Tip weg naar "Ik voel me in het bestuur als een vis in het water" Harry van der Borg uit de politiek Fracties: 'financiën in de hand houden' Fractie Van de Vorle wijst verhoging grondprijs af Beterams lijsttrekker PK 16 MAART 2002 E "Ideologisch gezien heb ik m'n plek kunnen verwerven" Wethouders in de laatste 40 jaren Marlies de Loo: derde Venrayse wethouder die burgemeester werd Tip weg naar ui 56% m i: gma 'EEL EN MAAS donderdag 20 december 2001 - Pagina 7 Marlies de Loo, burgemeester van Gennep In deel twaalf van de politieke ubriek van Peel en Maas staat oud- rethouder Marlies de Loo centraal, linds 1 september 1997 is zij burge- neester van de gemeente Gennep, te vertelt over haar politieke loop- aan die eind zeventiger jaren in 'enray begon. De Loo is de laatste n een serie interviews met (ex-) 'enrayse politici die de geschiede- lis van de plaatselijke politiek in eeld brengt. Na de kerstvakantie aat 'Op weg naar 6 maart 2002' erder. Dan zullen ondermeer de ijf partijen die deelnemen aan de erkiezingen uitgebreid aan bod omen. Marlies de Loo (54) werd geboren Geleen. Na het gymnasium voltooi- leze in 1972 ir^Nijmegen de rechten- tudie in de hoofdrichting strafrecht, iet als bijvak kinderrecht. Vlak na aar afstuderen trouwde de jonge uriste en verhuisde naar Venray. De erste jaren toen de kinderen nog lein waren wilde ze thuis blijven, olitiek interesseerde haar en in de anloop van de raadsverkiezingen van 978 bezocht zij enkele politieke bij enkomsten in Venray om zich te ori- nteren. Ze leerde Paula Rutten- 'ielen kende die destijds wethouder oor Samenwerking was. Samenwerking was ook de partij ■aar ik me het meest bij thuis voelde, 'aula Rutten stimuleerde me om in de olitiek te gaan. Het CDA was er toen og niet. Voor Samenwerking heb ik ier jaar in de commissie maatschap- ielijk zorg gezeten." Voor de verkiezingen van 1982 ging het overgrote deel van Samenwerking, samen met de Kerkdorpenfractie, op in het CDA. Marlies de Loo zag er de voordelen wel van in om aansluiting te zoeken bij een landelijke partij. Ze stond in 1982 op de tiende plaats van de CDA- lijst. De partij kreeg met 14 van de 23 zetels een grote meerderheid in de raad en leverde drie van de vier wet houders. "We hadden de absolute meerderheid en dat was niet zo gezond. Want er wordt dan vaak te weinig naar de anderen gekeken. Een prikkel ontbreekt om goed en genuan ceerd naar de zaken te kijken." Als beginnend raadslid heeft zij niet hoe ven vechten om haar plaats te verove ren in zo'n grote fractie. Ze kreeg de taak welzijn waarvoor zij ook in de raad het woord voerde. "Mijn opvat tingen over sociale zaken en welzijn lagen meestal links van het midden. Terwijl de ideëen van het CDA meer rechts van het midden lagen. Plet was toen voor het CDA ook aftasten welke koers het wilde varen. Ideologisch gezien heb ik m'n plek kunnen ver werven. Dat is gegroeid en ik werd geaccepteerd." NIPTE ZEGE De verdeeldheid binnen het CDA kwam bij de wethoudersverkiezing in 1986 aan het licht. Met als hoofdrol spelers Henriëtte Poels-Peters en Marlies de Loo. Het verhaal is bekend. Het CDA schoof opnieuw Henriëtte Poels naar voren voor de wethouderspost. De andere partijen hadden lucht gekregen van de onder linge strijd binnen het CDA. Toon den Brok, fractievoorzitter van Samenwerking, vroeg Marlies de Loo tijdens de vergadering openlijk of zij wethouder wilde worden. Daar rea geerde ze niet ontkennend op. Na stemming bleek De Loo één stem meer te hebben dan Poels. Dat was geen stevige basis. "Het was binnen het CDA bekend dat ik graag wethou der wilde worden. Na vier jaar had ik het raadswerk wel gezien. Als wet houder kon je veel beter sturen dan als raadslid. Het CDA wist ook dat ik geen 'nee' zou zeggen indien ik werd gevraagd." Marlies de Loo kreeg