lastic. Music of the en Dalmatiërs Kunst Cultuur Songfestival 12,5 jaar Heideroosjes Doe mee met het literair café Mega Tranceparty in De Schaapskooi Hans Dulfer in 't Podium ENCYCLOPEDIE De Grote Voetbalencyclopedie hgramma Schouwburg Venray uziekschool bellen Omroep Venray Snuffelmarkt Ysselsteyn St. Oda in a new style Natuurwandeling Merselo OJC Dingus Snuffelmarkt Expositie Maasziekenhuis Boekrecensie in Peel en Maas EN MAAS Donderdag 25 april 2002 - Pagina 11 rspronkelijk en bijzonder ter met Tricicle, Music of en Honderd-en-een iatiërs. Schouwburg Ven- presenteert komende drie voorstellingen met geheel eigen karakter, „voor jong en oud. Spaanse groep Tricicle com- [(1 elementen uit de stomme met mime en conventioneel [er. Hierbij wordt er gebalan- tussen absurditeit en reali- [edaagse gebeurtenissen uit rieden, het heden en de toe zijn een inspiratiebron deze voorstellingen. Met |e en verrassende humor ogenschijnlijk logische :s binnen enkele seconden [verwachte draai. Tricicle jrst de kunst van het gebaar dubbelzinnigheid tot in de ':s. Het resultaat is zeer ver- ic is een denkbeeldig sport- yjtvan een sponsor: ze produ- II iniet alleen een multifuncio- trainingsjasje, ook zijn ze de ucenten van een zalfje dat ds verandert in superman- Alles in deze show draait om rsportkleding, mythes over aslt jfne en commerciële corrup- vij el gaat nu eens niet om com- lie of geweld. Tricicle wil de zelf niet belachelijk maken, r juist alles wat er om heen n V3 curtHet onderwerp sport zich uitstekend voor ches. Slastic wordt gepresen- in de vorm van een tv-uit- Jing, waarbij het publiek een ngrijke rol vervult. In rap |)o komen de verschillende iplines voorbij. Het is niet toe- dijk om over verhalen te ken maar over situaties, die pdelijk worden overwonnen, tijdloze Slastic is geschikt alle leeftijden en elke sociale se. Sportliefhebber of sportha- gelachen wordt er zeker! Tri won in Frankrijk met deze de Edith Piaf Prijs voor buitenlandse voorstelling. voorstelling op donderdag 25 I(vanavond) begint om 20.00 p vrijdag 26 april om 20.00 iSpeelt het Lichtstad Revu etheater de uitvoering Music of the Night in de Schouwburg Ven ray. De show ging in december 2000 in première. Naar aanleiding van de succesvolle première, ver- volguitvoeringen in Eindhoven en andere plaatsen, speelt het Licht stad Revuetheater na een jarenlan ge afwezigheid opnieuw in Ven ray. Het is een sprookjesachtig verhaal, waarin romantiek en spanning met elkaar zijn verwe ven. Grootse decors, ruim 900 kostuums en bekende melodieën vormen een totaaltheater voor jong en oud. Het verhaal speelt zich af in een kasteel op de mysterieuze Schotse Hooglanden. Het personeel wil de eigenaar Douglas Mc.Arthur, die 's nachts in de vampier Dracula van Krollock verandert, uithuwen aan het plots verschenen fotomo del Natasha. Wat drijft het perso neel hiertoe? Wie is hier eigenlijk het slachtoffer en wie is hier 'het beest'. Zijn.de geheimzinnige ver wikkelingen van dit verhaal een legende, sprookje of werkelijk heid? Enkel de beleving van de voorstelling zal u antwoord geven. Het zingende en dansende revue-ensemble, de nieuwe cast van liet showballet, de spelers en de solisten brengen deze mysteri euze musical-revue in schitteren de kostuums tegen de achter grond van sfeervolle decors. Een avond die zeker niet gemist mag worden. De musical Honderd-en-een Dalmatiërs van kinderen voor kin deren door de Stichting Jeugd Musical