Froger topact Muziekfeesten Merselo "De beste artiesten zijn de grootste verliezers" |ohn van der Heijden: Dit is een aardigheidje De Zwaan terug op zijn plaats Voorjaarsconcert Venrode luziekfeesten it. Catharina Grieks feest CERRITS I COACHING €099 Mode koopzondag Op zaterdag 23 maart wordt er een Griekse feestavond gehouden in partycentrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat 5 in Venray. Tijdens deze avond kunnen bezoekers met volle teugen genie ten van Griekse muziek van het duo Ellines en van een Griekse maaltijd die verzorgd wordt door restaurant Sirtaki, Het feest begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19-30 uur. De avond is zowel voor leden als niet-leden. Entreekaarten zijn tot 20 maart te verkrijgen bij mevr. A. Bosma, Sambastraat 21, Venray, tel. 384226. Denkt u vaak aan anderen en heeft u het gevoel er zelf "bij in te schieten"? Bent u bang om fouten te maken? Ervaart u een hoge mate van stress in rela ties op uw werk en privéleven? Durft u niet "echt" te zeggen wat u denkt, vindt of voelt? Heeft u soms het gevoel overgeleverd te zijn aan de wil van anderen? Loopt u warm voor onderwerpen, die uw functioneren verbeteren, neem dan deel aan het: HUMANAGEMENT-PROGRAMMA Dit programma kunt u zowel individueel als groeps matig volgen. Voor meer informatie: 0478-588083 Jenniskens^. i n s t a IJ a t i e verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl NEGATIEF KWIJT?! MAAK NU (10/15) FOTO VAN FOTO SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Ook APS in 1 uur Driekapellenshow en multicultureel festival Honderddrieëntwintigste jaargang - week 11 - donderdag 14 maart 2002 EN MAAS Afgelopen zaterdag is door stichting cultuurgoed Vaat69 de gerenoveerde zwaan terugge plaatst op de gevel van Hotel de Zwaan. Tien jaar geleden werd hotel De Zwaan grondig ver bouwd en de zwaan die op gevel prijkte, verdween in een vuilnis container. Chris Janssen zag dit en heeft de zwaan gered van de ondergang. Stamtafel Vaat69 heeft vervolgens de zwaan onder haar hoede genomen en gerenoveerd. De originele Zwaan staat nu in 't Freulekeshuus te pronken. Om toch de gevel van Hotel de Zwaan te kunnen sieren is er een replica gemaakt die is ondergebracht bij de stichting cultuurgoed Vaat69. Voor onderhoud van het schilder werk werd een sponsor gevon den, schildersbedrijf Chris Janssen. Dit bedrijf en de spon soring zijn enkele jaren geleden overgenomen door Schilderwerken Gerard Reijnders bv. De Zwaan was na enkele jaren toe aan een grondige onderhouds beurt. Nadat het houtwerk van De Zwaan door Henk Hoedemakers grondig is gerepareerd heeft Gerard Reijnders deze weer goed in de verf gezet. Vaat69 is alweer bezig met een volgend project, namelijk het opknappen van de kiosk op het St. Annaterrein. Venrode heeft een verjongings kuur ondergaan. Zondag 24 maart is het 'vernieuwde koor', in nieuw uniform, te zien en horen tijdens een voorjaarsconcert in het Kunstencentrum van Jerusalem aan de Heuvelstraat 4 in Venray. Het Jongemannenkoor en de Ray Stabbingsingers uit Weert treden dan ook op. Het concert begint om 11.30 uur, de entree is vrij. Venrode heeft een nieuw, modern reper toire. Het popkoor presenteert deze zondag dan ook een geva rieerd programma. Onder leiding van dirigent Max Smeets brengen de 47 dames onder meer Easy living van Uriah Heep, You're the inspiration van Chicago en This is the moment uit de musical Jekyl and Hyde ten gehore. Daarnaast staan twee gastoptredens op hel programma. Het Jongemannenkoor uit Weert onder leiding van dirigent Noël Seerden brengt vooral lichte muziek ten gehore. Noël is geen onbekende in Venray. Hij was van 1995 tot 1998 dirigent bij Venrode. Het derde optreden is van de Ray Stabbing Singers, ook uit Weert. Dit koor was al eerder te gast bij een concert van Venrode en zingt eveneens onder leiding van Max Smeets. Enkele