Normaal, Paul Morocco en Circle Percussion Kunst Cultuur Nieuwe expositie in De Lochting •jrl» Nu of Nooit voor Reflexy Luna in 't Podium Metal in OJC Watjang 70 inzendingen de Raadselige Roos Pianorecital Yoram Ish-Hurwitz Een muzikale cocktail De rookspringer Programma Schouwburg Venray BETAALD PARKEREN IN VENRAY Expositie in Beukenrode Doe mee met het Literair Café Winterwandeling Boekrecensie in Peel en Maas PEEL EN MAAS Donderdag 10 januari 2002 - Pagina 11 Schouwburg Venray presen teert drie bijzonder verschil lende voorstellingen: boeren- rock met Normaal, feestmuziek met Paul Morocco en professioneel slagwerk met Circle Percussion. De Achterhoekse boerenrock- formatie Normaal schrijft op don derdag 10 januari een nieuw hoofdstuk in haar 25-jarige bestaan met de akoestische cd Effen Zitten en de gelijknamige theatertournee. Even geen luid ruchtige optredens meer, maar een zitconccrt zonder alcohol. Hoewel de band bij een akoe stisch optreden veel kwetsbaar der is, valt op hoe knap de num mers in elkaar zitten. Zo wordt een hit als Net as Gisteren in een akoestisch dixielandjasje gesto ken en bij Heidi komt er een waldhoorn aan te pas. Al met al is dit stekkerloze optreden meer een wedergeboorte dan een doodsteek voor zowel de groep als het genre dialectrock. Aanvang 20.00 uur. Paul Morocco Olé voeren op vrijdag 11 januari vanaf 20.00 uur The FlamenCOmedy-show op. Paul Morocco Olé bestaat uit drie macho's latino's (Paul Morocco, Guillermo Da Endaya en Marical Heredia-Fernandez) die flamenco's, salsa en jazz gitaarspel combineren met energieke humo ristische en clowneske acts. Olé staat synoniem voor feest, een feest van muziek en komedie, vol surrealistische inventiviteit en lol. Oprichter Morocco groeide op in Virginia (USA). Zijn moeder is van Marokkaanse afkomst en zijn vader komt uit New Orleans. Op jonge leeftijd ruilde Morocco Amerika voor een zwervend bestaan door Europa als straatar tiest. In Londen is hij blijven ste ken en richtte daar Olé op, dat niet alleen binnen de grenzen van Engeland bleef. Ook Zwitserland. Frankrijk, Italië worden regelma tig bezocht. Morocco is opzichtig, duidelijk aanwezig, kleurrijk en vermakelijk. In samenwerking met twee pro fessionele slagwerkspecialisten gaat het ensemble Circle Percussion de uitdaging aan om het maximale uit slagwerk te halen. Met een ruime ervaring en een sterk pionierskarakter is in het jaar 2001 de tijd aangebroken om een nieuwe dimensie aan het slagwerk toe te voegen. Afrikaanse trommels, Japanse tai- ko's, steeldrums, marimba's en vibrafoons zijn de instrumenten voor een avondvullend concert van swingende topsportmuziek. 'Druktracks' laat het publiek ken nis maken met het speciale geluid van de marimba en vibrafoon (mallet instrumenten) in combina tie met het exotisch slagwerk. Evenals alle slagwerkmuziek is dit recept ritmisch van aard, maar hier valt nog meer te beleven! Bassen, akkoorden en melodieën gespeeld op xylofoons in diverse soorten en maten resulteren in een echte bandsound. Niet alleen Paul Marocco en Olé (Foto: Mare Volk) verrassend nieuw voor de liefheb ber van puur ritmisch slagwerk maar ook voor de luisteraar die melodie zoekt in slagwerk. Circle Percussion speelt in 'Drumtracks' fijnzinnige ballads naast heftig swingende catchy tunes en avon tuurlijke .stukken. De originele composities zijn van Hans Hasebos en Willem Jansen die ondermeer bekend is van zijn zelf ontworpen 'Afrikit'. De muziek in 'Drumtracks' is nieuw, toeganke lijk en niet onder te brengen bij een bestaande traditie, simpelweg al vanwege het feit dat juist Circle Percussion gebruik maakt van de combinatie van slagwerkinstru menten. Clubrituelen, humor en mateloze inzet maken 'Drumtracks' tot een show waar bij men musici ziet op de top van hun kunnen. De voorstelling op dinsdag 15 januari begint