Kunst Cultuur |(iev Koor in Ichouwburg Venray Harold LENSSEN Jong talent in 't Podium Masters of Maiden uitsmijter Merlinpop Gestolen gezicht Toneel in Maashees Cats don't bark Pentagon swingnight Party-Bush D'n Oldtimer Dansen voor singles VENRAY RUIMT OP KORTINGEN TOT 60% Doe mee met het Literair Café j-jzonder cabaret en Ierse klanken Is uw keukenapparatuur of werkblad aan vervanging toe? OM in Time witch Boekrecensie in Peel en Maas KEUKENINRICHTING High Tea met Fluitkwartel ConFour Zondag 31 maart (eerste paas dag) gaat het inmiddels welbeken de popfestival Merlinpop weer van start. Vijf bands zullen de jon- gerensoos de gehele dag doen beven op haar grondvesten. Het traditionele Merlinpop heeft in de loop der jaren een behoorlijke furore weten op te bouwen in de regio en omstreken. De drukke, gezellige sfeer en de muzikale kwaliteiten van die dag zijn teke nend voor het festival. Net als vorig jaar heeft het Merlinpopco- mitee besloten buiten op het gras veldje weer een overkapping te laten bouwen en zet, net als voor gaande jaren, volleybalclub Set-up zich weer in voor een bewaakte garderobe. De band Slik uit Kerk- rade zal met hun New-metal de spits afbijten rond de klok van 15.00 uur. Deze band won een maand geleden de in Merlin gehouden, talentenjacht Knokken om te Roldkuh en veroverde hier door de poleposition op Merlinp op. Bijna geheel voorzien van eigen werk zullen de Zuid-Limbur gers de zaal flink opwarmen voor de tweede act Operation Irie. Deze band afkomstig uit Horst en Sevenum heeft het afgelopen jaar flink aan de weg weten te timme- Inter-action heeft weer iets nieuws: Party-Bush, en dat wordt gehouden op vrijdag 29 maart vanaf 21.00 uur in café D'n Oldti mer. Wat is Party-Bush? 'n Look a like van o.a. Sugar-Lee Hooper en Tina Turner; twee optredens van een half uur, twee optredens van 20 minuten, de rest wordt ver zorgd door een drive-in disco theek. Vrijdag 29 maart kunnen singles en alleengaanden elkaar weer ontmoeten tijdens een speciale Single Party in Dans Partycen trum Janssen aan de Raadhuis straat 6 in Venray. De avond begint om 21.30 uur. ren in de regio en misstaat daar om niet op een festival als Merl inpop Operation Irie speelt alleen maar covers van de punkband Operation Ivy (tegenwoordig Ran cid) en zal voor de ware liefheb ber een geweldig optreden zijn. De derde band was de uit Lierop afkomstige viermansformatie Vegas. Deze band liet het afweten en daarvoor in de plaats komt het Amsterdamse trio Lemmon. De band, al vaker te horen op 3FM, zal met haar rockrepertoire de Merlinpopbezoekers trakteren op een swingend optreden. Na Lem mon is het de beurt aan Riverf- low. Het zijn zeker geen onbeken den meer in Limburg en hebben buiten o.a. diverse optredens met Rowwen Heze een grote en spec taculaire livereputatie weten op te bouwen. Ierse folk on speed wordt hun stijl ook wel eens genoemd. Kortom een band met een hoog het-dak-dat-moet-er-af- gehalte. Als headliners van de avond zullen de mannen van Mas ters of Maiden hun show presen teren. Een geruime tijd is het stil geweest rondom de band maar ze zullen laten zien dat de band nog sterker staat als voorheen. Covers van de meest legendarische hard rockbands als Iron Maiden, Meg- adeth en Halloween vliegen op bijna authentieke wijze om je oren. Voorman Pepijn weet als geen ander hoe publiek behan deld wil worden en daarom is dit voor de tweede maal op Merlinp op de ultieme afsluiter van het gezellige festival in Merlin in Meerlo. De presentatie is in han den van Marijn Poels. Sluis §>L&dcr Lederen kleding voor dames en heren Grotestraat 41 Tel. 0478 - 568 415 "De hoge beuken stonden onbewogen in rossen herfstgloed bij het blauwe meer. De scheemring gloeide, en duizend blaren vlogen Geluidloos door de gulden atmosfeer". Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 19 april a s. sturen naar het Secretariaat, Rochusstraat I, 5801 RR Venrav. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de jüiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke is tar.daai n - rdnïjdéüsd feest lijk zitting rond de uitreiking vandc,;Rat«Ise!ige- Roos gehüldigd. Uit reacties, die hel Literair Cafe regelmatig krijgt, '.blijkt dat velen ia Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zon der dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de ie plaats. Maar ook wan neer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdie nen. Weer vielen er goede oplossingen in de brievenbus bij het secretari aat, weer werden er telefonisch de juiste antwoorden gegeven. Na de tweede ronde is de stand: de dames L. Colsen, R. van Daal en R. van Dommelen en de heren j. Craghs en A. Leijssen 20 punten en mevrouw Hanna van Beek 10 punten. Het juiste gedicht van de maand februari droeg als titel: 'Het kind, dat wij waren" en was van de hand van Edgar du Perron. Het is een bekend gedicht met heel beroemde beginregels. Wij, mensen, leven 't heerlijkst in een verleden, dat teruggaat naar de kindertijd, naar de tijd, waaraan wij onze eerste herinneringen dan ken. Het is de tijd dat wij nog vele plannen maakten, die we nooit uit- ieü. Het v i- ei' tij i i spe n en verwondering om het be In het sextet van dit sonnet beschrijft de dichter de foto .van het kind, dat de volwassene ooit was. Toen reeds was er die donkere blik en dat vreemde wantrouwen. Het kind in hem is reeds lang verdwenen, daar moeten wij bedroefd om zijn, nu wij leven tussen 'dode' heren en mevrouwen. Het kind dal wij waren - R. du Perron Wij leven't heerlikst in ons verst verleden: De rand van het domein van ons geheugen, de leugen van de kindertijd, de leugen van wat uij zouden doen en nimmer deden. Tijd van tinnen soldaatjes en gebeden, van moeders nachtzoen en parfums in vleugen, zuiverste bron van weemoed en verheugen, verwondering en teerste vriendlikheden. Het is het liefste portret aan onze wanden, dit kind in diepe schoot of ivijde handen, met reeds die donkre blik van vreemd wantrouwen. 't-Eenzame, kleine kind. zelf hing verdweneriy dat mf zo fel'en reedloos-sbms -.bewenen, tussen de dode heren en mevrouwen. De eerstvolgende activiteit van het literair café vindt plaats in de schouwburg. Liefhebbers van het werk van Louis Couperus zullen dan aan hun trekken komen. José de Ruiter staat daar in haar eentje borg voor! Datum: donderdag 18 april. Aanvang: 20:00, uur. Op donderdag 30 mei, eveneens om 20.00 uur is Fleur Bourgonje de gast van het literair café.. Plaats: Theehuis, St. Odapark. Ook deze avond; mag u niet missen! Als extra activiteiten in het kader van "de Waan", de manifestatie over Kunsten Psychiatrie melden'wij nu reeds: Zondag 26 mei, 11.30 uur in het Theehuis: Anita Bijvoets zingt gedichten van Berius Aafj'cs.:, En zaterdag 29 juni. 20.00 uur, in de schouwburg van St Anna: De hoer en de moordenaar door de Volksopera van Amsterdam. Noteer dus! Als u donateur wil worden van het Literair Café Vénray-regio - mini male bijdrage van 15.90 Euro per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entree- kosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over "het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretari aat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Telefoon: 0478-582948. Voor de maand maart is de opgave EL EN MAAS Donderdag 28 maart 2002 - Pagina 11 Café 't Podium staat zaterdag 30 maart in het teken van twee optredens van jonge talentvolle bands. Zo rond de klok van 22.00 uur begint de avond met de uit de regio Venray afkomstige band Whiffit. De band speelt een erg veelzijdig repertoire van alternati ve tot rockmuziek, met hier en daar wat 60's invloeden, dat op de vorig jaar gemaakte cd Dirty Hands is vastgelegd. Dit repertoi re bestaat veelal uit eigen num mers en wordt aangevuld met covers, onder andere van de band Soul wax. De band heeft al flink wat live-ervaring opgedaan in het regionale kroegen- en sozencir- cuit en probeert nu, onder meer door het meedoen aan talenten jachten, ook