jaren geleden is Venrode bewust een nieuwe koers gaan varen. Men wil laten zien dat koormu ziek óók modern en vernieuwend is. Zo kan een br.eder publiek genieten van mooie koorzang, Om deze nieuwe koers mee uit te stippelen trok Venrode dirigent Max Smeets aan. Hij is in het dage lijks leven muzikaal directeur van het Ballet van Vlaanderen in Antwerpen. Tijdens het voorjaars concert treden acht nieuwe leden voor het eerst op met Venrode. het NOB in Hilversum, dat eerder hun doeken schilderde, niet thuis gaf. Lichtman Jack Koenen van Normaal, uit Nieuw-Bergen, bena derde mij toen om het decordoek inclusief diverse extra decorstuk ken te vervaardigen." Van der Heijden was toen net enkele jaren als grafisch vormgever werkzaam. Het verzoek van Normaal was een uitdaging voor hem. Met de nodi ge portie bluf 'dat doe ik dage lijks' ging hij aan de slag om enke le weken later een vijftien bij vijf meter groot doek met als thema een 'boerenopstand' aan de Achterhoekse formatie te over handigen. "Het was destijds een perfect stukje reclame voor me. Later heb ik nog diverse andere doeken voor Normaal vervaar digd. Daarnaast heb ik ook nog de hoes voor hun cd 'Vulgaris Magistralis' van ontworpen. De opdracht voor Normaal leverde indirect ook een eerste contact met de dialectband Rowwen Hèze op. De Limburgse band legde bij hem het verzoek neer om het decordoek voor de concerttour Station America te schilderen. In een grote loods in Wanssum klaarde hij de eerste klus voor Limburgs trots uit America. Sindsdien is de Venraynaar contacten blijven onderhouden met de bandleden. Op de vloer van de huiskamer van zijn woning aan de Wilhelminastraat werkte hij de afgelopen weken aan het nieuwe decordoek voor Rowwen Hèze. Deze week ging het eindresultaat richting America om dit seizoen de jongens van de Limburgse dia lectpop te vergezellen tijdens optredens in zalen en feesttenten en op festivals. "Een dergelijk doek schilderen is een bepaalde discipline waarbij je speciale John van der Heijden geeft de concerten van Rowwen Hèze dit jaar een Venrays tintje theaterverf en vlamdovend, geïmpregneerd doek gebruikt. Het leuke aan dit doek is dat het tijdens optredens gedeeltelijk fun geert als projectiescherm waarop met een beamer beelden worden geprojecteerd van het 'Rowwen Hèze-wereldje'," Van der Heijden ziet zijn 'kunst stukje' niet als opstap naar eeuwi ge roem, naar naam en faam in de popwereld. "Ben je gek, dit is een aardigheid. Het leuke is dat ik me weer eens in mijn passie, als illu strator, kan uitleven. Een terug keer naar het verfpalet in een tijd dat je als vormgever alleen maar achter de computer zit. Verder is het aardig om met die jongens van Rowwen Hèze in contact te blijven." •mend weekend houdt har- iie St. Catharina weer de jaar- muziekfeesten. Ook dit jaar verdeeld over drie dagen een rieerd programma opgesteld. Ijdagavond wordt de spits door Het Puppies irkest. Ruim elf jaar geleden )nd er in het muzikale nest e Steeg iets moois. Twee len uit het beroemdste café- lalelftal van Leunen, FC de ontdekten dat zij de weke- feesten in "de Pub" af en toe ;etelijk konden maken door op te luisteren met live «Ziek. Wilbert Wild Voice' ;s en René 'Cobra' Smedts i en speelden met hun ir en puppieorgel, de sterren de hemel. Later kreeg het 'etal ondersteuning van John is, Jan 'One. Eye' Voermans, cert 'the Director' Jacobs. Jos |roovy' Koenen en Math 'Keep ICool' Vullings. In de regio wor- M grote en kleine partijen vol ''«gave en met hart en ziel plat- cspeeld en De Puppies raakten eer en meer bekend bij jong en ld. Telkens opnieuw staan de tonnen te glunderen als ze zien tohun trouwe fans aanwezig zijn dit vol overgave meehelpen om je zaak weer op de kop zetten. Sinds jaar en dag staal nog steeds én ding voorop; Wilde komme peule bej Het Puppies Msorkest, zurg dan dat ge allied "itr plezier het dan