(KOOPZONDAG Eurokits enorm populair frrote kW Dingus: 'gemeente werkt steeds met dubbele agenda' 'Extraatje van vijf ton voor burgers ZALV gaat zelfstandig verder WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 23 december van 12.00-17.00 uur Oranjefeest Spookrijder ngen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! DE HYPOTHEEK SHOP S Vier Oud Nieuw bij Asteria j. brunch r t% DONDERDAG 20 DECEMBER 2001 Nr. 51 HONDERD TWEEËNTWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS www.hilhorst-makelaars.nl irotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 mail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.vandenmunckhof.nl/nieuws Advertentieprijs: ƒ0,44 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 36,50 Abonnementsprijs buiten de regio 55,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Knivcie kortingen op bekende merken... berden Q Tel. 0478-581526 CD idens Voor de consu Ijes en kijkt u thuis verwonderd ar die kleine centjes dié vanaf ilgend jaar weer terug zijn in uw nemonnee. Vreemd eigenlijk it iedereen ais een gek begint te nnen om die euromuntjes in szit te krijgen. Wie een dag later as gegaan, had zijn eurokit zon- t wachttijden kunnen krijgen, te, dan ben je niet de eerste aar van de andere kant. je kunt muntjes toch pas na l januari {geven. Pas dan zal het wachten inger duren, immers, je komt een inkel binnen, betaalt in guldens, f misschien in guldens en euro's gelijk en je krijgt uitsluitend ros terug. \Vat dat betreft zu 1- we dan met z'n allen wel euro worden van de euro. Voor die tijd kunnen we het nog ven rustig aandoen, vinden we fisschien ook de euro onder de érstboom en betalen wc de kerst- iaaltijd nog gewoon in guldens, n gaan we met z'n alien tegelijk loodschappen doen om van die erstmaaltijd te kunnen génieten. ang in de rij staan wachten voor kassa's met allemaal volle kar- :n. Dat doen we al jaren zo en ok dan worden we neuro. Wat at betreft brengt dc euro niets ieuws onder de zon en raast het even gewoon verder. Met andere 'oorden, geniet van de kerstda- en en doe het nistig aan. fisschien was u wel vergeten hoe at ook al weer is. Prettige kerst- 1 .en. Christ Naast de Venrayse vorstenraad zijn ook afvaardigingen van het Multicultureel Platform, Platform Lage Inkomens en de Venrayse Vrouwenraad namens de gemeente Venray vertegenwoordigd op het 'vrijgezellenfeestje' van Prins Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta op vrijdag 1 februari in 3é Amsterdam Arena. Ook het col lege van B en W van de gemeente Venray is op dit nationaal huwe lijksfeest van de partij. Alle gemeenten in Nederland heb ben onlangs een schrijven ontvan gen van het Nationaal Oranje Comité, dat is opgericht om dit koninklijk huwelijk zo feestelijk mogelijk en ook met zoveel moge lijk mensen uit het hele land te vie ren. De stichting organiseert onder andere een nationale huwelijks avond in de Arena, in aanwezigheid van het bruidspaar. Uit de gemeente Venray mogen 75 mensen naar de feestavond. De nationale feestavond op 1 februari wordt via de landelijke media uitge zonden, een dag later geven Prins Willem-Alexander en Maxima elkaar het ja-woord in Amsterdam. Afgelopen zondagis een 68-jarige automobiliste uit Venray bekeurd voor spookrijden. De vrouw was met haar auto op de A77 bij Gennep rijdend richting A73 Boxmeer tegen het verkeer in terecht gekomen. Ter hoogte van het tankstation op de A73 werd de auto aangetroffen. De inzittenden wisten dat ze verkeerd terecht gekomen waren, maar niet hoe ze verder moesten handelen. De politie zette het verkeer op de A73 even stil, zodat de automobiliste kon keren in de goede richting. Zij kreeg een proces-verbaal aangezegd en er zal een advies aan het CBR worden opgemaakt betreffende de rij ge schiktheid. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 •Ks www.rongenvof.nl TM Vrijdagl4 december was het startschot voor de distributie van de eerste euromunten aan de con sumenten. Voor iedereen vanaf 6 jaar had minister Zalm een gratis setje munten beschikbaar gesteld, zodat het publiek ai voor 1 janua ri met de nieuwe geldstukken kan kennismaken. Men heeft massaal gehoor gegeven aan de uitnodi ging om deze zogenaamde euro kits af te halen op de distributie punten. Ook in Venray werden de distri butiepunten druk bezocht. Men kon terecht bij de meeste banken, de Shell tankstations, de winkels van Combifoto en de Hema. Bij bijna alle banken was men de eerste dag al door de voorraad heen. Ook