rovincie hecht waarde aan Integrale veiligheid Gemeentebestuurders gaan de lucht in Tuindag bij Steenhandel Kusters Regiomeeting bij Autobedrijf Van Haren Contactlenzen? Verkeersexamen op basisscholen Vrouw ernstig gewond Unicef-speld voor Neel Meulenbeld >T VENROJS LAEVE GETAEKEND KURSTJENS cffNTACTLENZEN MM Instrumenten uitproberen in de muziekschool Liefhebbers van speciale Ford-modellen ontmoeten elkaar zondag Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten k VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 J ^Hier ziet u het verschil tussen een cellcrN s^en een viooi: een cello brandt langer ;EL EN MAAS 1(1 t! Ifv De Provincie Limburg hecht fOte waarde aan integrale vei lheid. Provinciale Staten ebben bij de begrotingsbe- mdeling in november 2001 iel een amendement 450.000 beschikbaar gesteld. Het lueiidement is aangenomen m de totstandkoming van en Provinciaal Integraal Vei- gheidsplan te versnellen, unen met activiteiten op het ebied van openbare veilig- eid en de invoering van een ;iligheidsnet in Noord- en idden-Limburg. Gedcputeer- Staten hebben nu voorstel- geformuleerd waarmee itvoering wordt aangegeven au het amendement van Pro vinciale Staten. Met dc totstandkoming van een Provinciaal Integraal Veiligheids plan is een bedrag gemoeid van 50,000 Euro. GS stellen voor, om met behulp van externe onder steuning, een integraal veilig heidsplan op te stellen waarin de samenwerking tussen verschillen de provinciale afdelingen, die zich met veiligheid bezighouden, central zal staan (ruimtelijke orde ning, vergunningen, handhaving, externe veiligheid, openbare orde en veiligheid). Voorts zal een beleid voor hel ondersteunen van integrale veiligheidsprojecten worden opgenomen. Voor het ontwikkelen van een veiligheids net in Noord- en Midden-Limburg willen GS een bedrag reserveren van 180.000 Euro. in de regio Zuid-Limburg is al gestart met het realiseren van een veiligheidsnet. Een veiligheidsnet wordt geken merkt door ICT-oplossingen om overheden en burgers optimaal te informeren over veiligheidsbe leid. maar biedt vooral ook een communicatiemogelijkheid tij dens crisissituaties. Een (ICT)-vei- ligheidsnet speelt een belangrijke rol bij rampenbestrijding en zou nu ook in de regio Noord-en Mid den-Limburg kunnen worden gerealiseerd. Binnen de Provincie Limburg is een provinciale coördinatiestaf actief, die met name in crisissitu aties een coördinerende rol ver vult tussen rijks-, provinciaal, regionaal en plaatselijk niveau. Een aantal voorzieningen binnen het coördinatiecentrum moet bij de tijd worden gebracht, waaron der software voor een nieuw lóg- boeksysteem, implementeren van het provinciale Geografisch Infor matie Systeem (GIS) en vervan ging van de verouderde noodcen trale. Deze centrale vervult een belangrijke rol in crisissituaties. In totaliteit is voor de voorzieningen in het provinciaal crisiscentrum een bedrag geraamd van 145.000 Euro. Tenslotte wordt voorgesteld een bedrag van 75.000 Euro te reserveren voor euregionale vei ligheidsaspecten, zoals het afron den van de Euregionale risico kaart. Deze is enkele maanden geleden in pilotvorm opgeleverd. Softwarematig is de kaart zodanig ingericht dat de partners in de Euregio Maas-Rijn zelf e kaart actueel kunnen houden. Tegelijk met de risicokaart kan een andere euregionale voorziening worden gerealiseerd, het zogenoemde Euregionale MultiMediale Infor matiesysteem van de politie in Duitsland, België en Nederland. Dit informatiesysteem is in mid den jaren '90 opgesteld en kan als een groot succes worden aange merkt.