berden Peel en Maas in nieuw jasje I Het is een hele grote schande kinderafdeling HALVE PRIJS Circuit De Pee! mag zich een jaar bewijzen ZONDAG 8gJ Eva Bonheur in de schouwburg Vijfentwintig jaar glaszetter En verder: hele wintercollectie jongens- en meisjeskleding nu BI Bandoetere VERLICH TINGl PEEL EN MAAS ff ff Rustige jaarwisseling hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... i 00 15 75 id PART-TIME MEDEWERKERS m/v GEZOCHT! Bel snel: WIJ RUIMEN OPU De adviseur voor uw complete automatisering Honderddrieëntwintigste jaargang - donderdag 3 januari 200.: -na 25 l PEEL EN MAAS Banken tevreden over omschakeling Het Venrayse jaar in beeld Venray blikt terug en vooruit Agenda Bekendmakingen gemeente Kerkelijke mededelingen CD Grotestraat 23 5801 BE Venray Het zal u ongetwijfeld opge vallen zijn. Uw nieuwsblad Peel en Maas heeft een nieuw jasje. Met de aanpassing van de lay-out zijn wij van mening dat Peel en Maas een meer eigentijds karakter heeft gekregen. Toch is er ook geke ken naar de tradities uit de vorige honderdtweeentwintig jaren. Aan de realisatie van de nieuwe lay-out is een lang traject van toch enkele jaren aan voorafgegaan. Wat is mogelijk binnen de grafi sche mogelijkheden? Welk letter type is het beste leesbaar? Hoe groot maken we de foto's? Allemaal vragen met een grafisch- technische inslag. Wat echter belangrijk is, is de inhoud van de krant. Welke rubrieken in Peel en Maas blijven en op welke pagina worden ze gezet? Welke nieuwe rubrieken worden in de krant geïntegreerd? Wat zijn de wensen van de lezer? Dat leidde anderhalf jaar gele den tot een gedrukt proefexem plaar dat onder 250 lezers is ver spreid. De reacties hierop hebben wij verzameld en verwerkt in de opzet zoals die nu voor u licht. Het is echter niet uitgesloten dat op basis van dit product nog klei ne aanpassingen zullen plaatsvin den. WAT BLIJFT Wat op de voorpagina is geble ven is de titel en het daaraan gekoppelde lettertype. Overwogen is om dit in een moderne letter weer te geven maar het huidige lettertype is toch beeldbepalend voor de krant. Wel hebben we de titel van een kleurrijke ondergrond voor zien waarmee het toch een iets ander karakter krijgt. In het verleden trof u op pagina 3 de agenda aan en hoofdzakelijk cultureel nieuws. De agenda blijft maar deze vindt u nu terug achter in de krant, op de pagina met de kerkelijke mededelingen, oude foto en de regiokalender. Het cul turele nieuws blijft in het eerste katern maar is meer naar achter geschoven. De nieuwsitems van de daaropvolgende pagina's zijn hierdoor naar voren geschoven. Het sport- en verenigings- nieuws blijft in Peel en Maas de aandacht krijgen die het verdient. Deze berichten vindt u als van ouds terug in het tweede katern van de krant. Nieuw in Peel en Maas is onder andere de strip Biebel die u weke lijks zult aantreffen. De komst van Biebel gaat overigens gepaard met een kleurwedstrijd waarbij vijfen twintig stripalbums van Biebel te winnen zijn. Meer hierover elders in dit blad. Verder zullen wij voor taan een keer per maand een puz zel opnemen waarmee u uw vrije tijd kunt vullen. Verder wil de redactie voor de jongeren een apart hoekje in de krant realise ren, waar onder andere berichten van jongerensozen, muziekitems etc. hun plekje krijgen. Wij hopen dat de nieuwe opzet van Peel en Maas u nog meer lees plezier zal brengen en zijn benieuwd naar üw reacties. Ziek Het nieuwe jaar ?jek moeten beginnen. Dat valt niet mee maar had ook niet gehoeven. Nee, niet ziek van de champagne maar ziek van het ziekenhuis. Van de ene kant is het onvoorstelbaar wat er is gebeurd, van de andere kant hadden we dat zien aanko men. Een ongeval krijgen voor de deuren van het ziekenhuis in Venray en dan met een ambulan ce uit Venlo opgehaald moeten worden en in Venlo opgenomen moeren worden. Illustratiever kan deze gebrekkige zorgverle ning niet weergegeven worden. Het is jammer dat directeur Peeters en al zijn specialisten, die liever iri Venlo blijven