hunen strandt in zicht an de haven Sportnieuws -info KRC Genk wint Top A toernooi SV Venray ïunen opnieuw te lerk voor FCV Vincent Buwalda nieuwe doelman Nieuwe editie titanenstrijd Bert Spee naar Panningen Oostrum A1 wint cup Clubrecords tijdens atletiekmeerkamp Twee Limburgse kampioenen J™ me deceptie na 1-2 verlies in finale tegen Veritas V veteranen Ysselsteyn SVOC'01 Rooyse VK Kampioenen nog ongeslagen Ook op zondag! S Venray EHHs SVV Jeugd SVV veteranen ;n maas Donderdag 30 mei 2002 - Pagina 19 cn-Veritas 1-2 (1-0). 36 punten: 14. Bas Litjens 1-0; er Hansen 1-1; 78. Edwin ns 1-2. Scheidsrechter: Toeschouwers: de kaart: 98. Robert Pee- eritas). Gele kaart: Rik 5, Mark Hansen, Danny Edwin Huyskens, Robert en trainer Ruud Hendriks eritas) en Chris van Don- men). Dierheid: Finale nacompe- :rd gespeeld op sportpark in Panningen. Door de 2-1 mdhaaft Veritas zich in de ilasse. Leunen promoveert blijft in de vierde klasse, n: Van Dongen; A. Swinkels, Loencn en Wil- Holtackers, E. Berden, B. (81. Van Osch) en Van (86. Weijs); M. Berden en len. Henk Willemssen) e tranen bij doelman Chris i( longen en libero André sis. In hun allerlaatste wed- loor Leunen 1 liep het toch lis. Een kwartier voor het leek Leunen regelrecht op de klasse af te stevenen. Veritas heel snel twee keer eg: 1-2. Vlak voor de einds- itruikelde de Leunse forma- de laatste weken een ibare indruk maakte. Noud moet met zijn manschap- roon weer in de vierde tginnen. Het verlies van de nacompetitiefinale voelt als een degradatie. Minutenlang zit André Swinkels na afloop in zijn eentje op het Panningse voetbalveld. Oud-voorzitter They Hendrix en Noud Janssen proberen hem te troosten. Tevergeefs. De Leun se aanvoerder zit helemaal kapot en laat zijn tranen de vrije loop. Ook Chris van Dongen kan zijn ogen niet drooghouden. Terwijl Veritas even verderop een feestje bouwt druipt Leunen langzaam af naar het kleedlo kaal. Daar heerst een doodse stilte. De teleurstelling is enorm. Noud Jans sen probeert zijn jongens nog wat moed in te praten. Voorzitter Karlo Rongen brengt een blad bier naar bin nen maar de pilsjes smaken niet best na zo'n zure. nederlaag. Trainer Jans sen kan zich het verdriet van zijn spe lers goed voorstellen. "Want ik ben zelf ook voetballer geweest. Ik weet hoe het voelt", zegt de ex-prof van MVV. "Vooral voor Chris en André is het dubbel triest. Die twee hebben zich het hele jaar kapot gewerkt voor het elftal. Wat hadden ze graag afscheid willen nemen met promotie naar de derde klasse. Daar doe je het als voetballer toch allemaal voor. Maar helaas, ze hebben alles gegeven maar de bekroning is uitgebleven zucht de aangeslagen Leunse trainer. Maar Noud Janssen is niet iemand die snel bij de pakken neerzit. De Venraynaar nam vorig jaar het besluit om 'zijn' SV Venray in de ruilen voor vierdeklasser Leunen Voor het eerst werd hij trainer-coach van een hoofd macht. "Het is een prachtig seizoen geweest", stelt hij tevreden vast. "Daar verandert deze nederlaag niets aan, Leunen heeft een fantastische groep." Voor 600 toeschouwers trok Leunen zondag de stijgende lijn van de nacompetitie door. Veritas, dat als tiende was geëindigd in de derde klas se C, begon flitsend maar moest gaan deweg het initiatief aan Leunen over laten. "Leunen heeft voetballend meer in zijn mars", stelde Henk van Dijk, een van de vele Leunse oud-trai ners langs de lijn, tijdens de rust vast. En de oranje-witten werden ook steeds dreigender Marco Berden kon van dichtbij inschieten maar een Veri- tas-verdediger wist het schot nog tenauwernood te