bij de verkie zing steun van VVD, PvdA, Samenwerking en een kleiner deel van haar eigen partij. Ondanks de nipte overwinning en de beperkte steun van haar eigen fractie heeft ze er geen moment, aan gedacht om van het wethouderschap af te zien. Achter de schermen werd zelfs het landelijke CDA ingeschakeld om de wethou dersverkiezing ongedaan te maken. Het liep uiteindelijk allemaal met een sisser af. Marlies de Loo noemt dat moment een doorbraak in de Venrayse politiek. Want voorheen bepaalde het CDA als een soort van gevestigde orde in zijn eentje wat er gebeurde en wie op welke positie terecht kwam. Nu waren het voor het eerst de andere partijen die een beslis sing wisten te forceren. Het was de eerste overwinning van de 'kleintjes' op het almachtige christen-democrati sche machtsblok. "Dat was voor het 'oude Venray' heel erg wennen. Dat ook met anderen rekening gehouden moest worden." periode jaren Toon van Dijck (kerkdorpen) 1958-1970 12 Frans Janssen (lokalen) 1958-1970 12 Grad Schots (lok,/Samenw./CDA) 1960-1982 22 Paula Ruiten (lok./Samenwcrking) 1970-1982 12 Johan t oonen (kerkdorpen) 1970-1982 12 Jo van Oers (kerkdorpen/CDA) 1972-1989 17 Henriettc Poels (C'DA) 1982-1986 4 Wim Claessens (CDA) 1982-1990 8 Henk Willems (PvdA) 1982-1989 7 Marlies de Loo (CDA) 1986-1997 11 Joos Truijen (CDA) 1989-1994 5 Bert Kersten (PvdA) 1990-2002 12 Jan Driessen (CDA) 1990-1994 1995- 11 Frans Janssen (CDA) 1997-1999 2 Jan 1 louba (VVD) 1998- 4 Lei Heidens (CDA) 2000- 2 Truus Kemmelings (PvdA) 2001-2002 1 |"Ik heb nooit gedacht ik doe 't iet. Alhoewel ik wist na al die jtëstanden dat iedereen me extra p de vingers zon kijken. Maar ik Kloofde erin. En toen ik eenmaal fethouder was kreeg ik al snel de leun en het vertrouwen van de efe fractie". Marlies de Loo «leefde in 1986 een roerige start ft hef college. Het zou daarna nog mg onrustig blijven. Want bij de eigende verkiezingen in 1990 Dar .as zij de enige wethouder dié og over was. Ook in de jaren laarna leek het college wel op een uiventil. Elf jaar lang bleef De eP .oo op haar post. "Ik was in die aten de constante factor", lacht Eind 1989 verloor Venray in korte lijd twee wethouders. Jo van öers CDA) overleed in oktober tijdens pen vakantie in Ierland. Een maand ater werd Henk Wi 1 iems (PvdA) tot ürgemecsler benoemd in Wouw, lij de verkiezingen in hel voorjaar an 1990 stopte Wira CTaesscns ur i (CDA) ermee, .loos Truijen (CDA) I 'as een paar maanden daarvoor al !s vijfde wethouder aangetreden. E 1 lert Kersten verving in januari 990 zijn partijgenoot Willems en ia de verkiezingen voltooide Jan kiessen (CDA) het college, larlies de Loo werd in 1990 de eer- iie vrouwelijke loco-burgemeester n Venray, Zij was ook nauw brokken bij de burgemeesterswis- r cling een jaar later. Toen Harry kfcsehe plaats maakte voor Jos t'aals, "Toen Defesche stopte heb hem nog een tijdje vervangen, [et ging eigenlijk allemaal vanzelf, ienmaal in de politiek, was ik ver- I ncht. Ik voelde me er ais een vis in et water. Om samen dingen voor kaar te krijgen en te geloven iu etzelfde doel. Door mensen te bin- p|É|n en te motiveren." l|| LANDBOUW het vertrek van Wim erdweon ook de laatste met agrarische abhter- frond in Venray. Marlies de Loo reeg toen milieu in haar pakket. Dat was geen gemakkelijke taak want er moesten vaak impopulaire maatregelen genomen worden. Terwijl de landbouwsector van oudsher tot de achterban van het CDA' behoorde. "Dat leidde wel eens tot conflictsituaties met agrari ërs die er last van hadden. Ook* toen heb ik m'n eigen koers gevaren en m'n rug recht gehouden. Door te staan voor rechtvaardigheid en het algemeen belang steeds voor ogen te houden. Uiteindelijk dwing je daarmee respect af en krijg je de mensen toch mee." Ogenschijnlijk probleemloos beheerde De Loo haar