Amsterdam is te zien in de Venrayse schouwburg op woensdag 1 mei om 14.30 uur. Dc zwart-wit gevlekte puppy's uit het klassieke verhaal van Dodie Smith blijven tot de verbeelding spreken. Er is onlangs al een tweede speelfilm over versche nen en de Stichting Jeugd Musical Amsterdam heeft een musical aan hen gewijd. Een vrolijke en soms ontroerende beestenboel, waarin kinderen en tieners een grote rol spelen. De dalmatiërs Pongo en Pepita zien hun talrijke kroost weggevoerd door de gemene handlangers van de excentrieke Gruella Du Vel, die haar zinnen heeft gezet op kleren van dat mooie gevlekte hondenbont. Pas na veel spannende avonturen komen de puppy's met al hun nieuwe vriendjes weer bij hun ouders terug. Een voorstelling vol spanning, humor en vaart, met veel 'aanstekelijke liedjes van Clous van Mechelen. De kinderen in het publiek kunnen meeleven Tricicle, een combinatie van stomme filmmime en conven tioneel theater. met het hondenpaar, dat via de blaflijn', een soort boodschap pendienst voor honden, op zoek gaat naar hun puppy's, zij worden geholpen door kolonel Buldog en zijn adjudant, de siamees Tibs. Zullen zij de slimme kleintjes, en de andere dalmatiërs, die door de hondenmeppers van Gurella Du Vel worden vastgehouden i het griezelige kasteel Duvelsteyn. nog op tijd kunnen ontsnappen? Gelukkig, na een opwindende achtervolging moet Gruella in het stof bijten, waarna het talrijke hondenvolk een plaatsje vindt bij Anita en Roger, de pas getrouwde 'baasjes' van Pepita en Pongo. Honderd-en-één Dalmatiërs is de derde grote musical van de Stich ting Jeugd Musical Amsterdam (na Rats en Sjakie de Chocoladefa briek). Ook in deze hartverwar mende dierenfabel komen alle karakteristieke elementen en de SJMA weer volledig tot hun recht: een goed concept, vele rollen die vervuld worden door enthousias te kinderen, aansprekende muziek en fantasierijke vormge ving met zeer verzorgde en kleur rijke decors en kostuums. pdonderdag 25 april, aanvang 10 uur, wordt er in de aula van Kunstencentrum Jerusalem voorspeelavond verzorgd. iavond staat in het teken van saxofoon, klarinet en dwars- Leerlingen van Henriëtte iren, Emile Rutten, Jac Wier- Y K, Zowel kinderen die in janu- begonnen zijn, als ook leerlin- die al veel langer ervaring ben presenteren voor het iliek een spetterende avond, dan is er nog een tweede unie- I gelegenheid om een avond bij wonen en wel op vrijdag 26 aanvang 20.00 uur. Viool- dingen van Sander Hendrix en ïoleerlingen van Noortje Sluy- inodigen iedereen van harte !Er is samenspel met cd. Viool piano van Bach tot Elvis. De enten zullen ook een stuk ten lore brengen. De toegang is kring Venray van het iiurhistorisch Genootschap idt op donderdag 25 april (van- ind) een dia-avond met als tna'Libellen'. Dc lezing wordt fzorgd door Jef boosten, een ide actieve leden van de libel- stuurgroep van het genoot- öp. De lezing begint om 20.00 en vind plaats in' het gemeen- lapshuis van Oost rum aan de termolenstraat 1. ibellen zij de grootste insecten Europa. Door hun prachtige uren, verbazingwekkende ^prestaties en hun fascineren- levenswijze neemt de belang- Uing voor libellen steeds meer De aanwezigheid van bepaalde 'tien is een betrouwbare incli- tie voor de kwaliteit van het termilieu. 'oor hun gevoeligheid voor lervervuiling, overbemesting beekkanalisatie gaan vrijwel esoorten libellen in Europa in 'tal achteruit. iierdoor zijn ze een van de cs{ bedreigde groepen van de upese fauna. 