e Koets nu ok in Deurne Actiecomité in Oirlo egen Rabobank /eiling ZON mtimii ptimistisch voor 2002 Ontbijten met dieren 'Vanuit een ander perspectief' Vliegactiviteiten boven Luchtmachtbasis De Peel Voorlichtingsfilm over Maatjes Gratis ijs voor uitzendkrachten Campagne Spaar het woud Twee vervangers voor Green Lizard Fietstocht in Overloon Wereldwinkel Venray SI EN MAAS Donderdag 25 april 2002 - Pagina 13 ling stcafé De Koets in Ven- i al jaren een begrip bij rferders uit de verre ck. Sinds kort kan de °ve stapper echter ook ht op de markt in Deur aar Twan van Bussel februari café De Mèrt nam en op 1 april nopte tot Feestcafé De Deurne. Na een gewen- iperiode van twee maan- vindt de Venrayse uitbater nu tijd om iedereen een ete gunnen in de Deurne- nets. Tijdens de open dag ondag 28 april kunnen «kers het glas heffen op ifuwe uitdaging van Twan van Bussel. iuwe bezoekers van de Mèrt ige« mme kennen het café niet terug. De kroeg in hartje ie heeft de laatste weken are gedaanteverwisseling rgaan. Niet alleen kreeg het een andere look', ook de ick is totaal anders en het [timent aan drankjes vérder breid. "We draaien geen ek van Normaal meer, maar muziek. Net als in De Koets vertelt Twan van Bus- Verder hanteren we dezelfde mie als in Venray, dus ook in me mogen de bezoekers op tp dansen en feesten. Voor trouwe bezoekers was het wennen, maar de laatste tn is het in het weekend volle met 600 mensen. 'Een feest misten wij', horen we vaak. tdereen praat over De Koets eurne en is razend enthou- Koets is gevestigd aan hpt plein in Deurne. "Er is op oarkt voor iedereen wat wils, een grand-café, een disco- k en tal van eetzaken. Een aplaats om te gaan stappen, me. De laatste weken hebben ook al wat groepen jongeren Venray in ons nieuwe café jen begroeten. Wellicht dat Twan van Bussel, uitbater van Feestcafé De Koets, wil ook Deurne een bruisend uitgaansleven gaan bezorgen we in de toekomst wel met een pendeldienst van Venray naar Deurne gaan beginnen, wie weet." Twan van Bussel, al 8,5 jaar eigenaar van Feestcafé De Koets in Venray, zit boordevol plannen om Deurne een bruisend uitgaans leven te bezorgen. Het nieuwe lid van Horeca Deurne gooide onlangs al een balletje op om ook in Deurne. net als in Venray, vrije sluitingsuren in te voeren. "Een sluitingstijd van 02.00 uur in het weckend is toch niet meer van deze tijd. De jongeren gaan tegen woordig pas om 23-00 uur op pad. Gelukkig waren enkele hore- ca-ondernemers het helemaal met me eens. Binnenkort wordt een voorstel tot verruiming van de sluitingstijden bij de gemeente Deurne ingediend. Het zou natuurlijk fantastisch zijn als we ook in Deurne tot in de vroege uurtjes kunnen feesten!" Genodigden zijn op zondag 28 april vanaf 16.00 uur van harte welkom in Feestcafé De Koets in Deurne. Vanaf 20.00 uur gaan de deuren open voor het uitgaanspu bliek. Zondag 28 april houdt de commissie renovatie Theobaldus- kerk fietstochten in Overloon. De opbrengst is bestemd voor de noodzakelijke herstelwerkzaamheden aan de Överloonse kerk toren. Deelnemers kunnen inschrijven tussen 11.00 uur en 14.00 uur in het gemeenschapshuis (naast de kerk). Er is keuze uit een route van 18 km, 25 km en 40 km. Op de pauze- en finishplaats zorgen Överloonse muzikanten voor gezellige muziek. In verband met een 'Forward Air Control' oefening vinden op donderdag 25 en vrijdag 26 april en donderdag 2 mei en Vrijdag 10 mei vliegactiviteiten plaats boven Luchtmachtbasis De Peel en de aanvliegroutes daar naar toe. De bij de oefening behorende vlieg activiteiten vinden plaats op de volgende tijden: 25 april van 15.40 tot 16.15 uur; 26 april: van 11.20 tot 11.55 uur; 2 mei van 09.40 tot 10.15 uur en 10 mei van 09.40 tot 10.15 uur. Deze oefening vindt plaats in verband met het trainen van het vuurleidingspersoneel. De eenhe den van de