'errein voormalige asfabriek ernstig vervuild Aantal verkeersdoden dramatisch hoog Vrijwilligers Hartstichting onderscheiden Moonwagencentrum wint kwaliteitsprijs I ^?enToAng aan -e 1 Ëis&u Tekort huurwoningen ^chtwagen- iuffeurs la Roy wil zijn isolatiebedrijf verplaatsen naar de Hulst II Bi Inbraak in Vierlingsbeek Inbraak Fors minder autodiefstallen in district Venray Woningbouwprogramma ENOVATIE :|EN DAKEN ÏUMINEUZE DAKEN 0OD-, ZINK-, OPERWERKEN 0478-511094 op Support dakwerken V.O.F, Stationsweg 124B Venray-Oostrum^/ zie politie stelt een nader loek in naar de exacte toe- II van een conflict tussen vrachtwagenchauffeurs, rond 08.00 uur op de A73 jie van Blerick. In verband il onderzode zoekt de poli- Jgen. Het gaat om een 59- vrachtwagenchauffeur uit itse Losheim en een 43-jari- ilwagenchauffeur uit Pan- beiden met een trekker •legger. De chauffeurs dinsdagmorgen vanaf de insbaan de A73 op en ;n naast eikaas te rijden ter Je van Boekend. Om ondui- e redenen ontstond er een liet tussen beiden waarover zingen van de beide mannen 0 nlopen. De chauffeurs kwa- w tot stilstand op een vlucht je iken er ontstond een woor- ,V0I risseling. Toen de Duitse 3 'u ffeur een gaspistool op de dandse chauffeur richtte, ,p n hite laatstgenoemde en waar- bi-h wde de politie. Op de A73 ioogte van Venray werden vrachtwagens door de poli- ipgcwacht. Beide mannen len meegenomen naar het iebureau en het vuurwapen lin beslag genomen, evenals patronen. De politie is op [aar getuigen van het rijge- n beide chauffeurs op de fer hoogte van Blerick. Met de inzittenden van een [eVolkswagen (vermoedelijk 1 of Golf) zijn mogelijk getui- eest van het voorval en met name gevraagd con- |p te nemen met de politie Drie vrijwilligers van de Hartstichting zijn afgelopen maandag in het zonnetje gezet voor hun vele verdiensten. Corry Borsser-van Valkengoed uit Merselo en Jan Classens uit Vredepeel werden verblijd met het Gouden Hart van de Nederlandse Hartstichting, terwijl Sjef Fiers uit Venray werd onderscheiden met de zilveren speld van verdienste. Dit gebeurde in aanwezigheid van Monique Dominicus, pro motor van de Nederlandse Hartstichting. Bescheiden, maar heel veel werk verzettend. Zo is Corry Bors ser-van Valkengoed typerend te omschrijven. Ze verloor na nog De drie vrijwilligers werden naast hun onderscheiding ook ver blijd met een bloemetje geen jaar getrouwd te zijn geweest haar echtgenoot en runde vervolgens in haar eentje het loonwerkbedrijf. Ze had wat minder tijd om zich voor de gemeenschap in te zetten, maar dat belette haar niet om vanaf de oprichting van de buurtbus, meer dan 25 jaar chauffeur te zijn geweest. Corry heeft inmiddels ook 25 jaar de collecte voor de Hartstichting in Merselo verzorgd en verdient daarom het Gouden Hart als geen ander. Een bezige bij is Jan Classens uit Vredepeel. Ook hij zet zich al 25 jaar in voor de Nederlandse Hart stichting in de Vredepeel. Ieder jaar opnieuw zorgt hij ervoor dat alles vlekkeloos verloopt en dat de opbrengst in het Venrayse kerkdorp er wezen mag. Vrede peel mag gerust trots zijn op deze harde werker. Naast zijn werk voor de Hartstichting zette de oud-directeur van de basisschool zich ook in als voozitter van de dorpsraad, als bestuurslid van de carnavalsvereniging en binnen de kerkgemeenschap. Ook hij werd door promotor Monique Domini cus van de Nederlandse Hartstich ting verblijd met het Gouden Hart. Als coördinator van de kerkdor pen verzette Sjef Fiers de afgelo pen jaren bergen werk. Vol goede moed en de auto volgeladen met collectemateriaal rijdt Sjef ieder jaar de kerkdorpen af om de col lecte tot een succes te maken. De contactpersonen op de kerkdor pen kunnen altijd met een gerust hart bij hem terecht voor steun en