4jdens de lezing zal Jef Boos- h onder ander ingaan op de her ring en de levenswijze, de 'sprong en ontwikkeling van libellen in de evolutie, het ont- n van de kleuren bij libellen, voor komen van libellen in "burg, de band die libellen heb- n niet hun leefgebed, de kherming van libellen en "turbehccr zullen an de orde ["en. Ook geïnteresseerde niet- ■u zijn welkom. In het kader van de tweede kamer verkiezingen worden tele,- lbnisch geïinterviewd in het pro gramma Horizon woensdag 1 mei om 18.10 uur Jan Marijnissen (nummer 1 lijst SF) en woensdag 8 mei om 18.10 uur Maria van der Hoeven (nummer 2 lijst CDA). In Waar zijn de troubadours geble ven? is Ewald van Liempt van Omroep Brabant op 25 april van 20.00 tot 22.00 uur te gast. Oscar Hovens brengt zijn keuze mee en wisselt deze af met de keuze van Echt Ewald. Op zaterdag 27 april opent de Groep Geleide Wapens haar poorten. Tijdens deze dag zullen diverse demonstraties wor den gegeven met o.a. de geleide wapensystemen Patriot, Hawk en Stinger. Daarnaast is er een vlieg- demonstratieprogramma met o.a. de demo Fl6 van de Koninklijke Luchtmacht. Tussen 09.00 en 17.00 staan alle programma's in het teken van deze dag met inter views en reportage s over deze dag op Luchtmachtbasis De Peel. In verband met dodenherdenking op zaterdag 4 mei, komt het pro gramma Alternative Pop te verval len. In plaats hiervan zenden zij de Herdenkingsplechtigheid in de Grote Kerk Live uit. Deze uitzen ding zal om 18.00 uur beginnen. De tweede editie van het Podi um's songfestival is op zondag 12 mei. ledereen met een goede stem en een leuke presentatie wordt uitgenodigd om mee te doen. Vorig jaar kwamen de deel nemers uit alle hoeken van het land. Vele stijlen waren vertegen woordigd. Van country en pop tot musical. Ook dit jaar zijn alle stij len welkom, Er is een deskundige jury die alle presentaties beoor deeld en uiteindelijk een winnaar of winnares zal aanwijzen. Onder het motto 'the winner takes it all' krijgt alleen de winnaar een prijs: 200 euro. Aan de deelnemers vraagt de organisatie om de bege- leidingsmuziek aan te leveren op cd of minidisc. Begeleiding met een instrument is natuurlijk ook mogelijk. Er is een professionele geluidsinstallatie met bediening aanwezig. Elke deelnemer mag twee liedjes zingen. Haal een inschrijformulier bij 't Podium of via hun website: www.cafepodium.nl Het Gemengd koor Vivace uit Ysselsteyn houdt op zondag 28 april van 10.30 tot 16.00 uur haar jaarlijkse snuffelmarkt. Deze vindt plaats in gemeenschapshuis Sme- lenhof aan de Puttenweg 2 in Ysselsteyn. Om 11.30 uur begint de veiling van de mooiere en waardevolle spullen. Het aanbod is weer groot, van kleinere of gro tere meubels tot electrische appa raten en gebruiksvoorwerpen. Alles staat uitgestald op tafels en is ruim overzichtelijk. De entree is 1 euro. Punkrockband De Heideroosjes viert dit voorjaar haar 12,5 jarig jubileum. Deze bijzondere gebeur tenis wordt» ondersteund door een aantal jubileumconcerten. Boven dien verschijnt op maandag 6 mei een nieuwe live-cd getiteld it's a life....12,5 years live!'