wethouder- sportefeuille die nogal wisselend van samenstelling was."Ik heb inderdaad nooit veel weerstanden ondervonden. Hoe dal komt? Door inhoudelijk voor je zaak te staan. En geen water bij de wijn te doen. Zo heb ik veel dingen tot een goed eind kunnen brengen." Nadat Joos Trui jen in 1994 burge meester werd in Uunsel was Marlies de Loo drie jaar later de derde Venrayse wethouder die in betrek kelijk korte tijd promoveerde tot burgemeester. "Ik wilde niet weg omdat ik het werk niet meer interes sant vond. Maar je moet oppassen dat de sleet er niet in komt. Tiet viel samen met het moment dat m'n jongste dochter ging studeren en het huis uitging. Dut leek me een mooi moment om te verkassen. Het bur gemeesterschap was oen mogelijk heid maar ik heb ook gedacht aan een managementfunctie, bijvoor beeld in de gezondheidszorg. GENNEP Zc keek rond, lot zei is in de buurt van Rotterdam. Maar de drukte van de randstad met de eindeloze rijen auto's op de snelwegen dreven haar weer terug tot onder de grote rivie ren. Het werd uiteindelijk Gennep. Een plek precies tussen naar vorige "woonplaatsen Nijmegen en Venray in. Daar wachtte haar een grote uit daging. Want vertrekkend burge meester Eric Berger was er dertig jaar lang een echte burgervader geweest. Hij was een 'monument' in Gennep. Berger besteedde veel tijd aan zijn representatieve rol. Bij alle recepties en feesten in de gemeente liet hij zich zien wat hem ook bij zonder populair maakte. "Dat wilde ik dus niet. De mensen in Gennep hebben best moeten wen nen aan een heel ander type. Want ik deed het op mijn manier. Ik ga niet ieder jaar naar het feest van de vereniging of naar alle carnavalszit tingen. Ik wilde m'n eigen stempel drukken ook in het besturen. In het begin kan het zijn dat de mensen daardoor hebben gedacht dat ik afstandelijk was. Maar als het nodig is dan ben ik er wel. Want ik wil niet alleen besturen maar ook de wanne kart! van bei:burgemeesters".; ambi liften zien De gemeente Gennep telt 17.00Ö inwoners en is meer dan de helft kleiner dan Venray. De kortere lij nen die er waren tussen bestuur èn ambtenaren ei-vaarde ze juist als een nadeel. "Er werden vaak zaken door de kier van de deur geregeld. Daar heb ik hard aan moeten trekken. Om dat de veranderen en te werken via de lijnen van het bestuur en mana gement. En afspraak is afspraak. Daar heeft iedereen aan moeten wennen. Maar ik denk nu dat Gennep weer op de bestuurlijke kaart staat. Zowel in de regio als bij mie puövHïcic; mm[mm:; REGIOGEMEENTE Gennep is aangewezen als regio gemeente in de kop van Noord- Limburg. Net als in Venray loopt er momenteel een onderzoek van de provincie naar de bestuurskracht. De uitkomst is nog ongewis. Gennep heeft een samenwerkings verband met drie andere gemeenten aan de oostkant van de Maas: Mook en Middelaar, Bergen en Arcen- V®M. I Ze weet nog niet of Gennep haar eindstation wordt. "Jk ben nu ruim vier jaar hier en de tijd is voorbij gevlogen. Er is nog veel werk te doen. Het j's nog te vroeg om te zeggen of ik hier m'n carriè re afsluit." Na haar benoeming op 1 sep tember 1997 bleef ze nog twee jaar in Venray wonen. Omdat het moeilijk was om in Gennep een feschikte woning te vinden.-"Ik om nog wel eens in Venray ora er boodschappen te doen. Buiten het werk om heb ik niet veel con tact meer met het gemeentebe stuur. Maar ik volg het nog wel in Venray. En dan wil jc zeker weten wat ik er van vind?" Marlies de Loo gaat langzamer praten en wikt en weegt haar woorden. "ïk voel ■me na g sieedwmot Ven my ver-: bonden. Maar ik ervaar dat het vertrouwen in hel gemeentebe stuur bij de burgers is gedaald. Alhoewel ik niet kan zeggen dat er geen daadkracht is. Ik mis een bundeling, een bindende factor. Een gezamenlijke visie en bestuurskracht ontbreekt. Besturen is niet