Groep Geleide Wapens zullen bij deze training samenwerken met Amerikaanse gevechtsvliegtuigen vanuit de Air Base Spangdahlem in Duitsland. De vliegtuigen starten en landen niet op de Luchtmachtbasis De Peel. e-rrtail: redactie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Afgelopen woensdag (gisteren) heeft de premiere plaatsgevonden van de voorlichtingsfilm over het Maatjesproject. Het Maatjespro ject arrangeert een vriendschap pelijk contact tussen een vrijwilli ger en een deelnemer die een achtergrond heeft in de psychia trie. Door deze achtergrond is er vaak sprake van een isolement en een klein sociaal netwerk. Samen met het maatje wordt geprobeerd hier verandering in te brengen. In een wekelijks contact staat het samen ondernemen van iets, wat beiden plezierig vinden, centraal. In de voorlichtingsfilm vertellen maatjes wat ze in het contact met de ander ervaren en wat ze zoal met elkaar ondernemen. De film is tot stand gekomen door de inzet van studenten van HBO- opleidingcn en bestaande maatjes koppels. Indien u belangstelling heeft voor het project of voorlich ting wilt, neem dan contact op met Silvia Janssen, telefoon (077)3553091 of Mieke Michels, telefoon (0478)527280. Maatjes, samen iets onderne men Vanaf dinsdag 30 april kunnen uitzendkrachten van uitzendbu reau Adecco een gratis ijsje afha len bij de onlangs geopende ijssa- lon van Barto Hulleman, Alle werkende uitzendkrachten, maar ook iedereen die zich nu inschrijft bij Adecco kan een ijsbon opha len bij dit uitzendbureau. Vanaf 30 april kan de bon ingeleverd worden bij Barto's IJssalon in de Bleek en krijgt men een ijsje met drie gratis bollen naar keuze. Waarom deze bijzondere samen werking? Sinds de opening van Barto's Broodjes in 1999 worden nieuwe medewerkers voor Bar to's Broodjes en nu ook Barto's IJssalon geworven door Adecco. Ook vakantiekrachten die Barto zelf werft, komen op de payroll bij Adecco. Adecco verzorgt een tijdige betaling van de salarissen en zorgt verder voor alle wettelij ke afdrachten. Voor Barto een zorg minder tij dens de drukke zomermaanden. Op het verzoek van Adecco om aan deze leuke en vooral smakelij ke actie mee te werken, werd door Barto dan ook meteen posi tief gereageerd. Tijdens de Europese Wereldwinkeldag op zaterdag 27 april kunt u tijdens life muziek van de groep Zumbayllu. een proeverij van koffie Corazón bijwonen. Bij het network of European Worldshops (News) zijn 2000 verschillende wereldwinkels aangesloten in de volgende lan den: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Groot-Brittan- nië, Italië, Nederland400), Noord-Ierland, Oostenrijk*. Spanje, Zwe den én Zwitserland. In het kader van het promoten van Max Havelaarköffie wordt zaterdag een nieuwe soort koffie geschonken, namelijk koffie Corazón. Deze komt uit het hart van' Nicaragua. Het is een 100% Arabicafkoffie en heeft een milde zijde-achtige smaak. Er is een spaaractie met alle 250-grams pakken van Fair Traid koffie en het 500-grams pak Campesino. De pakken van 250 gram geiden voor één spaarpunt, her campesino pak van 500 gram voor twee spaarpunten. Kom zaterdag 27 april eens wereldwinkelen bij Wereldwinkel Venray, Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vanwege de Europese Wereldwinkel dag zijn ér speciale aanbiedingen. ZE 3,! lirlo gaat samen met Cas- actie ondernemen m de Rabobank. 