de rest. a'erdagmiddag is de middag oor de kinderen, een clown zal ')n grappen en grollen vertonen, 'aar de kids en hun ouders zich °stelijk mee zullen vermaken. ö°k de zaterdagavond staat als ®en huis. Zingende kastelein 'tert Pelzer zal zijn stem laten l0rc'i en ook de Ysselsteynse for- totie Going La Paz geeft een j^htige show weg. Geert's repertoire is Nederlandstalig met een zeer hoog meezinggehalte en alles wordt op de originele toon hoogte gezongen. André Hazes, Rene Froger, Rob de Nijs, Marco Borsato, Ben Cramer en Lee Towers vormen een greep uit de Nederlandse artiesten die hij ver tolkt. Ook in het zingen van bui tenlandse nummers is hij zeer ervaren. Eén van zijn sterkste kan ten is het zingen van nummers van Joe Cocker. Verder heeft hij op zijn repertoire ondere andere Frank Sinatra, Tom Jones, Neil Diamond, Elvis Presley, Ray Charles, Peter Maffay en Andrea Bocelli. Going La Paz is een band in de traditie van de befaamde Blues Brothers. Memphis Soul, New York Funk, Chicago Blues en Graceland Rock 'n' Roll maken van elk optreden een swingende show. De band heeft een traditio nele line-up: Gitaar, drums, bass, toetsen en natuurlijk een spette rende blazerssectie vormen het muzikale hart van Going La Paz. Bijgestaan door twee zangeres sen, neemt de ervaren bandleider Big Horny Hank hel vocale gedeelte voor zijn rekening. Gedurende de show van Going La Paz zult U merken dat de zaal meer en meer onderdeel wordt van het podium en dat het publiek meer en meer onderdeel wordt van de act. Zondagmorgen zal blaaskapel Die Fröhlichen Rubensammler uit Leunen een optreden verzorgen en 's middags is er voor het tweede jaar een Open Podium waar talenten afkomstig van binnen en buiten de grenzen van gemeente Venray hun kunsten zullen vertonen. Locatie is dit jaar de loods aan de Steegsepeelweg bij Laanboom kwekerij Michels in Heide. Meer informatie is te vinden op www.leunen.nl/harmonie Zondag 24 maart staat in het teken van mode en winkelen. Tijdens de modekoopzondag zetten de ondernemers van Winkelcentrum Venray hun deuren gastvrij open. U kunt dan van 12.00 tot 17.00 uur uitgebreid winkelen in het sfeervolle Venrayse cen trum. Bovendien zijn er gedu rende de hele middag mode shows. Op de Grote Markt showen modellen de allernieuwste voor- jaars- en zomermode voor jong en oqd. De kleding is speciaal voor deze gelegenheid geselecteerd uit de collecties van de Venrayse mode zaken Berden Mode, Lifestyle en Van Oorschot Mode. De shows beginnen om 13-00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur en duren ongeveer een half uur. Wie na al dat winkelen toe is aan een hapje of een drankje kan daarvoor terecht bij een van de vele horecagelegenheden in har tje Venray. Lekker genieten van de zondag. En als de zon schijnt zijn er moge lijk al terrassen open. Parkeren in het centrum is tijdens de mode koopzondag gratis. René Froger is de topact van de Muziekfeesten Merselo, die op vrijdag 17 mei van start gaan. Vier dagen lang staat Merselo in het teken van muziek, dans, (kinderJactivi- teiten en gezellige terrassen. De muziekfeesten beginnen op vrijdag 17 mei met een après-ski party met medewerking van de populaire dj Erik Dikeb (bekend van Big Diet) en het Cool Down Café. Zaterdagavond 18 mei staat in het teken van René Froger, die met zijn show en bekende hits de temperatuur en de stemming in de feesthal ongetwijfeld tot grote hoogte zal laten stijgen. De Driekapellenshow op zon dag 19 mei is niet meer weg te denken uit het programma. Die Reifholzkapeile uit Boven- Leeuwen, de Crombacher Muzikanten uit Kerkrade en Die Fidelen Rosenthaler uit Merselo zijn dit jaar van de partij. Het multicultureel festival Merselo Grenzeloos vindt plaats op maandag 20 mei, van 12.00 tot 19.00 uur. Bezoekers kunnen genieten van een groots buitenge- beuren met veel muziek, dans, kinderactiviteiten en