ike Boddé, linfonietta en Niahm arsons eede lustrum lera on Air Harold öf LENSSEN Kunst Cultuur Korenfestival in Venray Beierse avond in Oostrum Zomerfestival bij Het Overloons Toneel Kikkers en kunst in de bibliotheek Cleech op bezoek! Natuurtekenen in vier seizoenen Lgramma Schouwburg Venray (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Tienerdisco in Dingus Mallemoer Expositie Rommelmarkt Instrumenten uitproberen Star Trax Schilderijen expositie Chaindogz in 't Podium Penin Boekrecensie in Peel en Maas ,en maas Donderdag 11 april 2002 - Pagina 11 jjret met Mike Boddé, Jeke 'Frans-Hongaarse jerie' met Nieuw Sinfo- Amsterdam en Ierse jjnst met Niahm Parsons, jwburg Venray biedt de Lnde week een gevarieerd met cabaret en e en Ierse muziek. Se'Boddé is op vrijdag 12 ■legast in de schouwburg in jy, aanvang 21.00 uur. Kun [lijder aan Gilles de la Touret- efdesliedje zingen voor je Sje' Wat doe je als je piano Ingaat terugzeggen? Klopt [ii je het heelal kunt kussen ronken bent? Is Rotterdam peen lelijke vrouw, die je [leren liefhebben? Welke ji laten wij in het Neder- K links liggen, harmadietel Jideb schijgspedde? Wat Idie 20e eeuw ons nou eigen- iAcht behalve het duizend- i-doekje? Heb je voor niet fcfd als iemand je naam niet egt? Mag je de stem van de Sme minnares in het theater Ihoren? En natuurlijk: waar- Js verdomme niet gewoon mpioen? En daarom heeft E tweede programma moe- jken; met veel muziek, veel l veel 'improvisatie en een jflitsend pak! iNieuw Sinfonietta Amster- jeelt op zondag 14 april in Jdiouwburg, aanvang 14.30 [liet programma heeft op het ma staan 'Frans-Hongaar- ysterie' met werken van Ëeux, Mozart en Bartok. Een Jorkest dat het hoogst moge- gnivcau in ensemblespel zou dat was het doel waar- 11988 een aantal jonge musi- Jet een passie voor kamermu- |hun krachten bundelden, peel enthousiasme, inzet en idigd spel wisten zij als fciw Sinfonietta Amsterdam' laste plaats in het Nederland- miziekleven te verwerven, fldels is het orkest een veel gevraagde en graag geziene gast op de (inter)nationale concertpo dia. Nieuw Sinfonietta Amsterdam is een veelgevraagd ensemble bij bijzondere projecten. Zo vormde het orkest het strijkershart bij de uitvoering van Stockhauses Grup- pen tijdens de Carte Blanche voor Reinbert de Leeuw, was het in 1998 betrokken bij de Carte Blan che voor Thomas Hampson in het Concertgebouw te Amsterdam en werkte het in 1999 mee aan Stra vinsky's Bijbelse Stukken door de Nederlandse Opera in de regie van Peter Sellars. Het orkest initieerde projecten als de Ag van Alfred Schnittke, de Dag van Frank Martin, de Dag van Martinu, en de Dag van Milhaud, maar ook kinderopera's met Frank Groothof. De Nationale Reisopera vroeg het orkest voor de opera Reigen van Philippe Boesmans. Uit de grote oceaan van zangers en zangeressen die Ierland her bergt komen regelmatig bijzonde re talenten boven. Zo ook Niamh Parsons, een zangers met een 'smoly silken voice1. Niamh houd de traditie van de Ierse liedkunst in ere. En ze doet dat op zo'n oor spronkelijke manier dat ze er wereldwijd de aandacht mee trekt. Met de release van haar tweede solo-cd In My Prime is de naam van Niamh Parsons defini tief gevestigd. Afgelopen jaar maakte de zan geres diepe indruk toen zij te gast was bij het VPRO tv-programma Reiziger in Muziek. Niamh Pars ons is een laatbloeier, want pas na haar dertigste nam ze de stap om professioneel met muziek bezig te gaan. Voor die tijd zong ze inci denteel