5 Regiorevue staat bol van talent Vijf artiesten strijden voor finaleplaats De Kans De Dijk echt Optreden gaaf" Solisten- en ensembleconcours Expositie teken- en schildersclub BOUWVAKKERS OPGELET U_J Overloon Jenniskens Rommelmarkt jeenkomst Ifstandigen SPIJKERBROEK MET DUIMSTOKZAK BRAM'S PARIS 25,- 2 VOOR 45,- Spijkergoed! met duimstokzahken VÓÓR DE WINKEL Vierlingsbeekseweg 16, 0478-649166 Zaterdag 20 en zondag 21 april organiseert de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray haar jaarlijkse solisten- en ensemble-concours. De organisatie is dit jaar in han den van Muziekvereniging Ons Genoegen te Oirlo en zal gehou den worden in gemeenschapshuis de Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. Aan het concours doen dit jaar ongeveer 100 solisten en 10 ensembles mee, verdeeld over de beide concoursdagen. De jurybe oordeling is in handen van Ad Lamerigts uit Fiom en hij zal een hele klus hebben aan het beoor delen van de prestaties. In de deelnemerslijst komen de namen voor van vele jeugdige muzikan ten. De ensembles variëren van duo tot sixtet. De muzikanten zijn allen lid van de acht bij de Muziekfederatie aangesloten muziekkorpsen, of volgen op de Muziekschool Venray een harmo nie/fanfare opleiding. Voor vele (jeugdige) muzikanten is dit de concoursvuurdoop, terwijl ande ren reeds jaren aan dit concours meedoen en in de hogere afdelin gen hun kunnen willen bewijzen. PROGRAMMA Zaterdag 7 april: 11.00-12.50 uur 3e afdeling; 13-00-13.30 pauze; 13-30-14.11 vervolg 3e afdeling; 14.20-15.25 2e afdeling; 15.30- 16.45 pauze; 16.45-17.35 vervolg 2e afdeling; 17.40-18.25 le afde ling; daarna afsluiting van de eer ste dag. Zondag 8 april: 12.30-14.15 3e afdeling; 14.15-14.50 pauze; 14.50-15.15 vervolg 3e afdeling; 15.15-15.50 2e afdeling; 15 50- 17.00 pauze; 17.15-19.15 le afde ling; 19.25-19 35 ere-afdeling; 19.40 sluiting concours. De organiserende vereniging Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo hoopt dat velen de weg naar het. gemeenschapshuis in Oirlo weten te vinden om de muzikan ten te ondersteunen en te genie ten van de solisten ensembles bij hun muzikale prestaties. Gezien de goede akoestiek in de zaal zal dit de muzikale prestaties zeker ten goede komen. Entree voor volwassenen 1,60 euro, kinderen beneden de 12 jaar hebben vrij entree. Programmaboekjes met het volledige schema van optre den zullen aan de entree worden uitgereikt. GEÏSOLEERD ALUMINIUM EN KUNS" rSTOF Ramer Deuren Serres Tel: Ü478-571 481 Het Raayland College in Venray hield dinsdagavond in de Venrayse schouwburg een naar alle waarschijnlijkheid in Nederland unieke theatervoorstel ling. Jong toptalent, afkomstig van zes middelbare scholen uit Noord- Limburg. trad gezamenlijk op in één voorstelling. Een schoolrevue is voor verre weg de meeste Nederlandse mid delbare scholen een bekende manifestatie. Vrijwel elke school kent wel de jaarlijks terugkerende voorstelling waarin leerlingen hun talenten kunnen laten zien op het gebied van zang, muziek, dans, toneel, cabaret af anders zins. Nieuw is het initiatief van het Raayland College. Vijf andere mid delbare scholen zijn bereid gevon den om samen de kwalitatief aller beste acts uit hun eigen schoolrevue daar op te laten voe- installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Bicinca Godclijh van bet Raayland College was een van de deelneemsters aan cle Regiorevue. ren waar zulke talenten het best tot hun recht komen: in de schouwburg. De optredende artiesten vormen op theaterge- bied het beste uit een populatie van ver boven de tienduizend jon geren. Sommigen van hen werken dan ook aan een professionele carriè re. Het Raayland College was ver tegenwoordigd door drie acts: Bianca Goddijn zong het nummer Michel van Anouk, een groep van twintig leerlingen bracht de blacklight show Color Confusion en zes scholieren presenteerden een zang/bewegingsact waarin zij