Oude en nieuwe gemeenteraad vergaderen Gemiddelde toegangstijden poliklinieken zichtbaar Big Diet bij De Sprank Wakker Dier wil koe in de wei wm Waardering voor Mark Lipman De binnenkomer van de week Bekendmakingen gemeente Venray ;e opi Kap- vergunnin verleen Collecte reumafonds Werkgroep Behoud De Peel Inf o-a vond over reuma 31 PEEL EN MAAS Donderdag 7 maart 2002 - Pagina Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het herbouwen van een bedrijfswoning aan de Haag 33 te Merselo tnv J.M.P.M. Poels, Veldstraat 28 te Mer selo; - het bouwen van een werk- tuigenloods aan de Beekweg 83 te Venray tnv P.J.M.R. Kusters, Hoopweg 38 te Venray; - het vergroten keuken en berging aan de Vicarieweg 16 te Leunen tnv A.K.M. Smits, Vicarieweg 16; - het bouwen van een berging aan de Hagelweg 38 te Ven ray tnv A.W. Rooijakkers, Hagelweg 38; - het veranderen van de zol der aan de Grote Markt 23 te Venray tnv H.P.J. Frans- sen, Grote Markt 23. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een woning aan de Ghünenbeek 4 te Oostrum tnv C.G.G.M. Camps, Herenpasweg 3 te Oostrum; - het vergroten van de woning aan de JofFerspas 3 te Oostrum tnv M.J. Verste gen, Jofferspas 3; - het bouwen trainings/africh- tingshal voor paarden aan de Rouwkuilenweg 16 te Ysselsteyn tnv F.C. van Rosmeulen, Rouwkuilenweg 16; - het veranderen horecapand aan de Henseniusstraat 9a te Venray tnv D. Armut, Pioenstraat 16a te Duiven; - vergroten woning aan de Marjolein 30 te Venray tnv W.A.C. Bovee, Marjolein 30; - het vergroten van de woning aan de Rosa Manus- straat 11 te Venray tnv H.L.C.M. van Montfort, Rosa Manusstraat 11 - het bouwen van een berging aan de Walstro 6 te Venray tnv A.M. van Stokkem, Wal stro 6; - het vergroten en aanpassen woning aan de Mastbos 7 te Venray tnv T.J.H. Draaisma, Mastbos 7; - het bouwen bedrijfsgebouw (fase 2) aan de Spurkterweg 83-85 te Venray tnv H.H.M. Maessen, p/a Metaalweg 5 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Inspraakverordening gemeente Venray verzoek om vrijstelling bestem mingsplanvoorschriften ex artikel 19.1 Wet op de Ruimtelijke Ordening Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Venray maakt bekend dat een verzoek is ont vangen van M.A.M. Bos voor het uitbreiden van een disco theek met een berging en nooduitgang welke gelegen is aan de Jan Poelsweg l2 te Ysselsteyn. Aan dit verzoek kan alleen medewerking worden verleend indien vrijstelling wordt gege ven'van de voorschriften van het geldend bestemmingsplan. Ter voorbereiding op het collegebesluit liggen de op het verzoek betrekking hebbende stukken met ingang van 8 maart 2002 voor een periode van twee weken ter inzage op het gemeentehuis van Venray. Inwoners en personen die een belang hebben in onze gemeen te kunnen gedurende de ter in zagen legging schriftelijk hun zienswijze aan ons kenbaar maken. Op grond van de verordening bestaat tevens het klachten recht. Tot 3 mei 2002 bestaat de mogelijkheid om schriftelijk een klacht in te dienen over de wijze van uitvoering van deze inspraakprocedure. Openbare kennisgeving Monumenten verordening Met verwijzing naar artikel 10, lid 4, van de Monumenten- verordening 2000 gemeente Venray brengen burgemeester en wethouders het volgende ter algemene kennis. Vanaf heden ligt bij de infor matiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis gedurende 14 dagen ter inzage: - de aanvraag om vergunning volgens artikel 9 van genoemde monumenten verordening -voor de wijzi ging van gemeentelijk monu ment Grotestraat 26, 5801 BH Venray. Gedurende deze termijn bestaat de mogelijkheid om zienswijzen over deze aanvraag bij ons naar voren te brengen. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw- meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewer king te verlenen. - het veranderen bedrijfsge bouw aan het Keizersveld 8 te Venray tnv Van Lipzig Alu minium Systemen, Keizers veld 8; - het wijzigen van de gevel aan de Grotestraat 40 te Venray tnv Sanders Venray B.V., Postbus 48 te Oss; - het bouwen van een vlees varkensstal aan de Veulense- waterweg 7 te Veulen tnv A.J.M. Classens, Veulense- waterweg te Veulen; - het uitbreiden van de woning aan de Vingerhoeds kruid 32 te Venray tnv H.G. ten Broeke, Vingerhoeds kruid 32; - het plaatsen van een tuin huisje aan de Kempweg 107 te Venray tnv K. van Koer- ten, Kempweg 107; - het bouwen van een honde nasiel aan de St. Jozeflaan 2 te Smakt tnv VOF Goumans- Hermus, St. Jozeflaan 2. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 8 maart 2002 gedu rende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieks diensten. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele beden kingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 7 maart 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De genoemde meldingen en alle op de meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnen gekomen van: - J.H. van Dijck, Castenrayse- weg 35 te Castenray voor het van toepassing worden van het Besluit melkrund- veehouderijen milieubeheer aan de Casten rayseweg 35 te Castenray; - Cl000 van Hout, Veltumse Kleffen 48 te. Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieu beheer aan de Veltumse Kleffen 48 te Venray; - N.V. Nederlandse Gasunie, Postbus 19 te Groningen voor het van toepassing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Witte Vennenweg 6 te Oostrum. De meldingen kunnen worden ingezien van 7 maart 2002 tot en met 21 maart 2002 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 7 maart 2002 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Door het college van bun meester en wethouders kapvergunningen verleend vo 1. H. Michels, Deurnese* 158, voor 8 populieren i.i borktor in bomen. 2. Gemeente Vehray voor l&C eiken i.v.m. slechte conó hockeyveld Sportpark Wieën. Voor nadere informatie kun contact opnemen met de afi ling Publieksdiensten via 523333, die bereikbaar is tijdi de openingstijden op maam van 12.00 tot 20.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag 09.00-13.00 uur. Bezvns tegen verleende vergunn kunnen worden ingediend het college van Burgemees tel.1 en wethouders tot uiterlijk weken na publicatie. ichv De gemeenteraad vergadert op woensdag 13 maart 2002, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis van Venray. elangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: Onderdeel A: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Vaststelling agenda. Onderdeel B: 4. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. Onderdeel D: 5. Terugblik op de raadsperio de 1998 - 2002. 6. Afscheid van de leden van de Gemeenteraad. 7. Sluiting. Na afloop van de raadsvergade ring is in de burgerzaal voor eenieder de gelegenheid om onder het genot van een hapje en een drankje persoonlijk afscheid te nemen van de ver trekkende wethouders en raadsleden. De gemeenteraad vergadert op donderdag 14 maart 2002, aanvang 19.00 uur, in het femeentehuis van Venray. lelangstellenden zijn van harte welkom. De agenda is als volgt: Onderdeel A: 1Opening. 2. Beëdiging van de nieuw benoemde, bij raadsbesluit van 13 maart 2002 toegela ten, leden van de gemeente raad. 3. Mededelingen. 4. Sluiting. UCHTllU I NNF t SEVEIUM TEl. 077-41)111 J5-( «ii. ,n imi.'B». ê'en oei 'We winden er geen doekjes om'. Met die veelzeggende woorden onthulde Guy Pee- ters, voorzitter van de Raad van Bestuur, tijdens de open dag in het St. Maartens Gast huis in Venlo een groot kleu rig bord met daarop de 'gemiddelde toegangstijden poliklinieken' per specialisme van de ziekenhuizen van Venlo en Venray. "Hiermee willen we de patiën ten meer duidelijkheid bieden over de toegangstijden. Daarnaast moet het een aansporing voor ons zijn om het in de toekomst nog beter te gaan doen", aldus Pee tere. Een belangrijk uitgangspunt van het ziekenhuisbeleid is erop gericht dat vanaf eind 2002 de patiënten binnen twee weken op het poliklinisch spreekuur van de specialist terecht kunnen. Dat is ver beneden de landelijke streeftijd, die bij 21 dagen blijft steken. Om te kijken of onze plan nen daadwerkelijk worden gere aliseerd, worden de borden maandelijks geactualiseerd, zodat iedereen de stand van zaken per specialisme op de voet kan vol gen. Uit de gegevens op het bord blijkt duidelijk dat bepaalde spe cialismen zich nog extra moeten inzetten om de streeftijd daadwer kelijk te realiseren, terwijl andere aT ruim binnen de marge zitten. De kleuren geel, blauw, wit en rood accentueren nog eens extra hoe de vlag erbij hangt. Zo staat geel: voor 0 tot 14 dagen, blauw: voor 15 tot 21 dagen, wit: voor 22 tot 35 dagen