in verschillende folkgroe- Mike Boddé. pen, maar haar baan op een verze keringskantoor was haar belang rijkste bron van inkomsten. Tot ze de uitdaging niet langer kon weer staan en zich full-time stortte op het zingen van traditionele Ierse ballades. Haar eerste album Black bird Thrushes werd een regel rechte topper in z'n genre en bezorgde Niamh Parsons optre dens in alle delen van de wereld. Geen wonder, want de Ierse zangeres blijkt op dat album een uitstekende neus te hebben voor de krenten in de pap van de rijke Ierse liedtraditie. En ze weet die liedjes ook nog eens heel eigen tijds uit te voeren zonder de authenticiteit geweld aan te doen. Niahm Parsons is op woensdag 17 april te zien in de Schouwburg Venray, aanvang 20.00 uur. jerencentrum Jera '70 in iteyn organiseert op Hemel-, lag 9 mei voor de tiende het succesvolle festival Jera Air. Het tweede lustrum is mee een feit en dat wordt ierd met klinkende namen uit len-én buitenland. Facegrind, rflow, Terrorgruppe (D), 16 Green Lizard en Shandon zullen Ysselsteyn op hun ndvesten laten trillen. De voor- x van Jera On Air was een openluchtfestival met de li Jera Open Air. Na een ingin 1991, waarbij het niet com de juiste vergunningen il te krijgen, vond dit festival 992 voor het eerst plaats. Met «tip van opgedane ervaring en istroming van nieuwe, jonge villigers werd het festival cds professioneler aangepakt, 'te namen die het podium de Hopen jaren betreden hebben io.a. Jovink de Voederbie- Skik, Heideroosjes, Osdorp Pater Moeskroen en de Igende Mannen. De achtste Ik moest helaas voortijdig lopt worden door onweer en •mende regen. Daarna werd loten om het anders aan te ken. Vorig jaar konden de oekers genieten van het nieu- resultaat; een sfeervolle tent open was aan de zijkanten ht men nog steeds lekker bui kon zitten. Feit was dat de naam van het festival niet meer geheel van toepassing was. Er werd gekozen voor een nieuwe naam: Jera on Air. Het Sevenumse Facegrind zal het festival op heftige wijze ope nen met hun agressieve mix van hardcore en metal. Facegrind heeft zijn plek op het festival zelf veroverd door op overtuigende wijze Jera's Fight For Fame te win nen. Als 2e regionale band staat Riverflow uit Horst op het pro gramma. Ze hebben het de afgelo pen negen jaren allemaal al gehoord: schapefolk, confettifolk, punkfolk, folkrock, zuipfolk, folk- a-billy, skafolk, feestfolk. Kortom, een muziekstijl die zich niet mak kelijk laat beschrijven, maar gar- rant staat voor feest. Iets wat je absoluut niet mag missen, zeker ook omdat het een van hun laat ste optredens is. Hierna is het de beurt aan de eerste buitenlandse band. Een van Duitslands grootste punkrockbands, de Terrorgruppe, zal het podium betreden. Ver maard om hun live-optredens brachten ze onlangs hun nieuwe livealbum Blechdöse uit. Het optreden op Jera On Air is een van de weinige optredens op Nederlands grondgebied. Daarna een van de nieuwe sen saties van 2001 met de single Heaven still cries, het uit Zwolle afkomstige 16 Down. Ze stonden Nerdagavond ind tot 21.00 uur KEUKENINRICHTING op afspraak, ook 's avonds vorig jaar o.a. op Lowlands en maakten dit jaar met hun kippen- vel-muzi.ek een zeer goede indruk op Noorderslag. Momenteel is hun nieüwe single Subtle Move ments veelvuldig op de radio te horen. Trefwoorden van deze band die wel eens vergeleken wordt met Radiohead en Smas hing Pumpkins: eerlijk, puur, emotioneel, opwindend en melo dieus. Als hoofdact staat