- Echter, de software is ver ouderd en moet vervangen wor den door een eenvoudiger systeem. Donderdag 18 april 2002 - Pagina 7 "Het gezamenlijke werkge bied eens bekijken vanuit een heel ander perspectief!" Dit was de voornaamste reden voor SaWeCo om de colleges van de gemeenten Venray, Meerlo-Wanssum en Horst a/d Maas uit te nodigen voor een helikoptervlucht boven het SaWeCo werkgebied. De heli- vluchten worden georgani seerd in het teken van "Op en Top SaWeCo" op zondag 21 april. Burgemeesters J.Hahn en J.Waals, wethouders J.Derix (Meerlo-Wanssum), L.Heldens, J.Driessen, J.Houba (Venray) en R.Knops (Horst a/d Maas) en gedeputeerde G.Driessen stappen deze morgen samen met Jan Jans sen van SaWeCo in een grote heli kopter. Tijdens de rondvlucht over het hele "SaWeCo gebied", wat grote delen van de drie gemeentes bestrijkt, wordt de bestuurders een unieke mogelijk heid geboden om hun eigen gemeente eens van de bovenkant te bekijken. SaWeCo staat als regionale partner van boer en consument voor een krachtig en vitaal platteland. Middels de rond vlucht wil SaWeCo dit "platte land" nog een keer extra onder de aandacht van de gemeentes bren gen en er zo samen voor probe ren te zorgen dat het buitenge bied zich optimaal kan blijven ontwikkelen. Op en Top SaWeCo De helikoptervluchten vinden plaats tijdens Op en Top SaWeCo, een open dag welke gehouden wordt op zondag 21 april. Vanuit de locatie van Boerenbond SaW eCo BV aan de Mgr.Aertsstraat 33 te Swolgen kunnen belangstellen den van 10.00 tot 17.00 uur terecht voor velerlei activiteiten Het is voor iedereen mogelijk om met een helikopter een rond vlucht te maken. Er moet wel van te voren een kaartje gereserveerd worden bij de Boerenbond in Swolgen. De kosten voor een heli koptervlucht bedragen twintig euro. Op het bedrijvenplein zullen de verschillende bedrijven van SaW eCo zich aan het publiek presen teren. SaWeCo Mengvoeders BV is dé regionale mengvoederprodu cent voor met name varkens en legkippen. In hun stand organise ren zij de "Op en Top Boer" wed strijd. Middels een aantal ambach telijke agrarische handelingen kunnen de deelnemers leuke prij zen winnen. SaWeCo Agrocultuur BV ope reert vanuit Lottum en richt zich naast de akkerbouw vooral op de rozen- en boomteelt. In hun stand kunnen belangstellenden planten raden en hiermee leuke prijzen winnen. Coöperatie SaWeCo. het dienst verlenend bedrijf voor de BV's, heeft in haar stand een doorlopen de diapresentatie over SaWeCo en biedt geïnteresseerden de moge lijkheid om "on-line" de website www.saweco.nl te bezoeken. Verder zijn op het bedrijvenplein aanwezig de Végio Verzekerings groep, BBT Vastgoed, stichting "Blij met een ei" en stichting "Var kensvlees, lekker hè!". SaWeCo Boerenbond BV, de locatie waar de open dag gehou den wordt, pakt deze dag uit met vele "Op en Top Aanbiedingen' in de winkel. De hele dag dooi zijn er diverse demonstraties inet onder meer hogedrukreinigers. veegmachines en grasmaaiers. Ook voor de kinderen ïs ei volop vermaak. Zij kunnen schat graven, trampolinespringen en ravotten op het springkussen. Verder zal de goochelaar "Rinai do" deze dag verschillende spec taculaire optredens verzorgen. De bezoekers kunnen onder het genot van een hapje en een drank je de hele dag genieten van live muziek, verzorgd door diverse kapellen en muziekgezelschap pen. Op zaterdag 20 april houdt Steenhandel Kusters een. Tuindag. De steenhandel te Heide heeft onlangs haai showroom fors uitgebreid. Nieuw is ook de showtuin die is ingericht met aan fraai assortiment sierbestrating van toonaangevende fabrikanten. Voor gebakken bestratings-materiaal is Steenhandel Kusters uw meest complete partner met klasse. Hei assortiment is met ingang van dit jaar aangevuld met een mime keuze op het gebied van natuursteen sierbe Strating. Ook hierover kunnen onze verkopers u, onder het genot van een kop koffie, informeren. Met deze uitbreiding is Steenhandel Kusters nog meer uw leverancier voor nieuwbouw, verbouwing of renovatie geworden. Daarnaast speelt de service en een goed advies een belangrijke rol. De betrokkenheid bij de klam staan bij Steenhandel Kusters hoog in het vaandel. De openingstijden op