het beroep van hun keuze uitbeel den. De bedoeling is dat het eve nement de komende jaren ee.n vervolgt krijgt. In het gemeentehuis van Meerlo-Wanssum exposeren van 19 tot en met 21 april de leden van de teken- en schildersclub Het Brouwershuis. De expositie laat werken zien van de leden welke de afgelopen twee seizoenen zijn gemaakt onder leiding van collega-kun stenaar Matthieu Knippenberg. In het verleden exposeerden deze kun stenaars in het Brouwershuis in Broekhuizen maar die ruimte is na de verbouwing niet meer geschikt als expositieruimte. De tentoonstelling wordt vrijdag 19 april geopend door Egbert Hulshof, directeur van de afdeling creatieve therapie van de Hogeschool Arnhem-Nijmegen; De opening wordt muzikaal omlijst door @once uit Blitterswijck. De tentoonstelling is op zaterdag en zon dag geopend van 11.00 tot 18.00 uur. Overigens zal een deskundige jury een van de exposanten bekronen met de tentoonstellingsprijs. Voor de bezoekers is er bovendien een kunstwerk te winnen. Zij mogen voorspellen wie de tentoonstellingsprijs ontvangt. Onder de juiste inzendingen wordt een kunstwerk verloot. Honderddrieëntwintigste jaargang - week 16 - donderdag 18 april 2002 EEL EN MAAS Joekskapel Zuiltjes An houdt zondag 21 april van 10.30 tot 13.30 uur een rommelmarkt ten behoeve van kledij en arrange menten voor de kapel in wijkcen trum 't Schöpke in Veltum. Op zaterdag 20 april kunt u ver koopbare spullen (geen witgoed en grote meubels) komen bren gen van 09.30 tot 13.30 uur. Zij komen dit ook halen indien u niet kunt komen. U kunt hiervoor bellen tussen 09.30 en 13-30 uur via telefoon 510290. nda van den Heuvel stagiaire in weeshuis Suriname (4) OTALE LEEGVRKOOP 1ST A EN ALBUMS VTTr£^J.\J.V:W H POOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur vaklieden zoals metselaars, |ïmakers, timmerlieden, Iers en stukadoors, beginnen Éimansbedrijf. Ze worden rs genoemd, zelfstandigen personeel. Maar hoe rege- i hun facturen en hun belas- Zijn ze voldoende verze- samenwerking met de afde- ienray van FNV Bouw geeft Zelfstandigen Bouw (FNV op al die vragen antwoord: mei 2002 in café De Evenaar, iloseweg 9,6 te Venray, aan- '19 30 uur. Aan de bijeen- t zijn geen kosten verbon- nvaar (in verband met rkt aantal plaatsen) wel voor- mielden via 0348-575656 of 582727. IV Zelfstandigen Bouw is een liging voor en door zzp'ers ouw en hout. Voor zijn leden V ZBo vooral vraagbaak. fCr tal van aspecten gaat de tnkomst op 6 mei in café De Mar te Venray. Qraszoden-KweekÊedrljf direct gazon Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 «ouwkuilenweg 11Ysselsteyn www.directgozon.nl Met prachtige vertolkingen uit de musicals Titanic en Evita won Sanne Janssen uit Broekhuizenvorst de eerste voorronde van de Kans 2002. Op dinsdag 23 april vindt in de Schouwburg Venray de tweede voorronde plaats. Opnieuw strijden vijf kandida ten om een plaats in de finale in het najaar van 2002. De Venrayse band Jemmyn opent de tweede voorronde. De band werd eind 2000 opgericht en speelt sinds juni van het vorig jaar in de huidige bezetting. De vijf scholieren van het Raayland College, het oudste bandlid is net 18 jaar, komt uit de kweekvijver van Traay-Out, de jaarlijkse revue van de Venrayse school. Jemmyn speelt dinsdag vier nummers. Gitarist Thanh: "Eigen nummers, muziek en teksten zijn van ons zelf. Lekkere popmuziek die goed in het gehoor ligt. Winnen of ver liezen, de uitkomst van De Kans is minder dan het zich presenteren aan een groter publiek: "We vin den het ontzettend leuk om mee te doen en te laten zien wat we kunnen", aldus Thanh. Na Venray Muzikaal Totaal en het Open Podium is De Kans de derde vuur doop voor de nog jonge band die iedere vrijdag anderhalf tot twee uur repeteert. Nationale roem is volgens de gitarist niet weggelegd voor de band: "We willen gewoon lekker met muziek bezig zijn. Het enige doel is om onze naam in de regio wat