de consumentenpakketten, dit zijn zakjes euromunten ter waarde van 25 gulden, waren bij de banken al snel uitverkocht. "Wij hebben de indruk, dat de pakketten veel zijn gebruikt als cadeautje voor onder de kerst boom", aldus Paul Halmans, euro coördinator bij de Rabobank. "Wij hebben vrijdagmiddag al veel mensen moeten teleurstellen. Dat kwam omdat we maar een zeer beperkt aant?l eurokits en consu mentenpakketten van De Nederlandsche Bank geleverd heb ben gekregen. We hebben alle mogelijke moeite gedaan om er meer te krijgen, maar dat werd door DNB geweigerd Dit tekort leidde tot veel reacties van klanten, die vergeefs aanklopten voor een muntenset. "Heel begrijpelijk", aldus Halmans. "De klant verwacht immers dat hij op zijn eigen bank terecht kan. Dit vinden wij een grote tekortkoming in de landelijke distri butie. Ga maar na, onze bank heeft ruim dertigduizend rekeninghou ders, en we kregen slechts 5600 sets toegewezen. Je moet dan veel klanten teleur stellen. Gelukkig konden we de mensen doorverwijzen naar de ove rige verkooppunten, waar men gelukkig ruimer in de voorraad zat. Wat kunnen mensen doen, die nog geen eurokit hebben kunnen krijgen? "Ik kan hen adviseren om te bel len met de eurolijn van het Nationaal Forum voor de introduc tie van de Euro op nummer 0800 - 1521. Ook kan men de internetsite www.euro.nl van het NFE bezoe ken. Daar is informatie te vinden, waar nog eurokits te krijgen zijn", aldus Halmans. "De gemeente heeft ons onrede lijk behandeld door met een dub bele agenda te werken." Dit zei voorzitter Pieter Gijsbers van Dingus tijdens de zitting van de Raad van State in Den Haag. Daar is maandag het hoger beroep behandeld in de zaak waarin jongerencentrum Dingus de beëindiging van de subsidie ongedaan tracht te maken. Er bestaat al geruime tijd onenig heid tussen de jongerensoos en de gemeente Venray over de exploita tie van het jongerencentrum aan de Hoenderstraat. Volgens Gijsbers hebben zich in de afgelopen jaren veel problemen voorgedaan. "Er is veel heen en weer gepraat, zonder resultaat. Dingus wil een jongeren centrum blijven. De gemeente wil duidelijk geen jongerencentrum." De gemeente heeft intussen beslo ten de subsidie stop te zetten. En daar is Dingus het niet mee eens. Het jongerencentrum stapte naar rechter om de beslissing ongedaan te maken, maar kreeg daar geen gelijk. Bij de Raad van State hoopt Dingus nu wel gehoor te vinden. Gijsbers hield tijdens de zitting een uitgebreid betoog over de gang van zaken in de afgelopen jaren. Hij vindt dat de gemeente onzorg vuldig heeft gehandeld tegenover Dingus. "De gemeente heeft boven dien bewust meerdere malen met een dubbele agenda gewerkt." Staatsraad Van Buuren begon met de mededeling aan de vertegen woordigers van Dingus dat de stop zetting van de subsidie niet bij de Raad van State kan worden aange vochten. "Dat is immers een politie ke beslissing en daar kunnen wij niets mee." Een kwestie die wel door dé Raad van State beoordeeld kan worden is of de gemeente een juiste termijn heeft gegeven waar binnen de subsidie definitief zou moeten worden stopgezet. De ter mijn is met zes maanden verlengd tot negen maanden. Van Buuren: "Waarom heeft de gemeente gekozen voor negen maanden? Is die periode niet te kort gezien de voorgeschiedenis?" Jurist Koos van Eekeren van de gemeente kon daar geen duidelijk antwoord op geven. Gijsbers vindt de periode zeker te kort, vanwege de verplichtingen die nagekomen moeten worden. "We hebben een contract met Heineken en daar kom je niet zomaar vanaf." De gemeente reageerde verbaasd op deze uitlating: "Eerder is daar nooit iets over gezegd door Dingus", beweerde raadsman Smets. Staatsraad Van Buuren kreeg geen duidelijkheid over de 'negen maan den kwestie' en eindigde zijn betoog met de suggestie dat de gemeente wellicht had kunnen informeren naar de verplichtingen van Dingus, alvorens een besluit te nemen over de termijn van stopzet ting van de subsidie. De uitspraak volgt over circa twee maanden. Een sfeerreportage van de reis kunt u lezen op pagina 5. De gemeente Venray krijgt een schadeuitkering van 500.000 gul den van Essent. Samen met ande re gemeenten had Venray een claim ingediend vanwege de vele startproblemen met het afvalop- haalsysleem diftar. Waardoor de gemeenten veel extra kosten heb ben moeten maken. Samenwerking en fractie Van de Vorle willen dat de vijf ton in de portemonnee van de burgers terecht komt. Maar daar wilde wethouder Heidens (CDA) in de raadsvergade