larmonie Euterpe jp concours Kunst Cultuur ieuwe expositie in salerie De Lochting rnst en Bobbie in Venray lialezing 'Van jager tot boer' Mexicaanse avond in de Jera Discoparty in De Schaapskooi Goud van Oud Op Ut Tuffelke Balans bijna 2 decennia op de planken Een schare engelen Kinder voorstelling in het Theehuis Mich en Scène in de Evenaar Bibliotheek aan huis In The Flesh in Bonte Koe Expositie bij M'art Niets! Kitsch in 't Podium Dansen voor singles Uitvoering Muziekschool Concert Boekrecensie in Peel en Maas [LEN maas Donderdag 18 april 2002 - Pagina 11 galerie De Lochting aan 02 ugheidsweg 17 in Venray op zondag 21 april een ;t expositie. De expositie |i met een open huismid- van 13-00 tot 17-30 uur end. wordt onder andere werk nd van Geert de Bruyn derijen), Wil Friesen (foto grafie), Jan van der Putten (schil derijen), Marleen van de Steeg (keramische mensbeelden), Bowien Wijffels (schilderijen), Theo van de Werff (hardstenen beelden), Gerry Blok (keramische objecten), Anita Scholte op Rei- mer (schilderijen), Corian de Dreu (schilderijen), Margriet van Berkom (schilderijen/ keramische mannen), Peter van Veggel (objecten), Lonneke Pastoor (etsen). Galerie De Lochting, Laagheids- eweg 17 in Venray, tel: 0478- 585173. Internet: www.artned.nl/lochting Open: zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en na telefoni sche afspraak. populariteit van de Kin- J et helden Ernst en Bobbie ei te stuiten. Ook tijdens neivakantie treden ze in plaatsen in Nederland op. )k in Venray, waar het op zaterdag 27 april te onderen is. Ernst en Bob- ipelen in sporthal De Wet- igde leukste avontuurtjes hun KinderNet 5 tv-serie. zingen ze een heleboel s. Aanvang: 14.30 uur. ikindcren in Nederland ken- ze inmiddels: Ernst en Bob- IJ Ze spelen de hoofdrol in het lerNet 5 tv-programma Ernst, lie en de rest en ze zijn de lopen jaren razend populair irden. Ernst is de betweter, i eerst goed na en doet dan is. Bobbie is heel anders. Hij ijd vrolijk en onbezorgd. Hij eerst en denkt dan pas na en denkt hij helemaal niet. februari 1999 zijn de kinderi- Ernst en Bobbie begonnen "|V optredens in sport- en evene- i'^lcnhallen, onder de titel De en Bobbie KinderNet Show. 6,0 lecember 2000 werd een O- programma geschreven: erjaardag van Ernst. Inmid- hebben ruim 150.000 bezoe- de show van Ernst en Bobbie enfdit. 'optredens vinden plaats om Oaur(zaal open: 13.45 uur), leren in de leeftijd van circa 4 n met 10 jaar kunnen hun :n, met wie ze op KinderNet de spannendste avonturen ren, in het echt ontmoeten rnieten van een waar feest- ramma van circa twee uur, irbroken door een korte Voorverkoop: Coenen 2,1 De populaire kindervrienden Ernst en Bobbie zijn op zaterdag 1 april in sporthal De Wetteling in Venray te bewonderen. Intcrtoys, Hofstraat 5 in Venray. Indien niet uitverkocht zijn de kaarten (9,95 euro) ook op de dag van het optreden aan de zaal ver krijgbaar. Telefonisch reserveren en bestellen: 0900-3005000. Kin deren onder de 1 jaar hebben gra tis toegang. omende zondag 21 april iVenray's Koninklijke Har- nie Euterpe op concours in Brabantse Etten-Leur. Als isorkest dat is aangesloten één van de federaties van liekgezelschappen in Ierland, wordt de harmo- geacht één keer in de vijf deel te nemen aan deze Istrijden. Het belangrijkste lvan deze concoursen is op peil brengen en hou- ivan de kwaliteit van de ismuziek. -Q kwaliteitsniveau's