alleen het ontwik kelen van een visie. Maar ook het samen naar buiten toe uitdragen, de- uitstraling en het geloof erin dat het goed komt. Dat mis ik nu met name in Venray. En dat doei rne wd wat. |6 MAART 2002 1998 Prognose De Loo CDA 10 10 PvdA 4 4 VVD 3 4 /an de Vorle 4 5 Samenwerking 2 2 D66 2 Totaal 25 25 Opkomst 61% Harry van der Borg (PvdA) trekt zich terug uit de politiek. Op vrijdag 14 december stelde de ledenvergadering van de PvdA de verkiezingslijst vast. Harry van der Borg ontbrak op de eerdere conceptlijst omdat hij niet op plaats drie maar op plaats vier was gezet. De leden zouden vrij dag nog anders kunnen beslissen. Maar zovgr heeft Van der Borg het niet meer laten komen. Voor de ledenvergadering liet hij zijn partij weten helemaal niet meer beschikbaar te zijn voor de politiek. "Het is jammer dat het zo gelopen is. Wij betreuren het dat Harry zijn kandidatuur heeft ingetrokken", zegt afdelingsvoorzitter Piet Kroft. Daarmee is de top drie van de PvdA-verkiezingslijst van de vorige keer (1998) helemaal van het toneel verdwenen. Want zowel Bert Kersten (le), Truus Kemmelings (2e) als Harry van der Borg (3e) komt nu niet meer op de lijst voor. Van der Borg werd in 1998 voorbij gestreefd door Bert Linskens en Mathieu Emonts. Na vier jaar moest hij toen met pijn in het hart de gemeenteraad vaarwel zeggen. Hij bleef wel actief in het commissie werk. Hij nam zitting in de commis sies Agrarische Economie en Milieu en Stedelijk Beheer. Daarnaast werd hij voorzitter van de klankbord groep voor de komst van het asiel zoekerscentrum. En hij bleef trouw de maandelijkse raadsvergaderingen vanaf de publieke tribune volgen. NIEUWE KANS Harry van der Borg was vastbera den om in 2002 een comeback te maken in de raad. Want de 'vergis sing' van 1998 wilde hij uitwissen. In een gesprek met de lijstcommis- sie gaf hij aan weer op plek drie te willen staan. Na de huidige raadsle den lijsttrekker Bert Linskens en beoogd wethouder Mathieu Emonts. De lijstcommissie koos echter voor Elly van Dijck op plaats drie. Zij zit sinds kort in de commissie Welzijn en heeft namens haar woonplaats Smakt zitting in het dorpsradenoverleg. De lijstcommis sie schatte de capaciteiten van Van der Borg en Van Dijck gelijk in. In dat geval gaat de voorkeur uit naar een vrouw waardoor Harry van der Borg op plaats vier belandde. Met die plek nam hij geen genoegen, waardoor hij uit de conceptlijst ver dween. De ledenvergadering van 14 december zou een definitief oordeel moeten vellen. Maar zover heeft Van der Borg het dus niet laten komen. Na de verkiezingen van 6 maart 2002 stapt hij helemaal uit de poli tiek. "Ik heb in de voorbije weken nagedacht over mijn positie. Ik heb me tien jaar lang ingezet voor de partij. Gezien mijn positie, werk en gezinssituatie heb ik besloten om me terug te trekken. Nu krijg ik meer ruimte voor andere zaken. Want er is buiten de politiek nog genoeg te doen in de maatschappij." Harry van der Borg steekt niet onder stoelen of banken dat hij gefixeerd was op een terugkeer in de raad. "Inderdaad hoopte ik in 2002 op een nieuwe kans en een nieuwe start. Maar het is helaas anders gelopen. De commissie heeft de lijst samengesteld op basis van hun eigen afwegingen. En daaruit heb ik mijn conclusies getrokken. Ik had geen zin om daar nog aan te trekken met allerlei toestanden." De PvdA'er is afgelopen vrijdag niet naar de ledenvergadering gegaan. Hij voelt er ook niets meer voor om nog vier jaar alleen maar commissiewerk te doen. "Voor iemand die nooit in de raad heeft gezeten ligt dat heel anders. Voor mij is dat minder bevredigend. Met mijn kennis en contacten vind ik dat ook te weinig. Wel in de commissie meepraten maar het niet mogen afmaken in de raad." De top zeven van de verkiezings lijst werd door de leden onveran