meer bekendheid te geven, zodat we ook buiten Venray gevraagd worden om te spelen. Maar het belangrijkste is dat we ontzettend veel plezier beleven aan het optreden in de schouwburg." Jemmyn bestaat uit Chiel Pel (bas), Sean Bradley (drums), Inge Linskens (zang), Thanh (gitaar) en Kim (gitaar). Twee zusssen en een studie vriend nemen na Jemmy bezit van het podium van de Schouwburg Venray. Manon en Fieke Gommers en Alwin Vos zijn begonnen als een vriendengroep je. De twee zangeressen uit Wanssum vonden in Alwin een gitarist die hen begeleidt tijdens de tweede voorronde van De Kans. Manon en zus Fieke hebben al laftger muzikale ervaring onder andere in het jongerenkoor en de revue op het vroegere Boschveldcollege. In hun studie tijd hebben ze de draad weer opgepakt om bezig te zijn met muziek. "Met zijn drietjes treden we geregeld op tijdens bruiloften en partijtjes. Voor ons is echter het belangrijkste dat we ons kun nen uitleven in muziek. De belangrijkste reden om een band je te formeren is dat we zo weer een drijfveer hebben om geregeld te repeteren, gemotiveerd zijn om ergens aan te werken", zegt Manon. Tijdens De Kans zingt het drietal covers van onder andere Radiohead, K Choice en Anouk. "Nummers'die perfect passen bij onze stemmen en met gitaarbege leiding uitvoerbaar zijn. Ook de tweede stem komt bij deze num mers goed tot haar recht." Met de act Colour Confusion verbaasden tien leerlingen van VMBO 3 van het Raayland College tijdens de jaarlijkse Traay Out. Afgelopen dinsdag presenteerden de leerlingen zich met hun totaal theater nog tijdens de regiorevue in de Venrayse Schouwburg. In een week tijd staan ze nu voor de tweede keer op het podium van de cültuurtempel. Marinda Peeters, docente handvaardigheid van het Raayland College, heeft de tien leerlingen vijf maanden begeleid om een wel heel eigen zinnige act op de planken te bren gen. "Colour Confusion is een vorm van totaaltheater waarin beschilderde en bewegende objecten de hoofdmoot vormen. De fluoriserende kleuren die zijn gebruikt geven het optreden een verrassend effect.' In het aanbod van zang, dans en cabaret is Colour Confusion een vreemde eend in de bijt tijdens de voorron den van De Kans. Voor de leerlin gen van Marinda Peeters is het een unieke gelegenheid om zich te presenteren aan een groter schouwburgpubliek. Peeters: "Het is een enorme succeserva ring, een unieke belevenis voor de leerlingen. De bedoeling is dan ook om ieder jaar met de VMBO- klassen een dergelijk project op te pakken. Het is bovendien fantas tisch dat ze zelf aangaven om met De Kans mee te doen. Hoe het dinsdag ook afloopt, voor de leer lingen kan de avond vooraf al niet meer st.uk." De tweede voorronde wordt gecompleteerd door Take Off en entertainer Chris van Goch. De Kans wordt gepresenteerd door Rob van Lieshout die evejials de vijf artiesten strijdt voor een plaats in de finale. De avond in de Venrayse schouwburg begint om 20.00 uur. De Venrayse band Jemmyn opent de tweede voorronde van De Kans sta ik dan 's ochtends om /.es uien en sardine te bak- Mijn maag keert er dan ook matig van om 's ochtends, olgens thee zetten. Dat was :rste keer ook een ervaring, ink mijn thee zonder suiker, i kinderen vinden dat over Jgemeen niet lekker en dat is ijpelijk. Dus toen ik rondliep met thee wist ik dat er suiker in zat. Maar over de hoeveelheid had niemand me ingelicht. Ik vond het al verdacht dat er twee andere leidsters stonden toe te kijken hoe ik mijn eerste slok thee dronk. Mier en mierzoet! Mijn tan den vielen er nog net niet van uit mijn mond! Surinamers houden dusj duidelijk van zoete thee. In een hele grote soeppan gaan tien pollepels suiker om een indicatie te geven. Nu is pasen nog tot daar atf'n toe maar op 23 maart kreeg ik tele foon vanuit Nederland. Ik was voor de tweede keer tante gewor den! Dat is me 'best wel zwaar gevallen moet ik zeggen. Ik wilde weten hoe Joep