egraven altaar teruggevonden p Sint Annaterrein Rabobank Nieuwsbrief edankt Ir Subsidie voor vrijwilligerswerk Inruilactie Goed Idee Meubelen Ernstig gewond Hollandse Avond in Vierlingsbeek hting Stadspark Venray (55) mroep Venray Bio Skin Jetting Frans Bauer, Marianne Weber en René Froger una EN MAAS Donderdag 18 april 2002 - Pagina 9 het altaarblok worden blootge legd. Iedereen is hierbij van harte welkom. Midden jaren vijftig werd de kapel van Sint Anna gemoderni seerd. De oude beelden werden verwijderd en het neogotische altaar, dat dateerde van 1907, werd vervangen door een zware zwartstenen tombe van. de Bra bantse kunstenaar Niel Steenber gen. Het oude altaar werd in afwachting van een definitieve plek tijdelijk opgeslagen ergens in een werkloods op het terrein. Daar stond het echter lelijk in de weg en men besloot om het op te ruimen. Maar daar staken.de zus ters een stokje voor. Een gewijde offertafel ga je niet zomaar stuk slaan of op de puinhoop gooien. Wat is waardiger, zo was de rede nering, dan begraven. Aldus gschiedde. Het bovenstuk van het altaar en de beelden zijn helaas verloren gegaan, maar de rest is nu tot grote vreugde van Stichting Stadspark weer teruggevonden. De opgraving is een initiatief van Koos Swinkels van de Stichting Kruisen en Kapellen die daarbij de hulp heeft ingeroepen van de werkgroep archeologie die op dit gebied over de nodige kennis en ervaring beschikt. Men heeft niet alleen de plek getraceerd waar het altaar begra ven zit, ook hebben de speurders een aantal delen reeds naar boven kunnen halen. Het zijn de vier pilaartjes met kapiteeltjes die de voorzijde van het altaar sierden. De zandstenen elementen verke ren nog in een uitstekende staat. Zondag 9 juni wordt de rest uitge graven. Schutterij Sint Anna zal dan haar naam eer aandoen en bij het graafwerk de helpende hand bieden. Het programma voor die dag vermeld verder en bijeen komst in de kapel, waar Koos Swinkels een korte inleiding zal houden over de kerkelijke kunst op Sint Anna. Op deze manier wil Stichting Kruisen en Kapellen nog eens aandacht vragen voor al onze monumenten en monument jes van devotie en met name die van het Anna-gesticht waar zoveel zal gaan veranderen. Tevens wordt er een kleine expositie gehouden. De Raad van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut, nu nog eigenaar' van het terrein, heeft graag alle medewerking ver leend, maar stelde wel als voor waarde, dat het bisdom van het een en ander op de hoogte diende te zijn. Daarom hebben we ons tot Roermond gewend, en hoe wel men daar heel wat gewend was, van een begraven altaar had men nog nooit gehoord. En dus denken we, dat we hier in Venray het enigste altaar hebben dat ooit in ons land werd begraven. Dat kan dus de geschiedenisboeken in. Het bisdom gaat akkoord met de opgraving, mits dit zorgvuldig gebeurt en er een waardige herbe stemming gevonden wordt. Het overleg hierover is nog gaande en mocht u suggesties hebben, dan zien wij die graag tegemoet. U kunt ons bereiken: Stichting Stad spark Venray, p.a. Twan van Els, Jerusalem 53, 5801 ML Venray. Telefoon: 0478-581191. E-mail: tw.els@wxs.nl. [speurtocht door de insti- jeschiedenis van Sint 1 heeft al diverse verras- i vondsten opgeleverd, nam ons enige tijd gele ier oré, dat de zusters in ren vijftig het kerkaltaar Annakapel in de grond jn begraven omdat ze het rilden ontheiligen. Een ider curieus verhaal, dat rlljk de aandacht trok 'cel en Maas van 3 febru- 100). plaats waar het altaar begra- ou liggen, werd ons aange- door Leo Janssen, oud- werker van Sint Anna. die js zelf bij het begraven lam was. Er was echter geen enkele informatie