Banken tevreden over omschakeling 'Venray niet consequent' "Miljonair zal ik er niet van worden" Een storm in een glas water G Zachte lenzen Jeugdzorg Riagg verhuisd Brand in stallencomplex 00 M Janidröme unhoek Ernstige geluidsoverlast Project for the Blind CONTACTLENZEN PEEL EN MAAS Donderdag 3 januari 2002 - Pagina o 1 Winkeliers accepteren guldens en euro's Dev omschakeling van de gul den naar de euro is vrij soepel verlopen. In de eerste dagen van het nieuwe jaar werd wel iswaar veel meer gebruik gemaakt van de pinautoma ten, maar dat leverde nauwe lijks problemen op, zo wijst een rondje langs enkele ban ken in Venray uit "In zijn algemeenheid is alles heel soepel verlopen. In de nieuwjaarsnacht is relatief weinig gepind, maar vanaf nieuwsjaars- dag heeft het storm gelopen", zegt Paul Halmans, eurocoördina tor van de Rabobanken in Venray en Meerlo-Wanssum. In alle vroegte stonden de mensen op nieuwjaarsdag in de rij om geld te pinnen. Halmans: "Bij één auto maat zijn er alleen al die ochtend zo'n 250 transacties geweest. Dat komt neer op 100 per uur, dus meer dan één per minuut." Jan Keijsers, kantoordirecteur van de SNS-bank aan de Poststraat, laat eenzelfde geluiden horen: "Er zijn beduidend meer transacties ver werkt dan op normale dagen. In de oudejaarsnacht is het vooral de jeugd geweest die kleinere bedra gen heeft gepind, vanaf nieuw jaarsdag hebben ook de volwasse nen massaal gebruik gemaakt van de pinautomaat. Die drukte zal de komende dagen ongetwijfeld nog aanhouden." Het was woensdagochtend een enorme drukte bij de Venrayse banken. WISSELGELD Problemen met de pinautoma ten hebben zich in de eerste dagen van 2002 nauwelijks voor gedaan. Keijsers: "We hebben wat kleine startproblemen gehad omdat onze automaten in het eer ste uur alleen eigen klanten accepteerden en geen rekening houders van andere banken. Maar buiten dit kleine euvel is alles goed gegaan en waren er verder geen calamiteiten. Ik denk dat we de stroom klanten goed en naar ieders tevredenheid hebben ver werkt." De Rabobanken in Venray en Meerlo-Wanssum hebben er bewust voor gekozen om in de eerste dagen geen coupures van 200 en 500 euro in omloop te brengen. Het verwijt van MKB Nederland dat de banken vooral grote coupures verstrekten, trekt Halmans zich dan ook niet aan. "Door de automaten zoveel moge lijk met kleine coupures te vullen, hopen we eraan bij te. dragen dat de ondernemers niet in de proble men komen met hun wisselgeld" Ook het inleveren van guldens verloopt tot tevredenheid. "Vanaf nieuwjaarsdag zijn er massaal gul dens ingeleverd. De verwachting is dat deze drukte deze en volgen, de week nog aanhoudt, maar da^ we daarna helemaal op de eurct zitten", aldus Halmans. Bij de ABN-AMRO-bank id Venray kon woensdagmorgen nie^ mand een reactie geven op det invoering van de euro. "Het is hier op dit moment een gekken-, huis. De mensen staan in de rijf om te worden geholpen. Later opj de middag kunnen we u wel tes woord staan", aldus een vriende lijke medewerkster van de bank,, aan de Julianasingel. De ING-bank aan de" Merseloseweg wilde niet reageren" op de lokale situatie in Venray er^ verwees door naar een specialer, woordvoerder voor de omschake-" ling naar de euro. r De afdeling jeugdzorg vans de Riagg in Venray is verhuist naar een nieuw pand aan het Molenpad 10 (5801 VD) in Venray. Na een jarenlang ver blijft in de Clockert, vertrekt de afdeling jeugdzorg van de Riagg (onderdeel van de Stichting Zorgcircuits) naarf een nieuwe