We zijn echte buitenmensen X rota Fantastisch Venrays Verhalenboek Wie gaat naar de grote finale? €0.50 )ssl[ 4 fi la INTERSPORT 1<m Naar de Efteling (gjlLiH WINTERSPORT r Orgelconcert Grote Kerk Venraynaren in Kasteeltuinen 3'nal w. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 20 - donderdag 16 mei 2002 EEL EN MAAS Carel en Marie Nabuurs 50 jaar getrouwd ff leven van Carel Nabuurs irie Nabuurs-Van Dijck voor een groot deel in ten van hard werken op yrderij. Met de paarden |and omploegen, koeien u varkens voeren en de verbouwen. Van jongs waren de boerenzoon ilen en de -dochter uit teyn op de boerderij van [vader en moeder in de Het wekt dan ook geen idering dat het stel later :igen agrarisch bedrijf Aan de Lorbaan in deelden Carel en Marie ing lief en leed met Op tweede pinkster- laandag 20 mei, vieren gouden bruiloftsdag, [terview. jl Nabuurs (79) leerde van Dijck (76) kennen op ie kermis. Maar van liefde eerste gezicht was geen weet Carel zich nog goed meren. Dat meisje is wel ir jou, zeiden mijn vrien- ien me. Na een praatje op Is maakten we een ver-, raak voor een ruitercon- tlrie. weken later. Nee, [hadden we absoluut niet. min of meer stilletjes naar igegroeid." 5 jaar na-hun eerste ken- stapte het jeugdige duo huwelijksbootje en ging in Veulen, in een noodwo- We zijn op 19 mei voor de een dag later voor de kerk uwd", zegt Marie. "Onze :n huwelijksdag vieren we I mei, samen met familie, den en bekenden. Om 14.00 er een mis in de kerk in nen van 19.00 tot 20.15 uur :n we een receptie in zaal nzia in Ysselstevn. Daar heb- ive ook ons 25-jarig huwe- est gevierd." BOERDERIJ el werd geboren in Wanroy, verhuisde al op jeugdige jd naar Veulen, waar zijn een gemengd bedrijf begon, was in de tijd van de ontgin- Onze hele familie, die ld uit vader, moeder en der- kinderen, hielp mee in het f: herkenbaar verhaal, vindt Samen met haar drie broers fee zussen stak ze dagelijks nden flink uit de mouwen r €_47,95 nu 29,95 van 49,95 nu 27,95 74,95 nu 54,95 22E2233 met 2 verschillende opdrukken Snorkelset €31,95 nu 15,95 van 29,95 nu 17,95 SCHOUTENSTRAAT 27, VENRAY TEL.: 0478 582603 T' op de boerderij van pa en ma in Ysselstevn. "'s morgens vroeg op en werken tot het donker was. Ja, ook bij ons was het flink aanpo ten." Toen de vader van Carel stopte, werd het bedrijf aan de Lorbaan in Veulen gesplitst. "Mijn zus en ik kregen ieder een deel. In het begin hadden we een gemengd bedrijf, .maar later hebben Marie en ik ons vooral gericht op de melkveehouderij. Met de hand de koeien melken, werken in de bui tenlucht. Heerlijk." Het echtpaar heeft vier kinde ren: drie jongens en één dochter. "Maar toen niemand het bedrijf wilde overnemen, hebben we besloten het bedrijf van de hand te doen en ook ons huis te verko pen. Ja, dat was even wennen." Ze kochten een mooi landhuis in Veulen en Carel ging op 55-jari- ge leeftijd nog als 'terreinmeester' aan de slag op recreatiepark het Meerdal in Horst-America. "Daar heb ik een jaar of vier in de terreindienst gewerkt. Tja, we hebben altijd buiten gewQond, in Carel en Marie Nabuurs-Van Dijck vieren op tweede pinksterdag hun gouden huwelijksfeest. de vrije natuur. Dit was natuurlijk ideaal werk voor mijHet terrein onderhouden, rijden op de trac tor, ga zo maar door. Prachtig om te doen, want die mensen waren op vakantie en hadden meestal goede zin," VENRAY Nu wonen Carel en Marie al enkele jaren aan de Silvesterweg in de Venrayse wijk Veitum, maar dat was in het begin wel even wennen. 