op papier vastgelegd en dus moesten we afgaan op de mondelinge overlevering. Maar behalve de informatie van onze 'kroongetuige' kwamen ook berichten binnen, dat het hele verhaal verzonnen zou zijn. Twij fels dus alom. Maar sinds afgelo pen donderdag hebben wc zeker heid, De Venrayse werkgroep archeologie, onder leiding van Ron Bloemen, heeft de plaats waar de offertafel ligt begraven, kunnen traceren en de eerste stukken altaar kwamen weer boven water, of beter gezegd, boven aarde. Op zondag 9 juni zal tijdens een speciaal programma de rest van noeste ijver hebben de nen van de Veulense Aid se Kompeneej de afgelo- twee zaterdagen gewerkt het opknappen van het umentale loofprieel op Inna. Het dode hout werd lerd, de wild opgescho- ken werden vakkundig oeid en opgebonden, de constructie is gerepareerd verf gezet en tenslotte len nieuwe planten bijge- Het resultaat mag er zijn re kunnen nu genieten een mooi prieel midden iet wandelpark van Sint a. Hartelijke dank aan de Ben van het Veulen en aan it Linders van Stichting k, die vakkundige [leuning verleende. L BELANGSTELLING VOOR DE RONDLEIDINGEN mooie lenteweer lokt veel klaars naar het Annapark en ^langstelling voor een routi ng is groot. En die belangstel- tal in de komende zomer den nog groter worden fis de kunstmanifestatie De Stichting Stadspark en ui Historisch Platform Venray niseren gedurende de loop- m i Jllersti lijd van deze manifestatie speciale wandelingen onder de naam 'Wandeling door Het Gesticht". De route voert langs tal van bij zondere plekken en gebouwen die uitvoerig in een fraai verzorg de brochure worden beschreven. Op zondag 12 mei zal de eerste wandeling plaatsvinden en wordt de brochure gepresenteerd. Belangstellenden kunnen zich melden bij onderstaand adres. Ook staat aanmelding open voor groepen, waarbij desgewenst voor een aangepast programma kan worden gezorgd. WAARDERING Met cfe toekenning van de Ald- venrodse Ieërepries aan Twan van Els heeft Veldeke Venray afgelo pen zaterdag namens vele Venray- naren haar waardering laten blij ken voor het werk van hem en Stichting Stadspark Venray voor het behoud van het culturele erf goed Sint Anna. Die waardering is voor ons een goede stimulans om met volle inzet door te gaan. Bedankt allemaal. Voor informatie over ons werk kunt u terecht bij: Stichting Stadspark Venray, p.a. Twan van Els, Jerusalem 53, 5801 ML Venray. Telefoon 0478- 581191. E-mail: tw.els@wxs.nl Begin dit jaar hebben Gede puteerde Staten de regeling voor stimulering Limburgs vrijwilligerswerk vastgesteld. In 2002 is een bedrag beschik baar van 450.000 euro. Tot 31 december 20Ö2 kunnen vrij willigersorganisaties een inci dentele waarderingssubsidie aanvragen van maximaall.250 euro voor activiteiten die het vrijwilligerswerk en/of de sociale samenhang bevorde ren. Voorwaarde is wel dat het gaat om activiteiten binnen Limburg die door of voor vrijwilligers wor den verricht. Voorwaarde is ook dat anderen een financiële bijdra ge leveren. Verder hebben GS aangegeven prioriteit te willen geven aan activiteiten/projecten waarbij vooral jeugdigen zijn betrokken of die zich concentre ren op het terrein van de zorg. Aanvragen voor subsidies kun nen in principe tot 31 december 2002 worden ingediend. Als eer der zoveel aanvragen zijn gehono reerd dat het totale bedrag van 450.000,- van de stimuleringsrege ling al is toegekend, eindigt de sti muleringsregeling. Aanvragen voor een waarderingssubsidie kunnen- worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Lim burg, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Bij de aanvraag moet wel een duidelijke omschrijving van de activiteit, het