behuizing. Aan het Molenpad in Venray is een nieuw pand verrezen. Vanf hieruit zal de ambulante geestelij ke gezondheidszorg aan ouders 1 en kinderen/ jongeren optimaal verzorgd kunnen worden. Het) nieuwe pand van de Riagg jeugd zorg grenst aan de achterzijde aan het Medisch Kleuterdagverblijf De Kleuterhof, eveneens eenJ onderdeel van de Stichting Zorgcircuits. Tussen beide pan den bestaat een open verbinding. De medewerkers van beide afde lingen kunnen zo intensief met elkaar samenwerken en van de mogelijkheden van eikaars accom modatie gebruik maken. Met het in gebruik nemen van het nieuwe pand verwacht de' Riagg jeugdzorg, in samenwer-' king met het bureau Jeugdzorg,1 haar dienstverlening in Venray en omgeving nog beter te kunnen afstemmen op de behoeften en de belangen van de (potentiële) cliënten. Overigen zal ook de Wijnberg, school voor speciaal onderwijs, gebruik kunnen gain maken van de ruimte in het nieuwe pand van de Riagg. De afdeling jeugdzorg blijft bereikbaar onder het beken de telefoonnummer 0478-568500. Door een defect raakte de verwarmingsinstallatie van een stallencompex aan de i Beekweg in Vredepeel afgelo pen zondag in brand. De 44-jarige eigenaar schakelde de verwarming uit en voorkwam daarmee erger. Terwijl verwar mingsmonteurs onderweg waren, zagen twee jongens uit de schoor steen vlammen komen en waar schuwden zij de brandweer. Die doofde het vuurtje in de schoor steen. De hoogte van de schade is niet bekend. Sxqlusi.. bi] SaTndrome Badkamermeubel 110 cm breed met mineraal gegoten wastafelblad. Leverbaar in wit, pergamon of beuken. Voor de droomprijs van €i-68v (exd. kraan en handdoekhouder) Keijsers-Manders Sanidröme Keizersveld 40, Venray Tel.: (0478) 55 06 70 www.sanidrome.nl f|E"'De Hoveniers^3 HOV©N(ER voor het winterklaar maken van uw tuin www.gunhoek. nl Venray 0478-571800 De politie van Venray heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een horecagele genheid aan de Patersstraat een geluidsinstallatie in beslag genomen in verband met ern stige geluidsoverlast. De politie ontving diverse mel dingen van geluidsoverlast waar na de 35-jarige beheerder werd aangesproken en beloofde de muziek te temperen. Omdat er meldingen bleven binnenkomen werd een tweede bezoek aan de gelegenheid gebracht. De beheerder gaf toen aan dat hij van een andere geluidsinstalla tie gebruik maakte die niet was voorzien van geluidsbegrenzer en dat hij daarvoor toestemming had van de gemeente. De agenten verifieerden dit, waarna bleek dat van gemeentelijke toestemming geen sprake was. Samen met een gemeente-ambtenaar werd vervol gens de geluidsoverlast geconsta teerd, waarna de politie besloot tot actie over te gaan. Enkele agenten betraden vervolgens de horecagelegenheid - er waren nog circa 40 gasten aanwezig - i namen een geluidsinstallatie in beslag. De beheerder werd door de politie gehoord en tegen hem zal proces-verbaal worden opge maakt. Inmiddels hebben veel inwoners van Venray en omgeving gehoord van de enorme prestatie die plaatsge noot Paid Kronenberg en zijn blinde vriendin Sabriye Terberken hebben geleverd. In het verre Tibet hebben zij, geheel op eigen kracht, een blin deninstituut gesticht, dat inmid dels onderdak en scholing biedt aan enkele tientallen blinde kinde ren. Eén voor Tibet uniek project dat kon slagen door het enorme doorzettingsvermogen van deze twee jonge mensen. Op zondag 13 januari zullen Sabriye en Paul vertellen van hun ervaringen en aan de hand van dia's en video's