. Dit album verschijnt in een eenmalige gelimi teerde oplage en is tegen een speci aal, zacht prijsje verkrijgbaar. "Als dank-je-wel aan onze trouwe sup porters. Zij hebben ons gemaakt tot wat we nu zijn", aldus zanger Marco Roelofs. De cd werd vorig jaar opgenomen tijdens festivals als Lowlands en het Belgische Puk kelpop. Sinds 1989 bleef de groep uit Horst in dezelfde bezetting, deed het viertal ruim 700 concer ten door heel Europa en verkoch ten ze in de Benelux meer dan 150.000 platen. Het Noord-Lim burgse jubileumconcert vindt plaats op zaterdag 27 april in de Bondzaal in America en begint om 20.30 uur, Rock 'n roll band Chan- tilly Lace speelt in het voorpro gramma. Voor dit concert zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar bij de bekende voorverkoopadressen in Horst en America. Voor meer info kan men kijken op de website www.rockweekend.nl Het grote, landelijke jubileumconcert vindt op 8 juni plaats in Paradiso Amster dam. De Heideroosjes zullen daar een feestelijk concert geven met medewerking van veel muzikale collega's. "Er komen' bekende bands een nummer meespelen" zegt bassist Fred Houben. "Maar wie dat zijn verklappen we nog niet". Overigens maken bands kans- om het voorprogramma te verzor gen op de avond. De rozen hebben een 'cover-wedstrijd' uitgeschre ven. De groep die de leukste cover van heideroosjes opneemt en opstuurt naar postbus 6002, '5960 AA HORST mag het voorprogram ma verzorgen in Paradiso. Groepen kunnen inzenden tot 15 mei. Voor de laatste info over alle activiteiten van de Heideroosjes kan men sur fen naar www.heideroo.sjes.com Fanfare St. Oda heeft deelgeno men aan het TEMA-Tielen Toer nooi in de Maaspoort in Venlo. In de categorie fanfares behaalde St. Oda een schitterende derde plaats. In beide categorieën (har monieën en fanfares) met vijftien deelnemende korpsen eindigde St. Oda op de vierde plaats, een formidabele prestatie. Het optre den van St. Oda werd door de jury beloond met 80,2 punten. Voor degenen die niet instaat waren in de Maaspoort aanwezig te zijn, maar natuurlijk ook voor de mensen die er wel waren, wordt het programma nogmaals ten gehore gebracht. St. Oda in a new style, eerste pinksterdag om 12.15 uur tijdens de Muziekfees ten Merselo in de feesthal. De toe gang is gratis. De Natuurvrienden uit Merselo houden op zondag 28 april de natuurwandeling van dit jaar. De afstanden die gelopen kun nen worden zijn 5. 10, 15. 20, 30 en 40 km. De starttijden zijn voor de 30 en 40 km van 07.00-10.00; voor de 15 en 20 km van 07.00-13.00 en voor de 5 en 10 km van 07.00- 14.00. De startplaats is in zaal Het Anker, Grootdorp 73 Merselo, tel. 0478-546217. Het inschrijfgeld voor de tocht bedraagt 2 euro met medaille of cijfertje en 1,20 euro zonder herinnering. Voor inlich tingen kunt u bellen met: 0478- 546496 of 546556. Op dc rust plaatsen kan met tegen een redelijke prijs koffie, thee, soep, chocomel, broodjes etc. krijgen. Het inschrijfbureau sluit om 18.00 uur. De aprilopgave van dit jaar luidt als volgt: "En één tussen de naamloos velen gedrongen aan de huizenkant stónd ik te luis'tren naar dit spelen dat zong voor mijn geschonden land". Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 21 juni a.s. sturen naar het Secretariaat, Rochnsstraai 1, 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale piekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkom stig Zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke winnaar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-rëgio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon der dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wan neer Zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. Na de opgave Van de maand maart is de stand: de dames R. van Daal en R. van