informatie, een rol die Sjef op het lijf is geschreven. Naast zijn bij drage aan de Hartstichting zette Fiers zich ook in als voorzitter van een bridgeclub en is hij nu -nog volop in de weer binnen de Senio renraad en als secretaris van de KBO. Sjef Fiers werd afgelopen maandag verrast met de Zilveren Speld van Verdienste van de Nederlandse Hartstichting. ot begin jaren zestig heeft tan de Gasstraat een gasfa- ck gestaan. Op de plek Jjtr nu isolatiebedrijf De la gevestigd is. Uit een bode- iderzoek, dat in opdracht de provincie Limburg is levoerd, blijkt dat het ter- ernstig vervuild is met de irandingsresten van cokes ls teer en sintels. De la Roy het bedrijf verplaatsen tr bedrijventerrein de Hulst ode gemeente wil er na de isanering woningen twen. bodemvervuiling is geheel ijten aan de gasfabriek die in tn gebruik werd genomen, bodem is zwaar verontrei- weet Richard de la Roy. heeft daarom urgentie. Maar frPUiling is niet zo ernstig dat gevolgen heeft voor het ldwater. Anders was de grond mier gesaneerd." Indien de psarfering volledig wordt evoerd dan zal ongeveer 2000 ieke meter zand moeten wor- jój '^graven. "Dat zijn zo'n vijf- tot zestig vrachtauto's. De kos- kunnen oplopen tot 800.000 1 de bodemsaneringslijst van de provincie stond de locatie aan de Gasstraat voor 2002 op het programma. Maar sinds twee jaar is de sanering van gasfabrieken een rijksaangelegenheid. Omdat de kosten zo fop zijn heeft het ministerie van VROM hieraan een aparte status toegekend. Want anders zouden de grondsanerings- budgetten van de provincie snel zijn uitgeput. De kosten van de bodemsanering komen volledig voor rekening van de rijksover heid. "Normaal is het zo dat eige naar of de vervuiler betaalt. Maar volgens de wet komen alle geval len van voor 1977 voor rekening van de overheid", aldus Richard de la Roy. De grondvervuiling is niet de De voormalige gasfabriek heeft de grond aan de Gasstraat ernstig vervuild. enige oorzaak dat de familie De la Roy haar bedrijf wil verplaatsen. In 1959 werd het bedrijf door Richard's vader Wiel opgericht. De gasfabriek werd gekocht van Limagas en is steen voor steen afgebroken. Met deze stenen werd het woonhuis 'Wiel's huus' gebouwd. De la Roy heeft het woonhuis nu aan derden ver huurd. "We wonen liever niet meer zo dicht bij het bedrijf. Ik heb 24 jaar in dat huis gewoond. Dat ben je dag en nacht met de zaak bezig. Want ieder moment van de dag kwamen er mensen aan voor spullen of om met een borrel zaken te regelen", vertelt Richard. In 1972 werd het bedrijf uitgebreid met de aankoop van de gemeenteloods die bij het bedrijf getrokken werd. Sindsdien is er weinig meer veranderd. Alleen de oprukkende huizenbouw kwam steeds dichter bij. Omdat het bedrijf niet milieu-onvriendelijk is zit het de nieuwe woningbouw van bestemmingsplan Jerusalem niet in de weg. Maar de uitgang van de parkeerkelder is aan de overkant van de Gasstraat precies tegenover het bedrijf geplaatst. "De bereikbaarheid voor klanten en vrachtauto's komt dan in het gedrang. Venray is de laatste jaren naar ons toegegroeid. We hebben altijd een goede relatie met de omgeving gehad. En dat willen we graag zo houden. Bovendien zal binnenkort de bodem gesa neerd moeten worden. Aangezien de vervuilde grond zich onder de vloer van de gebouwen en de asfaltering bevindt, zal er gesloopt moeten worden. We kunnen daar na wel herbouwen maar dat zou kapitaalsvernietiging zijn", zegt Richard de la Roy die met de gemeente in onderhandeling is over bedrijfsverplaatsing. In de gemeentelijke plannen wordt gesproken van een win-win-situ- atie. Op de locatie staan twintig woningen gepland die in 2006 gebouwd zullen worden. De la Roy heeft zijn oog laten vallen op een terrein in de De