doel en de doelgroep worden bijgevoegd. En vanzelfsprekend een begroting met een toelichting voor de activi teit waarvoor subsidie wordt gevraagd. Ook moet worden aan gegeven wie nog meer financieel bijdraagt. Maximaal kan eenmalig 1.250,- worden aangevraagd, onder de voorwaarde dat de Pro vincie Limburg geen hogere subsi die geeft dan de bijdrage van derde(n). Voor inhoudelijke infor matie over de stimuleringsregel kunt u contact opnemen met mevrouw M. Bremers, telefoon nummer (043) 389 75 93- De vol ledige tekst van de 'Beleidsregel stimulering Limburgs vrijwilligers werk' met de voorwaarden kunt u ook downloaden via www.lim- burg.nl (klik op wat doen we, dan op cultuur en zorg en tenslot te op vrijwilligerswerk). Tevens kan de tekst worden opgevraagd bij het secretariaat, telefoonnum mer (043) 389 79 42 of 389 7231. Jhet leader van de tweede kamer verkiezingen worden in het programma Horizon de komende weken Verbugt (nummer 25 lijst WD), Jan Marijnissenfnummer 1 lijst SP), Maria van der Hoeven (nummer CDA) en Ad Melkert (nummer 1 lijst PVDA (telefonisch) geinterviewd. Waaf zijn de troubadours gebleven? is donderdag van 21.00 tot 22.00 uur Tobias Berger te gast van- rzijn nieuwste cd Het beste van Tobias Berger. donderdag 18 april start een drieluik van programma's over het museum van het VvGI. Om de veer- lagen op donderdag tussen 18,00 en 19.00 uur worden er drie programma's uitgezonden over het van Sh museum. In de eerste twee afleveringen, 18 april en 2 mei worden opnames uitgezonden die zes jaar tien zijn opgenomen met Wim Lakeman en Lod Direkx. Op donderdag 16 mei bekijken ze samen met Direkx de nieuwe aanwinsten van het museum, o.a. de stukken uit het museum van St. Anna. De aan- 'ing voor het uitzenden van dit museumdrieluik is het 25 jarig bestaan van het museum van het Vincent 'Gogli Instituut. Ter gelegenheid hiervan is hei museum vanaf 16 mei tot 21 mei geopend tussen 10.00 16.00 uur. Belangstellenden hebben dan vrij toegang en kunnen op verzoek uitleg krijgen over het ten- igcsteldc door een van de vrijwilligers die aanwezig zijn. Mocht u niet in de gelegenheid zijn dan naar museum te gaan, dan kunt u een grocpsexcursie aanvragen bij Lód Direkx, 11 kunt dit doen door con- °P te nemen met het VvGI, telefoon 0478-527527. j De veilige methode voor natuurlijke rimpelcotTectie Rimpels corrigeren met snel zichtbaar en langdurig resultaat. Zonder inspuiting. Informatie.: Mariëtte Lenssen, Esthé Schoonheidssalon Rosmolemvcg 3, 5807 EM Oostrum tel. 0478-582494, internet: www.rimpelloos.nl Bio Skin Jetting Aromatherapie Electrisch ontharen Auto's inruilen en handel in tweedehands auto's is sinds jaar en dag een bekend fenomeen. Maar meubels inruilen. Voor niets kun je de oude meubels wel laten ophalen maar er daadwerkelijk iets voor terug krijgen lukt alleen via een al of niet gratis advertentie bij een supermarkt of een week blad. En dan moet je ook nog maar hopen dat er reactie komt. Daar komt nu verandering in. Goed Idee Meubelen houdt van 22 april tot 5 mei een meubel inruilactie. Volgens Goed Idee Meubelen is dit een van de eerste keren in Nederland, dat er een speciale meubel inruilactie wordt gehouden. Het idee is ontstaan omdat in de loop Van de jaren steeds meer mensen vroegen of zij de oude meubels wilden mee nemen of inruilen. Dat was eerst een behoorlijk probleem, want waar moesten zij met deze meu bels naartoe. De oplossing was eenvoudiger dan gedacht. Ander Idee werd geboren en onder deze naam werden tweedehands meu bels te koop aangeboden op de Stationsweg 130c. Daarnaast is een overeenkomst gesloten met een bedrijf dat tweedehands meu belen