ide blaasmuziek worden drie 'flj ïes onderscheiden, te weten monic-orkesten, fanfares en isbands, die in zes afdelingen iliteitsniveau's) zijn inge- ld. Euterpe komt uit in de één hoogste afdeling, de Ere-afde- Er worden -na het inspeel- di- twee stukken ten gehore racht. Euterpe heeft dit keer ozen voor "Apocalyps II" van Belgische componist Piet its en "Variations on a Korean Folksongeen stuk van de Ameri kaan John B. Chance. keihard werken Op concours gaan betekent kei hard werken. De laatste maanden en met name de laatste weken is het repetitieprogramma sterk uit gebreid, onder andere met afzon derlijke repetities voor de ver schillende instrumentgroepen binnen het orkest. Ook is gekozen voor verschillende lokaties voor de repetities, waaronder het gemeenschapshuis in Overloon, in verband met de akoestische aspecten. Verder heeft Euterpe ter voorbereiding op het con coursoptreden deze maand een tweetal concerten uitgevoerd waarin ook de concoursstukken waren opgenomen. Zo speelde het korps enkele weken geleden met de Koninklijke Harmonie van Horst in het Raaylandcollege en waren de Venrayse muzikanten afgelopen zaterdag te gast in Aarle-Rixtel voor een uitwisse- lingsconcert niet de plaatselijke harmonie De Goede Hoop. generale De generale repetitie vindt komende zaterdag 20 april plaats. Daarvoor gaan de muzikanten naar Overloon om in het gemeen schapshuis de laatste voorberei dingen te treffen. Overigens nodigt Euterpe u van harte uit daarbij aanwezig te zijn om de muzikanten een hart onder de riem te steken. De repetitie is openbaar en uiteraard gratis toe gankelijk. Het gemeenschapshuis ligt pal naast de Theobalduskerk in Over loon en de repetitie begint om 20.00 uur. de concoursdag Op zondag 21 april vindt het concours plaats in Theatër-Con- grescentrum Nobelaer, Anna van Berchenxstraat 2 te Etten Leur. Het optreden van Euterpe staat om 17.15 uur gepland en een uur later zal de uitslag bekend worden gemaakt. De verwachtingen van de korpsleden en hun supporters zijn hoog gespannen! lp maandag 22 april 2002 Jidt de Geschied- en Oud- idkundige Kring Venray e.o. dialezing over archeologi- opgravingen in Venray, het bijzonder in Merselo- tog. Spreker is dhr. Leo Ver- N, conservator bij het Rijks- useuin van Oudheden in Wen. van de belangrijkste menten van de menselijke schiedenis is de overgang van 'leven van de natuur naar het Klucercn van voedsel, kortom 'Ppen met jagen en boer wor- 11 Rond 7500 jaar geleden vond Nk in Nederland plaats, me* Hoe dat nu precies gebeurde en de oorzaak was, bleef lang yj "raadsel. De laatste jaren ech- 1 wordt steeds duidelijker wat reden was voor die verande- W 11 en hoe dat proces is verlo- 1' Het zijn met name ontdek ken rond Venray die daaraan hhen bijgedragen. •- >anaf 1986 hebben archeolo- 1 gewerkt aan het oplossen van raadsel. Daarvoor zijn allerlei Ifavingen uitgevoerd en met Pende resultaten. De bekend ste en belangrijkste is die bij Mer- selo-Haag. Tijdens het onderzoek van collecties met archeologische vondsten kwamen spectaculaire vondsten aan het licht met als hoogtepunt: 'de danser van Wans- suni'. Over al die onderzoekingen, met zelfs een uitstapje naar Nieuw-Guinea en Amerika, zal Leo Verhart op boeiende wijze vertellen. De overgang van jager tot boer blijkt niet alleen voor de prehisto rie van belang te zijn geweest, maar ons ook veel inzichten te