Dommelen en de heer J. Craghs 30 punten. Mevrouw L. Colsen en de heer A. Leijssen 20 punten en mevrouw H. van Beek 10 punten Het fragment dat de opgave vormde van de vorige maand was afkom stig uit het gedicht "Landschap"van Jan van Nijien. Het is een stem mingsgedicht, waarin de geheel tot stilstand gekomen natuur - zelfs de vogels kwelen een laatst vaarwel - in het laatste gedeelte weer op gang komt door de vissers die tussen het riet - statig en somber - ver schijnen. Jan van Nijien - Landschap De hoge beuken stonden onbewogen in rossen herfstgloed bij het blauwe meer. De scheemring gloeide, en duizend blaren vlogen geluidloos door de gulden atmosfeer Alles bleef roerloos, stil.. Maar keer op keer klonk, ais een laatst vaarwel, over de hoge verlichte bomen het onzegbaar teer geku<eei van vogels die naar 't zuiden togen Toen kwam de nachten zweeg het. innig lied, de wind stak op, het water klotste droever, bleekgeel begon de vroegste ster te glimmen, en plots verschenen langs den donkren oever statig en somber, de Japanse schimmen dan vissers in het hoog bepltiimde riet. Voor uw agenda: Op donderdag 30 mei, 20.00 uur, is Fleur Bourgonje in het Literair Café Venray-regio. Plaats van handeling: Theehuis St Oda park. Dat mag u niet missen. In het kader van de kunstmanifestatie "De Waan" zingt op 26 mei, 11.30 uur in het Theehuis Anita Bijvoets gedichten van Bertus Aafjes. Anton Kroft verzorgt de inleiding. Dit programma werd een paar jaar geleden reeds met succes in Swolgen uitgevoerd! Aan het einde van liét seizoen wordt op 29 juni oni 20.00 uur in de Schouwburg van Sint Anna "De Hoer en de Moordenaar" opgevoerd door dc Volksopera van Amsterdam. Een unieke locatie voor een uniek optreden Als u donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - minima le bijdrage van 15,90 Euro per jaar - dan krijgt u het programma toege zonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Ven rayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948. OJC Dingus aan de Hoender straat 10 in Venray staar vijf dagen lang in het teken van Koninginne dag 2002. Van vrijdag 26 april tot en met dinsdag 30 april wordt de bezoe ker verrast met een afwisselend muzikaal programma. Vrijdag 26 april staat in het teken van vooral veel (death)metal, zaterdag 27 april komen alle stijlen 'dance aan bod en zondag 28 april kun nen bezoekers genieten van stevi ge rock, hardrock en metal. Maan dag 29 april, aan de vooravond van Koninginnedag, staat een techno special op het programma met af en toe wat drum en bass. Koninginnedag 30 april vindt in het jongeren centrum een drum baseparty plaats, met dj Phaser, dj Overflow, dj Plunder en dj Val- dee. OJC Dingus gaat alle dagen om 19.00 uur open en de entree is gratis. Zondag 28 april wordt door de leden van Venrode een snuf felmarkt georganiseerd in wijk- centrum't Schöpke in Veltum. De toegang is gratis, u bent van harte welkom van 10.00- 14.00 uur. Vazen, serviesgoed, glas werk, boeken, speelgoed, snuisterijen, kinderkleding en nog veel meer artikelen wor den te koop aangeboden. Etsen van Wim Zurné uit Nijmegen zijn tot 31 mei 2002 te zien in de poliklinie ken van het Maasziekenhuis. Tijdens zijn MTS-opleiding leerde Wim Zurné technisch tekenen. In een jongeren centrum startte hij met het ontwerpen en afdrukken van affiches voor popgroe pen. Daarna volgde Wim Zurné een opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arn hem. Wim Zurné maakte