'We zijn echte buiten mensen, hebben altijd achteraf gewoond met prachtig uitzicht op de natuur. Hier is het gewoon wat drukker", vindt Marie. "Ja, in het begin heb ik hier echt wel een traantje weg móeten pinken." Fietsen, wandelen, ruitervereni- ging, handboogvereniging, hout draaien, handwerken, lezen. Hobby's heeft het echtpaar altijd genoeg gehad. En nog komen ze de vrije uurtjes goed door. "Vervelen doen we ons zeker niet. Ook onze kinderen en zes kleinkinderen komen vaak bij ons op bezoek. De jaren gaan steeds sneller voorbij. Zaterdag word ik alweer tachtig", grijnst Carel. "Net als mijn tweelingbroer Joop. Die woont in Duitsland, maar zijn vrouw 'is er één van 't Anker in Merselo' en dus gaan we daar zaterdag wat eten en drinken. Ja, we hebben de komende dagen nog genoeg te vieren." Michelle Cornelissen uit Venray, Sterre Litjens uit Leunen en Anne Peeters uit Oostrum heb ben de lezersactie die Nieuwsblad Peel en Maas in samenwerking met De Efteling had opgezet gewonnen. Tientallen kinderen stuurden een kleurplaat in, maai de kleurplaten van deze drie jeug dige dames werden uit de koker getrokken. Michelle, Sterre en Anne hebben ieder een kaartje voor De Efteling gewonnen. Michelle en Sterre (zie foto) kwa men de kaartjes vrijdagmorgen in boekhandel Van den Munckhof in Venray ophalen. Ook Anne heeft haar kaartje inmiddels ontvangen. Het Orgelcomité Venray orgel concerten presenteert op zondag 26 mei aanstaande om 16.00 uur weer een concert in de Grote Kerk, De toegang is vrij en het concert duurt ongeveer een uur. De organist Theo Hes, verbon den aan de Martinuskerk te Venlo, bespeelt dan het orgel met een afwisselend programma. Het hoogtepunt van dit concert is het werk van Maurice Duruflé, die dit jaar 100 jaar geleden is geboren. Theo Hes heeft zich toe gelegd op het werk van Duruflé. Het te spelen programma bevat, naast werken van Duruflé, ook werken van Eugène Gigout, César Franck, Louis Vierne en Jan Welmers. In het programmaboekje dat voor het concert verstrekt wordt, wordt hier wat uitgebreider op ingegaan. Op eerste pinksterdag, 19 mei, zullen Lilian Verspaget, hoeden- ontwerpster, en Harry Linskens, Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o». Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorga. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgozon.nl GEISOLEEBO ALUMIN 'lUM EN KUNSTSTOF Ramen Deuren Serres Tel: 0478-571 481 verzamelaar van de Noord- Limburgse klederdracht, en nog vele anderen uit Limburg hun kunnen en hun collectie voor één dag tentoonstellen in het kasteel van Arcen in de Kasteeltuin. Als speciale gast zal hoedenmaker David Vos uit Amsterdam aanwe zig Lilian Verspaget uit Venray zal laten zien hoe hoeden ontworpen en gemaakt worden. Zij verzorgt tevens op gezette tijden een hoe- denshow op de catwalk voor het kasteel. Verder staan'er in het kas teel een tiental kramen waar een grote verscheidenheid aan mut sen en hoeden tentoongesteld worden.De collectie van Noord- Limburgse toeren van Harry Linskens, 28 antieke delen uit Noord-Limburg, zal ook te zien zijn in een van de vele zalen van het kasteel. Zeventien jaar was hij kledingadviseur van de folkloristi sche dansgroep De Hakkespits uit Venray, restaureerde hij toeren voor hét Open Lucht Museum in Arnhem en het Limburgs Museum te Venlo. Leerlingen van de groepen 6 en 7 van Venrayse basisscho len hebben in de afgelopen maanden hun fantasie en hun pen druk