blokkeren. Na een klein kwartier stuurde André Swin kels Freddy Kuenen de diepte in. De Leunse vleugelspits glipte door de defensie en werd neergelegd door Rik Konings. Arbiter Wertcr legde de bal op de stip. Marco Berden schoot de penalty niet goed in waardoor doel man Mark Hansen in eerste instantie redding kon brengen. Maar uit de rebound was de Veritas-doelman kansloos tegen de prachtige uithaal van Bas Litjens: 1-0. Veritas liep voor rust al vier gele kaarten op. De emo ties liepen hoog op toen Danny Han sen een schoen in het gezicht kreeg van Joris van Lierop. De Veritas-sup- porters wezen de Leunse spelers als boosdoener aan. "Dal was opzet. Haal die nummer acht van het veld af', rie pen ze. Het voorval gebeurde vlak voor de ogen van de neutrale grens rechter. Leidsman Werter ging ver haal halen bij zijn assistent. Nadat hij het verhaal had aangehoord hield hij de kaarten op zak. Dat leidde tot leunen-aanvoerder André Swin kels zit helemaal kapot na afloop. grote ergerenis en consternatie bij Veritas. Enkele supporters kwamen scheldend het veld op. Inmiddels was de bloedende Danny Hansen weer opgelapt en hij kon met een 'beplakt' gezicht het duel vervolgen. In de tweede helft zette Veritas Leunen steeds meer onder druk. Af en toe wist Leunen uit te breken en dan was het ook direct gevaarlijk. Maar de bevrijdende tweede treffer bleef uit. Freddy Kuenen en Marco Berden ver schenen vrij voor het doel maar keep er Hansen hield Veritas in de race. Een kwartier voor tijd werd spits Peter Hansen even vrij gelaten en hij krulde de bal in de kruising. De aan geslagen doelman Van Dongen, hij was bij een actie met zijn schouder pijnlijk tegen de doelpaal gevallen, zat nog wel aan de bal: 1-1. Twee minuten later zette de ploeg uit Nee- ritter de wedstrijd on zijn kop toen Edwin Huyskens 1-2 scoorde. Het duel werd steeds chaotischer. Werter kwam ogen eri oren tekort om alles té zien. Op advies van zijn assistent stuurde hij Robert Pceters van Veritas in blessuretijd van het veld. Hij had het aan de stok gekregen met Chris van Dongen die in de slotminuten zijn doel had verlaten. Liefst tien minuten liet de arbiter naspelen maar Leunen slaagde er niet meer in om langszij te komen. Op kermiszondag 26 mei kwam er een einde aan een lang maar ook succesvol seizoen. Het was Leu- nens' beste voetbaljaar sinds de pro motie naar de derde klasse in 19.95. Leunen 1-4(0-1). Ipunten: 27. Freddy in 0-1; 80. Pascal Holthuy- 1; 92. Dennis Gommans 1-2; win Berden 1-3; 97. Marco n 1-4. Scheidsrechter: Van oosdijk (Schijndel). Toe- wers: 150. Rode kaart: 86. Icnsen (FCV) na twee keer Gele kaart: Thei Derckx, Roy appen, Tim Deinum (FCV) win Berden (Leunen), nen: Van Dongen; A. m, Swinkels, Loenen en Wil- Holtackers, E. Berden, s en E. Holtackers (84. Gom- M. Berden en F. Kuenen Feijs). de competitie in de vierde F moest Leunen, dat als eindigde, FCV nog voor gaan. Maar in de nacompeti- de ploeg van trainer Noud en duidelijk te sterk voor de >naren. Na de 1-0 thuiszege Leunen donderdag-in 't Ven 4 en plaatste zich voor de van de nacompetitie. van Lierop en Ron van Osch voor één wedstrijd geschorst Wsien evenals de geblesseerde iijens vanaf de kant toekijken. Stackers verving Van Lierop als middenvelder. FCV moest win- i uitzicht te houden op promo- ir de derde klasse. Maar de Ivan de Venrayse trainer John van der Wijst maakte een machteloze indruk. Leunen domineerde al snel de wedstrijd cn kreeg goede kansen via Eric Holtackers (naast) en Freddy Kuenen (over). Na een klein half uur was het toch raak. Freddy Kuenen glipte