75 Oirlo- en keerden zich woensdag tijdens de dorpsraad- gadering massaal tegen de mf! iiing van de geldautomaat. it het bankgebouw in Oirlo It gesloten daar hebben de «bewoners wel begrip voor. lonaar Jan Nelissen kreeg spontaan bijval om een actieco mité op te richten voor behoud van de pinautomaat. "Vooral de ouderen zijn de dupe. Dat zijn de mensen die vroeger de Rabobank hebben groot gemaakt. En nu kunnen ze de bank achterna ren nen naar Venray", stelde Nelissen die geen goed woord over had voor de 'misleidende' brief die de bank naar haar klanten heeft gestuurd. "De bank toont zich een wolf in schaapskleren. Ze zeggen dat de service omhoog gaat. Schandalig dat de directie zo'n brief durft te schrijven. En dan krijgt het dorp een oprotpremie zodat de Rabobank zijn ziel kan schoon kopen. Dit is heel laag aan de grond." Nelissen oogstte met zijn woorden veel applaus. Ook andere bewoners lieten zich laat dunkend uit en eisten protest- en handtekeningenacties. Oirlo gaat ook de andere gedupeerde dor pen bij het comité betrekken. Het actiecomité wil de bank onder druk zetten door alle dorpsbewo ners te mobiliseren hun verzeke ringspolissen bij een andere bank aan te bieden. "Dan treffen we de bank in hun portemonnee." De dorpsraad van Oirlo uit in een brief aan de bankdirectie ook het grote ongenoegen dat leeft onder de bevolking. ION in Venlo, afzetorganisa- voor groenten, fruit, bloe it en planten, is optimis- ch voor 2002. Actuele itwikkclingen binnen de •N organisatie geven hiertoe nleiding. Dat werd vandaag kend gemaakt tijdens de [emene vergadering van de operatieve Veiling Zuid- st-Nederland, waar niet een de cijfers voor 2001 icieel zijn vastgesteld, maar A het lopende jaar werd plicht. 001 stond voor ZON in het en van een aantal ingrijpende •cessen: scheiding van de coö- atie en het bedrijf, direct lid schap voor producenten en •oering van een holdingstruc- lr niet zelfstandige B.V.'s. De erswijziging betekende voor geledingen dat een nieuw 'nwicht gevonden moest wor- Tegenover deze zoektocht 58 U|i belangrijke winstpunten, fcle B.V.'s, zoals ZON Vastgoed 'ZON Verpakkingen gingen in M voortvarend van start. ZON d in 2001 ook een aanvang maakt met een professionalise- gstraject, met als doel haar tosten beter te laten aansluiten de marktvraag. Een onderdeel "de noodzakelijke professiona- fring is een kostenbesparing, 'deze manier wil ZON zich ver- ontwikkelen als moderne Tktplauts van en voor professio- 10- 'e tuinbouwproduccnten, de 'Is van de ZON Fresh Park i'ilo- die ruim een jaar geleden mtroduceerd werd. Het ZON esh Park-concept kreeg handen voeten door uitbreiding van terrein, verbetering van de lliteiten en de vestiging van uwe bedrijven. kondigde in december bet voornemen aan om te komen tot de integratie van ZON Sierteelt in FloraHolland. Zowel ZON als FloraHolland zijn zeer positief over de voorgenomen plannen! Hiermee wordt namelijk een sterke basis gelegd voor con tinuïteit van de sierteeltactivitei ten van ZON. Bovendien past deze stap in het beleid van ZON om de marktplaats ZON Fresh Park verder uit te bouwen en te versterken. De bedoeling is dat de integratie van ZON Sierteelt in FloraHolland op 1 juli 2002 een feit is. ZON heeft in 2001 een ontzet behaald van 319 miljoen euro. In vergelijking met 2000 betekent dit een daling van 2%. In 2000 bedroeg de jaaromzet van ZON 325 miljoen euro. De omzet van groente steeg licht met 0,7%. De omzet in voedingstuinbouwpro ducten totaal (groenten, fruit en paddestoelen) daalde in 2001 met 3%. Die omzetdaling was het onvermijdelijke gevolg van de samenwerking tussen ZON en Fruitmasters respectievelijk Heve- co. ZON koos voor deze vormen van samenwerking vanuit de over tuiging dat daardoor dé perspec tieven voor de betreffende telers verbeteren. De fruit- en padde stoelentelers zijn enthousiast over deze keuzes. De omzet in sier teeltproducten (bloemen en plan ten) bleef nagenoeg stabiel. De geconsolideerde winst- en verliesrekening over het boekjaar 2001 toont een nettoverlies van 2 miljoen euro, grotendeels het gevolg van incidentele lasten bij verschillende deelnemingen. Het resultaat uit de gewone bedrijfs voering was eveneens negatief. Dit werd onder andere veroor zaakt door het feit dar aan voe- dingstuinbouwtelers over het algemeen lagere