buiten de gemeente Venray voet aan de grond te krij gen. Tweede band van de avond is het uit Haarlem afkomstige The Sheer. De band speelt catchy pop songs en heeft een erg energieke podiumpresentatie. Bart van Liemt, zanger, gitarist, songwriter is de spil van de band. Zijn muzi kale inspiratie haalt hij uit de Brit se poprock uit de 60'er jaren en de Britpop revival begin 90'er jaren. Wat hieruit voortvloeit zijn vrolijke, soms ingetogen, energie ke popsongs die bewijzen dat Britpop nog lang niet dood is. Als je ze met andere bands zou moe ten vergelijken denk dan aan een kruising tussen Supergrass en Oasis. De band bestaat nu pas zo'n anderhalfjaar in de huidige samenstelling, maar heeft al erg veel bereikt. In maart 2001 werd een demo opgenomen. De reactie hierop was goed. De podia reageerde positief, maar ook de pers heeft een goed woordje over gehad voor de The Sheer. Ook bij de radio is The Sheer regelmatig te gast geweest. Naast de lokale radiostations in de ver schillende steden, is de band ook op nationale radio verscheidene malen te horen geweest. Zo heb ben ze een interview en een akoe stische sessie gedaan bij Isabelle (3 FM) en werd er op volle sterkte een optreden bij BNN 4 live (Radio 2) gegeven. Tevens is The Sheer regelmatig te horen geweest bij BUZZ (3 EM), dit van wege de deel name aan de 'Pop slag 2001, waar zij de gedeelde eerste plaats behaalden voor het mooiste liedje dat afkomstig is van demo-inzendingen. In decem ber 2001 is The Sheer te gast geweest bij Kink FM waar een optreden voor 2 Meter Sessies is gedaan. Het jaar 2002 is ook bij zonder goed gestart voor The Sheer. Dit blijkt onder meer uit de uitnodiging voor Noorderslag, waar de nationale top wordt ver zameld om aan het begin van het jaar een goed beeld te geven van de Nederlandse popmuziek. Hier na zijn .ze ook nog uitgenodigd om een optreden op 3FM te ver zorgen bij het VPRO programma 'Club Lek'. In het verdere verloop van 2002 zal de band nog veel van zich laten horen in de regio tij dens haar 'Meet The Sheer-tour' die aanstaande zaterdag 't Podium aandoet en in oktober ook nog eens het Zomaarpop festival in Oirlo. |n bijzonder paasconcert van Kiev Koor, Iers klanken van d en cabaret van Kommil Foo Vlaanderen. Drie prachtige (Stellingen die de komende k in de Schouwburg Venray en zijn et befaamde Kiev Koor is in [tin Nederland. Dit koor uit ckraine is een prominent ver- jwoordiger van Russisch rfodoxe kerkmuziek. Speciaal het oog op de paasdagen ft het koor een fascinerend gntmma samengesteld. Het ma'vrede' zal tijdens dit con- iniim aandacht krijgen. 1990 werd in de jonge repu- >1: Oekraïne het Kiev Koor I fricht door oud-leerlingen van PjotrTsjaikovski Conservatori- Het gevarieerde en uitdagen- repertoire van de Oekraïense hüdoxe kerk verdiende alle dacht. De Oekraïense volks- iziek moest ook aan bod nen, gecombineerd met idern repertoire van componis- als Dmitri Bortnianski en em Vedel. Vanaf 1992 treedt jkoor zeer succesvol op. |ct Kiev Koor won een groot Ital prestigieuze prijzen waar de belangrijkste zijn: de eer prijs aan de Internationale ipetitie van Russisch ortho- se Muziek in Hajnuwka, Poelen ^ljS)3). Drie jaar later, ook in Haj- Ih'ka, de prijs voor het beste r van de laatste tien jaar. Haj- ika is het belangrijkste con- rs voor koren met Russisch lodoxe muziek, Winnen in luwka betekent: de beste ter lid zijn! de genoemde Poolse ïrscheiding heeft het Kiev diverse andere prijzen in de H gesleept in o.a. Duitsland, nden Groot-Brittannië. :t koor is een graag geziene op uiteenlopende festivals en in 1997 opgetreden in de emde Carnegie Hall in New Gedurende deze tournee men in het Witte Huis voor patenfamilies en tevens op receptie van de Verenigde is. Het Kiev Koor komt met :ekere regelmaat naar Neder- en wordt hier meestal letter- n figuurlijk bewierookt. Don- g 28 maart in de 'tis weer zover. Live-radio van- [Sporlcafé de Wetteling, dins- 2 april van 20.00 tot 22.00 Een unieke gelegenheid