om 20.00 uur. In galerie De Lochting in Venray start zondag 13 januari een nieuwe expositie van drie kunstenaars: Gerry Blok, Anita Scholte op Reimer en Corian de Dreu. Het werk van keramist Gerry Blok bestaat uit pot- en schaalvor- men, die meer kunstobject zijn dan de naam er van doet vermoe den. De objecten worden Raku- gestookt. Kenmerkend voor haar werk is het spel van kleur en vorm. Elk object is een uniek stuk je vormgeving en resultaat van een uitgebreide puzzel. Het spel met lijnen en de combinatie van materialen maken de keramiek van Gerry Blok heel bijzonder en verrassend. Aardse kleuren, mate rialen en oertekens zijn belangrij ke principes in de schilderijen van Anita Scholte op Reimer. Het ontstaan van het schrift heeft haar altijd gefascineerd. Hiëroglyfen, spijkerschrift en historische tekens boeien haar van wege de grafische vormen en de geheime verloren gegane wereld en bete kenis, die achter deze tekens schuil gaat. Ze gebruikt deze in haar wer ken om emoties en gedachten over te brengen. Zo ontstond een eigen ontwikkelde geheime schriftuur. Een beschrijving geven van haar werk is niet haar stijl of gewoonte. Het werk moet de ver beelding van de toeschouwer prikkelen. Teveel uitleg daarbij verstoort die verbeelding. Corian de Dreu schildert tekens van bestaan als een archeoloog die materiele resten blootlegt. Zoekend naar de wijze waarop verschillende materialen en vor men elkaar ontmoeten. Rangschikken, groeperen, inzoomen, toevoegen en wegha len. Op deze wijze bouwt Corian de Dreu haar schilderijen. Sporen en tekens uit de dagelijkse werke lijkheid haalt ze naar boven op het doek. Abstracte composities die bestaan uit verf en andere materialen. Dit in combinatie met transparante en pasteuze verfla gen zorgt voor een doorwerkte en levendige huid. Blauwen en gele okers bepalen het kieurpalet, getrokken potloodlijnen en inker vingen completeren het geheel Al werkend ontstaan een soort plattegronden, rechthoeken al dan niet met inkepingen, deel uit makend van het symetrisch opge bouwde beeld. De plattegronden zijn niet meer dan een suggestie van ruimte. Fysiek zijn ze niet te betreden. Het zijn geschilderde plekken waar ruimtes zichtbaar worden. Plaatsbepalingen voor de geest, sporen die zijn achtergela ten. De lijnen beschrijven de de reis van het, ene gevoel naar het andere. De openingsmiddag wordt vanaf 14.00 uur muzikaal begeleid door Triviaal uit St.Anthonis. Zij brengen mondiale muziek ten gehore. De kunste naars zijn tijdens deze middag aanwezig. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 in Venray (richting Overloon), telefoon 0478-585173, is open op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en na telefonische afspraak. Voorkom wachtrijen bij de betaalautomaat Betaal met uw chipknip of chipper Gemeente Venray Informeer bij uw bank naar de gebruiksmogelijkheden Snel en veilig voor iedereen Evenals vorig jaar wordt op zaterdag 19 januari een voor ronde van Nu of Nooit in OJC Niks georganiseerd. Dit alles wordt mogelijk gemaakt door Stichting Popmuziek Limburg, de koepelorganisatie die zich op een breed terrein inzet voor de Limburgse popmu ziek. De wedstrijd is hét mid del om je als amateurband in de kijker te spelen. Maar, voor de bands is één van de hoofd prijzen veruit de belangrijkste: de plaats op Pinkpop, de win nende band mag het grootste popfestival van Zuid Nederland openen. In OJC Niks zullen de volgende bands het podium betreden. Reflexy uit Venray, is een zeer jonge band die haar muziek omschrijft als realiteits-rap. De band bestaat uit me's Nostra en Essez en dj Goodlife. Beide me's rappen over het leven in het alge meen, de maatschappij en streven naar vragen, antwoorden en oplossingen voor iedereen die de diepte uit hun teksten erkend. De teksten zijn dan ook in het Nederlands zodat iedereen