en rood: voor 26 of meer dagen. Wat betreft de klinische wacht tijden gaat het ziekenhuisbeleid ervan uit dat het eind 2002 moge lijk moet zijn de patiënten binnen vier weken een operatieve ingreep laten ondergaan nadat zij het diagnostische traject hebben doorlopen. Momenteel is een bord met de toegangstijden voor de klinische afdelingen in voorbe reiding, dat ook een plaats zal krij gen in de hal van de ziekenhui zen in Venlo en Venray. Ook mensen uit Venray en omgeving kunnen dit jaar meedoen aan Big Diet, een afslankcursus waarin mensen in dertien weken tijd probe ren op een verantwoorde manier zoveel mogelijk af te vallen. De deelnemers krijgen namelijk ook in sportcentrum De Sprank een erg intensief trainingsprogramma voorge schoteld en leren van de bege leiders om op een andere manier met eten omgaan. Maandag startte de Big Diet- afslankcursus, een cursus waarin verantwoord afvallen door een combinatie van regelmatig bewe gen en een verantwoord voe dingspatroon centraal staat. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die wil afvallen, gezon der wil gaan leven en daarvoor bewust zijn of haar levensstijl wil aanpassen. De cursus duurt dertien weken, daarna gaat het om het behouden van de nieuwe levensstijl. In De Sprank kunnen de deelnemers ook kennismaken met de nieuwe 'trilplaat' Magic Vibe, de nieuwe manier van trainen en afvallen. Het afgelopen jaar hebben 1.141.000 mannen en maar liefst 2.376.000 vrouwen een poging gedaan gewicht te verliezen. Tachtig procent van deze 3.517.000 mensen heeft dit gedaan door minder te gaan eten en meer te gaan bewegen. Wist u overigens dat overge wicht tot serieuze problemen kan leiden zoals rugklachten, hart- en vaatziekten, gewrichtsklachten, te hoog cholesterol en een hoge bloeddruk? Het bereiken van een gezond gewicht kan alleen als u uw levensstijl verandert. Dit gebeurt door regelmatig te gaan bewegen en het aanleren van een verant woord voedingspatroon. Voor informatie, tel: 0478-512888. De collectecampagne van het Nationaal Reumafonds staat dit jaar in het teken van reuma en werk. Via een serie afbeeldingen van een bedrijfsinventaris, voorzien van de tekst Ter overname wegens reuma vraagt het Nationaal Reumafonds aandacht voor reuma en de vergaan de gevolgen van de ziekte op het leven van de patiënt. Reuma bete kent afstand doen: van een hobby, sport of zelfs een baan of bedrijf. Voor veel patiënten weegt deze pijn minstens zo zwaar ais de fysieke pijn. Ter overname wegens reuma speelt in op de onzichtbare kant van reuma. De collectecampagne is gekoppeld aan de landelijke col lecteweek die plaats vindt van 10 tot 16 maart 2002 De vrijwilligere van Werkgroep Behoud de Peel hebben zaterdag 9 maart de voorlopig laatste kans hun dadendrang uit te leven. Het hele jaar hebben ze met bomen dichtgegroeide stukjes peel met spanzaag én bijl omgevormd tot een ouderwets weidse stukjes peelnatuur. Verzamelen om 09-00 uur bij de kerk in Liessel. Ze ver zoeken de deelnemers laarzen, koffie en een lunchpakket mee te nemen en voor nieuwe deelne mers: zich even per telefoon te melden (0492-515683 of 0493- 319610) De Reumapatiëntenvereniging Venray en omgeving houdt op woensdag 13 maart van 19 30 tot 21.30 uur een informatieavond in de bibliotheek in Nieuw-Bergen. Er worden videobeelden getoond over leven met reuma, er is een stand met het nieuwste informa tiemateriaal en een tentoonstel ling over hobby's die mensen met reuma nog wel kunnen uitoefe nen. Aanmelden kan bij de biblio theek of bij mevrouw Tebarts, telefoon (0485)342097. De Stichting Wakker Dier heeft aan het college van B en W van de gemeente Venray gevraagd om in het nieuwe bestemmingsplan buitenge bied vast te leggen dat koeien 's zomers de wei in moeten kunnen. De gemeente Oostburg en Schouwen-Duiveland hebben een dergelijke weideverplichting al opgenomen in het bestemmings plan. Met het verzoek wil Wakker Dier de trend doorbreken dat steeds meer boeren hun koeien het hele jaar in de stal houden. In Nederland moeten koeien te zien blijven en mogen ze niet verdwij nen achter staldeuren, aldus Wak ker Dier. Al ongeveer 15% van de koeien komt nooit meer in de wei, met name in Brabant, Lim burg en Gelderland. Door de melkrobot, schaalvergroting, ruil verkaveling en mestwetgeving is het voor