Green Lizard. Deze fantastische band is winnaar van de Zilveren Harp 2002. De band werd in 1994 opgericht door de broers Brian, Willy en Remi. Twee jaar later kwamen daar Jay en Roela bij en wonnen ze de Grote Prijs van Nederland. Nog eens vier jaar later stonden ze op Pinkpop en Lowlands en vorig jaar zelfs op het grote Ros- kilde festival in Denemarken, wat voor slechts weinig bands uit Nederland is weggelegd. In 2000 brachten ze hun zeer succesvolle CD Identity uit. Hun singles Turn Around, Autumn en Down2kl (met Brainpower) waren vaak op 3FM te horen. Voor een spette rend en feestelijk einde zal de uit Italië afkomstige band Shandon zorgen. Deze punkbillyskacore band is in eigen land hard op weg om zeer groot te worden. In de Bene lux speelden zij in het voorpro gramma van de Heideroosjes, ech ter in Italië speelden de Heideroosjes bij hen in het voor programma. Ook zij ontstonden in 1994 en toerden de afgelopen jaren veel door Europa. Ze spelen eind april ook nog eens in Paradi- so in Amsterdam en daarna dus op 9 mei op Jera On Air. De voorverkoop voor het festi val is inmiddels gestart bij OJC Jera'70 Ysselsteyn, Tankstation Ysselsteyn, Cafetaria Forest Yssel steyn, Hans van Bree Muziekins trumenten Venray, PLUS G. van Dijck Landweert Venray en Mikro- shop Horst. Kaarten kosten in de voorverkoop tien euro, aan de dagkassa twaalf euro. Aanvang fes tival is 15.00 uur. Wil jij echter gratis het festival bezoeken? Geef dan antwoord op de volgende vraag: Waar komt de naam JERA vandaan? Mail het goede ant woord naar jeraonair@planet.nl, onder de goede inzenders zullen vijf kaarten verloot worden. Voor meer info, kijk op www.yssel- steyrt.com/jera70 of bel 0478 - 541613. In het gebouw van OJC Dingus aan de Hoenderstraat 10 in Ven ray vindt op vrijdag 12 april een dance party voor tieners (12-16 jaar) plaats. De tienerdisco begint om 19.00 uur en is om 22.00 uur afgelopen. De consumpties kos ten 0.80 euro, verder is er profes sionele begeleiding. De tieners hebben inspraak gehad in de keuze van de muziek, licht, geluid, vormgeving en aankleding van OJC Dingus. Ingang aan de zij kant van het gebouw van Dingus, oude zaalingang aan de Bontekoe straat. De Boven Wijkse Tienerdis co (BWT) tekent voor de organisa tie. Entree: 0,50 euro. Diezelfde avond wordt in OJC Dingus vanaf 22.30 uur het feest 'Hardcore Impact' gehouden, met optredens van de dj's Bassweiler, Die-Moon, Yes-Heads en Ruff Ryder. Entree: 4 euro. OJC Dingus vraagt bezoekers pas rond 22.30 uur te komen in verband met de tienerdisco of in het café te wach ten tot het begin van het feest. Zaterdag 13 april staat vanaf 20.00 uur in het teken van death- metal. Tijdens 'Aprils Evilsfest' staan de bands Fleshbrigade, Laboratory, Sickness, Bloodboil, Pernicious en Mangled op de planken Voor slechts vijf euro vijf keiharde en goede bands in OJC Dingus. Café open om 19.00 uur, zaal open om 20.00 uur. Op zondag 21 april treedt de bekende muziekgroep Mallemoer op in de Mariakapel in Holthees. Het uit zes mannen bestaande gezelschap brengt een gevarieerd programma met volksmuziek uit diverse landen. Mallemoer heeft zich in de regio een geheel eigen faam ver worven door de originaliteit, waarmee de volksliederen wor den vertolkt. Vaak aaneengepraat door een van de leden van de groep worden de grootste dra ma's en de grootste komedies van het leven op luchtige wijze bezongen. Voor de liefhebbers van een luchtig, vroljjk, humoris tisch concert, met af en toe een dikke traan, is een concert met de volksmuziekgroep Mallemoer altijd een bijzondere gebeurtenis, die men niet mag missen. Het concert begint om 15.30 uur. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen en te reserveren via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl, en bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees, de fam. Ermers, Kapel straat 3, tel. 0478-636480 en bij de fa'. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478-636390. Maar liefst dertig Limburgse en Brabantse koren treden komend weekend op bij de regionale koor- dagen in het Raayland College aan de Leunseweg 6, ingang Zuid, in Venray. Tijdens dit festival komen alle genres aan bod. De optredens vinden plaats op vrijdag 12 april van 19 00 tot 22.00 uur en op zondag 14 april van 10.30 tot 19-00 uur. Het korenfestival is georganiseerd door Zangvereni ging Venrode uit Venray in samenwerking met de Katholieke Bond voor Zang en 'Oratorium Vereniging Nederland. De Regio nale Koordagen kunnen, indien een koor dit wenst, gelden als voorronde voor het tweejaarlijks te houden Nederlands Koorfesti val. Op dit festival zal gestreden worden om de titel "koor van het jaar". De jury, die uit drie perso nen zal bestaan, maakt aan het eind van de Regionale Koordagen bekend welke koren verder mogen deelnemen aan de volgen de ronde, n.l. de kwartfinale. Alle koren ontvangen van de jury een beoordeling. De beoordelingscri teria voor koren die deelnemen aan de voorronde voor het Neder lands Koorfestival liggen iets anders dan voor de overige koren. De koren kunnen deelnemen in de volgende drie categorieën: kin derkoren, jeugdkoren, volwassen koren. De muziek varieert van klassiek tot lichte muziek, zowel als a cappella. Zij brengen tijdens dit festival het beste uit hun reper toire ten gehore. Deelnemers zijn o.a.Chrisko, Enjoy together, Cres cendo, Aostrumse Zangkompe- neej, allen uit de gemeente Ven ray en verder uit de regio Gem. Zangkoor en Many Voices uit America, St. Franciscuskoor en Jongerenkoor H, Hart uit Venlo, The Voices uit Blerick Mezzo Forte uit Tegelen en Gem. Koor Wanssum. Houdt u van koormu ziek en wilt u graag komen luiste ren naar de diverse koren, loop dan gerust even. binnen. De toe gang is gratis. Zaterdag 13 april organiseert de Eikenhofkapel uit Oostrum voor de vierde keer een Beierse avond, ook dit jaar weer in en met samenwerking van café-zaal de Karklingel. Om 20.30 uur zal de Eikenhofkapel de avond openen. Zij staan garant voor een zeer afwisselend programma. Het hui dige repertoire bestaat uit dans en amusementsmuziek, Egerlan- der. De kapel is in 1972 opgericht door leden van harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum. Zij bestaat dus dit jaar 30 jaar. Op dit momenteel bestaat de kapel uit 18 leden en staat onder leiding van Gerard Kessels; instructeur is Pieter Poels. Vanaf 22.00 uur zal blaaskapel De Gendergalm uit Veldhoven het muzikale roer overnemen. De kapel heeft een zeer breed repertoire, maar muziek uit Bohemen en Moravie voert de boventoon, aangevuld met moderne blaasmuziek. De Gendergalm trad al eerder op in Oostrum, met zeer veel succes. Deze Beierse avond staat natuurlijk ook weer in het teken van de houtzaagwedstrijden. Een 25-tal teams zal de strijd met elkaar aangaan, zowel dames- als herenteams. Evenals de voorgaan de jaren zal dit weer een span nend en sfeervol gebeuren wor den. Pullen bier, Beierse braadworst, goede blaasmuziek, spannende