Hulst II, businesspark Xenter. met een omvang van 5000 tot 6000 m2. Met een showroom, kantoor, snijruimte en opslag. Want de huidige locatie, op een terrein van 3200 m2, staat verdere ont wikkeling van het bedrijf in de weg. "We willen onze activiteiten uitbreiden. Isolatiematerialen zijn volumegoederen die efficiënt moeten worden opgeslagen. Dat kan niet vanwege de hoogte en het dak van de loods. We moeten nu heel creatief met de ruimte omgaan." Jenniskens^ i n s t a II a t i e verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl gen is ten opzichte van 1998 met tien procent gedaald. Het aantal jongeren met een HALT-verwijzing (jeugdcriminali teit) is ook in 2001 gestegen. De norm van 195 verwijzingen werd met een aantal van 260 HALT-ver- wijzingen ruimschoots gehaald. De politie richt zich in 2002 met name op vier speerpunten: jeugdzorg en -criminaliteit (bij voorbeeld in relatie met uitgaan), geweldscriminaliteit, vernieling en beschadiging en verkeersonge vallen met letsel én/of dodelijke afloop. Volgende week wordt ook een nieuw Verkeershandhavings- team geïnstalleerd, dat zich aan vullend gaat bezighouden met de zogenaamde 'helmgrasfeiten': helmgebruik, gordel, rood licht, alcohol en snelheid', om het ver keer nog veiliger te maken. "Dat wil natuurlijk niet zeggen dat bijvoorbeeld woninginbraken en autodiefstallen geen aandacht meer krijgen, maar de cijfers hier van liggen onder het landelijk gemiddelde. Het beleid is een voortzetting van de afgelopen jaren, maar er kan natuurlijk wat geschoven worden in prioritei ten", aldus Martin Weiten. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.t Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkullenweg 11, Ysselsteyn www.directgazon.nl agi ,EN MAAS woningbouwproject joelde van de gemeente iy heeft woensdag een juciale kwaliteitsprijs, r v* cheque ter waarde van euro, voor Limburgse projecten in de wacht ept. De jury was snel met mniem in haar oordeel, liet woonwagencentrum jnnaar was in de catego- oelgroepen'. Veel lof was or deze erg aanspreken- ergangsvorm van woon wagen naar woning, waarbij nadrukkelijk rekening is gehouden met de wensen van de bewoners. De jury vindt dat dit project een erg goed en aansprekend archi tectonisch concept als basis heeft en de identiteit van de bewoners niet verloochent. Opvallend is volgens de jury het gebruik van duurzame materialen die een levensduur van vijftig jaar moet garanderen. Het motto van de werkconfe rentie in Maastricht, die in het teken stond van de regionale volkshuisvestingsplannen in Lim burg, was 'kwaliteit in uitvoe ring'. Er waren prijzen voor projecten die op de meest aansprekende wijze vorm hebben gegeven aan de speerpunten van het provinci aal beleid op het gebied van bou wen en wonen. De gemeente Venray schreef voor deze wedstrijd het nieuwe woonwagencentrum Struikheide en het Franciskanerpark in. In totaal streden 25 projecten van gemeenten en corporaties in twee categorieën ('doelgroepen' en 'herstructurering/upgrading') om de prijzen. Bij de realisatie van het Venray se woonwagencentrum is geko zen voor twee standplaatsen en twaalf vrijstaande woningen in de sociale huursector. De uitgangs punten bij de realisatie van het project waren volgens de gemeente Venray 'een aanvaard bare overgangsvorm van wagen naar woning', 'vrijstaand en betaalbaar' (wens bewoners), 'kwaliteit en volledige integratie in het nieuwe bestemmingsplan, maar geen bedrijfsuitoefening' (wens gemeente), 'gebruik van duurzame materialen, normale levensduur van vijftig jaar en een volwaardige woning' (wens woningstichting). Donderdag 11 april 2002 - Pagina 3 Bij een inbraak in een garagebe drijf aan de Grotestraat in Vier lingsbeek in de nacht van 8 op 9 april