terrassen. Op het einde van de route komen ze in een feesthal, waar doorlopend erg bekende groepen zullen optreden, zoals bijvoor beeld Grupo Melao uit de Dominicaanse Republiek, Da Gaia (musique du monde Amsterdam) en Rebecca Atanga met Kologomuziek uit Ghana. De kaartverkoop voor de Muziekfeesten Merselo start op zaterdag 16 maart. Inlichtingen en telefonisch reserveren: P. Rieter, tel: 0478-546597 L. Ploegmakers, tel: 0478- 546362 De populdire zanger René Froger is op zaterdag 18 mei in Merselo te bewonderen Voorverkoopadressen: VW Venray, Music Store Deurne, VVV Boxmeer, The Readshop Venray, V/d Munckhof BV Venray, Mikro Shop Horst, De Lekkernij Merselo. (door Marijn Poels) Een plaatsje op Nederlands grootste festival Pinkpop, 3400 Euro aan studiotijd ging de band Reflexy zondag in het Maaslandcentrum Elsloo aan de neus voorbij. Vijf Limburgse bands stre den om de eerste plaats tij dens de finale van het jaarlijk se Nu of Nooit-festival. Onder de vijf winaaars van de eerder gehouden voorronden zat ook de Venrayse hip-hop formatie Reflexy, ondersteund door een volle tourbus met regionale aan hang. Veertig Venraynaren togen opgewekt naar het Zuid- Limburgse plaatsje Elsloo om daar de Venrayse band te steunen tij dens de finale van Nu of nooit welke jaarlijks wordt georgani seerd door Stichting Popmuziek Limburg. Gewapend met, door de fans gemaakte, spandoeken en luidkeels geschreeuw vanuit de zaal begonnen de twee rappers muzikaal ondersteund door dj Goodlife enthousiast aan hun half uur durende set. Zo streden de energiekelingen met hun Nederlandstalige hip-hop voor de felbegeerde eerste plaats waar mee ze een plaatsje op Pinkpop in de wacht zouden konden slepen. De concurrentie was echter veel te groot voor de Venraynaren want gezien de jurybeoordeling, waarbij gelet werd op presentatie, techniek, algemene indruk en ori ginaliteit, bleek het laatste facet Inrayse vormgever schildert decordoek Rowwen Hèze -"S>i TI j» tt Limburgse band Rowwen je opent volgend weekend r 2002 met concerten in 2 maart) en Meijel (23 irt). Na de succesvolle tertour, die onlangs werd (oten, betekenen de beide Éerten de aftrap voor het we seizoen. De concerten istivals en in feesttenten komend jaar een ways tintje. Vormgever n van der Heijden 'teken- I alweer voor de vierde |al, voor het vijf bij vijf r grote decordoek van de esvolle Limburgse band. John van der Heijden van JH0 Vormgevers in Venray jicht: al eerder diverse concert- leken (veldtochtdoeken) van naai schilderen. Dat is alweer :n jaar geleden. "De band i in de problemen omdat ze de kop te kosten en werd Reflexy- waarschijnlijk gezien als een te slappe imitatie van Osdorp Posse. Ondanks het warme support van de 40 meegereisde fans werd de plaats op Pinkpop ze ruim schoots uit handen genomen door de band Supergroover die vooraf al door velen werden getipt als mogelijke winnaar. Deze band behaalde in de voor ronden al de meeste punten van alle vijf finalisten. Reflexy hoeft echter niet te wanhopen. De beste artiesten van Nu of Nooit blijken immers altijd de grootste verliezers te zijn. Tot nu toe heeft geen enkele winnaar van Nu of Nooit mogen genieten van langdurige landelijke bekendheid. Reflexy kan moed putten uit de Noord-Limburgse punkgroep Heideroosjes. Ooit tweede op Nu of Nooit banen zij zich nu een weg naar een glansrij ke toekomst met perspectieven in heel Europa. Zo ook moet het De Venrayse band Reflexy ivist de vijfde plaats te behalen tij- dens het popfestival Nu of Nooit. I Venrayse Reflex)', ondanks alle kritiek van buitenaf, lekker haar eigen gang blijven gaan en blijven doen yaar ze goed in zijn, Jammer voor de band was dat het publiek geen beoordeling mocht geven want, gezien de reacties van hun trouwe fans in de zaal, had dat waarschijnlijk toch tot een-andere uitslag geleid.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 17