aan het werk gezet. En niet zonder resultaat. Ruim 200 kinderen van zeven Venrayse basisscholen hebben gezamenlijk het Fantastisch Venrays verhalenboek geschreven. Woensdag 22 mei wordt het gepresenteerd. Dan worden ook de winnaars van de daaraan verbonden schrijf wedstrijd bekendgemaakt. Het Fantastisch Venrays Verhalenboek is een project van Literair Café Venray-regio en Bibliotheek Venray, Het is een vervolg op het succesvolle Groot Venrays Sprookjesboek, twee jaar geleden geschreven door leerlin gen van de toenmalige groepen 6, 7 en 8. En ook dit keer was de cre ativiteit van de deelnemers gren zeloos. De schrijvers van de fanta- syverhalen lieten zich vrijelijk inspireren door het thema. ET en andere buitenaardse wezens, angstaanjagende reuzen en eigen wijze kinderen, enge draken en natte vliegen, boze heksen en lieve juffen, trollen en tovenaars, presidenten en prinsessen, vaders en moeders die nergens tijd voor hebben of op sokken lijkende aliens spelen de hoofdrol. Zij pro beren een ander te slim af te zijn, zijn soms gewoon dom of eigen wijs, broeden boze plannen uit of doen juist goed en redden de wereld. Hun avonturen beleven ze op verre planeten, andere keren in China. Of in de Geijsterse bossen. Vaak ook in boze dromen. Soms valt er een wijze les te leren. En gelukkig, het loopt meestal goed af. Al deze ver halen zijn gebundeld in Het Fantastisch Venrays Verhalenboe^. Het is een prachtig boekwerk: gebonden in leer met goud op snee. De jury had uiter aard handenvol werk aan het lezen van-al deze fantasievolle ver halen. Uit de inzendingen koos zij de elf allermooiste. Deze zijn gebundeld in een klein boekje. Dat wordt uiteraard aan de schrij vers ervan overhandigd. Ook de scholen kunnen een exemplaar tegemoet zien. Het Fantastisch Venrays Verhalenboek is voor uit leen beschikbaar. Zodoende kun nen de ruim 200 schrijvers straks hun eigen werk lenen in de biblio theek om het nog eens te lezen of om het aan hun trotse (groot)ouders te laten zien. De presentatie van het boek en de prijsuitreiking vinden plaats op woensdag 22 mei om 14.00 uur in het Theehuis aan de Merseloseweg. Alle kinderen die een .winnend verhaal schreven zijn daarvoor uitgenodigd. Zij mogen allemaal zeven supporters en hun leerkracht meebrengen De Maskerverteller zorgt voor een leuke en fantasievolle omlijsting van programma. Laatste voorronde De Kans 2002 In de Schouwburg Venray vindt woensdag 22 mei de derde en tevens laatste voor ronde plaats van De Kans, de talentenjacht waarin artiesten eeii kans krijgen zich te pre senteren aan een groter publiek. Na de jonge zangeres Sanne Janssen in de eerste en de dansgroep Impuls in de tweede ronde, de laatste kans voor een artiest of groep om zich te kwalificeren voor de grote finale op zaterdag 21 september in de Venrayse cul tuurtempel. De Peellandjumpers uit Deurne, leerlingen van de deel- scholen Peellandcollege en Alfrinkcollege, bijten woensdag de spits af. "Wekelijks op vrijdag na het einde van de laatste les wordt er minitrampoline gespron gen, Het is tofsport", aldus leider Rinus Pecht. "Ieder schooljaar ontstaat er een nieuwe composi tie. Zo. is nu Acrojump Suzoeki ontstaan. Acrojump is een door de leerlingen zelf bedachte disci pline, waarbij dans, acrobatiek en springkunst elkaar afwisselen. Suzoeki is één van de sprongen die wordt uitgevoerd." Het pro gramma wordt gebracht in zelf ontworpen kleding die door enke le moeders is vervaardigd. Begin april namen