door de Vcnlose defensie en schoof de bal langs doelman Verver- gaert: 0-1. Leunen verzuimde daarna de gena deklap uit te delen. De opgekomen libero André Swinkels zag zijn schot op de lat uiteen spatten. Na een uit stekende actie van Marco Berden kreeg Freddy Kuenen vrije doortocht maar hij schoot in kansrijke positie naast het doel. Tien minuten voor tijd beging Edwin Berden een paar meter buiten het strafschopgebied een overtreding. Ten koste van een gele kaart, de enige aan Leunse kant, en een vrije trap waaruit Pascal Holt- huysen de 1-1 gelijkmaker scoorde. Toen kreeg Leunen het nog even benauwd. Maar FCV was niet bij machte om er een slotoffensief uit te persen. Helemaal niet toen Luc Hen- sen na zijn tweede gele kaart het veld moest ruimen. In de blessuretijd sloe gen de oranje-witten nog drie keer genadeloos toe. Op aangeven van Marco Berden kon invaller Dennis Gommans 1-2 binnenschieten. Marco Berden stond ook aan de basis van de 1-3 die zijn broer Edwin scoorde. In de 97e minuut brak Ronald Weijs door over de linkerflank en zijn voor zet werd door Marco Berden feilloos binnengekopl: 1-4. 'granima zaterdag 1 juni: eugen 17.00 lelers worden verwacht, mima zaterdag 8 juni: afgelast: tgenstander. Idingen uiterlijk donderdag bij E. van Mill, tel; 582346 dag 3 juni: tournooibespreking, ten moet komen, geen afmel- mogelijk! Aanvang 19.30 u in de ieranen Qgramma zaterdag 1 juni: Ooi te America a15.15 v. 14.15 5 t/m 18 Strijd 8 juni: Beyn-IVO a. 16.30 Veteranen. Uitslagen SSS'18-SVOC "01 A 4-7 Woensdagmiddag van 17.00-18.00 uur circulatievolleybal sporthal de Weert, voor proefmaand even con tact opnemen met Frans Jenniskens tel.585814- Per 01 juli stoppen alle tramingen. De nieuwe trainingen beginnen in week 35 of volgens afspraak met trai ner, zijn er onduidelijkheden dan even bellen voor recreanten met Ger- rit 510019 of Josc 514756, senioren met Jan 588918, Jeugd met Gerda 589473of met Frans 585814. Vincent Buwalda staat komend sei zoen onder de lat bij vierdeklasser Leunen. Daar volgt hij Chris van Don gen op die gestopt is. Buwalda (23) is bij Venray de tweede doelman achter vaste keus Rick Ewalts. Bij Leunen krijgt hij nu de kans om keeper van de hoofdmacht te worden. Leunen- trainer Noud Janssen kent Buwalda nog uit de periode dat hij coach was van Venray 2. Ook is er sprake van dat de broers Ruud en Frank Brands naar Leunen overstappen. Beiden zaalvoetballen bij HVC/Alustema en kwamen voor heen voor Venray 1 op het veld uit. Ze hebben gekozen voor het zaalvoet bal. Frank Brands heeft een poos gele den zelf contact opgenomen met Noud Janssen. Voorzitter Karlo Ron gen. "Als ze bij ons willen komen voetballen dan zullen ze zich deze week met een overschrijvingsformu lier moeten melden. Wij zullen ze zelf niet benaderen, Want dat is de- afspraak die de Venrayse voetbalver enigingen onderling gemaakt heb ben." Spelers die van club willen ver anderen hebben daarvoor nog tot uiterlijk vrijdag 31 mei de tijd. Want op 1 juni sluit de overschrijvingster mijn. Ze zijn nog steeds ongeslagen, de kampioenen van SV Venray in het sei zoen 88-89. Het team onder leiding van trainer Ruud Wouters-Van den Oudenwijer behaalde in dat seizoen een historische prestatie: kampioen in de hoofdklasse C. Dit succesvolste team van SV Ven ray ooit komt nog geregeld bij elkaar en kruist dan de degens met het hui dige eerste elftal van de Venrayse voetbalvereniging, een confrontatie die tot op heden nog steeds in het voordeel van de kampioenen uit de jaren tachtig is beslist. Zaterdag 1 juni Het team van 5V Venray