opkoopt, in orde brengt en naar het buitenland exporteert. Er is uiteraard een restrictie. Er wor den geen tweedehands meubelen ingenomen zonder dat er nieuwe meubels worden gekocht. Goed Idee Meubelen is gevestigd aan de Plataanstraat 10. Bedrijvenadviesbalie in Venray verhuisd Zoals u misschien reeds heeft gemerkt is onze bedrijvenad viesbalie in Venray verhuisd. U vindt onze drie medewerkers voortaan links bij de hoofdingang. "De nieuwe ruimte biedt meer privacy voor onze cliënten," aldus bedrijvenadviseur Patrick van Fessem. "Er is nu een aparte spreekhoek waar we met klanten om tafel kunnen zit ten en mijn collega's en ik beschikken over aanzienlijk meer werkruimte." De bedrijvenadviesbalie in Venray is een aanlooppunt voor verenigingen, stichtingen en (startende) ondernemers. Naast afhandelingen voor contant betalingsverkeer kunnen de klanten hier terecht voor service en advies. Uw bedrijvenad- viseurs in Venray, op de foto van links naar rechts: Ronny Lansbergen, Patrick van Fessem en Aria Vissers, hopen u spoedig te mogen begroeten. Wat doet u met Koninginnedag? Onze kantoren zijn op koninginnedag gesloten. Maar uw bank zaken hoeven niet tot 1 mei te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, beta lingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl Of bel de Rabofoon. Leve de Koningin!/ Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Bij een aanrijding met een per sonenauto is woensdagmorgen een 44-jarige vrouw uit Meerlo ernstig gewond geraakt. Voor het slachtoffer is de traumahelicopter gekomen, maar zij is uiteindelijk met een ambulance naar het zie kenhuis in Nijmegen gebracht. Het ongeluk gebeurde toen een 42-jarige automobilist uit Gorin- chem vanaf een bedrijfsterrein aan de Spurkterweg de weg opreed en de bromfietsster ach terop de auto botste. Door de bot sing verloor de vrouw haar helm en kwam met haar hoofd op het wegdek terecht. Frans Bauer, Marianne Weber, René Froger en Koos Alberts zijn slechts enkele Nederlandse topartiesten die op zaterdag 27 april tijdens een Hollandse Avond in de gloednieuwe zaal Concordia aan het Vrijthof in Vierlings- beek op de planken staan. Deze vertolkers van het Neder landse levenslied zorgen in een sfeervolle ambiance voor een avond vol topamusement, voor jong en oud. Iedereen is van harte welkom. Na de succesvolle optredens van vorig jaar, hebben ook dit jaar weer vele groepen, duo's en/of eenlingen uit Vierlingsbeek en omgeving zich in de afgelopen maanden in het zweet gewerkt om live de liedjes en danspasjes van de uit te beelden nationale artiest perfect onder de knie te krijgen. Henny Huisman is onge twijfeld jaloers op de organisatie van de Hollandse Avond, want ook.hij zou natuurlijk graag voor zijn Soundmix Show artiesten als onder andere Frans Bauer, Marian ne Weber, René Froger en The Blue Diamonds aankondigen. Zalencentrum Concordia in omgetoverd tot zeemanscafé, met een haringkar, zeerovers, brood- jesbar, grote pullen bier en een stoer zeemansorkest dat iedereen meteen in de juiste stemming brengt. Naast het zeemansorkest zorgen onder andere een draaior gel en een accordeongroep voor aanvang, tijdens de pauzes en na afloop van de optredens van de artiesten voor de juiste muzikale, Nederlandstalige noot. Ook is er een stand waar iedereen een lek kere haring kan happen en een broodjesbar. Zaal Concordia aan het Vrijthof gaat open om 20.30 uur. Voor slechts 3,50 euro kan iedereen genieten van een avond vol Nederlandstalig topamuse ment, Een zeemansorkest zorgt tij dens de Hollandse Avond in Vierlingsbeek voor de juiste muzikale noot.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 9