de jumpers deel aan het Nederlands kampioenschap minitrampoline springen voor scholieren, waar een tweede plaats werd behaald. Als amateur Jenniskens installatie verwarming elek tra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532a645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Famous is een van de vijf acts die een gooi doen naar de grote finale in september theatermakers assisteren ze jaar lijks Sinterklaas en waren ze actief bij de heropvoering van het Deurnese circus 't Hoefke. Ook mochten ze de laatste jaren hun opwachting maken met gastoptre dens bij het Limburg festival. Zanger/gitarist Ronnie v.d. Boogaart komt uit Someren. De net-dertiger speelt al jaren gitaar en schrijft hij teksten in het Nederlands. Ook zingt hij af en toe in gelegenheidsbandjes. Het eigen werk is onder andere geïns pireerd op Bram Vermeulen en Jacques Brei. Van Brei komt ook de enige cover. "De muziek is soms uitbundig, meestal ingeto gen en de teksten gaan over mezelf, over anderen maar ook de luisteraar", zegt V.d. Boogaart over zijn eigen werk. Eerdere optredens w7aren op open podia in Someren en Helmond. Aan de demo 'Dichter Bij' wordt momenteel hard gewerkt. PASSIE Haar passie mag duidelijk zijn: zingen! Van thuis uit stond muziek hoog in ,het vaandel. Samen met haar zus zingt José v.d. Heijden uit Nieuw-Bergen huwe lijks- en uitvaartmissen en verzor gen zij middagen voor bejaarden met verhaaltjes en vrolijke liedjes. Het repertoire omvat veelal rusti ge sfeerliedjes. V. d. Heijden heeft enige jaren zangles achter de rug en is sinds een paar jaar lid van Lynn's Dinnershow. In De Kans laat zij enige humoristische liedjes horen in theatersfeer. De huidige leden van Famous zongen al samen in een groep tot dat deze werd opgeheven. In de omgeving van Venray was geen enkele groep die zich puur op musicals richtte en mede door de vele reacties werd Famous gebo ren. De groep is opgericht door Wendy en Danique Smits. Het streven van Famous is om volgend jaar een grote musical op te voe ren met delen van Les Miserables, Miss Saigon, Rent en Blood Brothers. Speciaal voor De Kans is een stuk samengesteld met reper toire van musicalcomponisten Boublil en Schonberg die ook diverse grote musicals schreven die zijn uitgebracht door Joop van den Ende (Miss Saigon, Les Miserables en Martin Guerre dat momenteel alleen nog maar in Londen draait). DANSDUO Het Venrayse dansduo Marieke Martens en Inga Schobben is de vijfde act. De twee danseressen vervangen de groep Purple Shine uit Castenray die door blessures op het laatste moment moest afhaken. Marieke en Inga hebben al tien jaar dansballet en schitter den nog niet zo lang geleden tij dens Traav-Out. de jaarlijkse voor stelling op het Venrayse Raayland College. De twee 18-jarige danse ressen brengen tijdens De Kans het stuk 'Bevond Times' op de planken van de schouwburg. De laatste voorronde van De Kans wordt gepresenteerd door Will van den Einden, in het dage lijks leven werkzaam als maat schappelijk werker bij Synthese en hij heeft bovendien een groot aantal jaren gewerkt in de verple ging in de regio. Binnen" deze beide werkvelden heeft hij een uitgebreide presentatie-ervaring opgedaan en De Kans is voor hem de vuurdoop. Van den Einden heeft in diverse koren gezongen en is momenteel lid van zang- en theaterschool Lvnn Steverink. DEZE MAAND ALLE APS FORMATEN PER STUK SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur

Peel en Maas | 2002 | | pagina 15