dan naar Venray komen om de broodnodi ge zorg te verlenen, op deze wijze met de neus op de feiten gedrukt moeten worden. Het is triest dat de Venrayse bevolking op deze wijze moet zien hoe het met de zorg is gesteld. Het is dan ook helemaal niet verwonderlijk dat steeds meer Venraynaren kie zen voor het ziekenhuis in Boxmeer. Het zal mij dan ook niet verbazen als de zorg in Venray in de nabije toekomst daardoor steeds verder terugge draaid gaat worden. Alleen al van die gedachte gaat mijn maag op de kop staan. Alsof je de slecht ste champagne hebt moeten drinken, maar dan nog erger... Christ Hofstraat 14 Venray Tel. 0478-513290 Spoorstraat 40 Wijchen Tel. 024-6423185 CAR-CITY VENRAY Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl .tACETg. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN BEDRIJFSAUTO GEZELLEN BAAN 8 5813 FA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 K-mall: VAKGARAGEra GOMMANSENDEW1T.NL Internetsite: WWW GOMMANSEN DKWIT.N L Venrayse ligt bijna half uur gewond voor de deur van ziekenhuis Twintig minuten pal tegen over het ziekenhuis in Venray wachten op medische hulp die uiteindelijk vanuit Venlo moet komen. Dat overkwam de negentienjarige Vera Veldpaus uit Venray. Haar vader, Matt Veldpaus, is woedend over de hele gang van zaken en over weegt zelfs juridische stappen tegen de Ziekenhuizen Noord- Limburg. De feiten: Vera Veldpaus en haar zus Kim (17) hebben op de avond van woensdag 19 decem ber een kerstpakket afgehaald in het Venrayse ziekenhuis waar zij in de avonduren iets bijverdienen. De twee lopen rond 21.00 uur over het zebrapad richting de oude parkeerplaats en worden daarbij over het hoofd gezien door de bestuurder van een auto, de 22-jarige Antonie van der Lee uit Venray. Kim weet de auto op het laatste nippertje te ontwijken, haar zus Vera reageert een fractie van een seconde te laat en wordt geschept. Tien meter verderop belandt de Venrayse in het struik gewas. Haar vader Matt is nog steeds verbolgen als de daaropvol gende hulpverlening ter sprake komt. "De bestuurder van de auto is meteen naar de EHBO-post van het ziekenhuis gegaan om hulp te halen. Daar werd hij afgesnauwd en naar de receptie van het zie kenhuis verwezen." Om geen tijd te verliezen wordt het alarmnum mer 112 gebeld. Een lezing die door de vader van de automobi list, Martin van der Lee, wordt bevestigd: "Het is een hele grote schande wat er is gebeurd. Waar zijn we in Nederland in hemels naam mee bezig. Iedere seconde kan bij-zo'n ongeval tellen. Het is dan toch van de gekke dat het zeker een half uur heeft geduurd voordat de ambulance arriveert." Enkele verplegers uit het zieken huis willen in die tussentijd hulp verlenen. Maar dat is ook geen onverdeeld succes. "Ze konden nog geen nekbanden vinden", zegt Veldpaus. Na de komst van de ambulance wordt Vera Veldpaus uiteindelijk richting Venlo vervoerd. Zij ver blijft enkele dagen op de afdeling neurologie en er wordt in eerste instantie gevreesd voor een her senletsel. Gelukkig komt de negentienjarige Venrayse er rela tief goed vanaf. Ze is weliswaar bont en blauw van de kneuzin gen, heeft last van haar knie, schouders en ribbenkast, maar het had veel erger kunnen zijn. Veldpaus: "De zaterdag na het ongeluk is ze uit het ziekenhuis ontslagen. Sindsdien ligt ze thuis op een bank in de huiskamer. Het blijf afwachten of ze er niet iets blijvends aan overhoudt. Wat me aan het hele verhaal mateloos stoort, is dat Vera minstens twin tig minuten op de koude grond heeft gelegen, wachtend op hulp. En dat voor de deur van het zie kenhuis." De gevoelens zijn tegenstrijdig, enerzijds de woede, anderzijds de blijdschap dat Vera er zo goed vanaf is gekomen. "Dat was het mooiste kerstgeschenk van dit jaar. Ik ben met Kim terug geweest naar de plek van het ongeluk, ook als een stukje ver werking voor haar wat er gebeurd is, maar als ik dan die betonnen paaltjes langs de weg zie. We moeten er niet aan denken als ze op een van die was beland. Gelukkig, heel