tonen onder wat voor omstandig heden zij moesten werken en wat zij bereikt hebben. Zij hopen dan tevens de vele instellingen, scho len en particulieren te bedanken voor de steun die mochten ont vangen en te laten zien dat deze steun zeer goed besteed Dankzij de medewerking van de directie van het theatercafé kan deze middag plaats vinden in de foyer van de schouwburg. De aanvang is 14.00 uur. Vanzelfsprekend is iedereen wel kom; de toegang is gratis. fN HOOG DRAAGCOMFORT EN SNEL WENNEN WIJ HEBBEN RU>MÏ VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 J ^niiin INI nu IIII in if I I IllIVim I j Deejays boos over danceparty in sporthal Hans Heeren uit Odiliapeel kan er met zijn hoofd niet bij. Daags voor oud en nieuw een grote danceparty in De Wetteling met een sluitingstijd van 05.00 uur. En dat terwijl hij en zijn twee boezemvrien den Ton van Santvoort en Maarten Janssen van de gemeente Venray nul op rekest kregen toen ze in okto ber een soortgelijk feest in de sporthal wilden organiseren. "Gelijke monniken, gelijke kappen", vindt Heeren. "In mijn ogen meet de gemeente Venray hier met twee maten door voor het ene feest wél en voor het andere feest geen vergunning te verlenen." Wat is er aan de hand? In april 2001 dienden de drie diskjockeys een aanvraag in voor een vergun ning voor een dansfeest in de Venrayse sporthal De Wetteling. "Het doel was om een vergunning te krijgen voor een feest met een sluitingstijd van 07.00 uur op de zondagmorgen. Geen probleem, zo dachten wij, omdat de gemeen te Venray de horecagelegenheden immers de vrije.hand heeft gege ven voor wat betreft de sluiting stijden." Van gemeente-ambtenaar Hans Gommans kregen de vrienden echter schriftelijk te horen dat de vrije sluitingstijd niet geldt voor evenementen die buiten een horecagelegenheid plaatsvinden. Als er al een vergunning voor een feest in de sporthal afgegeven zou worden door de gemeente Venray, zou die een reguliere sluitingstijd van 02.00 uur bevat ten. "Als rechtvaardige uitzonde ring werd echter de oudejaars avond genoemd. Voor festiviteiten in deze nacht wordt natuurlijk geen sluitingstijd gehanteerd. Wij waren weliswaar teleurgesteld, maar konden de motivatie van Gommans wel begrijpenzegt Heeren. VERBAZING Groot was echter de verbazing, toen het drietal onlangs te horen kreeg dat in sporthal De Wetteling op zondag 30 decem ber, de avond/nacht voor oud en nieuw, door Twan van Bussel van Feestcafé De Koets en Paul Hulsman van café Hulsman een danceparty op touw was gezet met een eindtijd van 05.00 uur. "Zij hebben dus wél een ver gunning gekregen van de gemeente Venray. In onze ogen is het verlenen van de vergunning voor het feest op 30 december echter duidelijk in strijd met het besluit dat de gemeenteraad heeft genomen als het gaat om de slui tingstijd voor evenementen bui ten horecagelegenheden. Het zal duidelijk zijn dat wij ons hierdoor benadeeld voelen als organisatie, omdat andere ondernemers wel de mogelijkheid wordt geboden om festiviteiten in De Wetteling te laten plaatsvinden met een ver lengde sluitingstijd. In een telefo nische reactie kon Gommans ons geen goed onderbouwde reden geven voor het uitgeven van de vergunning op 30 december." Heeren wil benadrukken dat het er hem absoluut niet om gaat om de betrokken ondernemers te duperen. "Ik wil alleen maar dui delijkheid scheppen rondom het beleid van de gemeente Venray in deze, zodat iedereen op dezelfde manier behandeld wordt. Want dit is op zijn zachtst gezegd toch