weet waarover gerapt wordt. De lyrics zetten tot nadenken maar geven ook een eigen weerspiegeling (Reflexy) van personen die zich herkennen in hun woorden. D-Coid uit Venlo. Met als doel de muzikale grenzen te verleggen besluiten Bram en Jeoffrey Arts De teken- en schildergroep Wirn Heemels van de Vrije Academie in Venray exposeert van zaterdag 12 januari tot en met dinsdag 26 februari in Verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan 1 te Venray. De groep, bestaande uit Marian Eickmans, Jan Halmans, Margriet Halverhout-Sibon, Louky Hom bergen-Wijnen, Bep Korevaar, Jeanne Pijpers, Riek Reintjes- Truijen, Jacques van Roy en Elly Willems stellen voor het eerst hun werk tentoon en laten zien wat in diverse technieken mogelijk is. medio 1998 om samen een mix van heftige, harde maar lekker in het gehoor liggende muziek te gaan smeden. Er wordt geïnves teerd in betere apparatuur en in augustus van 2000 treedt Jules Storken als vocal performer tot D- Coid om de muziek meer kracht bij te zetten en een beter live effect te vormen. De muziek is te omschrijven als een harde en levendige mix van metal, beats en hiphop. Liftid uit Linne. Dynamiek, energie, pit, emotie, allemaal trefwoorden die in naar iemand boven komen tijdens een optreden van Liftid. Als we de bio moeten geloven tenminste. Met een set bestaande uit werk met inspiratiebronnen als KoRn, Machine Head en System Of A Down bestookt de band het publiek tijdens een optreden. Zware grooves, snelle stukken en spooky elementen rekenen de muziek van Liftid al snel tot het nu-metal genre, hoewel het geluid toch veel diversiteiten kent. Opiate 1 uit Weert. De winnaar van de Molenrock Talentenjacht ontvangt een wildcard die de band toegang verleent tot de voorrondes van Nu Of Nooit. Dit jaar is deze prijs het Weertse Opiate toebedeeld. Zij wisten de jury met hun rap-metal te over tuigen. Veel dubbele basses, lek ker in het gehoor liggende gitaar- riffs in de stijl van Stuck Mojo met een vleugje Limp Bizkit maken van I Opiate een band met een stevig metal-geluid. Sun Caged uit Sittard is opge richt in de lente van 1999 door drummer Dennis Leeflang (ex- Within Temptation), gitarist Marcel Coenen (ex-Lemur Voice) en bassist chapman stick speler Rob Van Der Loo (ex-Rock Fiction Agony). Een duidelijkere intro ductie kun je niet geven, als Dream Theater en Iron Maiden. Vijf bands met verschillende muziekstijlen zullen het podium betreden. De voorverkoop is inmiddels al begonnen en de kaar ten zijn te koop bij Van Bree in Venray. De zaal gaat open om 20.30 uur. Voor meer informatie kijk op www.ojcniks.nl of bel naar 077-3983120. Weer is een poëziejaar voorbij. De laatste opgave van het jaar 2001 kwam uit het gedicht: "De kennis making" van G. Gils. De inhoud spreekt voor zichzelf: het lang getrouwde echtpaar heeft elkaar nooit leren kennen! Het gedicht verwijst naar een eeuwig menselijk tekort: het is niet haalbaar om andere mensen te leren kennen. Dat gaat zelfs op voor je partner, waarmee je al lang je leven deelt. G. Gils - De kennismaking en, vroeg de buisvriend aan het langgetrouwde paar vertel eens, hoe hebben jullie, elkaar eigenlijk leren kennen? helemaal niet. antwoordde de vrouw we hebben wel geprobeerdmaar zoiets is niet haalbaar, beaamde haar echtgenoot Na deze laatste opgave van het jaar kan de eindstand opgemaakt wor den. Met ere worden vermeld: 1Mevrouw R. van Daal, zij behaalde de le prijs met een totaalscore van 100 punten; 2. De heer J. Craghs, scoorde 90 punten; 3. Mevr L. Colsen, 60 punten: 4. Mevrouw H. van Beek en de heer A. Leijssen behaalde 50 punten' 5. Mevrouw R. van Dommelen en de heer Kroft scoorden 30 punten; 6. Mevrouw L. Geurts 10 punten. De extra prijs werd - na loting toegekend - aan Mevr. L. Geurts. De prijswinnaars zullen op zondag 13 januari tijdens de uitreiking