verschaffen wat er heden ten dagen voorvalt. Aanvang lezing: 19.30. Locatie: zaal Het Trefpunt in Beukenrode De lezing is vrij toegankelijk voor leden en belangstellenden. Voordat het op Hemelvaartsdag helemaal los gaat barsten, het feest, of te wel Jera On Air, gaan we op 20 april eerst nog even binnen in de Jera de tent op zijn kop zetten! Dit willen we gaan doen met een Mexicaanse avond, dus zorg voor je Sombrero, want verkleed komen is wel een must! Wij zorgen voor de zwoele Mexicaanse tex-mex en feestmuziek, verder zorgen we voor hapjes en andere versnaperingen! Zorg dat je er bij bent op zaterdag 20 april vanaf 20.00u in de Jera'70, de entree is helemaal gratis! Meer info www.yssel- steyn.com/jera70 tel. 0478-541613. Op woensdag 24 april is er in het Theehuis in het Odapark weer een kindervoorstelling: Het vrrrreselijk verrrschrikkelijke avontuur van Cor Kraai'. Op het toneel zien we een supervrolijke Cor Kraai Maar waarom heeft hij nou zo'n goed humeur? Nou, de lente is begonnen en Cor krijgt ook nog eens een cadeau. Zijn oom Henk heeft hem iets opge stuurd voor zijn verjaardag. Ver rast haalt Cor een kristallen flesje uit de verpakking. Wat zou daar in zitten? De eigengereide kraai heeft geen idee. Het briefje zeg nog zoiets als 'nooit openmaken' maar het helpt niet echt. De nieuwsgierige kraaienpootjes heb ben het dopje al van de fles losge schroefd. En dan... grijpt de win- tergeest zijn kans. Maar hoe krijg je zo'n bevriezer nou weer in de fles? Cor Kraai en zijn vrienden zetten alles op alles. Ze weien zelfs het meer dan slome konijn in beweging te krijgen. Een ontroe rende voorstelling vol spannende momenten. Het vrrrreselijk verrrrschrikke- lijke avontuur van Cor Kraai op woensdag 24 april in het Thee huis om 14.00 uur. Leeftijd vanaf 4 jaar. Kaartjes a 4,50 euro in het Theehuis/Odapark. tel. 0478- 513690 of bij het VVV kantoor Venray, tel.'510505. Mich en Scène bestaat, naast zangeres Micheline van Hautem, uit de Vlaamse accordeonist Fre- derik Caelen, gitarist Frank de Kleer en contrabassist Bob Wisse- link. Ze zijn zaterdag 20 april te gast in de Evenaar in Venray. Micheline van Hautem (getogen Gentse) vertolkte filmsongs en acteerde onder andere in Crazy Love (Domenique Derudderej, The Concierge (Barn' Sonnen- feld) en Work (Rachel Reichman). Sinds 2000 woont en werkt ze in New York waar ze regelmatig optreedt in clubs als The Bitter End, CB's Gallery en The Sidewalk Café. Een aantal malen per jaar komt ze over voor concerten in Nederland en Belgié. In 1999 schitterde Micheline in Schotland en Londen in een theaterspektakel gebaseerd op het werk van Jaques Brei. Zij maakte veel indruk bij pers en publiek en dit resulteerde in de First Fringe Award, de Total The atre Award, de Barclay Theatre Award 2000 en een reeks jubelen de recencies. De liefde voor het werk van Brei bezingt Micheline nu in het kwartet Mich en Scène. De band nam begin september 2001 de CD, "Songs of Jaques Brei' op. Deze verkoopt momenteel erg goed. Ze speelden recent o.a. in het VARA TV-programma Kop spijkers van Jack Spijkerman, in AVRO's Weekendcafé (laq. Gode- rie), Dag zondag (Hanneke Kap pen), Mezzo (Robert Long) en in de talkshow van Barend en van Dorp. Voor meer info zie: www, muziekbu ronl Het concert in de Evenaar begint om 21.00 uur. De kaarten in de voorverkoop kosten 12,00 euro en aan de kassa 13,00." euro Reserveren