eruit ziet en hoe het met de rest van het gezinnetje gaat. Dan sta je echt met je rug tegen de muur hier. Je kunt alleen afgaan op berichten via de tele foon en internet, terwijl ik Joep vooral wilde zien! Toen ben ik vol verwachting naar het internet gegaan om foto's te bekijken. Maar wat bleek'? De computers hier hebben geen fotoprogramma waarmee ik foto's zou kunnen openen. Balen! Toen ik dat wist ben ik meteen doorgefietst naar de supermarkt om mezelf te trak teren op beschuit met muisjes. Het was een schrale troost maar in mijn gedachten was ik toch even thuis. Wat is dan het beste om te doen? Afleiding zoeken. Dat is me goed gelukt! De Nederlandse band De Dijk was voor promo tiedoeleinden op bezoek in Suriname. Dat heeft veel goedge maakt. Het optreden was echt' gaaf! Op de pier bij hotel Torarica was het heel erg druk. In het voorprogramma zat de band South South West uit Suriname. Als zij optreden is de avond bij voorbaat al een success! Het leuke van deze avond vond ik dat er ook erg veel Surinamers bij waren. Zij gingen bij De Dijk net zo uit hun dak als wij blanken: de Bakra's. Op 29 april (Goede Vrijdag) heb ik samen met de kinderen van de stichting Floli Pagua gevierd. Dit is een Hindoestaans feest waarbij de overwinning op het kwaad gevierd wordt. In de praktijk komt het feest neer op heel erg smerig worden. Overal worden grote bussen verfpoeder in allerlei kleuren uitgedeeld. En dan is het strooien maar! Er zijn heel wat bussen over mijn hoofd gegaan en ik had de kinderen nog vriendelijk verzocht niet over mijn haar te strooien. Maar wat is er dan leuker dan het juist toch te doen? Op een gegeven moment maakte het me ook niets meer uit en rende ik net zo hard achter de kinderen aan als zij achter mij. Op dat moment verloor ik mijn pro fessionaliteit een beetje want de andere leidsters bleven rustig zit ten toekijken. Maar de kinderen en ik hebben een geweldige dag gehad! HeT-zoeken naar afleiding heb ik nu zo ver doorgevoerd dat ik nu elk vrij uur heel decadent op mijn luieaan het zwembad van hotel Torarica lig. Op dié momenten kan ik niks anders voe len dan het ultieme vakantiege voel. Met een cocktail relaxen aan het zwembad. Hierdoor is het gemis van thuis overgegaan in: moet ik over drie maanden alweer naar huis?" jnda van den Heuvel uit jy verblijft voor een sta- riode van vijf maanden in naribo (Suriname). De rige studente Pedagogiek leFontys Hogescholen in irg loopt daar stage bij de ling voor het Kind, een Hing die zich richt op ;ren die seksueel mis- izijn. Tijdens haar stage - ide levert Jolanda bijdra- roor Peel en Maas over activiteiten in het wees- en haar ervaringen in iame. Deze week deel 4. inda: "De keerzijde van lan- lijd in het buitenland te ver- k A is het gemis van alle igrijke mensen en dagen V mij in Nederland. Natuurlijk (zo dat ik me heb ingesteld n half jaar zonder familie en Jen te moeten leven. Ik ben d Suriname wel samen met iriendin, maar toch zijn er dagen waarop ik me reali- ilai ik echt ver weg ben van riand. Verjaardagen en feest- izoals de paasdagen zijn hier oorbeeld van. In Nederland (eerst samen met Pint paas- ogaan zoeken in de tuin en olgens aanschuiven aan het breide paasontbijt. Hier is helaas allemaal niet bij en tik tijdens eerste en tweede dag gewoon stage lopen, mitgebreid ontbijt en geen urde eieren maar om half vijf bed uit om eerst zelf te gaan En om vijf uur alle kinde- it bed trommelen om hen te baden, 's Ochtends om vijf het een hele opgave om 25 ren onder de douche te zet poet ik zeggen. Om half zes naar de keuken om tachtig n (witte puntjes) té smeren, rze broden worden gedo- Idoor een plaatselijke bakke- 'helaas pindakaas' bestaat ontbijtbroodbcleg niet uit beleg maar uit hartig. De kin- in Suriname houden niet roet beleg; ze hebben liever rami en hartig beleg. Sardine matensaus wel te verstaan.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 13