een zéér vreemde gang van zaken." Bij de gemeente Venray was woensdagmorgen niemand bereikbaar voor commentaar. Koen Heidens wil doorbreken als producer van trance-muziek Voor Venraynaar Koen Heidens was 2001 een bijzon der jaar. De 15-jarige leerling van het Raayland College sloot een contract bij het label Gesture Music van de wereld bekende dj Mis ja Helsloot. Als producer van trance-muziek hoopt hij in 2002 de definitie ve doorbraak te realiseren. "Wat is trance-muziek?" Koen Heidens kijkt net zo vragend als degene die hem zojuist de vraag heeft gesteld wat trance-muziek nu feitelijk inhoudt. Een telefoon tje naar dj Misja Helsloot, die de jonge Venraynaar eind vorig jaar in zijn armen heeft gesloten, brengt slechts deels een oplos sing. "Hou het maar op een vorm van electronische dansmuziek", zegt Koen als hij het telefoontje heeft beëindigd. "Trance-muziek is in feite niet specifiek in een hokje te stoppen. Daarom is het ook zo moeilijk om deze muziek vorm te omschrijven." Koen Heidens maakte voor het eerst kennis met trance-muziek via een cd'tje dat zijn broer Bram op het Raayland College had gekocht. Hij was meteen ver kocht. "Toen ben ik er als vanzelf ingerold en er mee gaan 'klojen'. Thuis op mijn computer ben ik aan de slag gegaan met hardware, synthesizers en drumcomputer. Als vanzelf rolden de eerste pro ducties eruit." De jonge Venraynaar wilde ech ter meer en trok in de zomer van 2000 de stoute schoenen aan en verzond een mailtje naar Basic Beat Recordings in Rotterdam, de platenmaatschappij van de beken de dj's Roland Molendijk en Misja Helsloot. Na een maand kreeg hij een rea'ctie en werd hij uitgeno digd om een kijkje te nemen in de keuken van de platenmaatschap pij. Het contact bleef bestaan en in juli van het vorig jaar mocht hij een demo-cd maken voor het nieuwe platenlabel van dj Misja Helsloot, Gesture Music. Het leverde hem tevens een contract op bij een van de beste publishers van Nederland op, 2P'sW Music. In opdracht van Gesture Music en 2P'sW Music is Heidens nu bezig om tracks te produceren die ver volgens worden ondergebracht op bijvoorbeeld verzamelcd's van trance-muziek. De illusie dat hij ooit miljonair wordt met het pro duceren van deze muzieksoort heeft hij niet. "Om flink geld te verdienen moet je een bredere weg inslaan, maar ik streef er wel naar om als muziekproducer mijn brood te gaan verdienen." Om zijn horizon te verbreden, is zijn wens te gaan studeren aan de School for Audio Engineering (SAE) in Rotterdam of Londen. Het neusje van de zalm voor muziekproducers. "Helaas moet ik nog enkele jaartjes geduld heb ben,- want voor die opleiding moet je minimaal 18 jaar zijn." De kamer van Koen Heidens is al bijna ingericht als een kleine muziekstudio In Venray kunnen de consu menten in veruit de meeste winkels met guldens en euro's betalen en krijgen zij wissel geld terug in euro's. Winkeliers en horecabazen in het centrum van Venray blij ken helemaal niet hun eigen regels bedacht te hebben om wisselproblemen te voorko men. In diverse media verschenen vorige week verontrustende berichten. Talloze ondernemers zouden allemaal hun eigen regels bedacht hebben om wisselproble men te voorkomen, .maar daar blijkt in Venray geen sprake van. 