is ook mogelijk via info@deevenaar.nl of telefonisch: 0478-510036. Gereserveerde kaarten kunnen tot'20.30 uur opgehaald worden. De bibliotheek aan huis is er voor iedereen die in de gemeente Venray woont, graag van de bibli otheek gebruik wil maken, maar niet zelf naar de bibliotheek kan komen door ouderdom, ziekte of handicap en ook niemand heeft om deze taak van hem of haar over te nemen. Wat moet u doen als u gebruik wilt gaan maken van deze dienst. U belt met de biblio theek en vraagt naar de betreffen de contactpersoon, telefoon 0478 581970. Er wordt een afspraak gemaakt voor een bezoek waarbij de mogelijkheden van de biblio theek uitgelegd worden. U kunt aangeven welke boeken u bij voorkeur leest. Hierbij heeft li de keuze uit het gehele assortiment van de bibliotheek. Daarna wordt u doorgaans eenmaal per drie weken door een vrijwilliger bezocht, die telkens andere boei ken voor u meeneemt. Voor de bibliotheek aan huis service betaalt u het normale abonne mentstarief inclusief afkoop leen geld. Informatie over onze tarie ven en uitleenvoorwaarden staan in de speciale folder, welke we u op aanvraag toesturen. Heeft u overige vragen over het aanbod van de bibliotheek, neem ook dan contact met ons op. Onze mede werkers staan graag voor u ldaar. Neem ook eens een kijkje op de website www.obvenray.nl. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Zondag 21 april speelt de Noord-Limburgse band In The Flesh in café De Bonte Koe in Venray. De band heeft het spelen in kroegen tot haar handelsmerk verheven. Het kwartet straalt een flinke dosis enthousiasme uit en probeert van ieder optreden een gezellige swingavond te maken. Met covers uit de jaren zestig tot heden, die het beste onder de noemer gitaarrock kunnen wor den geplaatst, timmeren de heren al een respectabel aantal jaren aan de weg. De band speelt muziek, die varieert van The Beatles tot Live. Frank Janssen van De Schaapskooi in Venray houdt op zaterdag 11 mei, op veler verzoek, wederom een groots opgezette discoparty. Muziek uit de jaren zeventig en tachtig staat tijdens dit festijn cen traal. Dit megaspektakel vindt plaats in de tot disco omge bouwde tennishal, met een oogverblindende lichtshow, met vele special effects en een full-colour lasershow. Ook de geluidskwaliteit en - kwantiteit zijn van erg hoog niveau en een lust voor het gehoor. De bezoekers kunnen genieten van muziek uit de jaren zeventig en tachtig, van bands als onder andere Kool and the Gang, Earth Wind Fire, Prince en Donnh Summer. De organisatie heeft voor deze avond de swingende feestband Go For It weten te strikken, een formatie met een uitstekende zan ger en een erg charmante zange res. De drummer en de bassist zor gen samen voor een strakke, rit mische basis. De toetsenist en gitarist geven naast hun begelei ding ook spetterende solo's. Tijdens cle pauzes van de band trakteren cle dj's de bezoekers op muziek van de toppers uit het jaren zeventig en tachtig discotijd perk, soul en funk. De band Go For It begint te spe len om 21.00 uur. Toegang acht tien jaar en ouder. legitimatie ver plicht. De toegangsprijs bedraagt aan de kassa 13 euro en in de voorverkoop 10 euro. Voorver koopadressen: Tennishal De Schaapskooi, tel: 585418, Heeren van Amstel, tel: 580600, Koffiehuys Zowyso, tel: 589821 of sportcafé De Land- weert, tel: 580480. Zaterdag 20 april is het dan zover: cle