de tuindag zijn van 9.00 tot 17.00 Dus loop deze dag even binnen, overtuig 11 van het ruime assortiment en maak gebruik van de eenmalige korting van 15% op het bestratingsmatcriaal en het assortiment wand- en vloertegels. Ingezonden |ln de rubriek Ingezonden krijgt ■als lezer de kans om uw mening Xventileren over actuele nieuws feiten. De redactie behoudt zich It recht voor brieven te weige- of in te korten. De lengte van brieven wordt beperkt tot 200 woorden. Brieven naam en adres worden Neel Meulenbeld uit Blitters- wijk werd vorige week, tijdens de jaarlijkse voorjaarsvergadering, verrast met de bronzen speld van UNICEF Nederland, de organisatie die zich werldwijd inzet voor kin deren. Neel kreeg de onderscheiding vanwege het feit dat zij zich al 12,5 jaar op vrijwillige basis inzet voor de Venrayse afdeling van UNICEF. In al de jaren dat zij actief is laat ze steeds weer zien hoe een echte vrijwilligster te werk gaat. Ze is steeds paraat bij de jaar lijkse verkopen in Venray. Verder werk ze mee als er in Blitterswijk of omliggende dorpen activiteiten zijn voor het goede doel, meestal met medewerking van El Jans, die met Leen samen actief is. Als je aan Neel vraagt waarom UNICEF, dan komt er een ant woord in de sfeer van: deze orga nisatie werkt voor kinderen in de hele wereld, en daar wil ik een Voorzitter Sjef Beckers speldt steentje toe bijdragen.Leen de speld op. nadat de auto, bestuurd door een 26-jarige man uit Leeuwarden, bezig was met een inhaalmanoe- vre en de middenberm raakte. Dc auto raakte in een slip en sloeg enkele malen over de kop. De vrouw., die op de achterbank zat, werd uit de auto geslingerd en Haren, "en dim bedoel ik specials in de meest sportieve zin van het woord. Wij werken dan ook graag mee aan deze meeting. Bezoekers kunnen bovendien een keur van activiteiten verwachten." Het evenement vindt plaats onder de vlag van de Ford XR/RS- club Nederland. Wouter Bollen, zelf al jaren lid van deze vereni ging: "Eens in de twee jaar hou den we deze regiomeeting. Tot nu toe deden we dat op een ter rein in St. Anthonis, maar omdat dat nu bouwgrond is geworden, moesten we naar een andere loca tie uitwijken. Prachtig natuurlijk dat we de meeting nu in samen werking met de Ford-dealer kun nen organiseren." De XR/RS-club is in 1990 opgericht en telt momenteel ruim 800 leden. "We delen een gezamenlijk enthousias me voor dit soort auto's, en tref fen elkaar regelmatig, tijdens nationale en internationale mee tings, of bijvoorbeeld op circuit- dagen, zoals in Zandvoort. In ons clubmagazine, dat zesmaal per jaar veschijnt, kunnen we de nodige informatie uitwisselen." Zo'n 250 auto's worden er zon dag verwacht, uit het hele land, en zelfs vanuit België. "Dat bete kent waarschijnlijk ook dat er de meest uiteenlopende types te zien zullen zijn: Escort, Fiesta, Sierra, zelfs een model als de Capri die zo langzamerhand een zeldzaam heid aan het worden is, Scorpio, en natuurlijk nieuwere modellen als de Focus, Mondeo, en noem ze maar op." In alle gevallen gaat het om uitgebouwde Ford-modellen met spoilers en brede velgen, en in veel gevallen om auto's met tur bo's en de befaamde Cosworth- motoren. Ook zullen er diverse Rally-Racefords aanwezig zijn. POETSERS Of XR- en RS-rijders ook aan de illegale wegraces deelnemen die de laatste tijd zo populair zijn, waagt Wouter Bollen te betwij- gezocht partijen beioven de meer geld en personeel onderwijs, zorg en veiiig- Geen enkele partij geeft aan waar dit personeel moet komen. Personeel uit de reeds krapbezet- leidt tot loonstijgin- en inkrimping van de econo- Een mens kan nu eenmaal !t op twee plaatsen tegelijk :rken. Met, naar ik inschat, liddeld 3 werkenden op 2 [werkenden blijkt het steeds alijker elkaar van de benodig- itjes en droogjes te voorzien, fat te doen wanneer door de ver ing het aantal werkenden ten lichte van het aantal