ring niet aan. Want tegenover de 'meevaller' van 500.000 gulden staan veel extra kosten die nooit in het diftartarief zijn doorberekend. Richard de la Roy (fractie Van de Vorle) en Ike Busser (Samenwerking) stelden deson danks voor de burgers eenmalig te laten profiteren van de meevaller. "We hebben twee jaar moeten wachten op deze schadeafwikke ling. Het kan niet zo zijn dat door gemaakte kosten dit bedrag nu weer verdampt is", vond De la Roy. Busser stelde vast dat de jaren 1999 en 2000 financieel zijn afgesloten. "Dan is dit geld nu dus over." Burgemeester Waals verklaarde dat de onderbouwing van de schade vergoeding nog in de commissies ter sprake zal komen. De beide oppositiepartijen keerden zich ook tegen het diftar-systeem. Fractie Van de Vorle hekelde de alsmaar duurder wordende tarieven en leges in Venray. Volgens wethouder Heidens zullen de kosten van afval verwerking de komende jaren nog verder stijgen. De ergernissen over de toename van zwerfvuil denkt Heidens te kunnen terugdringen door het inzetten van de milieu wachter en een goede informatie voorziening naar de burgers toe. De afvalcampagne in Brukske is daar een voorbeeld van. "Zonder diftar zouden we nog duurder uit zijn", beweert Heidens. "Daarbij blijft de prikkel voor de burgers uit om het afval beter te scheiden. Steeds meer gemeenten schakelen daarom op het diftarsysteem over." Actie voor Unicef De kinderen (zie foto) en lei ding van de Oirlose basis school Maria hadden aan de presentatie van de eurokit een mooi gebaar verbonden. Alle kinderen van de school ston den na inwisseling vut, ue afhaalcoüpon een deel van de waarde van de eurokit af aan het Unicef Kinderfonds, de organisatie die zich wereldwijd inzet voor kinderen die onder erbarmelijke omstandigheden moeten zien te overleven. Aan het einde van de morgen was het spaarpotje voor Unicef goed gevuld. Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Patersstraat 3 5801 AT Venray (naast Postkantoor) Tel. (0478) 51 57 55 16 Chrysler Jeep Dodge -VERKOOP NIK UWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedealer GEZELLENB.AAN 8 5813 E A YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mall: VAKGARAGF/a GOMMANSENDEWlT.NI Internetsite: WWVV.GOMMANSENDEWTUNL De stichting Ziekenhuis Apotheek Laboratorium Venray (ZALV) heeft woensdag een ingrijpende bestuurlijke verande ring doorgevoerd. Vanaf 19 december 2001 gaat ZALV zelf standig verder en neemt het afscheid van diverse bestuur- spartners zoals psychiatrisch zie kenhuis Vincent van Gogh, De Wendel en Boncura. De directie van Ziekenhuizen Noord- Limburg. ook een voormalige partner, functioneert vanaf nu als Raad van Toezicht. De wijziging is woensdag in goed overleg met alle partijen vastgesteld. 'De bestuurlijke verandering is noodzakelijk voor een slagvaardiger bedrijfsvoering van de ZALV en nodig om het gezonde voortbestaan te waarborgen', laat B. Link, secre taris Raad van Bestuur van de Ziekenhuizen Noord-Limburg weten. 'In de huidige structuur, met een complexe bestuurlijke samen werking waarbij de bestuurspartners behalve klant ook lid van de stich ting waren, zou de continuïteit in gevaar komen. In de nieuwe opzet blijven alle voormalige bestuur spartners diensten afnemen van de ZALV, maar dan in een afgebaken de cliënt-leverancierveriiouding'.ZAL V gaat bovendien op zoek naar nieuwe afnemers, die samen met de voor malige bestuurspartners een solide basis moeten vormen voor de bedrijfsvoering. Het bedrijf heeft voldoende ambities die een zonnige toekomst moeten waarborgen. ZALV levert momenteel medicijnen aan en voert laboratoriumproeven uit voor diverse ziekenhuizen en zorginstellingen in Noord-Limburg (3000 bedden), Noord-Brabant en Gelderland. 'Óp tal van punten is ZALV onderscheidend in haar werk', aldus Link. Zo is het bedrijf toegericht op de functie van regio naal productiecentrum. ZALV voert bovendien bijzonder specialistisch laboratoriumonderzoek voor talloze ziekenhuizen in Nederland uit. ZALV heeft circa veertig medewer kers en behaalt een jaarlijkse omzet van twaalf miljoen gulden. f het jaar gezdliga?^^0,0 l,"rs'"iten tvif 4e v„lge„ l W„J f99 Per persoon Niu wivuw mmakyf i m< brunch mi Jaolianuan «Hotel Astehia Venhav Dmsaag J «SSF Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray 1'! f 39,50 p p i Inl cn reserveringen: Tel. 0478 51146' Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray lnl. cn reserveringen: Tel. 0478 511466

Peel en Maas | 2001 | | pagina 1