is een nog onbekende hoe veelheid gereedschap weggeno men. De daders forceerden een deur. Maandagmorgen in alle vroegte is er ingebroken in een winkel aan het Museumpark in Overloon. Rond 05-30 uur werd een ruit van de-winkel ingegooid, waardoor de dieven binnen kon komen. Uit de winkel werd een kassa met daarin wisselgeld gestolen. De daders, vermoedelijk twee mannen, wis ten met een kleiner model rode auto te onkomen in de richting van de Museumlaan Kt en partijs" tot 1000 personen. ■5B" ons recep.ie.eant aoeken „ijop korte termijn een: Hotel-receptionist(e) (m/v) l ^gastvriendelijk rs en een retnesernatiet^voo^ omgeVing; 5 rïïSeS~« en een gede9en taien- I eSfhetft met Word ^xce^end werkzaam is. De <r zowel door deweekuatoj h van 15.00 tot 23.00 werktijden zijn van 06.30 ton o.uu Sar TjJeg 80a, 5804 AD Venray. Het aantal verkeersdoden in het politiedistrict Venray was in 2001 dramatisch hoog. Was het aantal doden na een aan rijding in 1998 tien en in 2000 vijf, in 2001 waren er maar liefst negentien dodelijke slachtoffers in het verkeer te betreuren. Volgens districts chef Martin Weiten is er geen duidelijke verklaring voor het gestegen aantal aanrijdingen met dodelijke afloop, maar is er zeker geen sprake van een trend. Dat maakte Weiten woensdag tijdens een persconferentie in het districtsbureau aan de Leunseweg in Venray bekend. Uit de jaarrap portage 2001 van het politiedis trict Venray blijkt verder dat het aantal letselongevallen in vergelij king met 1998 en 2000 is geste gen met dngeveer tien procent (aantal ziekenhuisgewonden). In 2001 kon de politie in totaal 107 ziekenhuisgewonden noteren als gevolg van aanrijdingen "2001 is op het gebied van dodelijke slachtoffers een betreurenswaar dig jaar geweest", vindt Martin Weiten, "maar van een drietal gevallen weten we dat er sprake is van zelfdoding en bij één onge val van een hartaanval. Verder kwamen bij één ongeval drie per sonen in één keer om het leven. We willen de cijfers absoluut niet bagatelliseren, maar bekijken we de hele lijn, dan zien we in de hele provincie een daling in het aantal letselongevallen. Cijfers kunnen van jaar tot jaar echter fluctueren." Ook het aantal straatroven liet de laatste jaren een dalende trend zien. Deze trend is ook in 2001 doorgezet. Met negen aangiften van straatroof wordt volgens de Venrayse politie ruimschoots vol daan aan de doelstelling van maxi maal twintig aangiftes op jaarba sis. "Zeven straatroven vonden in Venray plaats. In Gennep was bij voorbeeld geen enkele straatroof te melden", weet politieman Sjors Fassote. "In 1998 waren er nog twintig straatroven. Met de aan houding van een groep jeugdigen is deze problematiek flink gedaald. Straatroof is vooral een specifiek stedelijk probleem." AUTODIEFSTAL Het aantal diefstallen van perso nenauto's is in 2001 spectaculair gedaald van 307 in 1999 en 252 in 2000 naar 197 in 2001. Deze daling is niet specifiek voor Ven ray, maar een ontwikkeling die landelijk te zien is, stelt Weiten. Betere beveiligingsmogelijkhe den, strengere controles aan de oostgrens van Duitsland (richting Polen en Tjechië, red.) en de nau were samenwerking met bijvoor beeld bungalowparken in de regio, camera's en betere verlich ting op parkeerterreinen zijn slechts enkele maatregelen die hun vruchten in de afgelopen jaren hebben afgeworpen. Ook het aantal aangiftes van woninginbraken is gedaald, van 376 in 1998 en 340 in 2000 naar 315 in 2001, ondanks een stijging van het aantal woninginbraken in de laatste vier maanden van het jaar. "Een forse daling in 2001 is de laatste maanden getemperd door een stijging van het aantal inbraken in het laatste kwartaal. Maar als we naar het totaal kijken, dan scoort Venray goed ten opzichte van