zevende editie van het Goud van Oud (en nu) Festival en het belooft een groot feest te wor den. Ze starten met cle mannen uit Stramproy The Classics, die met hun o.a. My lady of Spain, Yellow sun of Equador, Pappa Pepone zullen zorgen voor een uitstekend begin. Dan Frans Bau er's neef Jay Jay Bauer, het aan stormend talent met zijn nieuwste single Voor een nacht met jou. De New Four zijn altijd goed voor een feest met o.a, hun hits In ons stamcafé, Halverwege Amsterdam en Bremerhaven en Meisje, ik ben een zeeman en een geweldige opwarmer voor De Sjonnies. Alle harten zullen sneller gaan klop pen wanneer dit kleurrijk trio het podium bestijgt en met talrijke hits zullen ze cle Mèrthal in extase "brengen: Dans je de hele nacht met mij, De Bostella en Blauw van de Sangria. Aansluitend zullen The Gibson Brothers, de mannen uit Martinique, optreden. Direct na hun landing 's middags in Düs- seldorf, zullen ze in Horst aanko men en garant staan voor een geweldig'live-optreden. Ook zul len zij met hun talrijke hits als Come to America, Non-Stop Dance, Cuba, Que sera mi vida en ga zo maar door, voor een gewel dige afsluiting zorgen. Het gehele programma zal ook voor de zevende keer gepresenteerd wor den door Harry Vissers. De voorverkoopadressen zijn: Mikroshop, Grandcafé Coenders, café De Sport, café De Beurs. Inlichtingen: Mikroshop 077- 3970050. Bezoek ook internetsite: http://www. cometo/go udvan- oud De expositie in voormalig speelgoedmakerij M'art aan cle Langstraat 32 met schilderijen en beelden van Jacqueline Hanssen en.Sjef Cox geniet grote belang stelling. De expositieruimte van het monumentale pand leent zich dan ook bijzonder goed voor de kleurrijke zeefdrukken en colla ges van Jacqueline Hanssen, en de mooie, sterk gestroomlijnde ste nen beelden van Sjef Cox. De combinatie, van de twee-, en drie dimensionale kunstwerken sluit naadloos op elkaar aan. 'Verras send goed zelfs', vinden de makers. Het bijzondere drieluik "Vice Versa", voortgekomen uit het "kunst per post" project van de kunstenaars Inge Nabben, Henk Jacobs en Jacqueline Hans sen. trekt veel belangstellende en nieuwsgierige bezoekers. "Vice Versa", bestaande uit 3 doeken van elk lxl.60mtr, neemt een prominente plaats in binnen de expositie. Voor wie tot nu toe niet de kans heeft gezien de expositie te bezoeken kan dit nog tot en met koninginnedag doen. U bent van harte welkom! Openingstijden zijn; vrijdag van 19.00-21.00 uur en zondag alsme de dinsdag 30 april, van 14.00- 17.00uur. Als opwarmer voor Op De Töf- fel 2002 organiseert het Vierlings- beekse jongerencentrum Gryphus in samenwerking met stichting Op De Töffel op zondag 21 april een open podium voor regionale bands: Op Ut Tuffelke. De inzet van Op Lit Tuffelke is een podiumplaats voor het Op De Töffel-festival dat gehouden wordt op zondag 23 juni! Van de zeventien bands die zich voor dit open podium hebben aangemeld zijn er vijf uitgenodigd om het strijdperk te betreden, te weten: Dawn - heftige gitaarrock uit Ven horst; Day After Day - energieke metal uit Leunen e.o.; Ope Horse Town Band - hedendaagse count- ryrock uit Cuijk: Pioneers For Amnesia - eigenzinnige rootsrock uit Boxmeer/Vierlingsbeek: Stoosh - stevige poprock uit Asten e.o. Dit vijftal vertoont ieder een half uur haar kunsten, waarna een jury de winnaar zal kiezen. De volgorde van optreden wordt door loting bepaald. Op Ut Tuffelke