om os aanwezig te zijn bij een uit- nding van Omroep Venray. U at dan zien hoe radio gemaakt ordt en tevens genieten van ede live muziek. Dinsdag 2 ril is dat M.O.M. Omdat er festal op maandag gerepeteerd )rdt betekent M.O.M. (in 't dia- :t) 'Mej op Moandag'. Een jaar tien geleden namen enkele irayse muzikanten het initiatief hun talenten samen te voe- M.O.M. is het klinkende Itaat. Behalve de repetities die voor de naam was het ook li aardige bijkomstigheid dat ft café vlak bij de repetitieruim- op maandag open is. Inmiddels bben de vijf heren plus één een goed gevarieerd reper- opgebouwd. Uiteenlopen ode typische jaren '70 muziek I recente goed in het gehoor lig- fnde popsongs, die met veel ithousiasme gebracht worden, tra mooi is dat de meeste num- ïs met', meerstemmige zang uit voert! worden, Al met al een ondje radio met fantastische Kiek. De bezetting: Riny Spo- zang; Hans Schambergen, "ig en gitaar; Hans Loeffen, har; Bert Janssen, zang en toet- Dolf Verbeek, zang en bas; arcel Spoler, drums. ke van, hoe kan het anders, paniek als er een president op bezoek komt. Niemand heeft deze afspraak in zijn agenda staan. Dit leidt tot de nodige verwarring. Een actiegroep verhoogt deze ver warring nog eens en zorgt zelfs voor ware paniek. Al bij al dus genoeg ingrediënten voor een geslaagde uitvoering. Op zater dagavond wordt om 7 uur het doek voor de eerste keer geo pend, op zondagmiddag gebeurt dit om 15.00 uur. Kaarten a 3 euro (jeugd t/m de basisschool betaalt de helft) zijn verkrijgbaar aan de kassa. De voorstellingen vinden plaats in Plein '27 te Maas hees. Bij uitgeverij De Kern is onlangs het boek Gestolen gezicht, het leven van een jonge vrouw in Kabul, ver schenen. Latifa werd in 1980 geboren in Kabul. Als levenslustige tiener leefde ze in vrijheid en droomde ze ervan journaliste te worden. Haar vrije tijd bracht ze door met vrienden, praten over mode, films kijken en naar popmuziek luiste ren. Dan, op 27 september 1996, nemen talibansoldaten Kabul in. Plotseling zijn de straten verlaten, telefoons afgesloten, valt de radio stil. En vanaf dat moment is de zestienjarige Latifa een gevangene in haar eigen huis. De eenvoudig ste en meest fundamentele vor men van vrijheid worden haar ontnomen. Haar school wordt gesloten en de burqa wordt haar standaard uniform. Latifa heeft nog nooit een sluier gedragen, maar haar ongeloof dat ze daartoe gedwon gen wordt, maakt als snel plaats voor angst, nadat ze er getuige van is geweest dat een meisje als zijzelf tot bloedens toe afgeran seld wordt op straat. Haar ver grijp: het dragen van witte schoe nen die zichtbaar onder haar burqa uitkomen. Worstelend met een overweldi gend gevoel van wanhoop en hul peloosheid vindt Latifa uiteinde lijk een manier om zich te verzetten. In mei 2001 vlucht ze met haar ouders naar Europa om haar getuigenis over de verschrik kingen van het talibanbewind te laten horen. Met pijnlijke eerlijkheid beschrijft Latifa hoe haar wereld uit elkaar valt, in naam van en fanatieke geloofsvorm die ze niet begrijpen kan. Haar stem getuigt van verloren onschuld, maar ook van vastbeslotenheid om te leven in vrijheid en hoop. Het boek is geschreven is samenwerking met Chékéba Hachemi. Gestolen gezicht is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray en kost 14.98 euro. ISBN: 9032508563 voor prijzen en meer informatie: Stayerhofweg 2B 5861 EJ Wanssum Tel. 0478-53 90 20 Fax 0478-53 90 21 Bel voor een afspraak toSCHEEEB BBSS SIEMENS Pelgrim-<8*. Op zaterdagavond 6 april en zondagmiddag 7 april wordt door de jeugd van Toneelvereniging Maashees een heus blijspel op de planken gebracht. Wat enkele jaren geleden is begonnen als een voorzichtig ini tiatief is ondertussen uitgegroeid tot een trouwe groep jongeren die met veel plezier elk jaar hun vorderingen aan het publiek wil len laten zien. Op verzoek van de spelers zelf is onder leiding van een geheel Maashese regiegroep is dit jaar gekozen voor een avond- of middagvuUend