toen tertijd realistische kleuretsen, waarin landschappen met Betuwse kenmerken centraal stonden. Na een kort avontuur bij het circus besloot hij zich alleen nog maar toe te gaan leg gen op beeldende kunst. Met zijn van landschappen afgeleide etsen kreeg Wim Zurné zowel nationaal als internationaal suc ces. In het begin van dë jaren tachtig maakte Wim Zurné abs tracte werken. Langzamerhand ontstonden er vrijere beelden, waarin de achtergrondtekenin getjes steeds belangrijker wer den. De onderwerpen zijn zeer divers. En als de werken te veel op elkaar gaan lijken, maakt Wim Zurné en gewaagde techni sche zijsprong om zichzelf te verrassen. Op vrijdag 10 mei houdt Frank Janssen van tennishal de Schaapskooi in samenwer king met Dimensions Enter tainment een groots opgezette tranceparty: Trance till Sunri se. Dit megaspektakel vindt plaats in de tot danstempel omgebouwde tennishal (1000 m2). De bezoekers worden maar liefst zeven uur lang getrakteerd op verschillende stijlen (hard)trance muziek en een oog verblindende lichtshow met vele special effects, wat voor Venray en omgeving uniek is. In de 1000 m2 grote hal zijn enkele verhoog de cianspodia geplaatst, diverse bars, een 10,000 watt geluidssys teem en niet te vergeten een schitterend samenspel van lichtef fecten. Voor de spetterende licht show wordt gebruik gemaakt van een fullcolour lasershow. De tien tallen kleurenparren, moving- heads, roboscans, aircraftsets, moonflowers, stroboscoop, public blinders, diverse spiegel bollen, pinspots en rook-/nevel- machines zullen de bezoekers in extase brengen. Bij de diverse bars kunnen de gasten terecht voor een koud glas bier, fris, wijn of een lekker mLxdrankje. Aan de veiligheid van de bezoe kers zal niks ontbreken; er is een gecertificeerde beveiliging, een EHBO-post, en er zijn enkele gekwalificeerde bedrijfshulpverle ners. De bezoekers van het evene- nient zullen bij binnenkomst allen worden gefouilleerd. Het bezitten van drugs zal niet worden getoler eerd. Mede door de dampende beats die de dj's ten gehore zullen bren gen. alsmede door de spetterende lasershow, zullen de gasten van Trance till Sunrise een knallende avond beleven. De organisatie heelt de hand weten te leggen op enkele geweldige dj's; zij hebben op verschillende feesten in bin nen- en buitenland gedraaid. Dj's die tijdens Trance Till Sunrise zul len optreden zijn: Dj Francois, bekend van oa. Zino's, Trance Energy; Dj Meus-Q-To, bekend van regionale feesten, Megafestatie, Thunderdome; Dj Wiz, bekend van Broadway, Mallorca, Time-out, Atmoz: Dj Michel Jacobs Dj Eric Pee- ters, bekend van regionale fees ten, Snoeks en Time: Dj Luke V. bekend van Trance Activity, Peppermill, Apocalypse. Tevens is er een speciale websi te gemaakt, waar meer informatie over dit feest te vinden zal zijn: http://trancetillsimrise.tux.nu. Op het feest zelf worden foto's gemaakt die later ook op deze site worden geplaatst. Er is voldoen de parkeergelegenheid op de vlakwater(zand)weg aan de ach terkant van de tennishal; dit wordt duidelijk met borden aan gegeven. De parkeerplaats voor de tennishal zelf is alleen bestemd voor fietsen, brommers en scoot ers. Aanvang: 21.00-04.00 uur Tickets in de voorverkoop kos ten 13 euro, aan de deur 16 euro. Let wel: minimum leeftijd 18 jaar, geldige legitimatie is ver plicht. Voorverkoopadressen: Tennishal de Schaapskooi Venray, 0478-585418; Café Snoeks Ven ray, 0478-587700; Mikroshop Horst, 077-3970050; Sounds Com pact Disc, 077-3510625: Music Store, Helmond, 0492-543674; Freakv Records, Eindhoven. 