van de Raadselige Roos hun prijs in ontvangst mogen nemen Witte Hoeve aanvang 11.30 uur). Naar aanleiding van het oktobergedicht van J. Presser: "Je lippen die ik heb gekust", wees een van de inzenders van de oplossing - de heer A. Kroft - erop dat er van dit ^gedicht een uitgebreidere versie bestaat en die in het "Geuzenliedboek 1940-1945" onder de titel "Eenzaamheid" gepubliceerd is. Het thema van het gescheiden zijn wordt daar in het brede verband van een razzia geplaatst. De opge pakte vrouw keert niet weer. De nieuwe reeks begint óp de laatste donderdag van januari op 31-1- 2002. Het is een jubileumopgave. Flet is de honderdste in de serie die begon in januari 1993!Geniet mee van poëzie en doe mee met het Literair Café, want ook in de volgende maanden zal er steeds de laat ste donderdag van elke maand een citaat van een paar dichtregels uit een gedicht verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan élke lezer wordt de vraag gesteld, wie is de dichter van de aangehaal de versregels en uit wélk gedicht ze afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Om te noteren: Zondag 13 januari uitreiking van de Raadselige Roos om 1L30 in dc Witte Hoeve, Venray Op zondag 24 maart bezoekt Jessica Durlacher het Literair Café (Theehuis Odapark, aanvang 11.30 uur) en op donderdag 30 mei Fleur Bourgonje (Theehuis Odapark, 20.00 uur). Beide daméshébben hun komst naar Venray verwisseld! Het volledige jaarprogramma is gratis op te vragen bij het secretariaat. U kunt zich daar ook melden als donateur. Voor f 35.- of euro 15,90 per jaar steunt u het literair café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovenge noemde of over het werk van het literair café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, Telefoon: 0478-582948. Luna speelt op zaterdag 12 januari in café 't Podium, aanvang 22.30 uur. De band Luna heeft Venray als thuisbasis. De nieuwe cd van de band heet 'No grip' en werd in eigen beheer uitgebracht. Met deze cd is de band nu op een promotietour. De muzikanten zijn bijna twee jaar in deze samenstel ling bij elkaar en zijn sinds die tijd bezig met het schrijven van voor namelijk eigen werk. Op de nieu we cd staan nummers van diverse muziekstijlen. Rock, blues, jazz en Keltische invloéden zijn terug te vinden. Een cd met een mystieke sfeer die tot het einde blijft boei en. De muzikanten van Luna heb ben een uiteenlopende muzikale achtergrond. De zangeres heeft een eigen warme sound, die als een rode draad door de nummers loopt. Een gitarist komt uit de rock scène, de andere speelde de blues. De percussionist komt uit de bigband en funkwereld en de drummer speelde in bands die muziek uit de vijftiger en zestiger jaren vertolkt. De bassist speelde diverse genres. Op het eerste gezicht een vreemde mengeling van muzikanten van jong tot oud. Wat hen bindt is steeds weer het zoeken naar nieuwe wegen in de muziek. De sfeej- van de num mers is belangrijk. Gezamenlijk worden de meeste nummers geschreven en de uiteenlopende muzikale achtergronden zorgen steeds weer voor een nieuw geluid. Het is moeilijk een stem pel op deze muziek te plakken. Dit verklaart ook de titel van de nieuwe cd. De band Luna bestaat uit: Nelleke Rijs, zang; Roy Bistervelts, gitaar, mandoline en zang; Jan Fleurkens, gitaar; Ben Hermsen, drums en zang; Marcel Barents, percussie en zang; Jan Engels, bas. In OJC Watjang in Oirlo staan op zaterdag 12 januari drie bands met ieder verschillende stijlen metal op het podium. Om 21.00 uur zal de band Laboratory Sickness uit de Zaanstreek de aftrap verrichten van een zwaar avondje. De band bestaat nu zo'n twee jaar en maakt melodieuze deathmetal. Hun repertoire is De Natuurvrienden uit Merselo houden op zondag 13 januari de tweede winterwandeling van dit winterseizoen. De afstanden en starttijden zijn: 5-10 km 09.00- 14.00 uur en 20 km 09.00-12.