derd vastgesteld. Carla Meijer en Paul Vriesekoop, die niet op de con ceptlijst stonden, zijn nu respectie velijk op plaats acht en negen terecht gekomen. De PvdA rekerit op winst bij de komende verkiezingen. De partij denkt vijf raadszetels te bemachtigen. Daarnaast wil de PvdA met Mathieu Emonts een wet houder leveren. De eerste zes kandi daten bevinden zich op verkiesbare plaatsen. De volledige PvdA-lijst luidt: 1Bert Linskens 2. Mathieu Emonts 3. Elly van Dijck 4. Henk Bisschops 5. Roland Zwiebel 6. Henk van Egmond 7. Ahmet Kocygit 8. Carla Meijer 9. Paul Vriesekoop 10. Chris ter Beek 11. Aartje Woltjer 12. Marius Emons 13. Janny Selten 14. Eddy Partridge 15. Jan Dinjens 16. Andre Leijssen 17. Ton Kemmelings 18. Jan Meerdinkveldboom 19. Bert Janssen 20. Eisso Woltjer 21. Sies Liebrand Voor het eerst sinds jaren ste vent de gemeente Venray op een nadelig exploitatiesaldo af. Dinsdag in de raadsvergadering verklaarde wethouder Houba (WD) dat volgens de laatste actu ele stand de jaarrekening een tekort toont van 417.000 gulden. Ondanks de vele meevallers en grepen in de spaarpotten van reserves en voorzieningen. Alle partijen drongen bij de wet houder van financiën daarom drin gend aan op maatregelen. Ton Teeuwen-Peeters (CDA) zei "ernstig teleurgesteld te zijn dat de bedrijfsvoering niet goed in de stei gers staat. We moeten continue een vinger aan de pols kunnen houden. De wethouder moet met voorstellen en instrumenten komen zodat de problemen in 2002 zijn opgelost. Hoe gaat u de financiën echt bewa ken?", vroeg zij zich af. Volgens Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) is het college 'een kampioen in het overhevelen van gelden van potje naar potje'. "In deze moeilijke financiële positie is er geen controle op de inkomsten en uitgaven. Is het college wel in staat om deze ontwik keling om te buigen naar een posi tief scenario", vroeg De la Roy. Bert Linskens (PvdA) maakte zich eveneens zorgen over de belab berde budgetbewaking. Hij wees op de verantwoordelijkheid van de wethouder in zijn rol als bewaker. Hce Busser (Samenwerking) hekelde de vele budgetoverschrijdingen die zonder tussenkomst van de gemeen teraad hebben plaats gevonden. "Het is een kwalijke zaak dat de ambtelijke budgethouders op de stoel van de raad hebben gezeten. Ik keur deze handelwijze sterk af." Evenals Linskens haalde Frans van Hooft (VVD) een schrijnend voorbeeld aan. Zo is er voor het afgelopen half jaar extern een ver keerskundige aangetrokken die maar liefst 202.670 gulden kostte. "Zo'n dure kracht is volstrekt buiten proportie. Dit soort investeringen moeten voortaan eerst in de com missie besproken worden", vond de PvdA'er. "Onacceptabel", zei Van Hooft. "Die verkeerskundige wensen we niet meer in te huren. Soms is iets te duur en dan moeten we het maar zonder doen." Wethouder Driessen (CDA) haastte zich te zeggen dat het inhuren van deze dure kracht een unaniem collegebesluit was. "Dit was een noodmaatregel. Want we hebben maar een verkeerskundi De grondprijs in de gemeente Venray wordt in 2002 met ruim 10% verhoogd. De prijs van een vierkante meter grond voor de vrije-sectorwoningbouw komt uit op 170 euro. Dit jaar is dat nog 154 euro. De afgelopen jaren is de grondprijs nog veel forser geste gen. De fractie Van de Vorle stem de als enige partij tegen de nieuwe grondprijzen. De gemeente Venray kijkt bij de prijsvaststelling vooral naar omlig gende gemeenten. Volgens fractie leider Gerrit Lemmens zijn deze marktconforme prijzen niet langer te handhaven. "Bij een stagnerende economie komen we met veel te dure en onverkoopbare grond te zit ten. Terwijl onze financiële toe komst al slechter is dan die van andere gemeenten." Lemmens wijst erop dat ook staatssecretaris Remkes waarschuwt voor de als maar stijgende