tarieven in reke ning zijn gebracht. In 2001 werd voor circa 6,6 miljoen euro geïn vesteerd. De GMO-subsidies op deze investeringen bedroegen circa 1,8 miljoen euro. De belang rijkste investeringen betroffen renovatie van gebouwen op het handelsterrein en de nieuwbouw van een distributiecentrum in Horst. Ondanks het resultaat over 2001, blijft de financiële basis van ZON goed: de eigenvermogenspo sitie in het balanstotaal is 44%. ZON is een dienstverlenende organisatie van en voor professio nele ondernemers in de tuin bouw. Ze levert aan ruim 2.500 tuinbouwproducenten - leden en niet-leden - diensten rondom de verkoop van groenten, fruit, bloe men en planten. Zo'n duizend klanten kopen hun verse produc ten bij ZON. Er zijn zo'n 400 medewerkers werkzaam bij de ZON-organisatie. De verkoop waarde van de verse producten bedraagt ongeveer 320 miljoen euro. Tot en met 31 mei 2002 voert het Wereld Natuur Fonds samen met circa dertig bedrijven, waar onder Intratuin, een grote campagne om het FSC-keurmerk bekend te maken. Het motto luidt: 'Spaar het woud, koop FSC-hout' en richt zich op de consument. Houtproducten met het FSC- keurmerk komen uit een goéd beheerd bos. Door hiervoor te kiezen draagt de consument een steentje bij haan het behoud van de bossen van de wereld. Door de bekendheid met het FSC- keurmerk te vergroten, hopen de partners en het Wereld Natuur Fonds dat het aandeel van FSC- gecertifïceerde bossen zal toenemen. Bossen blijven zo gespaard. In rap tempo gaan bossen tegen de vlakte. Ongecontroleerde houtkap, bosbranden en landbouw zijn de belangrijkste boosdoeners. Jaarlijks verdwijnt 150.000 vierkante kilometer natuurlijk bos, dat is bijna vier keer Nederland. Dat is een algemeen cijfer; de ontbossing in de tropen gaat veel harder dan in andere gebie den. Om dit een halt toe te roepen, voert het Wereld Natuur Fonds al jaren campagne tegen ontbossing en (illegale) houtkap. Inmiddels heeft zij hiertoe een uniek partnership opgezet met het bedrijfsleven. De campagne is bij de deelnemende bedrijven te herkennen aan de jaguar en de slogan 'Spaar het woud, koop FSC-hout'. Dit beeld zal terug te vinden zijn in de actiefolders van de bedrijven, in de winkels, op de websites maar Ook in tv-programma's zoals Eigen Huis Tuin. Daarnaast zijn er onder andere bij Intratuin actiekaartcn verkrijgbaar waarmee een expeditie naar de Amazone te winnen is. In de maand mei wordt in Zoo Pare Overloon iedere zondag de activiteit 'ontbijten met dieren" georganiseerd. Op 5, 12, 19 en 26 mei zal één van hun gidsen een bijzondere rondleiding verzorgen waarbij de eetgewoontes van de dieren centraal staat. De deelne mers worden tijdens de rondlei ding ook voorzien van een hapje en een drankje in stijl. Deze zijn gebaseerd op de ingrediënten van de menu's van de dieren. Zo zal er onder andere een fruitcocktail en een rauwkostsalade geserveerd worden, maar natuurlijk ook lek kere broodjes met ham of kaas. 'Ontbijten met dieren' begint om 10.30 uur en kost 15 euro per vol wassene en 13 euro per kind (de prijs is inclusief entree, ontbijt en rondleiding). Er dient wel van tevoren gereserveerd te worden. Mensen hebben verschillende eetgewoontes: eten met stokjes, mes en vork of gewoon met de vingers. Ook wat men eet ver schilt vaak per land of cultuur. Net als mensen hebben ook die ren verschillende eetgewoontes en menu's. Zo eten pelikanen en otters beiden vis, maar de pelik aan schept de vis uit het water en slikt hem in zijn geheel door, ter wijl de otter stukjes van de gevan gen vis afscheurt en deze rustig wegkauwt. Jongerencentrum Jera '70 in Ysselsteyn houdt op Hemel vaartsdag 9 mei Jera on Air. Green Lizard, dat heeft moe ten afzeggen, wordt vervangen door The Dollybirds en Action m DC. Z Het Sevenumse Facegrind zal het festival op heftige wijze ope nen met hun