18 jaar). Ieder team bestaat uit tenminste drie spelers en er wordt gespeeld volgens de strandvolleybalregels. De wedstrijden worden geleid door de deelnemers aan het toernooi. De aanvang van het volleybaltoernooi is om 10.00 uur en dc finales zijn rond 17.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt achttien euro per team. Aanmelding is moge lijk via de website: www.volleybal- clubsetup.tk Op deze website is meer informatie te vinden over dit Meerlo- Wanssums sportevenement. Telefoni sche informatie verkrijgbaar bij Linda Peters, 048691278. Venrayse korfbaltrainer Joop ulerland is in hel seizoen 2001- '2 met drie teams van De Peelkorf Ysselsteyn kampioen geworden. de zaalcompetitie wist Ouder- ind samen met de dames van De 'celkorf 1 de titel in de hoofdklasse linnen te halen met promotie naar de opklasse, Een hele verrassing, want Hn het begin van het seizoen waren ie verwachtingen niet al te hoog. Het ''oorkonten van degradatie stond een- Wal. In de loop van het seizoen ont wikkelde het eerste team zich onder riding van Ouderland echter snel, waarna in een spannende wedstrijd legen Dc Corridor zelfs de titel werd binnengehaald. Ook de junioren under leiding van Ouderland wonnen de titel, in de veldcompetitie. Drie wedstrijden voor het einde van de competitie werd door de Ysselsteyn- se ploeg, na een zenuwslopende wed strijd in Millingen aan de Rijn, al het kampioenschap gevierd. Maar de koek was nog niet op voor Ouderland en co, want ook De Peelkorf 2 kon een kampioenschap vieren. Drie wed strijden voor het einde van de veld competitie won de Ysselsteynse ploeg de titel. Daarnaast behaalden ook de aspiran ten de titel en werd De Peelkorf 1 in dc veldcompetitie tweede. SV Yssel steyn biedt haar korfballende en voet ballende kampioenen een receptie aan op vrijdag 31 mei op sportpark De Vlies. Hennie Ariëns (50) is een erg erva ren rot in het vak, voor Tom (25) betekent de wedstrijd van donderdag avond zijn vuurdoop in de hoofdklas se van het Nederlandse honkbal. Dat ze beiden 'umpire' zijn geworden in het honkbal, noemt Hennie 'puur toe val'. "Ik was eigenlijk altijd een echte voetbalman. Ben jarenlang trainer en leider bij de jeugd van.SV Venray geweest. Toen Tom besloot om te gaan honkballen bij de Red Caps in Venray,iben ik me eigenlijk voor het eerst gaan verdiepen in de sport. En tja, ik was direct verkocht, want honkbal is een erg leuke sport om te- doen en te zien." De 'supporter' Hennie werd trainer en later ook bestuurslid van de honk en softbalvereniging in Venray. "Op een gegeven moment ben ik ook de senioren gaan coachen, maar toen ik die niks meer kon leren, kwam de vraag: wat nu? Ik besloot scheidsrech- tercursussen te gaan volgen, want ook in het honkbal kunnen ze nog wel wat nieuwe scheidsrechters gebruiken, en bleek het nog leuk te vinden ook." Van hel één kwam het ander en in de loop der jaren klom Hennie gestaag op de ladder van het vader landse scheidsrechtersgilde. Districts- wedstrijden, nationale topduels en zelfs bij de Europa Cup voor B-landen was de Venravnaar regelmatig van de partij. "Prachtige belevenissen", kijkt hij terug. "Des te hoger je komt, des te eenvoudiger zijn de wedstrijden te leiden. Het leuke van de honkbalsport is dat de teams, ook in de top, respect hebben voor elkaar. Slaat de slagman een mooie bal, dan krijgt hij ook van de tegenpartij de complimenten. Bij het voetballen gaat het er toch vaak wat minder vriendelijk aan toe UMPIRE TOM Tom Ariëns trad zeven jaar terug in dc voetsporen van zijn pa. "In de jeugd heb ik altijd gcpitched (werper, red.) bij de Red Caps, maar toen ik op achttienjarige leeftijd veel last kreeg van een elleboog, moest ik helaas stoppen. Nu hoop ik het hoogste als scheidsrechter te bereiken." Het vorige seizoen heeft de jeugdi ge arbiter vooral veel wedstrijden in de eerste klasse geleid. "En verder ben ik lid van de kerngroep van de Nederlandse honkbalbond. Drie men toren, waaronder mijn vader, begelei den jonge umpires op hun weg haar de hoofdklasse. Vorig jaar zijn we op eigen kosten met enkele ervaren en minder ervaren Nederlandse scheids rechters tien dagen naar Las Vegas en Phoenix in de Verenigde Staten geweest, voor een oefenclinic. Onder leiding van enkele umpires van de Major League hebben we daar onder andere enkele duels geleid. Een prachtige en vooral erg leerzame ervaring." Pa Hennie, die onlangs door rugproblemen een stapje terug heeft gedaan en alleen in noodgeval len nog als umpire actief is, wil wel even benadrukken dat hij zich zo wei nig mogelijk bezighoudt met de bege leiding van zijn zoon. "Om scheve gezichten te voorkomen", legt hij uit. "Ik wil niet dat Tom te horen krijgt dat hij de top heeft gehaald door de naam van zijn vader. Dat wil ik echt voorkomen. Daarom Iaat ik de bege leiding van Tom over aan de andere mentoren," Met zijn 25 jaar is Tom de jongste umpire die in Nederland op liet hoogste platform actief is. "De komende jaren wil ik me in de hoofd- De umpires Tom en Hennie Ariëns leiden, donderdagavond samen een duel in de hoofdklasse van het Nederlandse honkbal klasse bewijzen", zegt Tom. "Daarna hoop ik ook grote internationale wed strijden te mogen leiden. Als umpire naar een EK of WK gaan, is mijn grote droom." En dat zit er wel in, meent Hennie Ariëns. "Tom heeft er alles voor ovei om te slagen. Hij is bloedfanatiek er heeft er geen enkele moeite mee dai hij zaterdags en zondags door hei hele land moet rijden om een duel tt kunnen leiden. Soms rij je wel meti dan zeshonderd kilometer in eer weekend, tegen een geringe onkos ten- en kilometervergoeding. Nee, rijl- word je er zeker niet van, maar jt krijgt er ontzettend veel plezier vooi terug. Want honkbal is en blijft eer prachtige sport."

Peel en Maas | 2002 | | pagina 23