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puz- zeltocht van 5 km uitgezet. De starttijd hiervan is tussen 13.00 en 14.00 uur. Het startbureau is in café d'n Tommes, Grootdorp 40 Merselo, tel. 0478-546236. Inschrijfgeld voor deze tocht is twee euro met medaille en 1,20 euro zonder herinnering. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Inl.: 0478-546556. geheel van eigen makelij en ze zijn van plan dit heel binnenkort uit te brengen op een demo-cd. De band heeft op verschillende podia in de Zaanstreek gestaan waaronder in de grote zaal van De Kade. Doordat de band Dark Mutation, initiatiefnemers van deze avond, helaas met personele problemen te kampen heeft zul len zij waardig worden vervangen door Birthmark uit de omgeving Horst en Melderslo. Dit jonge gezelschap in de leeftijd van 14 en 15 jaar speelt covers van onder andere Sepultura, Kom en de net doorgebroken band POD. Afsluiter van de avond is het uit de omgeving van Geleen afkom stige Inger Indolia. De band is momenteel hard aan de weg aan het timmeren na het uitkomen van hun tweede album Sycosynthesis. Zo stonden zij eer der dit jaar al eens op het Metal Matinee in popzaal 013. De muziek is te omschrijven als melo dieuze blackmetal. De bandleden luisteren naar de namen Dragnir, Ingwendar, Insomniax en Mornarog. Een must voor de echte liefhebbers. De zaal is open om 20.00 uur. Bij de jaarlijkse proza- en poëziewedstrijd van Literair Café Venray-regio is de recorddeelname van vorig jaar geëvenaard. Aan de negende wedstrijd om de Raadselige Roos 2001 namen ditmaal 71 amateurschrijvers uit Zuid- Nederland deel. Schrijvers uit Limburg, Brabant, Gelderland en Zeeland stuurden 48 gedichten en 39 verhalen in. Zondag 13 januari worden de winnaars bekendgemaakt in par tycentrum De Witte Hoeve in Venray. De Venrayse literaire prij zen met als belangrijkste de ING- trofeeën De Raadselige Roos wor den uitgereikt door Venrays burgemeester J. Waals. De prijs winnaars lezen hun bekroond gedicht of verhaal voor. Tevens vindt de presentatie plaats van een boekje, dat bekroonde en ook andere lezenswaardige inzendin gen bevat. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en begint om 11.30 uur. De entree bedraagt 4.50 euro (donateurs 3-50 euro), het boekje kost twee euro. Tevens worden de prijzen uitge reikt aan de winnaars van een andere wedstrijd van het Literair Café, de maandelijkse Dichtregelwedstrijd in het week blad Peel en Maas. De literaire happening wordt behalve muzi kaal ook weer opgeluisterd door een cabaretduo, ditmaal Bas en Michiel uit Eindhoven. Aanstormend talent (beiden 21), dat tot de winnaars behoorde van het Parkstad Cabaret Festival (Heerlen, half september 2001) en het Cabaret Festival Limburg (2000). Met naar eigen zeggen "geen confronterende conferen ces, geen moralistische levenslie deren" maar wel met een liedje, een sketch en op zijn tijd een gedichtje. Enne, Michiel heeft een Venrayse moeder. Na afloop (14.00 uur) verzorgt partycen trum De Witte Hoeve een literair buffet. Voor deelname is opgave vooraf nodig door veertien euro per persoon over te maken op bankrekening 6075 76472 van De Witte Hoeve met vermelding Literair Buffet. Na 8 januari is tevens een telefoontje nodig: 0478 - 581626. De website www.literair-cafe-venray.nl biedt meer informatie over deze en andere activiteiten van het Venrays literair café. Yoram Ish-Hurwitz verzorgt op zondag 13 januari om 15.30 uur in het Theehuis een pianorecital met daarin werken van Leos Janacek, Ludwig van Beethoven en Franz Liszt. Van de laatste speelt de pia nist uit de Années de pèlerinage het eerste deel dat gaat over Zwitserland. Yoram Ish-Hurwitz is een Nederlandse pianist van Israëlische afkomst. Hij studeerde bij Danièle Dechenne en Jan Wijn aan het Amsterdamse Conser-vatorium