vindt plaats op zondag 21 april in jongerencen trum Gryphus aan cle Grotestraat 18a te Vierlingsbeek. Gryphus is geopend vanaf 15,30 uur. De eer ste band begmt om 16.00 uur. De entree voor Op Ut Tuffelke is geheel gratis. Meer informatie over Op Ut Tuffelke is te vinden op internet www.gryphus.nl. Op Ut Tuffelke wordt mede mogelijk gemaakt door Brabant Pop en cle Provincie Noord-Brabant. PINKPOP Tijdens het Pinksterweekeinde vindt in het Zuidlimburgse Land graaf de 33e editie van het Pink pop-festival plaats. Op maandag 20 mei (2e Pinksterdag) wordt er in Landgraaf onder andere opge treden door Lenny Kravitz. Macy Gray, Gomez, Super Furry Ani mals, Kane, Starsailor, Dan Ll-Ann, Black Rebel Motorcycle Club, Five For Fighting, Muse, System Of A Down en Rammstein. Ook dit jaar organiseert het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een busreis naar Pink pop. Voor deze reis zijn nog enke le plaatsen a 72,50 euro (inclusief entree) beschikbaar. Voor meer informatie of opgave kunnen geïnteresseerden bellen met 0478-631802 of 0478-630508 of surfen naar www.gryphus.nl. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Op zaterdag 20 april komt er weer een talentvolle Nederlands talige band naar cafÈ 't Podium. De band die zichzelf Kitsch noemt timmert al een tijdje aan de weg, de laatste tijd met veel suc ces. De vijf muzikanten concentre ren zich op Nederlands eigen werk, van gevoelige pianoballads tot stevige gitaarrocksongs. Naast het eigen werk worden de optre dens aangevuld met covers. Bands die meer dan eens te vinden zijn op de playlist van Kitsch zijn o.a. The Scene, Blof, Het Goede Doel en van De Dijk. Van eigen arran gementen in de covers maken de Brabanders ook graag gebruik en zo gebruikt Kitsch verschillende stijlen en invloeden in haar muziek, die op strakke en kleurrij ke manier op het podium ten gehore worden gebracht. Ereplaatsen zijn er ook al behaald de afgelopen tijd: win naar Heineken Student Music Awards. Voorprogramma's van bands als De Sjonnies, Grot Geschut, De Zingende Fresia's. Ook werden diverse festivals aan gedaan; Trailerpop, Kaaipop en zelfs Belgie heeft haar oog laten vallen op deze band. Kortom veel belovend talent dat u niet mag missen. Zaterdag 20 april, aanvang 22.30 urn-, entree 4 euro. Vrijdag 26 april kunnen singles en alleengaanden elkaar weer in een gezellige en ontspannen sfeer ontmoeten tijdens een speciale Single Party in Dans Partycen trum Janssen aan de Raadhuis straat 6 in Venray. De avond begint om 21.30 uur. Op donderdag 25 april, aanvang 19.00 uur. wordt er in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem een voorspeelavond verzorgd. Deze avond staat in het teken van de'saxofoon, klarinet en dwars fluit. Leerlingen van Henriëtte Mooren, Emile Rutten, Jac Wier mans. Zowel kinderen die in janu ari begonnen zijn, als ook leerlin gen die al veel langer ervaring hebben presenteren .voor het publiek een spetterende avond. En dan is er nog een tweede unie ke gelegenheid om een avond bij te wonen en wel op vrijdag 26 april, aanvang 20.00 uur. Viool leerlingen van Sander Flendrix en pianoleerlingen van Noortje SIuv- ter nodigen iedereen van harte uit. Er is samenspel met CD. Viool en piano van Bach tot Elvis. De docenten zullen ook een stuk ten gehore brengen. De toegang is voor iedereen gratis. Zondag 21 april verzorgt Har monie-Orkest Noord-Limburg