houtzaagwedstrijden: dit alles zijn de ingrediënten voor een prachtige Beierse avond. De presentatie van de avond is in ver trouwde handen van Peter van Els. Op ludieke wijze weet hij het publiek, de zaagteams en de muzi kanten te bespelen en zodoende een prachtige sfeer te creëren. Om deze avond nog meer sfeer te geven zou de organisatie het op prijs stellen als de bezoekers zoveel mogelijk in aangepaste kle ding verschijnen. Dit geldt uiter aard ook voor de zaagteam. Denk hierbij aan de Lederhose en de geruite blouse. De toegang van deze avond is geheel gratis. In het St. Elisabeth ziekenhuis Venray is in de maanden april en mei een expositie van Nelly Geurts.- Nelly is vooral gefasci neerd door kleuren en vormen, hetgeen ze tot uitdrukking tracht te brengen in haar werkstukken. Boeiende onderwerpen voor haar werken zijn landschap, bloemen, maar ook werken met een futuris tische uitstraling. Voor meer informatie kunt u terecht bij Nelly Geurts, Augustinessenhof 29, tel. 0478581583- Wijkvereniging Landweert houdt op zondag 14 maart van 10.00 tot 14.00 uur een rommel markt in wijkcentrum 't Stekske. Entree: 0.50 euro per persoon, kinderen onder zestien jaar mogen gratis naar binnen. Ieder een is van harte welkom. Het korte cursusjaar van de Muziekschool loopt al weer rich ting einde cursusjaar. Hoogste tijd voor de leerlingen van de basis cursus om allerlei instrumenten uit te proberen. Vanaf september begint dan ook voor deze leerlin gen het instrumentale vocale cursusjaar. Op zondag 14 april is er volop gelegenheid voor alle belangstellenden, dus ook voor jou, ook al ben je geen leerling van de Muziekschool, om allerlei instrumenten uit te proberen. Ben je enthousiast en wil je graag voor een proefcursus inschrijven, dan ben je tussen 11.00 en 16.00 uur welkom in het Kunstencentrum Jerusalem, Heuvelstraat 4 in Ven ray. De nieuwé prospectus voor het cursusjaar 2002/2003 wordt in mei op alle basisscholen van de gemeente Venray en Meerlo- Wanssum aan alle gezinsoudsten meegegeven. Zondag 14 april is een leuke gelegenheid om een eerste indruk op te doen. Daar naast staan er in april leerlingen uitvoeringen op het programma. Donderdag 25 april, aanvang 19.00 uur, presenteren dwarsfluit- klarinet- en saxofoonleerlingen een fantastisch programma en op vrijdag 26 april, aanvang 20.00 uur, is het de beurt aan pianisten en violisten. Beide avonden zijn voor iedereen gratis en je bent van harte welkom. In jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek is er op zaterdag 13 april Club Star Trax, een dans avond vol muziek uit de jaren zeventig en tachtig. Tijdens deze Club Star Trax staan achter de knoppen de dj's Hermanusse Polak a.k.a. The Funk Soul Brot hers. Heerlijke hits en tips uit 'de tijd dat alles beter was', een gulden was een gulden, Oranje nam nog wel eens deel aan een groot voet baltoernooi en Madonna was nog maagd. Ordinaire discokrakers, kille New Wave-klassiekers, onverstaanbare Nederpop en ver geten megahits. Hermanusse Polak maken er samen met U een groot feest van en zullen zeer gewillig zijn waar het verzoek- nummertjes betreft. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt 2,50 euro. Meer informatie over Club Star Trax is te vinden op internet www.gryp- hus.nl. In verpleeghuis Beukenrode in Venray zijn op het ogenblik wer ken te zien van Henny Alkemade, Joke van Dam, Ger de Koster en Betsy van der Zwaan. Dit Venrays schilderskwartet weet in zijn schilderijen ambitie en plezier te verenigen in creatie ve beelden en kleur. Het werk is dagelijks te zien tot 27 april in een aantal gangen. Zaterdag 13 april om 22.30 uur begint Nederlands nieuwste aan winst op het gebied van de blues- rock, De Chaindogz, zijn opwach ting in café 't Podium in Venray. Deze band maakt swingende bluesrock voor alle leeftijden. COVERS Chaindogz speelt eigen werk alsmede covers van o.a. Mike Henderson, The Fabules Thunder- birds, Dr. Feelgood, Stevie Ray Vaughn, Guy Forsyth. Zang en gitaar worden verzorgd door Francis, van hem kan men zeggen: weinig massa, grote inhoud. Chaindogz staat garant voor een avondje stevige blues- rock zoals dit is bedoeld. Langzaam maar zeker komt het jaartal waarin Het Overloons Toneel haar honderdste verjaar dag hoopt te vieren naderbij. Voor spelers, medewerkers, vrij willigers en bestuur tijd voor ver nieuwing; tijd voor verfrissing; tijd voor verjonging; tijd voor nieuw elan... maar ook tijd om eens achterom te kijken. In 1906 stapten de eerste inwo ners van Overloon voor het eerst op het toneel. Nooit kunnen zij hebben vermoed, dat zij reeds in de dertiger jaren grote bekend heid zouden verwerven -niet alleen in Overloon- maar ook ver daarbuiten met toneelstukken als bijvoorbeeld Joseph in Dothan van Vondel en Christus Verwor pen van Jan Vuijsters. In de afgelopen seizoenen kwam de eenakter, zowel als drama en blijspel aan de beurt. Daarna volgde een wagenspel. Reden om dit seizoen te spelen in een openluchttheater. Gezocht en gevonden in Overloon. De Vic- törieklef bestaat nog, althans gedeeltelijk en ligt binnen het ter rein van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon. Met bescheiden trots laten ze weten dat ze van deze unieke gelegen heid inderdaad gebruik gaan maken. Het toneelstuk Trammelant in de achtertuin is door Jan Smeets speciaal geschreven voor opvoe ring in de Noord-Brabantse open luchttheaters. Even ter herinne ring: in 1994 -het 50e jaar van Overloons bevrijding' schreef hij in opdracht van Het Overloons Toneel het stuk 'Dat dorp bestaat niet meer...'. Trammelant in de achtertuin is een toneelstuk met zang, dans en muziek. Het para dijsje achter oma's huis, bevolkt door vele diersoorten en planten, is een juweeltje van natuurlijke schoonheid. Leentje heeft vriend schap gesloten met allé dieren en planten en waar nodig worden ze door haar en oma vertroeteld. Ook andere mensen gebruiken de tuin; echter voor heel andere doeleinden. Langzaam verandert de tuin in een woestenij, waarin weinig meer groeien wil. Er is voor plant en dier niet meer te leven! Is MENS dan toch de vijand van de natuur? De beesten vinden het bij de beesten af en gaan de MENS de rekening presenteren! Hoe dat alles toch eindigt in een groots tuinfeest? Dat weten we pas na afloop. Op zaterdag 1 juni a.s. is de pre mière in het openluchttheater De Victorieklef, gelegen op het ter rein van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon. Ver dere voorstellingen zijn op 1, 16, 29 juni en 7 juli en beginnen om 19.00 uur. Voor deze unieke voorstelling in een unieke omgeving zochten zij naar een unieke wijze van kaartverkoop op unieke plaatsen met een bijzondere aanbieding. Entreeprijs voor jong en oud van 4 tot 80 jaar 5 euro en ver krijgbaar bij de Plusmarkten in Vierlingsbeek en Overloon, maar wilt u een entreebiljet voor de helft van de prijs? Dat kan in de maand april bij de Plusmarkten in Vierlingsbeek en Overloon. Wat u daarvoor moet doen