dat eind jaren tachtig kampioen werd in de hoofdklasse C. staat de reüniewedstrijd opnieuw op de voetbalkalender. Op sportpark De Wiccn staan beide partijen tegenover elkaar. Benieuwd of de huidige lich ting de kampioenen voor de eerste keer pootje kan lichten? Ongeacht de uitslag wordt het na afloop een gezel lige bijeenkomst waar het gerstenat rijkelijk zal vloeien. De wedstrijd in het Venrayse sportpark begint om 17.00 uur. Bert Spee (35) gaat volgend seizoen spelen bij hoofdklasser Panningen. De Venraynaar kwam de afgelopen drie jaar uit voor Deurne waarmee hij dit seizoen kampioen werd in de eerste klasse. Spee ziet bij Panningen een grotere sportieve uitdaging, Alhoewel de ex-prof van VW in de herfst van zijn voetballoopbaan zit denkt hij nog niet aan afbouwen. "Ik voel me nog echt geen ouwe man", lacht de Ven rayse voetballer. "Een jaar geleden heeft Panningen me ook al benaderd. Maar toen had ik al bij Deurne toege zegd dat ik zou blijven. En onlangs hebben ze me weer gevraagd. Ik heb best lang getwijfeld. Maar ik zie bij Panningen meer perspectief. Ik denk dat Deurne komend jaar gaat spelen voor handhaving in de hoofdklasse. Terwijl Panningen gaat meedoen om de bovenste plaatsen", verwacht Spee die bij de ploeg van trainer Rob Lands bergen is aangetrokken voor de libero positie. Panningen houdt zijn selectie intact en krijgt versterking van UNA- spits Hans van den Boogaard en de Eindhovens doelman Peter Smulders (De Valk) die ex-Venray keeper Richard Stammen gaat aflossen. Een jaar geleden stond Bert Spee ook in contact met Venray. Hij voerde een gesprek met voormalig elftalleider John Beerkens en trainer Huub Ver- coulen. "Dat was geen leuk gesprek. Er werden dingen uit het verleden opgerakeld. Er is voorheen bij Venray van alles gebeurd. Daar zou ik best een streep onder willen zetten", aldus Spec die Venray in 1996 de rug toe keerde en overstapte naar Wilhelmi- na'08. "Dit jaar heb ik formeel niets van Venray gehoord. Sjef Keijzers (voorzitter, red.) heeft me ook niet meer gebeld. En ik weet niet of ik wel in de tweede klasse wil spelen. Ik heb nooit lager gespeeld dan de eerste klasse. Op mijn leeftijd is het ook mak kelijker om naar een club te gaan die al op een hoog niveau uitkomt." De eerste editie van de Oostrum Cup is gewonnen door de Al van voetbalvereniging Oostrum. De laatste wedstrijd tegen Leunen werd met het kleinst mogelijke verschil van 1-0 gewonnen. Het was wel een verdiende over winning omdat Oostrum duidelijk meer kansen wist te scheppen en ook sterker was. Alleen in de laatste minuut kreeg Leunen een 100% kans. De teleurstelling bij de spelers, bege leiding en supporters van Leunen was groot omdat de ploeg aan een gelijk spel voldoende had voor de eindzege. In de ogen van Leunen was de scheidsrechter de grote boeman. Zaterdag was het toernooi onder een regenbui geopend, maar het weer werd er tijdens het toernooi alleen maar beter op. Al snel bleek dat er weinig echte krachtsverschillen waren. Na de eerste dag bleek dat de winnaar zou voortkomen uit het drie tal SV Leunen, VV SJC uit Noordwijk en W Oostrum zelf. De tweede dag werden de ploegen om 8.30 uur muzikaal gewekt en hoewel sommige spelers het ontbijt lieten lopen om nog wat uit te slapen, gingen de wed strijden vanaf 10.30 weer verder Evenals op de zaterdag konden er op zondag ook strafschoppen geschoten worden op Niels Nielen, selectiekeep er van VVV. Daar werd door jong en oud gebruik van gemaakt. Ook het 'speed shooting' (hoe hard kan ik schieten werd veel beoefend. Nadat de Fair Play Cup aan Keyenborgse