grondprijzen. "De woonlasten worden veel te hoog. Die zijn niet meer op te brengen voor de burgers terwijl er toch een groot woninggebrek is."Volgens fractie Van de Vorle zal bij een bevriezing van de grondprijs juist meer grond verkocht worden waardoor er ook meer gebouwd wordt. De oppositiepartij was het er wel mee eens de prijs voor sociale woningbouw slechts met het infla tiepercentage te verhogen. Henri van de Ven (CDA) vond de beperkte stijging van dit jaar 'een redelijk voorstel'. "Want projectont wikkelaars bouwen de meeste woningen. Als we de grondprijzen Wethouder Leo Beterams uit Meerlo is door de achterban van de Progressieve Kombinatie Meerlo-Wanssum weer gekozen tot lijsttrekker van de PK bij de komende gemeenteraadsverkie zingen. Hij is een ervaren politicus die 27 jaar geleden in de gemeenteraad werd gekozen. Beterams was 25 jaar geleden één van de oprichters van de Progressieve Kombinatie Meerlo-Wanssum. Twaalf jaar gele den kreeg de PK 'regeringsverant woordelijkheid' doordat Beterams werd gekozen tot wethouder. Hij staat bekend als een man die tussen het volk staat, zijn dossiers uiterma te goed kent, graag debatteert en het politieke spel als geen ander beheerst. DRIE ZETELS De PK heeft in de Meerlo- Wanssumse raad momenteel drie zetels, inclusief één wethouders- post. Op de tweede plaats van de PK-lijst staat Theo Francken (thans fractievoorzitter) uit Wanssum gevolgd op de derde plaats door raadslid Jan van Dijk uit Meerlo. De plaatsen vier en vijf worden bemenst door vrouwen, respectieve- ge in dienst en dat is veel te weinig. Intern was er geen oplossing moge lijk." De fractievoorzitter van de WD vroeg opnieuw om gegevens van personeelslasten van vergelijkbare gemeenten. "Voor een juiste beoor deling want de budgetdiscipline is ver te zoeken. We zijn de weg kwijt. Als we die meevaller van 1,7 mil joen gulden uit het gemeentefonds niet hadden gehad dan was de ellen de niet te overcien geweest." Frans, van Hooft wilde voor de verkiezingen een volledige opgave zien van alle ingehuurde krachten inclusief de kosten die gemaakt worden om ze een werkplek te bie den. Burgemeester Waals zegde toe dat het overzicht er voor de com missievergadering Algemene Zaken van 31 januari zal zijn. Wethouder Houba zei dat het ver betertraject inmiddels is ingezet. "Want we zitten hier niet stil. Dat traject loopt volop. Zo komen er nu maandelijks financiële overzichten. Want de tekorten hebben ons ook verrast. Het is daarom nodig de zaak opnieuw op scherp te stellen." Ook neemt de gemeente de wens van de provincie over om niet twee maal maar voortaan vier keer per jaar de begroting bij te stellen. niet verhogen dan maken ze nog meer winst." Ook de VVD kon er zich in vinden. "We lopen in de pas met andere gemeenten en het heeft een positief effect op de grondex ploitaties. We moeten bouwen, bou wen, bouwen waar het maar kan", zei John Oosterbeek. Burgemeester Waals vond dat Venray zich vooral niet uit de markt moet prijzen. "We hebben slechts een bescheiden verhoging doorge voerd. In vergelijking met het westen van het land en de Brabantse steden is het slechts een schijntje wat wij vragen. Want daar vragen ze wel het dubbele." Waals erkende wel dat de bereikbaarheid van socia le woningen in Venray onvoldoende lijk door Carla Brugman uit Blitterswijck en Truus Knoops uit Tiemay. De PK in Meerlo-Wanssum hoopt op een zodanige verkiezingsuitslag dat minstens één van de vrouwelijke kandidaten in de raad wordt geko zen. De rest van de PK-verkiezings- lijst ziet er als volgt uit: Hans Coenders, Meerlo (6), Clemens van Druenen, Swolgen (7), Wim Smeets, Wanssum (8), Nellie Klemans, Meerlo (9), Anne-Marie Berkhout, Wanssum (10), Peter Surminski, Blitterswijck (11) en Leo Janssen, Swolgen (12).

Peel en Maas | 2001 | | pagina 7