veel melkveeboeren gemakkelijker om de koe het hele jaar door binnen te houden. Som mige boeren besparen hierdoor 1/2 eurocent per liter melk. Uit welzijnsonderzoek blijkt volgens Tijdens de algemene ledenver gadering van scouting De Peel- speurders is aftredend penning meester Mark Lipman door het Landelijk Bestuur van Scouting Nederland onderscheiden met het Zilveren Waarderingsteken van Verdienste. Dit werd hem ver leend wegens het jarenlang, op uitmuntende wijze, ondersteu ning verlenen als kaderlid van de scoutingvereniging aan de Oost singel in Venray. Na negen jaar lang als groepsleider te hebben gefungeerd heeft hij vervolgens acht jaar de financiële belangen van de vereniging behartigd in zijn functie als penningmeester. Voorafgaand aan het opspelden van de onderscheiding door voor zitter Constant Favier heeft Mark Lipman zijn functie overgedragen aan nieuwkomer .Peter Beerkens. Mark Lipman wordt begeleider trainer van een jeugdteam bij SV Venray. Tijdens de feestavond werden twee personen van scou ting De Peelspeurdere verrast met het in gips vereeuwigen van hand en voetafdruk voor de nieuw te maken Wall of Fame. Hans Vermeulen en Jan Parren zijn de eereten die deze plaats ver dienen, omdat zij respectievelijk 21 en 23 jaar actief zijn voor scou ting. Wakker Dier echter dat de koe zelf graag de wei in wil. Maar ook het landschap is gebaat bij koeien in de wei in plaats van een einde loze afwisseling van maïs en schu ren. Om die reden heeft de gemeente Oostburg de weide voor koeien al als verplichting in het bestemmingsplan opgeno men. Wakker Dier startte in juni de campagne 'Koe in vde wei', gericht op het ministerie van LNV, Campina Melkunie, de supermarkten (CBL) en de land bouworganisatie LTO. Consumen ten stuurden al duizenden pro testmails naar deze organisaties om voor het behoud van de koe in de wei te pleiten. De eerste successen zijn al geboekt. Cono- kaasmakers geeft boeren die hun koeien 's zomers in de wei laten meer geld voor hun melk. Campi na en het CBL overwegen een 'weide-stimuleringsregeling' en steeds meer gemeenten tonen interesse in een weideregeling. Wakker Dier wil met de zienswij ze de discussie aangaan op gemeentelijk niveau. WEIDEGANG Koeien die 's zomers de wei in mogen, hebben minder last van uierontsteking, een betere vrucht baarheid en minder pootgebre- ken. Uit wetenschappelijk onder zoek blijkt volgens Wakker Dier tevens dat de koe zelf ook sterk de voorkeur heeft voor een wei boven een verblijf in de stal. Dit zelfs tot een temperatuur van tien pi: Ikb iliël I del «e haal 131 graden boven nul. Vooral de! ste jaren is een snelle sch« groting in de melkveesa jn 1 gepaard gegaan met het jaarro op stal houden van koeien Ste ns grotere bedrijven, arbeidsbe 1//'1 ring en de melkrobot zijn bell rijke factoren waardoor meer melkveehouders beslui de koe niet meer de wei laten gaan. Werd in 1992 v< het Landbouw Economisch tuut nog 5% van de koeien i jjjjj meer geweid, in 1997 wasdi wai opgelopen naar 8%. In 21 gel kwam al 15% van de koeien IS meer buiten. Dit jaar zal schatting al 20% van de kot het hele jaar op stal blijven.' verwacht voor de toekomst dit kan oplopen tot 60-80% va jjj koeien die het hele jaar opi staan. Lege groene weiden het gevolg. Minister Brinkhorst heeft diverse malen aangegeven del in de wei te willen houden. de LTO gaf dit vorig jaar in^do rapport aan. Desondanks volgens Wakker Dier niemand initiatief om de individuele n» veehouders te stoppen die sta 'vaker hun koeien het helej binnen houden. Wakker Dier nu dat de gemeente Venrat ieder geval zorgt dat binnen' gemeentegrenzen de koe in wei blijft, in het belang van koe maar ook voor het behtt; van het karakteristieke Nederta se landschap waarin de koe ti hoort. r Ge abi 01 lie Voor de Lionsveiling op 16 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een aantal goede doelen, zoals een vakantie voor een groep ernstig gehandi capte kinderen, ondersteuning van de vrijwilligers terminale zorg in Noord-Limburg en het buspro ject van Synthese. Ter onderst ning hiervan publiceert de P u en Maas wekelijks een foto' één van de interessante artikek i. Deze week een de Daimler So' Gf eign 4,2 L 56-SR-36 Kijk ook eens op onze websï I www.lionsvenray.nl te|

Peel en Maas | 2002 | | pagina 24