een zondagmiddag concert in het grand café van verpleeghuis D n Horstgraaf (Prof. Dubois Stich ting). Dit concert is in de eerste plaats bedoeld voor bewoners en bezoekers van het verpleeghuis, maar iedereen is van harte wel kom. Het orkest werd opgericht in 1991 en bestaat uit muzikanten afkomstig van de hele regio. Flet repertoire bestaat uit licht klassie ke en populaire werken die een zo breed mogelijk publiek aanpre- ken. Zo staan er zondag o.a. wer ken op het programma van Johan Strauss, Franz Lehar, Robert Stoltz, J.P. Sousa. Abba en Glenn Miller. Enkele werken worden gezongen door onze zangeressen met begeleiding van het orkest. De plaats van het concert is Auxil- Iiatrixweg 35 in Venlo en het begint om 14:30 uur. Zondag 21 april om 20.00 uur is er in de schouwburg in Venray een uitvoering van de komedie De uitverkorene'. Toneelgroep Balans heeft alweer haar negen tiende seizoen waarin gestart is met een nieuwe regisseur in de persoon van Peter Leenders. Dat heeft geresulteerd in een avond vullende, sprankelende en verma kelijke voorstelling. Behalve voor stellingen voor volwassenen heeft Balans inmiddels al twee seizoe nen kindervoorstellingen gebracht. In het stuk 'De uitverkorene' beweert Satan bij hoog en laag dat er geen enkel mens op de wereld bestaat die God niet zou verloo chenen als men hem het leven maar zuur genoeg zou maken. De twee grootmachten sluiten een weddenschap af. God is er name lijk van overtuigd, dat er een vrouw is die hem nooit maar dan ook nooit zal verloochenen en dat is de schatrijke zakenvrouw Rose Benjamin. Tijdens de voorstelling wordt het geloof van Rose door God zwaar op de proef gesteld, alle rampspoed komt over haar heen. Ondanks alle ellende wei gert ze pertinent haar God te ver loochenen. Zelfs al haar niet spo rende man en kinderen, een tweeling met een IQ van 160, over beiden verdeeld en een zoon die niet wil deugen haar voorgoed verlaten, blijft ze rotsvast in haar schepper geloven. Eenzaam blijft, ze achter, want ook haar slaafse butler en de enge huishoudster gaan er vandoor. Als God haar zoon iets vreselijks aandoet, begint haar geloof te wankelen... en wordt ze kwaad... ontzettend kwaad. Onlangs verscheen het boek 'Een schare engelen, het boek voor innerlijke harmonie' van de schrijfster Angela McGerr. Dit boek is ook te koop bij Boekhandel Van den Munck- liof in de Grotestraat in Ven ray. Prijs: 16,90 euro. "Een schare engelen, het boek voor innerlijke harmonie' is bedoeld voor degenen die gefasci neerd zijn door het idee van enge len en er zoveel mogelijk over wil len weten. Ten tweede zijn er veel mensen die in hun leven hulp, troost en richting zoeken om stress te bestrijden of moeilij ke situaties te overwinnen. Enge len helpen overal en altijd, of het nu een liefdesrelatie betreft, drang naar succes of het in vervul ling laten gaan van een droom. Dit boek bevat zowel zelfhulpinfor matie als tips en praktische oefe ningen. visualisaties, rituelen en meditaties. Door het hele boek zal men een schare engelen (voor elke dag één) vinden die kunnen helpen bij specifieke situaties.'Soms kan een korte medidatie, misschien met ontspannende achtergrond muziek, erg effectief zijn. In het boek is een suggestie opgenomen voor een eigen altaar of heilige plaats. Het ISBN van 'Een schare enge len' is: 9O.4390.31O.8.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11