landelijke cijfers. Het gemiddelde van 6,9 inbraken per 1000 woningen is laag in ver gelijking met jaarlijkse gemiddel den van 15 tot 20 inbraken per 1000 woningen in stedelijke gebieden", aldus Weiten. MISHANDELING Het aantal aangiftes van bedrei ging en/of mishandeling ligt met 376 op ongeveer hetzelfde niveau als in 2000. Ten opzichte van 1998 (308 aangiftes) is er wel sprake van een stijging van onge veer twintig procent. Het aantal bedreigingen (92) bleef vrijwel gelijk in vergelijking met 199.8, maar vertoonde een Vervolg voorpagina "Wonen Venray wil voorlopig niet aan sloop denken. Dat is te rigoureus. We vinden dat er ook andere mogelijkheden zijn om de leefbaarheid in een wijk te vergro ten. Pas indien alle andere maatre gelen niet blijken te werken dan pas komt sloop in beeld." Verste gen is ook niet blij met de opmer king van burgemeester Waals die Brukske vergeleek met de Haagse Schilderswijk. "Want daarmee doet hij de wijk onrecht aan." Ger Verstegen erkent wel dat als de woningmarkt ruimer wordt pan den in Brukske of Veltum slechter verhuurbaar zullen worden. "Maar daarvan is nu nog geen sprake. Er is ook geen enkele leeg stand. De mensen staan nog steeds voor deze woningen in de rij." Het gewenste woningbouwpro gramma in de gemeente Venray luidt als volgt (zie schema). De kerkdorpen hebben een eigen bouwprogramma (de dorpenpot). In de periode 2002-2005 staan voor de dorpen gepland: Casten- ray 15 woningen, Heide 14, Leu nen 28, Merselo 21, Oirlo 11, Oos trum 27, Smakt 3, Veulen 8 en Vredepeel 6. Dit zijn allemaal koopwoningen maar realisatie is/ wel afhankelijk van de stankcir- kelproblematiek. Voor Ysselsteyn staan 50 huizen op het program ma. Hiervan zijn er twaalf voor huur, 23 voor het wooncomplex (wozoco) en vijftien koopwonin gen. Het genoemde jaartal in onder staand schema is het jaar van oplevering. Koop I zijn woningen tot de prijs van 227.000 euro (vijf ton) en koop II zijn duurdere woningen daarboven. 2002 Jerusalem Franciscanerpark Merseïösewég totaal. 135 53 17 koopïl 78 17 De Brabander 30 30 St. Antoniusveld 72 50 22 Totaal 307 160 69 78 2003 Jerusalem (plein) 10 10 De Hoebert 8 8 De Brabander 50 25 25 Marianum/Koik 22 22 Totaal 90 10 55 25 2004 Jerusalem(Contrast) 14 7 7 ibander 102 25 52 25 II Gouden Leeuw 41 41 5 4 Vlierstraat 54 Dr.Kortmannweg 6 6 1 Hóénderstraat 40 40 LTS/MBO 84 30 54 Eikenlaan 40 20 20 Slagerij Drabbcls 28 28 St. Annaterrein 175 50 95 30 Totaal 584 247 147 190 2005 il St. Annaterrein 175 50 95 30 De Gouden Leeuw 69 61 8 De Brabander 115 15 25 75 Goumansplein 67 67 Totaal 426 193 120 113 forse daling (bijna 40%) in verge lijking met 2000 (127). In het beeld van het aantal aan giftes van mishandeling is een constante opgaande lijn zichtbaar van 217 in 1998 en 249 in 2000 naar 284 in 2001. "De geweldda digheid in zijn algemeenheid neemt toe. Dat is ook hier het geval", meent Weltén, "daarbij komt echter ook dat de aangifte bereidheid van de mensen toege nomen is doordat we bijvoor beeld goede afspraken hebben gemaakt met vele instellingen (denk aan convenant met scho len, red.) in het Venrayse. De aan giftebereidheid in Venray is groter dan elders." De huidige situatie met betrek king tot de drugs- en drankover- last geeft volgens de Venrayse politie geen aanleiding voor bij zondere activiteiten. De beheerders van de gedoog de koffieshops in de gemeente Venray worden regelmatig gecon troleerd en houden zich aan de regels. Een relatief klein deel van het aantal meldingen over drugs overlast (ongeveer twintig pro cent) heeft volgens het jaarrap port betrekking op overlast als gevolg van verdovende middelen. Het totaal aantal overlastmeldin- PEEL EN MAAS e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3