niet-wer- ïden drastisch afneemt? Meer inderen en buitenlandse arbeids- ichten met nog meer files, ver- f, uiling en onverdraagzaamheid? ijk eens in uw eigen omgeving! I'ordt onze kostbare tijd niet leeds meer in beslag genomen [porde uitvoering van dc alsmaar icnenicnde cn veranderende igelgeving? Wie is er nog daad- ferkelijk bezig met het maken an een product of het verlenen an een wezenlijke dienst? Min er bureaucratie en meer tijd ioor zaken die er echt toedoen ijn de kernoplossingen voor heel eel ellende en de enige garantie oor welvaart en welzijn voor Miereen. Diegenen die in mei iezen voor de huidige pappers in nathouders zullen derhalve nedeverantwoordelijk zijn voor Ie ondergang van onze eens zo rotse natie. Het alternatief gaat Diet over voetnootjes, geneuzel :hter de komma of over nog tooit eerder gerealiseerde finan ce onderbouwingen, maar over iisie, gezond verstand en oprech te betrokkenheid. Leunen, L. Reintjes PEEL EN MAAS een abonnement waard Deze week is op de basisscholen in Venray-centrum en op de kerk dorpen het theoretische verkeersexamen voor basisschoolkinderen afgenomen In samenwerking met de verkeersveiligheidsorganisatie 3VO gingen de politieagenten van de basiseenheid Venray op bezoek bij de basisscholen. In totaal 285 leerlingen van de groepen 7 namen aan het examen deel. Ook op basisschool De Keg (zie foto) werden de leerlingen van juffrouw Harriet aan het verkeersexamen onderworpen. Liefhebbers van XR- en RS- Fordmodellen kunnen komende zondag bij Autobe drijf Van Haren in Venray hun hart sneller laten kloppen. Uit de verre omtrek zullen deze sportieve modellen ter plekke verschijnen voor een regio meeting. Het evenement is een initiatief van Wouter Bollen van het gelijknamige autobe drijf in St. Anthonis. Ford dealer Van Haren houdt de showroom deze dag geopend. Het is een ideale gelegenheid om weer eens te zien welke spe cials Ford in de loop der tijd heeft uitgebracht", aldus Norbert van felen. Daarvoor zijn ze waar schijnlijk veel te zuinig op hun auto's, meent hij, "ook al geven ze natuurlijk graag gas. Maar de meesten zijn echte poetsers, trots als ze op hun auto zijn." Komen de zondag zullen ze hun bolides uitgebreid laten bewonderen. Aan bezitters van andere XR/RS-Fords en aan belangstellende bezoekers. "De meeting gaat gepaard met diverse activieteiten. Er is gele genheid om onderdelen te ruilen en accessoires aan te kopen, er is een banden- en velgenstand en er is entertainment: muziek met een kwam rechts van de weg in bouw land terecht. De bestuurder en de 27-jarige bijrijder uit Rotterdam konden door omstanders uit het wrak worden bevrijd. De bijrijder werd lichtgewond met een hoofd wond naar het ziekenhuis ver voerd. diskjockey, een kinderhoek, een springkussen, en er wordt voor catering gezorgd. Voor onze leden hebben we een puzzelrit uitgezet." Autobedrijf Van Haren houdt speciaal voor deze gelegen heid een show van nieuwe en gebruikte wagens. Daarmee zijn alle goede rede nen aangegeven om het evene ment te bezoeken. Norbert van Haren: "Omdat je speciale liefheb ber bent van de XR- en RS-model- len van Ford, of er meer over wil weten, en omdat je tegelijkertijd je licht wil opsteken in de showroom voor de meer gangba re Fordlijn. De kinderen zullen zich eveneens vermaken." De XR/RS-regiomeeting begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Ford-dealer Van Haren vindt men aan de Raadhuisstraat 38 in Venray. Wie alvast meer informa tie over de Ford XR/RS-club wil, kan internet raadplegen: www.xrrs-club.nl Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Bij een eenzijdig verkeersonge- l' op zaterdagmorgen rond '0-5O uur op de A73 in Oirlo is 20-jarige vrouw uit Rotterdam l!>Üg gewond geraakt. Het 'chtoffer werd met" ernstig rifdletsel naar het ziekenhuis [frvoerd. Het: ongeval gebeurde

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7