'Vanaf 1 januari accepteren wij alleen euro's', 'Wij accepteren na 1 januari geen gemengde bet aling.' Het is nergens in de Venrayse Grotestraat te lezen. "De klant staat voorop. Het zou toch niet normaal zijn als de Nederlandse consument niet meer met de gulden zou kunnen betalen. Dat zou gewoon onfat soenlijk zijn. Nee, wij houden ons zeker aan de afspraak. De klant is koning", zegt een medewerker van Jamin. Het ministerie van Financiën is niet blij met ondernemers die in januari alleen euro's accepteren, omdat die mensen een afspraak schenden. Tegen deze mensen kan echter niet opgetreden wor den. Bij schoenenzaak Van Haren in de Grotestraat zitten de mede werksters nog aan de koffie. Even uitblazen van oud en nieuw. Zij verwachten weinig problemen bij de invoering van de euro. "Het zal De eerste euro's gingen woensdag ook bij slager Maürice Verschuuren zonder problemen over de toonbank. even wennen zijn aan het nieuwe zowel met guldens als euro's beta- geld, maar wij houden ons aan de len tot 28 januari. Geen enkel pro afspraak. De consument kan hier bleem." Bij het Kruidvat, kledingwinkel Vögele, Blokker, DA-drogisterij De Adelaar en de Hema klinken dezelfde geluiden. Overal kan met guldens en euro's betaald worden en krijgt de consument euro's terug. "Natuurlijk hebben we het liefst euro's, maar guldens kun nen we niet weigeren. Ik denk dat de problemen binnen een week voor het grootste deel zijn opge lost. De consumenten willen zo snel mogelijk van het Nederlandse geld af. Dat merkten we vorige week al toen erg veel mensen met erg veel kleingeld aan kwamen zetten", zegt een medewerkster van Blokker lachend. In Boekhandel Van den Munckhof wordt gewerkt met twee kassa's. "Aan de ene kassa kunnen de consumenten terecht met euro's en guldens en aan de andere kassa alleen met euro's. Op die manier heb je de wissel problemen maar bij één kassa", zegt Colien van den Munckhof. Elly Swinkels van koffiehuijs Zowyso verwacht wel wat wissel problemen. "Ik denk dat we toch wel even moeten wennen aan het nieuwe geld, maar ook bij ons kunnen de klanten met zowel euro's als guldens betalen. Dat is ook wettelijk verplicht. Al hebben we natuurlijk het liefste euro's en werken ook wij met gescheiden kassa's." VOORDELEN "Een storm in een glas water", zegt een medé werker van de Hema. "Ik denk dat van willekeur geen sprake is en dat de onderne mers de gulden overal zullen accepteren. Doe je dat niet, dan loo.pt de klant immers naar de concurrent. Bij de Hema accepte ren we alles: guldens, Belgische francs en Duitse Marken. Geen enkel probleem. Het zou niet gepast zijn om nu alleen guldens te accepteren." De omwisseling naar de euro is goed verlopen. Alle geldautoma ten die voor het publiek toegan kelijk zijn (ruim 6000) geven nu euro's uit. In de komende dagen kan dus iedereen bij een geldauto maat terecht. Er kan nog even (tot 28 januari) met guldens worden betaald. U helpt elkaar deze eerste dagen aan de kassa ook door zoveel mogelijk gepast te betalen, en zo snel mogelijk in euro. En doe vooral geen gemengde bet alingen, van euro's en guldens door elkaar. Als iedereen deze handelwijze volgt, dan is het bet alingsverkeer binnen een week praktische helemaal over op de euro. Pinnen en chippen is de duale periode heeft grote voordelen, zowel voor u als de winkelier. Wanneer u nog guldens heeft, kunt u deze het beste zo snel mogelijk opmaken. Wanneer u uw laatste-, guldens op uw reke ning wilt zetten, is het verstandig om hier mee te wachten na 28 januari. In januari hebben de ban ken het namelijk verschrikkelijk druk met de overgang naar de euro en is de kans op wachtrijen erg groot. U kunt nog tot 1 januari 2003 guldens op uw rekening storten.

Peel en Maas | 2002 | | pagina 3