agressieve mix van hardcore en metal. Facegrind heeft zijn plek op het festival zelf veroverd door op overtuigende wijze Jera's Fight For Fame te win nen. Als tweede regionale band staat Riverflow uit Horst op het programma. Ze hebben het de afgelopen negen jaren allemaal al gehoord; schapefolk, confettifolk, punkfolk, folkrock, zuipfolk, folk- a-billy, skafolk, feestfolk. Kortom,, een muziekstijl die zich niet mak- 'Het gezamenlijke werkgebied eens bekijken vanuit een heel ander perspectief!' Dit was de voornaamste reden voor SaWeCo om de colleges van B en W van de gemeenten Venray, Meerlo-Wans- sum en Horst a/d Maas uit te nodi gen voor een helikoptervlucht boven het SaWeCo werkgebied. De heli-vluchten werden afgelo pen zondag georganiseerd in het teken van 'Op en Top SaWeCo'. Burgemeester Hahn wethouders J.Derix (Mèerlo-Wanssum), L.FIel- dens, J.Driessen, J.FIouba (Ven- ra)') en R.Knops (Florst a/d Maas) en gedeputeerde G.Driessen stap ten 's morgens samen met Jan Janssen van SaWeCo in een grote helikopter. Tijdens de rondvlucht over het hele 'SaWeCo gebied', wat grote delen van de drie gemeentes bestrijkt, werd de bestuurders een unieke mogelijk heid geboden om hun eigen gemeente eens van de bovenkant te bekijken. kelijk laat beschrijven, maar garant staat voor feest. Iets wat je absoluut niet mag missen, zeker ook omdat het een van hun laat ste optredens is. Vervolgens The Dollybirds die vooral bekend zijn geworden door Stenders Vroeg bij 3 FM, met hun singles Tup te dup, Wanna be a Girl en Mesmeri zing. Hierna is het de beun aan de eerste buitenlandse band. Een van Duitslands grootste punkrock bands, de Terrorgruppe, zal het podium betreden. Vermaafd om hun live-optredens brachten ze onlangs hun nieuwe livealbum Blechdose uit. Het optreden op Jera On Air is een van de weinige optredens op Nederlands grond gebied. Daarna een van de nieu we sensaties van 2001 met de single Heaven still cries, het uit Zwolle afkomstige 16 Down. Ze stonden vorig jaar o.a. op Low lands en maakten dit jaar met hun kippenvel-muziek een zeer goede indruk op Noorderslag. Momen teel is hun nieuwe single Subtle Movements veelvuldig op de radio te horen. Trefwoorden van deze band die wel eens vergele ken wordt met Radiohead en Smashing Pumpkins: eerlijk, puur. emotioneel, opwindend en melo dieus. Voor een spetterend en feeste lijk optreden zal de uit Italië afkomstige band Shandon zorgen. Deze punkbillyskacore band is in eigen land hard op weg om zeer groot te worden. In de Benelux speelden zij in het voorprogram ma van de Fleideroosjes, echter in Italië speelden de Heideroosjes bij hen in het voorprogramma. Ook zij ontstonden in 1994 en toerden de afgelopen jaren veel door Euro pa. Ze spelen eind april ook nog eens in Paradiso in Amsterdam en daarna dus op 9 mei op Jera On Air. Als afsluiter dit jaar Action in DC met covers van AC/DC 'dit repertoire gecombineerd met een Fantastische Podiumact (com pleet met school- uniform en striptease) en een verbluffende lichtshow heeft bewezen een garantie te zijn voor succes. Mede daardoor heeft de band al support acts gedaan voor bands als Motör- head. Saxon, Steppenwoll". Status Quo en andere bekende Neder landse bands. Hun reputatie lever de hun ook nog optredens op, op het Bigtwin Biker Festval, Super- rallv Freewheels festival in Frank rijk en de 20th anniversary Bon Scott tour in Melbourne Austra lië. De voorverkoop voor het festi val is inmiddels gestart.il jij echter gratis het festival bezoeken? Geef dan antwoord opde volgende vraag: waar komt de naam JERA vandaan? Mail het antwoord naar jerao- nair@planet.nl, onder de goede inzenders zullen vijf kaarten ver loot worden! Barto Hulleman en Desiree van Helmond van Adecco nemen alvast een voorproefjèop de actie

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13