en vervolgens gedurende twee jaar aan de Juilliard School of Music in New York bij György Sandor. Na voltooiing van deze studie werd hij opgenomen in de solistenklas van de pianopedagoog Karl-Heinz Kammerling in Hannover bij wie hij eveneens twee jaar studeerde. De pianist treedt veelvuldig op in Nederland en gaf recitals in Noorwegen, Duitsland, Slowakije en Italië. Drie solo- cd's zijn inmiddels verschenen met werken van Franz Schubert, Frédéric Chopin, Modest Moessorgski en Sergei Prokofiev. Voor inlichtingen en kaarten bel 0478 - 582472. Het Showkorps St. Petrus'Banden houdt op zaterdag 12 januari haar traditioneel nieuwjaarsconcert in de aula van het Raaylandcollege, vestiging Noord (de oude LTS). De aanvang is om 20.00 uur en de entree is gratis. MMSK St. Petrus'Banden is uniek vanwege het feit dat zij een mix is van een muziekkorps en een tamboerkorps. En voor het gezamenlijke korps is het showel ement een belangrijke factor. Het korps bestaat voor een belangrijk deel uit jongeren. Mede door hun enthousiasme heeft het korps een jeugdig elan en dit vertaald zich ook in de muziek en het slagwerk. Het afgelopen jaar is weer hard gewerkt om de kwaliteit van het korps te verbeteren, en met suc ces. Voor het jaar 2002 staat een nieuwe show op het programma, deze zal in de loop van het jaar zeker aan het Venrayse publiek worden getoond. Voor dit nieuw jaarsconcert krijgt het showele ment wat minder accent, maar kunt u genieten van een mix, een cocktail dus, van prettig in het gehoor liggende blaasmuziek, afgewisseld met slagwerk, ver zorgt door de tamboers. Het korps zal u zowel muzikaal als rit misch mee op reis nemen door veel landen in de wereld. Het geheel zal worden afgewisseld met andere vormen van muziek, waaronder het spelen op een did- geridoo. Dit, gecombineerd met een gezellige ambiance, staat borg voor een fijn en gezellig concert. Voor de muziekliefhebber zeker een avond die de moeite waard is. Nieuwsblad Peel en Maas gaat wekelijks een boekrecen sie in haar katernen opnemen ter promotie van de boeken die in Boekhandel Van den Munckhof verkocht worden. Deze week staat het eerste boek centraal: De rooksprin ger. Bij de Amsterdamse uitgeverij De Boekerij verscheen onlangs het boek De rookspringer (The Smoke Jumper') van schrijver Nicolas Evans, die vooral bekend heid geniet als schrijver van De paardenfluisteraar, een boek dat een wereldwijde bestseller is en door Robert Redford werd ver filmd. Connor Ford en Ed Tully zijn twee goede vrienden, ook al zijn ze totaal verschillend. Connor is een laconieke boerenzoon met een groot talent voor fotografie, Ed Tully een extraverte musicus. Maar ze delen twee passies. En daarvan is Julia Bishop er één. Connor en Ed zien elkaar elk jaar in de zomer wanneer ze gedu rende enkele maanden gestatio neerd zijn in Montana, USA. Ze maken deel uit van een groep 'rookspringers', avontuurlijke mensen die bij bosbranden met hun parachute bij de vuurlinie gedropt worden om de brand te bestrijden. Dit keer neemt Ed zijn nieuwe vriendin Julia mee. Maar de zomer die voor alledrie zo idyllisch begint, wordt ruw ver- Schrijver Nicolas Evans. Foto: Brigitte Lacomhe stoord door een enkele bliksem schicht. De brandende hel die daarop volgt, zal ieders leven voorgoed veranderen. De rookspringer speelt zich af tegen de weidse achtergrond van het Amerikaanse Westen en het Afrikaanse continent. Nicholas Evans laat in dit meeslepende ver haal zien hoe vriendschap, liefde, mededogen en respect een lei draad zijn in het leven van drie hoofdpersonen, die zoeken naar geluk en naar een zinvolle invul ling van hun bestaan. Dit prachtige boek is te koop bij Boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray. Uitgeverij: De Boekerij, Amsterdam. ISBN: 90-2253030-2. Prijs: 17.95 euro

Peel en Maas | 2002 | | pagina 11