Boys was uitgereikt werden de overi ge prijzen aan de verenigingen over handigd. Eindstand: 1. W Oostrum 2. V.V. SJC Noordwijk 3. SV Leunen 4. V.V.Woudrichem 5. Keyenborgse Boys 6. Wamsveldse Boys KRC Genk uit België is winnaar geworden van het Top A toernooi van SV Venray. In de finale werd het Engelse Wolverhampton Wanderers na strafschoppen verslagen. De organiserende vereniging eindigde óp een negende plaats. Het toernooi werd afgelopen zaterdag officieel geopend door SV Venray-voorzitter Sjef Keijzers en burgemeester Waals. De weergoden lieten de organisatie dit weekend niet in de steek, want het was beide dagen prachtig voetbalweer. Na de eerste dag zat de spanning in beide poules er nog dik in, want niemand kon nog zeggen welke ploegen de finale zouden gaan spelen. Alle teams maakten een sterke indruk, maar er waren toch wat sterkere jongens aanwezig. De strijd in poule A ging tussen Wolverhampton Wanderers en Helmond Sport. Beide ploegen hadden na de eerste dag evenveel punten. Zondags troffen ze elkaar pas. Het werd een spannende wed strijd waarbij Wolverhampton uit eindelijk aan het langste eind trok. In poule B ging het tussen FC Utrecht en KRC- Genk. Ook deze twee ploegen troffen elkaar pas op de zondag. Dit werd ook een span nende pot waar KRC Genk de winst wist te pakken. De finalisten waren bekend. De finale was een wedstrijd van hoog niveau waarbij Wolver hampton Wanderers het beste van het spel had, maar de kansen niet wist te benutten. Na 2 x 30 minuten was het dan ook 0-0 en zouden strafschoppen de beslissing moeten brengen. Hier bleek KRC Genk toch de betere te zijn en zo werd Genk eerste op het Top A toernooi. Jan de Bruijn overhandigde tijdens de prijs uitreiking de naar hem genoemde wisseltrofee uit aan de aanvoerder van KRC Genk. Top-jeugdvoetbal afgelopen iveekend in Venray. De eindstand 6. NEC 1. KRC Genk 7. VW 2. Wolverhampton Wanderers 8. FC Kelag Kamten 3. FC Utrecht 9. SV Venray 4. Helmond Sport 10. Volharding 5. MW 11FC Union Berlin. De meisjes G-atleten van de Ven rayse atletiek vereniging hebben tij dens de pinkstermeerkampen in Weert uitstekend gepresteerd. 23 NSG-atleten stonden aan de start voor een zware atletiekmeerkamp. Hoog springen, verspringen, kogelstoten, 60 meter sprint en als afsluiting de 600 meter werd hen opgelegd door de organisatie, welke de gehele wed strijd vlekkeloos hadden georgani seerd. De meisjes van AV Venrav- Regio hadden zich uitstekend voorbereid op deze eerste baanwed- strijd van dit seizoen. Ze hadden er zin in en sloegen geen slecht figuur in het elfkoppige damesveld wat zich voor deze wedstrijd had ingeschre ven, Het sprintnummer was voor de Venrayse atleten duidelijk bedoeld als warming up. Het leverde geen enkele ereplaats of record op. De concurren tie liep hierdoor de nodige punten uit op de Venrayse atleten. Na enkele bemoedigende woorden van hun trainster, Lisette Custers, vonden de G-atleten van AV Venray-Rëgio htm vorm cn verbaasde vriend en vijand met hun prestaties. Drie clubrecords waren de oogst van de trainingen van de afgelopen weken. Marleen Stevens wist het clubrecord verspringen bij de meisjes <16 jaar met bijna 20 cm te verbeteren tot 2.76 mtr.. Zij verbe terde het een jaar oude record van Paulien Camps. Mieke Thijssen kon bij het hoogspringen eveneens het clubrecord van Paulien Camps verbe teren met 5 cm.. Mieke sprong 1.05 mtr. hoog! Tenslotte wist Paulien Camps het drie jaar oude clubrecord op de 600 meter met ruim vijf sec. te verbeteren tot de schitterende tijd van 3.18.62 min.. In het totaal klassement