gelukkig, is alles nog goed afgelopen." Veldpaus laat het er echter niet bij zitten. Zo kan minister Borst van volksgezondheid nog deze week een mailtje tegemoet zien. "Een niet zo vriendelijk bericht", garandeert de vader van het slachtoffer. "Het wordt een sar castisch bedankje voor datgene wat Borst in de laatste jaren in het ziekenhuiswezen heeft afgebro ken. Verder wil ik de stichting die ijvert voor behoud van het zieken huis in Venray laten weten wat ,er gebeurd is." Wellicht krijgt het hele verhaal nog een juridisch staartje. De ambulance is wettelijk verplicht om binnen vijftien minuten ter plaatse te zijn. Veldpaus: "Indien dit niet het geval is geweest, ga ik via de rechtsbijstand het zieken huis aansprakelijk stellen en wil len we schadeloos gesteld wor den. Nee, niet voor het geld. Het is een principekwestie. Want wat hier gebeurd is, kan gewoon niet." Bij de Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg was de afgelopen dagen niemand bereikbaar om een commentaar te geven op het voorval. De jaarwisseling is in Noord- Limburg relatief rustig verlopen. De politie regio Limburg-Noord kreeg gedurende de oudjaarsdag en de nieuwjaarsnacht zo'n 112 meldingen van vuurwerkoverlast. Verder waren er acht brandmel dingen en zes kleine vernielingen. Er waren slechts enkele gevallen van bedreiging en mishandeling en werd een dronken bestuurder aangehouden. Er waren ongeveer evenveel vuurwerkoverlastmeldingen als vorig jaar. Het ging meestal om meldingen van kleine groepjes jongeren die vuurwerk naar die ren of mensen gooien. Er waren in de hele regio gedu rende de jaarwisseling acht kleine brandjes die mogelijk door vuur werk zijn veroorzaakt. De jaanvisseling stond dit jaar volop in het teken van de Euro. Hcren vfe?3"5 1I HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 rH Het illegale circuit De Peel in Ysselsteyn mag nog één jaar blijven bestaan. Dat heeft de provincie besloten. In dat jaar moet dan bekeken worden of het circuit de vereiste vergun ningen kan krijgen om door te gaan. De milieu-inspectie had de pro vincie er eerder dit jaar op geat tendeerd dat de eigenaar van het circuit, H. Maessen uit Ysselsteyn, niet over de vereiste vergunnin gen beschikte. De tekortkomin gen zijn op dit moment tweele dig. Er is geen milieuvergunning Voor een kunststof- verwerkend bedrijf in Venray zijn wij op zoek naar part-time medewerkers voor het afwerken en inpakken van kunststof produkten. Het is voor lange tijd met kans op vast contract. 4.5 uur per dag. De werktijden liggen tussen 5.45 en 23.45 uur. Informeer snel naar jouw mogelijkheden. tel. 0478-541888 Tempo-team Werknet Schoutenstraatje 4, Venray vans en er zou volgens de inspectieiujst zelfs een milieueffectrapportage jjet (mer) nodig zijn. Daarnaast heeft) jn ook de inspectie VROM (ruimtelij-yef_ ke ordening) aan de bel getrok-re|.t ken, omdat het circuit niet in hetj bestemmingsplan past. (je Sluiting dreigde voor het circuit iaar De Peel, maar omdat verschillen- 1 de auto- en motorcrossverenigin- - gen al sinds de jaren zeventigay js* gebruik maken van het circuit, yan vindt de provincie het niet ^- f terecht om tot onmiddellijke slui ting over te gaan. De provincie■naajr heeft een dwangsombesluit geno- men, om ervoor te zorgen dat het j 1 circuit op 1 januari 2003 inder-. daad in orde is. Gedeputeerde Mijf Driessen liet in een tv-uitzendïng een van LI weten dat (een deel van)ltj het circuit volgens hem op den-^1 duur wel te legaliseren moet zijn. jjn„ De milieu-inspectie, die de pro- ^e- vincie en de gemeente een paar met maanden geleden opdracht gafj (je om maatregelen te nemen, kan.om_ tegen het besluit in beroep gaan. 6 januari OPEN van 11 tot 17 uur U kunt het jaar niet beter beginnen, want Noordérftef PortbuisSi' S800 AB Vcnr.iv T <0478) 51 18 61 F (0478) 5Ï A3 81 E !nfo«diqt»or< nl I www ^nion.n! Advies - implementatie - Kantoorautomatrsermq - Trainingen - Websites - fruernetapplia

Peel en Maas | 2002 | | pagina 1