kunt u daar vinden. Vanaf 1 mei zijn de even tuele entreebiljetten verkrijgbaar bij de receptie van Huize Loon in Overloon. De hele maand april staat in de bibliotheek het thema filosofie centraal. Met extra aandacht voor filosofieboeken. In de bibliotheek ligt een speciaal exemplaar van het filosofiemagazine voor de bezoeker klaar, inclusief gratis bij lage met alles over de maand van de filosofie. Voor diegene die niet weet wraar te beginnen met het lezen van filosofieboeken, staan in de bijlage een aantal titels die aange raden worden door de boekhan dels. Aansluitend bij het thema filosofie worden in de bibliotheek schilderijen geëxposeerd, gemaakt door Ellis Terburg. In de etalage en in de vitrines van de jeugdafdeling begint het voorjaar te kriebelen. Te zien is een gedeelte van een grote, zeer gevarieerde verzameling kikkers. De verzameling is eigendom van Marjo Leeuwenborgh, van kleins af aan al gefascineerd door kik kers. Ooit begonnen met een spaarpotkikker van haar dochter, is ze nu gekomen tot een verza: meling van maar liefst 628 kik kers. De kikkers zijn afkomstig uit diverse landen en van zeer uiteen lopende materialen gemaakt. Een verzameling die zeker de moeite van het bekijken waard is. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Graag tot ziens. Aanstaande zondag speelt de talentvolle Venrayse rockband Cleech in De Bonte Koe. Geinspi- De Spaanse kunstenaar Louis Penin exposeert van zondag 7 april tot en met 19 mei in kunst salon Sir Harald Art aan de Hout straat 17 in Venlo. Bezoekers kun nen genieten van een bijzondere retrospectieve solotentoonstelling van de in Madrid geboren Penin. reerd door bands als The Delfto- nes. Limp Bizkit e.d. maakten de drie heren ook al gauw een aantal eigen nummers. Dit allemaal in een wat afwisselende stijl, varië rend van harde grunge tot rapach tige teksten tot de richting punk/metal. Cleech is voorname lijk bekend bij de liefhebbers van stevige rock in deze regio, maar Bart, Joris en Theis zullen binnen kort wellicht heel-Nederland ver overen. Cleech, zondag 14 april, 20.00 uur, entree 2,50 euro. Onlangs verscheen bij Tirion Uitgevers het boek 'Natuurtekenen in vier seizoe nen' van Maria Rademaker. Dit bijzondere boek is ook ver krijgbaar bij Boekhandel Van den Munckhof in de Grote straat in Venray. Veel tekenaars vinden hun inspiratie in de levende natuur, bron van zo veel aantrekkelijke onderwerpen. 'Natuurtekenen in vier seizoenen' brengt smaakvol in beeld hoe planten en dieren overtuigend kunnen worden weergegeven. Aan de hand van allerlei natuurlijke onderwerpen die per seizoen zijn gerangschikt, komen alle praktische aspecten van dit veelzijdige onderwerp aan bod. 'Natuurtekenen in vier sei zoenen' is boeiend en instructief voor zowel beginnende als gevor derde tekenaars. De levende natuur omvat- oneindig veel aan trekkelijke onderwerpen en is daarmee een bron van inspiratie voor vrijwel iedere tekenaar. Dit smaakvolle boek brengt duidelijk in beeld hoe planten en dieren overtuigend kunnen worden weergegeven. Aan de hand van allerlei uiteenlopende onderwer pen, die per seizoen zijn gerang schikt, komen de praktische aspecten van het natuurtekenen aan bod. Daarbij krijgen sfeer en beleving eveneens veel aandacht. Boeiend en instructief voor zowel beginnende als gevorderde teke naars! Het ISBN voor 'Natuurteke nen in vier seizoenen' is 90.213.3170.5. De prijs is 13,50 euro.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11