blijspel. Het stuk speelt zich af op een kan toor van het ministerie van Ver keer en Communicatie. Er is spra- Schouwburg Venray. Aanvang: 20.00 uur. Cran Als je aan de rand staat val je eraf, zo voelt het soms aan de westkust van Ierland waar de natuur ongerept is en de muziek nog authentiek. Dit geheel nieuwe programma van Cran gaat voor een belangrijk deel over de schoonheid van het land, de mensen die er wonen en de klanken die er te beluisteren zijn. Van Keltische traditionals tot lokale liederen over verloren lief des, heimwee naar vervlogen tij den en het genoegen van een goed gevuld glas bier. Cran heeft zich de afgelopen jaren bij een alsmaar groeiend publiek geliefd weten te maken door hun intieme shows en mee slepende muziek. Het karakteristieke stemgeluid van Sean Corcoran wordt sterk ondersteund door de uileann pipes (Ierse doedelzak) van Ronan Browne en de fluiten van Desi Wilkinson. Meerstemmige songs worden afgewisseld met een zeldzame instrumentale vir tuositeit. Cran is niet alleen een groep die de aloude tradities van Ierland bezingt, maar ook daadwerkelijk opnieuw laat beleven zoals wei nig anderen dat kunnen. Dinsdag 2 april: aanvang: 20.00 uur. Op tweede paasdag, maandag 1 april, wordt er in het Theehuis van het Odapark in Venray een High Tea gehouden. Deze High Tea, met verschillen de soorten thee en bijbehorende hapjes, zal muzikaal worden omlijst door Fluitkwartel Con Four. De leden van het kwartet zijn als docenten verbonden aan muziekscholen in Eindhoven, Nij megen en Valkenswaard en beslo ten naar aanleiding van een docentenconcert in 1998 tot de oprichting van ConFour. Sinds november 2001 bestaat ConFour uit Hetty Boeijen, Peter Arts van der Zanden, Elly Nijenhof en Joyce Meuwisen. Naast klassieke muziek heeft ConFour zich gespecialiseerd in kamermuziek en lichte muziek. Deze combinatie komt tot uiting in hun repertoirekeuze, variërend van Barok tot Jazz en omvat ruim drie eeuwen muziek geschiedenis. ConFour verzorgde concerten op diverse podia in Nederland en Duitsland. In de toekomst wil ConFour graag concerten gaan geven met muziek voor vier flui ten en hard. De High Tea in het Theehuis is van 14.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 16,00 euro per persoon inclusief thee en hapjes. Zondag speelt de Limburgse band Cats Don't Bark in café De Bonte Koe in Venray. Marco Kooien, Marcel Versteeg, Henk Smeets en Roger Palmen vonden elkaar in 1996 en zijn thans actief als coverband in kroegen en dis cotheken. De bandervaring is groot, want de mannen speelden in o.a. The Game, The Wauze, Girls Walk By, The Fog en Smiths onian. Het repertoire bestaat voornamelijk uit top 100 num mers uit de jaren 70 tot eind jaren 90. Kenmerkend zijn de swingen de drum en bas, aangevuld met melodische en pakkende gitaar partijen. De stem van Marcel doet denken aan grootheden als John Hyatt en James Brouwn en verder staat hij garant voor zeer veel entertainment. Cats Don't Bark zullen nummers brengen van o.a. De Dijk, De Scène, Living Colour, The Kinks, Lenny Kravitz, U2, Santana, Vitesse, James Bromen en Doe Maar. Aanvang 21.30 uur Voorafgaand aan deze avond orga niseert De Koe een Pentagon Swing Night. Zaterdagavond o.a. muziek uit de tijd dat het oude Pentagon zijn gloriedagen beleef de en natuurlijk tappen wij de onvergetelijke pullen. Zondag 7 april speelt Clemens van de Ven in De Bonte Koe. Kommil Foo Lof der waanzin Kommil Foo is de absolute cabaret-top uit Vlaanderen en dat is niet verwonderlijk: ze spelen geweldig viool, piano en gitaar, ze zingen prachtig (ruw en hees) en hun grappen en grollen doen zalen bulderen van het lachen. Cabaret dat raakt: heftig, zonder compromissen en nergens mee te vergelijken! Lof der waanzin is het vijfde programma van de broers Walschaerts... de titel spreekt voor zich! Woensdag 3 april. Aan vang: 20.00 uur. Kommil Foo vormt de abslo- tue cabarettop. FQto: Wolf Wolf

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11