van deze meerkamp over 5 atletiekonderdelen wist de uit Temeuzen afkomstige, Nederlands kampioene bij de meisjes G-atleten, de dames uit Venray op ruime afstand te houden met 3333 punten. De Venrayse atleten werden in het eindklassement 2è, 3e en 4e Mieke Thijssen behaalde 1846 pun ten, Paulien Camps 1641 punten en Marleen Stevens werd nipt vierde met 1544 punten. Bij de categorie dames wist, de enige AV Venray atlete, Loes Hanssen zich redelijk staande te houden in de middenmoot door als vierde te eindi gen met in totaal 1489 punten. Loes had eveneens gehoopt op een clubre cord maar de warmte speelde haar dit keer parten en gaat zich nu dan ook concentreren op de volgende wed strijd welke op dinsdagavond 18 juni in Venray zal plaats vinden op de eigen kunststofatletiekbaan van AV Venray-Regio. Atleten van AV Venray-Regio hebben bij de Limburgse kampioenschappen zes medailles behaald. Twan Lensen en Katja Broers wonnen ieder een gouden medaille en werden Limburgs kam pioen.Bij de senioren was Twan Lensen winnaar op de 5000 meter in een tijd van 15. 09 minuten terwijl Katja Broers duidelijk de sterkste was op de 800 meter met haar tijd van 58.91 secon den. Een uitstekende prestatie leverde A-juniore Mariska Hudales door liefst drie medailles te wmnen. In de catego rie senioren werd zij fraai tweede bij het speerwerpen met haar worp van 27.41 meter. Verder behaalde zij nog twee bronzen medailles bij de onderde len kogelstoten en discuswerpen, De kogel stootte zij 10.05 meter ver weg en bij het speerwerpen behaalde zij in een persoonlijk record een worp van 27.41 meter. Bij de jongens B behaalde Geert Pel een onverwachte bronzen medaille op de 200 meter waar hij met zijn tijd van 27.15 seconden als derde eindigde. AV Venray-Regio hiel4-.de wedstrijd van de pupillencompetifie waarbij de eigen aüeten enkele aanspre kende prestaties leverden. Broer en zus Erik en Suzan Stevens eindigde in hun categorie individueel beiden op eerste plaats en verzamelde veel punten vödr hun ploeg. In de eindstand wonnen de meisjes pupillen B htm klassemerittër- wijl de meisjes pupillen C als een twéé de plaats behaalde als ploeg. Een göedc prestatie leverde ook de jongens pupil len A ploeg door hun derde plaats'; De jongens pupillen B eindigde op dé vijf de plaats. Binnenkort wordt bekeiïd of de Venrayse ploegen de eindfinaléliëb- ben bereikt. Elke dag geopend van 12.00 tot 21.00 uur. ijssalon A&S VENHA5T Xerox Manufacturing (Nederland) issen Weijs Rühl Haegens Van Aar Ac TumSnrfechmcTv8 V' Programma vrijdag 31 mei: Venray F avond a, 18.00 Programma zaterdag 1 juni: Venray B3 - toernooi JVC v. 13.00 Venray C4 - toernooi Gemertv. 13-00 Venray C5 - Brabantia v. 11.45 Venray C6 - toernooi Gemertv. 13.00 Venray D - toernooi VCH v. 9-00 Venray D5 - toernooi Gemert v. 8.15 Venray D6 - toernooi Gemert v. 8.15 Venray D7 - toernooi JVC v. 8..30 Venray D8 - toernooi JVC v. 8.00 Venray D9 - toernooi FCOda v. 8.30 Venray D10 - toernooi FCOcja v. 9.00 Venrav E3 - toernooi SVLaar v. 8.30 Venray E9 - toernooi Mifano v. 9.00 Venray F1 - toernooi OJC v. 8.15 Programma zondag 2 juni: Venray C9M - toernooi Eldenia v. 8.30 Venray F5 - toernooi Mifano v. 8.45 Venray F11 - toernooi Erp v. 8.30 Programma zondag 9 juni: Venray A2 - toernooi Tiglieja Venray A3 - toernooi Tiglieja Venray B2 - toernooi Tiglieja Uitslag: Maashees-Venray 3-6 Programma zaterdag 1 juni: Venray-De Koets 16.00 Afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij Ben Lenssen, tel. 587812 of 06-53228355.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 19