Kunst Cultuur Eva Bonheur in halve prijzen shop LVB Oostrum wordt Zij-Actief Knappe prestatie Schouwburg Daniëlle Poels WINTERFINALE Ondertrouwbal De Piëlhaas ëtEBEL Kleurwedstrijd Biebel Jf: VAN OORSCHOT MODE KW Venray Geslaagd Commotie om diefstal jas Overlast storm Zangers van St. Frans Ars Musica Nieuwjaars receptie ouderen Oud papier Nieuwjaars concert Euterpe Hypnoseshow in Brukske Nieuwjaars borrel FNV PEEL EN MAAS Donderdag 3 januari 2002 - Pagina 5 1 LVB Oostrum verandert de naam in Zij-Actief, katholiek vrou wennetwerk Limburg. De naam verandert, de werkzaamheden echter niet. Waarom de naamswij ziging? De landelijke organisatie heeft er bewust voor gekozen als Zij-Actief verder te gaan. Inmiddels wordt deze naam al gebruikt in zeven provincies: zo werken ze toe naar meer naams bekendheid van de plattelandsor ganisatie. Of je nu in Noord- Holland woont, of in Limburg: Zij-Actief leden zijn veelal hetzelf de en doen veelal hetzelfde. Ook naar de politiek (landelijk en pro vinciaal) hopen ze zo sterker te staan, In Zij-Actief katholiek vrou wennetwerk Limburg zit het woord netwerk, hetgeen moge lijkheden geeft om open te staan voor andere verenigingen en met hen samen te werken. In de jaar vergadering worden nieuwe statu ten goedgekeurd en nieuwe bestuursleden benoemd. De jaar vergadering is op donderdag 10 januari om 20.30 uur in het gemeenschapshuis. Voorafgaand is er om 19-30 uur een heilige mis in de kerk van Oostrum. Ook nieuwe leden zijn van harte wel- kom. S - 5 januari nieuwjaarsreceptie Red Stars Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss Er is weer een kienavond op dins dag 8 jan. om 19.45 uur. Er wordt gekiend voor Piet Mommen. Wilt u zo vriendelijk zijn om in euro's te betalen en wel 7 voor de grote kaart en 3,50 voor de klei ne kaart? S.v.p. contant. 29 jan. is er een excursie naar Nijssen graanfabriek in Veulen, men kan zich hiervoor opgeven. Nadere informatie volgt nog. De politie heeft vrijdagmorgen rond 4.30 uur een 50-jarige vrouw uit Meerlo aangehouden op ver denking van diefstal van een jas, hoed en sjaal van een 51-jarige man uit Venray. De man had zijn jas opgehangen in de garderobe van een horecagelegenheid aan de Grote Markt. Toen hij naar huis wilde gaan, bleken de kledings tukken te zijn meegenomen. Naar aanleiding van de melding van een getuige kon de dievegge worden achterhaald. Zij werd meegenomen naar het politiebu reau waar zij voor verder verhoor werd ingesloten. Zij werd in de loop van vrijdag op last van justi tie weer in vrijheid gesteld. Onderzoek had uitgewezen dat er sprake was van verwisseling door een sterke gelijkenis tussen de vermiste jas en de jas van de 50- jarige vrouw. Het voorval berust op een misverstand. Patrouilles van de politie Limburg-Noord zijn vrijdagmid dag enkele keren ingezet voor stormschade. Op de Macroweg in Venray waren enkele platen van eén bedrijfspand weggewaaid en op de rijbaan terecht gekomen. Voor zover bekend werd er geen verdere schade aangericht. Bij diverse incidenten in Noord- Limburg deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Vrijdag 4 januari 19.00 uur repeti tie jongens, 20.00 uur repetitie hele koor Zaterdag 5 januari tussen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg Dinsdag 8 januari 19.00 uur repe titie jongens. Nicole Troisfontaine studeerde af als ir Technische Bedrijfskunde aan de TU Twente. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op dinsdag 8 januari is er het tra ditionele nieuwjaarstreffen om 20.00 uur in de Opmaat, Oostsingel 37. Afmelden bij Lia Oostdam, telefoon 514214, graag tussen 18.00 en 19.00 uur. Op het terrein van St. Anna staat de oud- papiercontainer, elke dag open van 9.00 tot 18.00 uur, op zondag gesloten. Algemene informatie: www.arsmusica.nl Op de valreep werden door TTV Red Stars nog aardig wat leuke resultaten behaald. Zaterdag 22 december speelde Daniëlle Poels de finale van de A-Meerkampen Senioren en werd daar heel knap derde. Weliswaar moest zij die plaats delen met twee andere speelsters (waardoor ze officieel vijfde werd), maar het is een resultaat dat er mag zijn. Ze verloor alleen van Jie Li, Ana Gogorita en Carla Nouwen. Diezelfde dag werd in Arnhem het B-Ranglijsttoernooi voor de jeugd gehouden, waar Erik van den Munckhof en Daphne Bovee de kwartfinale van de hoofdronde haalden. Voor beiden had er meer ingezeten, want Erik verloor nipt met twee keer 20-22 terwijl Daphne eyentjes vergeten was hoe ze die kwartfinale bereikt had. Desondanks een goed resul taat. Danny Verhalle, Edwin Verhalle, Bart Bekkema, Bonnie Aben en Wouter Schuwer (die bij de Pupillen B mocht meespelen) moesten het met de troostronde doen. Een dag later werd het C- Ranglijsttoernooi gespeeld in dezelfde hal, waar Richard Larmené zich ten doel gesteld had zijn 'B' te halen. Na in vorige edi ties steeds door een noppenspe ler uitgeschakeld te zijn bleef hem dat deze keer bespaard en werd hij overtuigend eerste. Een prima prestatie. Richard Mulders haalde eveneens de hoofdronde, maar moest toen helaas in drie games het onderspit delven. Ernest Cruysberg bereikte de halve finale De gezamenlijke oudervereni gingen in samenwerking met de Kemphaan houden dit jaar opnieuw een nieuwjaarsreceptie. De receptie wordt gehouden op vrijdag 4 januari van 15.00 tot 17.00 uur in De Kemphaan aan het Kennedyplein. Zowel leden als ook niet leden zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. van de troostronde met goed spel. Had hij dat gedaan in de poule, dan was hij ongetwijfeld in de hoofdronde gekomen. Bart ter Huurne had ook een wisselvallig toernooi, waarin hij hele goede momenten afwisselde met perio des van slechte concentratie. Vreemd genoeg speelde hij tegen sterke tegenstanders zijn beste spel en kwam hij in de troostron de nog een ronde verder. Luc Thijssen had eveneens last van wisselvalligheid en strandde in de eerste ronde van de troostronde. De nieuwjaarsreceptie vindt plaats op zaterdag 5 januari. Iedereen is vanaf 19.00 van harte welkom in de hal van Red Stars aan de Kiosk la. Om 20.00 uur vangt het officiële deel aan met de huldiging van de jubilarissen (Maurice Achten en Rik van dér Mortel) en de kampioensteams (Meisjes 1 en Jongens 5). Aansluitend volgt een gezellige feestavond met swingende muziek. Red Stars Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 4 januari in de wijk zuid tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein van 18.00 tot 20.00 uur oud papier op. Zij verzoeken U vrien delijk Uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zak ken of gebundeld. Ook kunt U oud papier brengen bij de contai ner van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar U eveneens oude spullen kwijt kunt ten behoeve van de Luikse Markt. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Tinders "(tel. 588411of Péter Bouwmans (tel.589134). De theatervoorstelling Eva Bonheur van het Vervolg is op woensdag 9 januari te zien in de Schouwburg Venray. De voorstelling begint om 20.00 uur. Eva Bonheur is een klassieke, maar zeer actuele komedie van de Nederlandse auteur Herman Heijermans over een familie die met geleend geld speculeert op de beurs. Na De Meid van Herman Heijermans, Thuis van Hügo Claus en De Avonden van Gerard Reve maakte Léon van der Sanden bij het Vervolg opnieuw een onvervalst oer-Hollandse huis kamerkomedie. Eva Bonheur is één van dé bekendste toneelstuk ken van Herman Heijermans, Neerlands volksschrijver bij uit stek. Geschreven in 1916 heeft Eva Bonheur niets aan herken baarheid ingeboet. Met een feil loos observatievermogen en in een sappige, puntige stijl beschrijft Heijermans de lotgeval len van een familie. Altijd platzak en op het randje van faillissement verkerend, baseerde Heijermans Mieneke Bakker (foto Sanne Peper) deze komedie van huiselijke ter reur op zijn eigen slechte ervarin gen met leningen en speculeren op de beurs. In Eva Bonheur draait alles om de relatie tussen geld, liefde en de Hollandse huis kamer. Een uit de hand gelopen burenruzie groeit uit tot een oor log waarin venijn, terreur en pes terijen floreren. Ontsnappen lijkt onmogelijk. Binnen de besloten heid van de huiskamer is iedereen tot elkaar veroordeeld. Ontluikende liefde, de hoop op een beter bestaan, grootse toe komstdromen, op het slagveld tussen de vier muren is het ten slotte een kwestie van overleven. KOERSEN Jasper, een handelaar in opge zette dieren, en zijn vrouw Mop verhuren de bovenverdieping van hun huis aan de weduwe Eva Bonheur. Hun dochter Miep is heimelijk verliefd op de arme kun stenaar Nanning Storm. Zij hoopt op een huwelijk en een artiesten leven in Amerika. Maar Jaspers handel loopt niet goed. Als het gezin aan de grond zit leent Mop geld van de gierige Eva. Zonder medeweten van haar man specu leert ze met dat geld op de beurs. Wanneer de koersen zakken raakt Mop alles kwijt en kan ze het geleende geld niet terugbetalen. Eva blijkt onverzoenlijk in haar wraak. Eva Bonheur wordt gespeeld door Mieneke Bakker, die eerder de titelrol in De Meid van Heijermans speelde. Eva Bonheur hoort samen met Kniertje uit Op hoop van zegen, dot de grote bekende vrouwenrollen uit Heijermans oeuvre. De bewerking en regie is van Léon van der Sanden. Het spel wordt gespeeld door Mieneke Bakker, Marie-Christiene de Both, Hans van Leipzig, Jara Lucieer, Stan Ras en Jack Vecht. De vorm geving. wordt verzorgd door Herbert Janse en Ek yan Roosendaal en de kostuums zijn van Dinorah Iorio. Vanaf deze week vindt u wekelijks in Peel en Maas Biebel terug. Biebel is een koddig figuurtje dat het leven van de humoristische kant bekijkt. Ter introductie houden wij een kleurwedstrijd en stellen wij voor de vijfentwintig mooiste kleurplaten een stripalbum van Biebel ter beschikking. De tekeningen dienen wel voor 10 januari ingeleverd te zijn in onze boekhandel aan de Grotestraat 68. Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning- Oudo Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, lax 0478-532645 Het grandioze feest met de boe renbruiloft in 2001 heeft bewe zen dat de kemissie Boerebrulleft op het juiste pad is met kiezen van een eigen bruidspaar. Voorheen kwam het bruidspaar uit een vereniging of bedrijf die dan verder ook meedeed aan de organisatie. Zoals gezegd het suc ces van 2001 is aanleiding om op deze manier door te gaan. Het eer ste hoogtepunt is het ondertrouw bal. Tijdens dit bal wordt het bruidspaar bekend gemaakt. Op carnavalsdinsdag is er de traditio nele optocht, de trouwerij, het met-worst-hange, de receptie en het bal. In het programma van het Ondertrouwbal zit een keur aan artiesten waaronder, de zangers en zangeressen van de cd 2002 van de Piëlhaas, Dubbel op en Big Benny. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de Hofkapel. Dit jaar is de keuze gevallen op als bruid enals brui degom. Dat u een van beiden kent is zeker. Wilt u beiden leren kennen, kom dan op zaterdag 12 januari om 19-30 uur naar de Witte Hoeve in Venray waar het bruid spaar uitkomt. De entree bedraagt vijf euro. Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe houdt zon dag 6 januari weer haar nieuwjaarsconcert. Met dit concert wil Euterpe haar vrienden en begunstigers bedanken voor hun onder steuning, en de Venrayse gemeenschap een muzikale nieuwjaarsgroet brengen. Het concert vindt plaats in de theaterzaal van de Venrayse schouwburg en begint om 11.30 uur. De entree is gratis. Het concert valt uiteen in twee gedeelten. Het jeugdorkest is te horen in het eerste gedeelte. U kunt luisteren naar de muzikale prestaties van Euterpes toekomst. Immers, het jeugdorkest is de kweekvijver waaruit jonge muzi kanten gaan doorstromen naar het groot orkest. Na het optreden van de jeugd is er een pauze, waarna het groot orkest het programma voortzet. Beide orkesten staan onder lei ding van de nieuwe dirigent Peter Bongaerts. De orkesten laten u genieten van zowel klassieke als eigentijdse muziek. Het jeugdorkest brengt naast een traditionele mars ook eigentijds poprepertoire ten 1 gehore, onder andere van Phil Collins. Ook ligt er een werk op de lessenaar met de veelzeggende titel Oh, Tatjana, waarin Russische klanken te beluisteren zijn. Het groot orkest speelt wer ken van onder andere Johann Strauss en Franz, von Suppé, maar laat u ook genieten van muziek van recenter datum. Zo hoort u een medley van beroemde stuk ken van George Gershwin, in een swingende bewerking van Gert Buitenhuis. Verder zult u bekende klanken herkennen uit de succes volle musical Elisabeth. Dit jaar is ook voor het eerst het element dans in het programma opgeno men. Dank zij de medewerking van Danscentrum Janssen zal de feestelijke Weense ambiance van het nieuwjaarsconcert nog eens extra tot uiting komen! Het jaar 2002 belooft zeer intensief te worden voor de Venrayse harmonie. Er staan de nodige optredens tijdens toer nooien 'geprogrammeerdmet als absoluut hoogtepunt de deelname aan het concours in april. Daar leggen de muzikanten een proeve van bekwaamheid af om hun muzikale niveau te consolideren. En voor het najaar staat weer de tweejaarlijkse Venray Proms op de agenda. Een muzikale happe ning waarnaar weer door velen in Venray en wijde omgeving naar wordt uitgekeken. De Proms is inmiddels in voorbereiding. Wijkvereniging Brukske Aktief hout op zaterdag 12 januari 2002 een grote hypnoseshow in wijk centrum de Kiosk in het Brukske. De zaal is open om 19.30 uur en er wordt gestart om 20.00 uur. Kaarten a £4,55 zijn verkrijgbaar bij dhr. A. Goren, Pasadoblestraat 10, 5802 NJ Venray tussen 18.00 ene 21.00 uur. Kassaverkoop: zaterdag 12 jan. aan de Kiosk vanaf 19-30 uur a£ 5,70. Onder 16 jaar geen toegang. Er zin slechts 100 kaarten beschikbaar. Er is een inloopmiddag en tevens een nieuwjaarsborrel op 16 januari a.s. in het gebouw van de FNV-ledenservice, Henseniusplein 10a te Venray. Eenieder die vindt dat de leden service u van dienst kan zijn is welkom. Het ledenservicepunt met zijn consulenten is er voor u inzake belansingen, WAO/WW problematiek en CAO-uitleg, maar vooral het belang tussen werkge vers en werknemers staat hoog in het vaandel. Het is de FNV een genoegen om op deze middag met u van gedachten te kunnen wisselen. De inloopmiddag is van l4.30-± 19-00 uur.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 5