emeenteraadsverkiezingen enray in beeld lauwelijks erschuiving in leerlo-Wanssum Ouderwets stemmen met een rood potloodje itslag van eerlo-Wanssum CDA houdt slechts drie zittende raadsleden over Linskens (PvdA): Geen compliment voor college" WKÊÊÊÊÊKÊBÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊIÊÊÊÊ 19,10% 31,53% Donderdag 7 maart 2002 - Pagina 7 Een teleurgestelde Jan Driessen (CDA) geeft zijn reactie op de verkiezingsuitslag. ginigEL EN MAAS Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Met gemengde gevoelens kijkt Bert Linskens naar de uit slag. "Dit is zeker geen compli ment voor het college. Het CDA krijgt een ongelooflijke zwiep. De partijen die zich afgezet hebben tegen het col lege, die hebben het gewon nen. Ik had gedacht dat de PvdA meer zou profiteren van het wegvallen van D66." Onze twee zetels zijn naar Van de Vorle en Samenwerking gegaan", concludeert Hans Teu- nissen (D66) die de verkiezingen heeft laten schieten.En daar. baal ik nu wel van", lacht Teunissen. "Want als wij hadden meegedaan dan hadden we nu ook vijf zetels gehad.". Bert Linskens geeft aan dat zijn partij niet per se op het pluche hoeft te zitten. De PvdA werd ver rast door de nummer zeven- Ahmet Kocyigit die Henk Bis- schops (vierde) de zetel ontnam. Het CDA werd compleet door elkaar gehusseld. De nummer vijf Rein Dupont haalde het niet en de raadsleden Henri van de Ven (8e), Jan Reintjes (9e) en Ed Cadirci (10e) vielen buiten de boot. Van de huidige fractie werden alleen de beide wethouders Driessen en Heidens herkozen plus fractie voorzitter Ton Teeu wen-Peeters In Brukske was de opkomst traditiegetrouw minder dan in de andere stembureaus. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Vrijwel alle gemeenten in ons land zijn voorzien van stemmachines. Er komt. geen potlood meer aan te pas om je stem uit te brengen. Behalve in de gemeente Meerlo-Wans- sum. Daar moesten de stemge rechtigden woensdag tijdens de gemeenteraadsverkiezin gen nog op de ouderwetse wijze een stem uitbrengen: met een rood potloodje. Dat gebeurde overigens zonder enige vorm van protest. "We heb ben altijd zo gestemd en weten niet beter", liet één van de oudere inwoners bij het Meerlose stem bureau in het gemeentehuis weten. Meerlo-Wanssum is een van de laatste gemeenten in ons land waar nog handmatig wordt gestemd. Als het aan burgemeester Joep Hahn en de wethouders Leo Bete- rams en Sjaak Derikx en de amb tenaren van Meerlo-Wanssum had gelegen had deze gemeente wel degelijk zes stemcomputers aan geschaft. Tot tweemaal toe stelde het college de gemeenteraad voor om voor de aanschaf van stemma chines geld beschikbaar te stellen. Maar de raad van deze ruim zevenduizend inwoners tellende gemeente aan de Maas bleef kop pig en wees het voorstel van amb tenaren en college van de hand. Niet nodig en te duur, was het argument. En dat hebben de dames en heren vrijwilligers op de zes stem bureaus en de ambtenaren die de verkiezingen organiseren woens dagavond geweten. Want stem men met een computer betekent dat vijf minuten na sluiting de uit slag helemaal bekend is. In de zes stembureaus van Meerlo-Wans sum werden rond de klok van negen uur gisteravond de bussen In de gemeente Meerlo-Wanssum werd woensdag nog op de ouderwetse manier gestemd: met een rood potloodje en ouderwetse stemhokjes! geopend en de stembriefjes eruit gehaald. Een voor een moesten de biljetten worden geteld, per partij en per kandidaat. "Als niemand zich vergist is het binnen een uur tje gepiept. Maar als er ergens een foute telling is kan het heel lang duren. Dan moet er weer worden herteld", kregen de vrijwilligers van het stembureau te horen tij dens een informatiebijeenkomst. Hoe dan ook, met of zonder stem computer, ook in Meerlo-Wans sum is een nieuwe raad gekozen; met een rood potloodje! N rdf De gemeenteraadsverkiezingen 'bben in Meerlo-Wanssum lang etzo'n grote verschuiving opge- verti als in Venray. De huidige CDA en Progressieve jbinatie, hebben qua zetels ivertje gewisseld maar verliest ;n stemmen. Net als in Venray moest het CDA inleveren en ging van zes naar vijf zetels. De zetel die verloren ging, kwam bij coali tiegenoot PK terecht die van vier naar vijf zetels steeg. Gemeente Partij '93 handhaafde zich op twee zetels terwijl PvdA en WD elk haar enige zetel in de raad behield. Ook in Meerlo-Wanssum daalde de opkomst, aanzienlijk zelfs. Ging in 1998 nog 68,2% van de stemgerechtigden naar de stem bus, dit jaar was dat slechts 63,38%. 4. IW 1 zetels DA 1302 stemmen 5 K 1160 stemmen 4 BP 712 stemmen 2 - vdA 252 stemmen 1 (VD 259 stemmen 1 otaa 3685 stemmen 13 pkomstpercentage: 63,38

Peel en Maas | 2002 | | pagina 7