040- 2435599. Een van de bekendste en meest veelzijdigste muzi kanten van Nederland, Hans Dulfer, komt op zater dag 27 april om 22.30 uur naar café t Podium in Ven ray. Hans Dulfer volgt nauw lettend de nieuwste trends, maar zal altijd jazzmuzikant in hart en nieren blijven. Al jaren opereert hij als podi- umdier pur sang en komt het maken van platen op het twee de plan. In de jaren negentig maakt hij eindelijk serieus werk van het maken van pla ten, wat volgt is grootschaliger succes in Nederland en zelfs een sterstatus in Japan. Hans Dulfer, inmiddels de zestig gepasseerd, begon in 1957 al met zijn muzikale car rière. Met zijn muziek overleefde hij eigenlijk alle stijlen die in de jaren hierna volgden. In de loop der jaren speelde hij met diverse muzikanten samen, onder andere met Jan Akker man, Barrelhouse, Claw Boys Claw, Hermand Brood en natuurlijk met zijn eigen doch ter Candy die het saxofoonspe len van pa met de paplepel naar binnen kreeg. Met wisselend succes staat er nu inmiddels een doorge winterde muzikant die kan terugkijken op een imposante carrière, waar buiten muziek maken ook het presenteren van muziekprogramma's voor de VPRO, het schrijven voor muziekbladen en ook een kort stondige baan als directeur van Paradiso volgde. Jazz blijft zijn roots, maar wat hij toevoegt is een stevige, soms nerveuze funkswing die zijn muziek zo herkenbaar en eigen maakt. De entree is 5 euro. De Podiumfeesten zijn van woensdag 8 mei tot en met zondag 12 mei. De Amsterdam se avond is op zaterdag 11 mei, kaarten hiervoor zijn te koop in café 't Podium of bij Frieties. Grotestraat 26 te Ven- rav. I till VOETBAL FRANCOIS COLIN Ii K MULLER Onlangs verscheen het boek 'De Grote Voetbalencyclope die' van de schrijvers Francois Colin en Lex Muller. Dit boek is ook te koop bij Boekhandel Van den Munckhof in de Gro testraat in Venray. Prijs: 29.95 euro. Voetbal bestaat ruim honderd veertig jaar maar 'De Grote Voet balencyclopedie' is vooral een alternatieve geschiedenis van de twintigste eeuw. De rol van het voetbal in onze samenleving kan niet worden onderschat. Voetbal bepaalt mede de identiteit van een land: de 'roots' van de sport zijn diep in onze gemeenschap pen geworteld en de ontwikkelin gen zijn een integraal deel van ons culturele erfgoed. Voetbal speelt een onwaarschijnlijk belangrijke rol in het leven van miljoenen mensen en is over de hele wereld gespreksonderwerp nummer één. Aan de orde komen onder andere de prestaties en de historie van het Nederlands elftal en de Rode Duivels, Ajax, PSV, Eeyenoord, Anderlecht, Manches ter United, Boca Juniors en er ver schijnen tal van cijfers over het voetbal in Azië, Europa, Afrika, Oceanië en Amerika. 'De Grote Voetbalencyclopedie' is het enige algemene naslagwerk in de Nederlandse taal. Geschiedschrij ving door journalisten. Hopelijk kan het academici en historici inspireren om aan het werk te gaan en politici aanmoedigen om in ruil voor directe en indirecte steun, een grotere maatschappe lijke betrokkenheid van de clubs te eisen, aldus de schrijvers. Het boek behandelt de periode tot en met het seizoen 2000-2001 en geeft verder nog een aantal belangrijke nieuwsfeiten mee tot aan de loting van de wereldbeker 2002. ISBN: 9058601692. Uitgeverij: Houtekiet/Streng- holt's Boeken.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11